Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Christianizácia pochovala Slovanskú ríšu

11
reakcií
1296
prečítaní
Tému 24. decembra 2012, 21:25 založil Romanov.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Romanov muž
   24. 12. 2012, 21:25 avatar
Čo sa týka kresťanstva, patrí medzi tie monoteistické náboženstvá, ktoré v našom svete vytvorili parazitický systém moci proti tradícii slobodných a mocných rodov slovansko-árijskej ríše. Christianizácia ruských dŕžav, počnúc Kyjevskou Rusou, vykonávaná tými najšpinavšími praktikami, genocídou, križiackymi vojnami a vynesením najhorších a cudzorodých vrstiev populácie k diktátorskej moci nakoniec slávila úspech. Katolícka cirkev potom nechala vypáliť všetky civilizované knižnice, aby vykorenila ľudskú pamäť, zasiahla násilne do kultúry i jazyka Slovanov (Cyril a Metod) a prepísala históriu podľa svojich predstáv. A ide o históriu nijako starú - mocná a slobodná ríša Slovanov existovala ešte pred necelými tisíc rokmi. Bola rozdelená do rodových dŕžav, v ktorej panoval knieža, ktorý bol volený najváženejšími mužmi rodu na 8 rokov. Tieto rody žili vo védskej tradícii, ktorá zakazovala otroctva a učila životu podľa svedomia, dobrej vôle a ľudskej dôstojnosti.
Súhlasí luke85, Centex, trin i ty


6.
označiť príspevok

Ranexill muž
   25. 12. 2012, 01:30 avatar
ano fanatici znicili Alexandrijsku kniznicu.. tam boli skvosty, ktoré by dnes dokazali mnohe veci, ktore nehraju do karat mnohym ..


10.
označiť príspevok

Centex muž
   25. 12. 2012, 11:57 avatar
...ano, kresťanstvo je pôvodom jedno z najbrutálnejších, najnásilnejších, najparazitickejších a zároveň svojím výkladom vzniku, jedno z najprimitívnejších náboženstiev na svete. Samozrejme ako sa postupne vyvíjalo ľudstvo po súčasnosť, musela kresťanská cirkev zmeniť taktiku a to svoje násilie a ohavnosti premeniť na to čo poznáme dnes, parazitizmus na sociálnom systéme a predstieranie, alebo šírenie až neuveriteľného množstva dobra, ktorým hrajú na city svojich ovečiek, ktorý ich dobrovoľne podporujú. Cirkev v súčasnosti nahodila jednoducho inú priam svätuškársku masku, začala inú novú hru. Ale určité korene zla zostali v tomto náboženstve a to je pekne zakomponované vo väčšine fanatických kresťanoch. Napríklad fyzické násilie sa zmenilo na nechutné presviedčanie ateistov teistami o svojej najpravejšej viere na svete. Neúnavne tu zakladajú príspevky dookola o tej svojej primitívnej viere a tým násilne otravujú ostatným život. Aby bolo jasné, tak netreba mať žiadnu vieru, alebo ak áno, tak hocijakú, keď chceme šíriť dobro a byť dobrí k ľuďom naokolo. To že kresťania pokladajú svoju vieru za jedinú a tú pravú na celom svete a ostatných pokladajú za hlupákov a smejú sa im do xichtu, tak to svedčí len o ich primitívnosti a prízemnosti, ale hlavne je to veľmi jasný príklad egoizmu a sebeckosti. Kvôli náboženstvám a chamtivosti jedného dňa padne celý svet. Som si na 100% istý, že nie výhradne kvôli ateistom alebo dajakým voľnomyšlienkárom. Je mi jasné, že zlý ľudia existujú všade, ale som šťastný, že nemusím mať výčitky, že som za svoj život nebol schopný sám nad sebou pouvažovať, vnímať okolie po svojom, vysvetliť si svoje pocity po svojom a nemusel sa zbaviť zodpovednosti za svoje činy nejakým náboženstvom. A nemusím nasilu veriť takej chujovine, že nás niekto lusknutím prsta stvoril za pár dní. Kresťanstvo je veľmi mladé náboženstvo cca 2OOOrokov a narobilo v minulosti toľko zla vo svete a robí dodnes, viď rôzne finančné a neviem aké aférky...a tomuto mám akože prepadnúť a nechať svoj život ovládať dajakou sektou? Alebo mám sa snažiť žiť slušný život v znamení dobra, šíriť dobro, pomáhať ostatným a byť sám sebou bez nejakého kresťanstva? Že sa to nedá bez kresťanstva? Nie som retardovaný a nesvojprávny...dá sa to...a veľmi jednoducho. Stačí mať schopnosť rozoznať dobro od zla. Pekné Vianoce... 
Súhlasí Romanov


2.
označiť príspevok

peace
   24. 12. 2012, 21:56 avatar
Panslovanske myty, bajky. Christianizovane boli narody Europy a boli z nich velke rise. Zo Slovanov Poliaci, Rusi, Cesi... Velka Morava bola christianizovana, ale nevydrzala tlak Madarov. Madari boli tiez christianizovani a zalozili velku risu.


3.
označiť príspevok

Romanov muž
   24. 12. 2012, 22:04 avatar
Re: 2
Maďari nie sú Slovania.
Súhlasí dubák


4.
označiť príspevok

Kasafran
   24. 12. 2012, 23:44 avatar
Romanov,
história ľudstva a jeho civilizácií svedčí o tom, že "christianizácia" nepochovala/nezničila len Slovanskú ríšu...
Súhlasí luke85


5.
označiť príspevok

Turek muž
   25. 12. 2012, 01:27 avatar
Pozri Byzans grecka risa boli chrisčani a tervali 1000 roky.


9.
označiť príspevok

Romanov muž
   25. 12. 2012, 11:08 avatar
Re: 5
Téma je "Christianizácia pochovala Slovanskú ríšu", s dôrazom na SLOVANSKÚ, tak tu nepíš o grécko-orientálnej časti Rímskej ríše.


7.
označiť príspevok

Ónya žena
   25. 12. 2012, 10:31 avatar
jasné že pochovala, ...v skratke šlo o to , že vývoj dopomohol aby biskup synody pomáhal rozdeleniu nových území pod správou franských cirkevných provincií ,..aby tzv. "modernizoval" biskupstvo na arcibiskupstvo.,..nakoniec bola/vznikla politicky motivovaná cez elitu Avarov ..ktorí nastolili "nový poriadok".. Výsledok bol, že porážka Avavarov = ich postupné miznutie/..rozpútalo vlnu slovansko-avarských vojen.. Tak sa stalo, ..že budúcnosť východno-strednej Európy sa dostala do rúk víťazov - vyhladzovacích protiavarských vojen - s cieľom presadiť a zaviesť nové kultúrne a náboženské expanzie.
Súhlasí Sono Daxis a-Lia


8.
označiť príspevok

luke85 muž
   25. 12. 2012, 11:07 avatar
Semantic error: Tento kus textu nedáva zmysel.
Súhlasí Ranexill


11.
označiť príspevok

Ónya žena
   25. 12. 2012, 12:21 avatar
8) tebe dávajú zmysel asi len tie tvoje pikoviny, ..ak by si poznal históriu..tento "kus textu" vytrhnutý z kontextu ( reakcia k téme) ..približuje začiatok " zániku christianizácie slovanskej ríše, .. toť vsjo.. génius.


12.
označiť príspevok

Romanov muž
   25. 12. 2012, 14:11 avatar
Re: 10
Slovanská ríša bola jedna z troch kolísok (slovanskej, stredozemnej a gréckej) európskej civilizácie. Christinianizácia ako som spomínal zlikvidovala Slovanskú ríšu a viedlo to k vytvoreniu dvoch kresťanských impérií, tzv. Západného a Východného. Po panike germánskych invázií sa vytvorilo embryo Európy, zmiešajúc kresťanstvo a germánstvo, a franského barbara v Ríme pokrstili.
Christianizácia v skutočnosti znamenala nielen európsku civilizačnú katastrofu, ale mala a má vplyv aj na súčasnosť. Po 2. svetovej vojne sa dovŕšila priepasť medzi Východom a Západom. A čo horšie, srdcia európskej civilizácie, ktoré boli vo vojne, už nie sú teritoriálne. Pokiaľ ide o Západnú Európu, tú teraz ako spojencov riadi Washington a Východ, t.j. Moskva, sa stáva srdcom západnej sovietskej Európy. Obe tieto srdcia majú plán na ovládnutie sveta, ale iba jednému z nich sa podarí prežiť 21. storočie. Po páde berlínskeho múru sa po prvý raz vytratil koncept Európy a nahradil ho koncept Západu. Amerika sa stala centrom západného sveta a Brusel je len jednoducho podriadeným Pentagonu, ktorý reorganizuje roztrieštenú Európu v zhode so svojou vojenskou integráciou s NATO.
Súhlasí Centex
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 23:36,  ak nechceš mať svadbu, stačí mať tri milióny v nejakej cudzej mene, veľa šťastia
dnes, 23:35,  David Koller - Chci zas v tobě spát & Gypsy Love (Hrad Devín 2016)
dnes, 23:35,  Niekto hrá cez Playstation futbal.
dnes, 23:34,  Aha, lebo čítam, že v TV hráme futbal.*18
dnes, 23:34,  T45: Je jasné že v kalichu sa nachádzala pravá Ježišova krv, a nie len symbolická krv....
dnes, 23:32,  Áno by máte euristickeho Ježiša,ktoreho telo sa obetuje na každej omši...Lenže obeta...
dnes, 23:28,  2 - velmi divne myslenie. Ved Neukrizovali Chlieb s Vinom, ale Krista. To apostoli naozaj museli...
dnes, 23:20,  Nechapem ako clovek moze nechapat a prekrucat Jezisove slova, ze vraj vino bolo naozajstnou krvou...
dnes, 23:14,  Matovičova koalícia uvažuje, že za nového generálneho prokurátora vymenuje Daniela...
dnes, 22:56,  Prý díky NATO? Součástí života novinářského je bohatá korespondence s lidmi –...
dnes, 22:47,  Pre miliardu a pol kresťanov SOM cesta, pravda a život ;)
dnes, 22:43,  149. ty si zbytočná existencia *39
dnes, 22:35,  youtube.com/watch?v=I50HYH7I7hs ked angličan spieva nemecky *21
dnes, 22:32,  Génia ako SOM JA, chce každá ;)
dnes, 22:30,  147. to by ta najskor nejaká musela chciet *39*38
dnes, 22:27,  A do kurwy by SOM aj tak nešiel ;)
dnes, 22:19,  132. fuj s tebou techtle mechtle, ble grcám *39
dnes, 22:11,  Hrajú na štadióne, ja že či to je repríza.. A nie je.
dnes, 22:09,  Naši Sloveni dobyli Karpaty. A bolo to od nich etické, morálne? Tu si pokojne nažíval ľud,...
dnes, 22:07,  Ľaví.
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Našťastie neexistuje vôbec žiaden dôvod, prečo by sme mali byť všetci rovnakí.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(71 527 bytes in 0,532 seconds)