Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  láska a vzťahy  téma
kategórie:  

Chápem Ta. Mert megérdemled.

38
reakcií
1096
prečítaní
Tému 21. júla 2012, 18:48 založil britwa.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
19. 03. 2015
5
 
 


1.
označiť príspevok

britwa
   21. 7. 2012, 18:48 avatar
Nie je náhoda, že v mnohých jazykoch “muž“ znamená i „človek všeobecne“. S tým, kto my muži sme a akí sme, by sme nemuseli mať žiadny problém, nebýť žien. Človek-muž sám o sebe mohol utešene žiť, venovať sa svojím záležitostiam a rozvíjať svoj potenciál. So ženami by sa mohol stýkať na úplne rovnakej úrovni ako s priateľmi, prípadne ich na základe dohody využívať ako rozmnožovací substrát. Lenže práve s našou identitou majú ženy problém. A tak si vymysleli koncept
(či skôr koncepty) mužov, podľa ktorých nás merajú, hodnotia, spracovávajú, pretvárajú, odmeňujú a trestajú. Zatiaľ čo žena je prírodný fenomén, pretože je definovaná svojou (v podstate ničím nezaslúženou) schopnosťou rodiť deti, muž je kultúrny vynález.
Ženská schopnosť rodiť deti je koreň celého problému. Nebyť tejto zvláštnosti, boli by sme mi muži ženám úplne ukradnutí a oni by nás najskôr nechali na pokoji. Takto nás ale pre svoje kšefty potrebujú. Tým pre ne nastáva šikovná úloha, ako to celé zariadiť. A tak vznikla jedna veľká propagandistická metóda: sen o láske, ktorým sa vytrvalo nechávajú omračovať ako ženy, tak aj muži. Tá sľubuje, že z obrovského davu cudzích ľudských tiel sa môže vydeliť jedno, ktorému dovolíme priblížiť sa na vzdialenosť viac ako malú. Od tej blízkosti si sľubujeme vykúpenie z nevídanej obťiažnosti sveta, stretnutie so svojím druhým Ja, celistvosť spasenia, uznanie a uctievanie vlastnej hodnoty a ďalší život v trvalom šťastí. Najmä ženy sú tým úplne posadnuté. Prevažná väčšina filmovej a knižnej produkcie nehovorí o ničom inom. Pritom súdneho človeka by nič také nenapadlo: vybrať si jednu ženu a spať potom len s ňou? Taká blbosť!

Koho si ženy vyberajú na sex je dnes už každému jasné – indivídua s kvalitným genetickým materiálom pre prežitie. A pretože genetická databáza sa nedá bežne čítať priamo, vyberajú podľa rôznych znakov – spoločenskej úspešnosti, výnimočnosti, stavu bankového konta, fyzickej konštitúcie, pekného ksichtu, vôňe, a tak všeliako podobne. Túžia po hrdinoch, umelcoch, dobrodruhoch, pirátoch, alkoholikoch s umeleckými sklonmi, a psychopatoch. Akonáhle ich ale dostanú, prikročia hneď k druhej fáze: necivilizovaného a bezohľadného egoistu skrotiť „len u nej bude sladký a mierny ako psík v jej lone a vo svojej fantázií vidia v tejto premene silu vlastnej mágie. Cítia sa ako kúzelníčky.. Ako neodolateľné zvodnice“, - vystihuje to presne jeden nemecký historik kultúry Dietrich Schwanitz v knihe Muži. Všetci máme byť nakoniec skrotení, aby sa z nás stali starači o ženu a jej dieťa. Jasné, plodenie detí dnes už pri sexe nikoho nezaujíma, ale aj v modernej dobe fungujeme na starých hardwéroch. Aj keď šlapú viac-menej márne a naprázdno.
Problém žien je v tom, že zatiaľ čo na kvalitný sex nás dokážu nalákať pomerne jednoducho, skrotiť a pripútať si nás k sebe už taká sranda nie je. Medzi bujarou jebačkou a staraním sa o urevaných harantov a ich hysterickú matku, koniec-koncov žiadne spojenie nie je. Skôr naopak. Aby si muži nezávisle nepošukávali, vznikol veľmi dôležitý civilizačný inštitút – otcovstvo. Je to vlastne kultúrou sprostredkovaná súvislosť medzi zásunom a následným narodením dieťaťa. Spočiatku bolo otcovstvo vlastne férový kšeft. Za to, že ich po vykonaní súlože neignorujeme a o ňu a následne narodeného potomka sa staráme, sme skôr dostali pomerne slušný balík výhod. Jednak bol otec skutočnou hlavou rodiny, a ako taký sa tešil úcte, obdivu a uznaniu, a to ako doma, tak aj v spoločnosti. Takisto otec úplne kontroloval sexualitu manželky – mal právo s ňou spať kedy sa mu zachcelo, a ona naopak nesmela spať s inými mužmi. A naviac bol otec rozhodujúcim článkom rodovej línie, na ktorú mohol byť hrdý smerom k minulosti, k predkom a pokiaľ mal synov tak aj do budúcnosti. Príslušnosť k rodu sa dedila po mužskej línií. A pocit hrdosti, to je silná odmena. Byť otcom bolo skrátka niečo ako byť riaditeľom významnej spoločnosti. Za kopu starostí mal radu privilégií a odmien.

A dnes? Mor a pleseň. Sme iba starači bez akýchkoľvek privilégií, najnižšia kasta nedotknuteľných. Autorita hlavy rodiny je „ta tá“ a svoju sexualitu si ženy kontrolujú celkom samé. A hlavne – ženy matky kontrolujú hlavne nás – požadujú totižto aby sme boli ženy! Vyžadujú, aby sme boli rovnako nadšení z potomka ako ony, a bezvýhradne sa o neho starali ženským spôsobom. Máme byť vlastne ďalšie matky, nech aj s vtákom a vajciami. A aby sme ženy nerozčúlili, predstierame otcovské nadšenie rovnako, ako ony predstierajú orgazmus. Bez výhod postavenia hlavy rodiny je dieťa hrozivá záťaž, ktorá nás bude tridsať rokov finančne utláčať. Naviac nás celkom pripraví o pozornosť ženy. Dieťa si totiž okupuje matku samo pre seba a naše prístupové práva sú celkom zrušené. A za túto bezohľadnosť ešte ten krpce žne matkino nadšenie! Je to nečestné a nešportové, a naviac sa ešte nesmieme sťažovať.
Súhlasí trin i ty


2.
označiť príspevok

Ónya žena
   21. 7. 2012, 18:52 avatar
..čo si tým chcela povedať ?


6.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   21. 7. 2012, 19:32 avatar
dobrý článok... na zasmiatie
Súhlasí britwa


7.
označiť príspevok

orsyy žena
   21. 7. 2012, 19:36 avatar
skôr na zaplakanie :( idem si aj ja dať svoje legálne drogy a všetko bude fajn. ako má byť.


36.
označiť príspevok

britwa
   23. 7. 2012, 22:44 avatar
feťáčka..


8.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   21. 7. 2012, 19:36 avatar
A keď už dačo, kto ti kázal sa chovať ako stádo, nie všetci sú takí. Nikto ti nekáže a nenútiť žiť či milovať ženu a nikto ťa nenúti prípadne plodiť, chceš tak potom sa staraj a namáhaj, nič nie je zadarmo. Je veľa ľudí čo to už vedelo od mala a nepáči sa im celý ten cirkus a stresy okolo toho a dokážu to odmietnuť.
Súhlasí orsyy


25.
označiť príspevok

trin i ty muž
   21. 7. 2012, 20:34 avatar
je to presne tak..

aj som to chcela naznacit jednej diskuterke, ktora pyskovala orsyy.. ze to co robi orsyy s dubakom je len modifikacia parazitizmu, ktory vykonava aj ona sama vo svojom zivote.. ze otrci rodidla lepsie zarabajucemu panovi hned, ako nejaky prejavi zaujem a toho stareho odkopne ako posledneho luzra ..

dubak je boží a vystihol to absolutne LOL
Súhlasí britwa


3.
označiť príspevok

orsyy žena
   21. 7. 2012, 19:21 avatar
dubák je zase zhúlený.


4.
označiť príspevok

Ónya žena
   21. 7. 2012, 19:26 avatar
čo ak je zalúbený ?
Súhlasí trin i ty, britwa


5.
označiť príspevok

orsyy žena
   21. 7. 2012, 19:31 avatar
kto, dubák??? on nemá city, on je prázdny, on je čistý psychopat.


33.
označiť príspevok

orsyy žena
   21. 7. 2012, 23:24 avatar
pred troma týždňami ešte nebol.. ale vy viete všetko lepšie, na čo vám vôbec písať pravdu, vy si ju vymyslíte, akú chcete.


38.
označiť príspevok

britwa
   23. 7. 2012, 23:05 avatar
ešte že ty si bez chyby. stačí, že sa snažíš niečo robiť. sedieť na riti a celá šťastná sa tešiť - TUČNIEM!
to asi nie je Boh vie čo,...


39.
označiť príspevok

britwa
   23. 7. 2012, 23:08 avatar
pekná profilovka.


9.
označiť príspevok

kavovar
   21. 7. 2012, 19:54 avatar
ked to tak citam,zeny z toho veru nevisli najlepsieno co uz s vami muzmi,ked neviete ocenit ,ze zena je to najlepsie co vas v zivote moze stretnut.to povedalo moje ego 
Súhlasí britwa


10.
označiť príspevok

kavovar
   21. 7. 2012, 19:55 avatar
opr.nevysli


11.
označiť príspevok

salbea žena
   21. 7. 2012, 20:04 avatar
to je strasne
esteze existuju romany  
teraz citam od Marina Fiorato ..Mandlova madona..
v romanoch ste muzi tak rozkosni,ze az a normalne zachranujete aj zeny a ich srdcia..v reale ste taka cudna inakost


12.
označiť príspevok

salbea žena
   21. 7. 2012, 20:06 avatar
tie knihy su zazrak,dar od Boha..zivot bez nich pri vas muzoch by bol tak strasne tupy,ze az


13.
označiť príspevok

Ranexill muž
   21. 7. 2012, 20:07 avatar
Zazrak od Boha je muzsky penis. Apon vtedy ked ho vidite ste ticho.
Súhlasí britwa


26.
označiť príspevok

trin i ty muž
   21. 7. 2012, 20:39 avatar
13.

blba skusenost? od uzasu onemeli?


27.
označiť príspevok

Ranexill muž
   21. 7. 2012, 20:40 avatar
Ty si ho este nevidela, ako vidno, usta sa ti enzavru..


29.
označiť príspevok

trin i ty muž
   21. 7. 2012, 20:42 avatar
27.

nevidela, nemala som VTEDY pri sebe lupu..


30.
označiť príspevok

Ranexill muž
   21. 7. 2012, 20:44 avatar
Zlatko, ale penis nie je na tvari.


31.
označiť príspevok

salbea žena
   21. 7. 2012, 20:49 avatar
trin i ty,raz tu clear1 spominal,ze zidovka je pri sulozi zakryta bielou plachtou a tak verim tomu,ze ani ona a ani on nic navzajom z pohlavnych organov nevidia
ked si spomeniem na sex,tak lutujem,ze ja som nebola ani raz takymto sposobom zvyhodnena,bo teraz sa mi horsie sniva a vymysla romanticke sexulane milovania..to sa jednoducho neda,staci jedna neprijemna spomienka a cely tyzden mam po sneni a nic ani vidiet uz roky nemusim ,ani vyberat lupu a aninic podobne
chlapi su zial niektori prasce..fakt smrdia a potia sa ako svine,aj ked vylezu z vane


32.
označiť príspevok

salbea žena
   21. 7. 2012, 20:52 avatar
no,dnes si tiez nemam co predstavovat..esteze mam tie knihy a v nich vuala vonavy a mily a charizmaticky chlap a etse aj rodinne zalozeny
ziadny hypnotizer,ziadny ex


14.
označiť príspevok

salbea žena
   21. 7. 2012, 20:08 avatar
hej..maximalne..
vies ake je to byt maximalne ticho ?


15.
označiť príspevok

Ranexill muž
   21. 7. 2012, 20:09 avatar
Ked pocujes Boha, uha?


16.
označiť príspevok

salbea žena
   21. 7. 2012, 20:11 avatar
nie,ked ocenujes kompoziciu


17.
označiť príspevok

salbea žena
   21. 7. 2012, 20:11 avatar
tahov ?


18.
označiť príspevok

salbea žena
   21. 7. 2012, 20:12 avatar
do frasa,tak to sa mi podarilo vykorculovat celkom slusne


19.
označiť príspevok

Ranexill muž
   21. 7. 2012, 20:13 avatar
aka seba chvala...mam pre teba temu- naco ste hrdí?


20.
označiť príspevok

salbea žena
   21. 7. 2012, 20:14 avatar
nechcem ti znesvatit temu ..nejdem tam..


21.
označiť príspevok

Sóley žena
   21. 7. 2012, 20:21 avatar
Ja by som orgazmus v zivote nepredstierala.


37.
označiť príspevok

britwa
   23. 7. 2012, 22:55 avatar
čau malá. počul som že konáš krivdu. odvoláš všetko.inak je s tebou ámen!
a tým to končí...
enjoy it


22.
označiť príspevok

Ranexill muž
   21. 7. 2012, 20:22 avatar
A ja na tvojom mieste by som ho teda v ziovote nemal.
Ista moja znama povedala, ze ovela vacsou rozkosou je orgazmus predstierat ako ho mat.


23.
označiť príspevok

Sóley žena
   21. 7. 2012, 20:25 avatar
Hej? Tak to zrejme v zivote ziaden nemala.
Súhlasí trin i ty


28.
označiť príspevok

Ranexill muž
   21. 7. 2012, 20:41 avatar
Pochybujem, je to chlap a tí neklamu.


24.
označiť príspevok

salbea žena
   21. 7. 2012, 20:27 avatar
skor sa vyslobodis od tupca
nuda v posteli bola s ex..strasna nuda,mi pripominal nadrzaneho zajaca..hop,hop a potil sa pri tom ako kon s testosteronov co uzival..ble


34.
označiť príspevok

Scarlett X žena
   22. 7. 2012, 02:02

Príspevok bol vymazaný administrátorom.35.
označiť príspevok

winry žena
   22. 7. 2012, 20:39 avatar
Mozno pisane na zaklade vlastnych skusenosti, no smola..., skusaj dalej )
Súhlasí britwa
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 01:45,  Cieľ je prežiť mesiac.
dnes, 01:45,  No vidíš, a ty sa zasa zaoberáš hlúposťami z FB.
dnes, 01:43,  to nie je ciel
dnes, 01:42,  havran ja nič nevymýšlam to je dielo slavenov
dnes, 01:40,  Ja viem prežiť so 70 €, pretože dokážem diskutovať, a to je dôkaz. 1 polievka stojí...
dnes, 01:28,  Lemmy z akej čiastky ? 400€ . Zo 70 € sa žiť samozrejme nedá . na to všetko ti viem dať...
dnes, 01:24,  Ďalšia možnosť je pracovať ako nočný stražnik , u nas pod 1000€ nejde ani jeden ....
dnes, 01:19,  U nás nemame problem s romami su uplne začlenení do spoločnosti
dnes, 01:18,  Nadi a poradil som mu zle ??? Dal som mu desiatky možnosti ako si zarobiť slušne peniaze bez...
dnes, 01:15,  Ja mám zasa zlú skúsenosť s Rómami. Chceli, aby som pre nich získal psa z útulku, lebo im...
dnes, 01:10,  Onno sa niekedy zdá, že nemajú svedomie, ale nedávno som videla jedného bezdomovca so psom,...
dnes, 01:09,  Hovorím o zvyšku. Jasné, ty si zarátal aj inkaso, ale ja som to odpočítal. Lebo to sú...
dnes, 01:04,  Keď sa dostaneš do penazí poradím ti ako dalej ked odložíš 500 € Objednaš si cez ebay...
dnes, 00:58,  V zime košíky napliesť . Môžeš robiť stovky veci nič k to,mu netreba len chut a trocha...
dnes, 00:57,  Škoda len, že bude capom, lebo MALIČKÉMU nepomohol ;)
dnes, 00:55,  Nemôžeš mať 70 € lebo 214 ti musí zostať . Ved som ti dal návrh skus brezove metly ....
dnes, 00:53,  Všetko naj, nech sa darí v živote. I v zbore.*55
dnes, 00:53,  Ondrej má 30. novembra meniny.
dnes, 00:48,  Každý robí chyby.
dnes, 00:47,  Do istej miery áno, lebo tam stojí aj 4 hodiny, to je ako pracovať na polovičný úväzok.
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Svojich priateľov chváľ verejne, ale kritizuj medzi štyrmi očami.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(113 080 bytes in 0,189 seconds)