Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Bushova poradkyňa pre Aktuality: Stačí mobil a vieme o vás všetko. Zašli sme priďaleko

54
reakcií
625
prečítaní
Tému 16. mája 2019, 15:09 založil Scarllete.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Scarllete žena
   16. 5. 2019, 15:09 avatar
Akej najväčšej kybernetickej hrozbe dnes ako Západ čelíme? Je to armáda ruských trollov, ktorí šíria fake news? Alebo je to Čína a jej hackeri a kradnutie našich technológií?

Myslím, že najväčšou kyberhrozbou je dnes fakt, že množstvo našich firiem je zraniteľných pred kyberútokmi. Raz za čas vydávajú len bezpečnostné záplaty a je veľmi jednoduché zneužiť túto základnú infraštruktúru v mnohých súkromných firmách, ktoré na kyberbezpečnosť kašlú.

Prečo dnes väčšina západných expertov na kyberbezpečnosť považuje za jednu z najväčších hrozieb komunistický režim v Číne?

Myslím, že všeobecnou politikou Číny je prevalcovať naše firmy a stať sa dominantným hráčom na trhu. Chce vybudovať nový svetový poriadok nielen v politike, ale aj v biznise.

Neexistuje žiadny rozdiel medzi čínskou vládou a čínskym priemyslom. Tomu Západ často nerozumie.

Sme svedkami kradnutia duševného vlastníctva, obchodu s prísne tajnými štátnymi dokumentami a tak ďalej. To tvorí aj podstatu čínskej ekonomickej stratégie. Jej cieľom je vytvorenie vlastného technologického trhu a to, aby si v ňom zaistila dominantné postavenie.

Hovoríte teda, že čínsky biznis a politika sú spojené nádoby. Čo je vlastne konečným cieľom čínskej vládnej komunistickej strany?

Politické a ekonomické ciele sa dopĺňajú, ale tvoria akoby jeden celok. V Číne sa v tomto čase pripravujú na oslavy 100. výročia založenia tamojšej komunistickej strany.

O pár rokov neskôr zase Čína oslávi 100. výročie založenia samostatného čínskeho štátu.

Všetky ciele čínskeho komunistického režimu treba vnímať v kontexte týchto okrúhlych výročí.

Čína sa chce v nasledujúcom štvrťstoročí stať opäť akýmsi kráľovstvom. V posledných rokoch sa stala v rámci sveta dominantnou v mnohých oblastiach.

Teraz chce dosiahnuť, aby súčasný svetový poriadok fungoval viac v prospech čínskych záujmov v protiklade k západným záujmom. Čína nechce byť len ekonomická superveľmoc, ale aj politická.

A keď to porovnáme s Ruskom? Aký je rozdiel medzi mocenskými ambíciami čínskych komunistov a súčasným ruským vedením na čele s prezidentom Vladimirom Putinom?

Myslím, že ruským lídrom ide o destabilizáciu demokracií, zastavenie zjednocovania Európy a naštrbenie transatlantického partnerstva.

Ak viete vniesť pochybnosti do fungovania demokracií a narušiť dôveru medzi transatlantickým alebo európskymi partnermi, potom to prispieva k posilneniu Ruska ako mocnosti.

Takže, keď to zhrnieme, dá sa povedať, že Čína na rozdiel od Ruska potrebuje fungujúce štáty, aby s nimi mohla robiť biznis? Ale Rusko v snahe posilniť svoje mocenské ambície potrebuje, aby boli jednotlivé štáty skôr destabilizované?

Myslím, že nielen Čína, ale aj Rusko potrebujú fungujúce štáty, pretože obom ide o presadzovanie aj ekonomických záujmov.

Rusko v súčasnosti trpí sankciami, ktoré sú vlastne výsledkom zjednotenia západných krajín na oboch stranách Atlantiku.

Aj preto sa Rusko snaží narušiť transatlantické vzťahy. Ak sa mu to podarí, podarí sa mu obnoviť svoje postavenie veľmoci.

V čom je teda hlavný rozdiel medzi Čínou a Ruskom?

Čína sa však na veci pozerá trochu inak. Západ je pre ňu inkubátor nových technológií, ktoré sa potom môže snažiť ukradnúť a s pomocou nich posilniť vlastné korporácie, ktoré budú presadzovať jej priemyselnú politiku a tým pádom umožniť dominanciu aj samotnej Číne.

Čína sa vlastne usiluje uchmatnúť si časť súčasnej prosperity ľudstva prostredníctvom čínskych technológií a čínskeho pohľadu na svet.

Vy ste expertka na kyberbezpečnosť. Čo dnes presne robia príslušníci čínskych tajných služieb trebárs na Slovensku?

Neviem vám presne povedať, čo robia na Slovensku, ale viem povedať, o čo im ide na svete. Snažia sa napríklad poskytovať masívne bezúročné pôžičky cez svoje korporácie a zlákať takto často aj Európu.

To, čo vyzerá ako pôžička zadarmo, v skutočnosti nie je zadarmo. Nemali by sme byť ochotní vymieňať vlastnú bezpečnosť len preto, že Čína nás zláka nižšou cenovkou.

Symbolom toho, čo teraz hovoríte, je dnes kauza Huawei. Myslíte, že ak by som si tento rozhovor teraz nahrával trebárs na telefón Huawei, Číňania by o ňom vedeli?

Ako bežnú osobu by vás pravdepodobne nesledovali.

A ako zamestnanca vlády či trebárs novinára?

To je možné. Ale o tomto nie je debata o kauze Huawei.

O čom teda podľa vás je?

Na začiatku si treba povedať, čo je Huawei zač. Je to firma, ktorej šéfuje agent čínskej tajnej služby a ktorú financuje štát. Jej technológie sú vybudované na základe iných technológií, ktoré ukradli od firiem ako Cisco, Motorola, Ericsson či Nortel.

Huawei mohol tieto technológie časom sám vyvinúť, ale to nič nemení na to, že sú založené na krádeži. A s tým mám osobne problém.

Predstavme si, že technológie Huawei sú dobré technológie, s čím sa dá dnes v podstate súhlasiť. Ale sú založené na našich technológiách.

Takisto sú dotované štátom, aby dosiahli, že sú lacnejšie často aj viac ako o 25 percent. Takže vy ako občan Západu si môžete kúpiť technológie Huawei oveľa lacnejšie ako produkty od konkurenčných firiem ako Apple či Samsung.

Cieľom Číny je, aby ste si kúpili tieto jej technológie a aby vytlačila z trhu západné firmy.

A teraz, keď už ste zvyknutí na to, že máte technológie Huawei a už sú hlboko zabudované vo vašich krajinách, ako Čína môžem v mene štátu rozkazovať Huaweiu, keďže tam platí zákon o tajných službách, ktorý mu prikazuje poslúchať ma.

Takže mám právo povedať Huaweiu: Je mi ľúto, Pavol, ale teraz ste mojím terčom. A chcem vedieť, o čom všetkom píšete a s kým sa rozprávate. Takže budete sledovaný v mene čínskeho štátu a v mene Huawei, ktorý je agentom čínskych služieb.

To je základná podstata kauzy Huawei. Ide to však ďalej a súvisí to s debatou okolo 5G sietí, ktoré vie Huawei vybudovať. Potom by sa už ich technológie stali absolútnou chrbtovou kosťou jednotlivých západných vlád, vášho prezidenta a premiéra, vašej armády a vašich tajných služieb.

Debata súvisí aj s tým, či je v poriadku, aby celá Európa mala len jedného dominantného hráča na trhu s 5G sieťami. A ak sa rozhodnete budovať tieto siete s Huawei, vlastne vymieňate vlastnú bezpečnosť za nižšiu cenovku.

Veľa sa hovorí o tom, že Huawei do svojich mobilov montuje takzvané zadné vrátka, teda technológiu, ktorá umožní sledovanie bez toho, aby to bolo možné zistiť. Zatiaľ na to ale chýbajú dôkazy, aspoň oficiálne. Vy ste v kyberbezpečnosti radili dvom americkým prezidentom. Viete o nejakých?

Veľká Británia pred dvomi týždňami zverejnila správu, ktorá hovorí o tom, že Huawei technológia bola jedna z najhorších, aké kedy videli. Že nespĺňa akékoľvek západné štandardy.

Že ten softvér za ich technológiami má také množstvo chýb, že je pomerne jednoduché ho zneužiť. Otázka je, či je to úmysel, alebo len nekompetentnosť.

A čo si myslíte vy? Je to úmysel?

Viete, je ľahké schovávať sa za nekompetentnosť, keď máte v skutočnosti nejaký úmysel. Keď sú takí dobrí, a tak úspešne pracovali so západnými technológiami, ktoré ukradli, človek by asi dúfal, že ich vedia takisto inovovať lepším spôsobom ako Západ.

Ale to, že tie technológie zlepšia, vlastne doposiaľ len márne sľubovali. Jediné, čo robia je, že nás len lákajú nižšími cenami.
Súhlasí kesha1, gabriel pb


2.
označiť príspevok

Scarllete žena
   16. 5. 2019, 15:10 avatar
Nahrávam vás teraz zapnutým mobilom, som pripojený na wifi sieť tu v Bratislave, takisto na 4G sieť. Akú elektronickú stopu v tejto chvíli zanechávam?

Každý zanecháva nejakú elektronickú stopu. Je možné vypátrať každého telefón a úplne presne zistiť, aký je spôsob vášho života bez ohľadu na to, či ste pripojený cez 5G siete, 4G alebo LTE. Pretože v tomto prípade váš mobil, ktorý voláme geolokačné zariadenie, má vlastnú IP adresu. Geolokačné zariadenie je akékoľvek zariadenie, ktoré sa neustále pripája k vysielaču signálu mobilného operátora.

Takže na jednej strane vám to umožňuje prijímať neustále signál, na druhej strane vás na základe neho viem v reálnom čase vystopovať na úrovni približne jedného metra. Siete 5G, 4G a LTE nemajú nič spoločné s tým, že poznám vašu geolokáciu, teda to, kde sa nachádzate.

Rozdiel pri 5G technológii je však značný. Keď mám prístup k vášmu telefónu cez 5G sieť, mám zároveň prístup aj ku kompletnému toku vašich dát. Teda neviem len to, kde ste a s kým hovoríte, ale mám kompletný prístup k vašim súborom.

Aké metadáta niekto o mne práve v tejto chvíli môže zbierať?

Všetky geolokačné dáta, aké si len predstavíte. Kde práve ste, kam cestujete, čo vyhľadávate na svojom telefóne. Metadáta zbierajú komplet všetky vaše aplikácie, ktoré máte nainštalované na svojom telefóne, alebo na svojich fitness hodinkách. Všetko, čo má vlastnú IP adresu má aj svoje súvisiace metadáta. Potom je len otázka, či tieto aplikácie zbierajú všetko, čo vás len napadne – teda počet krokov, ktoré ste urobili, koľko kalórií ste spálili, aký je váš srdcový tep alebo vaše návyky pri vyhľadávaní cez internet.

Napriek tomu, že nežijeme v Číne alebo v Rusku, ale v západnej demokracii, prečo by ma nemalo trápiť, že niekto zbiera toľko dát o mojom každodennom živote?

Myslím, že každý by sa mal zaujímať o svoje súkromie. Máme to aj vo svojej tradícii, nikoho si nepozveme do svojho domova kým ho nepoznáme a kým u nás nie je vítaný. A v súčasnosti pozývame k sebe domov oveľa neznámejších ľudí a do oveľa intímnejších sfér nášho života, ako sme to robili kedysi.

Pri rozvoji technológií sme celkom nedomysleli to, akú cenu nás to stálo. Dáta, ktoré o nás teraz zbierajú, sú oveľa citlivejšie ako v časoch, keď sme mali na svojich dverách zámky a k nášmu obednému stolu sme si púšťali len niekoho, koho veľmi dobre poznáme a kto je u nás vítaný.

Myslíte, že v tomto sme zašli priďaleko?

Myslím si, že áno. Vpustili sme si do života mnoho technológií, ktorým bežní ľudia celkom nerozumejú a vymenili sme ich za veci, ktoré boli pre nás veľmi cenné a ani sme si neuvedomili, čo všetko sme tým stratili.

Keby som bol expert na kyberbezpečnosť ako vy, mal by som šancu tomuto všetkému zabrániť? Mám v dnešnom svete vôbec šancu nedať nikomu príležitosť, aby som bol elektronicky sledovaný?

Vo svojom telefóne si viete povypínať všetko možné od sledovania vašej polohy až po údaje, ktoré o vás zbierajú. Môžete sa rozhodnúť nebyť na Facebooku alebo na Linkedin, kde vás potom cudzí ľudia nenájdu.

Takže viete nájsť spôsob, ako nepustiť technológie do vášho intímneho života. Lepšie povedané pustiť ich tam až v prípade, že s tým súhlasíte.www.aktuality.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí kesha1, gabriel pb


3.
označiť príspevok

-era- muž
   16. 5. 2019, 15:49 avatar
...alebo mať tak "čistý štít", že mi vôbec nebude vadiť, že o mne vedia všetci všetko.


17.
označiť príspevok

Starý chren muž
   16. 5. 2019, 17:08 avatar
Nie len mať čistý štít. Ale to nesmie vadiť ani to, že ti niekto úmyselne ublíži.
Súhlasí -era-


18.
označiť príspevok

-era- muž
   16. 5. 2019, 17:13 avatar
17. Ano. A k tomu mám tú starú průpovídku, ktorú som tu už párkrát uviedol:

-Nič z toho, čo sa mi v živote stalo dobrého, som si nezaslúžil a všetko zlé, čo sa mi v živote stalo, som si plne zaslúžil-

S takým presvedčením sa potom žije úplne parádne
Súhlasí Starý chren


23.
označiť príspevok

Starý chren muž
   16. 5. 2019, 17:26 avatar
Teoreticky s tým súhlasím. Prax už trochu pokrivkáva.


19.
označiť príspevok

Scarletta žena
   16. 5. 2019, 17:17 avatar
3. -era- zlatko sa nemyl, teba nesleduje cez mobil FBI a CIA a ujeteho partofimbecila, ale rozne spoločnosti predávaju tvoje data. akoby si bol nejaky tovar a nie ludska bytost


20.
označiť príspevok

-era- muž
   16. 5. 2019, 17:19 avatar
19. No a čo ked predávajú? No a čo, ked so mnou zaobchádzajú ako s tovarom? Čo akože?


21.
označiť príspevok

Starý chren muž
   16. 5. 2019, 17:22 avatar
Musíš sa brániť, aj keď ti to nevadí. Zo zásady. 


24.
označiť príspevok

-era- muž
   16. 5. 2019, 17:27 avatar
21. Pánbožko na mňa úplne zabudol, keď rozdával ľudom túžbu po finančnom zisku z obchodovania s rozličnými tovarmi a produktami. Ja viem akurát tak rozdávať zadarmo. Ale pozorujem, že okolo mňa je neuveriteľné množstvo ľudí, ktorých okamžite a pri akejkoľvek téme napadá, ako na tom či onom zarobiť nejaké drobné. Čumím jak puk


26.
označiť príspevok

Scarletta žena
   16. 5. 2019, 17:40 avatar
24. -era- ty si z ktorej jaskyne vyliezol , čo trepes od veci. dáta sa daju aj velmi škatedo zneuzivat. a to ani nepišem , tymto vznika delenie ludi , to nie je o tom ze nemáš čo skryvat. v podstate bezny človek ako ty nikoho ani nezaujima. ale zneuzitie informacii moze mat zlé nasledky. načo sa miešate do tém krorym jednoducho nerozumiete


27.
označiť príspevok

-era- muž
   16. 5. 2019, 17:46 avatar
26. No ved mi porozprávaj niečo o tých zlých následkoch, milá moja. Nenechaj ma zomrieť hlúpeho


30.
označiť príspevok

-era- muž
   16. 5. 2019, 17:59 avatar
Nuž keď nič, tak nič


31.
označiť príspevok

Starý chren muž
   16. 5. 2019, 18:00 avatar
Už nevládzeme. Hladní sme.


32.
označiť príspevok

-era- muž
   16. 5. 2019, 18:02 avatar
Tak dáme ešte o víťazný


33.
označiť príspevok

Starý chren muž
   16. 5. 2019, 18:08 avatar
A teraz dáme tajný, kotlíkový.


36.
označiť príspevok

-era- muž
   16. 5. 2019, 18:24 avatar
Zdraví vás Kaufland, sponzor tohto programu


37.
označiť príspevok

Lemmy muž
   16. 5. 2019, 18:29 avatar
Čo narobíš, dobre sa tam nakupuje.


39.
označiť príspevok

Scarletta žena
   16. 5. 2019, 20:45 avatar
27. bola som si zabehat, ak mozem
Súhlasí Scarllete


29.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   16. 5. 2019, 17:59 avatar
Ako to ze ma nesleduju ved vies o mne vsetko


34.
označiť príspevok

Lemmy muž
   16. 5. 2019, 18:13 avatar
Nevieme o tebe nič. Nevieme, ako sa volá tvoja matka. Čo keby si nám o nej čosi porozprával. Jej meno a priezvisko, jej poštovú adresu. aby sme ju mohli informovať o tom, že si namýšľaš, že ťa sleduje niekto, prípadne, že o tebe ľudia všetko vedia.


5.
označiť príspevok

kesha1
   16. 5. 2019, 16:39 avatar
No veď pre som sa tu pýtal na sledovanie cez Bluetooth a WiFi  .
Áno v podstate je, akoby,, 100 % ne bezpečný " iba taký mobil o, ktorom nikto nevie, že je tvoj  
Ale to už je iný príbeh..........


7.
označiť príspevok

kesha1
   16. 5. 2019, 16:46 avatar
Ešte nadviažem na svoju 5., znamená to teda žiť bez mobilu ( internetu) . To však dokážu v dnešnom svete iba tí najvyšší filozofi, ktorí sú povzneseni  


9.
označiť príspevok

-era- muž
   16. 5. 2019, 16:48 avatar
Myslíš Putina?


14.
označiť príspevok

kesha1
   16. 5. 2019, 16:54 avatar
Áno v podstate bez mobilu môže žiť iba diktátor, alebo bezdomovec. Veštci medzi tým sú rukojemníkmi dnešných technológií.
Ak teraz vo svete príde ku moci podobná diktatúra akou bol komunizmus, už sa jej ľudstvo nestrasie. Vytvárať v dnešných podmienkach nejaké ilegálne hnutie odporu by bolo takmer nemožné... Preto sú znepokojení vývojom vo svete všetci rozumní ľudia.
Súhlasí Scarletta


16.
označiť príspevok

-era- muž
   16. 5. 2019, 17:03 avatar
14. Nestrasie.
Ale treba veriť v rozumných ľudí.


4.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   16. 5. 2019, 16:32 avatar
Tie sracky sa nedaju ani citat to kde ti dali aby si take nezmysli publikovala nehanbis sa


6.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   16. 5. 2019, 16:44 avatar
My nevinny to mame na salame nevinnost je najvacsia moc a kludne sledujte ale poriadne a davajte na nas pozor ne ze nejaky agent kiska vam unikne pomedzi pazure


8.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   16. 5. 2019, 16:48 avatar
Zradená krajina zatvára oči,
pravda je kúpená poslušne mlčí.
Zlodeji tancujú schovaní v opere,
valčíkom zakryjú kto koľko zoberie.
Za vlastizradou stojí klbko hadov
a cesty vedú do najvyšších hradov.
Z luxusnej mafie tak trochu z pasie,
stali sa vážení zákonom strážení.

Hrá kto vlastne hrá tú špinavú hru,
s osudom ľudí a krajiny.
Zlá pravda je zlá to najvyššia moc,
klame a zakrýva zločiny.


10.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   16. 5. 2019, 16:49 avatar
Lietajú odmeny steny sú ozveny,
to sa to pije a na plno žije.
Na úkor národa na účet krajiny,
len čo nás predajú vrhnú sa na iných.

Chce sa mi plakať a chce sa mi strieľať,
mám záhradu plnú divokých zvierat.
Z nesmelých pánov vyrástli opice,
národ má zaplatiť výsledok rovnice.


11.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   16. 5. 2019, 16:50 avatar
Roky nás zrádzali roky nás klamali,
svedomie nehryzie nikdy ho nemali.
pod svetlom kamery čistý a s krídlami,
za rohom zlodeji spití a špinaví.

Nám stačí málo len žiť v slušnej krajine,
nech účet zaplatí ten kto je na vine.
zákon je zákon bolo by zdvorilé,
nedať si vlastnú zem ukradnúť gorile.

Hrá kto vlastne hrá tú špinavú hru,
s osudom ľudí a krajiny.
Zlá pravda je zlá to najvyššia moc,
klame a zakrýva zločiny.


12.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   16. 5. 2019, 16:52 avatar
Jeber vasho ancikrista


13.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   16. 5. 2019, 16:54 avatar
A madam agentka C.I.A sem napise ze rusky trollovia na nejdes mi ty od kat si dosla


15.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   16. 5. 2019, 16:58 avatar
Busovej poradkini odkazte ze mi moze pobozkat moju ctenu slovensku rit .


22.
označiť príspevok

Starý chren muž
   16. 5. 2019, 17:23 avatar
Čo je to rit? Také slovo nemám v databáze.


25.
označiť príspevok

-era- muž
   16. 5. 2019, 17:28 avatar
Chýba ti asi databáza slov bez diakritiky
Súhlasí Starý chren


28.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   16. 5. 2019, 17:56 avatar
A to je velmi dobre ze viete vsetko tak si pozrite vsetky sms s kocnerom hascakom miklosom a celou vladnou sebrankou a vela sa dozviete


35.
označiť príspevok

Lemmy muž
   16. 5. 2019, 18:21 avatar
Skopíruj tu tie smsky.


38.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   16. 5. 2019, 18:41 avatar
Jozko a co ja som operator


40.
označiť príspevok

Miňosviňo muž
   16. 5. 2019, 22:28 avatar
Niečo z vlastnej hlavy Skája ?


41.
označiť príspevok

Scarletta žena
   16. 5. 2019, 22:34 avatar


42.
označiť príspevok

Miňosviňo muž
   16. 5. 2019, 22:36 avatar
Som myslel z vlastnej hlavy a nie z wiki !!!!!!!!!!!!!!!!!  


43.
označiť príspevok

Scarletta žena
   16. 5. 2019, 22:39 avatar
42. to je z hlavy, davaj ty aspon jeden jediny topic


44.
označiť príspevok

Miňosviňo muž
   16. 5. 2019, 22:39 avatar
Ak mi vyfajčíš, dám.    


45.
označiť príspevok

Scarletta žena
   16. 5. 2019, 22:44 avatar
44. meaculpa ti rád vyfajči a z vlastnej hlavy si sem nikdy nič nedal, len kopčit z facebooku


46.
označiť príspevok

meaculpa muž
   16. 5. 2019, 22:47 avatar
MIlane len jej zase nenaloz, lebo bude vyplakavat u admina


47.
označiť príspevok

Miňosviňo muž
   16. 5. 2019, 22:49 avatar
Ja ju-ho viem dojebať psychicky že ?    


52.
označiť príspevok

meaculpa muž
   16. 5. 2019, 22:55 avatar
Az tak si ju dojebaval, ze ti isla vybavit ban


53.
označiť príspevok

Miňosviňo muž
   16. 5. 2019, 22:57 avatar
Neboj, on, či ona či čo to je ma miluje.   
Súhlasí meaculpa


55.
označiť príspevok

Scarletta žena
   16. 5. 2019, 22:59 avatar
53. az po meaculpe, intersexualovi so zenskymi nickmi     


48.
označiť príspevok

Scarletta žena
   16. 5. 2019, 22:50 avatar
46. meaculpa ako je reč o fajčeni kokotov , hned si tu    


49.
označiť príspevok

Miňosviňo muž
   16. 5. 2019, 22:51 avatar
Lehni kurvo lebo ťa zvalím !!!!!!!!!!!!!!    


50.
označiť príspevok

Scarletta žena
   16. 5. 2019, 22:52 avatar
49. meaculpa ta chce vyfajčit, ved ho nechaj     


51.
označiť príspevok

Miňosviňo muž
   16. 5. 2019, 22:52 avatar
Zase klameš kurvo !!!!!!!!!!!!    


54.
označiť príspevok

Scarletta žena
   16. 5. 2019, 22:58 avatar
51. kurva je meaculpa ktoreho pravidelne jebeš do análiku buzeranti
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 07:08,  Teraz čítam o vesmírnych ľuďoch na wiki. *21
dnes, 07:01,  Zabrániť asi nie, ale upozorniť ľudí, aby sa nedali čipovať.
dnes, 07:01,  Necítil som to ako napadnutie.*21
dnes, 07:00,  AAle chcú to čipovanie zabrániť či? *21
dnes, 07:00,  Že som ťa neoprávnene napadol.
dnes, 06:59,  Vesmírni ľudia hovoria o čipovaní ľudí.
dnes, 06:59,  Prečo sa ospravedlňuješ? *21
dnes, 06:58,  Ok. Tak prepáč.
dnes, 06:55,  Ahoj slušný človek. Ja nie som u nikoho. *21 Pojem vesmírni ľudia počujem prvý krát.
dnes, 06:50,  Ahoj Teoma. Už dávnejšie som sa ťa pýtal, či si u vesmírnych ľudí. Dedukujem podľa...
dnes, 06:40,  Viac lásky ako uctievania.
dnes, 06:17,  "Jehova, tvoje meno je večné. Jehova, tvoja sláva pretrvá po všetky generácie.” -...
dnes, 06:10,  "Spravodliví budú vlastniť zem.” - Žalm 37:29. Dávid v žalme, ktorý je dnešným...
dnes, 04:19,  Mna tu najviac laka to ze tu mozem S.I.S karom skorumpovanym vlastizradnym sfetovanym...
dnes, 01:52,  Zdravím. Pardon za názov témy, je jasné, že to mi zistí obvodný lekár po odbere krvy, ale...
dnes, 01:00,  https://www.youtube.com/watch?v=hjTcOYfMl9Y Svetlá dobrú noc, * ranexil *
dnes, 00:02,  Zdá sa, že tu máme späť mil a nička alias kacíra......*13 vitaj, kade si sa fľákal...
včera, 23:44,  100- áno a v 16 to tvrdím citáciu Poppera: "... že pravda je pre človeka...
včera, 23:25,  Čo ťa láka na tomto fóre, ale pravdu ?!!!!!!!!!!!!!!!
včera, 23:25,  Ale ja píšem pravdu. Pravda.
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
To, že je niekto dospelý, nemusí hneď znamenať, že je aj rozumný.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(152 956 bytes in 0,257 seconds)