Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Číselné kódy a heslá neonacistov

17
reakcií
9753
prečítaní
Tému 6. januára 2009, 23:17 založil Kasafran.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
02. 05. 2008
0
15. 11. 2011
7
08. 04. 2012
3
01. 04. 2009
79
02. 05. 2019
4
 
 


1.
označiť príspevok

Kasafran
   6. 1. 2009, 23:17 avatar
Aby sme vedeli, čo znamenajú čísla a skratky na rôznych tričkách, letákoch, plagátoch a grafitoch a by sme vedeli správne zaradiť ich propagátorov alebo nositeľov:

14 - číselný kód pre 14 slov Davida Lanea: ‘My musíme chrániť existenciu našich ľudí a budúcnosť bielych detí’. David Lane bol neonacistický terorista, člen Ku-Klux-Klanu, Kresťanskej identity árijskych národov a zakladateľ teroristickej organizácie Bruder Schweigen známej ako The Order - bol odsúdený na doživotie.

18 - toto číslo tvorí iniciály Adolfa Hitlera. A je prvé a H je ôsme písmeno v poradí abecedy. Táto kombinácia čísiel sa nachádza aj v názve teroristickej neonacistickej organizácie Combat 18 alebo hudobnej skupiny Sturm 18.

168:1 - ide o číselný kód bombového útoku v Oklahome, ktorý sa odohral v polovici 90-tych rokov. Pri tomto útoku prišlo o život 168 ľudí. Prihlásil sa k nemu Timothy McVeigh, ktorého odsúdili na trest smrti.

28 - je iniciálkami blood and honour (krv a česť). B je druhé a H je ôsme písmeno v poradí abecedy. Blood and Honour je neonacistická organizácia založená legendárnym spevákom britskej white power skupiny Skrewdriver Janom Stuartom Donaldsonom v roku 1987. Počas Druhej svetovej vojny bolo heslom jednotiek SS.

88 - zašifrovaný pozdrav Heil Hitler. H je ôsme písmeno v poradí abecedy. Často používaný motív na tričkách alebo CD nosičoch. Náckovia sa týmto kódom zdravia na internetových fórach.

H E S L Á
RAHOWA - skratka Racial Holy War (Rasová svätá vojna) - pôvodne heslo americkej neonacistickej organizácie World Church of Creator (WCOTC). V deväťdesiatych rokoch pod týmto menom vystupovala neonacistická kapela a RAHOWA sa začalo v neonacistických kruhoch používať ako kódované heslo.

HFFH - skratka pre heslo medzinárodnej neonacistickej organizácie Hammerskins ‘Hammerskins forever, forever Hammerskins’ (’Hammerskini navždy, navždy Hammerskini’).


2.
označiť príspevok

jungold
   6. 1. 2009, 23:20 avatar
co tym chcel basnik povedat?


3.
označiť príspevok

Kasafran
   6. 1. 2009, 23:29 avatar
Jungold,
dozvieš sa a možno aj pochopíš, ak si ešte raz a pozornejšie prečítaš úvodnú vetu...


4.
označiť príspevok

jungold
   6. 1. 2009, 23:30 avatar
aha. ty si neonacista. prepac. uslo mi to


5.
označiť príspevok

SlecnaXY
   6. 1. 2009, 23:31 avatar
Kasi, ty si neonacista?   Vážne? A ja, že si komunista  


7.
označiť príspevok

Kasafran
   6. 1. 2009, 23:38 avatar
SlečnaXY,
vidím, že Jungold nie je vo svojich "dedukciách" osamotený - chceš sa stať vedome jeho partnerkou?


8.
označiť príspevok

SlecnaXY
   6. 1. 2009, 23:39 avatar
Ty si tuná oddávajúci    


10.
označiť príspevok

jungold
   6. 1. 2009, 23:55 avatar
uslo mi nieco? 


6.
označiť príspevok

Kasafran
   6. 1. 2009, 23:36 avatar
Jungold,
nooó - to je fakt "trefa" do čierneho, či hnedého...? Ak si zvyknutý dedukovať podobným spôsobom, potom Ti musí zrejme veľmi často unikať podstata počutých alebo napísaných myšlienok... Prepáčil som Ti - len tak ďalej...


9.
označiť príspevok

jungold
   6. 1. 2009, 23:41 avatar
okej. cuvnem. este sa nepozname. nebudeme predsa po sebe hned stekat kvoli 168:1
ale stale my chyba oddovodnenie toho preco si to sem dal. to mam volat polisov vzdy ked stretnem osemanstku, alebo co? 


17.
označiť príspevok

Martinekk muž
   7. 1. 2009, 14:06 avatar
nemôžeš súdiť podľa trička... náhodou pôjdem do sekáča kúpim si napr. Lonsdale a budeš si myslieť že som boxerista ? 


11.
označiť príspevok

ateista muž
   7. 1. 2009, 00:33 avatar
este by som doplnil že existuje aj blod and honour slovakia aj hammerskins slovakia a to sú elitné skupiny skinheadov na slovensku.odporúčam prečítař si toto:
www.tyzden.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
www.rasizmus.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
www.rasizmus.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


12.
označiť príspevok

jungold
   7. 1. 2009, 00:37 avatar
teraz uz chapem, preco sem dal tu temu. zaujmova skupina. je vas viac. prepacte ze som bol k vasej teme kriticky. mal som pocit ze fasizmus a tak je uz stredovek. ale mozno je to pre niekoho vdacna tema. este raz sorac


13.
označiť príspevok

ateista muž
   7. 1. 2009, 00:40 avatar
nauc sa citat


14.
označiť príspevok

jungold
   7. 1. 2009, 00:48 avatar
okej...
... uz som sa naucil a teraz... ???
nerozmuiem uz vobec nicomu.
vy proste len tak plytvate casom . to je jedine co ma pri tejto teme napada.
asi som jediny kto to tak vidi, takze som v mensine.
ale radsej budem negramotny ako citat tieto hluposti


16.
označiť príspevok

Boris muž
   7. 1. 2009, 07:46 avatar
Jungold.. ak si egocentrik, tak je to pochopitelne.... vies niekoho ineho to moze zaujimat..


18.
označiť príspevok

jungold
   24. 3. 2009, 03:35 avatar
neviem ci som egocentrik. netusim co to zlovo znamena. ale ego je zle - podla mna - takze asi nie. som proste asi antifasista a to telom i dusou. nechapem, ako moze nieco, co ma spolocne s niekolko milion-nasobnou vrazdou, niekoho vasnivo, alebo co i len zaujimat. to su veci, ktore by mali zmiznut do zabudnutia a uz nikdy sa nevracat. mozno neskor v nejakej legende o 500 rokov...


15.
označiť príspevok

Kasafran
   7. 1. 2009, 06:55 avatar
FAŠISTICKÉ SYMBOLY

Hákový kríž - alebo Svastika bol germánsky znak Donnera (thora), boha hromu. Počas 19. storočia začala byť svastika považovaná za symbol nacionalizmu a po roku 1918 ju prijala brigáda Ehrhardt a niektoré jednotky Freikorpsu, ako aj spoločnosť Thule. Od roku 1933 štátny symbol nemeckého národného socializmu.

Železný kríž - je známy vojenský symbol. Od roku 1813 sa udeľoval ako vyznamenie za zásluhy v pruskej ‘Oslobodzovacej vojne’ proti Napoleónovi. V roku 1939 sa v modifikovanej podobe stal rádom ‘Tretej ríše’.

Keltský kríž - v krajne pravicových kruhoch je symbolom pre mocenskú prevahu bielej rasy a slúži ako znak White Power.

Landser - v hovorovej reči označenie pešiaka v II. svetovej vojne, medzi neonacistami symbol prejavu úcty k vojakom nemeckého Wehrmachtu a glorifikovanie zločinov, ktoré počas vojny spáchali. Motív Landseru sa často používa na obaly CD nosičov alebo časopisy. Pod takýmto menom vychádzal časopis a bola založená hudobná skupina, ktorá sa hlásila k Blood and Honour.

Ríšska vojnová zástava - v rôznych znázorneniach sa používa od roku 1867. Medzi neonacistami je obľúbený najmä pôvodný variant s čiernym krížom, uprostred ktorého je kríž s ríšskou orlicou a v ľavom hornom rohu Železný kríž na čierno-bielo-červenom pozadí. Táto zástava patrí medzi najpoužívanejšie symboly v neonacistickej scéne.

Ríšska orlica - už od stredoveku je orlica v Nemecku znamením moci, vznešenosti, božskosti, šťastia, ale aj sily a vôle. Ríšska orlica je štylizovanou verziou rímsko-gotickej podoby orlice. Štylizácia, aká je napríklad v ríšskej zástave, mala vyjadrovať modernosť.

Čierne slnko - v časoch Národného socializmu slúžil tento symbol, ktorého význam bol chápaný ako dvanásťramenný hákový kríž alebo kruh dvanástich Sig rún, jednotkám SS ako zástupný symbol seversko-pohanského náboženstva a prapôvodného tajného učenia. Dnes predstavuje v ultrapravicových kruhoch ’spojenie s vlastným umením a jedinečným vyjadrením’. Napriek niektorým tvrdeniam krajnej pravice nie je Čierne slnko historickým symbolom, ale umeleckým produktom jednotiek SS.

Ozubené koleso - v spojení s Hákovým krížom znázorňovalo Ozubené koleso organizačnú symboliku Nemeckého pracovného frontu (DAF), najväčšej národnesocialistickej masovej organizácie. Vo svojom znaku ho používala aj neonacistická organizácia Slobodná nemecká strana pracujúcich (Freiheitlichen Deutschen Arbeiterpartei - FAP) až do jej zákazu v roku 1995. Tento symbol má široké využitie medzi neonacistami. Dnes ho nájdeme u Národnedemokratickej strany Nemecka (NPD), v symbolike Hammerskins alebo medzi Freie Kameradschaften.

Kladivo a meč - prekrížené kladivo s mečom malo symbolizovať spoločenstvo robotníkov a vojakov. Od roku 1929 bol zástupným symbolom Hitlerjugend. V deväťdesiatych rokoch sa začal v neonacistickej scéne používať ako symbol Národnej revolúcie. Dnes ho majú v znaku Jungen Nationaldemokraten (Mladí národní demokrati).

SS - zástupný symbol jednotiek SS (Schutzstaffel - Ochranné gardy). Táto polovojenská organizácia NSDAP bola vytvorená 4. apríla 1925 ako ‘Salónna ochranka’ strany. Od 4. júla 1926 bola pričlenená k organizácii SA (Sturmabteilung - Úderný oddiel). V období medzi 14. júlom 1934 a 8. májom 1945 bola nezávislou, polovojenskou organizáciou v rámci NSDAP. Heslom tejto organizácie bolo ‘Mojou cťou je vernosť’.

SA (Sturmabteilung) - polovojenská organizácia NSDAP v období Weimarskej republiky, ktorá zohrala dôležitú úlohu pri vzostupe národných socialistov. Po získaní moci krátko vypomáhala polícii. Od leta 1934 po noci dlhých nožov stratila svoje postavenie na úkor jednotiek SS.

Totenkopf - znak SS divízie Totenkopf, ktorá bola vytvorená 16. októbra 1939 v Dachau z členov štrážou koncentračného tábora poverených SS-Totenkopfstandarten a Heimwehr Danzig ako motorizovaná divízia. Veliteľom bol zakladateľ jednotky SS-Totenkopfverbande, Theodor Eicke. V roku 1942 niesla meno Totenkopf SS divízia tankových granátnikov a od roku 1944 3. tanková divízia SS.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 08:56,  Pokoj bude, keď Američania nebudú snoriť v ruských vodách.
dnes, 08:51,  Garantom mieru a pokoja je rovnováha a rozvážnosť.
dnes, 08:21,  Skusaju co si mozu dovoli a pokazde zistia ze vobec nic. *11 a tak je to spravne garantom...
dnes, 08:11,  Nič nepomôže, Liam propaguje klamstvo....
dnes, 08:08,  Žiadne rušenie sa nekoná. Propaguješ klamstvo....
dnes, 08:05,  Nič si nenapísal, len si položil otázku.
dnes, 08:04,  Klameš.
dnes, 08:04,  Ja som to najlepšie napísal :)
dnes, 08:03,  Klameš. Obedy zadarmo sa nerušia. Po novom dokonca vyjdú lepšie. Chudobné rodiny viac ušetria.
dnes, 08:03,  Chudobní a bohatí dostanú rovnaký obed a nikto sa nebude cítiť menejcenný.
dnes, 08:02,  Čo sem píšeš takúto šašovinu proste, či aj my sme Bohmi. Nie sme.
dnes, 08:01,  Nepriatelia sú napríklad sionfašisti ako Kasafran. Ako sa s ním vysporiada teolog? Zavraždí...
dnes, 07:58,  Teolog je terorista, ktorého by si mala viac všímať spravodajská služba.
dnes, 07:58,  Židia to dnes nemôžu hovoriť, lebo ide o trestný čin. Teolog by mal ísť do väzenia za...
dnes, 07:55,  Židia darmo nariekajú, lebo moslimovia tu budú stále.
dnes, 07:55,  To sa nestane nikdy, pretože moslimovia tu budú stále.
dnes, 07:44,  "Vtedy zmením národom jazyk na čistý, aby mohli všetci vzývať Jehovovo meno a...
dnes, 06:32,  Na událost zareagoval také komunistický poslanec Zdeněk Ondráček. „Přátele, a pak kdo...
dnes, 06:31,  „Ale ti šmejdi nepřestanou provokovat, dokud je někdo nesundá. V dnešní době jenom...
dnes, 06:30,  Američania si namýšľajú, že môžu beztrestne provokovať Rusov. Rusi im dali jasne najavo,...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Tvoj úsmev je tvoje logo, tvoja osobnosť je tvoja vizitka, aké pocity zanecháš v druhých po tom, čo mali s tebou skúsenosť je tvoja obchodná značka.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(79 464 bytes in 1,020 seconds)