Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Charizmy v protestantských spolocenstvach. – krst v Duchu svätom (Okultisti majú vysoké postavenie v nekatolíckych cirkvách- preto si treba zvážiť či chceš byť protestantom)

42
reakcií
2247
prečítaní
Tému 23. septembra 2016, 13:07 založil lea_pragmaticka1.

podobné témy:1.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   23. 9. 2016, 13:07 avatar
Charizmy v protestantských spolocenstvach. – krst v Duchu svätom

RKC tzv. charizmatikov kontroluje, či sú ich nadprirodzené dary naozaj od Boha. V protestantských cirkvách to nie je mozne. Protestanti totiž nemaju ziadnych exorcistov. Diabli totiz pocuvaju iba tych exorcistov, ktorych vymenuje papez, co je dosvedcene pripadmi z praxe.Satanisti tak úspešne škodia protestantským letničným cirkvám a to hlavne v tzv. Letničných hnutiach. Satanisti, okultisti majú často vysoké postavenie v nekatolíckych cirkvách. Hlavne v USA sa im veľmi darí.

granosalis.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Satanisti, okrem iného, "dávajú" veriacim rôzne charizmy. Diabol je Bozia opica a tak dokaze napodobnovat niektore dary od Ducha Svateho.Najčastejšie ide o krst v Duchu svätom. Veriaci po akomsi "požehnaní" dokáže hovoriť v jazykoch . Takýto človek je duchovne zviazaný a prežíva duchovné utrpenie.Ale moze byt najprv aj stastny, to diabol dokaze, vplyvat mylne na citovu stranku cloveka. Rozoznat to vie iba vzdelany katolicky knaz a vyhnat diabla iba exorcista..

Pozor! Väčšina ľudí s takouto charizmou si myslí, že naozaj majú dar od Boha. To im spôsobuje len ďalšie problémy.

Aj na Slovensku je takýchto prípadov veľmi veľa!

Samozrejme nie každý má charizmu od diabla,moze byt aj od Boha, ale treba byť v týchto veciach opatrný.

Modlitba v jazykoch

Diabol človeku dokáže spôsobiť hovorenie v jazykoch. Neraz sa stane, že satanistom sa podarí získať dobré meno a popredné miesto v cirkvi. Sú veľmi prefíkanými hercami. Navštevujú zhromaždenia a správajú sa ako najzbožnejší kresťania. Satanisti sa často „modlievajú“ na zhromaždeniach v cudzích jazykoch. Preklínajú cirkev, veriacich, pastorov, samozrejme, nemodlia sa k Bohu, ale k diablovi, aby uškodil veriacim. Sú to svedectvá bývalých satanistov, napr. svedectvo R. Brown.

Ak niekto hovorí jazykmi, nech hovoria dvaja alebo nanajvýš traja, jeden po druhom, a jeden nech vysvetľuje. Ale ak by nemal kto vysvetľovať, nech mlčí na zhromaždení; nech hovorí sebe a Bohu. (1 Kor 14, 27-28)

Protestantom radíme, aby sa držali rád svätého Pavla. Ak sa niekto modlí v jazykoch, musí niekto tlmočiť. Ak sa nenájde človek, ktorý tlmočí (ktorý ovláda daný jazyk), nech sa v cudzom jazyku nemodlí vôbec.

Mágia

V USA v nekatolíckych cirkvách existujú dokonca vyučovania a príručky, ako praktizovať mágiu. Biela mágia je v niektorých cirkvách alebo spoločenstvách povolená.

Cieľom satanistov je urobiť z cirkví okultistické organizácie. Tým ich v podstate zniči


2.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   23. 9. 2016, 13:09 avatar


3.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   23. 9. 2016, 13:15 avatar
svedectvá okultistov, veštcov,liečiteľov, kartárov alebo priamo satanistov:
http://www.youtube.com/watch?v=LKe0-2FKXf4 Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


4.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   23. 9. 2016, 13:16 avatar
Príbeh - Oľga Staňová
Stretla som diabla

small_Olga Stanova.JPG
Bývalá ľudová liečiteľka, ktorá využívala nadprirodzené schopnosti k liečeniu ľudí.
Toto je najväčšia realita môjho života: existuje Boh a existuje diabol! Naozaj som stretla „ živého“ diabla a živého Boha. Ale až stretnutie živého Boha – 17.5.1998, zmenilo môj život natoľko, že od tohto stretnutia som si začala počítať vek. Takže 17.5.2011 som mala 13 rokov /mám 53/.
Môj príbeh sa začína odvíjať od mojich piatich rokov, keď si ma babka - ľudová liečiteľka, vybrala za budúcu nasledovníčku v jej liečiteľských schopnostiach. Táto „schopnosť liečiť“ sa u nás dedila z pokolenia na pokolenie asi 3OO rokov – je to dedičná biela mágia.
V tomto období sa okolo mňa začali diať „čudné veci“, nad postieľkou som mala zavesený drevený kríž, ktorý na mňa v noci padol. Zobudila som sa s veľkým strachom a vždy nado mnou stála babka. Vnímala som, ako sa so mnou pohybuje posteľ, mávala som nočné mory. Najsilnejšie bolo, keď som bola raz v noci „prenesená“ na nejaké stretnutie. Bolo tam veľa ľudí, každý niečo rozprával a ja som vedela, že sa ide prijímať nová členka /bosorka/ ich klubu a že som to práve ja.
Potom nasledovalo v mojom živote relatívne pokojné obdobie. Dospela som, vydala som sa, odsťahovala som sa z rodičovského domu, narodili sa mi dve dcéry.
Až jedného pekného dňa sa mi ozvala babka – vraj už je tu ten čas! Čas zdediť liečiteľské schopnosti. Zatvorila sa so mnou v izbe a začala ma zaúčať do tajov bielej mágie.
Naučila ma pripravovať si rituálne predmety. Musela som si dobre zapamätať 10 viet v ktorých bola „sila“. Naučiť sa všetky obrady s tým spojené. Niečo sa muselo vykonávať pred východom slnka, niečo po západe slnka. Hlavne som sa nikdy nesmela pomýliť, inak by som tú chorobu, ktorú liečim, dostala ja.
Keď som to už všetko dobre ovládala, povedala mi babka: teraz to už „funguje“ u teba, ja už nemám moc. Ty to raz povieš svojmu nástupcovi a potom moc stratíš.
Liečila som hlavne vredy, nádory, kožné problémy. Všetko do 3 dní so 100% ručením, že liečená choroba sa už nikdy nevráti.
(keďže je to liečenie s mocou diabla a diabol nerobí dobré veci – choroba sa presunula na iný orgán a na psychiku)
Po nejakom čase sa ale v mojom živote opäť začali diať „čudné veci“. V noci som sa začala zobúdzať na hlas, ktorý mi nástojčivo kládol jedinú otázku: "Načo žiješ?" A ja som mu nevedela odpovedať, nevedela som nájsť jediný dôvod prečo žijem. V tej chvíli sa ma zmocnila úplná beznádej, zúfalstvo, nezmyselnosť ľudského bytia. Ráno sa všetko skončilo a ja som si neustále pripomínala, že sa oplatí žiť, že som šťastne vydatá, mám dobrého manžela, dobré zdravé deti, dom, peniaze, liečiteľské schopnosti, ktoré nemá každý človek, proste super život a tak by som mala byť šťastná. Ale každú noc som znovu počúvala ten hlas a jeho nástojčivé "načo žiješ?" Budila som v noci manžela a vystrašene som sa ho pýtala tú istú otázku – načo žijem?
Jasné, že má v tej chvíli nevedel pochopiť. A tak som v tom bola len a len sama. Ten hlas by ma bol dohnal až k samovražde, taká nezmyselnosť všetkého sa ma vtedy zmocňovala.
Ale pevne verím, že Boh mal so mnou už vtedy svoj plán. Stretla som kresťanov, ktorí brali svoju vieru naozaj vážne a začali mi hovoriť o Otcovej láske, o Kristovej moci, o úžasnom Duchu Svätom a o tom, že tieto liečiteľské schopnosti určite nemám od Boha – aj keď ľuďom pomáham a že nech to všetko odovzdám Kristovi, lebo iba On má moc oslobodiť ma od týchto problémov. Už som nemala čo stratiť, a tak som sa chytila tohto Krista.
Bolo to na jednom duchovnom cvičení – kurz Filip – 17.5.1998. Najprv som v spovedi vyznala všetky svoje hriechy, zriekla sa svojich schopností liečiť, zriekla som sa každej spolupráce s diablom a prijala som Ježiša Krista za svojho Spasiteľa a Pána. A potom sa to stalo!!!
Po mojej pravici som uvidela stáť Ježiša – so zvláštnym pokojom, ktorý z neho vyžaroval. Po mojej ľavici som uvidela stáť diabla. Uvedomila som si dôležitosť toho, čo som práve urobila, to ako Boh rešpektuje našu slobodnú vôľu, naše slobodné rozhodnutia. Precítila som, aké to je byť plný Kristovej moci, nebáť sa diabla, ak sme s Ním. Zaplavila má neopísateľná radosť a veľmi som sa začala smiať. Prudko som sa otočila k diablovi a kričala som: "Ty si ma chcel dostať? Ty si ma chcel dostať?"
Diabol sa začal meniť na nejakú zvláštnu hmlu a odchádzal. Už nemal na mňa nárok. Už som patrila Kristovi! A začala sa nová etapa môjho života. Naozajstné dobrodružstvo s Bohom. Veľmi som si zamilovala Ducha Svätého, začala som čítať Bibliu, trávila som hodiny v rozhovore so svojím Bohom. Pochopila som význam Ducha Svätého v našich životoch – to, že nám bol daný ako učiteľ, tešiteľ, radca. Jednoducho som bola v škole Ducha Svätého.
Tak ako som bola v službe diabla, jasne som pochopila, že prišiel čas slúžiť Bohu.
Duch Svätý mi stále pripomínal slová z Jeremiáša, o prorokovi, o tom že pôjdem všade, kde ma pošle, poviem všetko čo mi povie. Pochopila som význam proroka dnešných dní – to, že prorok je priateľ Ježiša, miluje Ježiša, je hlas volajúceho na púšti: Pripravte cestu Pánovi!
Zvestuje len jeho slová, jeho slávu, jeho moc. A tak už 13 rokov ma Duch Svätý posiela tam, kde chce, aby som bola a vydávala svedectvo o tom, že Bohu je naozaj všetko možné, že je stále ten istý – včera – dnes – naveky, že je naozaj živý Boh. Zvlášť po mojich okultných skúsenostiach mi záležalo na tom, aby ľudia spoznali pravdu o liečiteľoch, vešticiach, ...., aby sa vedeli zorientovať v duchovnom svete a každé duchovno posudzovali duchovným zrakom. Nie všetko, čo vyzerá ako dobré napr. liečiteľstvo, veštenie, homeopatia, Silvová metóda, Reiky, východné liečiteľstvo... naozaj dobré je. Aby sme sa všetci naučili rozlišovať, ktoré zážitky napr. zážitky z klinickej smrti, skúsenosti napr. kontakty s UFO a praktiky napr. liečiteľstvo sú od Ducha Svätého a ktoré od zlého. Naozaj nie všetko čo sa leskne je zlato.
Zaujímavé je, že keď som slúžila diablovi cez bielu mágiu nevidela som ho. V rôznych podobách sa mi začal ukazovať až potom, keď som sa ho zriekla.
Chcel má zastaviť, dostať späť. Ale zakaždým mu stačilo dať príkaz v mene Ježiša a musel odísť. Diabol je naozaj veľký klamár, podvodník a určite nejedná férovo. On zničí aj svojich „spolupracovníkov“. Jeho odmena je – peklo.
Takže najúžasnejšie zistenie môjho života je: Je Boh a je diabol. Diabol ale nie je protiklad Boha. Diabol je len padlý anjel. Boh je väčší, je najväčší !!! Kristus nás oslobodil od hriechu, od smrti a od diabla! A svojmu ľudu dal veľkú moc v boji proti zlému! Diablova moc rastie s našim strachom a nevedomosťou, ak si nevieme uvedomiť kým sme v Kristovi, ak nevstupujeme do Kristovej moci.
A ozaj, viete čo diabol najviac neznáša? Smiech a radosť spaseného kresťana.
Amen.


5.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   23. 9. 2016, 13:17 avatar


6.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   23. 9. 2016, 13:20 avatar
a toto je výborné svedectvo jednej z mnohých nič akože zlé nerobila, len sa riadila horoskopami - myslím, že tento príbeh je ukážkový a týka veľkého počtu žien

http://www.youtube.com/watch?v=voqLsaGSEpU Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


7.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   23. 9. 2016, 13:22 avatar
a ak chcete poznať pozadie homeopatií a robíte ju ako napr.niektorí lekári alebo v dobrej viere si sami kupujete alebo dávate deťom, pozrite sa na to, (svedectvo lekárky, matky)

http://www.youtube.com/watch?v=rZ5uzGaaDJI Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


8.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   23. 9. 2016, 13:26 avatar
Oslobodený z moci diabla

Volám sa Franck Alexandre. Vyrastal som v Ardennes, v skromnej rodine. Môj otec bol nezamestnaný a moja matka vykladala karty. Môj brat drogoval a ja sám som bol veľmi násilný a praktizoval som bojové umenia. Moja matka ma často zavolala k sebe, aby mi vykladala karty. Bola známa ako veštkyňa a praktizovala okrem iného kyvadlo a veštenie z ruky.
Raz jedna kartárka ponúkla mojej matke, aby šla na stáž spiritizmu, aby tak pridala túto praktiku do svojej praxe a zarábala viac peňazí. Ona sa vrátila nadšená stážou a začala praktizovať špiritizmus (vyvolávanie duchov mŕtvych ľudí). Jej klientela sa zväčšila a ona zarábala veľa peňazí. Ale tie peniaze sa míňali rovnako rýchlo ako prichádzali. Od tej chvíle sa v našom dome začali diať zvláštne veci: hrnce padali, počas noci sa premiestňovali nábytky.
Aj mňa veľmi zaujímali okultné vedy. Hltal som knihy o parapsychológii a skúšal som presúvať papiere a ohýbať lyžice na diaľku. Stal som sa schopným vypnúť televízor a svetlá prostredníctvom slova. To, čo na začiatku bolo pre mňa zábavou, sa však rýchlo stalo nočnou morou. Veľmi často ma v noci zdrapili neviditeľné ruky a prenasledovali ma dotyky. Začal som žiť v strachu a v neustálej hrôze, napriek tomu, že som bol držiteľom čierneho opasku v karate. Prežíval som peklo, rozdvojenie osobnosti, bol som sám s mojimi problémami, nevediac, kde nájsť pomoc. Nechcel som sa radiť s psychiatrom, lebo som dobre vedel, že sa z toho nedostanem tabletkami – môj problém bol duchovného rázu.
Moja malá 6-ročná sestra bola tiež zatiahnutá do tohto okultného sveta a začala otáčať stoly. V noci sa budila a kričala od hrôzy, mala vízie príšer a cintorína. Celá naša rodina bola pohrúžená do zlovestného sveta a nemohli sme nič robiť pre to, aby sme sa z toho dostali.
Jedného dňa som chcel bojovať proti tým silám svojimi päsťami a svojimi nadávkami a cítil som, že jedna hrozná vec vošla do mňa a rozdelila mi vnútro.
Bol som presvedčený, že sme komunikovali nie s mŕtvymi, ale so zlými duchmi. Ich jazyk bol plný protirečenia, a to čoraz väčšieho.

Jedného rána vo februári 1985, po bezsennej noci, jeden hlas v mojom vnútri mi povedal: „Vstaň, je čas, zomri mladý!“ Pristúpil som k oknu s neodolateľnou túžbou spáchať samovraždu, aby som raz a navždy skoncoval s mojím utrpením. 6 poschodí podo mnou som videl ulicu a chystal som sa skočiť.
V mojom vedomí mi zrazu prebleskla hlavou jedna ochromujúca myšlienka: „Si si istý, že tvoje utrpenie sa skončí? Nepôjdeš náhodou do pekla?“
Násilne som zatvoril okno a v tranze som padol na kolená, kričiac celým srdcom k Bohu! Povedal som mu: Bože, neviem, kto si, neviem, či si Budha, Mohamed alebo Ježiš Kristus, ale obraciam sa na TEBA, ktorý si stvoril nebo a zem – ak existuješ, zachráň ma, vrúcne ťa prosím!
Moji rodičia počuli hluk a prišli do mojej izby. Našli ma v tranze a slzách. Nevedeli, čo robiť. Videl som môjho otca bezbranného a moju matku bezmocnú. Vyhlásil som mojej matke, že si nájdem iný byt, pretože náš dom bol posadnutý. Bol som psychicky vyčerpaný! Už niekoľko mesiacov som nedokázal spať.
V to sobotné ráno som vyšiel von a blúdil som po uliciach. Nejaká skupina kresťanov mi podala nejaký leták, ktorý som rýchlo skrkval. Potom som ich stretol znova. Vzal som si leták, aby som im urobil radosť, a pokračoval som svojou cestou.
Zrazu som nadobudol presvedčenie, že ten Boh, ku ktorému som volal, v to isté ráno mi dával schôdzku. Vrátil som sa po svojich stopách a povedal som človeku, ktorý mi podal leták: „Dobrý deň, pane. Volám sa Franck Alexandre, moja matka je kartárka, špiritistka atď... Volajú ma syn čarodejnice. Môj dom je posadnutý od pivnice až po povalu. Som obklopený „prízrakmi“, obeť dotykov, počujem hlasy. Vzťah medzi mojím otcom a matkou je napätý. Moja malá sestra vidí v noci prízraky a kričí! Ja mám čierny opasok v karate, bijem sa na trhových slávnostiach... Máte pre mňa nejaké riešenie?“
Ten človek mi odpovedal: „Áno, si pod vplyvom prekliatia, ale Ježiš ťa môže oslobodiť. Otvoril Bibliu a prečítal mi jeden úryvok: Deuteronómium 18,10n: Nech niet medzi vami nikoho, kto by kázal svojmu synovi alebo dcére prejsť ohňom, aby sa očistili, alebo kto by sa vypytoval hádačov, dával pozor na sny a na znamenia; nech niet čarodejníkov, zaklínačov, nikoho, kto by sa radil duchov alebo veštcov, alebo by sa pýtal mŕtvych na pravdu. Všetky tieto veci sa ošklivia Pánovi.
Pri čítaní toho textu som bol presvedčený, že je to pravda. Prijal som pozvanie prísť na stretnutie v ten večer a tam som si uvedomil, že uprostred tých kresťanov je niekto mocnejší ako duchovia, ktorí ma obývali. Na konci stretnutia sa pastori modlili za mňa, vyzvali ma prosiť o odpustenie mojich hriechov a vyznať Ježiša ako môjho Spasiteľa a Pána. Vzápätí som mal videnie: videl som rieku, ktorá prúdila zo srdca Boha a prichádzala oslobodiť celé moje bytie. Počul som hluk reťazí, ktoré sa lámali, a zvuk dverí, ktoré sa otvárali. Zahalil ma obrovský nadpozemský pokoj a počul som hlas Ježiša, ktorý mi hovoril: „Ty si môj sluha. Vybral som si ťa, aby si zaniesol evanjelium národom.“
Dnes som evanjelizátor a hlásam evanjelium v mnohých krajinách. Kázanie je sprevádzané mnohými zázrakmi.
Vrátil som sa domov úplne oslobodený, naplnený radosťou a bežal som oznámiť dobrú správu mojej matke. Práve s jednou čarodejníčkou obracala poháre. Táto žena mi chcela čítať osud, ale ja som jej v mene Ježiša prikázal odísť – a ona ušla.
Moja matka prijala návštevu pastora a pochopila, že to, čo robí, je Bohom zakázané. Všetko zanechala a prijala Ježiša ako Spasiteľa. Celá moja rodina sa obrátila k Ježišovi a môj otec bol v kostole evanjelistov uzdravený zo svojho vredu.
Frank (espoiretdelivrance.com)
zdroj : christweb.free.fr Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Existuje viditeľný svet a existuje aj neviditeľný svet. Či tomu veríme alebo nie, sme obklopení svetom duchov. Boh existuje, anjeli tiež, ale rovnako aj diabol a zlí duchovia. Títo zlí duchovia nám vládnu a ovplyvňujú nás, pretože sme oddelení od Boha. Sme oddelení od Boha kvôli nášmu hriechu. Ak sa kajáme a obrátime sa k Ježišovi, môžeme byť oslobodení z pôsobenia diabla a zlých duchov na náš život. Umierajúc na kríži Ježiš vykúpil naše viny, zmieril nás s Bohom, oslobodil nás z moci diabla a zlých duchov. Ježiš vstal z mŕtvych. Ježiš – a nikto iný – premohol diabla. Ak veríme v neho – v nikoho iného – môžeme začať nový život, zvíťaziť nad hriechom a nad silami temnôt.
Diabol a zlí duchovia nás vedú do pekla – Ježiš nás vedie do neba. Je na nás dobre si vybrať.

www.getsemani.estranky.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


9.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   23. 9. 2016, 13:30 avatar
Od okultizmu k živému Ježišovi a k živej Panne Márii

Bola som bežná a povinne veriaca katolíčka. K viere som dostala vďaka rodičom, hlavne mame, ktorá nás k nej viedla. Ako tínedžerka som chodila do kostola len z povinnosti. Nič som nepreciťovala a mnohým veciam a úkonom v Cirkvi som nerozumela. V dospelosti som už chodila menej, až som celkom prestala.
Od mlada som však mala sklon k veciam duchovným, nadprirodzeným. Išla som však nesprávnym smerom. Zaujímali ma horoskopy, veštenie, tarotové karty, numerológia, veštenie z ruky, veštenie z usadeniny kávy a iné. Veštila som sebe aj iným. Nebrala som to ako niečo zlé, veď som nikomu nič zlé neželala, len som chcela dopredu vedieť, čo bude. Mala som aj veštecké či prorocké sny – často som vopred vedela alebo cítila, že niekto zomrie alebo že sa stane nejaké nešťastie či havária. Tie sny ma dosť vyčerpávali.
Po roku 1989 po zmene spoločensko-ekonomického režimu som zažívala to čo ostatní. Nové situácie, ktoré bolo potrebné zvládať. Hlavne stres, strach o zamestnanie, neistota, narušenie medziľudských vzťahov v rodinách aj na pracovisku, veľký individualizmus a nedôvera. Televízia a neskôr internet chrlili do príbytkov samé zlé veci, násilie, ukazovali biedu, potom lacnú a nízku zábavu, ktorá ľudí ohlupuje a privádza do väčšieho strachu, znechutenia aj nečinnosti. Každý si preto hľadal svoje miesto vo svete, svoje aktivity na odreagovanie od stresu a nájdenie pokoja.
Život ubiehal. Medzi dvadsiatkou a tridsiatkou som mala obdobie chorôb. Teraz viem, že to bolo následkom zlého konania a otvorenie dverí zlému. Zlý svoje obete nešetrí. Dá vám niečo, nejakú pochybnú silu, moc a potom to draho zaplatíte. Bola som často chorľavá, trápili ma všelijaké choroby a bola som aj často hospitalizovaná. Mala som obdobie, keď som cez deň trpela strachom, v noci som mala nočné mory. Odpadávala som a domov mi museli volať sanitku alebo som chodievala na pohotovosť. Lekári však nič vážne nenašli.
Od tridsiatky do štyridsiatky som mala striedavé obdobie. Raz dobre a raz zle, ale stále beznádej a únavný kolotoč života. Následkom otvorenia sa zlému som bola mrzutá, negatívna, výbuchy hnevu a zlosti, čierny humor a život boli pre mňa trápením, aj keď objektívne nebol dôvod. Stres a nepokoj som zajedala, takže som aj pribrala.
Spomínam si, ako sa ma neter pýtala, či chcem dlho žiť a dokedy. Ja som jej odpovedala, že mi stačí krátko – do päťdesiatky, lebo život je trápenie. Keď to počula, povzbudzovala ma a povedala, že mám žiť dlho a že život je pekný. Bolo to veľmi milé. V tom období ma aj mama vyzývala, aby som začala chodiť v nedeľu do kostola. Rovnako aj spomínaná neter a synovec sa ma na prechádzkach neraz spytovali, prečo nechodím do kostola. Vždy ma to zarazilo a nútilo rozmýšľať. Vždy som to odsúvala a nechcela ísť.

Varovanie a choroba
V októbri 2014 sa mi snívalo, že ku mne prišla nejaká rehoľná sestra a povedala mi, že sa mám pripraviť, lebo o 15 minút zomriem. „Vždy si chcela zomrieť,“ dodala. Ja som okamžite odpovedala, že ja chcem žiť. Ona zopakovala: „Chceš žiť?“ A odišla. To bolo všetko. Zobudila som sa zo strachom. Mala som o čom premýšľať.
O mesiac nato, v novembri, mi zvláštne stvrdla noha v lýtku a mala som zvláštne kŕče, takže som nohu už len ťahala. Koncom mesiaca som mala mať štyridsiatku. To som sa už liečila doma na trombózu a švagriná mi chodievala pichať injekcie na zriedenie krvi. Raz ma premkla hrôza, že sa mi uvoľní krvná zrazenina a že v spánku zomriem. Bola som presvedčená, že nastala moja posledná noc a ja som bola bezmocná. Potom som začala prehodnocovať svoj život a jasne som uvidela svoje hriechy a zlo. Veľmi to mnou otriaslo, pretože som spoznala, aké je to zlé a ako to uráža drahého Ježiša, ktorý nás vykúpil.
Bola som odhodlaná zmeniť sa. A začala som s radosťou pracovať, viac sa usmievať, viac sa venovať ľuďom naokolo, s radosťou som sa začala viac hýbať, chodiť na prechádzky, byť milšia. Uvedomila som si, že ja som vlastne len čakala, kedy umriem. Aj mame som už dala vedieť, čo a ako s mojimi peniazmi (chcela som ich dať na charitatívne účely). Nechcela som konať, len som čakala, že po mojej smrti budú konať iní. Chyba.

Dobré skutky
Bola som horlivá urobiť čo najviac dobrých skutkov, len som nevedela, čo, komu a ako. V tomto rozpoložení som surfovala po internete a tak som sa dostala k istému rehoľnému spoločenstvu, ktoré nebudem menovať. A napísala som im, či im môžem pomôcť. Už len písomná komunikácia s nimi mi napĺňala dušu radosťou a pokojom.
Nestačilo mi to a cez internet som sa dostala k ikonám. V živote som sa o ikony nezaujímala (ako rímskokatolíčka ani v kostole nevidela), ba dokonca som sa vtedy na sväté obrazy či ikony pozerala ako na niečo nesprávne. Ale ikony ma oslovili v srdci až tak, že som si o nich naštudovala a vzišiel z toho úmysel darovať ich kostolu či chrámu alebo kaplnke. Skontaktovala som sa s ikonopiscami a objednala si ikony. Zrealizovanie úmyslu bolo neľahké, zdĺhavé a komplikované. Nakoniec sa mi to podarilo. Síce nie tak, ako som chcela a kedy som chcela, ale bola to ďalšia lekcia pre mňa, že nie je všetko tak, ako ja chcem.

Boj so zlým
Ani neviem, prečo som si klikla na videá exorcistov. Nič som si od toho nesľubovala. Trošku som sa bála. Ale započúvala som do kázní otcov exorcistov. Spomínali v nich ľudí, ktorí sa zaplietli do veštenia ako ja a čo potom prežívali. Vtedy som pochopila, akou nástrahou je veštenie. Dovtedy som exorcistom neverila a myslela som si, že nepatria do dnešnej doby. Našťastie je riešenie, ak sa človek dostane na územie zlého – predovšetkým modlitby oslobodenia, svätá spoveď, sväté prijímanie. A tiež žehnať tým, čo nás preklínajú či sú k nám nepriateľskí, ďalej to, že satan sa najviac bojí našej nebeskej Mamičky Panny Márie a iné.
Dostala som sa aj k videám o posolstvách z Medžugoria. Podotýkam, že ja som v Pannu Máriu neverila a neuznávala som ju. Panna Mária ma však oslovila tak silno v srdci ako nikto a nič predtým v mojom živote – a posolstvám som uverila. Ešte viac som spoznala svoje hriechy. Pocítila som veľkú lásku a dôveru k Panne Márii aj k Pánu Ježišovi, nášmu Spasiteľovi. Bola to veľká radosť.
Tu dodám, že som neverila tým nábožným a vždy usmievavým katolíkom. Niekedy ma rozčuľovalo, ako môžu byť takí radostní. Teraz viem, že to nehrajú, že je to živá viera.
Výnimočné bolo to, že som mala záujem naučiť sa modliť ruženec. O modlitbe ruženca rozprávali aj exorcisti aj Panna Mária v posolstvách – nebol dôvod viac pochybovať. Ruženec naozaj pomáha, robí pozitívne zmeny v živote človeka aj v rodine. Ak už nefunguje nič, ružencom si môžete byť stopercentne istí. Spoznala som, že sú rôzne typy modlitieb ruženca, a začala sa ho modliť. Výsledkom je veľký pokoj a radosť.

Uzdravenie tela i duše
Výnimočné bolo aj to, že sa mi stratili úporné a silné bolestí kĺbov, kostí a kolien, ktorými som trpela od mladosti, takmer dve desaťročia. Mala som už aj naplánovanú operáciu kolena a mala som aj obdobie, keď som musela chodiť kvôli kolenám o paličke. Môžem chodiť, upratovať, koleno funguje a bolesti zmizli. Pritom som o to ani neprosila a uzdravenie sa mi od Pána Ježiša dostalo.
Toto všetko bolo zavŕšené v septembri 2015, keď som doslova už s radosťou utekala do kostola. Vyznala som hriechy na svätej spovedi. Všetky – aj staré, zabudnuté a zatajené až z detstva. A pristúpila som k svätému prijímaniu. Teraz chodím s radosťou do kostola a veľmi si vážim sväté omše a našich kňazov a rehoľníkov. A hlavne z celého srdca milujem nášho Spasiteľa Ježiša Krista a našu nebeskú Mamičku Pannu Máriu.
Toto je radostný príbeh môjho obrátenia, hoci som neverila, že ešte budem môcť byť niekedy šťastná.

www.smn.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


10.
označiť príspevok

Pastor Russell
   23. 9. 2016, 13:37 avatar
lea,
trochu mixujes temy, nie?
...
najprv hovoris o protestanstkych spolocenstvach a potom do toho miesas cisty spiritizmus
...
citala si aj diskusiu na granosalis odkial si prevzala uvodny prispevok?
citujem:
Vztah ke katolictví nabyl v nově vznikajícím hnutí zásadní důležitosti. V roce 1967 se charismatické obdarování objevilo i mezi členy katolické církve na amerických univerzitách Duquesne v Pittsburghu a Notre Dame v Indianě. V Pittsburghu to byli dva laičtí učitelé teologie R.Kiefer a B.Storey, kteří pod vlivem knihy Davida Wilkersona Dýka a kříž začali hledat letniční zkušenost v rámci katolických modlitebních shromáždění. Na Notre Dame University zase skupina katolických intelektuálů přijala dary Ducha prostřednictvím vkládání rukou přímo od členů Assemblies of God. Tito "letniční katolíci" neměli ovšem od začátku v úmyslu opouštět svoji denominaci a naopak se zdálo, že zkušenost "křtu v Duchu" upevňuje jejich katolickou orientaci, včetně mariánské úcty
...
pre vysvetlenie
Assemblies of God - letnicna organiazacia, ktorej clenom je aj Apostolska cirkev na Slovensku
...
cize RKC oficialne akceptovane charizmaticke katolicke hnutie vzniklo z tych protestanstkych korenov, ktore sama odsudzujes


11.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   23. 9. 2016, 13:50 avatar
Téma je o satanistoch, ktorí sú v nekatolických cirkvách na popredných miestach a potom sú svedectvá ľudí, ktorí boli namočení do satanizmu a potom okultizmu a mágie. Patrí to tu - je to jednak výstraha pred protestantizmom a jednak výstraha pred satanizmom a mágiou, okultizmom. Je to úplne v poriadku. Nájdi mi svedectvo, ktoré je čisto o špiritizme.


12.
označiť príspevok

Luther muž
   23. 9. 2016, 13:53 avatar
21 Nie každý, kto mi hovorí: “Pane, Pane,” vojde do nebeského kráľovstva, ale iba ten, kto plní vôľu môjho Otca, ktorý je na nebesiach. 22 Mnohí mi v onen deň povedia: “Pane, Pane, či sme neprorokovali v tvojom mene? Nevyháňali sme v tvojom mene zlých duchov a neurobili sme v tvojom mene veľa zázrakov?” 23 Vtedy im vyhlásim: Nikdy som vás nepoznal; odíďte odo mňa vy, čo páchate neprávosť!


13.
označiť príspevok

Luther muž
   23. 9. 2016, 13:56 avatar
8 “Tento ľud ma uctieva perami, ale ich srdce je ďaleko odo mňa. 9 No darmo si ma ctia, lebo náuky, čo učia, sú iba ľudské príkazy.”"


14.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   23. 9. 2016, 13:58 avatar
1. Kto nás stvoril?
Boh nás stvoril.

2. Preco nás Boh stvoril?
Boh nás stvoril, lebo je dobry a chce, aby sme boli s ním stastní v nebi.

3. Co musíme robit, aby sme boli s Bohom stastní v nebi?
Aby sme boli s Bohom stastní v nebi, musíme poznat Boha, musíme ho milovat a musíme robit, co Boh chce, aby sme robili.

4. Ako vieme, co Boh chce, aby sme robili?
Jezis nám to hovorí skrze Katolícku Cirkev.

5. Ako ukazujeme svoju lásku k Bohu?
Svoju lásku k Bohu ukazujeme tak, ked sa modlíme, ked ideme na Svätú Liturgiu (Svätú Omsu), ked poslúchame Boha a ked kazdého milujeme z lásky k Bohu.

redemptoristi.kske.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


16.
označiť príspevok

Luther muž
   23. 9. 2016, 14:02 avatar
Svoju lásku k Bohu ukazujete tak, že sa modlíte k Márii, uctievate ju, svoju lásku k Bohu ukazujete tak ze si nectite jeho prikázania a nedržíte sa písma...

8 “Tento ľud ma uctieva perami, ale ich srdce je ďaleko odo mňa. 9 No darmo si ma ctia, lebo náuky, čo učia, sú iba ľudské príkazy.”"


17.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   23. 9. 2016, 14:06 avatar
Luther ľutuje odchod z Pravej Katolíckej Cirkvi
“Dokiaľ som bol katolíkom, žil som život prísny a bdelý, postil som sa, modlil som sa, zachovával chudobu, čistotu a poslušnosť. … Ako reformátor cítim v sebe na tisíc plameňov a tie všetky pália to bezuzdné telo. Cítim sa pudený k ženám silou až zbesilou. Miesto duševnej horlivosti, som horlivý v nečistote. … Ako nemôžem nebyť človekom, tak nemôžem byť bez ženy.” (Opera, zv. 5, kap. 1, ep. ku Galat, v. 14 – Tischreden).

Už keď vypustil do sveta herézu a zviedol mnohých, musí túto herézu obhajovať
“Keby som bol mladší, hneď by som nechal hlásanie evanjelia a chytil by som sa iného zamestnania. Ach, keby som bol predvídal, že ma moje počínanie tak ďaleko zavedie, zaiste by som viac bol držal jazyk na uzde. Teraz si hovorím: Koľko ľudí si zviedol svojím učením!

Ty si pôvodca všetkých tých terajších zmätkov! Táto myšlienka ma ustavične znepokojuje. Trpím veľmi často muky pekelné, ale pretože som sa už do toho pustil musím vytrvať a hlásať, že zastávam vec spravodlivú. … Nemôžem veriť tomu, čo učím, i keby ľudia mysleli, že som o pravdivosti svojho učenia presvedčený.” (Dodatky k Lutherovým spisom, str. 9, mohučského vydania z r. 1827).

Teológia Luthera je založená čisto na proteste, proti Kristovej Cirkvi
“Ja na svoje vedomosti neustúpim ani cisárovi, ani kráľovi, ani diablovi, ba ani celému svetu. … Len náhodou a nie schválne som sa pustil do tých náboženských bojov. Vyznávam, že som zavrhol prijímanie pod jedným spôsobom, len preto, aby som pohanil pápeža. Keby však niektorý koncil nariadil prijímanie pod obojím spôsobom, potom ja a moji priatelia pripustíme prijímanie len pod jedným alebo radšej pod žiadnym a zlorečil by som tým, čo by poslúchli uznesenie koncilu.” (Respon. ad meledict. reg. Anglor. – Confess. parv. – Forma Missae; Opera zv.7., str. 276, vydanie wittembergské).

Boh koná zlo v ľuďoch podľa Luthera
“Keby sa Ježiš Kristus zjavil v podobe rozhnevaného sudcu alebo zákonodarcu a chcel, aby sme mu zložili účty zo svojho predošlého života, potom isto vieme, že to je diabol a nie Kristus. … Boh je to, ktorý koná zlo v bezbožných.” (Comment. ad Galatas – Assert.).

Luther si uvedomuje, že duch protestantov nie je Duch Kristov, pretože Katolícka Cirkev napriek mnohým problémom, má jedného Ducha a jedno učenie.

“Aký je to v nás asi duch, ktorý v tej istej otázke je taký neistý, taký rozdielny, že každý tvrdí: ja mám pravdu a môj nepriateľ luhá. To nemôže byť nič iné než duch temnosti.” (Vorrede zu der von Agricola ubersetzen Syngramma, Opera, zv. 20, str. 721, vyd. d°Alla).

Pivo a žrádlo – takto Luther neslávne končí, k tomu vulgarizmy
“Ja som hovno, svet je riť, prišiel čas sa rozlúčiť.” ( V origináli “Ich bin Scheisse, die Welt ist Arsch. Es kam die Zeit zu scheiden.” v Tischreden, 1544, krátko pred smrťou).

Luther sám neverí tomu čo učil a preto nemôže zakúšať milosť od Boha v otázkach pravej viery
“Ale ja úbohý hriešny človek sa neviem dokonale potešiť zo zvesti o utrpení a vzkriesení Pána Krista a o odpustení hriechov. Čo ale môžem dobre je, najesť sa chleba od nášho Pána Boha, a napiť sa Jeho piva (!?) a vína – ale aby som takto vedel prijať aj ten jediný potrebný poklad – odpustenie hriechov z čírej milosti – to sa akosi nedeje.” (Tischreden, Walch XXII, s. 1097, No. 4).

Pohanenie svätých
“Pápeženci umiestňujú v nebi ľudí, ktorí vedeli iba nastavať do radu skutky… Celá ich svätosť je v tom, že sa veľa modlili, veľa postili, veľa pracovali na tom, aby sa umŕtvovali tým, že mali zlú posteľ a veľmi drsné rúcho. Aj psi a svine môžu skoro každý deň praktikovať tento druh svätosti.” (Erl., 63, 296, 304 1531).

Luther sa už ani modliť nedokáže, dokáže však zlorečiť
“Keďže sa nemôžem modliť, môžem aspoň preklínať! Namiesto toho aby som povedal: Posväť sa meno Tvoje, poviem: Prekliate a zneuctené buď meno pápežencov! Namiesto toho, aby som opakoval: Príď kráľovstvo Tvoje, poviem: Nech je prekliate, zatratené a vyhladené pápežstvo! A skutočne sa takto modlím či už perami, či srdcom.” (Erl., 25, 107-108).

Typický obraz protestantizmu – sám si vyložím Božie Slovo a len tento môj výklad je správny – pýcha peklom dýcha

“Nepripúšťam, aby moju náuku mohol posudzovať ktokoľvek, dokonca ani anjeli. Kto neprijíma moju náuku, nemôže dosiahnuť spasenia. ” (Erl., 28, 144, 1522).
pravykatolik.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


18.
označiť príspevok

Luther muž
   23. 9. 2016, 14:11 avatar
čo tu píšeš dristy o Lutherovi? ja niesom evanjelik.
Luther nick mám zo symbolického hľadiska. To nič nemení na tom že váš katechizmus sa nedrží písma.


19.
označiť príspevok

Luther muž
   23. 9. 2016, 14:13 avatar
Vďaka Bohu že žijeme v takej dobe akej žijeme a že inkvizícia už nie je.
to by si sa milá Lea pozerala ako ma upaľujú a smiala sa tomu.


20.
označiť príspevok

Luther muž
   23. 9. 2016, 14:15 avatar
Ináč. Sú to katolícke drísty to o Lutherovi.
pozerám z akej je to stránky .
Je to len propaganda


23.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   23. 9. 2016, 14:18 avatar
Evanjelikálne hnutie alebo Hnutie evanjelikálnych (prebudeneckých) cirkví predstavuje prúd neoprotestantských kresťanských cirkví, vychádzajúcich z metodizmu.

Rozšírenie[upraviť | upraviť zdroj]
Spojené Štáty Americké[upraviť | upraviť zdroj]
Najznámejší americkí evanjelikálni pastori[upraviť | upraviť zdroj]
Jonathan Edwards
George Whitefield
Charles Grandison Finney
Dwight L. Moody
Billy Sunday
Aimee Semple McPherson
Billy Graham
Martyn Lloyd Jones
Harry Denman
Oral Roberts
Joyce Meyer
William Miller
Európa[upraviť | upraviť zdroj]
Najznámejší európski evanjelikálni pastori a teológovia[upraviť | upraviť zdroj]
John Wesley
Charles Spurgeon
John Stott
Eta Linnemannová

sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

ps: ktorý z týchto pastorov ťa najviac oslovil a čím?


21.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   23. 9. 2016, 14:16 avatar
Potom pod,ktorý metodizmus spadáš? Jeden z týchto štyroch, ktoré založili ľudia len v nedávnych storočiach:

Metodičtí episkopální, Anglie 1739, John Wesley

Reformovaní metodisté, Vermont 1814, větev odtržených metodistu

Metodická společnost, New York 1820, větev odtržených metodistu

Metodisté protestantští, Baltimore 1830, větev odtržených metodistu


22.
označiť príspevok

Luther muž
   23. 9. 2016, 14:18 avatar
lea ja som kresťan. nie som katolík, evanjelik,...
To že si katolíčka z teba kresťana nerobí.


25.
označiť príspevok

Luther muž
   23. 9. 2016, 14:19 avatar
To je jedno. pre teba každý čo nie je katolík je satanista. Čiže..


27.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   23. 9. 2016, 14:20 avatar
Evanjelikálne hnutie alebo Hnutie evanjelikálnych (prebudeneckých) cirkví predstavuje prúd neoprotestantských kresťanských cirkví, vychádzajúcich z metodizmu.

Rozšírenie[upraviť | upraviť zdroj]
Spojené Štáty Americké[upraviť | upraviť zdroj]
Najznámejší americkí evanjelikálni pastori[upraviť | upraviť zdroj]
Jonathan Edwards
George Whitefield
Charles Grandison Finney
Dwight L. Moody
Billy Sunday
Aimee Semple McPherson
Billy Graham
Martyn Lloyd Jones
Harry Denman
Oral Roberts
Joyce Meyer
William Miller
Európa[upraviť | upraviť zdroj]
Najznámejší európski evanjelikálni pastori a teológovia[upraviť | upraviť zdroj]
John Wesley
Charles Spurgeon
John Stott
Eta Linnemannová

sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

ps: ktorý z týchto pastorov ťa najviac oslovil a čím?


39.
označiť príspevok

Luther muž
   23. 9. 2016, 15:01 avatar
lea. ešte raz. vychladni. Ja niesom evanjelik.


24.
označiť príspevok

Astax1 muž
   23. 9. 2016, 14:18 avatar
Čo si presedlal na iný nick tomii-teóma-Luther?
Súhlasí lea_pragmaticka1


26.
označiť príspevok

Luther muž
   23. 9. 2016, 14:20 avatar
tomii a teóma nie. som tu este pod nickom kresťan 1 a to je všetko.


28.
označiť príspevok

Luther muž
   23. 9. 2016, 14:24 avatar
S vami sa darmo hádať , alebo čo. Žite si v svojich dogmach a tradiciach. No pravda je len jedna. Hádžte tu témy akí sú protestanti a iní čo nie sú katolíci zlí. No je to zbytočné.
Vašu nadradenosť nad ostatnými a pyšnosť, povýšeneckom cítiť všade.
Prosím ani ma nekomentujte a chodťe do Assisi sa pozrieť čo stvárajú vaši pápeži.


29.
označiť príspevok

Luther muž
   23. 9. 2016, 14:27 avatar
Ak ostanete v mojom slove, budete naozaj mojimi učeníkmi, poznáte pravdu a pravda vás vyslobodí. (Jn 8, 31-32)
treba sa toho držať


30.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   23. 9. 2016, 14:27 avatar
Spravne Kazdy nech si zije podla seba

Tak to mam rad

A nemam rad ked niekto druhemu diriguje co by mal a nemal robit


31.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   23. 9. 2016, 14:28 avatar
Preco nedovolite druhemu aby zil podla svojich predstav?

Preco im beriete jeho praco na sebaurcenie?


32.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   23. 9. 2016, 14:29 avatar
Ved pre mna za mna nech aj skace po strop ked ho to bavi


33.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   23. 9. 2016, 14:31 avatar
pozri sa sektu www.milost.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.skak si myslíš, že je tá pravá...

Sekty, cirkvi a Sféry dôverné z 21.3.2012

Témou diskusnej relácie Sféry dôverné z 21.3.2012 (dostupná v archíve RTV) boli sekty. Okrem ľudí "od fachu" - psychologičky, riaditeľa ekumenického centra pre štúdiu siekt, vysokoškolského učiteľa teologického zamerania, pracovníka z cirkevného odboru Ministerstva kultúry - bola pozvaná aj "exčlenka sekty" Michaela. Pozrime sa na ňu a hlavne na jej "svedectvo".

Úvodná strana časopisu Logos, vydávaného KS Milosť.
Úvodná strana časopisu Logos, vydávaného KS Milosť.
.Katolícka cirkev - Satan

Mladá žena mala svoju reč od času 18:17 videa. Moderátor ju uviedol ako "bývalú členku kresťanských spoločenstviev Milosť". Už samotná jej výpoveď uvedie diváka do úžasu: bola tam silná manipulácia. Michaelu vraj tam vraj "držali chvály" a "mali o ňu veľký záujem".

Z jej úst zazneli frázy "maju iné učenie, ako naša cirkev" (zrejme mala na mysli rímsko-katolícku cirkev). "Toto môžeš, toto nesmieš, pôjdeš do pekla, vyhrážajú sa...." Na otázku moderátora o zastrašovaní odvetila "....vraj veľakrát počula, že atakovali, .... zakazovali stretávať sa ľudmi...."

Znakom sekty - sú podľa Michaely - falošné učenia oproti tomu, čo učí "naša cirkev" (...). Prečo ľudia nevedia odísť, pýta sa moderátor. Vraj sa ľudia boja odísť. Podľa Michaely sa stále vyhrážajú, ako odídeš, budeš zatratený.... Michaela sama odišla....nemala nikoho, kto by jej pomohol...

Debata potom pokračovala za účasti ostatných pozvaných osôb už vo všeobecnej rovine o nebezbečenstve siekt. Televízny divák zostal v domnení, že Michaelin príbeh je verejným varovaním, aby sa "kresťanským spoločenstvám Milosť" vyhýbal.

Prekvapujúco pozitívny ohlas prišiel v podobe diváckeho ohlasu, ktorý v čase 52:25 prečítal moderátor. Do Milosti chodí - prekvapivo - aj iný katolík, počúva tam chvály a kázne a má pozitívny názor na charizmatickú cirkev. Nie je žiadne členstvo ani nátlak...Divák vo svojom názore uviedol, že diskusia nemá protistranu. Zrejme pisateľa príspevku zaskočilo, akú "nakladačku" dostalo kresťanské charizmatické spoločenstvo Milosť z úst Michaely, ktorá na tento názor len vágne reagovala.

Potom slovo zobral p. Rakovský s tým, že sa takéto cirkvi (ako Milosť) sa vylučujú z "ekumenického dialógu".

.Kresťanské spoločenstvo Milosť

Keďže v diskusii chýbala protistrana, ako aj správne poznamenal divácky hlas, a argumenty pani Michaely boli značne povrchné a mantinelové, chcelo by to bližšie sa pozrieť na túto "sektu", ako ju opísala pozvaná svedkyňa Michaela.

Najjednoduchšie je sadnúť za internet a posurfovať. Kresťanské spoločenstvo Milosť má prepracovanú webovú stránku www.Milost.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sks množstvom textových, fotografických, audio a video materiálov, z ktorých sa dá veľa dozvedieť o tejto denominácii. Ich internetový projekt Milosť TV obsahuje veľké množstvo audio kázní od jednotlivých pastorov. Ďalej sú tam mnohé články z vydávaného mesačníka Logos, ktorého plná verzia sa dá zakúpiť, ako aj ponuka kníh, a iných produktov.

Surfer sa dozvie o bohoslužbách Milosti na rôznych miestach Slovenska a Čiech a iných aktivitách - liečenie (áno, verejne sa modlí za pozvaných ľudí, ktorí chcú), či o futbalovom turnaji, alebo práci s deťmi a mládežou. Každý, komu sa chce, sa môže za obrazovkou PC oboznámiť s touto cirkvou a ak chce, aj navštíviť jej verejné bohoslužby.

Logicky sa pýtam - mávajú sekty takúto otvorenosť voči verejnosti ? Charizmatickou-letničné kresťanské hnutia sú rozšírené po mnohých krajinách, a ich mnohí zahraniční kazatelia hosťujú aj v KS Milosť, ako sa dá vidieť na weboch Milosti. A letničný protestantizmus vonkoncom nie je o ekumenickom objímaní sa s rímskym katolicizmom a jeho tradíciami.

Ostatná polemika o Milosti - o niečo fundovanejšia - je obsiahnutá v registračnom spise Cirkvi kresťanské spoločenstvá Slovenska (CKSS) na cirkevnom odbore Ministerstva kultúry. Je to hrubý zväzok a každý občan môže podľa infozákona nahliadnuť do spisu. Spis obsahuje aj rozsudok Najvyššieho súdu Slovenske republiky, ktorý svojho času zrušil zamietnutie registrácie a nariadil ministerstvu pokračovanie registračného konania. Pred vyše rokom som aj študoval tento spis a porovnával ho s registračným spisom mormónov a bahájistov. Prekvapila ma jednoduchosť a rýchlosť, s akou týmto skupinám udelili štatút registrovanej náboženskej spoločnosti, kým do registračného konania CKSS zaviedli veľké množstvo úkonov, posudkov, stanovísk.

Aby som to zhrnul, v prípade programu Sféry dôverné išlo o plytký útok voči dynamicky rozvíjajúcemu sa druhu kresťanstva na Slovensku, s tým rozdielom, že kým táto televízna diskusná relácia ide z vrecák daňových poplatníkov, na chod KS Milosť sa skladajú veriaci samy. Ale o peniazoch a cirkvách je už iná téma.

Na záver - na odľahčenie - jedno video z chvál Milosti, pieseň Tzion, tzion.
ilias.blog.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

www.milost.tv Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


34.
označiť príspevok

Luther muž
   23. 9. 2016, 14:43 avatar
lea daj si prášky lebo exploduješ. Ja niesom členom spoločenstva milosť.
Lea namiesto nenávisti by si mala prejaviť lásku. a nie v kuse len očierňovať každého navôkol len svoje brvno v oku akosi nevidíš. 


35.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   23. 9. 2016, 14:44 avatar
Takú lásku ako ty dávaš voči rkc? Takú ešte nemám.


36.
označiť príspevok

Luther muž
   23. 9. 2016, 14:49 avatar
To je taká rovnaká láska akú máš ty k protestantom a iným spoločenstvám. najradšej by si nás videla na hranici však?
No ja teba nie moja zlatá.


37.
označiť príspevok

Luther muž
   23. 9. 2016, 14:50 avatar
Vaša cirkev sa už "lásky" naodovzdávala dosť myslím si.


38.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   23. 9. 2016, 14:51 avatar
Keby som tu písala aj desať tém pravdy a kritiky voči protestantizmu je toho málo a nevyrovná sa všetkým protikatolíckym témam na df. Ty by si najradšej pápeža, kňazov, aj katolíkov najradšej čo? No napíš.


40.
označiť príspevok

Luther muž
   23. 9. 2016, 15:03 avatar
No tvoje pravdy nevychádzajú z písma ale z katechizmu a pochybných inernetových stránok.
lea. nebaví ma to tu z tebou už. Píšem ti ver si čomu chceš. No nezabúdaj, že pápež nieje zodpovedný za teba. Ty si sama zodpovedná tomu čo veríš a k čomu sa priklaniaš. Dopísal som. Neabudni tu sem pridať ešte kilometre ďalších vecí.


41.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   23. 9. 2016, 15:10 avatar
To nie su moje pravdy. Ty aj kazdy jeden protestant si robi svoje vlastne pravdy a nenajdes dvoch protestnatov, ktori by sa zhodli hoci len v základnych veciach z Biblie.


42.
označiť príspevok

Luther muž
   23. 9. 2016, 15:25 avatar
V základných veciach sa zhodnú všetci kresťania, v ktorých spoločenstvách je autorita Písmo.
To vy katolíci sa nezhodnete v ničom, lebo ani písmu nerozumiete. Jeden katolík sa prikláňa najviac k Márii, ďalši popri svojej katolíckej viere veri v reinkarnáciu, ďalší katolík nič ani nevie, ďalší verí v peklo, ďalší neverí v peklo, myslí si, že všetci pojdeme do neba, ďalší odsudzuje homosexualitu, ďalší verí, že nevadí že je homosexuál... Ďalší verí že hriechy sú mu zmyte spoveďov, ďalší tomu neverí...Ďalší verí v očistec, iný zas verí len v nebo a peklo... ďalší verí že len katolíci pôjdu do neba, iný zas, že je jedno v akom náboženstve si, stačí byť dobrý človek a dostaneš sa do neba a je jedno akej si viery,...


43.
označiť príspevok

Luther muž
   23. 9. 2016, 15:52 avatar
a čo sa týka milosti spoločenstva, tak jasné že katolíkom sa nepáči. lebo milost ide podla písma
Vás vaša RKC drží pri sebe tradíciami a hýčka si vás. Máte prekrásne tradície, to hento tamto. Nevadí že neidete podĺa písma ale vaše tradície sú krásne.

Jn 17:14 Dal som im tvoje slovo a svet ich znenávidel, lebo nie sú zo sveta, ako ani ja nie som zo sveta.
Jn 15:19 Keby ste boli zo sveta, svet by miloval, čo je jeho, ale preto, že nie ste zo sveta, že som si vás ja vyvolil zo sveta, svet vás nenávidí.

2Tim 4:1-5 Zaprisahávam ťa pred Bohom a Kristom Ježišom, ktorý bude súdiť živých i mŕtvych, pre jeho príchod a jeho kráľovstvo: Hlásaj slovo, naliehaj vhod i nevhod, usvedčuj, karhaj a povzbudzuj so všetkou trpezlivosťou a múdrosťou. Lebo príde čas, keď neznesú zdravé učenie, ale nazháňajú si učiteľov podľa svojich chúťok, aby im šteklili uši. Odvrátia sluch od pravdy a obrátia sa k bájkam. Ty však buď vo všetkom triezvy, znášaj útrapy, konaj dielo evanjelistu, plň svoju službu.

Vaša cirkev lea šteklí uši, prichyľujete sa k bájkam.


15.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   23. 9. 2016, 14:00 avatar
Zde jsou sekty a jejich zakladatelé:

Anabaptisté: Německo, 1521, Mikuláš Storch

Baptisté: Rhode Island, 1639, Roger Williams

Baptisté svobodné vůle, New Hamsbire, 1780, Benjamin Randall

Baptisté svobodného přijímaní, New York, konec 18. století, Benijah Corp

Baptisté sedmého dne, Spojené státy, 1833, Generální konference

Campbelliani nebo křestané (christian), Virginie, 1813, Alex. Campbell

Metodičtí episkopální, Anglie 1739, John Wesley

Reformovaní metodisté, Vermont 1814, větev odtržených metodistu

Metodická společnost, New York 1820, větev odtržených metodistu

Metodisté protestantští, Baltimore 1830, větev odtržených metodistu

Praví Wesleyovi metodisté, Nový York 1843, delegáti metodistických společností

Presbyteriáni St. škola, Skotsko 1650, všeobecný sněm

Presbyteriáni nová škola, Philadelphie 1840, všeobecný sněm

Episkopální, Anglie 1534, Jindřich VIII.

Luteráni, Německo 1524, Martin Luther

Uniati, Německo 1540, Celarius

Kongregacionalisté, Anglie 1583, Robert Brown

Kongregacionisté, Anglie 1647, George Fox

Kvakeři, Spojené státy 1681, William Penn

A pravá Církev

Církev Katolická, Jerusalem 33, JEŽÍŠ KRISTUS

pravykatolik.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 15:06,  Až v Normandii keď sa vylodili vojska ZSSR a Nemecka oslobodili Francúzov od Poľských...
dnes, 15:05,  Veď preto napadli Poliaci Anglicko čím rozpútali druhú svetovu . Nemecko so ZSSR museli...
dnes, 15:03,  Troška sa nám vyopakuj súdruh hakovySS alebo daj nejakú múdrosť od Mazureka
dnes, 15:01,  To by musel mať ten indian konzistenciu ako puding
dnes, 15:01,  https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/128646552_10217414394584126_5655806965871821326_o.j...
dnes, 15:00,  Turecko kamoš EU a USA . Hitlerovými kamošmi bol poliaci, angličania...
dnes, 15:00,  Žartovne bolo že sme sa na ZVS učili ešte stále bojovať s bodákom na samopale ako...
dnes, 14:59,  6, .... Pochybujem!*56 " Ten, ktorý každému zvlášť stvárnil srdce, všíma si...
dnes, 14:58,  ešte že namala po ruke bodak zo samopalu vzor 58 keby ho pichla do chrbáta modrina jak dlaň...
dnes, 14:57,  Jasne že pominie.....o tom niet pochýb....dokonca je aj napísané ako sa pominie....s...
dnes, 14:56,  Noc vedcov - veľmi zaujímavý rozhovor s profesorom Jánom Kellerom o priemyselnej revolúcii...
dnes, 14:56,  Idem sa ja vyprechádzať poriadne po vonku a kávičku si beriem do termohrnčeka, mňam. :)...
dnes, 14:56,  Ja som tu info zachytil . Ale píšem že by bolo stačilo aj 39
dnes, 14:55,  islam o tom jasne vocca hovorí denno denne a Hitler a Stalin boli kamarati...
dnes, 14:54,  16, .... /súhlasím/ale, keby si sledoval správy aj na viacerých kanáloch, tak by si sa...
dnes, 14:54,  Shagara potvrdil realitu :)
dnes, 14:52,  23, ...Ruska musí nosiť aj v Česku rúško, atd!*21
dnes, 14:51,  22, ... to nepovie, ... odkáže ťa na ich odpadlícku stránku!*13 A USA s tým...
dnes, 14:51,  www.diskusneforum.sk/tema/kotlebovec-zdiela-video-ktore-ma-navodit-dojem-ze-slusneho-obcana-nepus...
dnes, 14:51,  kedy si očistíš svoje rúcho ?
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Nikdy nie je tak zle, aby nemohlo byť horšie.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(168 853 bytes in 0,458 seconds)