Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Citátom od Gustava Le Bona z roku 1895..

4
reakcií
942
prečítaní
Tému 28. mája 2011, 05:07 založil fajer.

podobné témy:

1.
označiť príspevok

fajer
   28. 5. 2011, 05:07 avatar
„Masy nikdy netúžili po pravde. Od skutočností, ktoré sa im nepáčia sa odvracajú a dávajú prednosť tomu, kto uctieva omyl ako svojho Boha. Ten, kto ich vie klamať, sa stáva ich pánom. Ten, ktorý sa pokúša ich prebudiť, je vždy ich obeťou ..."
Súhlasí mamaleone

2.
označiť príspevok

blueevil
   28. 5. 2011, 13:11 avatar
ake čučo to bolo ? fajer ty si koleduješ aby ti veriaci za spasu tvojeje duše odslužili omšu, že ?  

3.
označiť príspevok

Vlado muž
   28. 5. 2011, 17:06 avatar
Mne sa vidí, že týmto citátom nejde ani tak o nejakých veriacich.

Pôvodca je zaujímavý: zvidavyvincenc.wordpress.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Svojsky sa snaží brániť protižidovskú rétoriku. A Fajer mu skočil na lep.

Veľavravná obrana: zvidavyvincenc.wordpress.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Dole, na konci článku je:

Váš, Zvídavý Vincenc
Propojeno:Adolf Hitler,... a z toho odkazu sa dostanem tam, kam to on chce, teda na stránku: cs.wordpress.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Tak som sa dostal až ku komentáru Michaela Winklera: zvidavyvincenc.wordpress.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

A tu je zasa prepojenie na:

Propojeno: ... Israel, Nacionalismus, ... Semité, Sionismus, Židé

Autor stránky o sebe čosi hovorí, a medzi tým má toto napísané: Němci jsou především krvelační okupanti, vrazi, antisemiti... čím naznačuje, čím sa bude zaoberať, čo brániť... myslím, že ak bude poctivo pracovať na tejto obrane, tak sa dopracuje k poznatku, že koncentračné tábory boli rekreačné zariadenia.

Síce píše: Čas od času se budu německým národem, jeho kulturním dědictvím a odkazem seriósně a bez předsudků také blíže zabývat, neboť jsem toho názoru, že německá historie se neomezuje pouze na ta ach tak děsivá léta 1933-1945.

Ale skôr sa mi vidí, že sa zameriava práve na to, aby sa na nacistov hľadelo ako na niečo OK.

Mňa už osobne nijako nevzrušujú tie protižidovské a nacistické stránky. Pravda, som však z nich unavený, lebo ich vnímam ako ďalší spam na internete.

4.
označiť príspevok

fajer
   28. 5. 2011, 17:35 avatar
ale ide,hlavne o veriacich je tento citát,na lep si skočil,ty a kopa tvojich spoluveriacich...

5.
označiť príspevok

Vlado muž
   28. 5. 2011, 18:43 avatar
Vôbec sa s tebou nedá v tomto súhlasiť. Skôr hovoríš takou rečou, že na teba môžem použiť protiargument: Zahmlievanie vo vyjadrovaní slúži dvojakému účelu. Zvyšuje to prestíž a súčasne to maskuje chudobu obsahového významu a klamstiev, ktoré majú vyjadriť.

Tiež som citoval nejaký zdroj, ale veľmi pochybujem, že ho vieš zistiť. A iste ho čítaš prvý raz.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 22:37,  ženy takto neoslovuj.....bo vytiahnem lopatu a budeš utekať az za ural*42*42*42
dnes, 22:36,  Tak, tak, stačí si pozrieť výročné správy via iuris a príjmy....
dnes, 22:36,  a ty si sa prečo nechytil........teba akurát pravidelne chytá, že toto forum končí apd.....
dnes, 22:36,  Abraham videl Kristov den, cize on o nom vedel. Dalsia vec sam Jezis pitvrdil, ze Abraham... budu...
dnes, 22:34,  Uz som tu tvrdeni preco tvoja teoria pokulhava pisal.
dnes, 22:33,  no a teraz si Shagara predstav, že Boh je trojjedinný....tí starozakonní proroci uverili...
dnes, 22:32,  Ty tu hráš divadlo každý deň slepičák!!!!!!!!!!!!!!! Iba jebnutý kokot dokáže...
dnes, 22:31,  skoda, ze sa chytil len Shagara a Ludwig aha, vsak tu uz nik iny nie je
dnes, 22:31,  Co musel Abraham opakovat? Uverit Bohu a on ho kazdorocne nanovo zacal povazovat za spravodliveho...
dnes, 22:30,  kurva to pisala mne :)
dnes, 22:29,  78,...."podmienka Nového zákona" je uveriť v Krista, a tú nesplnili. K tomu sa dá...
dnes, 22:29,  to vypadá, ako keby si to písala mne*03*03*03*03
dnes, 22:29,  este Milanicko odide a zostane tu len tych par trollov
dnes, 22:28,  Dokonca su este aj ine vynimky pri ktorych sa Boh zlutuje nad niektorymi a vezme si ich ako...
dnes, 22:27,  Zahrám ti divadlo, aké len chceš, môžeš si vybrať. *21
dnes, 22:27,  čo teba trápi Ondrej, ty kriplo za pc ;)
dnes, 22:27,  treba mať ale na zreteli, že všetci zhrešili a niet v nich Božej slávy....a odplatou za...
dnes, 22:26,  Kontext pisma potvrdzuje ze to nebolo nijake buduce zjavenie ale prave prebiehajuci fakt. Pismo...
dnes, 22:24,  83,...to je tvrdenie tvoje, nie naše a to som nenapísal. Len to, že to nebolo...
dnes, 22:24,  3. sorrryyy, ale nenávidím klamárov. človek ktory klame a hraje trapné divadlo je...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie

Nie šaty z hodvábu, nie prsteň zo zlata, ale srdce čisté je ozdobou dievčaťa.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(54 878 bytes in 0,375 seconds)