Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Cenzúra, či veľký záujem?

31
reakcií
1299
prečítaní
Tému 26. januára 2013, 21:49 založil Chuck Norris.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
01. 11. 2016
62
03. 06. 2012
25
11. 10. 2010
138
24. 08. 2011
130
12. 10. 2014
70
 
 


1.
označiť príspevok

Chuck Norris muž
   26. 1. 2013, 21:49 avatar
Slovensko má svoje Wikileaks.

Občianski aktivisti a Inštitút ľudských práv spustili okolo 18:30, na prvé výročie protestu Gorila, slovenskú verziu Wikileaks - Wikileaks Slovensko. Na adrese www.wikileaks-slovensko.org Tento odkaz smeruje mimo DF.skzverejnili preklady diplomatických depeší z americkej ambasády v Bratislave o politickom a ekonomickom dianí vo svete i na Slovensku.
ekonomika.etrend.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Ale nech skusam ako skusam, nejde to otvorit.


5.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   26. 1. 2013, 22:34 avatar
Čo užitočné pre spoločnosť robí Inštitút pre ľudské práva?


14.
označiť príspevok

Vlado muž
   27. 1. 2013, 12:55 avatar
Nuž veľa robí, viac než cirkevníci. Napríklad:

"Manningov "zločin", pre ktorý sa stal americkému štátu nebezpečný, spočíva totiž v tom istom, ako zločin Ježiša Krista, Giordana Bruna, či Martina Luthera- nezištne šíril informácie a myšlienky ohrozujúce mocných tohto sveta."

Bradley Manning odovzdal Julianovi Assangeovi z Wikileaks americké diplomatické depeše usvedčujúce vládu a armádu USA z dlhodobého a masívneho porušovania ľudských práv, vojnových zločinov a zneužívania ambasád (včítane tej na Slovensku).
Súhlasí vladobronx


15.
označiť príspevok

Vlado muž
   27. 1. 2013, 12:57 avatar
Ďalej niečo dôležité, čo si zanedbal: Vyzývali: "Prídite podporiť protest za prepustenie Manninga a zatvorenie Guantánama, už túto sobotu. Za 11 rokov existencie väznice na Guantáname tu bolo protiprávne zadržiavaných 779 ľudí, z toho 10 detí. Mnoho z nich bolo mučených, 9 spáchali samovraždu, ale iba jeden bol postavený pred súd! Tieto a ďalšie informácie o vojnových zločinoch a porušovaní ľudských práv americkou vládou a armádou vieme aj vďaka Bradley Manningovi, ktorý ich poskytol Wikileaks. Za to, že povedal pravdu o zločinoch mocných je už tri roky vo väzení, z toho rok na samothe bez okna, a hrozí mu doživotie."
Súhlasí vladobronx


10.
označiť príspevok

trin i ty muž
   27. 1. 2013, 11:08 avatar
tesi ma, ze ludia sa este zaujimaju>

Hlavným dôvodom spustenia Wikileaks Slovensko je podľa Krempaskej kampaň inštitútu za zatvorenie väznice Guantánamo a prepustenie Bradley Manninga, ktorý tajné dokumenty Julianovi Assangeovi pravdepodobne odovzdal.

"Chceli sme priblížiť ľuďom na Slovensku, čo Manning spravil, a preto sme preložili podstatné diplomatické depeše týkajúce sa Slovenska. Ozvalo sa nám však toľko dobrovoľníkov, že sme sa rozhodli z toho spraviť samostatný projekt," dodala Krempaská.


11.
označiť príspevok

trin i ty muž
   27. 1. 2013, 11:09 avatar
ked najdete funkcny link, dajte na znamost..


12.
označiť príspevok

Romanov muž
   27. 1. 2013, 12:19 avatar
RE:1

Funguje a bez problémov. Načo zase zavádzať, že cenzúra, alebo veľký záujem? Ani jedno ani druhé, to len zakomplexovaný upozorňuje na seba.

Tu je dôkaz a hneď prvý článok z wikileaks-slovensko

Obavy slovenskej polície ohľadom väzieb nového ministra vnútra na skorumpovaných politikov / KDH a jej riadenie štýlom nezasahovania

SUBJECT: OBAVY SLOVENSKEJ POLÍCIE OHĽADOM VÄZIEB NOVÉHO MINISTRA VNÚTRA NA SKORUMPOVANÝCH POLITIKOV REF: BRATISLAVA 100 Utajil: DCM Lawrence R. Silverman z dôvodov 1.4 (B) a (D).

1. (S) Poloff sa 23. februára zúčastnil na výcviku so zbraňami na pozvanie Pavla Draxlera (chránený), národného koordinátora ministerstva vnútra pre boj proti obchodovaniu s ľuďmi. Draxler, perspektívny politický činiteľ na Ministerstve vnútra (MV), počas dňa voľne rozprával o ministerstve, policajných silách a o pohŕdavom postoji ministerstva voči politickej strane donedávna pôsobiaceho ministra vnútra Vladimíra Palka, Kresťanskodemokratickému hnutiu (KDH). Podľa Draxlera sa Palkovi napriek povesti KDH ako presadzovateľa “zákona a poriadku” nepodarilo zaviesť žiadne významné zmeny.

KDH A JEJ RIADENIE ŠTÝLOM NEZASAHOVANIA

2. (S) Draxler nám povedal, že bývalý Minister Palko hovoril len s piatimi alebo šiestimi poradcami a že samotný Draxler—ktorého mnohí považovali za “osobu blízku” ministrovi—sa s ním videl len jeden alebo dvakrát za rok. Palkov kontakt so zamestnancami ministerstva mimo tento vnútorný kruh bol natoľko preriedený, že jeho pôsobenie ako aj pôsobenie jeho agendy KDH bolo neúčinné; Palkove verejné roztržky s policajným prezídiom ohľadom miezd problém iba zhoršovali. Draxler žartoval, že v porovnaní s predchádzajúcim vedením ministerstva (pod HZDS Vladimíra Mečiara) si nie je istý, čo bolo horšie: strana, ktorá mala schopnosť viesť a robiť zmeny, no nemala o to záujem (HZDS), alebo strana vyhlasujúca, že má záujem o “zákon a poriadok”, no nie je schopná viesť (KDH).

MÁ PADO VÄZBY NA SKORUMPOVANÝCH POLITIKOV?

(S) Draxler tiež povedal, že príslušníkov ministerstva – civilných aj policajných—znepokojilo nedávne povýšenie štátneho tajomníka Martina Pada na ministra (referenčný telegram), pretože jeho vnútorný kruh zahŕňa niekoľko ľudí, ktorí majú “nebezpečne blízko” k poslancovi SDKÚ Romanovi Vavrikovi, ktorého mnohí považujú za “slizkého” politika a podľa slov Draxlera “oblekového zločinca číslo jeden na Slovensku”. Draxler povedal, že veľa ľudí na MV sa teraz obáva, že všetko, čo putuje do Padovej kancelárie, z nepozornosti skončí v rukách Vavrikovi, čo môže zmariť protikorupčné vyšetrovania a úsilie.
ZNEPOKOJENIE AJ NAD GENERÁLNYM PROKURÁTOROM

4. (S) Generálny prokurátor Slovenska—pozícia, ktorá pôsobí úplne nezávisle od Ministerstva spravodlivosti a od súdnictva—taktiež neunikol Draxlerovým poznámkam. Draxler poznamenal, že generálny prokurátor nedávno nariadil zastavenie niekoľkých trestných stíhaní vrátane tých, ktoré sa týkali niekoľkých vodcov skinhead zatknutých minulý rok. GP tak urobil bez vysvetlenia a podľa súčasnej slovenskej legislatívy nie je ani povinný vysvetlenie dávať. Draxler požiadal veľvyslanectvo o sprostredkovanie preskúmania dôvodov, ktoré mal GP pre tieto rozhodnutia. (KOMENTÁR: Draxlerove poznámky nepadajú mimo úrodnej pôdy. Štruktúra kancelárie Generálneho prokurátora je veľmi hierarchická a pracujeme na tom, aby Generálny prokurátor a jeho najbližší podriadení prišli do Spojených štátov na IV. program na jeseň tohto roku, v snahe vzdelať ho o úlohách a povinnostiach amerických prokurátorov. KONIEC KOMENTÁRA)

MV UŽ NIE JE ŽIADANÝM POSTOM

5. (S)

Na margo budúcich slovenských volieb do parlamentu 17. júna Draxler povedal, že on a jeho kolegovia si nie sú istí, kto sa stane novým ministrom. Uviedol, že sa istý čas zdalo, akoby sa poslanec Smeru Robert Kaliňák na tú funkciu pripravoval, ale videl, aké ťažké je viesť MV, a zameral sa radšej na MO (Ministerstvo obrany), keďže na MO je “viac hračiek a menej problémov”. Draxler však povedal, že celkovo ľudia ako on považujú za dobré pracovať na MV, pretože sa tam netreba oháňať ich politikou tak, ako inde “napríklad na Ministerstve školstva”.

VALLEE

Aj tento text môžete čítať vďaka odvahe Bradley Manninga, ktorý tieto depeše odovzdal Julianovi Assangeovi z Wikileaks. Manning je za to, že povedal pravdu o zločinoch, korupcii, pokrytectve a porušovaní ľudských práva americkou vládou a armádou už tri roky vo väzení. Stále čaká na súd, hrozí mu doživotie. Podpíšte petíciu za jeho prepustenie: www.changenet.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


13.
označiť príspevok

trin i ty muž
   27. 1. 2013, 12:25 avatar
12.

vdaka za link
Súhlasí Romanov


16.
označiť príspevok

Vlado muž
   27. 1. 2013, 15:51 avatar
Romanov, ty si ale riadny truľo. Vari si namýšľaš, že servery sú večne dostupné? To ťa nenapadne, že niekedy môžu mať výpadok? A potom si tu musíme čítať tvoje hlúpe názory:

"Funguje a bez problémov. Načo zase zavádzať, že cenzúra, alebo veľký záujem? Ani jedno ani druhé, to len zakomplexovaný upozorňuje na seba."

Jasné, že ak povedzme chybu opravili, že potom to už funguje. Jednoducho, vtedy, v tej chvíli, nejaký čas, bola stránka nedostupná. Tak nabudúce nemudruj! 


18.
označiť príspevok

Chuck Norris muž
   27. 1. 2013, 16:03 avatar
12... ty jebko sa pozri kedy to bolo napisane.


19.
označiť príspevok

Mojka1
   27. 1. 2013, 16:06 avatar
a ja..že to mne 


21.
označiť príspevok

Chuck Norris muž
   27. 1. 2013, 16:09 avatar
Neee...ta co si
Súhlasí Mojka1


17.
označiť príspevok

Mojka1
   27. 1. 2013, 16:03 avatar
server mal niekoľko hodinový výpadok kvôli veľkému záujmu..ale už zase funguje..píše sa.
Súhlasí Chuck Norris


20.
označiť príspevok

Chuck Norris muž
   27. 1. 2013, 16:07 avatar
Ved to som tam napisal....asi velky zaujem...a kedze asi vieme (teda nevieme) ako funguje politika u nas, tak este tu bola moznost cenzury...vid Gorila a zakaz vydat knihu.


22.
označiť príspevok

Mojka1
   27. 1. 2013, 16:10 avatar
je vidieť, že si mimo SK, tak len malé info. Gorila je už aj v predaji..môžeš si ju kúpiť  


23.
označiť príspevok

Chuck Norris muž
   27. 1. 2013, 16:12 avatar
ty si mimo reality som na SK. Ja viem ze je ju uz kupit....ale zaciatky mala tazke. Nejak si mimo dneskaj?


24.
označiť príspevok

Mojka1
   27. 1. 2013, 16:17 avatar
tak vítaj doma ..nie som v každej téme, kdesi som čítala..že si mimo a je tam veľká zima


25.
označiť príspevok

Chuck Norris muž
   27. 1. 2013, 16:20 avatar
Si krepa???? Sak to bolo pred rokom ))))))))))


26.
označiť príspevok

Mojka1
   27. 1. 2013, 16:24 avatar
no dobre, keď pred rokom, ale čo je....krepa?....neviem ani tento rok  


28.
označiť príspevok

vladobronx muž
   1. 3. 2013, 13:48 avatar
To je po Bystricky
Súhlasí Hemera


30.
označiť príspevok

Mojka žena
   1. 3. 2013, 14:03 avatar
či po bystrický, alebo hotentocký..aj tak neviem, čo je...krepa?  


31.
označiť príspevok

Hemera žena
   1. 3. 2013, 14:05 avatar
Súhlasí Mojka


32.
označiť príspevok

Mojka žena
   1. 3. 2013, 14:10 avatar
Dík, aj pre hlúpych slnko svieti 


2.
označiť príspevok

Vlado muž
   26. 1. 2013, 22:01 avatar
Možno ešte ladia.


3.
označiť príspevok

...d0d0...uk
   26. 1. 2013, 22:03 avatar
...bin ladia je mrrrtvy...
Súhlasí Vlado


29.
označiť príspevok

vladobronx muž
   1. 3. 2013, 13:50 avatar
...a cvo sa mu stalo,nebodaj cierny kasel?
Súhlasí blueevil


4.
označiť príspevok

Scarllet žena
   26. 1. 2013, 22:14

Príspevok bol vymazaný administrátorom.9.
označiť príspevok

Ranexill muž
   26. 1. 2013, 23:37 avatar
so zaujmom som si to pozrel..
Nevychadzam z udivu, ze takyto clovek zije z takychto chujovin. Je to zle.


6.
označiť príspevok

Ónya žena
   26. 1. 2013, 22:36 avatar
jasne že cenzúra.., tá beží už dlho .. "pravdu zo zákulisia..ktorú nemusia,..bo tá kazí celkovo dobrý dojem aj slovenskej politickej scény..  


7.
označiť príspevok

Vlado muž
   26. 1. 2013, 22:41 avatar
Ónya: jasne že cenzúra.., tá beží už dlho

Od 18:30?


8.
označiť príspevok

Ónya žena
   26. 1. 2013, 22:43 avatar
hahaha ..konečne cítim tvoj starý dobrý humor..lebo už si sa mi nepozdával..a začala som o tebe pochybovať. 


27.
označiť príspevok

viluette muž
   27. 1. 2013, 17:12

Príspevok bol vymazaný administrátorom.

váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Starajúc sa o šťastie druhých nachádzame to vlastné.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(105 092 bytes in 0,982 seconds)