Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

BUDÚ VOĽBY, POZOR: HLUPÁKOM STAČÍ KAPITALIZMUS.

8
reakcií
227
prečítaní
Tému 23. januára 2020, 22:42 založil Kasafran.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
15. 10. 2018
22
09. 08. 2017
10
04. 11. 2008
35
 
 


1.
označiť príspevok

Kasafran
   23. 1. 2020, 22:42 avatar
BUDÚ VOĽBY, POZOR: HLUPÁKOM STAČÍ KAPITALIZMUS.

Najprv príbeh zo susedného Česka. Kam sa môže dostať spoločnosť, keď sa do jej čela dostanú čistokrvní hlupáci a primitívi. Havlove deti, ktoré načas, podobne ako Heydrich, ovládli Prahu, vyhlásili vojnu Rusku a Číne. Bolo by to zábavné, ak by to vymysleli trojroční chlapci, niekde na pieskovisku v Dejvicích.
Títo pražskí šmejdi vedia čo činia. Len im pripomenúť, že Rusko nepotrebuje Česko. Ale opačne to neplatí. Putinove Rusko by jedným otočením ventilov, na ropu a plyn, vyplo celé Česko. A vrátilo ho do jaskýň.

Nuž, a pred Čínou majú rešpekt aj bohorovné USA! Ale pointa je v inom, vôbec nie v ekonomike: ponovembrový režim, u nich, u nás, i naokolo, dosiahol vrchol úpadku. Na drzovku, porovnateľnú len s fašizmom, sa prepisujú dejiny. Vytratila sa úcta k hodnotám,
k našej kultúre a tradíciám, elementárna pokora, slušnosť, či zdvorilosť, priateľstvá a úsmev. Ľudská prirodzenosť, vrátane rodiny, je atakovaná; už deťom sa podsúvajú absurdity, ktoré im zničia dušičku i telo skôr, než dospejú. Vytráca sa poznanie, vedecké kritické myslenie; od akademickej pôdy až po Všade. To, čo dominuje, to čo tu za 30 rokov od hanebného prevratu vypestovali, sa neraz nedá slovníkom slušných slov ani pomenovať.

Na to, aby sa toto mohlo stať, treba vytvoriť podmienky - systém.
Zmeniť spoločenské usporiadanie, spoločenské (výrobné) vzťahy tak, aby ony samotné generovali takúto mládež, takýchto politikov, takýto spôsob myslenia a života. Hlupákov, darebákov a zločincov. Vojak profesionál, presnejšie žoldnier, ako nájomný vrah. Policajt jeho asistent. Ak ste sledovali záznam z pojednávania s týmito slovenskými Havlovými deťmi, desivé! Nie Fico, ale Vyštrnganý kapitalizmus. Ucelený systém.
To, čo sa odohráva v jeho ekonomickej základni sa len zrkadlí, odráža v jeho spoločenskej nadstavbe: v kultúre, v práve a súdnictve, v armáde a polícii, v morálke, v školstve, vo vede, v médiách, atď. Celé to názorne i koncentrovane vidíme na zrode a chovaní politikov, na ich ceste do nebies, a ďalej. Hromadia, chamtia, klamú, bez akýchkoľvek zábran, právnych či morálnych, zločinujú. Lebo si myslia, na rozdiel od nás dole, že budú žiť večne. Im nedostupná pravda je iná. Ako hovorí básnik: Život krátky ako vzdych.
Resuscitáciu vlády kapitálu uvítali hlupáci a zločinci. Naivní a nevzdelaní sa pri nich zviezli, lebo všetko bolo dobre zabalené. Aj s mašľou mašličkou.
Len v Česku každoročne cca 1 400 samovrážd, a 4 krát toľko nedokonaných; na Slovensku len delené dvomi. Koľkých poslal na smrť nezabudnuteľný pražský Urválek, a koľkých - za tie roky - už oni? Nedá sa to ani porovnať. Takže, bratia v Kristu, nestačila ich tridsaťročná vojna proti nám, ľuďom práce? Tridsaťročná skúsenosť nestačí, aby aj tí naivní a pomýlení povedali Dosť?! Otázka otázok: Čo robiť?
Prvý krok: treba ísť voliť. Ale voliť tak, aby to nebolo len ďalšie ponovembrové sčítanie hlupákov.
Niektoré zmeny sú jednoduché, tu je však cesta zarúbaná našou ľahostajnosťou, pohodlnosťou, zbabelosťou, korupciou, dobrým (výsluhovým) dôchodkom = pasivitou, nevzdelanosťou, až po zastrašovanie a vymývanie mozgov.
Že sa zmeniť dá, dokázali naši otcovia a dedovia. Ako? S kapitalizmom proti kapitalizmu. Využime čo nám núka. A v ponuke je sloboda a demokracia. Buď hra na slobodu a demokraciu, ako doteraz, alebo naozaj.

Na našej Alma mater (VPA KG - Vojenskej politickej akadémii Klementa Gottwalda) sme mali učiteľa ekonómie, ktorý mal inšpiratívnu metodiku. Ak bolo niečo nové, neznáme, a nevedeli sme začať, pomohol otázkou: Ako by to riešil Marx? Učil nás jeho teórii, i ako s
ňou narábať. Aby sme sa dostali ďalej, až k metodológii. Lebo ona môže odkryť to, čo v teórii ešte nie je, ani známe, ani formulované. Aj sme pána docenta tak volali, ale bol to prejav lásky a úcty.
V kontexte na dnešok jeho otázku rozšírim: ako by to riešili klasici marxizmu? Jedno
z riešení je nám podsúvané, a naondulované ako neomarxizmus. Od tzv. Frankfurtskej školy, až po všelijaké „ľavicovo“ sa tváriace hnutia, a ich riešenia. Nechýba ani obhajoba prínosu migrantov pre našu kultúru a spoločnosť; atď. Jedna väčšia a tragickejšia hlúposť ako druhá, a čo je kľúčové, nič ako neomarxizmus neexistuje! Tak ako neexistuje neokresťanstvo, neodialektika, či neokrivka. Je to len umne vyfabrikovaná súčasť triedneho boja kapitálu proti ľuďom práce, a ich hlavnej zbrani: poznaniu uloženému v marxizme. O tom, ako zmeniť svet, ako odstrániť vykorisťovanie, vojny, hlad, biedu, národnostné či rasové konflikty, násilie všetkých druhov; ako rozvíjať spoločnosť na báze práce a vzdelávania, nie konzumu a vymývania mozgov; ale i ako zabrániť ďalšiemu ekologickému ničeniu Zeme. Ako napĺňať všeľudské hodnoty v živote jednotlivca i spoločnosti. Toto je principiálnym obsahom marxizmu, jeho – ako to nazývajú naši triedni priatelia - komunistickej ideológie.
Neomarxizmus vymysleli technológovia moci na Západe, aby znevažovali samotný marxizmus. Aby zastrašovali pred jeho štúdiom, poznaním a rozvíjaním. Vkladajú doň pojmy a riešenia, ktoré sú anticivilizačné, a proti marxizmu samotnému. Lebo aj diskreditácia myšlienky je zbraň.
Mocná ako každá podlosť. Antikomunizmu nie je nič cudzie. Na pripomenutie, v USA v 50. rokoch minulého storočia oficiálna propaganda tvrdila, že komunisti jedia malé deti, že chcú aby ženy (manželstvá) boli spoločné atď. Neuveriteľné, však? Klamstvá, lži, vojny, vraždy a chaos sú atribútom kapitalizmu, a dnes gradujú. Irán je len zlomok z možného a chystaného. Vojenský dron je nebezpečný, ale ešte nebezpečnejšie sú drony mediálne a politické: zabíjajú tým, že ohlupujú a demoralizujú; plošne a denne.
Tak ako terorizmus, tak aj tzv. neomarxizmus nie sú našou cestou, ani spôsobom riešenia úpadku, všeobecnej a neodvrátiteľnej krízy kapitalizmu. Tá neskončí hladko ani sladko, a už vôbec nie tlačením ďalších dolárov. Najohrozenejšie sú USA! Celé desaťročia - ak abstrahujeme od vyvraždenia Indiánov - parazitovali na iných národoch a štátoch, na ich
zdrojoch, na vykrádaní mozgov, na jednoduchom tlačení peňazí, na vojnách a prevratoch. Tucty miliónov z nich dnes nevedia pracovať, nevedia ani čítať, nevedia žiť, nevedia, že svet bol stvorený aj pre iných. To bude prekvapení! Až petrodolár padne - a odratúvanie už beží - urobíme vďaka ich dlhopisom bác, oni najviac.
Ako z toho? Jadrovou vojnou, ekologickým sebazničením, úplným mravným rozkladom jednotlivca i spoločnosti, alebo rozvratom európskej civilizácie pomocou migračných cunami? Vyberme si.
Alebo tak, že odstavíme papierové hlavy, ktoré s vojnou, aj s ostatnými zločinmi, len aby zostali v zisku, rátajú. Je len na ľuďoch práce, aby playstation na slobodu a demokraciu odmietli a ukončili. Aj voľby sú príležitosť.
Klasických proletárov niet, ale sila rovnakého potenciálu pretrváva. Marx, predvídajúc rozvoj výrobných síl aj v superimperializme (Kautský) pre túto budúcu zmenu používal pojem súhrnný pracovník. A tam sú zaradení všetci - bez ohľadu na výšku aktuálnych príjmov - ktorí sú vykorisťovaní, utláčaní, a bezbranní.

Pokračovanie...


2.
označiť príspevok

Kasafran
   23. 1. 2020, 22:46 avatar
Dokončenie...

Aj voči terorizmu Trojčlenky moci: parlament, vláda, súdy. Občan z nej síce volí jednu tretinu, ale v ďalšom už ide všetko ako zlý sen, s nim, ale mimo neho. Je len bezmocným a zúfalým divákom ďalšej (spravidla) štvorročnej tragi-tragi-komédie. Dokolečka dokola.
Ako svojho času, na margo volieb v kapitalizme, poznamenal Lenin: občan si slobodne vyberá, kto ho v ďalšom období bude ohlupovať a okrádať.
A aj zarytí ateisti poznania musia uznať, že nepoznal Dzurindu, Mikloša, Počiatka, Kisku ...
Príbehy tuctov ministerských, parlamentných a iných kaskadérov len personifikujú ponovembrové diabolské spoločenské zriadenie. Martuška Kubišová si môže dať turné, a nie len po Česko-Slovensku, a ďalej ohlupovať naivných a dutých; ako tenkrát z balkóna Melantrichu, ako sa vláda lidu k tobě navrátila. Pravdivé asi ako samotný Jára Cimrman, vo filme Ležíci spíci.
K tomu, aby sa odstránil darebácky a zločinecký režim je potrebná adekvátna politická sila. Jedinec sám nič nezmôže. Väznené duo novinárov je dôkazom. Za tzv. výtržníctvo do väzenia! No za rozkradnuté miliardy, za zničenú krajinu, za zavlečené drogy a organizovaný zločin, za tisícky bezdomovcov (a ich nedôstojné umieranie), za desaťtisíce samovrážd
z beznádeje, za chudobných a žobrákov, za detský svet v nedostatku, za odcudzujúcu sa mládež, za tisícky neliečených a zbytočne umierajúcich pacientov, za zločiny proti mieru, ľudskosti a dôstojnosti - len úsmevy a sloboda!
Všetko dočasu; hovorí staré príslovie.
Potenciál protikapitalistických, protifašistických a protiliberálnych síl musí niekto zjednotiť a integrovať. Že sa to dá, ukázal aj príbeh SNP. Dnes sa k nemu mnohí hlásia, ale z celkom iných príčin, než si Povstanie zaslúži. Povstalecká vrava i riava, aj keď ju zhora nevnímajú, je stále prítomná. Je v každom múdrom a čestnom človeku. A nie len na Slovensku.
Historicky také miesto v našich podmienkach zastávala komunistická strana, pred ňou Andrej Hlinka, či DAV-isti. Tá však pilne pokračovala v gorbačovskej perestrojke, a po 30 rokoch sebadeštrukcie sa dielo podarilo. Konvertovala do oportunizmu, neschopnosti a hanby.
Takže koho voliť? Výber, čo do kvantity je veľký. Ako v slušnom verejnom dome. Aj povesť, u doteraz vládnych, i systémovo opozičných, je rovnaká. Káuz, či dobrých príbehov - pravdaže nie o dobre - majú toľko, že ak by sa z nich dalo vyrobiť jadrové palivo, Mochovce môžu elektrinou zásobovať celý kontinent.
Podľa kybernetiky, v časti o systémoch, ak chceme zmeniť chovanie systému, musíme zmeniť (vymeniť) prvky, ktoré ho tvoria, a tak sa zmenia aj vzťahy medzi nimi. Ak chceme súčasný systém zmeniť, mali by sme voliť politické strany, ktoré chcú to isté. Treba oceniť, že lumpeninteligencia je nám v tom veľmi nápomocná. Sama a bezplatne nám ich aj
označuje ako antisystémové. Boja sa najmä dvoch, Kotlebovej a Harabinovej. Pri ich kritike až orgazmujú a zachádzajú tak ďaleko, že sa vyhrážajú aj ich potenciálnym voličom: vaše hlasy prepadnú. A čo, bratia v zisku, ak to bude opačne?
Zatiaľ najväčším hriechom týchto pánov je možnosť, že vyhrajú voľby podľa pravidiel, ktoré nastavili iní, ich predchodcovia. A že sa pustia do očisty spoločnosti od hrozivého dedičstva pseudonárodných a pseudokresťanských strán, v skratke tzv. demokratov. Na mená ako Slota, Malíková, Dzurinda, Mikloš i Mikloško, Čarnogurský atď. by sa aj zabudlo, ale ich
dielo pretrváva. Slovensko bezpochyby potrebuje ozajstné národné a kresťanské sily, bez nich svoju obrodu ani nezačne, ani nezavŕši!
Všetkých uchádzačov o naše hlasy rozoberajú iní, a lepšie. Ja len pár poznámok k Dobrej voľbe, k Druckerovi. Ako minister zdravotníctva, spolu s unikátom Kalavskou sa postarali, aby pacienti s diabetickou nohou, až na pár jedincov, nedostali svoj liek. Lebo bol z Kuby, v rámci deblokácie zadarmo; ale hlavne: ako by sa inak vytiahli milióny eur z poisťovní na iné, menej efektívne lieky, ale s Ozajstnou províziou?
Fico ako predseda vlády a jeho dovozca, dostal všetko na striebornej tácke, a napriek viacerým upozorneniam, toto neustrážil. Smer, na základe volieb, mal síce právo dosadzovať figúrky, ale ťahy robili iní, veľmajstri farma-kapitálu. Tých naše zdravie zaujíma asi tak, ako líšku výsledky vo Fortuna lige.
Tento príbeh, ako jeden z premnohých, len koncentrovane ukazuje ako funguje celý kapitalizmus, jeho sloboda a demokracia. Pre koho? Ak Počiatek s Trnkom, podľa videa, obtiahli národ o cca 16 mil. Eur, táto partia, len na jednom jedinom lieku, minimálne o podobnú čiastku. Babka k babke, v Praze dům.
Vo svete je dnes približne pol milióna vyliečených ľudí, ktorým zostala noha. Ako je žiť bez nej, určite porozpráva, už z vlastnej skúsenosti, žiaľ, aj pán profesor Traubner, a jeho blízki.
Na Slovensku je ročne vykonaných cez 4 tisíc amputácií rôzneho rozsahu, z toho okolo 600 až 700 končí nad kolenom. Podľa štatistiky, 60% z nich do troch rokov zomiera. Vynásobte si to počtom rokov druckerovania a kalavskovania a vyjde hrozivé číslo kalík; na tele, i na duši. O ekonomických následkoch, ktoré len samotná invalidita prináša, ani nehovoriac. Bájka, ktorú si vymysleli na spochybnenie bezpečnosti lieku, aby zamietli pod koberec svoju nezodpovednosť, alebo skorumpovanosť (?) sa aj zabudne, ale nie v tisíckach rodín, kde na to doplatili.
Anglický profesor Hirst, na kongrese na Kube (2014), ako prezident Svetovej diabetologickej federácie, vyjadril tvorcom lieku hlbokú poklonu a poďakovanie. Po ňom aj mnohí ďalší, vrátane dvoch profesorov z USA.
Žiaľ, aj taký časopis ako je Slovenka, nemal odvahu (alebo povolenie?) o tom napísať.
A prezidentka ochrany práv pacientov? Agresivita a prikalavskanie.
Takže Dobrá voľba bude vtedy, keď sa jej vyhneme. Lebo diabetická noha ako skutočný príbeh je viac ako symbol. Je tragédiou! A dobrou bude aj tá, keď sa vyhneme tým, ktorí si svoje dielo postavili na úžere, na drogách, na mnohoženstve, na pestovanej tuposti svojej a svojich voličov.
Ich doterajší život a činnosť sú varovaním, majú potenciál zbraní hromadného ničenia;
a vôbec nie obrazne.

Budú voľby, a zdá sa, že nie hocijaké. Totalitaristický režim, do ktorého nás po novembrovom prevrate postupne dostali, je tak ako svetový kapitalizmus, v koncoch. Celý tento zlepenec drží po kope tlačenie nekry tých peňazí: miliardy dolárov a miliardy eur mesačne; personálne prepojenia najvplyvnejších falošných hráčov, skorumpované médiá, vygenerovaní bezočivci a primitívi druhej a tretej kategórie v neziskovkách, v nadáciách,
v orgánoch EÚ a NATO. Ekonomicky a morálne je neudržateľný!
Prví to pochopili Briti, ale ani útek im veľmi nepomôže, niet totiž kam. A staré kolónie už neobnovia.
Tak ako za II. svetovej vojny o víťazstve nad fašizmom nerozhodovalo, ani nerozhodlo naše SNP, ale bolo bytostne dôležité. Ukázalo, že múdri a čestní ľudia, aj keď sú v menšine, zmôžu viac ako organizované zlo.
Osobné príklady, či príbehy Gustáva Husáka, Ivana Karvaša a celej plejády ďalších
šľachetných ľudí, to len ilustrujú.
Rozhodujúce boje o našu, ľudskú budúcnosť už začali, odohrajú sa inde, mimo územia Slovenska, ale nie bez nás a bez našej voľby. Stavme sa!

PhDr. Michal Dieneš, CSc.
22. január 2020


3.
označiť príspevok

ardun muž
   24. 1. 2020, 00:10 avatar
Keď pre Zem a vek píše člen KSS Michal Dieneš, PhDr., CSc., 63 r., súkromný podnikateľ multimilionár

scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


4.
označiť príspevok

Kasafran
   24. 1. 2020, 12:58 avatar
(3) Osvietený,
opäť jeden z tých Tvojich pohotovo deformovaných postrehov! Skús ešte doložiť a zverejniť dôkaz o "multimilionárskom" stave Dienešovho majetku, pretože sa osobne poznáme a sme v kontakte od roku 1994...!


5.
označiť príspevok

Osvietený muž
   24. 1. 2020, 13:33 avatar
Začnem zopar firiem

PhDr. Michal Dieneš, CSc. RETA - HBP, s.r.o. - 48017906 07612 Slivník, Parádna 211/6

PhDr. Michal Dieneš , CSc. sofotech, a.s. - 43879357 Osuského 2476/1A Bratislava 851 03

PhDr. Michal Dieneš , CSc. sofotech, a.s. - 43879357 Osuského 2476/1A Bratislava 851 03

PhDr. Michal Dieneš, CSc. sofotech, a.s. - 43879357 85103 Bratislava-Petržalka, Osuského 2476/1A

PhDr. Michal Dieneš, CSc. RETA SK, s. r. o. - 45547190 07612 Slivník 211

PhDr. Michal Dieneš, CSc. RETA bio, s.r.o. - 43811469 85103 Bratislava-Petržalka, Osuského 2476/1A

Michal Dieneš NASPO, s.r.o. - 36301493 Osuského l/A Bratislava

U tých BIO dochádzalo veľmi často k vyšrotovaniu

finstat.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Je tu však množstvo firiem kde figuruje i Ján Hoľko

Vysoký funkcionár MO SR priniesol talianskeho mafiána k bezpečnostným zložkám

www.defencenews.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Zo záverečných účtov je vidieť že firmy kde figuroval Dieneš točili miliony €

Dnes súdruha nájdeme ako hrdinu najdebilnejších dezinformačných hovnometov ako je zem a vek atd .


6.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   24. 1. 2020, 17:26 avatar
1/ Kasafran tato je tiez dobra...www.youtube.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


7.
označiť príspevok

Osvietený muž
   24. 1. 2020, 17:35 avatar
Oblubená a dosť debilná konšpirácia .

I na takého debilnosti skáču i politici a potom tu mame kapitanov a ine idiocie


8.
označiť príspevok

-era- muž
   24. 1. 2020, 17:39 avatar
Vidíš, a teraz si dokonale definoval život. Šikovní vymýšľajú debilné konšpirácie a tí druhí im na ne skáču a preto sú šikovní hneď aj bohatými. That´s the way the life goes
Súhlasí Kasafran


9.
označiť príspevok

Kasafran
   24. 1. 2020, 23:14 avatar
(8) Era,
myslím si, alebo som o tom dokonca presvedčený, že stále stmavnujúci Osvietený je tými debilnými konšpiráciami už dávno pohltený/zaplavený až povyše hlavy...
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 17:16,  Mohol by si si stať niekde na roh s klobúkom a zarábať mince na cigy :)
dnes, 17:15,  Jedno viem isto. Nie tým, že sa staneš otrokom nejakej knihy. Veď sa len pozri na kresťanov....
dnes, 17:15,  Ale na horách ešte nie.
dnes, 17:15,  Naučíš sa po ceste, najlepšie sa učí na vlastných chybách ;)
dnes, 17:14,  V Blave už je. *15*15
dnes, 17:14,  Haha, to vidím okolo seba. Skočiť neznamená vedieť rozpoznávať :)
dnes, 17:14,  Heh, keď ti vravím aby si skočil do studne, tak skoč ;)
dnes, 17:13,  Jednoducho ;) Skočíš do studne svojej DUŠE ;)
dnes, 17:13,  To je svätá pravda, že pravdu nájdeš v sebe. Ide už len o to, ako ju v sebe nájsť :)
dnes, 17:13,  Už by mohla byť konečne jar. *06
dnes, 17:12,  Všetko v duchovných knihách sú kokotiny. Pravdu nájdeš v sebe. Nie v knihách nejakých...
dnes, 17:12,  Rozmýšľam, že načo by mi to bolo ;)
dnes, 17:11,  Ryba v akváriu je obmedzená učením, ktorým sa riadi ;)
dnes, 17:10,  (Len tak mimochodom, duchovná veda nie je o náboženstve. :) )
dnes, 17:09,  Predstav si rybu v akváriu. To je žiť náboženstvom. Ja plávem v oceáne.
dnes, 17:09,  No vidíš, to je výzva - začni sa učiť hrať na nástroj :)
dnes, 17:09,  Tak ako ho v STB naučili, tak robí. Iné to už nebude.
dnes, 17:09,  Gratulujem teoma ;)
dnes, 17:08,  Aj mne jebalo z tých duchovných kokotín. konečne som sa od toho odpútal a som slobodný...
dnes, 17:08,  Neviem hrať na nástroj ;)
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Neexistuje cesta ku šťastiu, pretože šťastie je cesta.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(74 798 bytes in 0,479 seconds)