Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Bratia protestanti

12
reakcií
791
prečítaní
Tému 1. marca 2018, 23:40 založil Klein.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Klein muž
   1. 3. 2018, 23:40 avatar
Chcel som sa Vás opýtať, naozaj s čistým úmyslom, bez toho, aby som obhajoval svoju pravdu, ako si vykladáte toto biblické proroctvo z knihy proroka Malachiáša?

Lebo od východu slnka až po západ je veľké moje meno medzi národmi a na každom mieste budú obetovať, budú prinášať môjmu menu čistú obetu, lebo je veľké moje meno medzi národmi, hovorí Pán zástupov.
Ale vy ho znesväcujete, keď hovoríte: "Pánov stôl môže byť poškvrnený a jeho pokrmom môže byť bezcenný plod."

Katolící, pravoslávni a staroveké orientálne cirkvi v tomto proroctve vidia eucharistiu, ktorá je pre nás sprítomnenie Kristovej obety na kríži.
Pre vás to je spomienka a symbol, to viem.
Akú čistú a hodnotnú obetu budú ľudia po celom svete v budúcnosti prinášať, keďže židovské obety to byť nemôžu a nie je to ani eucharistia.

A ešte jedna posledná otázka ako možno vyložiť tieto slová Biblie:
Preto ktokoľvek by nehodne jedol chlieb alebo pil kalich Pána, previní sa proti telu a krvi Pána. Nech teda skúma človek sám seba a tak je z chleba a pije z kalicha. Lebo kto je a pije, a nerozoznáva telo, je a pije si odsúdenie.

Čo sa myslí pod nerozoznávaním tela počas jedenia chleba?


2.
označiť príspevok

dodo6363 muž
   1. 3. 2018, 23:59 avatar
Vies co su to symboly a duchovna strava? Nie si ty nahodou jeden z tych co i Noeho Archu a potopu chapu doslova? Co bude dalej obriezky vtakov a svetske sobotenie? Dedukcia ti vychadzala tvoj problem je ze mas i lest a sam seba ako mnohy iny veznis skrz spolok v modlosluzobnictve. Brat som toho kto sa nauci ctit v Duchu a Pravde a odvrhne vierovyznania tohto sveta a lzi. Protestovanie je vlastnost jednotlivcov ked im vadi loz,buzny,mikulasenci, podvody atd ze sa ozvu.


4.
označiť príspevok

Klein muž
   2. 3. 2018, 00:15 avatar
Nerozumiem ti a nedal si mi odpoveď na moje dve otázky.
O akej obete Malachiáš hovorí? Alebo obeta nie je obeta ale je to symbol?

Čo sa týka druhej otázky, jedenie chleba a pitie z kalicha je jednoznačne fyzické.
A aké je to duchovné nerozoznávanie tela? Akého tela a čo to má spoločné s jedením chleba, keď to telo Krista nie je.
Ja ti naozaj nerozumiem a myslím, že keby som dal Bibliu do rúk sto ľuďom nikto by to nepochopil ako to ty myslíš.

Ano, Noeho archu a potopu chápem doslova. A o tejto veľkej potope hovoria mnohé staroveké civilizácie. Avšak potopa sveta neznamená, potopa Ameriky aj Austrálie. Šlo o potopu dovtedy poznaného sveta pre ľudí Ázie. Pre starovekých australčanov bola Austrália svetom a o iných kontinentoch nevedeli.


7.
označiť príspevok

Klein muž
   2. 3. 2018, 00:39 avatar
Napísal si:
Brat som toho kto sa nauci ctit v Duchu a Pravde a odvrhne vierovyznania tohto sveta a lzi.

Duch je Duch Svätý.
Pravda je Ježiš. (Ja som cesta, pravda i život.)

Boha Otca máme ctiť v Duchu Svätom a v mene Ježiša Krista.

Ja odvrhujem vierovyznania tohto sveta. Aj cirkvi tohto sveta založené ľuďmi.
Ale Kresťanstvo a Katolícku cirkev neodvrhnem, lebo oni nie sú z tohto sveta.
Cirkev na Pastierovi Petrovi založil Kristus, ktorého kráľovstvo nie je z tohto sveta.


3.
označiť príspevok

dodo6363 muž
   2. 3. 2018, 00:09 avatar
Pozri co pre teba ma hodnotu a co nie. Bud k sebe uprimny, ak by si prezrel a pochopil ze vsetko je to o osobnom vztahu jednotlivcov s Bohom a nie o ritualoch ale o hlbke slova mas pociatok svojej odpovede. List Korintskym a Efezskym ked lepsie pocitas tam tie odpovede su. Hlava jednotlivcov duchovneho tela a udov je ten pravy a vecny Adam cize Jezis jeho Eva cize Maria je ta skutocna Nevesta a cirkev a duchovnou matkou udov tohto tela. Pismo predsa uci ze vsetok zivot je z muza a skrz zenu, teda Boha a jeho Pani a Jezisa a Marie v tom je posolstvo lasky a kralovstva Bozieho a nic ine clovek nepotrebuje len zivu vieru a kontakt s nimi a lustit pisma mimo modiel a vierouk tohto sveta zvedeneho satanom


5.
označiť príspevok

Klein muž
   2. 3. 2018, 00:25 avatar
Všetko začína osobným vzťahom s Bohom.
Potom zisťujem, že tento Boh ma povoláva do spoločenstva s ľuďmi.
A spoločenstvo ľudí svoj vzťah s Bohom a medzi sebou vyjadruje cez rituály.

Toto čo čítam v Biblií je obyčajný nepotrebný rituál?
Takže Duch Svätý sa neodovzdáva vkladaním rúk nástupcov apoštolov? Nie je to potrebné?

Keď sa apoštoli v Jeruzaleme dopočuli, že Samária prijala Božie slovo, poslali k nim Petra a Jána. Tí prišli a modlili sa za nich, aby prijali Ducha Svätého, lebo na nikoho z nich ešte nezostúpil; boli len pokrstení v mene Pána Ježiša. Vtedy na nich kládli ruky a oni prijímali Ducha Svätého. Keď Šimon videl, že kladením rúk apoštolov sa udeľuje Duch, priniesol im peniaze a povedal: Dajte túto moc aj mne, aby prijal Ducha Svätého každý, na koho položím ruky. Peter mu však povedal: Nech zhynie tvoje striebro s tebou, pretože si sa nazdával, že Boží dar sa dá získať za peniaze.

Pavol napísal: „Nezanedbávaj dar, ktorý je v tebe a ktorý si dostal skrze proroctvo s vkladaním rúk starších.“
A počas ustanovenia diakonov napísal : „Postavili ich pred apoštolov a oni sa modlili a vložili na nich ruky.“


6.
označiť príspevok

dodo6363 muž
   2. 3. 2018, 00:33 avatar
Nastupcovia apostolov v ziadnom organizovanom nabozenstve tohto sveta neni su ani nikdy neboli jedine ak Judasa lebo nik iny by take modlarske parodie na spolocenstvo veriacich nezakladal. Cele zle podanie, zly predpoklad mas z coho vychadzas a vsetci ty co tu trepu ze treba vyjst z duchovneho babylonu a este chodia do potkanich nor este si sami nevybrali brvno z oci


8.
označiť príspevok

Klein muž
   2. 3. 2018, 01:00 avatar
Takže Ježiš vložil na apoštolov ruky, dýchol na nich, povedal prijmite Ducha Svätého, komu odpustíte hriechy, bude mu odpustené.

A smrťou apoštolov sa to skončilo.

Prečo potom apoštoli zakladali miestne cirkvi, ustanovili v nich predstaveného (biskupa) na ktorého taktiež vkladali ruky pred vstupom do úradu a kontrolovali ich, písali im listy, dávali im príkazy a zákazy. A vďaka tomu bola vo všetkých tzv. diecézach rovnaká viera.

A čo myslel Ježiš pod slovami keď povedal: Ja budem s vami po všetky dni, až do skončenia sveta.
Úplne každý deň bude Ježiš s apoštolmi.
Peter písal, varí sú všetci apoštoli? všetci proroci?
Teda Ježiš nehovoril o všetkých kresťanoch len o apoštoloch. A apoštolstvo sa odovzdáva vkladaním rúk.

Ty si Ježiša nazval klamárom, že nedodržal svoj sľub.


9.
označiť príspevok

dodo6363 muž
   2. 3. 2018, 01:18 avatar
Boh je Bohom zivych nie mrtvych ziadny pravy Apostol a veriaci nikdy neumrel fyzicky ale sli do nebies po skonceni svojej sluzby v nesmrtelnosti, Peter nikdy nebol mikulasenecky papez a Jezis nezakladal nic na ziadnom cloveku ze dal dary a povolania? Ja mam tiez od neho nie jedno. A nevkladaj mi laskavo do ust co som nikdy nepovedal ani nenapisal to je sama loz co mi davas ako bernu mincu hlavne ta posledna tvoja veta. K biblickym versom sa ti vyjadrim o vikende teraz pojdem spat. A necudo ze mi nerozumies ked chodis k mikulasencom co sefuju vsetkym satanskym mikulaseneckym vierovyznaniam tohto sveta, svet nemoze rozumiet pravych ucenikov iba ak by sa oddelili od vierouk sveta a lzi a cinili pokanie a horlivo studovali ako ked sa Savel zmenil na Pavla Apostola


10.
označiť príspevok

Klein muž
   2. 3. 2018, 01:40 avatar
Tak načo apoštoli zakladali miestne cirkvi keď ich smrťou sa to všetko malo skončiť. A prečo vytvorili organizovanú skupinu na hierarchií a poslušnosti. Oni vyžadovali od veriacich poslušnosť a zároveň prikazovali poslúchať tých, ktorých oni ustanovili.

Načo to robili keď organizované náboženstvo je nesprávne a bolo to ako naháňať vietor.

Prečo si Peter zvolil za nástupcu Klementa a všetci ho počúvali. Počas jeho pontifikátu došlo k vzbure v korintskej cirkvi. Kresťania sa neobrátili na Jána ktorý ešte žil ale na Klementa. On poslal Korintskej cirkvi list, a všetci sa jeho vôli podriadili.

Hovoríš, že ak Ježiš povedal apoštolom, že bude s nimi do konca sveta, tak preto lebo sú v jeho očiach živí a nie preto, žeby tu mali mať nástupcov.

No Ježiš povedal aby hlásali evanjelium do celého sveta a oni do celého sveta nešli.
Ich nástupci v tom pokračovali....

Ty bludár, keby nebolo cirkevnej hierarchie tak by žiadna Biblia neexistovala.....


11.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   2. 3. 2018, 08:28 avatar
Klein

Boh jasne hovorí:
NEPRIJMEM OBETU Z VASICH RUK
RKC si samozrejme hudie svoje :"nech prijme Pán obetu z našich rúk"..
Už len to je hereza maxima a vytrhávanie veršov Malachiáša z kontextu.
RKC si drzo a hereticky opakuje na každej modloslužbe Mal 1,11 bez toho,aby si čo len povšimla Mal 1,10,ktorý ju usvedčuje z prevrátenosti.Nasledujúce opíšem z iných príspevkov:
1,10 a to: ---Nemám vo vás zaľúbenie - hovorí Pán zástupov, a NEPRIJMEM obetu z vašich rúk---
Mimochodom vo všetkých bibliách na svete je v Mal 1,11 ----...veľké moje meno medzi národami, a na každom mieste sa KADI a obetuje môjmu menu...----
Uvidíš,že to kadenie je tam veľmi podstatné.Prečo?

Zj 8,3 ---A prišiel iný anjel a postavil sa pri oltári a mal zlaté kadidlo, a bolo mu dané mnoho kadiva, aby ho dal s modlitbami všetkých svätých na zlatý oltár, ktorý je pred trónom---
Zj 5,8---padli pred Baránkom majúc každý harfu a zlatú čašu, plnú KADIVA, čo sú MOTLITBY svätých---

Boh nepotrebuje vaše obety: Hebr 10:6 ---Nepáčili sa ti zápalné obety ani obety za hriech.---
Pán prijíma iba obety chvály z čistých úst tak,ako je to v Jeremiášovi a prináša denne Bohu kadidlo, modlitbu čistých pier vyznávajúce meno Pánovo


12.
označiť príspevok

dodo6363 muž
   3. 3. 2018, 15:01 avatar
11. Celkom sikovne. 10Este by som k tomu par veci doplnil. Klein, ako uviedol je to presne naopak,to co ludia donasaju ako tradicie a este ak hereticky hovoria ze nejaky tajtrlik ma moc premenit oplatku a cuco na telo a krv Krista ktore je oslavene v nebesiach tak je to cista hereza a ked spolky maju svoje obrady to nic neni pred Bohom,ich ucenia a tradicie su menej ako prd vo vetre. Su horsie,su to ukydane vyvratky ktorymi sa znesvecuju lebo ide o lzive podania, a otec lzi zalozil organizovane nabozenstva Apostoli nic take nikdy nezakladali vasi ucitelia jedine co vedia z bibliami je ich falsovat a prepisovat doplnovat tam veci ako slova typu krestan ktore nikdy predtym v biblii neboli. Oslovenie sudruh ktore sa pouzivalo miesto oslovenia brat co zaviedli oni vypustili. Su 4 evanjelia v kazdom Jezis ustanovil 12 ucenikov cize dokopy Apostolov bolo 48, to prepisali diabli,krst prerobili tiez uplne krstil kazdy evanjelista a kazdy videl zostupovat nieco ine Jan videl Ducha zostupovat ako Orla. Pricom diabli toto rozpoznanie nemaju a tvoji lzivy falosny ucitelia prepisuju rozne miesta pisma ako Zjv 2:6 a 15 v roznych pismach ci Zjv 13:8 coho sa tam asi tak zlakli ????? Su to vsetko falosny ucitelia plny lzi a mikulasenectva,nemaju mena v knihe zivota ani ty co ich nasleduju,protivia sa Duchu Svatemu a idu proti Jezisovi,Bohu,prorokom,skutocnym ucenikom ktorych su nauky a organizacie tohto lziveho svetoveho poriadku nehodne.
A chlieb Bozi prijmat je chapat ze Jezis Kristus dosiel v tele a ako skutocne prebehol jeho prichod a ze to bolo nie pred 2018 rokmi ale pred vyse 720 milionmi rokov a kto uci ine a ma diabolsky 365-6 dnovy kalendar,uci ze panna Maria mohla rodit telesne a dalsie herezy vonkoncom nema meno v Knihe Zivota a nasleduje diablov a kona ich volu a ma ich zjavenie. Mikulasenecky diabli co dali ludom vierovyznania hovoria ze AMEN to je len nech sa tak stane,to nic neni, ja vravim beda im len za to a kazdemu kto v ich lziach pokracuje. Biblia jasne hovori ze AMEN je meno a prinalezi osobe Boha a Jezis Kristus ho zdedil od Otca. A na konci Otce nas a modlitieb ludia hovoria AMEN v listoch je na konci meno, u ludi uz to ma mat vahu a Bohu ju nedavaju naopak hovoria ze ho miluju a ctia a trepu dristy a idu proti nemu a znesvecuju jeho Slovo ktore nahradzuju svojimi dristami. Chcu sa vyvysit nad Boha hovoria ze oni sami su Bohovia a ze biblia je od nich pricom ju nenavidia a protivia sa Bohu a miluju len podvody,pedofiliu,incest,buzny,svetske zlato,falosne ucenia a mafianske praktiky a vykoristovanie ludi,ich mucenie,oblbovanie,upalovanie,vyvolavanie vojen,prerabanie historie,kalendaru, vravim beda im maju na rukach vsetku krv od cias Abela !!!!!!!!!!! A kto sa k nim pripaja a bojuje proti niekomu ako som ja kto v pravde nasleduje apostolske a prorocke ucenie a ma rozne pozehnania a dary a osobny kontakt s Bohom tak tam je vidno na akej strane stoji. Kazdy kto sa moze pokorit,zbavit modlosluzby a lzi,a chce uprimne nasledovat Boha,som mu pomocou a je mu moja sluzba vyhrou ked sa zmiesa z jeho vierou,pretoze ak ides sa spojit s pravdou to ta oslobodi a ten kto ju hlasa ti pomoze,ak ides proti tomu to ta rozseka na kusky. A vase mikulasenecke ucenia po vierovyznaniach to je len potopa kde hynu duse zive. To je cele co mate v skutocnosti co sa pripajate do organizacii a verite lziam po sektach a spolkoch.


13.
označiť príspevok

dodo6363 muž
   3. 3. 2018, 15:19 avatar
1. Ako bonus , na otazku co sa mysli nerozoznavanim tela pocas jedenia chleba ? Telo ma pit i jest dobry pokrm ked to nema hynie,tak i dusa. Biblia hovori o duchovnom pokrme nie o telesnom. Nepropaguje nezmysli ako to ucia spolky,kostoly,sekty.Takze jednak co je telo,predsa ked pismo hovori ze ON zostupil, prisiel v tele, znamena to to ze sa mate vsetci mnoho co ucit a uplne preucit , odhodit vsetky nauky a lzi nabozenstiev co do vas od mala husti okolie a zacat bibliu citat uplne inaksie trpezlivo a prelustit to duchovne z Bozou pomocou. A udy tela Kristovho kde On je hlava nie nejaky antikristovsky mikulasenecky papez a iny trotli, a Panna Maria je krk, su znovuzrodeny veriaci ( prava nauka o znovuzrodeni je uplne ina ako ucia po spolkoch) z ktorych jeden je i moja malickost. Cize ak ma nazyvas ako nemas a zle,ja ti mozno i odpustim pokym by mi s tebou nedosla trpezlivost za tie tvoje lzi, no ked sa neobratis a nezacnes jednat podla mojich rad a i iny skoncite velmi zle domnievam sa . A uvidime na poslednom sude potom kto z nas co hovoril pravo a co nie,ja s tym problem nemam lebo viem ze som vam hlasal podla mojho najlepsieho vedomia a svedomia to co viem ze je pravdou o com som uplne presvedceny.A tam ludom bude dane vediet to co mozu uz dnes vediet od tych co maju toto ucenie,tam budu na poslednom sude ked bude zostupovat ohen z nebies pocut ze vierovyznania a nabozenstva su mimo a oni boli tiez ze Boh sem poslal Krista / Krishnu i prorokov ako Jana / Mohammeda, Krala Salamuna / Budhu, a dalsich a len zmenili ich odkaz a prerobili ich ucenie pisma si podelili a rozdelili a sli falsovat a hlasat lzivym sposobom ludom mikulasenci co im dal Judas svetove organizovane nabozenstvo,to mal satan pod palcom a chcel to dat do ruk Jezisa ak by sa mu klanal vtedy ho priviedol do mikulaseneckeho vatikanu a povedal mu padni na kolena a vsetky kralovstva sveta budu tvoje... , a v podobnom Duchu ako Jezis mozem povedat ze si s nimi judasi a diabol z ich peniazmi zlatom majetkami a uceniami a bezcennymi vecami tohto sveta mozu vytriet akurat tak svoje cierne diery, ucenie o ciernych dierach je mimochodom a im podobnych objektoch tiez cista loz no na to zalozim potom inu temu
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 16:28,  Spamer RODAK...
dnes, 16:27,  -era-, v tomto roku, nebyť korony by koncertovali v mestách USA...
dnes, 16:26,  Odjebte niekto toho kokota plíz !!!!!!!!!!!!
dnes, 16:26,  https://www.youtube.com/watch?v=8NjJzaBQBqo
dnes, 16:26,  Už sú modré i skaly nie len sneh ? Modrá je planeta, kde můžeme žít Modrá je voda,...
dnes, 16:25,  Robte niečo, kým to tu nezajebe úplne do mŕtva !!!!!!!!!!!
dnes, 16:22,  https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/107822142_10216429007150056_4464217109899627573_o.j...
dnes, 16:21,  Sudruh ma absolútnu pravdu v pozadí tú zlatú ikonku Putina a zdravá myseľ že covid 19...
dnes, 16:16,  Rýchlomontáž okien!!!!!!!!!!!!!! Špeciálne euroázijské technológie, ktoré nemajú vo...
dnes, 16:15,  Protest aj proti slovenskému pravopisu. Ypsilon si my, nespokojnÝ, radovÝ občania, nedáme!...
dnes, 16:14,  Kasafran som rád , že si to argumentačne objasnil *13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13
dnes, 15:33,  Len kár
dnes, 15:29,  Zpívající Rusko. Alexandrovci aneb O záludnosti kulturní propagandy Česko se ve druhé...
dnes, 15:24,  Od tých čias sa mnohé veci zmenili . Podobne ako Noční vlci zistili až v roku 2014 ,...
dnes, 15:22,  V Litve po vstupe do EU poklesol počet samovrážd . Tak ako u nás z toho množstva ktoré sme...
dnes, 14:36,  ... tu ich máme: www.youtube.com/watch?v=i9-SRBYjGto www.youtube.com/watch?v=oCc7ySI9YMw...
dnes, 13:58,  Prečo ponechávame dvere otvorené? Lebo nemáme strach. - V roku 2004 vystúpili...
dnes, 13:23,  A prečože prečo tá Litva, keď je už členom gejrópy? Prečo nie sú ľudkovia spokojní?...
dnes, 12:47,  A odkial tento hoax pochádza ? Z facebookovej skupiny Referendum o odvolaní Zuzany...
dnes, 12:41,  Ale to ešte boli ZSSR a Nemecko spojenci
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Za svoje skúsenosti musíme v živote platiť. Ak máme šťastie, dostaneme zľavu.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(87 248 bytes in 0,220 seconds)