Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Boh je ilúzia slabých ľudí.

148
reakcií
1561
prečítaní
Tému 5. októbra 2013, 14:49 založil Blanka.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Blanka žena
   5. 10. 2013, 14:49 avatar
Ak by neexistovala smrť, neexistovali by ani náboženstvá. Čoho sa náboženstvá boja zo všetkého najviac... ? Bolo by úžasné ak by existoval Boh. Ale je to len klamstvo... Má to vôbec vo svete obdobu, aby na jednu jedinú vec bolo toľko protichodných názorov ? Keď budem zle žiť a zomriem pôjdem za trest do pekla alebo sa znova narodím ? Prečo tomu ľudia veria ? Chcete vidieť večnosť ? Budete na to potrebovať tri veci...
Trápna frázou „Boh je láska“ Ak si teda postavíte svoje náboženstvo na základe veci ktoré sú mimo možnosti dokazovania máte vyhrane Náboženstva sú zhubný nádor spoločnosti. Je to metla a pliaga ľudstva. Jama ktorú sme si sami vykopali a teraz sme do nej spadli. Čo ľudia potrebujú zo všetkého najviac ? Je to ako mor, čím viac ľudí je nakazených tým viac sa ich nakazí. Nech zdravý rozum raz zažiari celému svetu.

Fakt si myslíte, že môže existovať jeden Boh a :
Jedno náboženstvo mi bude za trest sľubovať reinkarnáciu a druhé peklo. Keď budem zle žiť a zomriem pôjdem za trest do pekla alebo sa znova narodím ak je len jeden Boh ? Je Boh schizofrenik ? Rozpoltená osobnosť ? Raz peklo a raz reinkarnácia, ako sa mu zachce ?
Myslíte si, že keď budete obetovať Krišne, tak bude Krišna existovať. Len Preto, že ju uctievate ?
Myslíte si , že keď budete obetovať Jahvemu, tak bude Jahve existovať. Len preto, že vi ho uctievate ?
Myslíte si , že keď sa budete modliť k Alláhovy, tak bude Alláh existovať. Len preto, že vi sa k nemu modlite?
Myslíte si , že keď sa budete modliť k Ježišovi, tak bude Ježiš existovať. Len preto, že vi sa k nemu modlite?

Žiadny Boh, Bohovia nikdy preto neexistovali, neexistujú ani nebudú existovať. NIKDY
Prečo tomu ľudia veria ?
Čo je živnou pôdou pre náboženstvá ?
Z čoho čerpajú výživu celé tisícročia ?
Existujú na tieto otázky odpovede ?
Existujú a ja vám ich hneď poviem. Je to také jednoduché. Tak prosté, že neviem odpoveď len na jedinú jedu otázku. Prečo tomu ľudia ešte stále veria a prečo na to už neprišli skôr...
Niekedy sa ľudia báli aj vlastného tieňa. Boli sme bezmocný pred mnohými prírodnými javmi. Oheň, vietor, voda. Boli sme taký zraniteľný, taký slabý a príroda vládla nad nami a nie mi nad ňou.

Bezmocnosť, nikto nieje všemohúci. Už ste určite mali niekedy v živote pocit bezmocnosti. Boli ste v situácii keď sa nedalo nič spraviť. Boli ste pierko unášané víchricou. Mohli ste sa len dívať a čakať čo sa stane... Je to fakt hrozný pocit. To nebudem vyvracať. Je fakt príjemné, keď vám zrazu niekto pomôže, keď vás niekto zachráni, podrží, máte sa o koho oprieť. Je príjemné sa k niekomu utiekať. Dokonca je to také príjemné, že sa ľudia budú utiekať aj k niečomu čo vôbec neexistuje. Lebo je to príjemné... lebo je to fajn...
Niekto ma zachráni...
Niekto ma vytiahne z kaše...
Niekto pri mne stojí...
Niekomu na mne záleží...
Niekto mi pomôže...
A najpríjemnejšie je ak je ten niekto všemohúci... To nevadí
Že som si ho vymyslel
Že neexistuje
Že ho nikto nikdy nevidel
Že každý si ho predstavuje inak
Nič s toho nevadí, pretože je to príjemné... A vtom to je. Ľudia tomu veria lebo tomu chcú veriť, lebo im to robí dobre.
Aké príjemné je povedať nikomu pred, kým sme bezmocný „Boh ta stresce“ „Veď aj na teba príde“ „Božie mlyny melú pomaly ale isto“.
Aké príjemné je kryť svoje zlé skutky za náboženstvo.
To môžem lebo to mi viera nezakazuje.
To nič veď sa vyspovedám
Alláh ma odmení lebo zabíjam neveriacich.
Ďalším dôvodom je strach zo smrti. Ak by neexistovala smrť neexistovali by ani náboženstvá. Veď všetko podstatné čo sľubujú, je až po smrti.
Teda aká je odpoveď na otázku : Z čoho čerpajú výživu celé tisícročia ?
Z ľudskej bezmocnosti.

Človek má však vedomie. Vie že existuje a to je jeho prekliatie. Vie, že keď umrie neuvidí slnko, mesiac, hviezdy, ženu , deti, kamarátov... a bojí sa. Kto ma zachráni, kto zabráni môjmu zániku na veky.
No predsa Boh, ten čo môže „všetko“ zariadiť. Len to má jednu chybu nikto to nevie dokázať a nikto ho nikdy nevidel. Ups... A máme to tu. Ak by nebolo ľudského vedomia človek by si neuvedomoval o čo všetko vlastne smrťou prichádza. A preto potrebuje únik, fantáziu, sen ku ktorému sa utieka. Čo je teda živnou pôdou pre náboženstvá, čo je to čo máme mi a nemajú zvieratá ? V E D O M I E
A prišiel čas na poslednú otázku:
Prečo tomu ľudia veria ?
Lebo chcú. Lebo sa boja. Lebo chcú mať poistku, zadne dvierka.
Ja viem že by bolo príjemné ak by bol niekto kto by
Ma zachránil...
Ma vytiahol z kaše...
Pri mne stál...
Komu by na mne záležalo...
Mi pomohol...
Bolo by úžasné ak by existoval Boh. Ale neexistuje.

A nebudem sa kvôli tomu, že som bezmocný, že raz umriem utiekať k takým klamstvám ako sú náboženstva/Boh. Len preto aby som sa cítil dobre.
Tak sa neznížim.
Ďalší argument ktorý tu chcem spomenúť. Je dosť častý. Sú ľudia ktorí tvrdia „Ja nepotrebujem náboženstvo, aby som veril v Boha“ . Problém je v tom, že z pojmom Boh neprišiel Boh ale náboženstvá. Pojem Boh je produkt náboženstiev a preto je od náboženstiev neoddeliteľný.
Povedať Boh vo všeobecnosti, bez konkrétneho náboženstva je nezmysel. „Boh vo všeobecnosti“ je ešte väčší nezmysel, ako Boh nejakého náboženstva. Aký je teda ten Boh vo všeobecnosti ? Aký sa mi páči ? Akého som si ho vymyslel. A keď každý si vymyslí toho svojho, čí je ten pravý ?
A čo sa stane z Bohom, ktorého si vymyslel nejaký človek po smrti toho človeka ? Zomrie spolu s ním. Ako mi môže pomôcť Boh ktorého existencia je priamo závislá na tej mojej ?
Veď on je odkázaný na mňa a nie ja na neho. Môžem ho kedykoľvek stvoriť a kedykoľvek zničiť, tak ako sa mi akurát páči. Som Bohom Boha. Náboženstvá sú blud, Bohovia náboženstiev sú blud. Ale Boh vo všeobecnosti je blud umocnený na druhú...
Viete ako vyzerá večnosť ?
Chcete vidieť večnosť ?

Láska „zázračný“ argument všetkých teistov. Ale čo to je ? Ta ich láska. Podľa mňa je to len produkt ľudského mozgu.
Žiadate dôkaz, nech sa páči.
Predstavte si že nikoho milujete celé roky ( žena, muž, deti). Potom máte úraz hlavy a stratíte pamäť. Neviete kto to je, neviete ako sa volá, kto to je. Stane sa cudzím človekom. Myslite, že ho budete milovať. Myslite si, že budete k tomu človeku pociťovať to čo predtým. Budete k nemu cítiť to čo cítite k ostatným ľudom, ale nie to čo ste cítili predtým k tomu človeku. Láska zmizne z vašími spomienkami. To je dôkaz, že láska je priamo závislá na hmote. Na vašom mozgu. Tak ako všetko, sny, túžby, lásky, vedomosti, skúsenosti. Je to len programové vybavenie počítača zvaného mozog. A raz ten mozog zhnije...
„To čo sme vytvorili tu po nás zostane“. Ďalšie klamstvo. Nezostane nič, možno pár rokov možno pár storočí ale naveky nezostane nič. Všetko podlieha deštrukcii. Aj keby som si dal postaviť pyramídu nezostane tu na veky...
Naše deti zomrú tak ako mi, na dobro ktoré sme vykonali sa zabudne... Možno hneď a možno až za tisíc rokov.
Tvrdenie „láska je večná“ Je stupidita prvého stupňa. Žiadna láska tu po nás nezostane na veky. Keď zomrú ľudia, ktorí si nás pamätali, zomrie aj láska.
Trápnou frázou „Boh je láska“. Len preto že je to príjemné a chceli aby to trvalo naveky.

Argument: „Treba niečomu veriť, veď každý niečomu verí“ ( v zmysle viery v Boha )

Ako zistím, že je niečo klamstvo ? Ako zistím či je nejaká teória pravdivá, alebo je to klamstvo ? Test, experiment, dôkaz. To je jediný prostriedok. Ak si postavím svoj náboženský systém takým spôsobom, aby sa nedalo nič vyvrátiť potom mám už na päťdesiat percent vyhrane. To čo človek môže dokázať, hypotézy, teórie , tvrdenia, sa týka len hmoty. Teda len to čo je hmotou sa dá dokázať, alebo vyvrátiť. Ak si teda postavíte svoje náboženstvo na základe veci, ktoré sú mimo možnosti dokazovania mate vyhrane. Musíte si teda svoje náboženstvo postaviť na veciach mimo hmotu, tak budú nenapadnuteľné. Tento svet mimo hmotu sme si my ľudia nazvali „duchovný svet“, „duchovné veci“ . Ak si teda svoj náboženský systém postavíte do duchovnej sféry bude síce nedokázateľný, ale aj nevyvrátiteľný.
Lenže toto je dvojsečná zbraň.

Nech zdravý rozum raz zažiari celému svetu. S týmito slovami sa z vami na dnes lúčim. Prajem pekný deň a úspešný týždeň plný čírej Pravdy bez klamstva.

Čítajte viac: dolezite.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí sta2rky, Osvietený


5.
označiť príspevok

lahoda muž
   5. 10. 2013, 15:26 avatar
V diskusii pod clankom na ktori si dala odkaz, som nasiel zaujmavy clanok.
Autor tohoto článku dokázal, ze ateizmus je sám o sebe založený na lživých dogmách, ktoré sa nedajú vedecky dokázať ani v prípade hmoty, vesmíru pôvode života, žiaden seriózny vedec do dnešných dní ateistické dogmy nevie potvrdiť. Ďalej majú na svedomí najviac ľudských životov so zvrhlými ideológiami (kapitalizmus, fašizmus, komunizmus), zadlžovanie ľudí, človek je pre nich len pracujúci hmotný stroj, ukrutný labák tzv. Čína. Ateizmus, respektíve antiteizmus je o veľmi silných ľudoch, ktorí svoje dogmy musia dokazovať násilím, zotročovaním a pod..


6.
označiť príspevok

lahoda muž
   5. 10. 2013, 15:27 avatar
opravujem, prispevok, nie clanok


14.
označiť príspevok

fajer
   5. 10. 2013, 16:12 avatar
lahoda,daj nejakú ateistickú dogmu,alebo len trepeš sprostosti....
Súhlasí dodo...best


20.
označiť príspevok

Krištof
   5. 10. 2013, 16:29 avatar
Napr. opak toho, čo tvrdí teizmus: Boh je príčinou vesmíru, jeho presného nastavenie, príčinou vzniku života, človeka, existencie morálky, estetiky atď. Vlastne ateisti tvrdia opak toho - že to vzniklo bez inteligencie, náhodou, slepými silami a pod. To sú ich "dogmy", ktoré nedokazujú.


66.
označiť príspevok

Lemmy muž
   5. 10. 2013, 19:18 avatar
Nemáš pravdu, ateisti tiež hľadajú vysvetlenia ako vznikol vesmír. Kozmológia ti nič nehovorí?


146.
označiť príspevok

TvojOponent19
   8. 10. 2013, 08:29 avatar
"dogma" a cesta hľadania sú rozdielne veci.
Prečo si do jabĺčkového kompótu sypeš použité kondómy?


7.
označiť príspevok

Tvoja_iluzia žena
   5. 10. 2013, 15:34 avatar
Blanka, mňa by zaujímalo, či aj ty zdieľaš tento názor, ktorý si sem dala z tej stránky?


8.
označiť príspevok

Blanka žena
   5. 10. 2013, 15:37 avatar
v niečom ano, nadobúdam presvedčenie že ozaj Boh je ilúziou, preto rada by som aj iné názory aby som v tom mala mierne jasno. Boh ako pojem je o bolesti - B - oh, oh môj ty Bože, necítiš tam stonanie ?


12.
označiť príspevok

Krištof
   5. 10. 2013, 16:06 avatar
1. To je ale slabý názor. Keď je autor len nejaký nezmyselný organizmus, nemusí sa namáhať s nejakým svojím svetonázorom. Jedinou jeho úlohou má byť biologická reprodukcia.

Citujem: "Ak by neexistovala smrť, neexistovali by ani náboženstvá."

Ale čo? Napr. aj šimpanzy a delfíni zomierajú a nemajú náboženstvo. Dokonca aj ateisti poznajú smrť a nemajú náboženstvo v klasickom zmysle. Hoci aj oni majú nejaké názory, viery, morálky a pod., teda nežijú len ako púhe biologické organizmy. Aj ty máš svoje náboženstvo, len mu hovoríš inak.

"Náboženstvá sú zhubný nádor spoločnosti. Je to metla a pliaga ľudstva. Jama ktorú sme si sami vykopali a teraz sme do nej spadli."

Ty si asi spadol na hlavu. Bez náboženstva by si bol na úrovni pračloveka v jaskyni. Náboženstvo nie je výmysel, je staré asi ako homo sapiens sapiens.

"Nech zdravý rozum raz zažiari celému svetu."

Aký zdravý rozum chceš, keď si len nezmyselný organizmus, ktorý bojuje "v džungli" o prežitie a svoje množenie ako hmyz? Rozum je Boží dar.

"Jedno náboženstvo mi bude za trest sľubovať reinkarnáciu a druhé peklo."

Zato, že ty máš strach z pekla, neexistuje Boh? Keby som mal ja taký názor ako ty, keby som popieral pravdu, lásku, Boha, možno by som mal tiež strach z pekla. Ja myslím skôr na nebo.

"Myslíte si, že keď budete obetovať Krišne, tak bude Krišna existovať."

Myslíš si, že keď neveríš v Boha, tak skutočne neexistuje? Nazdávaš sa, že keď veríš, že vznik a existencia vesmíru, zeme, života, človeka je len výplodom slepých síl, že to tak naozaj musí byť?

"Prečo tomu ľudia veria ?"

Lebo duchovno a náboženstvo je staré asi ako samotný homo sapiens sapiens. Lebo s potenciálom pre to sa už rodíme, podobne ako sa rodíme s potenciálom pre rozum či reč. Lebo možno je to pravda.

"Niekedy sa ľudia báli aj vlastného tieňa. Boli sme bezmocný pred mnohými prírodnými javmi. Oheň, vietor, voda. Boli sme taký zraniteľný, taký slabý a príroda vládla nad nami a nie mi nad ňou."

Nie si ty postihnutý? Veď boja sa aj psy a mačky, opice a šimpanzy, aj nad nimi vládne príroda. Prečo teda nemajú náboženstvo?

"Vie, že keď umrie neuvidí slnko, mesiac, hviezdy, ženu , deti, kamarátov... a bojí sa. "

Ale hlúposť, s tým môžeš oblbovať malé decká. Ja som bol do 27 rokov neveriaci a nebál som sa toho. Ani ateisti sa toho neboja.
Mne z toho textu vychádza, že jeho autor je ustrašený, že sa bojí toho a tamtoho, nevie si pomôcť a preto si myslí, že to je príčina duchovna a viery v Boha.

"Bolo by úžasné ak by existoval Boh. Ale neexistuje."

Nno vidíš. A existuje.

"Teda len to čo je hmotou sa dá dokázať, alebo vyvrátiť."

Však aj hmotné veci sa toho týkajú: stvorenie vesmíru, jeho nastavenie, života, človeka, hodnoty... Čo sa týka nehmotných vecí, tak vnímať sa nedajú fyzicky ani tvoje myšlienky, duševné procesy, rozum, subjektívny svet. Teda ak nemôžeš ukázať, že "aha toto tu je môj rozum", znamená to, že nemáš rozum? A na druhej strane ako dokážeš, že existujú slepé sily, ktoré stvorili všetky tie veci? Kde sú tie slepé sily? :-P

"Nech zdravý rozum raz zažiari celému svetu. "

To by si najprv musel ukázať, kde je ten zdravý rozum. Či to náhodou nie je len nejaký výmysel :-P


118.
označiť príspevok

Leah Pragmaticka žena
   6. 10. 2013, 15:37 avatar
Veda je ilúzia pre ateistov, ktorá im robí falošnú nádej, že niečomu rozumejú a sú rozumní. Opak je pravdou, kto píše ateistické nezmysly a zastáva sa ich je jasným dôkazom, že rozum nepoužívajú a sú vrcholne nerozumní.


124.
označiť príspevok

meaculpa muž
   6. 10. 2013, 16:16 avatar
Leah nauc sa to do buducnosti ako ja: akonahle niekto vyhlasi, ze je ateista, v tom okamihu straca nalepku rozumneho cloveka a uz sa s nim rozumne viac nebavi.

byt agnostikom moze aj rozumny, ale za ateistu sa vyhlasi len clovek bez rozumu, uplny magor, s nimi sa neda bavit, ako sa chces bavit s clovekom bez rozumu? neda sa to, nema rozum, sa mozes bavit z blaznami v ustavoch..


125.
označiť príspevok

Leah Pragmaticka žena
   6. 10. 2013, 16:23 avatar
Meaculpa, ja súhlasím. Akonáhle človek svoju osobu realizuje len cez označenie ateista, bez urážky je to stratená existencia a človek, s ktorým sa nedá ani rozprávať a nieto ešte spolupracovať či nedajbože byť s ním vo vzťahu.

A inak meaculpa aký je Tvoj skorší nick, neviem Ťa zaradiť.


126.
označiť príspevok

meaculpa muž
   6. 10. 2013, 16:39 avatar
zarra, sice som nebol zablokovany, ale pre istotu ako ochrana


132.
označiť príspevok

Anti-ruwolf muž
   6. 10. 2013, 22:34

Príspevok bol vymazaný administrátorom.2.
označiť príspevok

TvojOponent19
   5. 10. 2013, 15:12 avatar
Ak Boh neexistuje, teda má všetko príčinu. Čo je príčinou bytia? Kde bol začiatok existencie a času?
Prehliadaš najdôležitejší dôvod na vieru - a ním je prijatie viery ako pravdivej a logickej.
Ak teda praješ týždeň plný Pravdy,praješ týždeň vyplnený vierou

Viera zo strachu je bezcenná. Viera z vypočítavosti je bezcenná. 
Súhlasí Slušný človek


3.
označiť príspevok

Blanka žena
   5. 10. 2013, 15:17 avatar
o akej viere hovoríš ?, lebo vedľa v téme som spomenula aký je rozdiel vo viere samotnej a v presvedčení 


4.
označiť príspevok

lahoda muž
   5. 10. 2013, 15:24 avatar
A ty si presvedcena o com?
A ak si o niecom presvedcena o svojom Bohu, falosnej filozofii, preco chces brat presvedcenie druhym ludom?


9.
označiť príspevok

Blanka žena
   5. 10. 2013, 15:39 avatar
ako beriem presvedčenie iným ľuďom, je to o názore, ak si silno presvedčený o svojej viere k Bohu a skutočne veríš a vieš prečo, nemá a nemôže ti to nikto vziať, alebo ?
Súhlasí Slušný človek


11.
označiť príspevok

lahoda muž
   5. 10. 2013, 15:50 avatar
Samozrejme mne moje presvedcenie nik nemoze vziat , mne sa z Bohom zije lahsie a skrze Boha aj lepsie pozera na svet.
Aj ked nie som a ani som nikdy nebol o Bohu presvedceny na sto percent
Kazdy clovek je iny a kazdy pocituje svoju vieru inak. niekto vaha a pod aj ked chce verit a tomu tu vieru mozes vzat, kazdy clovek ma take obdobie kedy vaha, aj ja som ho mal.


13.
označiť príspevok

fajer
   5. 10. 2013, 16:09 avatar
Čo je príčinou bytia? Kde bol začiatok existencie a času? Okrem človeka to vo vesmíre nezaujíma nikoho,pre prírodu je čas absolutne nepodstatná veličina....


65.
označiť príspevok

ruwolf_5 muž
   5. 10. 2013, 19:15 avatar
Ako si prišiel na tuposť, že ak boh neexistuje, tak má všetko príčinu?
Súhlasí Lemmy


10.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   5. 10. 2013, 15:45 avatar
"Boh je ilúzia slabých ľudí"
dovolím si nesúhlasiť, pretože ako môže byť slabosť v pokore? v pokore uznať, že môže existovať niečo nad nami, niečo, čomu nedokážeme plne porozumieť, pretože sme len malí ničotní ľudia. práveže to chce určitú vnútornú silu a stabilitu.
slabosť vidím presne v opaku, v ľudskej pýche,ktorá odmieta niečo také priznať, myslí si že nemôže existovať nič silnejšie, nič, čo by bolo mimo ľudský "pochop". že proste existuje len to, čo vidíme. a prečo? no zo strachu pred tým silnejším a väčším. strach=slabosť.
nedaj sa ovplyvniť, blanka, takýmito a podobnými článkami, ktoré hlásajú drzo a sebavedomo jedinú možnú pravdu tým, že vysmievajú pravdu iných. ak hľadáš, hľadaj v iných vodách ..


15.
označiť príspevok

Blanka žena
   5. 10. 2013, 16:20 avatar
Zoe takto to vidím ja, že rozumný človek nepotrebuje Boha ak žije podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia, tiež môže svojim správaním vnášať pokoru a môže rozdávať lásku a podobne.
Slabošstvo je v tom Zoe, že slabý človek ak má problém, sa utieka k Bohu a prosí o pomoc, nemá dosť síl na to, aby ten problém zvládol, pretože verí, že NIEKTO ato ej jeho Boh, mu ten problém vyrieši, ..ten rozdiel je v tom, že rozumný človek si rieši problém, iný človek napr. neveriaci, má dosť síl na to aby problém sám vyriešil


17.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   5. 10. 2013, 16:26 avatar
ale úprimne veriaci neverí kvôli tomu, aby sa mohol ku Bohu utiekať, ak je len toto podstata jeho viery, je to skutočne slabošské. preto by som nezovšeobecňovala, čo sa veriacich týka, ani neveriacich..
ale uznať svoju malosť, to slabosť nie je a toto patrí k úprimnej viere.
Boh nie je len barlička, je to predovšetkým cesta podľa mňa. a určite nie ľahká ..


69.
označiť príspevok

sta2rky muž
   5. 10. 2013, 19:45 avatar
Vy nábožensky veriaci si vôbec neuvedomujete v akom stave sa nachádza vaše vedomie. V prvom rade vás vaše náboženstvo vystraší tým čo je boh, čo si želá, čo máte konať (hlavne v prospech svojej cirkvi) a potom vám dá veľmi neistú nádej na akési iluzórne spasenie a večný život. No vy to pokladáte za úprimnú vieru a očakávate splnenie nádeje, ktorú vám nik nezaručí, ba ani nemôže zaručiť, či splniť, lebo po smrti úplne zaniká vaše vedomie jednoducho tak ako pri operačnej anestézii. Tí čo boli takto uspatý to môžu potvrdiť.


73.
označiť príspevok

Krištof
   5. 10. 2013, 19:57 avatar
"V prvom rade vás vaše náboženstvo vystraší tým čo je boh,"

Vystrašený si možno ty. Ja keby som popieral pravdu, lásku, Boha, možno by som bol tiež vystrašený. Boh je Boh, takže určitá bázeň je v poriadku, avšak aj láska a pod. Všimol som si, že aj autor úvodného textu veľa píše o strachu a pod. Zrejme aj on je vystrašený, bojí toho a tamtoho, nevie si pomôcť a preto si myslí, že to je príčina duchovna a viery v Boha.
Súhlasí Malá Zoe


79.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   5. 10. 2013, 20:15 avatar
tiež si myslím, že ten článok je dosť zúfalo, priam hystericky napísaný. človekom, ktorý asi sotva vie, čo je skutočný pokoj v duši ... kto má pokoj, necíti strach... a pokoj je aj súčasťou viery.


76.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   5. 10. 2013, 20:11 avatar
nerozumiem o akom strachu tu píšeš, ty sa varí bojíš niekoho, koho miluješ a kto miluje teba? :-) nezmysel.
a viera predsa nie je len o nádeji na posmrtný život, viera je predovšetkým o živote. tu a teraz.
Súhlasí Krištof, lahoda


91.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   6. 10. 2013, 10:08 avatar
Blanka,15, pokiaľ môžem povedať za seba, ako veriaci prosím Boha o pomoc, ale to neznamená, že sa svojou silou nepričiním o vyriešenie môjho problému. Boh mi môže pomôcť tam, kde už moje ľudské sily nestačia. Boh od nás ani neočakáva, aby sme len so založenými rukami čakali na jeho pomoc.
Zaujala ma aj veta : "neveriaci má dosť síl na to, aby problém sám vyriešil." Skutočne je to tak? A vždy? Vždy má na to dosť síl?
Súhlasí Malá Zoe


93.
označiť príspevok

anaJ*
   6. 10. 2013, 10:14 avatar
Oveľa viacej ako veriaci, lebo vie, že na žiadnu barličku v podobe Boha, či jeho služobníka s dobrým a širokým srdcom sa spoliehať nemôže.
Súhlasí Wolfe, Pegas


95.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   6. 10. 2013, 10:24 avatar
Anaj, možno odhodlania. Ale to neznamená, že má aj viacej síl, inak by nebolo toľko samovrážd.


98.
označiť príspevok

anaJ*
   6. 10. 2013, 10:36 avatar
Nebudem sa sporiť, lebo neviem, iba si myslím a myslieť ako je známe znamená "h@vh@" vedieť. Nemyslím si však, že samovraždy sa netýkajú veriacich, skôr naopak, štatistika hovorí, že práve veriaci sú náchylnejší k psychickým poruchám.
Súhlasí Pegas


103.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   6. 10. 2013, 10:46 avatar
Anaj, daj nejaký link k nejakej takej štatistike.


111.
označiť príspevok

anaJ*
   6. 10. 2013, 11:07 avatar
Duchovne založení ľudia sú podľa vedcov z University College London náchylnejší na psychické poruchy. Výskum ukázal, že práve oni majú najväčšie problémy s úzkosťou, rôznymi fóbiami či neurózami, ale aj drogami a dokonca prijímaním potravy.

Nechce sa mi teraz hľadať všetky články, tak iba jeden za všetky   zdravie.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


112.
označiť príspevok

lahoda muž
   6. 10. 2013, 11:12 avatar
Ale ba minule nedavno tu daval kristof zaujmavy clanok nechce sa my ho hladat a tych clankov a knih je viac kde sa tvrdi presny opak.
a ze veriaci su urcite viac vyrovnanejsi.


114.
označiť príspevok

anaJ*
   6. 10. 2013, 11:22 avatar
Rob, ako myslíš. Mne viera v Boha žily netrhá. Aj tak sa s ním iba hádam  


115.
označiť príspevok

Wolfe muž
   6. 10. 2013, 11:59 avatar
Pretoze nasiel ventil sebaklamu, nie preto, ze mu v tom pomaha Boh...


107.
označiť príspevok

Chiara.1 žena
   6. 10. 2013, 10:52 avatar
95. Slušný človek ale ten, čo sa už utieka k samovražde má aj psychicko duševný problém, proste nie je čistý a jediné východisko vidí v tom,, že si ukončí život. U detí , či týraných osôb je to iné, kde je napr. strach a teror, šikana a nenájde podporu, beznádejne hľadá únik z bezvýchodiskovej situácie práve samovraždou.


104.
označiť príspevok

Chiara.1 žena
   6. 10. 2013, 10:48 avatar
93. Je to široko individuálne a na jednotlivcovi ako sa dokáže s chorobou vyrovnať či pobojovať, ono je dokázané že tí veriaci čo sa silno modlia, si nastavia psychiku na uzdravenie. Neveriaci sa tiež môžu psychiku nastaviť na to že im nič nie je a sú zdraví a zázračne to pomáha.


131.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   6. 10. 2013, 21:20 avatar
veru, nie nadarmo sa hovorí " pomôž si, človeče, aj Boh ti pomôže" .-)
Súhlasí Chiara.1


16.
označiť príspevok

Nadja žena
   5. 10. 2013, 16:23 avatar
Podľa mňa, pokora je silou bezmocných... veď prečo byť pokorný tam, kde vieš problém vyriešiť? Tam je naopak pokora slabosťou.
Súhlasí sta2rky


18.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   5. 10. 2013, 16:29 avatar
pokora je uznanie svojej malosti a omylnosti. nedokonalosti. pokora je pravda o sebe samom. ja tam nejako nevidím spojitosť s bezmocnosťou ...ide o postoj ku sebe samému.
Súhlasí Slušný človek


21.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   5. 10. 2013, 16:31 avatar
samozrejme, aj neveriaci môže byť pokorný. ale úprimne veriaci nemôže byť pyšný .-)


22.
označiť príspevok

Nadja žena
   5. 10. 2013, 16:34 avatar
Dám ti príklad
Vidíš tonúť človeka. Vlny, nebezoečbé je do nich skočiť a pokúsiť sa ho zachrániť.
No s pokorou môžeš sa pozerať, ako zomiera, lebo pokora je od slova "koriť", neprotiviť sa tomu, čo sa deje. Môžeš sa proti tomu postaviť, a zachrániť ho, ale v tom niet pokory...
Súhlasí Slušný človek, Wolfe


24.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   5. 10. 2013, 16:40 avatar
ale ved pokora nie je nečinnosť, bezmocnosť, absolútne sa nerozumieme, nadji. ešte raz, je to o postoji ku sebe samom. pokorne uznať svoje omyly.
a ku príkladu, podľa mna, ak by úprimne pokorný človek videl topiaceho a bol by aj úprimne veriaci, čiže by si nadovšetko vážil ľudský život, rýchlo by sa prežehnal, poprosil v duchu Boha o pomoc a bez váhania by skočil ho zachrániť :-)


25.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   5. 10. 2013, 16:43 avatar
Pokora (lat. humilitas, rus. smirenomudrije, nem. Demut, ang. humility) je jednou zo siedmych cností, je to slobodné, nie vynútené uvedomovanie si vlastnej nedokonalosti pred vyššou existenciou, môže byť nesprávne chápaná ako závislosť na niekom. Opakom pokory (jedna z cností) je pýcha (lat. superbia), ktorá patrí medzi sedem hlavných hriechov.
Pokora je skromné chovanie, nesebeckosť a prejevuje sa u človeka, ktorý rešpektuje druhých. Pokora je pocit, keď si človek uvedomuje vlastnú nedokonalosť, alebo závislosť na vyššie požiadavky a má tak dôveru, keď sa to od neho očakáva, a nie keď potrebuje neúmerne velebiť sám seba. Pokora vyrastá z pocitu vlastnej slabosti a nedokonalosti vzhľadom k požiadavkám vyšších bytostí.
som si našla pomocnicu wiki, občas sa neviem, nedokážem správne vyjadrovať : )
Súhlasí Slušný človek


26.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   5. 10. 2013, 16:44 avatar
prejavom pokory je napr . vďačnosť za to, čo máme. ľudia zvyknú len dudrať na to, čo všetko nemajú, ale málokedy si uvedomujú, uvedomujeme, čo všetko máme a nemuseli by sme mať ...
Súhlasí Slušný človek


27.
označiť príspevok

Nadja žena
   5. 10. 2013, 16:47 avatar
Nie, ja ako vždy vidím aj plusy aj mínusy, slovník:
pokora, -y ž.
1. vedomie, uvedomenie si vlastnej slabosti, podriadenosti, vlastných nedostatkov a správanie sa podľa toho, poníženosť

Podriaďovanie sa, nepriečenie sa ani "osudu". Keď ochoriem, tak sa s tým ľahšie zmierim, a netrápim sa. Alebo idem a bojujem. Obidvojo naraz sa nedá - bojovať a pritom byť pokorný. ))


28.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   5. 10. 2013, 16:54 avatar
jasné, že dá. pokorný nie je bezmocný, ani hlúpy. a taktiež neznamená zotrvávanie vo vlastných omyloch, súčasťou je aj zmena, boj obrazne povedané. ak ochoriem, zmierim sa s tým ľahšie ako pokorný, ale pokora nie je nečinnosť, pasivita. je to aj boj, len zbrane sú obmedzené. ak ochoriem snažím sa vyzdravieť, samozrejme, opakom pokory je pýcha, myslíš, že len pyšní sa snažia byť zdravými? nedáva to logiku :-)
Súhlasí Tvoja_iluzia


33.
označiť príspevok

Nadja žena
   5. 10. 2013, 17:03 avatar
Všimni si synonymá; ak pokora je podriadenosť, nepodriadenie nie je v súlade s pokorou... je to priečenie sa, teda antonymum.

To slovo "pokora" sa dá vysvetliť rôzne, a z toho vyplýva naša nezhoda.
Ty ho vysvetluješ skôr ako zmier s stým, čo nevieš ovplyvniť, teda to je taká... obmedzená pokora, a o tom som písala hneď ako prvé.

Môžeš cítiť poníženie tam, kde vládneš?


41.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   5. 10. 2013, 17:10 avatar
áno, pokora je aj poslušnosť, podriadenosť, ale nie slepá. podľa mna by bolo v očiach Boha práveže hriechom nechať niekoho utopiť sa a nezakročiť. bolo by to niečo ako zabitie. takže pokora je aj boj, vzopretie sa, ale len do určitých hraníc. hranice sú hriechy. ale ja to neviem dobre vysvetliť, ale mne je to myslím, jasné ako facka :-)
Súhlasí Slušný človek


42.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   5. 10. 2013, 17:14 avatar
ochorela som, pokorne sa zmierim s chorobou, nezúfam, nehysterčím, ale nenechám to len tak, snažím sa vyzdravieť , pretože si vážim vlastný život, ak by som si nevážil, je to hriech. veľmi som zjednodušila, ale snád sa rozumieme :-)
Súhlasí Slušný človek


30.
označiť príspevok

Tvoja_iluzia žena
   5. 10. 2013, 17:00 avatar
27..Nadi, môže sa stať, že tá choroba ťa pokore práveže naučí  
Súhlasí Malá Zoe, Wolfe


43.
označiť príspevok

Nadja žena
   5. 10. 2013, 17:21 avatar
Naučí, a hlavne vtedy, keď nemáš na ňu liek... inak si ju ani nevšimneš a taká ľahká, čo si dáš tabletku a vyzdravieš, nenaučí ťa nič ))
Súhlasí Wolfe


83.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   5. 10. 2013, 20:46 avatar
...a ešte niečo pre nadju, pekne hudobne vystihnuté.. ku tomu, čo sme rozoberali.
http://www.youtube.com/watch?v=W3-1-vV6ZPQ Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


94.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   6. 10. 2013, 10:21 avatar
Nadja, 27, ty nemusíš prejavovať pokoru(v tvojom ponímaní) voči tvojej chorobe, voči bacilom. Boh dal schopnosť tela brániť sa (biele krvinky a pod.), nevyžaduje od ľudí, aby sa poddávali napr. chorobe a tým prejavovali akože pokoru, tieto veci vôbec nesúvisia s pravou pokorou, aj keď ti to podľa slovníka tak vyšlo.


97.
označiť príspevok

Nadja žena
   6. 10. 2013, 10:32 avatar
Boh dal aj bacilom schopnosť nás usmrtiť a boj s nimi prehrať, takže zomierajú aj bez toho, že by sa chorobe poddali... A zomierajú na choroby aj tí najušľachtilejší, nijako si nepomôžeme, keď aj sa snažíme byť dobrí, takže nič iné ako pokora nám nepomôže toto zniesť.


100.
označiť príspevok

Chiara.1 žena
   6. 10. 2013, 10:44 avatar
97. Obávam sa že si vedľa ako tá jedľa, chorobu na ktorú veriaci človek trpí, ľahšie prekonáva so svojou vierou, ktorá mu dáva nádej a aj človek, ktorý je neveriaci, má tiež svoju vieru v to, že sa raz uzdraví. Celá podstata je nepadať na duchu ale veriť sám sebe, veriť v svoje sily a uzdravenie. K tomu je potrebné aj podporujúce okolie. Platí pre toho, kto chce žiť, kto už nechce to celé vzdá a vystaví sa osudu.
(aby sme nezachádzali pri tebe do zbytočných detailov, len toľko, že ani genetické choroby pokora nevylieči, tam pomáha sa naučiť s tou chorobou žiť ako keby bol zdravý.)


105.
označiť príspevok

Nadja žena
   6. 10. 2013, 10:48 avatar
Chiara, veď ale ty potvrdzuješ to, čo píšem


108.
označiť príspevok

Chiara.1 žena
   6. 10. 2013, 10:55 avatar
105. Naozaj? Pokora je čo podľa teba, lebo píšeš "takže nič iné ako pokora nám nepomôže toto zniesť". Ja neviem, ale pokora a nádej je rozdielny pojem.
Súhlasí Nadja


110.
označiť príspevok

Nadja žena
   6. 10. 2013, 11:06 avatar
Máš pravdu, teda nie len pokora, ale aj nádej...


101.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   6. 10. 2013, 10:44 avatar
Nadja, máš pravdu, ale ja verím, že to tak nebolo vždy. Verím, že Adam a Eva pred hriešnym pádom mali dokonalé telá v zmysle, že nemohli ochorieť, ich imunita by stále vyhrávala. Túto slabosť zrejme získali až po prvom hriechu voči Bohu. Myslím si, že túto silu dokonalého ľudského tela mal aj Ježiš.
Súhlasí veriaci-3


106.
označiť príspevok

Nadja žena
   6. 10. 2013, 10:49 avatar
Ježiš nemal, lebo prosil svojho ocka, aby ho zbavil trápenia... mal silu ducha, nie tela.


31.
označiť príspevok

ruwolf_5 muž
   5. 10. 2013, 17:00 avatar
Slovák nevidí "tonúť", prinajhoršom tak "topiť sa" (ale neznamená to "kúriť" sebou).  
Súhlasí Slušný človek


32.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   5. 10. 2013, 17:03 avatar
ruwko, ale ak by sa chcela nadja vyjadriť básnicky, tak je to možné, nie? :-)
Súhlasí Slušný človek


36.
označiť príspevok

ruwolf_5 muž
   5. 10. 2013, 17:05 avatar
Nó, mohlo by to znamenať napr. rekordne priberať na hmotnosti (blížiť sa k 1 tone).  
Súhlasí Malá Zoe


37.
označiť príspevok

Nadja žena
   5. 10. 2013, 17:06 avatar
S tou vodou v pľúcach samorejme  
Súhlasí Malá Zoe


35.
označiť príspevok

Nadja žena
   5. 10. 2013, 17:05 avatar
No veď topiť som vyčiarkla zo zoznamu použiteľných slov a jak sa povie po slovensky keď niekto zomiera na vdýchnutie vody?


38.
označiť príspevok

ruwolf_5 muž
   5. 10. 2013, 17:08 avatar
To je topenie sa.


40.
označiť príspevok

Nadja žena
   5. 10. 2013, 17:10 avatar
Mi to prišlo ňák moc český, no...


39.
označiť príspevok

ruwolf_5 muž
   5. 10. 2013, 17:10 avatar
slovnik.juls.savba.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
topiť sa = klesať pod hladinu (vody) a hynúť zadusením


92.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   6. 10. 2013, 10:13 avatar
Nadja nerozhodnosť, alebo slabosť alebo strach z nebezpečných vĺn nemá nič spoločné s pravou pokorou. Trochu si to mýliš.
Súhlasí Malá Zoe


96.
označiť príspevok

Nadja žena
   6. 10. 2013, 10:27 avatar
Je to možné; zatial sa mi však zdá, že práve toto k pokore vedie.
Zistenie, že nedokážeme byť dokonalí, mať všetko, po čom túžime a nutnosť znášať bolesti a sklamania, podľa mňa vedie k pokore. Tam, kde sme si istí, je pokora pre nás zbytočnosťou.


116.
označiť príspevok

Wolfe muž
   6. 10. 2013, 12:09 avatar
Ja by som to upravil asi takto: Choroba pomaha vytvarat pokoru, ale pokora nepomaha odstranit chorobu.

Akurat vcera som nahodou nieco take pisal v teme Sú katolíci kresťania ?
post 125, ako reakcia na post 124

""pokial ich budes stavat nad lasku k bohu tak dostanes zenu co ta bude ponizovat a oduvat sa. aby ponizenim tvojho tela ocistila udrzala tvoju dusu cistu " >> Niekedy ked som este veril, tak som rozmyslal nad takymito vecami.
Ako napriklad preco ma clovek trapenia (ako krestania radi hovoria kriz) = clovek je chory (ci uz docasne, alebo chronicky), ma financne problemy, problemy vo vztahu/so vztahom atd... Napadali ma myslienky, ze keby clovek nemal urcite formy trapeni, tak by ho nemalo co vybrusit. Bol by pysny, nemal by obmedzenia a zistil by, ze presiahol hranice, az ked by bolo uz neskoro a dopadol by tak nejak ako Ikaros. Trapenia ako keby cloveka viedli k nejakemu druhu pokory (a potom tak trochu aj empatie k inym ludom, pretoze najlepsie pochopime niekoho, jedine ak zazijeme to iste, alebo nieco dost podobne).

Nie som pre trapenie. Len pisem, ako som sa niekedy vyrovnaval alebo vyrovnavam s urcitymi myslienkami (myslienkovymi pochodmi)"
Súhlasí Nadja, Slušný človek


117.
označiť príspevok

Nadja žena
   6. 10. 2013, 12:24 avatar
Väčšina ľudí je presvedčená, že pokora je cnosťou... ale byť pokorný pred neprávosťou nazývajú napr. zbabelosťou... ony tie vzťahy, city a pocity sa ani nedajú vypovedať, také sú rôznorodé a naše pomenovania nutne pokrivkávajú
Čo je v jednom prípade čnosťou, to ňou v inom nie je, preto s tým máme toľko problémov ))
Súhlasí Wolfe


127.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   6. 10. 2013, 19:20 avatar
Wolfe, 116, sám na sebe môžem potvrdiť, že ma moja dlhotrvajúca chronická choroba robí vnímavejším a chápavejším voči utrpeniu druhých.


19.
označiť príspevok

Blanka žena
   5. 10. 2013, 16:29 avatar
Zoe takto to vidím ja, že rozumný človek nepotrebuje veriť v Boha ak žije podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia, tiež môže svojim správaním vnášať pokoru a môže rozdávať lásku a podobne.
Slabošstvo je strach a v tom Zoe, že slabý človek ak má problém, sa utieka k Bohu a prosí o pomoc, nemá dosť síl na to, aby ten problém zvládol, pretože verí, že NIEKTO - a to je jeho Boh, mu ten problém vyrieši, ..ten rozdiel je v tom, že rozumný človek si rieši problém, ako aj neveriaci, nájde dosť síl na to aby problém sám vyriešil, takže celé je to o spôsobe myslenia a konania. Veriaci očakáva že si vyprosí, po určitej dobe sa niečo vyrieši a pripisuje to Bohu, to je tá ilúzia o Bohu.

Zoe, ten článok je sloboda slova a názor na Boha, tak neviem prečo to považuješ za vysmievanie ? Aké ? Že niekto triezvou mysľou napíše ako Boha vidí, to by veriacich nemalo popudiť .
Súhlasí sta2rky


23.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   5. 10. 2013, 16:37 avatar
už som vyššie napísala ako som to myslela. ak niekto verí v Boha len preto, aby sa utiekal ku nemu, nie je to úprimne veriaci. to skutočne viac dobra urobí neveriaci v Boha, ktorý je ale pokorný a láskavý ku iným ..ale to neznamená, že viera v Boha je slabosť. slabosťou je len pre zablúdených.
mna článok nepopudil, len s ním nesúhlasím, je zaujato a veľmi jednostranne napísaný. cítim negatívne emócie, zlé vibrácie .-))


29.
označiť príspevok

Tvoja_iluzia žena
   5. 10. 2013, 16:57 avatar
ženy, ale ja mám teraz iný problém ako je pokora či Boh...poraďte mi prosím, ako mám vyčistiť škvrnu od cvikly? oprala som a ostalo  


34.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   5. 10. 2013, 17:04 avatar


44.
označiť príspevok

Iesus_z_Nazaretu
   5. 10. 2013, 17:22 avatar
miesto so škvrnou od červenej repy podložíme dostatočným množstvom nasiakavej tkaniny, škvrnu pokvapkáme 5 % čpavkom s vodou a kefkou preklepkávame do podloženej tkaniny do ktorej sa farbivo vsaje.potom škvrnu potrieme suchým mydlom, ktoré speníme a penu odstránime. nakoniec utrieme vlhkou utierkou


45.
označiť príspevok

Iesus_z_Nazaretu
   5. 10. 2013, 17:23 avatar
a modli sa k bohu (alebo k Iesusovi) aby to vyšlo... 


47.
označiť príspevok

Nadja žena
   5. 10. 2013, 17:24 avatar
To jakože k tebe?  


52.
označiť príspevok

Tvoja_iluzia žena
   5. 10. 2013, 17:30 avatar
a kde zoberiem čpavok? ...a Boha? 


55.
označiť príspevok

Iesus_z_Nazaretu
   5. 10. 2013, 17:33 avatar
tam kde berú Romovia čikuli a boha si požičaj od týchto čo tu o ňom básnia doaleluja


57.
označiť príspevok

Tvoja_iluzia žena
   5. 10. 2013, 17:35 avatar
básničky som nečítala od nich veru..veru


46.
označiť príspevok

Nadja žena
   5. 10. 2013, 17:24 avatar
Už ani tá repa nie je čo bývala, mne teda vždy vyprať sa dala... čo to do nej dnes dávajú?


48.
označiť príspevok

Iesus_z_Nazaretu
   5. 10. 2013, 17:26 avatar
keď je špina zažratá tak nepomôže ani modliť sa
Súhlasí Malá Zoe, Tvoja_iluzia


49.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   5. 10. 2013, 17:27 avatar
to si patentuj ako lesusov výrok .-)


50.
označiť príspevok

Nadja žena
   5. 10. 2013, 17:27 avatar
Používej, Vanish, mastnoty a špíny se zbavíš či jak to je


51.
označiť príspevok

Iesus_z_Nazaretu
   5. 10. 2013, 17:30 avatar
to bolo na začiatku...teraz platí: Kup si Vanish, peňazí sa zbavíš.....
(skúšal som ho raz na koberec....potom som kúpil Kobex a ním som to vyčistil(alebo tak nejak sa volá)


56.
označiť príspevok

Tvoja_iluzia žena
   5. 10. 2013, 17:34 avatar
51...sveter ale nie je koberec )) ...ja mám Oxy Action, ale neviem, či mi nevyžerie dieru?


54.
označiť príspevok

Tvoja_iluzia žena
   5. 10. 2013, 17:33 avatar
Nadi, ale môžem dať Vanish na vlnu??


58.
označiť príspevok

Nadja žena
   5. 10. 2013, 17:36 avatar
Nie, aha:
"načku Vanish vyrába spoločnosť Reckitt Benckiser. Vanish sa zameriava na vývoj a výrobu produktov na textílie, ktoré účinne odstraňujú škvrny rôzneho pôvodu. Ako napríklad čokoláda, vaječný žĺtok, horčica, káva alebo čaj, červené víno, kečup a ďalšie (nie je určené na kožu, hodváb alebo vlnu). V sortimente sa okrem iného ponúka jú práškové alebo tekuté pracie prostriedky na biele alebo farebné prádlo, ktoré sa pridávajú k praciemu prášku ale dajú sa naliať alebo nastriekať aj priamo na odolné škvrny pre lepší účinok. Ďalšou veľmi úspešnou a obľúbenou položkou je prášok, šampón a sprej na škvrny a znečistené koberce. Vanish Oxi Action funguje na všetky druhy škvŕn aj na tie najodolnejšie."

Akej farby je to, čo je poškvrnené?


62.
označiť príspevok

Iesus_z_Nazaretu
   5. 10. 2013, 17:40 avatar
Vidíš,vidíš....Panna Mária nemala takéto problémy s Vanishom a pod....ona bola nepoškvrnená....


53.
označiť príspevok

Tvoja_iluzia žena
   5. 10. 2013, 17:31 avatar
ved som Kronstar-om postriekala a aj tak..wrrr


59.
označiť príspevok

Blanka žena
   5. 10. 2013, 17:37 avatar
normálne citrón na to vytlač , nechaj pôsobiť , repa ide vyprať.


61.
označiť príspevok

Nadja žena
   5. 10. 2013, 17:38 avatar
Dnes sa vyrábajú prášky na pranie, ktoré fľaky dobre fixujú asi...


60.
označiť príspevok

Iesus_z_Nazaretu
   5. 10. 2013, 17:37 avatar
dnes na STV2 bola relácia TEST magazín kde testovali účinnosť odstraňovačov škvrn pri praní....dopadlo to tak že väčšina výrobkov prepadla dokonca že ešte viac boli škvrny fixované v látke....najlepšie je prádlo najprv namočiť, použiť j(ň)adrové mydlo....a poton preprať práškom


63.
označiť príspevok

salbea žena
   5. 10. 2013, 18:20 avatar
ani mne nic nepomaha opat donutit byt bielymi biele stucne po zapase


64.
označiť príspevok

salbea žena
   5. 10. 2013, 18:23 avatar
na zapasy pouzivam vzdy nove
co mam robit,nechcem byt lemrava matka pre ostatnymi matkami,takto ma vzdy snehobiele
a faaakt,v com peru pre papeza oblecenie,bud ma vzdy tiez nove,alebo to peru v tajnom zosvetlovaci


67.
označiť príspevok

meaculpa muž
   5. 10. 2013, 19:26 avatar
Blanka, Blanka, co to za somariny hlupacikov citas )

Boh je vsemohuci Pan, vsetko stvoril.

Vsetci ludia su slabi. Alebo ty si sa vytvorila sama?

Aj lekar je iluzia len pre slabych ludi.


68.
označiť príspevok

Blanka žena
   5. 10. 2013, 19:35 avatar
meaculpa, ty to nepochopíš 


70.
označiť príspevok

meaculpa muž
   5. 10. 2013, 19:51 avatar
vidim, ze ty nieco nechapes, hlupucka


72.
označiť príspevok

Blanka žena
   5. 10. 2013, 19:54 avatar
nie som taká hlúpa aby som nevedela že so zlým človekom ešte aj hlupákom ako ty je zbytočné strácať čas. 


78.
označiť príspevok

meaculpa muž
   5. 10. 2013, 20:14 avatar
Bohu vdaka, dufam, ze uz na mna nebudes reagovat, maly hlupacik..


71.
označiť príspevok

sta2rky muž
   5. 10. 2013, 19:52 avatar
Blanka je to dobrý článok pre mysliacich, ale aj pre náboženstvom vystrašených a povzbudených veriacich. Ozaj cieľ náboženstiev je človeka vystrašiť, naučiť ho pokorne plniť, čo káže cirkev a potom čosi neisté, nekontrolovateľné sľúbiť.
Súhlasí Lemmy


74.
označiť príspevok

Blanka žena
   5. 10. 2013, 20:05 avatar
starky ja tak uvažujem , že bigotní veriaci sú v akomsi zajatí svojej viery, ktorá im určuje pravidlá ako žiť ako myslieť a konať, možno takí ani nežijú svoj život, ale život náboženských pravidiel, a čo je najhoršie že týmto ich postojom trpí ich okolie pokiaľ nezdieľajú ich presvedčenie.


77.
označiť príspevok

lahoda muž
   5. 10. 2013, 20:12 avatar
Asi zabudas na to ze Europu a da sa povedat formovala krestanska filozofia ci chcers alebo nie aj teba.
Chel by som vediet ako by svet vyzeral bez krestanstva
Napriklad keby sa ateisti, vyvyjali nejako izolovane, co by to bola za kultura.

Inac mna by zaujmalo, ak inak by si este chcela zit


80.
označiť príspevok

meaculpa muž
   5. 10. 2013, 20:17 avatar
tiez som jej chcel napisat, ze by mala svoj strach preorientovat radsej na liberalov, co si myslia, ze mozu vsetko

uvidime, kto jej ublizi viac, hlupuckej naivnej


75.
označiť príspevok

Krištof
   5. 10. 2013, 20:08 avatar
Sta2rky, vidíš, aj tu píšeš o vystrašenosti. Možno si ty vystrašený. Pochopíš, že z pohľadu ateizmu naturalizmu si len nezmyselný organizmus, ktorého jedinou podstatnou úlohou je biologická reprodukcia? Že žiadny zmysel ani účel pre teba nemá pravda, láska, etika, estetika etc.? Myslíš si, že hmyz potrebuje na svoj život a šírenie pravdu, lásku, etiku, estetiku? V čom a prečo si ty podstatne iný ako hmyz z pohľadu ateizmu naturalizmu? Len z pohľadu teizmu, že človek je Božie stvorenie, má zmysel a účel pravda, láska, etika, estetika...


81.
označiť príspevok

Blanka žena
   5. 10. 2013, 20:17 avatar
Krištof, hmyz a zvieratká na rozdiel od človeka nemajú vedomie, takže človek bez ohľadu na to čo vyznáva a nevyznáva je individualita, ktorá cíti, vníma a myslí , zdokonaľuje sa vo svojom raste cez lásku, pravdu, etiku, morálku apod.


82.
označiť príspevok

Krištof
   5. 10. 2013, 20:24 avatar
Avšak z pohľadu ateizmu naturalizmu to nemá zmysel a účel. Tam má účel iba biologická reprodukcia. Podľa toho biologický život vznikol náhodou, človek ako jeho bezprostredná súčasť sa vyvinul podobne, pričom tento človek v podstate nemá iný účel než napr. hmyz: šíriť sa, reprodukovať. Tam sú tie hodnoty, ktoré som spomenul, zbytočné a neprimerané


89.
označiť príspevok

sta2rky muž
   6. 10. 2013, 09:09 avatar
Prepáč Blanka, ale v tomto sa pravdepodobne mýliš. Vedomie je schopnosť organizmu, akéhokoľvek živého tvora, vnímať seba a svoje okolie. Intenzita a schopnosti vedomia sa rôznia v závislosti na danostiach toho ktorého organizmu - živočícha. Mám za to, že popieranie vedomia u iných organizmov, ako človeka, je názorom náboženským, cirkevníckym. Prítulnosť, lásku, materinskú lásku a iné danosti vedomia môžeš bezprostredne pozorovať aj u domácich zvieratiek.
Súhlasí Nadja


102.
označiť príspevok

Nadja žena
   6. 10. 2013, 10:45 avatar
Človek nemá nič, čo by v nejakej, byť jednoduchšej, ale väčšinou dokonalejšej forme, nemali aj zvieratká. Donedávna sme boli presvedčení o tom, že iba človek vie rozmýšľať, ale už dnes vieme, že to nie je pravda, tie duševne najvyspelejšie zvieratká akosi intuitívne poznajú aj istú formu spravodlivosti, ako dokázali pokusy.


99.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   6. 10. 2013, 10:38 avatar
Blanka, 81, keď zvieratká nemajú vedomie, ako je možné, že šlovek ho má, keď sa podľa neveriacich(v Boha) vyvinul zo zvieratiek. Kedy a akým spôsobom evolučne toto vedomie získal? Nemyslím to ako sarkazmus, ale vážne a slušne by ma to zaujímalo.


84.
označiť príspevok

Lux.Aeterna žena
   5. 10. 2013, 21:29

Príspevok bol vymazaný administrátorom.85.
označiť príspevok

Blanka žena
   5. 10. 2013, 22:04 avatar
nabudúce sa teliatko odkloň a nezacláňaj ak nemáš čo k téme po prečítaní prvej vety.


86.
označiť príspevok

elemír muž
   6. 10. 2013, 04:38 avatar
Kto neveril boha, nema o ňom ani šajnu a púšťať sa do dikusie, o čom nemám šajnu, je idiotizmus.Dôkazy o existencii boha hľadajú len neveriaci a budú ho hľadať celý život a nikdy nenájdu.Veriací uveril preto, že cítia kontakt, odozvu na praktizovanie viery, veď už to je primitivizmus neveriacích, ak si myslia, že sa modlíme do bútľavej vrby a odozvu si tým iba vsugerujeme.
Vsugerovať si môže človek čokolvek, ale na odozvu, ktorá nevie, aka príde, musí čakať.
A Ak už sa niekto robí múdrym nad niečim, čomu nerozumie a tí, čo to pochopili , tých považuje za iditiov, tak toto už ani nemienim definovať.
Ak si niekto opiera svoju mienku iba o svoj vlastný rozum, nemôže diskutovať o bohu, pretože biblia a evanjelium vznilli z neporovnateľne vyššej inteligencie, než je ľudská. A potom im nezostáva nič iní, že to, čomu nerozumejú, musia zákonite považovať za blbosť.
A preto všetky dokumenty a informácie, ktoré našli archeológovia, alebo sa našli nejak inak a niekde inde, považuje veda automaticky za pravdivé, ale s výnimkou biblie a evanjelia,lebo to je základný rozdiel medzi veriacím a neveriacím, že neveriací sa opiera o svoj zdravý ľudský rozum a veriací sa opiera o dokument, ktorž vynikol vyššou inteligenciou, než je ľudská.
Tak isto aj Ježiš bol neporovnateľne inteligentnejší, ako človek.VeĎ stačí si pozrieť evanjelium a sú tam veci, ktoré človek a teda ani dnešná veda dodnes nevymyslela.
Takťe, opierať sa iba o zdravý ľuský rozum, ak je tu niečo nad týmto rozumom, nemôáe byť žiadna výhra.


87.
označiť príspevok

Iesus_z_Nazaretu
   6. 10. 2013, 07:22 avatar
nezvyknem sa púšťať do debát o viere a Bohu pretože je to zbytočné(aj táto reakcia bude jedna z mála)... každý má slobodnú vôľu tak nech si to vysvetlí ako mu to vyhovuje
k tvojmu príspevku....."Kto neveril boha, nema o ňom ani šajnu a púšťať sa do dikusie, o čom nemám šajnu, je idiotizmus."
chceš tvrdiť že keď veríš v Boha ,tak ho poznáš, vieš o ňom všetko? to je volovina.....všetko o Bohu máte sprostredkovane,z písomnosti ktoré tiež len niekto vymyslel, výklady biblie, evanjeljií sú tiež len názorom ľudí.....
potvrdil ti to snáď Boh že tak ako si to vy vykladáte je to správne?
...aj keby si uveril v zlatú rybku, neznamená to že ju poznáš a vieš o nej všetko.....kym ju nestretneš,nechytíš....všetko o nej bude len domýšľanie
...vy ste už ako jehovisti ...tiež si myslia že majú patent na rozum....čo pokladám tiež za idiotizmus toľká domýšľavosť
Súhlasí fajer, sta2rky, Chiara.1


88.
označiť príspevok

fajer
   6. 10. 2013, 07:53 avatar
Tak isto aj Ježiš bol neporovnateľne inteligentnejší, ako človek.VeĎ stačí si pozrieť evanjelium a sú tam veci, ktoré človek a teda ani dnešná veda dodnes nevymyslela.-na tú hlúposť si ako prišiel....
že neveriaci sa opiera o svoj zdravý ľudský rozum a veriaci sa opiera o dokument, ktorý vynikol vyššou inteligenciou, než je ľudská. A to je aká tá vyššia inteligencia -mimozemská,zase trepeš hlúposti,ked niečo vypotíš aspoň si to prečítaj,robiš zo seba debila,podľa tvojich príspevkoch s teba evanjélia urobili nemysliaceho idiota..
Súhlasí sta2rky


90.
označiť príspevok

Wolfe muž
   6. 10. 2013, 09:40 avatar
Takze vravis, ze vsetky nabozenstva su pravduve, pretoze ti ludia su veriaci? Alebo je spravne len to nabozenstvo v ktorom si ty?


109.
označiť príspevok

dodo...best muž
   6. 10. 2013, 11:00 avatar
...inaaak,Blanka,velmi jemne napisala naz0v temy...ja by s0m dal :b0h je iluzia hlupych ludi... 


113.
označiť príspevok

Al_ice
   6. 10. 2013, 11:14 avatar
kazde jedno nabozenstvo je po stovkach rokov zdeformovane,rozumej upravene
samotnymi veriacimi.
vidim to aj tu na debatach, ako si viacero veriacich rovnakeho nabozenstva vysvetluju iste veci,napr.aj to,ze Boh stvoril Adama a Evu s dokonalym telom, ze nemohli ochoriet,az po spachani hriechu(pise Slusny clovek*)
cize Boh povodne mal v umysle stvorit A+E nesmrtelnych?
ako spekulujem,nedava to ani logiku,ani to nie je moc vierohodne.
aj ked mnoho nabozenstiev defacto vychadza z 10.bozich prikazani,iba malo veriacich im asi rozumie,
inac by tu nebolo tolko zbytocnych dristov a to myslim aj zo strany ateistov,z ktorych samozvani humanisti
vedu o prsa:o)
z celej plejady clankov pod sekciou nabozenstvo su vzacne debaty napr.takeho Dzetra* a Wolfeho* s hrstkou!* veriacich,
ktore si vzdy rada precitam...a chyba mi do frasa Kasafran****


119.
označiť príspevok

Tvoja_iluzia žena
   6. 10. 2013, 15:42 avatar
neexistujú slabí ľudia...nikto nie je viac ani menej ako ten druhý ..všetci sme si rovní
Súhlasí Malá Zoe, Wolfe


120.
označiť príspevok

ardzun muž
   6. 10. 2013, 15:47

Príspevok bol vymazaný administrátorom.121.
označiť príspevok

Tvoja_iluzia žena
   6. 10. 2013, 15:52 avatar
sme rozdielni a predsa tak rovnakí nikdy totiž nedokážeme určiť či povedať, ako nám bude zajtra...či ten duševne silnejší nebude slabší, či to, čo zvládam teraz hravo, nebudem mať zajtra s tým problém , lebo neviem či sa niečo stane alebo nie.
Takže správajme sa tak, ako by sme zajtra boli na tej opačnej strane.
Súhlasí Malá Zoe, Wolfe


122.
označiť príspevok

ardzun muž
   6. 10. 2013, 16:05

Príspevok bol vymazaný administrátorom.137.
označiť príspevok

Wolfe muž
   7. 10. 2013, 15:34 avatar
Clovek moze byt dusevne silny len v "polohe" v ktorej prave je.
Predstav si. ze doteraz v pohode zvladas nejaku svoju chronicku chorobu, (nech je to slepota alebo cokolvek ine).
Zajtra vybuchne plyn v dome, kde byva tvoja rodina a vsetci zomru.
Ako dusevne silny budes potom? To je len jeden priklad.
Nikto nemusi byt dost dusevne silny na rany, ktore by mu mohol zivot priniest.

Dost je to aj o pokryteckosti,.. o tom, ze [hodujeme na hostine] a rozhodujeme sa o tom, ako silny je [topiaci sa v jazere].


123.
označiť príspevok

meaculpa muž
   6. 10. 2013, 16:05 avatar
/119
presne... nikto nie je viac ani menej ako ten druhy.... posledny bezdomovec ma uplne rovnaku hodnotu ako pan sveta

toto uci ale jedine KRESTANSTVO
dost to zdoraznoval aj Jan Pavol II, ale je to ucenie Jezisa, ze "len jeden je vas ucitel, vy vsetci ste bratia"

hinduisti maju kasty, zidia povazuju za viac bohateho ako chudobneho, otrokari vsetkych dob nepovazovali otroka ani za cloveka, v Rimskej risi bola polovica obyvatelstva otroci, ini zase indianov nepovazovali za ludi

jedine krestanstvo naucilo ludi, ze VSETCI su si ROVNI, napriek rozdielom

liberali zase ucia, ze ludia su si rovni tak, ze medzi muzmi a zenami nie je rozdiel

navyse, tuto ROVNOST garantuje sam Boh, preto ju nie je mozne nikomu odnat. kto sa povysuje, bude ponizeny a kto sa ponizuje, bude povyseny. cize ak sa niekto povysoval napr. nad bezdomovca, bude celu vecnost nizsie... a naopak, kto sa ponizi, bude naveky vyssie ako ostatni
Súhlasí Chiara.1, Malá Zoe, Helenka


128.
označiť príspevok

Chiara.1 žena
   6. 10. 2013, 20:40 avatar
meaculpa, posledná veta ako prirovnanie s bezdomovcom je to trolinku inak, pyšný bude zrazený dolu ( pýche predchádza pád),
a pokorný dosiahne svoju veľkosť, "nedáš, bude vzaté, dáš bude dané.

škoda že jedna viera a to je moslimská sa drží vlastných náboženských pravidiel "oko za oko a zub za zub", doslova a do písmena, že by ich Alah, či Mohamed bol iný ako Boh?


129.
označiť príspevok

meaculpa muž
   6. 10. 2013, 20:56 avatar
(pokore predchadza pad), ma to byt pycha predchadza pad, tj. kazdy, kto padol, bol predtym pysny
co znamena, ze pysny je zrazeny dolu? nie kazdy pojde do pekla... jednoducho ak sa povysoval, moze sa dostat do neba, ale bude naveky v nebi nizsie ako bezdomovec nad ktoreho sa povysoval, napr.

ohladom moslimov, podobny nazor ako oni tu nedavno prezentovala Scarlet, vraj Boh podla nej musi byt chladny, vzdialeny, neosobny
ono je to smiesne, predpisovat Bohu aky musi byt

Jan Pavol II (vo vynikajucej knizke "Prekrocit prah nadeje" o beznych veciach, na ktore sa pytaju ludia):
Usilujme sa byť vo svojom uvažovaní nestranní: mohol ísť Boh ešte ďalej vo svojej blahovoľnosti, vo svojom priblížení sa človeku a jeho poznávacím možnostiam? Veru zdá sa, že išiel tak ďaleko, ako to len bolo možné. Ďalej už nemohll ísť. V istom zmysle Boh zašiel priďaleko! Nestal sa Kristus azda pre Židov pohoršením, pre pohanov bláznovstvom? (Porov. 1 Kor 1, 23)
...
Človek už nie je schopný znášať takúto blízkosť a začína protestovať.
Tento veľký protest má svojé presné mená: najprv sa nazýva synagóga a potom islam. Ani jeden z nich nemôže prijať natoľko ľudského Boha. "Toto sa na Boha nehodí," protestujú. "On musí ostať absolútne transendentný, musí zostať čírym Majestátom. Iste, Majestátom plným milosrdenstva, ale nie až do tej miery, aby platil za viny vlastného stvorenia, za jeho hriechy."


130.
označiť príspevok

Chiara.1 žena
   6. 10. 2013, 21:08 avatar
meaculpík ja na nebíčko a peklíčko akosi neverím, čiže vychádzam že život nám berie a dáva podľa tak ako žijeme a myslíme, tak si zaslúžime, a ostatnému prepáč, nerozumiem.

tak "pýcha predchádza pád", nikto sa nemá nad nikoho vyvyšovať.
"pokore predchádza bolesť " myslím duševné trápenie.


133.
označiť príspevok

meaculpa muž
   7. 10. 2013, 02:22 avatar
tak ak neveris na nebicko a peklicko, tak prepáč, ale si pre mna zviera, resp. nieco horsie

v podstate zijes ako macka, tiez sa nestara co po smrti. zije, umrie, koniec. ziaden strach, zvieratam netreba ublizovat.

len akoze tiez sa nejak netreba s nimi pustat do debat..


138.
označiť príspevok

Wolfe muž
   7. 10. 2013, 15:40 avatar
Problem je, ze sa presne podla krestanskej nauky drzi tolko ludi, ze by si ich spocital na prstoch jednej ruky.
Ale aj to, len ak si Nick Vujicic.


134.
označiť príspevok

elemír muž
   7. 10. 2013, 03:55 avatar
každý predsa má právo byť veriací, prečo to nevyskúšate. Tajne, intímne, nikto na svete okrem boha nemusí o tom vedieť, aby ste mohli aspom poodhaliť záclonu toho, čo veriaci prežívajú. A ak nemáte v sebe túto informáciu, to je debata s vami o ničom. Skutočne o ničom, lebo to poznáte až potom.
Ja tak isto môžem rozprávať o Amerike a viem toho naozaj dosť, ale ak som tam v živote nikdy nebol, rozprávam iba to, čo som počul, videl z druhej ruky. A keď konečne nasadnem do lietadla, tak až potom uvidím, čo je to za čudo, že ľudia riskujú svoje životy, aby sa tam dostali. Včera napríklad prišiel od tiaľ známy a hovorí, že ráno na hoteli žiadne švédske stoly, plné salám, syrov a všetkého, čo človek ani nemôže ochutnať. Chleba, rožky topinky, lievance, lekváre,praženica, ale žiadne mäso a syry, maximálne párky. Nevedel sa dočkať až príde domov a dá si obyčajmnú polievku a na príchod si objednal plnenú papriku, knedlík a paradajkovú omáčku.
Majú proste svoje zvyky a nakoniec celkom rozumné, než ako sa hneď ráno napchať mäsom, ak mäso stačí možno niekoľkokrát za týždeň.
Podobne to je aj s vierou, je to niečo, čo nemôžeš dať do seba ako kus mäsa a dosýta sa nažrať. To sa nedá nanútiť, ale pokus nič nepokazí. Nezostať na mieste vo sfére duchovnej a stále hľadať, aj keď možno mnohokrát nevieme, čo hľadáme, ale aspom sa trochu hrabať, nezostať na tom, čo som dostal pri narodení.Hľadať niečo vyšie, než je človek, ale ak niekto skončí na svojom zdravom rozume.nech ho má a nech to má, ale ak má niekto naviac, nech ide ďalej !


140.
označiť príspevok

Wolfe muž
   7. 10. 2013, 16:28 avatar
134: Elemir: Co s ex-veriacim? S clovekom, ktory vsetky tieto pocity zazil (viem si predstavit, ako sa teraz najdu fanatici, ktori by ma radi ponizili v zmysle, ze som bol falosny krestan, alebo chladny alebo cokolvek ine) a potom podla inych a podla seba pochopil ako funguje psychika.
Zacal studovat bibliu a pridu mu tam nezrovnalosti.

Ono je jednoduche povedat, ze existuje Boh! Verte v neho! Ale kde to ma pramen? Pramen su len ludia a knihy. A knihy napisali ludia. Mozes za kazdu cenu verit ludom? Aj keby to boli ludia ktorym mozes doverovat, ako mozes vediet, ci to nemaju od ludi, ktori to maju od ludi, ktori to maju od ludi (... atd daleko do minulosti) ktorym doverovat nehodno? Ktokolvek moze povedat, ze mu to zjavil Boh, alebo ze cez neho kona Boh. Niekedy to moze byt sebecky umysel a niekedy ani nie, ale len sebaklam.

Staci si mrknut casopis M Rosa. Staci ked niekto povie "Deti moje" a uz cez neho/nu hovori Maria. Viem, ze nie si katolik. Ale to bol len taky priklad. Je jedno Ci niekto je to toto, alebo niekto zburcuje dav kricanim sloganov, glosolaliou a "liecenim" dotykom, alebo hovorenim o tajomstve tak tajomnom, ze mu nikto nerozumie, ale kazdy ma bezpecny pocit, ze tomu rozumie lepsie ako ktokolvek iny, alebo ci uz len nahodenim urcitej temy a nachadzanim citatov a podobnosti podobnosti

Sam bez vonkajsieho vplyvu si na to neprisiel. Keby si zil od narodenia na opustenom ostrove, bez akehokolvek vonkajsieho vplyvu, tak by si na krestanstvo neprisiel. Mozno by si si vytvoril vlastnych bohov, ci uz zo strachu, alebo pretoze pre cloveka je neznamo Boh. (Samozrejme, ze ateisti si naivne myslia, ze vsetko vedia).

Neda sa vyskusat verit.
Skus sa zamilovat zrazu len tak do niekoho. Nikomu o tom nemusis povedat. A ak sa ti aj do nej podari zamilovat, nebude to ona. Bude to len akasi tvoja predstava - iluzia vyzdvihnuta na piedestal, aby vyhovovala tvojim poziadavkam.

Dost tazko moze niekto otocit polaritu z neverim a vyskusat si uverit.
To je ako vyskusat si byt slepym. Mozes si naivne mysliet, ze ked zavries oci, tak vies ake to je.
Ale kym nezacnes chodit bez istoty ktoru si mal ako vidiaci, pocitat chodniky, ulice a krizovatky, aby si sa nestratil, nacuvat, ci ide auto, ci sa ostatni chodci pohli, alebo to boli len nejaky odvazlvci co prebehli na cervenu, tak aj keby si bol neviem ako empaticky,.. co je byt slepy nezistis.


135.
označiť príspevok

Wolfe muž
   7. 10. 2013, 12:34 avatar
Teraz neviem ci mi to zblblo, alebo bola tato tema vymazana >> ukazuje mi 17 novych, ale -1 reakcii.


136.
označiť príspevok

Wolfe muž
   7. 10. 2013, 12:35 avatar
aha tak uz je to ok 134 reakcii...
a uz vidim aj prispevky...
sorry za spam


139.
označiť príspevok

Helenka žena
   7. 10. 2013, 16:06 avatar
Blanka, stačí ak pôjdeš do Medžugoria, všetky tvoje istoty zostanú 100% zneistené.


141.
označiť príspevok

Wolfe muž
   7. 10. 2013, 16:31 avatar
139 Helenka: Pochybujem. Na kazdeho to vplyva inak. Na tych ktori to absorbuju tak ich to mozno pocitovo naplni.
To mas ako spongiu a sklo, nalej a na obe vodu a zistis na ktorej viac ostalo  


142.
označiť príspevok

elemír muž
   7. 10. 2013, 17:28 avatar
helenka, neviem, či si to bola ty, čo tu spomínala Dechtice, niekde pri trnave ?
Wolfe, máš všetky atributy hlbokoveriaceho človeka. je tu ale stále niekde jeden maličký skrat, ktorý to zatiaľ všetko blokuje.
keď som bol kedysi pubertiak, bývali u náz zábavy a ja som strašne chcel tancovať ako iní. Doma som prosil sestru a takmer mučil, aby ma to naučila. neexistovalo to do mňa dostať. Stále som chodil na záíbavy a so zívisťou pozeral, ako to druhým ide. To trvalo hádam aj vyše roka. Raz bola taká prázdnejšia sála a len tak zhovadiny, ma zobral jeden kamarát. neviem, či sme sa trikrát zatočili a vtedy som zistil, že už to viem. Najbližšie som poozval do tanca kámošku, s ktorou som to vuiackrát skúšal a nešlo to a teraz , na tri otočky som bol na druhom konci sálu. A odvtedy som lietal po parkete ako lev, doslova. Bolo tam proste v tej mojej makovici niečo zablokované, nejaká doslova maličkosť, blbosť a spustil sa v počítači mojej makovice obrovský súbor, ktorý potom klapal bez poruchy.
A to si myslím, že často satan nás takto niekedy drží vo svojej moci takýmito maličkosťami, ktoré nám tam nasáčkuje a než najdeme tú blbosť, často nás nachytá na hriechu.Ja neviem, či to je otázka pohody a náhody, aby v procesore ľudského mozgu mohol niekto iný, akoby spínať tieto vírusy. Môžete mať v počítačí program aj niekoľko giga, ale častokrát, ak v súšťacom programe chýba len botka, alebo čiarka, všetko je zablokované.
A toto je to ovládanie veľkého, cez malé, alebo malými mizernými nepodstatnými vecami.
Z ľudí, ktorí prečítajú evanjelium, ho 85% nepochopí, ale 15% áno. Ktovie, či aj tu nefungujú nejaké také maličkosti, ktoré púrepnú náš modzgový procesor takým spôsobom, aby tam videl iba nezrovnalosti a kadejaké blbosti, ale nám prepne procesor do takého modusu, že blbosti a nezrovnlosti neuvidíme a uvidíme priamo to, čo je božie. A nakoniec aj to, čo sme si mysleli, že boli nezrovnalosti, chápeme úplne inak.
Napríklad, jeden známy mal služobnú cestu do izraela a bol potom aj na božom hrobe. Rozprával mi ako aj ako neveriací cítil akúsi neznámu energiu,,ktorá prúdila z toho miesta.Samozrejme, že kôli tomu neuveril, ale ten pocit ho šokoval, ako to cítil, a akú to vraj malo silu.
Je ešte veľmi veľa možností ľudského mozgu, ktoré človek nepozná. ježiš toto veľa predviedol a aj o niektorých iba rozprával, ale napriek tomu, súčastná veda už je v koncoch. Na jednej strane získavajú presnejší prehľad o čase pre kristom, vedia určiť taklmer presne čas hmoty po jej pretvorení , ale na druhej strane sa dostávajú na časovú os, na ktorej sú podľa doterajších zistení, bezradní, všetko sa začíbna iba viacej komplikovať.
Nedávno som pozreal satelit a zrazu tam ktosi zahlásil, že niekde V Lýbii sa našla baňa na urán, v ktorej prestala ťažba presne pred 8 500 rokmi. Najstarší vek,ktoirý by sa dal ako tak definovať podľa biblie je židovský kalendár, teraz počítajú rok niečo okolo 5 750 . A kto to mohol ťažiť ? Mimozemšťania, je ich odpoveĎ. V poslednej dobe vedci začali všetko válať na mimo zemšťanov. Hlavam sfingy má tak súmernú tvár, že by bol závažný problém ju urobiť z tej žule dnes.
Pri všetkom sa našli náístroje, ale iba také, ktoré nemohli opracovať žullu do takej hladkej plochy - mimozemšťania. Do noeho lode už podľa nich nešli zvoeratá, ale mimozemšťania tam dali iba DNA jednotlivých druhou. Dokonca minule už bolo zhlásené, že mimozemšťania si tu chodili krížiť zver pre svoje potreby, aby monštrá, ktoré by sa pri tom neregulovateľne mohli rozmnožiť, neohrozovali ich životné prostredie, takže kde pák Darwin, už aj toho zahrabali.
Takže veda má novú výhovorku, mimozemšťania.
40 až 60 tonové kvádre mohli len mimožemšťania, lebo sa pri tom nenašiel vercajch na zdvíhanie takejk váhy.
Aôe neexistuje priznať, čo hovoril Ježiš: Ak budeš mať vieru ako horčičné zrnko a povieš tomu vrchu aby s zobral a išiel do mora, urobí to.
Aj s vierou je to u niektorých ľudí ako s tým 60 t hranolom. Treba len v modzgu niečo odblokovať, či nahrať, niečo, čím mozog, ako každý iný počítač, dokáže uniesť 60 T BALVAN.


143.
označiť príspevok

Wolfe muž
   7. 10. 2013, 18:17 avatar
"Napríklad, jeden známy mal služobnú cestu do izraela a bol potom aj na božom hrobe. Rozprával mi ako aj ako neveriací cítil akúsi neznámu energiu,,ktorá prúdila z toho miesta." >> Aj neveriaci clovek moze byt povercivy, aj keby si to nechcel pripustit podvedomie nepusti. Vies miesto opradene tajomstvom...

Tiez som sa citil divne, ked som prvykrat v zivote vstupil do mesity.

Ak by sa mi chcelo viac dozvediet o sfingach a podobnych veciach, tak by som si precital Zamarovskeho  
Ludia uz predtym (v starovekom Grecku a Rime) poznali mechanizmy nad ktorymi by nam ostal rozum stat.

"ktoré púrepnú náš modzgový procesor takým spôsobom, aby tam videl iba nezrovnalosti a kadejaké blbosti," >> ja som nesiel bibliu citat s tym, aby som jej odporoval, alebo aby som tam videl nezrovnalosti, ja som si tam chcel zodpovedat otazky.

"ale nám prepne procesor do takého modusu, že blbosti a nezrovnlosti neuvidíme a uvidíme priamo to, čo je božie." To je ten problem, ze nevidite nezrovnalosti. Je to ako koleso a jama: Mozes ist pomaly, a koleso opise jamu, alebo mozes ist rychlo, najprv si myslis ze pokazis koleso, ale v zotrvacnosti to koleso tu jamu preleti ani ju nezbada.
Kred rozumom "preletis" text tak nezrovnalosti nezbadas...

Inak velmi sa mi paci vyraz ktory pouzil J.Tull - slovicko "krutit".
Krutis bibliou tak aby ti sadla. Mozes povedat, ze nie citas bibliu a ta je staticka (stale hovorim v prenesenom vyzname), ale kazdy si kruti nielen s bibliou ale s cimkolvek, aby to sadlo ako ozubene koliesko do jeho (nadobudnuteho) presvedcenia.


144.
označiť príspevok

elemír muž
   8. 10. 2013, 04:33 avatar
Wolfe
biblia a evanjelium to je len začiatok, prvý kontakt, akési mantinely, medzi ktorými ideš na základe tejto inšpiráície svojim vlastným rozumom. To je nadvizanie kontaktu s nebom a potopm jeho udžanie, ale náplň tohoto vzťahu je iontimita medzi tebou a bohom.
Ja som vyrástol v katolíckej rodine a pokiaľ som neprišiel k alkoholu, tak som veril na základe náboženstva a rodičovskej výchovy k náboženstvu. Ale z alkoholu človek zlenivie, akoby si nechal povýšiť satanom lenivosť naslobodu. neúnavne bojuje za slobodu, ale nakoniec z pohľadu abstinenta, je sloboda alkoholika iba mať dosť alkoholu a všetky veci,, ktoré mu bránia k prístupu k alkoholu považuje za obmedzenie slobody. Teda ja som sa musel najprv zbaviť alkoholu a až po dlhej dobe som znova začal uaavžovať o vrátení sa k viere a vtedy som si poovedal, že ak mám byť veriací, tak si preštudujem aj iné viery, ako katolícku, ale nič lepšie ako katolícku som nenašiel. Ale ten pocit hľadať vieru v boha to bolo hľadanie niečoho, čo mi chýbalo ku kompletnosti mojej inteligencie. Tak ako cíti človek potrebu telesnej hygieny, určite cíti aj potrebu duševnej hygieny a to je cez vieru na neporovnateľne vyššej úrovni, ako všelijaké iné praktiky, čo doporučujú iné systémy o starostlivosti a hygiene osobného ducha, a to už ani nespomínam mnohé iné výhody, ktoré následne z toho nečakane príjemne prekvapia.
Vlastne iba ak človek uverí, akoby začal chápať, že tá viera bola daná človeku pred tým dávno, než bol, že veriaci sú zapísaní v knihe baránkovej, ktorá sa bude podľa apokalypsy otvárať na súdny deň, ale nikto nemá zaručené, že z tej knihy nemôže byť vyškrtnutý, ale tí z tej knihy budú posudzovaní skorej a niektorí nebudú posudzovaní vôbec, lebo svojím životom nedali príčinu takémuto súdu a pôjdu priamo do života.
A toto práve sú ti témy a myšlienky, na ktoré by sme bez evanjelia a biblie neprišli. A preto ja uznávam evanjelium a bibliu za niečo nadľudské, niečo čo je vysoko nad zdravý rozum človeka a teda považujem za inteligentné nechať sa viesť práve vyššími princípmi, než aké je schopný vymyslieť človek svojim zdravým rozumom.
Ľudstvo je stále v štádiu výávoja v tom, že dôsledne oddeľuje materializmus od ideologie, teda hmotu a myšlienku a nakniec telo a dušu. Na začiatku genezisu je , že duch boží vznášal sa nad vodami a teda myšlienka je nevyhnutná súčasť hmoty, ako jeden zo šiestich vecí, ktoré mal boh pri stvorení sveta. A dokonca tu vlastne boh dokazuje, že myšlienka bola skôr, ako svetlo. Na počiatku bolo slovo, teda myšlienka. A to slovo bol boh, lebo okrem boha pred tým nebolo na SVETE NIč, A NIKTO, čO BY bol schopný myšlienky a vôbec myslenia, ako boh.Takže najdô§ležitejším popudom na stvorenie sveta bola najprv myšlienka, teda slovo boha a preto on bol to slovo, ktoré spustilo proces stvorenia nášho vesmíriku. Aj keď náš vesmírik nebol prvotina jeho stvorenia, on už dávnio pred tým stvoril svojho syna a jemu stvoril tento náš vesmírik v čase a priestore, ktorý môžeme pochopiť len štvrtým rozmerom. Teda zo šiestich vecí, ktoré mal boh dispozícii chápeme bez teorieštvrtého rozmeru iba tri a to je nebo, zem a duch boží, teda myšlienka. A prázdnota a tma nad priepasťoum a šieste vody, ktoré nie sú vody ako voda, ale navzájopm podobné,uzatvárajú šestcu potrebných vecí na stvorenie sveta, teda nášho malého niekoľko stotisíc miliard svetelných rokov veľkého, ktorý je mizerným prachom vo svete boha a jeho časopriestoru v Duchu svätom, pre nás zatiaľ nepochopiteľnom.
A práve americký prorok na prelome 19 a 20 storočia Edgar Ceayce predpovedá ako jednu z hlavných predpovedí pre budúce ľudstvo, že vznikne nový vedný odbor a to je spojenie ducha a hmoty, alebo myšlienky a hmoty. Samozrejme, že toto spojenie normálne existuje od samého počiatku, ale Ceayce predpovedá, že konečne sa aj človek začne zaoberať týmto spojením na vysokej vedeckej úrovni.
Rok 2012 nebola žiadna blbosť, ale ak si zoberieme + a mínis 50 rokov z 3 600 potom je to presnosť cca dva až tri percentá, ak som sa nepomýlil, že to nie sú veci, ktoré máme tým pádom za sebou.Je to ako meteorologická predpoveď, ktorej nie každý verí. Ak preddpovedajú meteorologovia ničivý hurikán, nie každý tomu verí, niekto má strach a niekto si myslí, že prečo práve tu, ak nás to obišlo toľko krát,prčo nie aj teraz. A predsa, aj na slovensku je veľa miest, kde nikdy nebola povodeň a zrazu predsa len.Takže budeme si žiť v kľude a v pohode, až to naraz príde. A kto bude pripravený, bude sa snažiť vaužiť veci na koré sa spoliehal a kto nebude pripravený, bude lietať bezo zmyslu ako vyoraná myš.
Takže nečakajme na poslednú chvíľu a nebuďme ako pokratci o ktorých hovorí ježiš, že podľa slnka prizápade viete prdpovedať, aký bude zajtra deň, ale podľa situácie vo svete a písiem neviete predpopvedať alebo predpokladať koniec sveta ???
Dobre, oddýchnime si pár rokov po 2012, ale potom zoberme znova všetko vážne.


145.
označiť príspevok

Wolfe muž
   8. 10. 2013, 08:23 avatar
"niektorí nebudú posudzovaní vôbec" >> fakt si nejak neviem predstavit, ze by mohli existovat tak perfektni ludia. Pride mi to skor ako utopia (v podstate ako cele nabozenstvo).

Duchovna hygiena moze fungovat aj inak. Niekedy som chodieval na prechadzke nad dedinu (oficialne mesto, ale cca 5000 obyv.) ci uz sam, alebo so psom a tak nejak pri tej prehadzke som si usporiadaval myslienky + cerstvy vzduch, a ked som sa vracal z okruhu a bol som tesne nad mestom, bola uz skoro tma, len svetielka svietili, taktiez boli v dialke vidiet svetla Bratislavy, tak som sa nechal do nich vpijat a uzival som si ich. Je to taky zvlastny pocit, ani ho neviem vysvetlit. Nieco ako chodit po prvom snehu (ci uz vecer alebo cez den), alebo tesit sa na vianoce, vecer po ulici a vidiet v oknach rozsvietene stromceky, alebo na jar, tesit sa na prve snezienky a potom krokusy a narcisy - neviem, aj taketo veci dokazu precistit "dusu".

Krestania stale hovoria aki su spiritualni oproti ateistom. Ale hovorim,.. nie je spiritualny basnik ci maliar, alebo ktokolvek co nieco tvori? Tvorba nie je len vec rozumu, myslim ze je v tom viac (teraz som ti asi urcitym sposobom priniesol vodu na mlyn).

Pozor na to koho myslienky sem davas.
Edgar Cayce vyznaval reinkarnaciu Jezisa (vlastne nie vyznaval ale on ju vyprorokoval).
Takze veris, ze bezhriesny Jezis bol Adam a tym padom zaroven povodcom prveho hriechu?
Taktiez veril, v reinkarnaciu cloveka (docela sa divim, ze ho katolici s tymito nazormi nechali fungovat ako katecheta)
Plus dost popisal o tom, ze Jezis bol v Indi (tusim aj v Perzii). Potom je docela mozne, ze sa stretol s princom Sidhartom a niektore myslienky budhizmu importoval.


147.
označiť príspevok

ra.am muž
   11. 10. 2013, 21:55 avatar
Blanka, Boh je iluziou iba vnimavych ludi. Ludi, ktori nevnimaju jeho mysel,a le poznanie diabla o nom.


148.
označiť príspevok

Blanka žena
   11. 10. 2013, 23:20 avatar
ra.am, predsa vnímaví ľudia cítia, vtedy asi nejde o ilúziu, ako myslíš tú druhú vetu?. 


149.
označiť príspevok

ra.am muž
   11. 10. 2013, 23:24 avatar
Diabol mysli na Boha. Jeho myslienky o nom sa siria a ludia ich vnimaju. Potom podla blizkosti diabla ku nim vnimaju Boha.
Nechce sa mi. Ste zaostali v chapani psyche clovka, ai tak 312 rokov. ALe bez zloty.,
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 15:04,  Prípadne by sme mohli zaviesť také Hitlerovské onéééé Kotlebovci chcú presadiť...
dnes, 15:04,  pedofília sa nedá vyliečiť rovnako ako kleptománia, to už sa dá iba otupiť liekmi alebo...
dnes, 15:02,  Majko moc sa neraduj o chvilku odchádzam do Bratislavy pre nejakú fototechniku ktorá je naozaj...
dnes, 15:01,  kradne 20 rokov, ľudia sa nesťažujú a potom ľudia híkajú, že je koniec sveta, lebo sa...
dnes, 15:01,  SSEdov sen aby bieli Slováci na Slovensku boli v menšine, tak ako bieli angličania sú už...
dnes, 15:00,  hoax master hakovýSS + hoax master Kasafran uvádzajú Biznis Kisku s Ledeckým...
dnes, 15:00,  kradne 20 rokov, ľudia sa nesťažujú a potom ľudia híkajú, že je koniec sveta, lebo sa...
dnes, 15:00,  SSEdov sen aby pôvodní bieli Slováci na Slovensku boli v menšine, tak ako bieli angličania...
dnes, 14:59,  niekto kradne 20 rokov, ľudia sa nesťažujú a potom ľudia híkajú, že je koniec sveta, lebo...
dnes, 14:57,  hoax master hakovýSS uvádza Letisko Schwechat má tri islamské modlitebné miestnosti...
dnes, 14:57,  No osvietený má dnes službu, tak odchádzam, nemienim sa ďalej baviť, lebo je to dopredu...
dnes, 14:52,  www.diskusneforum.sk/tema/ked-sa-sudruh-zasekne-v-anglickych-haagoch
dnes, 14:50,  Rovná daň - zavedenie rovnej dane znížilo nezamestnanosť na Slovensku Richard Sulík: V...
dnes, 14:47,  Rovná daň - Zavedenie rovnej dane prinieslo Slovensku najvyšší nárast výnosu dane a rast...
dnes, 14:44,  SSEdo ty hlúpy obhajca korporácií, ty si tak vymletý užitočný idiot
dnes, 14:43,  Mohli by aj hlupáka Eda pobodať ked mu to tak chýba :)
dnes, 14:42,  hakovySS ty náš zlatý socík miliardari na daniach platia miliardy . Babka z dôchodku pár...
dnes, 14:38,  chudáci v Haagu *15*15*15*15*15*15 čo len budeme robiť . Asi len plakať ako sputnici
dnes, 14:30,  Miliardári majú platiť takú daň ako ľudia s minimálnou mzdou ?
dnes, 14:29,  Chudáci angláni nechávajú si ničiť krajinu migrantami z Afriky, Arábie...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Lenivosť je zvyk odpočívať skôr, ako sa človek unaví.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(355 050 bytes in 0,961 seconds)