Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Čas - komu patrí váš čas?

62
reakcií
3487
prečítaní
Tému 13. augusta 2011, 13:23 založil havran.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
17. 10. 2014
46
01. 05. 2019
1
06. 11. 2008
34
 
 


1.
označiť príspevok

havran
   13. 8. 2011, 13:23 avatar
Čas zraňuje , čas lieči , čas má čas. Darmo chodíte po supermarketoch - čas na polici nemajú. Zamýšľate sa nad tým , ako nakladáte s tým , čo vám nik nemôže dať. Ale je to naozaj tak? Dá sa čas konzervovať? Ako sa to vlastne v živote deje - ako vnímate relativitu času? Prečo niekomu je stále málo času? Každý za rôznych okolností vníma rýchlosť zmien inakšie . Nedočkavosť v srdci predlžuje čas . Čo robí z časom strach? Túžba? Aké sú vonkajšie atribúty zrýchľujúce , či spomaľujúce vnímanie času?
Súhlasí šidlo


18.
označiť príspevok

feex8 muž
   13. 8. 2011, 13:55

Príspevok bol vymazaný administrátorom.35.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   13. 8. 2011, 14:09 avatar
ale aj rychlost pohybujuceho sa objektu podla teorie relativity
Súhlasí feex8


42.
označiť príspevok

cumel30,1111 žena
   13. 8. 2011, 15:48 avatar
Čas sú prachy, prachy nemám, takže nemám ani čas.  
Súhlasí luke85


43.
označiť príspevok

Otilia
   13. 8. 2011, 16:46 avatar
Havran mne čas nevadí, ja ho neregistrujem, okrem samozrejme toho povinného, keď musím niekam načas ísť, urobiť a podobne. Strach spomaľuje čas, lebo keď sa bojím zdá sa nám to večnosť. Túžba tiež spomaľuje čas, lebo sa nevieme dočkať milovaného človeka alebo aktivity alebo veci a podobne. Vášeň či blaho predlžuje čas, zdá sa nám, že čas zastal alebo trvá večne.


45.
označiť príspevok

rybarybarybicka žena
   13. 8. 2011, 22:13 avatar
Môj čas je len môj. patrím k emocionalne zalozenym ludom, preto je moje vnimanie casu silno subjetivne, viac ovplyvnene emocionalnym vkladom, preto mam aj pocit, ze zijem uz dvesto rokov....prezivam kazdy okamyh
Súhlasí Ónya


46.
označiť príspevok

Ónya žena
   13. 8. 2011, 22:20 avatar
asi tak nejako som na tom aj ja .. a tak to aJ to cítim AKO TY RYBKA, ..venujem každý deň čas svojmu svetu, je mi v ňom dobre , cítim sa tak slobodne dobre,..tiež prežívam okamihy veľmi emociálne ,,..no ubíja na pravidelné dodržiavanie prac. času, ..či stránkové hodiny - obmedzený čas , ktorému sa musím prispôsobiť,.. nechápem, prečo niektorí tak bazírujú na časovej presnosti...mám pocit že mi to blbo reguluje život.  
Súhlasí luke85


47.
označiť príspevok

rybarybarybicka žena
   13. 8. 2011, 22:33 avatar
:-)presnosť je výsada kráľov. čas sme si určili aj na to, aby sme sa mohli stretnúť a neobchádzať sa. súhlasím s tebou, akurát ja bývam vždy presná a za každých okolností čas si nedám a keď ma oň chce obrať meškajúci, hnevá ma to...napr. môj známy je taký, ale už som sa naučila, keď chcem, aby prišiel o druhej, poviem mu, nech príde o jednej a príde na časps.sorry za prav.chyby, hard week:(


49.
označiť príspevok

luke85 muž
   13. 8. 2011, 22:48 avatar
> "presnosť je výsada kráľov"

Si z bratstva? Lebo toto mi minule povedal šéf, on je tiež členom tých vašich tajných spolkov. Ja viem, kto je teraz IN, len by si si mohla láskavo zlato uvedomiť, že ja ani Ónya nie sme králi, ani nás nikto nemá právo k tomu nútiť. Nech si presnosť a dochvilnosť dodržujú králi - veď tí to majú aj bohate odmenené. Takže si sa s tou radou strafila na nesprávneho človeka. Bež za našimi kráľmi politikmi a povedz im, že presnosť v plnení plánu našeho ekonomického vzostupu (nie ich, ale môjho a Ónye) im nevychádza, tak nech si držia tzv. "biznismeni" voči bežnému človeku radšej zavretú hubu, lebo sa im ľahko môže stať, že budú mať dočinenia so skutočným kráľom, a to radi nebudú.


50.
označiť príspevok

rybarybarybicka žena
   13. 8. 2011, 23:01 avatar
zlato, spolky akéhokoľvek druhu mne nie sú vlastné. toto porekadlo, či motto neber doslovne. ide o štýl života. ja som presná a považujem to za prejav slušného správania, pretože pokiaľ na mňa niekto čaká, prejavím mu to, že si ho vážim aj tým, že prídem na čas. ide o slušnosť a ohľaduplnosť voči človeku, s ktorým som sa na danom čase dohodla, daný čas som odsúhlasila, ak by som meškala, bola by som sama proti sebe. ak by som z objekt. pricin meskala, dam vediet. to je podla mna o slusnosti a ohladuplnosti.


51.
označiť príspevok

luke85 muž
   13. 8. 2011, 23:07 avatar
Nehovorili sme predsa o presnosti dôjdenia na jednorazové stretnutie, ale o presnosti pravidelnej dochádzky napr. do práce. Na taký štýl života musí mať človek energiu, ktorej mu tento svet veľa nedáva, tak nech svet nepožaduje niečo, na čo prakticky nemá nárok. Čo sa týka jednorazovej schôdzky, tak tam s presnosťou súhlasím aj u bežného človeka.
Súhlasí Ónya


52.
označiť príspevok

rybarybarybicka žena
   13. 8. 2011, 23:11 avatar
ale keď si si to v práci dohodol, nemôžeš hovoriť, že si nepresný. hneval si sa na ten výrok, ale teda podľa neho aj žiješ.


54.
označiť príspevok

luke85 muž
   13. 8. 2011, 23:17 avatar
Ja som sa hneval na to, že keď toto bežne začínajú rozhlasovať manažéri vo firmách, tak vyvolávajú dojem, že by to snáď mal byť bežný pracovník, ktorý má byť ako hodinky. Ľudia nie sú roboti. Roboti sú králi. To je presne tá fičúra, ktorá odlišuje kráľov od bežných živých bytostí.

No a čo sa stane v našom perverznom systéme? Králi sú bez akejkoľvek sebadisciplíny a všetkých ľudí nútia byť ako robotov. Tomu sa hovorí úchylka aplikovaná na ľudstvo. Nemám nič proti tomu, keď sa niekto dobrovoľne rozhodne byť robot, ale to by mala byť otázka vlastnej voľby a nie ekonomickej nevyhnutnosti.


56.
označiť príspevok

Ónya žena
   13. 8. 2011, 23:21 avatar
králi si chodia o hodinu neskoršie s tým že boli vybavovať..ale vlastne oni sa nikomu spovedať nemusia. Cez pracovný čas si nielen vybavujú všetky svoje súkromné veci , osobné veci , .. ale by ma zaujímalo, prečo ich vlastne nikto kontroluje, oni sú tí prví, čo porušujú pracovnú morálku, ale to sa akože nevidí...to je košer.


59.
označiť príspevok

luke85 muž
   13. 8. 2011, 23:27 avatar
> "králi si chodia o hodinu neskoršie s tým že boli vybavovať..ale vlastne oni sa nikomu spovedať nemusia"

Vidíš. A u ľudí to je presne naopak. U zvierat je to tak, ako je to teraz u ľudí, tj. najväčšia gorila si robí čo chce. Všetko dôsledok etatizmu, ekonomického to kolektivizmu.


55.
označiť príspevok

Ónya žena
   13. 8. 2011, 23:17 avatar
čím viac sa ponáhľam, tým viac prekážok sa cestou vynára..som brzdená vonjkašími okolnosťami prísť na čas, snažím sa nebyť dochvílna ale niekedy si človek nepomôže.


48.
označiť príspevok

luke85 muž
   13. 8. 2011, 22:42 avatar
Skús si vybaviť u šéfa, pokiaľ je to možné, pohyblivú pracovnú dobu. Ja to tak mám - či prídem do práce o 8 alebo o 11, je mu to jedno.. teda okrem dní, keď máme poradu. Tiež mi to ráno hneď za PC nemyslí od 8mej .
Súhlasí rybarybarybicka, Ónya


53.
označiť príspevok

Ónya žena
   13. 8. 2011, 23:13 avatar
ono je to tak, že nie v každom zamestnaní sa dá mať pohyblivú prac. dobu /čo by mi bodlo / a nie každý šéf by s tým súhlasil, ..inak ja som vždy mala to " šťastie " že v každom zamestnaní sa našla jedna stará dievka, ktorá tam sedela už hodinu pred začiatkom prac. času   (inak toto nechápem ) .. sledovala kolegov aký čas si zapisujú a bonzovala na tých, čo prišli len o 5 min. neskoršie.., to, že po pracovnom čase PRACOVALI o hodinu - dve dlhšie, už ani ju , ani nikoho nikdy nezaujímalo. Potrpia si a to je dôležité , ráno prísť presne - bo to je pracovná morálka !.. Tak som sa naposledky napálila a prišla som o pol hodinu skôr , zase im vadilo že som tam o pol hodinu skôr  ..V novom zamestnaní som vychádzala z poznatkov ktoré som nadobudla za život na pracovisku a to je :
1. Keď prídem 5 minút skôr pre začatím prac. doby a presne na čas sedím na svojom mieste, všetci sú spokojní,.. vidia vo mne zodpovedného a spoľahlivého človeka.
2. Počas dňa nikdy nechodiť po chodbe s prázdnymi rukami - keď sa idem "prevetrať"- držím v ruke minimálne pero a nejaké spisy , akože pracujem a vybavujem, riešim..všetko pre dobro firmy.
3. Keď je náhodou málo práce a viac času , občas držím preventívne v ruke handričku...akonáhle vstúpi vrchnosť, utieram na pc prach , ..proste vyvíjam činnosť a nedávam zámienku že sa nudím a nemám čo robiť.

To, že mne to ráno myslí až od 10 -tej hodiny /bo ráno na mňa pôsobí tlaková níž" ..trpím nízkym tlakom   ) .. nikomu to povedať nemôžem, ..takže do 10 hodiny /ak sa dá / sa tvárim že premýšľam za pc nad zložitou pracovnou úlohou - a môžem "kuknúťô na df.ko  
Súhlasí rybarybarybicka


57.
označiť príspevok

luke85 muž
   13. 8. 2011, 23:25 avatar
Len jedna otázka na záver, Ónya. Pracuješ v otrokárni?


58.
označiť príspevok

Ónya žena
   13. 8. 2011, 23:27 avatar
Pracujem prevažne v ženskom kolektíve a to neuveríš, že od intríg po neviem čo sú schopné ťa podraziť...preto nedávam zámienku.


60.
označiť príspevok

luke85 muž
   13. 8. 2011, 23:31 avatar
Verím. Viem, aká atmosféra tam asi panuje. Tá atmosféra a vzťahy sú opäť dôsledkom riadenia firmy, lebo iba anjel by v takých podmienkach dokázal zostať človekom. Dôvod, prečo si firma môže dovoliť takýto manažment je, že je dotovaná (priamo/nepriamo) štátom. Takže vaše osobné nezhody vo vzťahoch sú dôsledkom existencie štátu a jeho buzerácie, ktorá ho vždy sprevádza.


61.
označiť príspevok

Ónya žena
   13. 8. 2011, 23:37 avatar
je to aj aj.., som v súkromnom sektore,... Kde je prevaha žien, väčšinou tam funguje skrytá faloš,..netreba žiadnej veriť...správať sa tak, aby nemali dôvod poukazovať.


62.
označiť príspevok

luke85 muž
   13. 8. 2011, 23:39 avatar
Si pamätám, keď som pred piatimi rokmi vkročil do Leoni Slovaia, tak ma oviala taká atmosféra, že som myslel že umrem. Atmosféra ako v čínskej výrobárni šatov. No des. Ja sa vôbec nečudujem akémukoľvek negatívnemu chovaniu sa bežných zamestnancov tam. Podľa mňa je to prostredie vcelku mysogynné, ktorého jedinou úlohou je brať ženám čas na deti.
Súhlasí Ónya


63.
označiť príspevok

Ónya žena
   13. 8. 2011, 23:44 avatar
ľudskosť sa vytráca už asi všade, ..všetci "vrchní " chcú len vidieť efekt práce, a netolerujúp už skutopčne nič. Zákonník práce im k tomu dopomahá, teda že je tak vytvreoený že sa môžu na neho vždy za každých oklností odvolať....jo , umelo si z ľudí robia stroje ..v súkromnom sektore tobôž.


2.
označiť príspevok

havran
   13. 8. 2011, 13:25 avatar
Sú peniaze a bohatstvo všeobecne konzervovaný čas?


23.
označiť príspevok

luke85 muž
   13. 8. 2011, 13:58 avatar
Technológie, mechanizmy sú konzervovaný čas, keď už. Nie peniaze.

lib.store.yahoo.net Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


26.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   13. 8. 2011, 14:01 avatar
konzervovany cas je napriklad fotka, ci obraz
Súhlasí Style


28.
označiť príspevok

Style muž
   13. 8. 2011, 14:04 avatar
dobre že si to napísal, už som chcel povedať, že konzervovaný čas je stará zaváranina. 


38.
označiť príspevok

havran
   13. 8. 2011, 14:20 avatar
EnaXnaY - skôr by som povedal , že je to konzervovaná informácia , ktorá je obrazom reálneho objektu - el voľne sa to dá chápať aj ako to hovoríš - povedal by som návrat v čase.


39.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   13. 8. 2011, 14:25 avatar
no myslel som to cisto poeticky cas na fotke stoji je konzervovany
Súhlasí havran


40.
označiť príspevok

havran
   13. 8. 2011, 14:34 avatar
EnaXnaY - na foto je konzervovaná informácia - hovoriť o konzervovanom čase v tom prípade je irelevantné - je tam konzervovaný stav.


41.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   13. 8. 2011, 14:36 avatar
neviem ci je to celkom presne pretoze ta informacia je informacia o priestore vsak v urcitom case teda zakonzervovana informacia o casopriestore ak mame byt uplne presny
Súhlasí havran


3.
označiť príspevok

Style muž
   13. 8. 2011, 13:31 avatar
čas je deň, noc, svetlo, tma, núti ťa žiť, čas je tok rieky, ktorú nezastavíš. Takže kto svoj čas nevyužije pekne, stratil kus svojho, potom sa márne snaží všetko dohnať, čas ho nepustí.


4.
označiť príspevok

Samson muž
   13. 8. 2011, 13:41 avatar
jeden citat sa mi pacil, ale uz neviem od koho..
"Iba cas ukaze, co je skutocne komedia a co tragedia"


5.
označiť príspevok

Style muž
   13. 8. 2011, 13:42 avatar
ten citát nehovorí nič. Však to všetci vedia.
Súhlasí šidlo


6.
označiť príspevok

havran
   13. 8. 2011, 13:46 avatar
Style - z čoho plynie tvoje presvedčenie? - že všetci? A ak to vedia , prečo k nemu tak pristupujú , ako bysa dal kúpiť za babku?


12.
označiť príspevok

Style muž
   13. 8. 2011, 13:50 avatar
havran, kto už má niečo prežité, a bilancuje svoj život, príde automaticky na to , že ten minulý čas bola len tragikomédia, alebo rozdelene, smiešna snaha o niečo . Zistí, že je tam kde bol a má pred sebou ešte čas niečo zmeniť. Všimni, sú ľudia čo sa zo svojho životného štýlu nepohnú aj 20 rokov. Stále ten istý smer, to isté až tragi - komické.


25.
označiť príspevok

luke85 muž
   13. 8. 2011, 14:01 avatar
> "Všimni, sú ľudia čo sa zo svojho životného štýlu nepohnú aj 20 rokov. Stále ten istý smer, to isté až tragi - komické."

Sú ľudstvá, ktoré sa zo svojho životného štýlu nepohnú aj 2000 rokov. Stále ten istý smer, to isté až tragi-komické.
Súhlasí Samson


7.
označiť príspevok

Samson muž
   13. 8. 2011, 13:47 avatar
Ten citam hovori podla mna celko jasne.


8.
označiť príspevok

Samson muž
   13. 8. 2011, 13:48 avatar
*citat


11.
označiť príspevok

Scarlett X žena
   13. 8. 2011, 13:50

Príspevok bol vymazaný administrátorom.17.
označiť príspevok

havran
   13. 8. 2011, 13:54 avatar
Vysvetlí to.


10.
označiť príspevok

šidlo
   13. 8. 2011, 13:50 avatar
nikto nevie, či svoj čas žije pekne a aj keď si mysli, že ho žije pekne
Súhlasí Scarlett X, havran, Style


13.
označiť príspevok

Style muž
   13. 8. 2011, 13:52 avatar
niekto nemá inú možnosť aj keby sa potento.
Súhlasí šidlo


15.
označiť príspevok

šidlo
   13. 8. 2011, 13:53 avatar
ani možnosť na reparat
Súhlasí Style


22.
označiť príspevok

Style muž
   13. 8. 2011, 13:58 avatar
a ja by som tak veľmi niekedy chcel vrátiť čas.  


14.
označiť príspevok

Samson muž
   13. 8. 2011, 13:53 avatar
Obcas clovek pochopi az neskor, ci jeho konanie bolo, alebo nebolo spravne, pretoze z kazdeho konania su kratkodobe aj dlhodobe nasledky.
Súhlasí šidlo, havran, luke85


16.
označiť príspevok

šidlo
   13. 8. 2011, 13:54 avatar
to čo je pre inych komedia je preňho možno tragedia
Súhlasí Samson, Style


19.
označiť príspevok

Samson muž
   13. 8. 2011, 13:56 avatar
ale inak ten citat nic nehovori... style ma pravdu,.


21.
označiť príspevok

Style muž
   13. 8. 2011, 13:57 avatar
to je len konštatovanie ako každé iné. Fráza.


24.
označiť príspevok

havran
   13. 8. 2011, 13:59 avatar
Samson v tom je ta relativita , ale aj relativita ľudského intelektu , niekomu by nestačilo ani 10 životov na to čo iní hravo zvládnu zakrátko. Chcem poukázať práve na tú relatívnosť času , ktorá je závislá od kvality objektu - tom prípade je to subjektívna vlastnosť ľudského jedinca.
Súhlasí Samson


27.
označiť príspevok

Samson muž
   13. 8. 2011, 14:02 avatar
havran,
"relatívnosť času , ktorá je závislá od kvality objektu"
To iste plati aj vo fyzike. Nase vedomie je sucastou fyzickeho sveta, tak preco by malo byt ine?


32.
označiť príspevok

luke85 muž
   13. 8. 2011, 14:05 avatar
> "Obcas clovek pochopi az neskor, ci jeho konanie bolo, alebo nebolo spravne, pretoze z kazdeho konania su kratkodobe aj dlhodobe nasledky."

Práve o ten časový rámec ide - či sa prínos činu hodnotí z krátkodobého alebo dlhodobého hľadiska. Obecne preferujem hľadisko veľmi dlhodobé. Čiže zastávam večné hodnoty.
Súhlasí Samson


33.
označiť príspevok

Samson muž
   13. 8. 2011, 14:06 avatar
Taky tak.


9.
označiť príspevok

havran
   13. 8. 2011, 13:49 avatar
Style - čas je veličina v ktorej sa môže rozvinúť realita praxe a tá je jej jediným kritériom pravdivosti.


20.
označiť príspevok

Style muž
   13. 8. 2011, 13:56 avatar
počúvaj nechoď na mňa vedecky, čas si neuvedomujeme, žijeme ním v každom okamihu, aj teraz napríklad plytvám časom, ale dobrovoľne.  Najviac svojho času stratím v práci , prepočítaj si, koľko času si za život venoval práci na pracovisku aby si dostal mzdu. Ten čas ti zobral polovicu života. Dalo sa žiť inak aby človek neľutoval svoj čas ?


29.
označiť príspevok

Scarlett X žena
   13. 8. 2011, 14:05

Príspevok bol vymazaný administrátorom.34.
označiť príspevok

havran
   13. 8. 2011, 14:08 avatar
Scarlet - máš pravdu , sú to len relatívne merané zmeny voči nejakému etalónu. Veď napríklad , jeho relativitu dokážeme cítiť aj ssami na sebe.


31.
označiť príspevok

havran
   13. 8. 2011, 14:05 avatar
Style , máš na to svojský prístup , ale myslím si že to presahuje subjektívne limity - žiješ v spoločnosti a tá ti tvoj čas nastavuje v závislosti od postavenia v nej - mimochodom , neplytvaj , ak ti to nič nedáva , potom máš pravdu. Ako si si všimol , nik tu nerieši účelnosť vynaloženého času. Ale sú ľudia , čo sa narodia a dostanú svoj čas na zábavu v podobe dedičstva - nemusia pracovať.
Súhlasí Style


30.
označiť príspevok

sany022 žena
   13. 8. 2011, 14:05 avatar
to sa neda...nie kazdy ma kopu penazi aby mohol robit co chce a travit cas skym chce lebo do prace sa chodit musi preto aby si mal na zivobitie a aj preto aby si mal odpracovane roky a co by si robil doma len by si sa nudil a cas by si stratil tak ci tak pokial by si nemal pri sebe milovanu osobu s ktoru ti je dobre a ak ju nemas....? to by si musel byt jasnovidec aby si videl vsetko a tak by si nestracal svoj cas


37.
označiť príspevok

havran
   13. 8. 2011, 14:16 avatar
sany022- aj to je tá relativita - niekto pracoval ,či banku vylúpil a nechytili ho a ponsunul ich ďalej. Hovoríš o podmienke k schopnosti nestrácať čas. Veď aj v bežnom živote vidíš ako sa niektorí ľudia dokážu"činiť" - aj nezákonne - volia si rôzné cesty s rôznym rizikom , napr. aj doživotie. Ale ten spoločensko - ľudský rozmer je už ďalšou kategóriou relativity času a to je to , čo zvýhodňuje jedných nad druhými ľuďmi.


36.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   13. 8. 2011, 14:11 avatar
viete komu sa hovori manazer volneho casu? )) no predsa manzelke )))
Súhlasí havran


44.
označiť príspevok

Ónya žena
   13. 8. 2011, 21:22 avatar
čas patrí láske, .. čas nemá zľutovanie .., zlodej čas má temnú moc ..tak vyzerá čas ))

Eva Pilarová - Jak vypadá čas (text)
Řekni mi mámo, ty přece všechno víš
a všechno znáš to,
co je kolem nás, tak
řekni mi mámo jak vypadá čas?

Jako řeka, když proudem se valí,
jak z oblaků, když padá sníh.
Jak bouřka, jež slyšet je zdáli,
jak pláč, co se proměnil v smích.
To tak zní čas, to tak zní čas,
to tak zní čas.

Řekni mi mámo, ty přece všechno víš a všechno znáš
To, co je kolem nás, tak řekni mi mámo jak voní čas?

Jak bělostné višňové květy,
jak stoletá pavoučí tma.
Jak koráb pro kosmické lety,
jak lidé, jak ty, jako já.
Tak voní čas, to tak voní čas, to tak voní čas.

Řekni mi mámo, ty přece všechno víš a všechno znáš
To, co je kolem nás, tak řekni mi mámo jak vypadá čas?

Teď víš už, jak čas voní, jak chutná a taky jak zní.
Svět mladý, tak šťastný a krásný ho uchopí do svých dlaní.
A jedna z nich bude pak tvá, bude pak tvá,
v ten den poznáš ty sám, jak čas vypadá.

* * *

http://www.youtube.com/watch?v=7GQ6HIzuADc Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


http://www.youtube.com/watch?v=-0mXssrWOMQ Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 23:52,  zuzka tak po horach som sa čosi nachodil a ešte aj nachodím
dnes, 23:52,  Hoko, veď mi si píšeme cez tri témy. .. *21
dnes, 23:50,  no, pekný hlas to bol. ..
dnes, 23:49,  havran po prve nevlastnim maringotku ale je fakt že vlastním tri mobilne domy . Jeden z...
dnes, 23:49,  spievajú, čo som sa po horách nachodil ... kto to vie, kto poovie. .. *21
dnes, 23:48,  Didžina + ninka = VS (verné spojenectvo)
dnes, 23:48,  Zuzka tu ti to politologička Žúborová vysvetlí. :)
dnes, 23:47,  Možno práve teraz máva americkou vlajkou :)
dnes, 23:46,  Edo je vo vytržení netreba ho rusit
dnes, 23:46,  Ako sa zastáva elfieho trola :)
dnes, 23:43,  Ty choď třollovať, hoko poko. *21 *21
dnes, 23:35,  Mal by trolovať ako Edo :)
dnes, 23:34,  Iste spĺňa. Igor je prooytypom Mečiara nového storočia :)
dnes, 23:33,  Edo aj ty mávaš americkou vlajkou ? :)
dnes, 23:32,  Náš milovaný, charizmatický neporaziteľný gigantický Nadvodca oznámil ruskému národu...
dnes, 23:31,  Gratulanti na Zem a Veku...
dnes, 23:29,  Ten rus vedel čo doviezolDusičnan amónny pochádzal z ruskej lode Mohutné výbuchy v...
dnes, 23:24,  Ministerske kreslo ale i premierske je predurčené pre schopného manažera . Toto kriterium...
dnes, 23:21,  era moja otázka je aký máš názor na legitímnosť prezidenta , ktorý verejne vyhlasil pre...
dnes, 23:19,  Už neviem, že či som cvičila dneska ráno,alebo to bollo včera. =DD začína u mňa...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Čím viac dávaš, tým viac dostávaš.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(163 594 bytes in 0,268 seconds)