hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  rôzne  /  téma

Chvíľka na druhom brehu

príspevkov
2
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 16.2.2009 09:02
posledná zmena 16.2.2009 09:02
1
16.02.2009, 09:02
Pozoroval som, ako lekár začal s oživovacími pokusmi a pritom zistil, že mám zlomené rebrá. Poznamenal pri tom: „Nemôžem mu robiť masáž srdca“. Po niekoľkých minútach vstal a povedal: „Nejde to, tu sa nedá nič robiť, je mŕtvy“. Hovoril bernským dialektom a trochu úsmevnou taliančinou.

Sám som sa tej tragikomickej scéne skoro smial, pretože som vedel, že žijem, že moje ja neumrelo. Tam dolu ležalo len moje mŕtve telo. Situácia vyzerala dosť beznádejne, no vôbec mi to nevadilo. Naopak: bavil som sa pozorovaním celej tej námahy ľudí navôkol. Chcel som na nich „zhora“ zavolať: „Haló, ja som tu, ja žijem! Nechajte to telo na pokoji, ja žijem! Je mi dobre!“ Ale nikto mi nerozumel a ja som zo seba nemohol vydať žiadny zvuk, pretože tam „hore“ som nemal hrdlo ani ústa.

Koniec-koncov však bolo veľmi zaujímavé pozerať sa, ako tam „dolu“ umieram, – zhora ako divák, bez emócií a v nebeskom stave, vidieť tam dolu každú podrobnosť a pritom žiť ďalej. Mimozmyslové orgány mi fungovali dobre a moja pamäť registrovala všetko, čo sa odohrávalo. Mohol som myslieť, rozhodovať sa a necítil som pritom žiadne pozemské prekážky. Vznášal som sa vo výške asi troch metrov nad miestom nehody – vo viacrozmernom priestore.

Potom prišlo druhé intermezzo. Dejstvo sa ukončilo a pokračovalo ďalej to, ktoré predtým začalo.
Odvrátil som sa od miesta nehody, pretože ma už nezaujímalo. Chcel som letieť odtiaľ preč– a hneď som aj letel. Všetko bolo upokojujúce, harmonické, nádherné. Tóny a hra farieb boli čoraz silnejšie, stále plnšie, zaplavovali mňa aj celé moje okolie. Zreteľne som cítil harmonické zachvievanie. Potom som niekde vpravo hore uvidel slnko. Neviem prečo, ale videl som ho vpravo hore pulzovať, vpravo hore – a nie priamo nad sebou. Zamieril som preto tým smerom. Slnko bolo stále svetlejšie, stále žiarivejšie, stále viac pulzovalo. Teraz už viem, prečo toľko ľudí a toľko náboženstiev považuje slnko za symbol Boha alebo ho dokonca priamo ako Boha uctievajú .

Letel som ďalej, sám – no mal som pritom pocit, že sám nie som, že ma obklopujú dobré bytosti. Vravím, všetko bolo upokojujúce, všetko harmonické a nádherné.

Ten zážitok beztiažového stavu a voľného letu na mňa tak hlboko zapôsobil, že som si po uzdravení urobil pilotný kurz a keď mám voľný čas, lietam vysoko nad hmlistými údoliami, v ktorých žijú ľudia, plní svojich problémov. Lietam trebárs z Lugana cez Poebene až k Stredozemnému moru. Keď je popoludní slnko vpravo nado mnou, cítim znovu, ako je všetko navôkol prežiarené a zaplavené Svetlom, energiou a Pravdou. A keď mám problémy, sám podstupujem túto ezoterickú leteckú terapiu a načerpám tak nové sily.

Autor: Artur Zatloukal
none
2
19.02.2009, 11:28
mimidebar02@yahoo.com
I Am Miss mimi,..I found you hear and ****ed interested in you, not only that i really need to speak with you, i will be interested in us being close friends or partners , reply to my email adress.....(mimidebar02@yahoo.com) so that i can send you some pictures of me and tell you more about me. I will like to start up with you in the beginning of this yaer , i know this might be our year of satisfaction . Email to (mimidebar02@yahoo.com ) OKAY. Bye.
yours mimi.


mimidebar02@yahoo.com
I Am Miss Mimi, .. našiel som to počul a vybral zaujíma vás, nielen, že som naozaj potreba, aby s vami hovoriť, budem mať záujem o nás je blízkym, alebo obchodným partnerom, odpoveď na moju e-mailovú adresu ..... (mimidebar02@yahoo.com) tak, že môžem poslať nejaké fotky mňa a poviem viac o mne. Budem rád začať s Vami na začiatku tohto yaer, viem, že to môže byť naša roku spokojnosti. E-mail (mimidebar02@yahoo.com) v poriadku. Dovidenia.
Vy Mimi.
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 27.4.2024 1:45 ) veľkosť : 100 138 B vygenerované za : 0.086 s unikátne zobrazenia tém : 59 874 unikátne zobrazenia blogov : 1 348 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

nikto je online

hľadanie :

blog dňa :

Pope Francis is Jacob Rothschild, 4th Baron Rothschild's third cousin once removed's wife's first cousin four times removed's husband's great niece's husband's brother! Preložte to prosím niekto do slovenčiny, nie som si istý, či Deepl neklame. Mu...

citát dňa :

Pokiaľ sú v manželskom vzťahu problémy, tak na vine sú obe strany - ako žena, tak aj svokra.