Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Chudoba na západe

152
reakcií
389
prečítaní
Tému 23. mája 2019, 08:25 založil Boris.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
15. 10. 2009
69
25. 11. 2017
12
 
 


1.
označiť príspevok

Boris muž
   23. 5. 2019, 08:25 avatar
Dávnejšie som vám ukázal čísla z amerického štatistického úradu, kde sa hovorilo o chudobe američanov a to zhruba o jednej šestine populácie, ktorá žije z 2 a menej dolárov na deň. Okolo 50 miliónov z 300 seriózne ryje držkou v zemi.
Dnes vám priblížim pár údajov z wikipédie, kde je zdrojov viac, ako len americký štatistický úrad. Vo wikipédii sa uvádza:

"Estimates of the number of people in the United States living in poverty are nuanced. One organization estimated that in 2015, 13.5% of Americans (43.1 million) lived in poverty.[3] Yet other scholars underscore the number of people in the United States living in "near-poverty," putting the number at around 100 million, or nearly a third of the U.S. population."

V USA je viacero organizácii, ktoré sa chudobe venujú a preto je aj viac a to rôznych údajov.
Najnižší odhad chudobných v USA je 43,1 milióna a ten najvyšší hovorí až o 100 miliónoch, teda celej jednej tretine populácie.

"In 2011, child poverty reached record high levels, with 16.7 million children living in food insecure households, about 35% more than 2007 levels.[14] A 2013 UNICEF report ranked the U.S. as having the second highest relative child poverty rates in the developed world.[15] According to a 2016 study by the Urban Institute, teenagers in low income communities are often forced to join gangs, save school lunches, sell drugs or exchange sexual favors because they cannot afford food."

Chudoba týkajúca sa detí do 5 rokov zasahuje až 16,7 percenta. To bol údaj z roku 2011 a predstavoval až 35 percentný nárast od roku 2007. Na základe štúdie vykonanej v roku 2016 sa mladiství, žijúci v chudobe sú často nútení vstupovať do gangov, nenosia si jedlo do školy, lebo naň proste nemajú, predávajú drogy, alebo ponúkajú sexuálne služby, lebo nemajú na jedlo.

"As of 2018, the number of U.S. citizens living in their vehicles because they cannot find affordable housing is on the rise, particularly in cities with steep increases in the cost of living such as Los Angeles, Portland, Oregon and San Francisco."

Údaje z roku 2018 hovoria aj o tom, že ľudí žijúcich len vo svojich autách, pretoze si nemôžu dovoliť bývanie narastá.

en.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Ako prosím vás vysvetliť spiacim, že na západe nieje žiadny blahobyt. Že je to len reklamná bublina navodená médiami, filmami, seriálmi. Chudoba na západe sa už pár rokov začala prejavovať aj vo voľbách.
V USA bol Barack Obama vo svojej kampani prezentovaný, ako socialista! Resp. sociálny demokrat. Už samé o sebe sa prieči kapitalistickým princípom. Obama však svojimi reformami neuspel, naopak problémy v ekonomike a spoločnosti len prehĺbil. Trump už mal čisto konšpirátorskú kampaň o tom, že štát ovládajú oligarchovia, hovoril o veľkom sprísahaní a tak podobne. Vyhral voľby.. Čo viac treba k opísaniu situácie na západe?
Ostatné krajiny Európy na tom niesu o nič lepšie. Aj keď médiá vytrvalo mlčia o nepokojoch, internet je plný autentických videí demonštrácii po celej západnej Európe a primárny dôvod je neustále klesajúca životná úroveň. Francúzsko je učebnicový príklad, ale aj v Nemecku už od konca minulého roka ľudia protestujú, lebo nemajú na nájomné, ktoré sa neustále zdražuje. Tam vačšina ľudí ani nevlastní svoj domov, sú odkázaní žiť v podnájmoch, ktoré vlastnia veľkokapitalisti a kartelovo sa dohadujú na plošnom zdražovaní. Na margo toho sa začalo na politickej úrovni diskutovať o vyvlastňovaní niektorých nehnuteľností kvôli zmierneniu katastrofálnej situácie s nárastom bezdomovcov.

Iste, na západe je vidieť aj veľa bohatstva... honosné budovy, autá za stá tisíce eur, súkromné zámky a pevnosti bohatých, osobné vrtulníky, lietadlá... ale to sa týka iba malého zlomku populácie. V krátkosti bohatí žijú na úkor obrovskej chudoby, ktorá neustále iba rastie za posledné pol storočie. Tieto štatistiky iba hrubo podčiarkujú fakt, že kapitalizmus je vykorisťovateľský režim slúžiaci iba malej časti ľudskej populácie. Ostatná vačšina sú iba rukojemníci a nástroje systému.

Jediné, čo západniari dobre vedia, je klamať. Manipulovať, aby si ostatný svet myslel, ako je u nich fasa. Ja som si prešiel takmer celú Európu, ale bol som tam pracovne, takže som nechodil len po pamiatkach a bohatých štvrtiach. Často som narážal na sídliská, ktoré boli v ďaleko horšom stave, ako Bratislavská Petržalka napríklad. Videl som aj zúbožené deti.. Nikdy nezabudnem na pohľad z auta, keď sme boli v Kolíne nad Rýnom, ako stálo malé dieťa, nech malo do 5 rokov na ulici v zime bosé!!! A bolo to biele dieťa... Môj osobný zážitok, teda reálna skúsenosť z tých krajín je taká, že u nás je lepšie žiť, ako tam.
A štatistiky nekompromisne ukazujú tiež, že západ nieje žiadny príklad pre nikoho a pre nič... Naopak je to hanba ľudského druhu, lebo bezcitnejších ľudí, ako na západe nenájdete nikde na svete. Nieje to chyba tých ľudí, ale systému v ako žijú, ktorý je konkurenčný, teda ide jeden proti druhému.


2.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   23. 5. 2019, 08:49 avatar
Chudoba v Ruské federaci

Úředně stanovená chudoba v Ruské federaci je pro rok 2015 hranice příjmu 115 944,- RUB (40 560,- Kč) netto ročně pro jednotlivce. Postiženo touto "chudobu" je asi 17 % obyvatel (zhruba 23 milionů). Hranici chudoby představuje hranici minimálního ročního příjmu stanoveného vládou RF. Podle západních standardů je chudých více než polovina obyvatel Ruska, jejich příjem nedosahuje rozmezí 50-60 % průměrné měsíční mzdy, která v 2015 činila 32 805,- RUB (11 480,- Kč). Podle Olgy Grekovové chudoba Rusů dosáhla v 2016 nejkatastrofálnější úrovně od dob perestrojky. V rozvinutých zemích utrácejí lidé za potraviny 12 až 28 % příjmů. V Rusku je to 46 %. Jedním z faktorů, který se možná nezdá být tak důležitý, ale ve skutečnosti odráží kritickou situaci, je pěstování zeleniny a ovoce na vlastních zahradách. Od roku 2001 se množství Rusů pěstující si vlastní plodiny snížilo, avšak v současné době opět roste. V roce 2014 aktivně pěstovalo vlastní plodiny 39 % Rusů, v roce 2015 to bylo již 46 %. Generální ředitel Centra pro výzkum veřejného mínění VCIOM Valerij Fedorov uvedl: „Rozdělili jsme Rusy na tři skupiny: První, to jsou lidé žijící v blahobytu. Zatím v odpovědích neuvádějí, že by se s nimi odehrávalo něco špatného. Druhá skupina jsou bojovníci: ti, co říkají, že je hůř, ale ještě mají možnosti se tomu postavit. Třetí skupina jsou strádající: ti, co současně pociťují jak rozšíření krize, tak neschopnost s ní bojovat. Těmto lidem chybí prostředky. Rusové přestali brát vážně jakákoli prohlášení činitelů. Například 55 % respondentů nevěří, že vláda má plán na záchranu ekonomiky. Od podzimu roku 2014 se krize dvakrát ocitla na velmi nebezpečné úrovni. Poslední skupina – strádající – vzrostla z 16 % v listopadu 2014 na 47 % v lednu 2015. Následující gigantický skok se odehrál v září – říjnu 2015. Za pouhý měsíc vzrostl podíl strádajících o 13 %, na 60 % celé ruské dospělé populace.“ Tyto statistiky jsou často považovány za kontroverzní; buď je někteří označují za nedoceněné, nebo za přemrštěné. Jedná se mnohdy o zpolitizované téma, a to jak v domácí, tak i v zahraniční politice. Lidé s příjmy pod hranicí chudoby mají právo na potravinové lístky pro chudé.

cs.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

www.aktuality.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

tapolitika.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

www.mk.ru Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Scarllete


3.
označiť príspevok

Boris muž
   23. 5. 2019, 08:51 avatar
Kto popiera chudobu v Rusku?
Ja o takom neviem.
Za to viem o zopár spáčoch, ktorí popierajú chudobu na západe.
Súhlasí J.Tull, havran


4.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   23. 5. 2019, 09:07 avatar
Ukáž mi štát, v ktorom nie sú chudobní ľudia. Snáď pri tom prídeš na to, na akej zaostalej úrovni sa nachádza tvoje myslenie a z toho plynúca argumentácia.  


5.
označiť príspevok

Boris muž
   23. 5. 2019, 09:10 avatar
V socializme neboli chudobní. V komunistickej čine za posledných 20 rokov rástla životná úroveň najrýchlejšie na svete. Komunistický vietnam je na najlepšej ceste úplne vymazať chudobu... Prečo naopak kapitalistické krajiny bojujú so stále vačšou chudobou?
Tie socialistické krajiny, ktoré mali a majú problémy, tak "záhadne" vždy nejako figuroval západ... a jeho "snahy pomôcť".


8.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   23. 5. 2019, 09:31 avatar
> Za socializmu bola chudoba tabu

"Chudoba detí vo Vietname: Ako hlavné jedlo grilované krysy.." www.redakciar1.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


10.
označiť príspevok

Boris muž
   23. 5. 2019, 09:35 avatar
Za 1, ja som nepísal, že vo vietname bola chudoba úplne odstránená.
za2, v tých krajinách je úplne normálne jesť aj potkany a iné lahôdky, ktoré naša kultúra považuje za nechutné.
Vzdelávaj sa....


15.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   23. 5. 2019, 09:50 avatar
Zamlčal si však, že je priam katastrofálny. Práve tou tvojou obľúbenou politickou hrou a zavádzajúcou rétorikou, vytvárajúcou falošné dojmy.   Havran ťa to lepšie naučí. On bol na to profesionálne školený.  
Súhlasí Scarllete


16.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   23. 5. 2019, 09:51 avatar
...katastrofálna...


17.
označiť príspevok

Boris muž
   23. 5. 2019, 09:56 avatar
Katastrofálny je stav tvojej mysle..


18.
označiť príspevok

havran
   23. 5. 2019, 10:08 avatar
F=G.m1.m2/r^2 - poviem ti že si mimoriadne obrnený proti rozumu F=G.m1.m2/r^2 a ani havran nie je všemocný. Tebe sa pomôcť nedá a Borisovi nesiahaš ani pod topánku, aby ťa mohol rozšliapnúť ako pandravu. Akbolo záerom tvojích rodičov priviesť na tento svet extrémofilného debila tak asi boli úspešní. BLAHOŽELÁM,len im nepovedz čo si ty za cvoka.


21.
označiť príspevok

Scarllete žena
   23. 5. 2019, 10:29 avatar
18. havran a tvoj otec ta mal radsej utriet do záclony spravil by tomuto svetu velku sluzbu

aj ked je pekne ako pomáhaš boriskovi , potrebuje to  


22.
označiť príspevok

havran
   23. 5. 2019, 10:47 avatar
Scarllete- staraj sa o svoju prepeličku, aby ti ju v poli vtáci nezadrhli. A už si si urobila výplach, keď si sa mi prihovorila?


23.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   23. 5. 2019, 11:12 avatar
začínaš nám osprostievať vtáku jarabáku.....modli sa, aby si neosprostel ešte viac.   


24.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   23. 5. 2019, 11:24 avatar
voľajako rýchlo sa nám vypratal náš vták jarabák a vypadalo to na celkom slušnu bojovú náladu   ....


25.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   23. 5. 2019, 11:43 avatar
Treba ho opáčiť lopatou po chrbáte


26.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   23. 5. 2019, 12:03 avatar
toho už nenarovná ani pajser   


27.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   23. 5. 2019, 12:16 avatar
Hlavne, že ty si narovnaný


28.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   23. 5. 2019, 12:20 avatar
V nebi z teba musia mať radosť


30.
označiť príspevok

havran
   23. 5. 2019, 12:35 avatar
EnaXnaY- musím s tebou nesúhlasiť. V nebi o ktorom si myslím svoje ak by bolo , by ho tam tiež nepustili ani pred bránu .
To len tu na DF ako demokrati ho trpíme 


32.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   23. 5. 2019, 12:36 avatar
Havran, to bol sarkazmus


33.
označiť príspevok

havran
   23. 5. 2019, 12:40 avatar
EnaXnaY- samozrejme smerovaný na toho nešťastného poskoka, ktorý skáče do riti tých najväčších debilov. On tu vlastne celý čas dokazuje, že je dobrý len v tom. Ty sa obávať nemusíš , pre neho si príliš vysoko. 


34.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   23. 5. 2019, 12:46 avatar
Vieš ja sa obávam, že zombík Ježiško zožral kresťanom mozog

Neviem si ináč vysvetliť ich tuposť


35.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   23. 5. 2019, 12:49 avatar
vtaku jarabáku, ja sa rád učím od inteligentných ľudí.....ty mi prídeš strašne zdeformovaný minulým režimom......splietaš tu piate cez deviate.......prideš mi ako vták jarabák......


36.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   23. 5. 2019, 12:53 avatar
A čo si sa už odomňa naučil?


41.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   23. 5. 2019, 13:09 avatar
že ten, kto opovrhuje bibliou má problémy.......


43.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   23. 5. 2019, 13:11 avatar
Radšej mať problémy ako veriť bludom
Súhlasí havran


46.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   23. 5. 2019, 13:17 avatar
Tak si ich maj a never, je to tvoje rozhodnutie


47.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   23. 5. 2019, 13:18 avatar
Presne tak ondrejko, je to moja vec


48.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   23. 5. 2019, 13:19 avatar
samozrejme že je, Boh dáva ľudom slobodnú voľu


49.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   23. 5. 2019, 13:20 avatar
A preto kresťanstvo je len jedno z mnohých náboženstiev


50.
označiť príspevok

havran
   23. 5. 2019, 13:24 avatar
ondrej61 prezradím ti : Boh ti dáva hovno. 


51.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   23. 5. 2019, 13:26 avatar
A kresťania sú mu za to vďační


54.
označiť príspevok

-era- muž
   23. 5. 2019, 13:28 avatar
Aj to hovno je súčasť kolobehu života


57.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   23. 5. 2019, 13:31 avatar
Ale to neznamená že sa v hownách budeš rýpať
Súhlasí havran


59.
označiť príspevok

-era- muž
   23. 5. 2019, 13:34 avatar
Keď je zapchatý hajzel, aj rýpať bude treba


60.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   23. 5. 2019, 13:35 avatar
No jo, existujú aj hownofilovia


62.
označiť príspevok

-era- muž
   23. 5. 2019, 13:36 avatar
Poznáš nejakých?


65.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   23. 5. 2019, 13:37 avatar
Všetci, ktorým ide o duc-howno


67.
označiť príspevok

-era- muž
   23. 5. 2019, 13:39 avatar
Tak takých ja nepoznám


68.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   23. 5. 2019, 13:43 avatar
Väčšinou majú plnú hubu o duc-hownom živote


70.
označiť príspevok

havran
   23. 5. 2019, 13:48 avatar
-era- a čijou rukou?


75.
označiť príspevok

-era- muž
   23. 5. 2019, 14:30 avatar
Rukou toho, kto chce alebo musí pomôcť.


58.
označiť príspevok

havran
   23. 5. 2019, 13:32 avatar
-era- A na kom to závisí kde budeš v tom kolobehu a v ako vzťahu k tomu "H"?


61.
označiť príspevok

-era- muž
   23. 5. 2019, 13:36 avatar
58. Tak tých faktorov je veeeeeeľmi veľa. Napríklad v ktorej krajine sa narodíš, akým bohatým rodičom sa narodíš, koľko inteligencie dostaneš do daru pri narodení, akých učiteľov stretneš, aké ideály ťa oslovia.... proste príliš veľa faktorov


69.
označiť príspevok

havran
   23. 5. 2019, 13:44 avatar
-era-toto vlastne rieši štandardné rozdelenie ako to napríklad opísal Ashby- Wienerov žiak , zakladateľ teórie kybernetiky a výpočtovej techniky. a to vždy rozdeľuje kvantitu podľa kvality v pomere cca 15-70-15 percent, do ktorej triedy spodneš naozaj záleží aj na mnohých faktorov ako si uviedl. Aj to či vôbec budeš mať snahu sa prešjkrabať do vyššej partície je dané z časti od tvojej kvality duševnej , fyzickej, sociálnej i náhod.


53.
označiť príspevok

havran
   23. 5. 2019, 13:27 avatar
EnaXnaY problém musíš riešiť, ale viera v blud ťa môže aj zničiť. Teda správne : zničí Ondríka.


55.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   23. 5. 2019, 13:29 avatar
Mne sú bludy proti srsti
Súhlasí havran


72.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   23. 5. 2019, 14:00 avatar
Povedal autor dziovej pokladnice plnej bludov, čiže bludár.  


73.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   23. 5. 2019, 14:07 avatar
V biblii sú oveľa väčšie bludy


76.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   23. 5. 2019, 14:53 avatar
To bludár ako je autor dziovej pokladnice, nemôže vedieť posúdiť.  


77.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   23. 5. 2019, 14:55 avatar
Práve naopak


78.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   23. 5. 2019, 15:00 avatar
Ja, bludár poznám iných bludárov


79.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   23. 5. 2019, 15:03 avatar
Ty si si ale myslel, že bludárom nie si, lebo si oklamaný. Preto nemôžeš ani o iných vedieť, kto je / nie je bludár.  


80.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   23. 5. 2019, 15:04 avatar
Sám som označil môj výtvor za bludy, je to tam uvedené

Môžeš si prečítať


81.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   23. 5. 2019, 15:06 avatar
Tuto : www.dzio.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


85.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   23. 5. 2019, 15:25 avatar
Tvrdenie, že "V biblii sú oveľa väčšie bludy" je teda len ďalšie pokračovanie tvojich bludov.  


86.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   23. 5. 2019, 15:25 avatar
Bludár bludy rozozná


87.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   23. 5. 2019, 15:27 avatar
...a potom o bludoch tvrdí, že sú pravda a o pravde, že sú bludy.  


88.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   23. 5. 2019, 15:28 avatar
Potom dziova pokladnica je pravda


89.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   23. 5. 2019, 15:29 avatar
Nevravel som, že vždy.  


90.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   23. 5. 2019, 15:30 avatar
Potom biblia sú naozaj bludy


91.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   23. 5. 2019, 15:31 avatar
Povedal bludár.  


92.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   23. 5. 2019, 15:31 avatar
Lebo rozpoznám bludy od pravdy


94.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   23. 5. 2019, 15:32 avatar
...a o pravde, ktorá ti nevyhovuje tvrdíš, že sú to bludy.  


95.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   23. 5. 2019, 15:34 avatar
Keby si sa kriticky zamyslel aj tebe to tak príde


96.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   23. 5. 2019, 15:38 avatar
Kritickým zamyslením každý príde na to, že napr. Veľká pyramída v Egypte nevznikla pôsobením prírodných síl.  


97.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   23. 5. 2019, 15:39 avatar
Napríklad

Keď sa slnko zastavilo na oblohe, prestal platiť vzorec čo máš v nicku?


98.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   23. 5. 2019, 15:40 avatar
Nezastavilo sa Slnko, ale Zem.  

Ak ju niekto zastavil, tak neprestal platiť.   www.tlg.estranky.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


99.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   23. 5. 2019, 15:48 avatar
Ako môže zem len tak zastať a potom sa znova rozbehnúť?


100.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   23. 5. 2019, 15:52 avatar
Pôsobením vonkajšej sily v protismere rotácie telesa. Ako keď zastavíš rotujúci glóbus a potom ho znovu roztočíš.  


101.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   23. 5. 2019, 15:53 avatar
Chceš povedať, že ak nejaký človiečik chce tak sa zjaví sila na zastavenie rotácie?


102.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   23. 5. 2019, 15:55 avatar
Podobne, ako keď nejaký človiečik chce a zjaví sa sila žeriavu prenášajúca niekoľkotonové bremená.  


103.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   23. 5. 2019, 15:55 avatar
No to je druhá vec

Kto/čo pósobil silou?


104.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   23. 5. 2019, 15:56 avatar
Stvoriteľ Zeme.  


105.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   23. 5. 2019, 15:57 avatar
A už sme doma


106.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   23. 5. 2019, 15:59 avatar
Čiže môj vzorec neprestal platiť.  


108.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   23. 5. 2019, 16:02 avatar
Kľudne môže keď sa tak stvoriteľ rozhodne, veríš?


109.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   23. 5. 2019, 16:04 avatar
Keď pánboh dá, aj motyka vystrelí.  


111.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   23. 5. 2019, 16:05 avatar
Nu a ja neverím, že zasahuje do zákonitostí


112.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   23. 5. 2019, 16:05 avatar
Tvoja chyba.  


113.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   23. 5. 2019, 16:06 avatar
To je logický dôsledok

Nastal by tu chaos


114.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   23. 5. 2019, 16:07 avatar
Chaos by nastal, keby zákonitosti zmenil natrvalo (prípadne menil stále).  


116.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   23. 5. 2019, 16:08 avatar
Úplne by stačilo aj raz


117.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   23. 5. 2019, 16:10 avatar
Ak je zmena iba dočasná a lokálna, tak nie.  


119.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   23. 5. 2019, 16:11 avatar
Každá aj malá zmena v priebehu procesu prináša nepredvidateľné výsledky


120.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   23. 5. 2019, 16:15 avatar
Neprináša. Keď napríklad administrátor virtuálneho sveta "Second Life" obíde jeho zákony a dá aby motyka vystrelila, ničím to ten svet neovplyvní.  


121.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   23. 5. 2019, 16:19 avatar
Hovorí sa tomu motýlí efekt


122.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   23. 5. 2019, 16:24 avatar
Zaujimavy je aj efekt Barbary streisand cokolvek sa snazis na internete utajit ma to opacny efekt.


125.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   23. 5. 2019, 16:35 avatar
Motýlí efekt má presne vymedzené podmienky a oblasť pôsobenia. S týmto to nemá nič.  


126.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   23. 5. 2019, 16:46 avatar
Dám ti príklad

Kedysi ktosi napísal bibliu

Bezohľadu nato či je pravdivá alebo nie, táto akcia ovplyvnila miliardy ľudí

Ak by nebola napísaná, svet by dnes vyzeral ináč


127.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   23. 5. 2019, 16:53 avatar
Čo videli, to napísali. Keby to nespravili, svet by bol ochudobnený o poznatky.  


128.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   23. 5. 2019, 16:54 avatar
Nejde o to

Ide o motýlí efekt

Jedna kniha spósobila zmeny v celom systéme


129.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   23. 5. 2019, 16:56 avatar
Každá kniha pôsobí väčšie či menšie zmeny v systéme.  


130.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   23. 5. 2019, 17:02 avatar
To bol len príklad


131.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   23. 5. 2019, 17:04 avatar
Hlavne treba pochopiť, že ani jedna z kníh neovplyvní napríklad migráciu geomagnetických pólov.  


132.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   23. 5. 2019, 17:06 avatar
Zastavenie rotácie zeme by možno mohlo


133.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   23. 5. 2019, 17:09 avatar
To je iné. Mohlo a nemuselo. Záleží tiež na rozložení tej brzdnej sily v priestore.  


123.
označiť príspevok

havran
   23. 5. 2019, 16:25 avatar
toto je úspech 4 miliónov muslimských migrantov v 66 milionovej GB

Starostové:

LONDÝNA muslim

BIRMINGHAMU muslim

LEEDSU muslim

BLACKBURNU muslim

SHEFFIELDU muslim

OXFORDU muslim

LUTONU muslim

OLDHAMU   ; muslim

ROCHDALE muslim
Súhlasí Kasafran


45.
označiť príspevok

havran
   23. 5. 2019, 13:16 avatar
ondrej61 ako vieš, že to nie si práve ty, ktorý v praktickom živote robí presne naopak. Viera a ešte k tomu splodená vo vlastnej dutej hlave nie je žiaden dôkaz správnosti tvojho konania   


37.
označiť príspevok

-era- muž
   23. 5. 2019, 12:57 avatar
inak, ja sa radšej učím od dobrých, než od inteligentných.
Inteligentní bývajú niekedy až neuveriteľne krutí a neľudskí


40.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   23. 5. 2019, 13:08 avatar
tu na fore neriešim kto je krutý a neľudský. da sa tu veľa pochytať od inteligentných ludí.....rozne info a tak.....


52.
označiť príspevok

-era- muž
   23. 5. 2019, 13:26 avatar
Je fajn, keď si dokáže nájsť každý to svoje


56.
označiť príspevok

havran
   23. 5. 2019, 13:30 avatar
ondrej61- si ako slepá kura a tá nevie oddeliť zrno od kamienkov. Akosi priveľmi sa zaujímaš o tých inteligentných. Nebude to na teba priveľa? Máš ešte však problém: Ako ty nájdeš inteligentných? 


64.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   23. 5. 2019, 13:37 avatar
aj vdaka tebe vtáku jarabáku som pochopil, čo urobí totalitný režim s človekom.....a hlavne zarytým komunistom, čo budoval krajšie zajtrajšky.....


63.
označiť príspevok

havran
   23. 5. 2019, 13:36 avatar
-era-toto je výrok na diskúsiu. Ide o to, čo chceš dosiahnúť a vyriešiť. Napríklad čo by si sa učil od Kisku a Fica?


66.
označiť príspevok

-era- muž
   23. 5. 2019, 13:38 avatar
63. Kiska s Ficom sú mi tak veľmi vzdialení, že netuším, či majú niečo, čo by som sa od nich mal učiť.


71.
označiť príspevok

havran
   23. 5. 2019, 13:55 avatar
-era- vidíš, to je práve problém, že niektoré javy /v tom prípade zjavy / ľudia nevedia porovnať podľa zbakov, ktoré nevidia. Tak skúsme spolu tie znaky vyhľadať.
Tak napríklad prvý: Ide bez ohľadu na to kam ide.
Druhý: je mu jedno komu škodí.
Tretí : Najdôležitejší je osobný cieľ.
ak pridáš tri, ja ich pridám tiež.


74.
označiť príspevok

-era- muž
   23. 5. 2019, 14:29 avatar
71 Ty si veľmi ľahko s úsudkom hotový. Ja hovorím: Nepoznám tých ľudí. Poznám iba to, čo prezentujú navonok v politike. Keby som sa s každým z nich porozprával, možno by som mal aspoň nejaký základ na posúdenie. Inak je to iba povrchné.


118.
označiť príspevok

havran
   23. 5. 2019, 16:10 avatar
-era-Nešokuj ma, ty po diskúsii s tými exotmi to rozriešiš? To čo tu predvádzaš nehovorí, že si na to ten pravý.Ľudí nepoznáš, len by si sa s nimi porotprával a potom posudzoval? No to je božská metóda ako prísť veci na koreň. Skrátka si moták, tak sa tu aj prezentuješ.


153.
označiť príspevok

-era- muž
   24. 5. 2019, 06:44 avatar
118. Že som moták, to ma neprekvapuje. Ale prečo si myslíš, že ľudí nespoznáš viac po osobnom rozhovore, než z pôsobenia v straníckej politike?


38.
označiť príspevok

havran
   23. 5. 2019, 13:00 avatar
ondrej61- len a uč chlapče máš však niekoľko problémov, že všetko čo nerozumieš ti v hlave robí kolotoč a tvoj výber tých inteligentných je tvoja tragédia a tvoj najzákladneší problém je, že sa budíš zo sna, keď sa ti sníva, že žiješ v socializme a najradšej by si bežal do jaskyne, lebo tam podľa teba žili tí najmúdrejší. Skrátka si moták na "n". Toto ti vravím úprimne a verím, že si tú diagnózu zoberieš na vedomie a vyhľadáš odbornú pomoc. Vidím, že asi začína veľká kríza spoločnosti , keď sa svet mení na blázninec a blázni sa dostávajú k moci a svoj hlas im dávajú také TUPELA ako si ty.


39.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   23. 5. 2019, 13:05 avatar
nenarobíš nič vtáku jarabáku.....čo mi už môže dať komunista s oprdenými trenkami?....   


42.
označiť príspevok

havran
   23. 5. 2019, 13:10 avatar
Ondrejo a čo tak moje trenky na tvoj nos, len počkaj až dostanú tie správne grady? Vidím, že už si stratil aj vtip, Choď si zajesť, nech máš niečo v tej hlave. Niekedy takým pomáhali nemastené grule. 


44.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   23. 5. 2019, 13:13 avatar
dufam vtaku jarabáku, že nebudem takto šaškovať a splietať tu o nejakých spoločenských javoch a hrať sa na inteligenta.....    


152.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   24. 5. 2019, 06:28 avatar
No nazdar teplosko ty co sa do kazdeho navazas


83.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   23. 5. 2019, 15:22 avatar
Ty máš o sebe dojem, že si demokrat?   Veď si celý život prenasledoval ľudí za názor - a robíš to aj na tomto fóre.   Teraz sa z teba už len smejeme. Si pre nás taký šašo. Keď boli ale u moci komunistické prasiatka, slušným ľuďom ste nedopriali žiť.  


29.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   23. 5. 2019, 12:33 avatar
aj teba by trebalo narovnať.....   


31.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   23. 5. 2019, 12:35 avatar
Vieš jak sa hovorí

Ohýbaj ma mamko, kým som ešte Janko

Teraz už som starý koň


20.
označiť príspevok

Scarllete žena
   23. 5. 2019, 10:16 avatar
5. boris ja sa ti divim prečo sa ty serieš stále na ten prehnity kapitalisticky západ a nejdes si radsej privyrabat do Ruska kludne ti zasponzorujem vizum


7.
označiť príspevok

havran
   23. 5. 2019, 09:26 avatar
F=G.m1.m2/r^2- somárik je to všetko inakšie ako si predstavuješ. Platí všeobecný zákon zlatého rezu, ktorý hovorí, že každý jav v spoločnosti /nie len/ aj zdravý a vyvážený, predstavuje 63 percent štandard a cca 15 percent horný a dolný extrém. O tom asi nič nevieš, lebo ty vieš iba spamovať vzorce, ktorým aj taj nerozumieš ty TUPELO božské.
Súhlasí Boris


82.
označiť príspevok

Temnýmyseľ
   23. 5. 2019, 15:06 avatar
4. Vatikán. Monaco 


9.
označiť príspevok

havran
   23. 5. 2019, 09:33 avatar
F=G.m1.m2/r^2- Amíci a EU sa bude veľmi snažiť, aby to tak aj zostalo, ale ten trénig Rusom neuškodí, aspoň siahnu do svojích nových možnodtí a rezerv. Toho sa boja "lepší ľudia " zo Západu. Rusi to už vedia a prebúdzajú sa zo stalinského sna, ktorý im pripravil Lenin.
Súhlasí Boris


11.
označiť príspevok

Boris muž
   23. 5. 2019, 09:36 avatar
V rozvinutom socializme však ten horný a dolný nebol extrém, ale rozumné medze. Chudoba nehladovala a bohatí nevlastnili pol krajiny.
Súhlasí havran


12.
označiť príspevok

Boris muž
   23. 5. 2019, 09:37 avatar
Malo byť pod príspevok č.7 havran.


14.
označiť príspevok

havran
   23. 5. 2019, 09:44 avatar
Boris- ten štandard 63 percent neznamená že extrém napr. horný má biť taký, že 12 rodín vo svete vlastní 70 percent bohatstva a v Afrike majú deti umierať len preto, že sa im nedostáva ani len čistá voda a základná dávka potravín.
Súhlasí Boris


134.
označiť príspevok

Lemmy muž
   23. 5. 2019, 18:17 avatar
Boris: V USA je viacero organizácii, ktoré sa chudobe venujú a preto je aj viac a to rôznych údajov.
Najnižší odhad chudobných v USA je 43,1 milióna a ten najvyšší hovorí až o 100 miliónoch, teda celej jednej tretine populácie.

Chudobným Američanom sa čudujem, že sa nepresťahujú na bohatú Kubu. Veď Kubu majú hneď pod nosom.

Boris: Jediné, čo západniari dobre vedia, je klamať. Manipulovať, aby si ostatný svet myslel, ako je u nich fasa.

Niečo na tom bude, keď ani chudobní nechcú ísť na Kubu.

Boris: Ako prosím vás vysvetliť spiacim, že na západe nieje žiadny blahobyt.

Tak dofrasa aj s tými chudobnými!!! To sú takí tupí, že sa neodsťahujú na blahobytnú Kubu?

Boris, buď im vzorom, ukáž im, že západ je nanič, a odsťahuj sa zo západu na Kubu!


135.
označiť príspevok

Lemmy muž
   23. 5. 2019, 18:19 avatar
Keď sa, Boris, odsťahuješ na Kubu, tak ťa budú nasledovať zástupy chudobných. Hádaj aj 100 miliónov len z USA.

Staneš sa slávnym, bude sa o tebe hovoriť ako o hrdinovi, zarobíš majland, a odsťahuješ sa potom do USA, postavíš si tam nejaký mrakodrap alebo luxusnú vílu, a zabudneš na súčasné starosti.
Súhlasí F=G.m1.m2/r^2


137.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   23. 5. 2019, 18:20 avatar
Aj dlhy si konečne nesplatí.  


136.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   23. 5. 2019, 18:19 avatar
Boris to má bližšie do Ruska.


138.
označiť príspevok

hokejis muž
   23. 5. 2019, 18:29 avatar
Ja to mám blízko na Slovensko


139.
označiť príspevok

Xty factor žena
   23. 5. 2019, 22:44 avatar
34. lemmy, briliantne super!


141.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   23. 5. 2019, 23:22 avatar
A co keby sme vas 1% bohatych vystahovali na nejaky ostrov ?


142.
označiť príspevok

Lemmy muž
   23. 5. 2019, 23:25 avatar
Ech, by si tam užívali. A tie milióny chudobných by sa na tom ostrove zamestnalo ako: upratovačky, smetiari, čašníci, lokaji v hoteloch, poslíčkovia, kuchári… A Boris by zasa hundral na ostrovanov.


143.
označiť príspevok

Kasafran
   23. 5. 2019, 23:47 avatar
(142) Lemmy,
ech - to je skutočne "výstižná a logická" reakcia neoliberálneho "humanistu"...


144.
označiť príspevok

Lemmy muž
   24. 5. 2019, 00:19 avatar
No jo, malé prasiatko opäť krochká. 


149.
označiť príspevok

Lemmy muž
   24. 5. 2019, 00:27 avatar
Je výstižná, pretože si sa nezmohol na oponentúru, len si zvládol výkrik do tmy. Už len tým, že ma označuješ za neoliberálneho, a humanistu v úvodzovkách, svedčí o tvojom hlúpom zmýšľaní.


140.
označiť príspevok

hokejis muž
   23. 5. 2019, 23:02 avatar
Boris žije vo východnej Európe.


145.
označiť príspevok

Lemmy muž
   24. 5. 2019, 00:20 avatar
To fakt? Nemá na letenku na Kubu? Na jednosmerný lístok?


6.
označiť príspevok

havran
   23. 5. 2019, 09:15 avatar
Boris- udržiavať chudobu je spôsob západného kapitalizmu ako vládnuť. Tam kde udržujú poriadok a zvyšujú životnú úroveň celého národa , prídu vždy Amíci a naučia ich ako to robiť "sorávne" 
Súhlasí Boris


13.
označiť príspevok

havran
   23. 5. 2019, 09:39 avatar
F=G.m1.m2/r^2- nenávisť je veľmi zničujúca choroba pre toho kto ju šíri. Stačí ísť trochu do histórie. Všeobecný princíp rovnováhy sa o to postará. A postará sa i o teba ty nešťastník naplnený hovnom od hlavy až po päty. Podľa toho ako sa tu prezentuješ , asi máš srdce veľmi blízko pri riti. Ak chceš, poviem ti aj ako blízko. 
Súhlasí Boris


148.
označiť príspevok

Lemmy muž
   24. 5. 2019, 00:25 avatar
Havran o sebe: nenávisť je veľmi zničujúca choroba pre toho kto ju šíri. Napríklad šírenie nenávisti pomocou akože témy:

Migrácia-islamizácia-diktát z Bruselu a liberalizácia proti národným záujmom.


150.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   24. 5. 2019, 06:19 avatar
Kde vidis nenavist ty morbidne zvratene hovado ja vidim len pravdive pomenovanie


19.
označiť príspevok

Scarllete žena
   23. 5. 2019, 10:09 avatar
blbečku zase básniš o tom ako si prešiel takmer celu europu ? europa má cca 50 štátov, minule si vymenoval asi 5 krajin kde si bol montovat skrine a okopavat zemiaky. to je takmer celá europa ?? tieto bludy o precestovani takmer celej europy su ekvivalentne s bludmy ktore tu podsuvaš.


147.
označiť príspevok

Lemmy muž
   24. 5. 2019, 00:22 avatar
S: kde si bol montovat skrine a okopavat zemiaky

Skvelé. 


151.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   24. 5. 2019, 06:25 avatar
Dominika Bernatova tak sa aspon predstavujes ty tela zvratene sionfasisticke psychoteroristicke co teba do toho kde kto bol nemusel byt nikde zijeme v roku 2019 je doba internetu a pristupu k informaciam to ze vy tu zvatlete len to co vam daju na stabe S.I.S teplosi so C.I.A a vy jak zmyslov zbaveny vlastizradcovia poslusne za par papierikov kludne zradite 5.000.000 ludi nasupu .


84.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   23. 5. 2019, 15:22 avatar
1/ Boris praveze zapad nevie co s kapitalom nemaju uz do coho investovat preto EU a ich eurofondy... 


93.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   23. 5. 2019, 15:32 avatar
84/ zisky svetoveho hospodarstva koncia na zapade a potom nieco poslu aj naspat aby sme nezdochli...


115.
označiť príspevok

-era- muž
   23. 5. 2019, 16:08 avatar
nezáviď im


107.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   23. 5. 2019, 16:01 avatar
84/ Jednoducho povedane zapad nemal kde ojebat peniaze!!!


110.
označiť príspevok

-era- muž
   23. 5. 2019, 16:05 avatar
Máš na mysli tie peniaze, ktoré vôbec neexistujú?
Súhlasí Kasafran


124.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   23. 5. 2019, 16:28 avatar
110/ Mas na mysli tie peniaze ktore existuju len v pocitaci???)) V hotovosti existuje len 5 az 6 percent kapitalu...))
Súhlasí -era-


146.
označiť príspevok

Lemmy muž
   24. 5. 2019, 00:21 avatar
Prečo len teba nezvolili za guvernéra NBS?
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 03:11,  “Situácia v nevernom starovekom Jeruzaléme - veci ako modlárstvo a rozšírená korupcia -...
dnes, 01:17,  “Zlý (hlúpy) vo svojej namyslenosti nič neskúma. Hovorí si: ‘Boh neexistuje’! A také...
dnes, 00:58,  Nezmysel. Každý dej je nejaký pohyb/presun častíc. Potenciálna i kinetická energia niečo...
dnes, 00:40,  Podvádzali, pretože už mali dosť tej buzerácie. *21
dnes, 00:36,  korsika
dnes, 00:23,  Toto je tiež zaujímavá fotka: https://www.astro.cz/galerie_ctenarska/velke/127957.jpg :)
dnes, 00:15,  http://ok1if.c-a-v.com/OK1UN_SK/P7190101.JPG ....vysielanie z domu nemá moc veľký zmysel....
dnes, 00:12,  ministerstvo dopravy, ciest a telekomunikácií naplánovalo akciu "EŠTE RAZ"
dnes, 00:01,  Košice dobyli hlavné mesto. Nitra potupila Budapešť...
včera, 23:57,  J.Tull: toto je napríklad plynová komora v KT Majdanek:...
včera, 23:57,  Trnka nominant ľudí z KDH a SDKÚ, ktorého voľbu dohadoval Kočner so Sulíkom a na ktorého...
včera, 23:49,  (147) PartOFgod, pravdu máš - veď Ukrajinu už opustili aj dva potkany pochádzajúce zo...
včera, 23:47,  Skrátka "objektívne" spravodajstvo. Alebo podľa pravidla nehryz ruku, ktorá ťa...
včera, 23:46,  (8) Scarlet, odvážiš sa tomuto DF preukázať a dokázať svoju psychickú...
včera, 23:46,  Starý morský zákon je všeobecne známy: potkany, ako prvé, opúšťajú potápajúcu sa...
včera, 23:42,  moje reakcie z fóra, ktoré som predtym smerovala jemu . ale tak čo chcem od psychicky chorého...
včera, 23:42,  (44) Scarlet, veru zásluhou vašich sionfašistických smradov je už skoro celý tento svet...
včera, 23:35,  Pokial nemas napisat nieco hodnotne nepis radsej nic.
včera, 23:34,  (4) Scarlet, nože vyviň svoje maximálne "stopovacie" úsilie a zverejni, kde v...
včera, 23:31,  tak nas obstastnujes na Slovensku :)
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Nevadí mi názor iných ľudí, ale to, že mi ho chcú nanútiť.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(320 611 bytes in 1,175 seconds)