Ísť na začiatok.
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  filozofia  téma
kategórie:  

Choré myšlienky

32
reakcií
1376
prečítaní
Tému 18. októbra 2022, 20:26 založil vrana.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
18. 11. 2016
31
10. 11. 2011
4
 
 


1.
označiť príspevok

vrana muž
   18. 10. 2022, 20:26 avatar
Neustále mám nutkanie niečo tvoriť - YouTube videá - podcasty - blog - knihu a pod... Ale, akonáhle začnem, po pár dňoch to zmažem. Niečo, čo viem, ale neviem, ako. Vždy to bola kópia životného štýlu, úspechu a pod... niekoho druhého, iného. Takto to nejde. Na parafrázovanie a reflektovanie druhého je hoden každý. Aj tak budem tvrdiť, že viem to, že nič neviem.

Ak chcem niečo tvoriť, zdieľať to s ostatnými, musím odhaliť svoju pravdu zo srdca, čo Som zažil, okúsil, niečo čo mne funguje. To znamená, že 75% toho, čo viem, je len pravdou niekoho druhého, iného (intelekt-hlava a inštinkt-telo) a len 25% je moja koža (srdce-intuícia).

Ak chcem byť úspešný, musím si vyšliapať svoju cestičku sám, vkročiť do nového a neznámeho, do neistoty, mať odvahu a radostne žiť nebezpečným životom. Iba tak dosiahnem úplnej pravdy a naprostej slobody.


10.
označiť príspevok

vrana muž
   26. 10. 2022, 19:12 avatar
Na základe čoho sa primárne rozhodujete, konáte, činite, chovate sa, spravate sa, reagujete?

Na základe intelektu? (Hlavy - Mysle, myšlienok, snov, predstáv, vnútorného hlasu, vyzualizacii, manifestov, mysliaceho a hovoriaceho mysliteľa ...

Na zaklade intuície ? (Srdca - Vedomia, predvidavosti, percepcií - vnemov, vnútorného Ticha, života v denných priehradkach, života v Prítomnom oKamihu, Tichého Prítomného Pozorovateľa)

Na zaklade inštinktu? (Tela - emočného tela bolesti, jadra bolesti, emócií, citov, pocitov, empatie - vcitenim sa)

Práve čítam jednu knižku a tam sa spomína Kniha života. Je to kniha, kde na každej stránke priebieha trojrozmerný film predošlého života duši. Duša má možnosť do knihy nahliadnuť a stať sa tak jak účastníkom filmu - života a zároveň aj pozorovateľom tejto knihy.

Kniha umožňuje rôzne alternatívy na dané rozhodnutia.., ktoré majú vplyv na ďalší priebeh života. Existuje niekoľko rôznych alternatívnych životných scenárov na základe životného rozhodnutia.

Duša si tak zoberie ponaučenie zo všetkých paralelných životov k jej osobnému rastu a z chýb sa ponauči. Duša si na základe týchto poznatkov vyberá určitý nový typ života človeka, aby sa priučila niečomu novému.

Po naštudovaní nového potenciálneho života na zemi sa môže duša inkarnovať a čeliť tak výzvam a príležitostiam k osobnému rastu na zemi, ktoré si po smrti hrubého tela - človeka zoberie späť domov.

Človek žije taký život, ako sa rozhoduje... Zaciatočnícka, alebo slabšie vyvinutá Duša v mysli človeka nemá takmer žiadny vplyv na jeho rozhodnutia... Dá sa povedať, že duša človeka žije jeho život.

Duša je tu od toho, aby zažila, prežila a ponaučila sa z chybných rozhodnutí ľudskej mysle. Po smrti hrubého tela, sa duša stáva touto novou nadobnutou mysľou.


11.
označiť príspevok

vrana muž
   26. 10. 2022, 19:26 avatar
Na základe čoho sa primárne rozhodujete, konáte, činite, chovate sa, spravate sa, reagujete na životné situácie človeka, ktoré ho menia, zmenia?


12.
označiť príspevok

vrana muž
   30. 10. 2022, 18:44 avatar
Dva týždne sa chystám na nedeľu, kedy zmením čas a pôjdem voliť s prázdnym hlasovacím lístkom a oNo, že to všetko v sobotu. Tak, nech je tak! Však načo! Jeden deň, ako druhý!


13.
označiť príspevok

Nadja žena
   30. 10. 2022, 18:51 avatar
No vidíš, a voľby mohli dopadnúť úplne inak !!!
Súhlasí vrana


14.
označiť príspevok

vrana muž
   31. 10. 2022, 21:29 avatar
Odkiaľ čerpáme vedomosti a múdrosti? Z kníh! Jeden zenový majster tvrdí, že sú to ale mŕtve knihy! Pravdy niekoho druhého, iného, mŕtveho. Vedomosti a múdrosti niekoho druhého, iného, mŕtveho. Skutočnú vedomosť, múdrosť a pravdu má človek vo svojom vnútri! Vo svojom srdci. Tam sa nachádza jeho Inteligencia a intuícia.

Intelekt (hlava) je len intelektuálnou inteligenciou (alter)eGa. Inteligencia, ako pamäť a schopnosť si zapamätať. Intelekt je takto od detstva trénovaný. Rodičia, učitelia a pod... nás nútili si zapamätať a pamätať si. Na našu neintelektuálnu vrodenú inteligenciu, nik nezakopol. Zabudli sme na ňu. Na to, aby sme sa vyjadrovali, reagovali, chovali sa a správali sa a konali musíme používať pamäť, intelekt. Ale všetok tento odpad je nám nanič, pretože skutočnú pravdu v intelekte nespoznáme. Nájdeme ju niekde inde!

Intuícia (srdce) nepotrebuje pamäť, nepotrebuje žiadne mŕtve vedomosti a múdrosti. Sú založené na raste vnútorného vedomia. Inteligencia je tak vedomie, priestor v ktorom sa nachádza myseľ a emócie, kde tento priestor si je vedomý sámeho seba.

Človek musí vychádzať zo svojho vnútra, vtedy je inteligentný (bdelý, prítomný, vedomýn a pod...). Inteligentný človek funguje iba v Prítomnosti.
Inteligencia je využívanie Prítomného oKamihu - hlava otrokom a srdce pánom. Inteligencia nesúvisí s vedomosťami, ale s meditatívnosťou.


15.
označiť príspevok

Nadja žena
   1. 11. 2022, 15:16 avatar
V knihách sú zapísané skúsenosti druhých, a múdry človek sa poučí z chýb cudzích...


16.
označiť príspevok

vrana muž
   1. 11. 2022, 16:36 avatar
Človek aby bol úspešný a múdri sa v prvom rade musí poučiť z vlastných chýb, nie z druhých chýb. Nie je Nič nadto, ako robiť chyby. Ponaučenie z vlastných chýb, to sú nové príležitosti. Chyby druhých sú nám nanič, nakoľko sme ich neokúsili na vlastnej koži. Taký podnikateľ, skrachoval tri krát a on tri krát vstal, aby sa stal úspešným a bohatým podnikateľom.


17.
označiť príspevok

vrana muž
   12. 11. 2022, 22:00 avatar
Som ohraničený! Mám na mysli svoj mentálny-duševný-psychický, duchovný a fyzický postup v pred.

Ohraničením rozumiem vodu v poháry, ktorá sa vylieva. Kde voda je obsah (vedomosti, veci staré a známe, istota, neskutočná skreslená, iluzórná a nereálna realita, myšlienkárstvo, snívanie, predstavovanie, fantazírovanie, manifestovanie a vizualzovanie). Ohraničený o postup v šachoch, v šípkach, v tanci, v bojovom umení, vo vychádzkach a prechádzkach. Ohraničený na dôchodku bez práce, finančne ohraničený, duševne a duchovne ohraničený, ohraničený programom, organizérom, Time Manažmentom a aktivitami. Nebyť defetistom a neklasť si otázky typu, to si nemôžem dovoliť?! To sa nedá a pod...?!

Nikam nepostupujem, prešľapujem na jednom mieste. Ale je tu pohár (kontext), ktorý predstavuje múdrosť, nadobudnutú vedomosť prevedenú do skutočnej reality, vedomosť pocitenú a odskúšanú na vlastnej koži. Kontex, to jest skutočná realita. Veci nové a neznáme i neisté. Klásť si otázky typu, ako si to môžem dovoliť a pod...?! Kontex, to je učiteľ seminaru a obsah to je žiak školy.

To, čo mi v škole šrobovali do hlavy, mi je nanič. Treba chodiť na semináre, robiť kurzy a zaplatiť si za ne. Rozširovanie kontextu znamená doživotné vzdelávanie. Robiť chyby vo veľkom, prijať ich a poučiť sa z nich. Len tak sa stane človek úspešným.

Ak chcem sa niekam pohnúť, postúpiť, musím rozšíriť kontext a spolu s nim aj obsah. Musím rozširovať a meniť svoju realitu. To znamená, nájsť recept, ako rozšíriť kontext.


18.
označiť príspevok

vrana muž
   7. 12. 2022, 20:41 avatar
Tí, čo vedome myšlienky-informácie nevysielajú:

neBytie - vyvinuté JKEnetelo, vyvinutá duša a vyvinutý duch
Bytie - nevyvinuté JKEnetelo, vyvinutá duša a vyvinutý duch
(alter)eGo - vyvinuté JKEtelo, vyvinutá duša a vyvinutý duch

Tí, čo nevedome myšlienky-informácie vysielajú:

(super)eGo - vyvinuté JKEtelo, nevyvinutá duša a vyvinutý duch
eGo - vyvinuté JKEtelo, nevyvinutá duša a nevyvinutý duch
ID - nevyvinuté JKEtelo, nevyvinutá duša a nevyvinutý duch

JKEne/telo - jemné krehké energetické ne/telo

Všade kade chodím a stretávam sa s ľuďmi ide o väčšinu ľudí, ktorí nevedome myšlienky -informácie vysielajú, teda prevažná väčšina ľudí sú (super)eGami. A myslím si, že je to takto aj globálne. Ľudia sa jednoducho zasekli vo vývoji, nachádzajú sa tak v astrálnom jemnom krehkom energetickom tele, v astrálnej ríše, v astrálnom vesmíre.

Najmenšiu väčšinu tvoria ľudia z neBytia, Bytia a (alter)eGa. Ešte Som sa nestretol tak povediac so sebou samým, so seba rovným, rovnako-zmýšlajúcim.


20.
označiť príspevok

vrana muž
   12. 12. 2022, 21:05 avatar
Každý jednotlivec musí najprv eGo rozvinúť, aby sa ho neskôr dokázal zbaviť. Každý jednotlivec musí dosiahnuť veľmi vyhranené eGo, iba potom sa ho môže ľahko zbaviť, inak to nie je možné. A až potom dosiahnete fyzickej, psychologickej a najvyššej slobody.

Mne pred 22 rokmi tak s eGom hrablo, že má zavreli na 30-mesiacov bezpodmienečne. Momentálne si slobodu užívam už štvrtý rok.

• Sloboda - schopnosť povedať áno, keď je áno potrebné a povedať nie, keď je potrebné nie, a niekedy nehovoriť Nič, keď je treba byť ticho.

•Sloboda - byť sám sebou, Bytie, vedomie, transformácia Bytia

• Fyzická sloboda - žiadne otroctvo, všetci sú si rovní
• Fyzické otroctvo - obchodovanie s ľuďmi

• Psychologická sloboda - slobodný, nenutený vývoj
• Psychologické otroctvo - výchova vo spoločenskích, náboženskích a politickíxh otrokov

• Najvyššia sloboda - duchovná sloboda, žiadna myseľ, žiadne telo, iba čisté a číre vedomie, uvedomovanie


21.
označiť príspevok

vrana muž
   12. 12. 2022, 21:25 avatar
Mne pred 22 rokmi tak s eGom hrablo, že má zavreli na 30-mesiacov bezpodmienečne. Neskorej Som zo desať krát navštevoval pravidelne psychiatrickú nemocnicu.

Je tomu už štvrtý rok, čo Som sa od eGa oslobodil, oslobodil od Niekoho-Niečoho, oslobodil pre Niekoho-Niečoho


22.
označiť príspevok

vrana muž
   18. 12. 2022, 21:48 avatar
Extroverti sú dvojeho typu:
Tí, čo robia (psycho)analýzu iba so svojim psychošom a tí, ktorí okrem psychoša robia (samo)psychoanalýzu so všetkými s ktorými sú v kontakte. Dávajú-reagujú-prejavujú najavo verbálne na hlas svoje myšlienky, sny, predstavy, pocity, emócie...

Introverti sú tiež dvojeho typu:
Tí, čo robia (psycho)analýzu iba so sebou samým, alebo nerobia ju vôbec a svoje (psycho)konini riešia meditovaním a kontempláciou. Nedávajú-nereagujú-neprejavujú najavo verbálne na hlas svoje myšlienky, sny, predstavy, pocity, emócie...

Sú tu ešte dva typy ľudí:
Extroverti-blázni- to sú tí, ktorých cudzia a vlastná myseľ, sny, predstavy, emócie... ovládajú a riadia ich. Sú otravne hluční, hovoriaci-mysliaci myslitelia, hovoriaci-blázni.

Introverti -Géniovia-to sú tí, ktorý cudziu a svoju myseľ, sny, predstavy, emócie... ovládajú a riadia ich. Sú ticho, nezaujatými svedkami-pozorovateľmi.


23.
označiť príspevok

vrana muž
   23. 12. 2022, 22:23 avatar
Kedy sa začalo vaše eGo rozvíjať a napokon vás ovládať a riadiť ?
V ktorej fáze života ste si začali uvedomovať svoje eGo?

01-07 rok života človeka
07-14 rok života človeka
14-21 rok života človeka
21-28 rok života človeka
28-35 rok života človeka
35-42 rok života človeka
42-49 rok života človeka
50 rok života človeka
75 rok života človeka

Trošku z môjho presvedčenia:
Na to, aby ste sa oslobodili od eGa, oslobodili pre Bytie a neskôr pre neBytie, sa muselo eGo najprv zrodiť a rozvíjať sa. Je to niečo, ako skúška ohňom, po ktorej nasleduje súd.

Ak ste si zavčasu uvedomili eGo, neboli ste potrestaní, či netrpíte. Ale, ak ste to s eGom mysleli vážne, ste potrestaní a trpíte.

A teraz, čo si pod pojmom eGo predstavujem:
Je to nečistota, choroba. Čierna, nečistá, chorá duša-myseľ-emócia, ktorá sa k vám prihovára za pomoci vnútorného a vonkajšieho hlasu a slova.

eGo nie je Nič iné ako váš vnútorný-vonkajší hlas-myseľ-emócia, ktoré sa prejavujú, chovajú a reagujú na okolité eGá. Ste tak povediac hovoriacimi-mysliacimi-mysliteľmi Bláznami. Všetko sa vás týka a dotýka. eGo je tak čierne slovo a hlas, čo znamená neustále-nekonečné-nezmyselné hovorenie a myslenie. Len kritizuje, súdi, ohovára. eGo je tak myšlienkový parazit, vírus, jeď, rakovina. Je tak kazateľom, katom, sudcom. Neustále s eGom bojujete o svoj myšlienkový názorový systém, ktorý nepozná víťaza a porazeného. Je to nezmyselný a nekonečný boj.

Ale je tu aj (alter)eGo, ktoré nemá Nič spoločne z eGom. (alter)eGo sa vôbec neprejavuje, nechová a nereaguje na okolité eGá. Ignoruje ich. Nič sa ho netýka a nedotýka. (alter)eGo je tak oslobodené od eGa, oslobodené pre Bytie. (alter)eGo je tak čistota a zdravie. Keď sa potrebuje vyjadrovať, chovať sa, či reagovať, tak iba vtedy, keď sa to vyžaduje. Ináč je tichým-pritomnym-vedomym- nezaujatým svedkom-pozorvateľom. (alter)eGo je biele slovo a hlas, čo znamená Ticho-Myseľ Boha-Boždká myseľ.

Keď sa človek-Genius potrebuje vyjadrovať... tak požíva jak (alter)eGo, tak aj Bytie.

Blázon je ten, ktorého ovládajú a riadia cudzie a jeho myseľ-sen-predstava-eGo-emócie...
Génius je opak. Ten ovláda a riadi cudziu a svoju myseľ-sen-predstavu-eGo-emócie.


24.
označiť príspevok

vrana muž
   27. 12. 2022, 22:38 avatar
"Inteligenciu možno definovať takto: Keď so mnou súhlasíte, ste inteligentní, keď so mnou nesúhlasíte ste idioti."

Bohatý Otec.


25.
označiť príspevok

vrana muž
   30. 12. 2022, 19:55 avatar
"Rýchlosť peňazí
• Investovať peniaze do nejakého aktíva
• Dostať svoje peniaze nazad
• Vlastniť aktívum
• Investovať peniaze do ďalšieho aktíva
• Dostať svoje peniaze nazad
• Opakovať celý proces"

Robert T. Kiyosaki

Rozmýšľam, že investujem malú čiastku do automatov na žuvačky a cukríky a rozmiestnim ich po obchodoch a školách.


26.
označiť príspevok

vrana muž
   7. 1. 2023, 12:50 avatar
Ahoj

Poslušne hlásim, že sa mi znova s aktivizovala čierna - chorá - nečistá duša. Už niekoľko dní bojujem o svoje štúdium a zapamätanie si pár princípov s čítanych knižiek.

Strašne ma štúdium a toto zapamätanie otravuje. Najradšej by Som sa na toto všetko vyprdol, ale nemôžem. Mám túžby, sny, ktoré chcem pretransformovať so sféry nehmotných myšlienok do sféry hmotných fyzických.

Mám starosti. Štyri Budhové vznešené pravdy poukazujú na to, aby Som ich identifikoval a definoval:
1. Utrpenie
2. Vznik utrpenia
3. Zánik utrpenia
4. Cesta vedúca k zániku utrpenia

Mojím utrpením je tak nekonečný a nezmyselný boj o nadobudnutí nových odborných vedomostí a princípov z knižiek, ktorý nepozná víťaza a ani porazeného.

Preto by Som mal urobiť kompromis Win/Win, aby obe strany vyšli z toho vyťazne.

Dohodou by mohla byť pozitívna vízia do budúcej prítomnosti, kde obaja budeme z toho profitovať.


27.
označiť príspevok

vrana muž
   12. 1. 2023, 11:21 avatar
Subjektívne - interné - vo vedomí a v mysli
Objektívne - externé - mimo vedomia a mimo mysli

Subjektívny duch - kreatívny duch - (alter)eGo - kreatívna predstavivosť - to, čo tvorím - to, čo riadim a ovládam - biely čarodejník - Boh - bývalý bojovník s titulom Majster, posol - nebo a raj na zemi - Gin - Génius - šiesty zmysel - moc podvedomia - predvedomá a podvedomá myseľ - intuícia.

Subjektívna duša - stredne pokročilá duša - (alter)eGo - kreatívna duša - kreatívna predstavivosť - to, čo netvorím - to, do čoho sa pozerám, to, čo neovládam a neradim - biely čarodejník - Boh - bývalý bojovník s titulom Majster, posol - nebo a raj na zemi - Gin - Génius - šiesty zmysel - moc podvedomia - predvedomá a podvedomá myseľ - intuícia.

Objektívny duch - kreatívny duch - Bytie - kreatívna predstavivosť - to, čo tvorím - to, čo riadim a ovládam - biely čarodejník - Boh - bývalý bojovník s titulom Majster, posol nebo a raj na zemi - Gin - Génius - šiesty zmysel - vedomá myseľ - intelekt.

Objektívna duša - pokročilá duša - absolútne Bytie - kreatívna duša - kreatívna predstavivosť - to, čo netvorím - to, do čoho sa pozerám, to, čo neovládam a neradim - biely čarodejník - Boh - bývalý bojovník s titulom Majster, posol - nebo a raj na zemi - Gin - Génius - šiesty zmysel - skutočne vedomá tvorivá myseľ - intelekt.

Objektívna duša aj subjektívna duša - začiatočníčcká duša - eGo - to, čo netvorím - to, do čoho sa pozerám, to, čo neovládam a neradim - čierny čarodejník - otrok a bojovník, peklo a podsvetie - individuálne nevedomá myseľ - inšktint.


28.
označiť príspevok

vrana muž
   20. 1. 2023, 23:11 avatar
Kto ne/medituje a ne/kontempluje?

Rozdiel je v správnom duchovnom postoji!

Chorý človek medituje, dýcha pránu a kontempluje, pretože si to jeho chorá, nečistá a čierna myseľ, emočné telo bolesti a vedomie vyžaduje. Je tak týmito činnosťami posadnutý. Robí to preto, aby očistil, ozdravil, oliečil, oslobodil a osvietil svoju myseľ... Starosti - utrpenia, trápenia, problémy, bolesti.

Otázka znie, že dokedy? Na východe to robia celý čas, celý svoj život. Tu na západe len vtedy, keď sa to vyžaduje. A aj to je málo.

Zdravý človek nepotrebuje meditovať, dýchať pránu, či kontemplovat. Pretože myseľ a vedomie si to nevyžadujú. Sú tak večne čistý a zdravý so správnym duchovným postojom.

Ten, kto nejakú tú dobu toto robil a v súčasnosti to už nevykonáva, bo si myseľ a vedomie toto nevyžadujú má vyhrané. Medituje a kontempluje iba pasívne. Je tak čistý a zdravý.

Teda nechodí na polhod... posedenie, ale robí to celý deň vedome, či nevedome za sedu, v ľahu, v stoji, i za pohybu - pri chôdzi, pri behu, pri jazdení, pri plávaní, pri lietaní. Za bežnej činnosti a potreby, ako napr. umývanie riadu, sprchovanie sa, v práci, ako konkrétna pracovná činnosť atď...

Toto všetko je taký pasívny automat, ktorý sa zapne, keď je potreba sa uvedomovať, keď sa vyžaduje ukotviť sa v prítomnom oKamihu.

Na východe majú majstrov, guruou a osvietených, ktorý to nepotrebujú, ich vedomie si to už nevyžaduje. Sú tak čistí a zdraví oslobodení od tejto činnosti. Svoje skúsenosti odovzdávajú svojim učeníkom, ktorých sú milióny.

Tu na západe za nimi chodí iba malá hŕstka ľudí a z tej malej hŕstky len percento sa oslobodí, ozdraví, olieči, osvieti, očistí.

Moja rada znie:
Vyskúšaj, a keď tvoja myseľ a vedomie si toto rituálne posedenie už nebude vyžadovať, vitaj v Novej Zemi.


29.
označiť príspevok

vrana muž
   26. 1. 2023, 19:36 avatar
Totálna sloboda:

Bol Budha, ktorý sa vzdal kráľovstva len kvôli tomu, že stretol žobráka. Stal sa mníchom a mal len so sebou trojo šiat a žobrácku misku.

Bol Diagones, ktorý mal iba žobrácku misku a žiadne šaty. Keď raz odpočíval pri rieke všimol si psa, ako sa vrhol do vody, okúpal sa z nej a napil sa. Diagones sa zamyslel, povedal si, keď ten pes nepotrebuje Nič aj ja to chcem. Odhodil žobrácku misku do rieky a zriekol sa jej. Aj tak Som si na ňu musel dávať pozor, aby mi ju niekto neukradol.

Tak tomuto na východe sa hovorí absolútna - totálna sloboda na nelipnutí majetku a mysli.

Na západe toto neexistuje. Ten kto chce žiť beztarostný život, sa musí stať kapitalistom.

Slobodu si predstavujem ako niečo, kde mám zabezpečený beztarostný život. Príkladom môže byť R. T. Kiyosaki.

Budha, oSHo a ďalší duchovní sú dobrým príkladom, ale odtiaľ potiaľ. Záleží v ktorej krajine, svetadiele žiješ.

Na život na západe potrebuješ základné potreby, veci, nejaký ten majetok na prežitie. Potrebuješ myseľ kapitalistu. Na východe je to myseľ Budhu, Mahaviry, či Krišny...


30.
označiť príspevok

vrana muž
   2. 2. 2023, 17:18 avatar
Pravá podstata a prirodzenosť "nie ja"

docs.google.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


31.
označiť príspevok

vrana muž
   2. 2. 2023, 18:08 avatar
Ako funguje človek!?

docs.google.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


32.
označiť príspevok

vrana muž
   15. 2. 2023, 11:34 avatar
oSHo tvrdí, že vašu pravú podstatu "nie ja" a pravú prirodzenosť "nie ja" vidí iba subjekt-vy sami! Je to vaše jediné súkromie na ktoré nemá objekt nárok. Objekt ho nedokáže vidieť a ani počuť...

Preto potom keď vojdete do miestnosti a naberáte dojem, že vás Nikto nevidí a nepočuje, myslíte si, že neexistujete, je to kvôli tomu, že objekt-druhí-verejnosť vás vidia a počujú ako predmet-vec a nie ako pravú a prirodzenú ľudskú bytosť, ktorú máte vo svojom vnútri.

To je normálne, že naberáte dojem, že neexistujete. Tento koniec utrpenia, že neexistujete budete musieť vyriešiť vy sami pomocou pochopenia svojej pravej podstaty "nie ja" a pravej prirodzenosti "nie ja".

Podľa mňa je lepšie neexistovať na úkor existencie. Nikto a Nič vás tak neotravuje, nemáte žiadne starosti... A ak existovať, tak byť tu pre druhých a seba. Slúžiť a pomáhať druhým a sebe....


33.
označiť príspevok

vrana muž
   16. 2. 2023, 20:10 avatar
Ďalšia oSHo komparácia

vrana.blog.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


2.
označiť príspevok

kntsz muž
   19. 10. 2022, 10:00 avatar
Ale veď to nie je pravda čo píšeš.....
Všetko nové poznanie čo vniká, stojí na pleciach toho predchádzajúceho.
Kam by sme sa dostali, ak by každý vedec začínal od počiatku poznania ?
Poznávanie, tvorba nového vždy začína poznaním už jestvujúcim.
Pokiaľ sa jedná o filozofiu - svetonázor, tak začíname tým, čo je nám blízke, s čím sa stotožňujeme, čo sme sami zažili alebo zažívame.
Inak povedané prijímame myšlienky iných, s ktorými sa stotožňujeme.
Až následne toto poznanie dopĺňame svojim vlastným poznaním.
Je to kolotoč stotožňovania sa s už poznaným a s dopĺňaním nášho vlastného poznania.
Súhlasí vrana, Scarlette


3.
označiť príspevok

vrana muž
   19. 10. 2022, 17:53 avatar
No ide o to, že to čo viem, by Som chcel podať v mojom jazyku. Pretransformovať po mojom.


4.
označiť príspevok

rarasko68 muž
   19. 10. 2022, 19:24 avatar
Pozdravujem.
Nie je jednoduché vytvárať si vlastný názor a hlavne prezentovať ho v záplave informácií, ktoré sa z každej strany na šloveka valia. Súhlasím s kntsz v tom, čo napísal. Dnes by sme bez poznania našich predkov uvažovali o kolese a jeho prínose...
Vrana, teraz k tebe: Máš svoje myšlienky (predpokladám). Máš svoje skúsenosti. A máš svoj názor. Prečo sa ho bojíš prezentovať? Píšeš, že je to nejaká kópia...
Pozri si príspevky a videá niekltorých blogerov. Ako napr.Martin Jakubec... A pochopíš, že tvoj podcasty môže byť užitočný.
Ja osobne som konzument. Nehanbím sa za to. Tvrdo pracujem. Ale zachovávam si určitú ľahkosť v názoroch a aj v myslení.Prečo sa trápiš intelektom našich predkov? Vlož do tvojho nutkania ten svoj. Držím Ti palce a nemaž to, čo chceš vyjadriť:-)
Súhlasí kntsz, vrana


8.
označiť príspevok

Scarlette žena
   20. 10. 2022, 23:02 avatar
2. viem ze nic neviem :-) ide o to ze my ludia veríme, ze rozumieme ovela viac ako v skutočnosti vieme. vezmime si napríklad také obyčajné gulôčkové pero s klikacím alebo rotačnym mechanizmom. určite máme o nom vela informácií ale kto presne vie ako funguje? čo sa stane ked stlačíte na konci pera ? ako funguje ten mechanizmus vo vnútri ? existuje viacero variant odpovedí, ale večšina ludí nepozná ani jednu potom na akom princípe funguje nápln pri pohybe ruky a atd . samozrejme bez tychto informácií o mechanizme gulôčkového pera, mozeme v pohode zit. to nie je zmysel otázky, na podobnych príkladoch sa demonštruje ze si večšinou vobec neuvedomujeme akí sme nevedomí ze si myslíme, ze rozumieme mnohym veciam, pritom to nie je pravda. otázka je aj ako teda sme schopní prezit aj ked sme tak neznalí . odpoved je tá, ze sa spoliehame na inych pretoze máme roznych odborníkov,[ - na vyskum materiálov, mechaniku, teóriu pohybu, ekonómiu ...etc ] a znamená to aj ze konáme ako komunita spoliehame sa na vedomosti ktoré sú v mysliach inych ludí .

 
Súhlasí kntsz


5.
označiť príspevok

kntsz muž
   19. 10. 2022, 22:38 avatar
4-
rarasko, prečo sa viacej tuná nezapáiaš do diskusií ?
Tvoj názor je krásne priezračný a takých je veľmi málo.....
Len nechápem prečo si spomenul dezoláta M.Jakubca.


6.
označiť príspevok

darkB2266 muž
   20. 10. 2022, 10:13 avatar
No tiez si myslim, ze mat vlastny nazor je dobre. Napriklad aj Kuly z kapely Desmod to odkazal zacinajucim hudobnikom a spevakom. Nech spievaju zo srdca, zo seba. Ze tak to robili aj oni - Desmod.
Ale zasa si myslim, ze je dobre, ked clovek uzna aj to, ked je daky iny nazor dobry. A ked sa clovek necha aj presvedcit.
Ved nie kazdy z nas je najmudrejsi. Je dobre ked clovek prichadza na nove veci a meni nazory. Nemyslim tym, ze ako vietor zafuka, tak zmeni nazor. Ale ked clovek sam uzna, ze sa mylil a zmeni nazor. To je myslim prirodzene.
Taktiez si myslim, ze je podstatne, ze clovek robi to, co ho bavi. Naplna ho to, Potom ho zivot bavi. Nemusi mat z toho hned financny zisk. Ak je ale clovek vytrvaly, tak som niekde cital, ze vytrvalostou sa stane uspesny. Vytrvat je velmi dolezite.


9.
označiť príspevok

kntsz muž
   21. 10. 2022, 09:22 avatar
Je na to výrok od básnika Russella:
"Len hlupáci a mŕtvoly nemenia svoj názor."


7.
označiť príspevok

rarasko68 muž
   20. 10. 2022, 16:36 avatar
Vďaka, skúsim sa viac venovať tomuto fóru.
No a M.J.som spomenul z prostého dôvodu: Ak si takto narušení ľudia spokojne hlásajú "svoju pravdu" bez najmenšej hanby, tak potom Vrana a podobní ľudia, ktorí vedia premýšľať majú určite právo niečo tvoriť. Netzreba sa toho báť :-)
Súhlasí vrana, kntsz


19.
označiť príspevok

vrana muž
   7. 12. 2022, 21:04 avatar
Tíe duše ľudí, čo vedome myšlienky-informácie nevysielajú:

neBytie - vyvinuté JKEnetelo, splynutí duša a duch v jedno
Bytie - nevyvinuté JKEnetelo, vyvinutá duša a vyvinutý duch
(alter)eGo - vyvinuté JKEtelo, vyvinutá duša a vyvinutý duch

Tie duše ľudí, čo nevedome myšlienky-informácie vysielajú:

(super)eGo - vyvinuté JKEtelo, nevyvinutá duša a vyvinutý duch
eGo - vyvinuté JKEtelo, nevyvinutá duša a nevyvinutý duch
ID - nevyvinuté JKEtelo, nevyvinutá duša a nevyvinutý duch

JKEne/telo - jemné krehké energetické ne/telo

Všade kade chodím a stretávam sa s dušami ľudí, ide väčšinou o duše ľudí, ktoré nevedome myšlienky-informácie vysielajú, teda prevažná väčšina duší ľudí sú (super)eGami. A myslím si, že je to takto aj globálne. Duše ľudí sa jednoducho zasekli vo vývoji, nachádzajú sa tak v astrálnom jemnom krehkom energetickom tele, v astrálnej ríše, v astrálnom vesmíre.

Najmenšiu menšinu tvoria duše ľudí z neBytia, Bytia a (alter)eGa. Ešte Som sa nestretol tak povediac so sebou samým, so seba rovným, rovnako-zmýšlajúcim. Preto si vmýšlam (auto)sugesciu.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 07:24,  Jarabaku,som si istý, že to platí aj o tebe....akurát musíš uveriť a prijať Ježiša do...
dnes, 00:43,  A v čom sme na tom horšie?
dnes, 00:42,  Dá sa to chápať aj pre materialistov, naturalistov. Idey sú, čo viem, zatiaľ dokázané len...
dnes, 00:38,  Ondrej začal: To je niečo čo človeka oddeľuje od zvierat....Ako to vidíte trebárs ateisti?...
dnes, 00:36,  Veď to v 51. tvrdím: Čítal som, že rastliny majú jednoduchý nervový systém.
dnes, 00:34,  Zamyslí sa nad sebou. Keby to ateista uznal za skutočné, automaticky by sa už stal teistom.
včera, 22:37,  Lemmy už viackrát som tu povedal, že ja konflikt ateistov a teistov neriešim , lebo je to v...
včera, 22:27,  kntsz keď s niečim nesúhlasíš a nemáš na to , aby si obhájil svoj názor , tak aspoň...
včera, 22:16,  kntsz keď neuznávaš právo na protinázor čo tu vlastne chceš diskutovať? Ostatne to je...
včera, 22:12,  Nevidím dôvod, prečo by som ti mal fajnovo v rukavičkách vypisovať, že píšeš koboliny....
včera, 21:59,  Názor dobrý, len ako ho zrealizovať sa nedozvedáme. Pripadá mi to ako trestne stíhať...
včera, 21:49,  No a to je to, čo som napísal v "30" - do niekoho duch vstúpil a do niekoho nie *21
včera, 21:46,  čo máš problém s chápaním písaného textu ? Vyjadruj sa koľko len chceš, ale nemáš...
včera, 20:05,  V úvode je: V podstate sa jedná o pretrvávajúci spor medzi ateistami a teistami. Takže...
včera, 11:45,  kntsz ty nepotrebuješ žiaden materiálny základ, tebe švihá len tak bez rozmyslu a na...
včera, 10:02,  13- Duch nepotrebuje rozum a už vôbec nie na to, aby ho používal. Duch je tvorca, nie...
včera, 09:55,  Už dávno by sme asi mali prebytkový rozpočet štátu, keby sme zaviedli daň z pohodlnosti....
19. 3. 2023,  Ale áno, máme ľudia s prasaťmi veľa spoločného. Akurát si namýšľaš, že máš ducha,...
19. 3. 2023,  Mám tomu rozumieť tak havrane, že keď ti šibe, tak ti vlastne nešibe, lebo to nemá...
19. 3. 2023,  To ty nemáš šancu ako redukovaný len na prírodné vedy, pochopiť Lemmy. Ja mám toho po...
neprehliadnite
vyhľadávanie
 
Spoznaním samého seba spoznáš i ostatných.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(129 214 bytes in 0,246 seconds)