Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  šport  téma
kategórie:  

Čínská spartakiáda 2019

7
reakcií
604
prečítaní
Tému 23. júla 2019, 10:02 založil Kasafran.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
06. 09. 2019
4
29. 07. 2019
0
19. 05. 2010
17
29. 11. 2011
10
28. 05. 2019
7

1.
označiť príspevok

Kasafran
   23. 7. 2019, 10:02 avatar
Čínská spartakiáda 2019

www.koreus.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Boris

2.
označiť príspevok

Boris muž
   23. 7. 2019, 10:11 avatar
Tak takéto veci dokážu iba sílné národy.
Je jasné, prečo sa na západe spartakiády neuživili. Ľudia tam nemajú výdrž, nepoznajú súhru.
Súhlasí Kasafran

3.
označiť príspevok

Kasafran
   23. 7. 2019, 10:20 avatar
(2) Boris,
presne tak - mám taký istý názor, a preto sa s ním plne stotožňujem...
Súhlasí Boris

4.
označiť príspevok

-era- muž
   23. 7. 2019, 10:43 avatar
Nesúhlasím. To je jednostranné videnie. Podľa mňa je dôsledkom mantinelizmu - že iba jedno môže byť dobré a teda druhé musí byť zlé.
Ale k to nie je. Východné národy sú proste iné, než západné a vyvyšovať jedno nad druhé je rovnaké ako tvrdiť, žeseverný pól magnetu je lepší, než južný pól magnetu, alebo, že mínus pól batérie je lepší, než plus pól.

Západ a východ sa proste dopĺňajú. Západ dáva individualizmus, východ kolektivizmus, západ dáva technológie, východ zbožné uctievanie. A všetko sa to prelína, východ sa necháva inšpirovať západom a západ východom.

5.
označiť príspevok

Boris muž
   23. 7. 2019, 10:59 avatar
Opísal som to v poslednej téme. Nemáš pravdu a výsledky, celé dejiny o tom hovoria.

6.
označiť príspevok

Kasafran
   23. 7. 2019, 22:28 avatar
(4) Era,
celkom so Ťa nepochopil - čo si vlastne touto svojou reakciou na čínsku spartakiádu chcel povedať/napísať/vyjadriť...?
My v Československu, ako v súčasti "západného" sveta, sme to vari nedokázali? Ja sám som sa, ako mladý Zväzarmovec, zúčastnil v roku 1960 na II. celoštátnej spartakiáde v Prahe na Strahove. Počas prípravy na ňu i počas vystúpenia v strahovskom finále som prežil neopakovateľné krásne a doteraz nezabudnuteľné zážitky...

7.
označiť príspevok

-era- muž
   23. 7. 2019, 22:34 avatar
6. Bola to iba reakcia na "slabé" a "silné" národy. Aj národy kapitalistického západu sú silné, akurát v inom zmysle.

8.
označiť príspevok

Kasafran
   23. 7. 2019, 23:12 avatar
(7) Era,
nikdy nie je neskoro uvedomiť si a osvojiť si pravdy civilizačného vývoja národov. Jedna z nich, podľa mňa, poukazuje na to, že každý národ na svete je a môže byť silný vtedy a len vtedy, ak vo svojej prítomnosti tvorivo nadväzuje na pokrokové dedičstvo svojich predkov, rozvíja ho a dokáže sa s ním nezištne podeliť s ostatnými národmi...
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 20:09,  Opakujem, kriminalita je vo Švédsku v podstate stejna, ak nie nižšia a migrácia s tým nemá...
dnes, 20:08,  Opakujem, kriminalita je vo Švédsku v podstate stejna, ak nie nižšia a migrácia s tým nemá...
dnes, 20:08,  Opakujem, kriminalita je vo Švédsku v podstate stejna, ak nie nižšia a migrácia s tým nemá...
dnes, 20:07,  Opakujem, kriminalita je vo Švédsku v podstate stejna, ak nie nižšia a migrácia s tým nemá...
dnes, 20:07,  hlupy motorkar sa nam zasekol*03*03*03
dnes, 20:06,  taka je pravda motorkár.......Ludia vo Švedsku su zrejme spokojní, ked vlada stale prijima...
dnes, 20:06,  Opakujem, kriminalita je vo Švédsku v podstate stejna, ak nie nižšia a migrácia s tým nemá...
dnes, 20:05,  Opakujem, kriminalita je vo Švédsku v podstate stejna, ak nie nižšia a migrácia s tým nemá...
dnes, 20:05,  Opakujem, kriminalita je vo Švédsku v podstate stejna, ak nie nižšia a migrácia s tým nemá...
dnes, 20:04,  trepes hluposti mufko.....Ludia vo Švedsku dlhodobo prijimaju migrantov a to cosi znamena....Oni...
dnes, 20:04,  Ešte mi chýba asi 88 x to zopakovať, preto : Opakujem, kriminalita je vo Švédsku v podstate...
dnes, 20:03,  Opakujem, kriminalita je vo Švédsku v podstate stejna, ak nie nižšia a migrácia s tým nemá...
dnes, 20:03,  Opakujem, kriminalita je vo Švédsku v podstate stejna, ak nie nižšia a migrácia s tým nemá...
dnes, 20:03,  3/ Comu sa branis????:)))
dnes, 20:02,  100 x opakovaná lož sa stáva pravdou, preto : Opakujem, kriminalita je vo Švédsku v...
dnes, 20:02,  Musíš byť empatický voči arabom, cigánom, černochom a prispôsobiť sa im. Nechať sa...
dnes, 20:02,  Opakujem, kriminalita je vo Švédsku v podstate stejna, ak nie nižšia a migrácia s tým nemá...
dnes, 20:01,  Opakujem, kriminalita je vo Švédsku v podstate stejna, ak nie nižšia a migrácia s tým nemá...
dnes, 20:01,  Opakujem, kriminalita je vo Švédsku v podstate stejna, ak nie nižšia a migrácia s tým nemá...
dnes, 20:01,  Usilujme spoločne o lepšie, empatickejšie a bezpečnejšie Slovensko. Voči komu mám byť...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie

Človek mieni a človek aj mení.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(58 030 bytes in 0,414 seconds)