Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Božie milosrdenstvo a zločiny tohoto sveta a ježišov kríž.

9
reakcií
610
prečítaní
Tému 29. apríla 2019, 09:40 založil elemír.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
10. 08. 2009
10
16. 09. 2012
14
02. 08. 2010
28
 
 


1.
označiť príspevok

elemír muž
   29. 4. 2019, 09:40 avatar
Skúme predsa diskutovať o tom, čo je hriech a čo je zločin.
Je zločin, ak niekto pretiahne susedu, alebo je to iba hriech ?? Ak si zoberieme, že ženy chodia dnes nie že ako nahé, ale ešte dráždivejšie, ako keby ukazovali nahé telo. Pozrieš sa na ňu a musíš v srdci zcudzoložiť, ako povedal ježiš, hriech prísť musí, ale beda tomu skrze koho prichádza. Ak teda je najčastejším hriechom sex, pri ktorom nedochádza k násiliu, nie je to hriech????
Hriech zostáva určite a nielen že zostáva, ale týmto hriechom sme dovolili vojsť do našej duše toho, ktorý má na pláne spôsobi cez nás omnoho ťažšie hriechy , ako kvázi ničím neškodný sex.
Pripustili by sme, že na tento duh sexu by sa mohlo vuzťahovať nekonečné božie milosrdenstvo ???? je to ťažký hriech, ale čo ak dôsledky tohoto hriechu mali za následok ježišov kríž..
Vlastne, týmto sme prišli k tomu, že ak božie milosrdenstvo, tak by mal o tom rozhodať ten, ktorý prispel k tomu, že nádej na odpustenie tu bude.
Teda za každý hriech má byť odplata, ale ježiš može povedať, toto sa tomuto odpúšťa, lebo já som to za neho odtrpel.
Lenže je to logické a reaálne ? Logicke určite hej, ale reálne ?????
Ježiš zomrel za všetky hriechy sveta ????
Ja si myslím, že za každý hriech je vždy zodpovedný ten, kto ho spácha a v čom je božie milosrdenstvo ?
Mne osobne to teraz vychádza, že božie milosrdenstvo je to, že ježiš nezomrel za všetky hrichy sveta, aby ich zmazal, ale preto, aby každý hriech mal možnosť byť odpustený.
Lebo ľudia žijúci pred ježišom nemali ani túto možnosť. Dovtedy mohol odpúšťať hriechy len boh, ale až jánom krestiteľom a potm ježišom , ako človekom mohli byť odustené hriechy, ak bol hriech vyslovený, bol úprimne oľutovaný a hriešnimk dostal poučenie, čo má dalej robiť.
To ale sme stále vo sfére hriechu a čo teraz zločin ????
Je jasne napísané, že každá slza z oka bude zotretá a každá kvapka krvi zúčtovaná.
A teraz možno ani nebude treba, aby sme si pripomenuli zločiny sveta ani nie celodejinné, ale skúsme si spomenúť na dnešný svet. Koľko ľudí zomrelo a zomiera v napríklad v sýrii, stredná amerika, kvôli drogám,afrika, azia ?????
Myslíte si, že aj toto má byť zrušenébožím milosrdenstvom, ža aj za to zomieral ježiš, aby aj týmto zločincom bolo odpustené. ???????
Za každou kvapkou krvi boh nájde zodpovedného človeka, ktorý vydal pokyn, či nariadenia aby vojak, či pilot, či dôstojník zabíjaôli ľudí. ???? Samozurejme, že sú aj spravodliví, ktorí sa musia brániť so zbraňou v ruke, proti týmto zločincom, ale práve satan obrátil rebríček hodnôt v zlých ľuďoch, aby bolizločinci, aby vymýšľali rôzne propagandy, že pravda a spravodlivosť sú práve na ich strane a nie naopak. Lenže tieto propagandy sú iba pre tento svet, v prvom rade si musí každý uvedomiť, že nie ten má pravdu, čo má v ruke zbraň, lebo prvé čo je porazené v každej vojne je pravda, ak by pravda zostala nebolo by prečo bojovať.

A kde vlastne je tá prava pravdiva, no predsa u boha. Kolko treaba na to inteligencie, aby si človek dokázal uvedomiť, že boh nie je idiot.
Boh má systém, ktorý môžeme začať chápať snáď len v dnešnej dobe obrovských počítačov a vidí presne v každej slze a v akždej kvapke krvi, kto ju spôsobil kolkí takzvaní svätí, budú šokovaní pori poslednom súde, že veď ty máš podiel tiež na každej kvapke krvi, pretože ste neuznali Fatimu a tú ste neuznali pre statna, ktorý je na cirkvi , ktorá si pestuje na sebe prekliatie z tridentu a nedovolí ho nikomu zrušiť.
Samozrejme, teraz všetci vyletia, ako môžeš takto obviňovať cirkev, lebo to nemôže byť pravda, by satan vládol cirkvi ????
Čo ak si tu niekto vymyslel pravdu pre seba celý tento svet a vy svet to aj uveril a vy máte djem, že týmto máte vymalované a príbatka, ktoré nám slúbil ježiš sú na beton naše ????
Lenže odkiaľ máte istotu, že to, čo ste si vymysleli pod klitbou na svoje ospravedlnenie, že s tým bude aj boh súhlasiť ????

Veď ja netvrdím, že to, čo tu píšem je betonová pravda, tú ma iba boh, ale prečo sa nad tým aspom niekto nezamyslí, že čoí ak predsa ??????

všetci veriací sa upriamiuli na to, aby dosiahli spasenie. Veď kto by nechcel, ale ak bude satanovi záležať na tom, aby ste neboli spasení a aby vás mohol vytrhnúť ježišovi z ruky, neurobí všetko preto, aby vás aj takýmto spôsobom oklamal ? Určite ano, v tomto mám zase já istotu.
Pretože najvyšším potvrdením, že kliatba tridentu pokračuje je fatima, ktorá bola zaplatená takmer 110 milionov ľudí, súčastné vojenské konflikty. To ako keby tu nemal nikto predwstavu o tom, kolko musí človek trpieť, ak ak iba popvie svojmu bratovi, že je blázon, ak mu ublíži zabije, teda jednemu jedinému človeku a čo ty stá miliony, to akože zamietneme pod koberec, ktorý sa vola božie milosrdenstvo ?????

Poznám ľudí, ktorí si šli vyprosovať do krakova veci, ktoré ich dlho trápili, choroby, nemohli mať deti a podobne, Nie je náhodou božie milosrdenstvo na vypočutie prosieb a vôbec nie na odpustenie zločinov ???

To nie je nikde napísané, ale čo naša logika, veď kolko ludí to aj takto vidí.

Načo myslíme pri tom, ak si obnovujeme sľuby: zriekate sa zlého, zriekame, ale kliatba zostáva a podľa toho vyzerá aj tento svet.
Čo si myslíte, že ak boh zotrie z oka každú slzu a zúčtuje akždú kvapku krvi, že čo sa stane s tými, ktorí hnali pred sebou armády, aby zabíjali na tisíce, miliony, ???????


2.
označiť príspevok

gabriel pb
   29. 4. 2019, 11:15 avatar
hriech je zobrať niečo čo Ti nepatrí a je to nevinné a sväté, zločin je zakrývať, že niekto berie všetko nevinné


3.
označiť príspevok

meaculpa muž
   29. 4. 2019, 22:41 avatar
elemir, ty tvrdíš "jedine evanjelium" a pritom veríš Fatime, ze Mária žiadala zrušiť dogmy (pravdy viery)  


4.
označiť príspevok

elemír muž
   30. 4. 2019, 22:17 avatar
meaculpa 3
Dobrý postreh, ale , ale ak zgegne 110 milionov ľudí takým spôsobom, že to je predpovedané, tak potom, mohol to byť ktokolvrk, kto to povedal a mohol to byť ktokolvrk, kto by to vypočul a nariadenie vyplnil, potom by mal ten zásluhu u boha že zachránil 110 milionov ľudí, ale ak niekto bránil vyplniť vôlu toho, čo to povedal, nech je to ktotkolvek, automaticky prišlo to, čo bolo slúbené a to čaká pred ohom boží hnevf uza 110 milionhjov ľudí.
meaculpa, tu si to môžeme vysvetlovať všetci ako chceme a tým presvedčiť všetkých ľudí na tejto zemi, ale čo nám to bude platné, ak boh to myslel tak, ako to bolo povedané vo fatime a ako sa to vlastne všetko stLO, A NIE žE STALO, POKRAčUJE TO ĎALEJ a cirkev sa hrá na mrtveho chrobáka.
Ježiš povedal, ak teda mám citovať evanjelium, evanjelium nie je uplné, lebo dnes by ste nestrovili tvrdý pokrm, ale pošlem vám ducha pravdy, ktorý z môjho zoberie a vám povie čo máte robiť. Ak povie pápež ako františek, že maria nie je telegrafná stanica, potom nemôže pochopiť ani znamenia z neba. A zase evanjelium: Pokrytci, ak sa pozriete večer na slnko, viete predpovedať, aký bude zajtra deň a taký aj je, Ale znamenia z neby vás nezaujímajú ????
Pani, ktorá sa zjavovala, sa nepredsatvila ,kto je, na túto otázku odpovdala deťom, som z neba. Zrejme pre cirkev nejaká bezvýznamná osoba ako telegrafka.
A v tom je práve satanov trik klamu, že ak sa niečo povie, tak sa každý najprv pýta: Kto to povedal. A takmer vôbec nerozmýšľa nad tým čo bolo povedané,to tiež môže byť jeden zo symptonov kliartby na cirkvi.
Farizeji vyčítali ježišovi" Z úst nemluvniat si si vypočul slávu a tu su predsa vo vedení cirkvi dospelí ľudia a napohne s nimi ani dokaz desiatky milionov umučených a zbytočne zabitých.
Teda meaculpa, čomu si ty uverila, ak sa ťa môžem opýtať osobne, ježiš povedal, daná mi je všetka moc na nebi i na zemi a kto, okrem neba, sa snažil urobiť zmeny v cirkvi, za cenu takéhoto hrozného nátlaku.
Ak sa židia na púšti začali búriť a boh povedal, nech padne na zem všetko čo je nad 21 a padlo, kto je vinný za týchto mtvych ??????? Boh, lebo je masový vrah, alebo tí, ktorí všemožne bránili práve tomuto bohu, aby vyžadoval od nich plnenie zmluvy ???? Fatima je tá istá božia logika.
Ak sa bohu niečo nepáči, tak začne okolo seba robiť poriadok svojím hnevom, teda božím hnevom si vydobije cirkev takú, ako ju chce mať on, je to jeho a sme všetci jeho ako sme všetci naších rodičov a nie si tu bude niekto robiť z cirkvi biznis pre tento svet a teda ak povedal, nech padne všetko nad 21 a padlo a nech zahynie v ďalšej vojne ešte hrznejšej 110 milionov a padlo, ak sa nesplní to čo on chce, a tak sa automaticky naplní aj to, čo má teraz vatikán na stole a to už sa bude jednať o miliardy.

Vo fatime bol sľubený dlhodobý mier a ak by sa bolo urobilo to, čo bolo nariadené, to je naozaj fakt cirkvi absolútne jedno, či tu je 100 rokov po na zemi mier, alebo tento humus vojen a neprávosti násilia a zločinu. ??????
Tu nie je iné východisko, iba to, že tá kliatba z tridentu platí a satan má pod kontrolou väčšinu cirkvi.-
Aspom ja nevidím iné riešenie tohoto stavu.


5.
označiť príspevok

meaculpa muž
   30. 4. 2019, 22:31 avatar
ale vojna predsa nebola preto, ze papez nieco neurobil.
ludia si zasluzili vojnu, tak ju mali, to ziaden papez nemoze zmenit. ty ale veris tomu, ze Vatikan alebo jeden papez to mohol nejako zmenit.
Mária vo Fatime v 1917 povedala, že táto vojna čoskoro skončí, ale ak ľudia neprestanú urážať Boha, príde ešte horšia vojna, a tak aj bolo.
čítal si už svätého Augustína, Tomáša Akvinského, Teréziu z Lisieux, svätého J. Escrivu?


10.
označiť príspevok

Shagara muž
   4. 5. 2019, 22:48 avatar
5,....to sú tí, čo "posvätili vojnu", a dali jej vyšší duchovný rozmer. Ktovie čo na to Ježiš, knieža pokoja?


6.
označiť príspevok

elemír muž
   1. 5. 2019, 00:49 avatar
Ale bola, možno keby si si podrobnejšie prečítala tie dialogy s deťmi, možno byn si začala aj tY trošku inak rozmýšľať, ak vôbec zostalo niečo po originále , lebo cirkev to asi opravila podľa dogiem A UčENí SVäTýCH OTCOV.
mENUJEš MI TUSVäTýCH, ale kto sú títo svätí ??? odkial sa vzala ich svätosť?
Pokial v tejto svätosti vidíme príkladný život človeka, ako vyznávať a praktizovať vieru, toje vždy premostatných veriacích príkladné a užitočné, ale na linke tejto svätosti sa podsúva veriacim satanov klam, aby neboli spasení, potom je to pasca nastavená satanom.
Keď ježiš rozprával, čo všetko musí čklovek urobiť, prišiel k nemu mladý muž a hovorí mu: Pane, ale toto všetko ja zachovávam, budem teda spasený??, ježiš sa naňho pozrel a hovorí mu : Ale ešte jedno ti chýba, predaj svoj majetok a péotom príď. Kolkí katolíci a iní veriací dnes sú si na beton istí, že to inak ani nemôže byť, lebo všetko saa zachováva, každý sa krstí, spovedá chodí na príjimanie vyznáva a p=ríjma ešte aj iné sviaosti, akždý si dovolí povedať ježišovi,pane toto všetko som predsa zachoval.Ale čo ak ježiš povie: Ešte jedno ti chýba, zbav sa kliatby z tridentského koncilu a potom príď. !!! Menuješ tu sv Augustína apodobne, ale aká je svätosť sv. augustína ak vyznáva, že ježiš je boh, že boh je trojjediný a podobné dogmy a učenia svtých otcov, ktoré v evanjeliu vôbec nie sú. To je príklad jedného.
Musí sa priznať, že každý svätý má svoju svätosť svetskú a čo je od človeka , môže byť aj od toho druhého. Možno teda aj 50 či 80 a možno aj viac skutočne svätí u ježiša aj sú, ale jedine ježiš vidí do duše človeka a jedine on môžýe povedať, napríklad jednému z dvoch rovnakých zločincov ukrižovaných vedľa neho, že ty ešte dnnes budeš so mnou v raji.
Ale ako môže toto povedať niekomu, kto ho nevyznýva v duchu a v pravde, lebo čo ak je pravda čisté evanjelium, akí môžu byť títo svätci svätí, ak uznávajú to, čo nie je v evanjeliu a boha a ježiša to veľmi uráža, ak veriací nedodrží ani prvé prikázanie, ja som tvoj boh jediný a nebudeš okrem mňa vyznávať iného boha a títo svätí a celá cirkev vyznáva troch bohov, alebo dokonca trojjediného boha a keď takúto hlúposť nie je možné pochopiť, čo sa ani nedá, tak sa povie to je nepochopiteľné tajomstvo, teda výrok svätého augustína.
Veď práve toto je tá satanova zástera,,aby sme nevideli a nepochopili a neboli spasení. Má ježiš záujem, aby sme boli spasení, určite, ale on nám dal na to svoje evanjelium a môžete si zobrať do ruky aj evanjelium petra apoštola, marie magdaleny, neveriaceho tomáša a ešte aj judášove, zo všade ide predovšetkým ježiš, ježiš ako náš pán, syn boží a mesiáš.
Svätá trojica existuje, bola presentovaná pri jordáne, je to otec syn a duch svätý, ale nie každý z nich je boh, len ježišov otec. Každý z tejto trojice má jedinečný svoj úkol pri spasení hriešnika a nie podľa svätého augustína, ale podľa evanjelia, kde je ježiš ako telo viniča a vetvičky na jeho tele sme my, ktoré potom jeho otec ošetruje a korá nepináša úrodu, tu olame a hodí do ohňa, ale v priestore medzi nebom a zemou je ježiš jediný, kto pozná cestu tam aj nazad pre každú dušu
A nikto z tohoto sveta nebude sapsený nikým iným, len ježišom, lebo je prvorodený z mrtvyh a teda jediný pozná cestu tam a nazad.
Takže aj my, ak budeme pri poslednom súde, už teraz by sme sa mali pripraviť na otázku ...., ale ešte jedno ti chýba.

Takže treba zrušiť kliatbu.

uvažujme hypoteticky: Čímm by viac cirkev zapáčila bohu ????
Tým , že neurobila nič a zahynulo 110 000 vojakov, alebo zrušila by dogmy a učenia svätých otcov a 110 mliono by bolo uzachránených.


7.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   1. 5. 2019, 01:03 avatar
elemír, ked pochopíš ,čo je vlastne Kristova cirkev, až potom budeš na pravde....(už teraz si na dobrej ceste ako katolík, maš neuveritelný pohľad...(vlastne už katolik ani nie si)......
takže....čo je to vlastne kristova cirkev?.....
je to spolocenstvo ludí, ktore vytvoril clovek?......NIE,NIE,NIE!!!!
a to plati pre vsetky tyakéto spolky......aj pre krestanské!!!!!
Kristova cirkev je spolocenstvo ZNOVUZRODENYCH LUDI, KTORYCH SI JEZIS POZNA.......su to ludia roztrusení po celom svete...a nepatria pod ziadnu denominaciu.......takíto znovuzrodení, su aj v radoch moslimoch.....aj v radoch RKC aj v radoch kresťanských zboroch.....ked toto pochopíš....potom dozrieš.....


8.
označiť príspevok

elemír muž
   1. 5. 2019, 08:24 avatar
ondrej 61,
rtakže ty máš betonovú istotu, že si všetko pochopil a že patríéš medzi ľudí, ktorých ježiš pozná, čo by pre mňa malo znamenať, že som trafil na človeka, ktorý už všetko pochopil a všetko vie a všade bol dvakrát a ktorý má v sebe dojem, že všetko dopredu ma na beton zaistené a jeho spasenie nemôže byť ohrozené v žiadnom prípade.
Ja tiež snívam takýto nádherný sen a povedal by som , že neustále hľadám cvestu k nemu.
Je to asi tak, akože sa pozerám na auto v obchode a chcelby som si ho kkúpiť, ibaže mi chýba už len to jediné a to sú peniaze. Kolkokrát som bol tak blízko a ž nebolo treba veľa a auto malo byť moje, ale raz sa stalo, raz to a potom iné a peniaze museli ísť vždy inde, len nie na to auto.
A aj so spasením u mňa to je podobné,,kolkokrát som si myslel, že už to lepšie namôže byť a mám to isté, ale vždy sa zapletie do života niečo nové, ba dokonca som bol po autonehode na ARE a dvakrát som zomrel od bolesti a vždy, keď som prišiel k tým oným dverám, bol som vrátený nazad s poznámkou, že ty tu ešte nepatríš.
Hovoríš o znovuzrodení, ale ja som cítil, že som znova narodení, keď som sa dozvedel, že ježiš nie je boh. Prežil som hrozné dva týždne so slzami v očich, až kým sa moje znovuzrodenie nenaplnilo, Tie dva týždne môjho znovuzrodenia boli tie najtagickejšie dni v mojom živote doteraz. Aby som pochopil skutočnú pravdu o ježišovi, že nie je boh, musel som zaplatiť touto bolesťou, ale hneď potom som pocítil úľavu, ako žena, keď bolesti skončia a na rukách má zrazu svoje dieťa
Je ale aj pravda, že ak som sa hneď po pôrode obzrel okolo seba, zhrozilsom sa v akom stave je naša cirkev.
A v čom bol hlavný rozdiel ??? Otvorili sa mi oči a začal som rozlišovať dobro a zlo. Možno aj tak podobne, ako sa otvorili oči adamovi a eve a skončil u nich rajský život bez bolestí a starostí, lebo ich pred tým nepoznali.
A kto im otvoril oči ??? Samozrejme kto iný ako satan a ako, oklamal ich tým, že im povedal, boh vás klame, jedzte zo stromu a určit nezomriete ! Ibaže klam bol v tom, že boj mal na mysli inú smrť, ako satan. Satan ich oklamal polopravdou,lebo je to majster lži a svojím klamstvom sa snaží zničiť každé božie dielo.
Ondrej, ty si nespomenul satana ani raz a čo ak toto všetko, čo si tu nafúkol ako bublinu, práve toto je ten jeho klam, na ktrý sa ty a aj 95% katolíkov spolieha ???? Žiť si v cirkvi v takýchto snách to snáď je ako žiť v manželstve bez detí, iba si užívaš sex a nemáš iáných starostí, ako iní manželia, čo majú deti. Netušia, čo je to uza námaha starť sa dennodenne, čo dáš dieťaťu jesť, ču mu oblečieš, kde bude spať, škola atď a čo takto rodiny s viac deťmi, veľa detí,peňazí málo, jeden chce rozdeliť pniaze tam druhý na niečo iné obaja chcú dobré , ale jedina chba je , že tých peňazí je vždy málo a vždy sú preto dennodennodenne hádky, hnevy sváry, lebo každý chce deťom dobre po svojom, ale to sa nedá.
Preto máte radšej cirkev ľahšiu načo by vám bola cirkev, kde sa musíte trápiť kvôli deťom, ako manželia.
Cirkev pod tridentskou kliatbou je ako bezdetné mnželsvo, bez starosí sa sexuje aj po 80, zatiaľ čo manželia viacdetných rodín žijú spolu už iba na počmáranych dušiach z hádok a škriepok navyhnutných pri výchove detí.
Toto je umenie satanovho klamu, dokáže klamať takým spôspbpm, že človek ani netuší, že práve opak je pravda toho, o čom je skutočne presvedčený.
Takže ondrejko, napíš mi ty tvoj osobný nházor a neskovávaj sa za cirkev,prečo cirkev zurivo chráni nad sebou kliatbu z tridentského koncilu a nechce sa vymaniť spod satanovej nadvlády ???? A nechce túto kliatbu zrušiť. Kto je schopný uveriš, že tridentský kliatba je bohom dané a stanovená , To nech sa na mňa nikto nehnevá, ale ja to odhadujem na IQ = -28.
Lebo ja som presvedčený, že toto nie je kristova cirkev a nikdy nebude, pokial bude pod touto kliatbou.Lebo satan ich núti robiť veci naopak, aby mali v sebe rebríček hodnôt podľa ježiša otočený naopak.
príkladov je hrôza a ba až do plaču.
Sú to takmer všetky dogmy a učenia svätých otcov. Lenže akí je to svätosť a aká je to inteligencia ak je v evanjeliu napísané, že váš otec nech je len jeden a váš učiteľ nech je len jden, ale v cirkvi obrátený rebrík, Otec je každý a nielenže máme učiteľov na mraky, máme ešte aj učiteľské ústavy a čo je ešte hroznejšie, na týchto univerzitách kvázi učiteľských ústavoch
sa dokazuje pravdivosť dogiem ako satanových klamstiev. Najvyšší klam satana je, že toto všetko je bohom dané a bohom stanovené.
Sám satan vie, že keď toto hovorí, že klame, lebo ani jeden človek nevdí do hlavy inému človeku a ako chce potom vidieť do hlavy boha ?????, aby vedel, čo boh chce a čo nie ????
Aká inteligencia je potrebná na to, aby sme si všetky tieto veci takto rozobrali a aká inteligencia je potrebná na to, aby sme sa odvážili to opraviť a to nie len vo vlastnej duši, ale v celej cirkvi.


9.
označiť príspevok

elemír muž
   2. 5. 2019, 09:43 avatar
Rozmýščľajte, všetko, čo píšem másvoj dôvod a pôvod v evanjeliu. Peter odpovedá ježišovi: Kam by sme šli, keď ty máš slová večného života.
A všetko, čo je mimo evanjelia sú slová večnej smrti.

Nádeje nádeje, kde ste sa tu vzali, zle sme mali v rukách, po dobrom šľapali.
Po dobrom šľapali a od zla špinaví, čo budeme robiť, ak sa pravda zjaví ?
A pravda pravdivá, bohom kristom daná zašľapaná v blate,
po čom ste túžili, to si užívajte.
A potom poznáte, čo ste mali robiť, nemali ste si dať jednoduchu pravdu
naopak otočiť.
Naopak otočiť a uveriť zlému, dráma sa skončila,už je rozhodnuté
ortieľ vynesený, ako ste nechceli, tak to teraz máte.

Milosrdenstvo chcem a nie obetu !
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Prečo majú niektorí ľudia čisté svedomie? Pretože ho nikdy nepoužili.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(78 923 bytes in 0,496 seconds)