Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Boh,bič na hlupákov...

4
reakcií
1135
prečítaní
Tému 11. februára 2011, 05:02 založil fajer.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
25. 04. 2010
81
 
 


1.
označiť príspevok

fajer
   11. 2. 2011, 05:02 avatar
Existuje boh?
Zdroj: Ing. Jozef Kozaňák
Dátum: 11.2.2011

Existenciu BOHA nikto nikdy nedokázal. Napriek tomu na svete miliardy, drvivá väčšina ľudstva verí, že existuje. Nie je to jediný, univerzálny boh sveta, ktorého vyznávajú všetky náboženské viery, ale sú ich desiatky a stovky, bohov a polobohov roztrúsených po rôznych spoločenstvách ľudí.

Svet rozdeľujú štyri veľké komunity vyznávačov boha a každá viera, každý boh zatracuje všetkých ostatných, ktorí ho neveria. Lebo tak to učia a tvrdia kňazi, ktorí vyžadujú v neho slepo veriť pod hrozbou večného zatratenia. Zatracovanie nie je správny výraz na vyjadrenie vzájomných vzťahov vyznávačov jednotlivých bohov. Už tisícročia vedú medzi sebou nezmieriteľné bratovražedné vojny o rozšírenie vplyvu, postavenia, moci a hlavne bohatstva..

V mladosti som čítal o jednom „hriešnikovi", čo prestal veriť. Stretol sa s kňazom, ktorý hriešnika nahovoril, aby každý deň, pred usnutím, predniesol monológ približne tohto obsahu: „Som hriešny aj preto, že neverím v boha. Ak boh naozaj existuje, a ja zomriem, prídem do pekla, budem na veky zatratený". Poučenie spočíva v tom, že hriešnik nevydržal podsúvanie strachu zo „zatratenia" a čoskoro prišiel za kňazom, aby činil pokánie a vyspovedal sa.

Máme veriť v najvyššiu autoritu, v niečo, čo nikto nikdy nevidel a nedokázal. Ale nie, že nám sused požičia kilo múky, ako predtým. Vedci predpokladajú, veria objav javu, čo vyplýva z doterajších poznatkov. V čase keď ruský vedec, Mendelejev, objavil tabuľku chemických prvkov, mala ešte veľa prázdnych okienok, ktoré dopĺňali jeho nasledovníci. Základnou podmienkou pre platnosť vedeckého objavu je, že musí byť dokázateľný pokusom. Vždy, ak sa dodržia dané podmienky.

Spájať BOHA a VEDU nie je možné. Tieto dve kategórie si priamo odporujú. Najlepším veriacim je nevzdelaný, čo nepotrebuje a ani nevie samostatne uvažovať. Prečo náboženstvá stíhali všetky novoty a úporne bránili postupu pokroku? Prečo dodnes drží islam nevzdelanú ženu v otrockom područí muža? Ich fanatizmus pramení z obáv, že by muži mohli o svoje 1500 ročné výsady prísť vinou neodvratného pokroku, šíriaceho sa ako lavína z iných civilizácii.

Čo je to autorita, s tým sa stretáva každý z nás od najútlejších čias. Autority nás učia a nútia veriť v ďalšie autority, s tým, že oni len sprostredkujú želania tých nad nimi. Aby to fungovalo, zapájajú najrôznejšie zbrane, ako je strach pred smrťou (a trest za nepravé skutky), alebo lákajú sľubmi o zmŕtvychvstaní, či posmrtnom živote v Raji.

Keby to mali byť overené pravdy, tak ľudská vynaliezavosť by už za tisícročia existencie človeka našla spôsob, ako zanechať dôkaz o bytí v inom živote, či ich existencii v iných rozmeroch. Strach zo smrti a o prežitie, patrí k zdedeným základným živočíšnym pudom. Preto musíme jesť, niekde bývať a najmä, rozmnožovať sa.

Ale raz každý musí umrieť. Keby tomu tak nebolo, narušilo by to zákony prírody, kolobeh života. Smrť sa totiž nedotýka len človeka, ale všetkých. Zvierat, rastlín, prírody. Preto nesmrteľnosť je nesmrteľná len túžbou ľudstva po večnom živote. Mimochodom, skúste si predstaviť, že by sa mali nás vrátiť všetci naši zosnulí predkovia ... Prečo by som práve ja mal žiť ešte X rokov, či večne? Načo? Žiadny boh život nikomu nikdy nevráti. Keby naozaj existoval aspoň jediný, kam by sa popratalo všetko tvorstvo, ktoré táto Zem kedy nosila? Všetky náboženstvá hlásajú, že všetci sme božie tvory. Prečo má človek mať výnimku? Ale ani prevteľovanie vyznávačov Budhu nemá racionálny základ a okrem toho, že raz zo mňa bude pavúk, ropucha, či iný živočích - ma vôbec neláka.

Bojujeme o prežitie. Všetci chceme žiť bohatšie a aj múdrejšie. Nemusíme skúmať či existuje boh. Položme otázku: KTO NAJVIAC ZÍSKA Z VIERY V BOHA? Boh určite nie. Ale čo tí, ktorí sa vydávajú za tlmočníkov, hlásateľov, či zástupcov boha na Zemi? Kňaz nemá žiadne povinnosti, za ktoré by niesol zodpovednosť pred občanom. Má ale, bez námahy, doživotne zabezpečené slušné živobytie. Jeho práca spočíva jedine v šírení ideológie. Aj komunisti mali svojich ideológov. Aj tých sme museli všetci platiť. Náboženské obce na Slovensku, najmä katolícka cirkev, po páde komunizmu, zahájili frontálny útok na mocenské pozície a vplyv. Prenikli všade a pomaly je už neslušné vysloviť pochybnosť o nezištnosti ich cieľov.

Neverte, že ľudstvo by bez náboženstva zaniklo. Opak je skôr pravdou. Keď sa ľudia prestanú spoliehať na odpúšťanie hriechov u boha od kňaza, keď sa od útleho veku naučia základným pravidlám života v spoločnosti a budú ich dôsledne dodržiavať - určite dôjde k výraznému skvalitneniu života. Už aj pre novú explóziu pokroku, čo nastane vďaka trvalému prehodnocovaniu poznatkov ľudstva.

Strach "zo zatratenia" preniká každým, kto raz prišiel do styku s náboženskou témou. Čo ak naozaj niečo existuje ??? Neexistuje!!! Netreba sa báť bohov, ale zlých ľudí. Žiadne nešťastie, choroby, či smrť, nezapríčinil boh tak, ako je aj mimo okamihov, keď sa cítime šťastnými. Deväťdesiatdeväť percent zla i dobra pripadá na konanie človeka. To posledné je náhoda, bežný jav života. Boh s tým nemá čo robiť. Keď chcete, verte. Kňazi z veriacich žijú, veľmi potrebujú ich peniaze...
Súhlasí mamaleone, Centex, scirocco


5.
označiť príspevok

rastos muž
   11. 2. 2011, 10:11 avatar
Dosť insitná úvaha, Fajer. Prostoduchý príbeh kňaza a hriešnika, prostoduché vysvetlenie, že ľudstvo všetkých čias by sa nezmestilo do kozmu (fakt máme malý vesmír - ak by sme už mali zostať tu), a nakoniec viera, že ľudstvo sa bez boha blíži k explózii pokroku a skvalitneniu života...
Veď sa pozri do minulosti - skvalitnenie života nepriniesla ani snaha cirkvi zavádzať kresťanské princípy (často len domnelé) do spoločnosti nasilu, rovnako ako ani odstránenie viery a budovanie šťastných ateistických zajtrajškov...


2.
označiť príspevok

mamaleone muž
   11. 2. 2011, 06:33 avatar
Veľmi dobre napísané, strach ľudí zo smrti je väčší ako samozréjme prijatie smrti a tak to cirkev využíva na 200% na tom založila celú doktrínu kresťanstva, všetci tí ktorí sa boja ,,čohokoľvek" sú veriaci ale základ dostali v útlom veku , keď ešte nevedeli rozlíšiť čo je dobré pre človeka,keby sa hodnotili články tak zo stobodovej stupnice by som dal za tento článok 100 bodov, lepšie by som to ani ja nenapísal 


3.
označiť príspevok

Boris muž
   11. 2. 2011, 08:00 avatar
Boha obdivujem.. no ludi, co sa na jeho mene snazia ziskat iba lutujem.
Súhlasí postoy-lea


4.
označiť príspevok

Ónya žena
   11. 2. 2011, 08:13 avatar
včera hovorili v telke , že sa zavádza mobilová "spoveď..a vraj aj neveriaci sa takto môžu spovedať , nakoľko tento typ spovede je duševná pomoc a útecha v ťažkých chvíľach ak aj touto spoveďou odľahčiť svoju dušu. Mne osobne to pripadá ako cenzúra.., (boli predsa prípady, kedy boli farári v spolupráci s ŠTB udavači - no to bolo vtedy) ...netreba veriť nikomu ..rozhodne mi to pripadá ..že cirkev cíti že sa začína topiť a chytá sa prvého stebielka. Týmto splôsobom neviem či dostane takto vyspopvedajúci sa sms.potvrdneia by moho, prijať sviatosť oltárnu..no čudné pre mňa.
Veriaci v kostole pociťujú nesmiernu úľavu, ...niekotrí sa zase s Bohom rozprávajú /teda ropzprávajú sa sami so sebou v myšlienkach smerujúcich k Bohu )...
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 12:20,  Era, tak teraz si zabil, normálne. To si ma prekvapil, pretože väčšinou píšeš múdro....
dnes, 12:10,  Suvereno - Spomeň si, kto si (prod. Oliver Fillner)
dnes, 11:57,  kesha, ty si zaujímavý týpek. Stále potrebuješ nejako utvárať skupinu "svojich"?...
dnes, 11:53,  Osvietený. Najviac ma mrzí, že si sa tu ani raz nezastal Scarlet, keď na ňu útočil...
dnes, 11:39,  Ondrej vďaka za súhlas. Ono je totiž rozdiel, keď niekto,, striela šípy ", ako...
dnes, 11:33,  bola nám ukradnutá tenisová raketa, ktorú som dostal na narodeniny ako darček finančná...
dnes, 11:30,  Thomas Anderson mudro pises k tomu nie je co dodat snad Len *05 Nech zije velky car Vladimir...
dnes, 07:41,  ad "A preto vo všetkých nadnárodných entitách, vo všetkých ríšach, úniách,...
dnes, 05:48,  Osvietený píšeš ... Ubezpečujem ťa , že Peter je srdečný dobrý človek . Rád...
dnes, 03:26,  Ruská hrozba je výmysel hlupákov, démonizácia Putina takisto. Sme suverénna krajina a...
dnes, 03:25,  Ďalšia várka, a ešte šťavnatejších výrokov Václava Klausa z bratislavskej konferencie:...
dnes, 01:37,  pre pad komunizmu si nemohol viac urobiť.....ale to čo robíš teraz je na nezaplatenie...
dnes, 01:25,  Osvietený, tak s tým sa dá len súhlasiť....Aj ja mam velmi dobrý pocit z toho, ked počujem...
dnes, 01:18,  Ale je . Môžeš mi veriť
dnes, 01:17,  Jediné čo ma možno trápilo . Že všetko to čo som pre pád komunizmus urobil ja bolo málo...
dnes, 01:15,  Veľmi pekný sviatočný víkend som prežil . Zaspomínal som si ako som pred 30 rokmi...
dnes, 01:13,  No vypadá že až tak inteligentný nie je.....len hlupák sa takto správa......
dnes, 01:09,  Na to je Peter príliš inteligetná osoba aby bol fašisticke prasa
dnes, 01:08,  Slovák v zahraničí...
dnes, 01:05,  to že nepoužíva vulgárny slovnik, nič neznamená , práve naopak....Normálny clovek sa...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Udržiavajúc si svoj duševný pokoj chránime i ten telesný.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(63 951 bytes in 0,850 seconds)