Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Biblické zjavenie nie je Bibliou ukončené!

44
reakcií
1730
prečítaní
Tému 14. mája 2009, 10:39 založil milan.s..

podobné témy:1.
označiť príspevok

milan.s.
   14. 5. 2009, 10:39 avatar
Jednou z najneuveriteľnejších a najúžasnejších skutočností je, že takzvané biblické zjavenie, ktoré považujú kresťania za ukončené, v skutočnosti ukončené nie je!

V evanjeliách nachádzame časté zmienky o tom, ako učeníci nerozumeli mnohému, čo im Pán hovoril. Ten si neraz povzdychol: Ešte aj vy mi nerozumiete?

Kristus nám prišiel ukázať cestu k Svetlu a ľuďom vo svojej dobe daroval to najpotrebnejšie k tomu, aby mohli duchovne napredovať.

Zároveň však jasne videl, trebárs i na spomínanej nechápavosti vlastných učeníkov, že vzhľadom k ich vtedajšej duchovnej nezrelosti im nebude môcť sprostredkovať úplne všetko, čo by mohol a chcel – celú Pravdu. Sprostredkovanie plnej Pravdy muselo zostať z tohto dôvodu vyhradené až budúcej dobe, keď ľudia, dodržiavajúc jeho učenie, duchovne viacej dozrejú.

Preto bol nútený rieknuť svojim učeníkom: „Ešte veľa vám mám toho povedať, ale teraz by ste to nezniesli /nepochopili/. Keď príde on, Duch Pravdy, uvedie vás do plnej Pravdy, lebo nebude hovoriť sám zo seba, ale bude hovoriť, čo počuje a zvestuje vám, čo má prísť.“

Je nesmiernou chybou kresťanského sveta, že tieto slová neboli pochopené správne a že s veľkou radosťou nebol očakávaný príchod Kristom zvestovaného Ducha Pravdy. Ten má totiž ľuďom sprostredkovať úplne všetko – celú Pravdu, ktorú im pred 2000 rokmi pre ich nezrelosť nemohol darovať už Ježiš.

Tento Duch Pravdy má teda zavŕšiť biblické zjavenie a zároveň znovu spriechodniť cestu k Svetlu, ktorá bola medzičasom samotnými kresťanskými cirkvami opäť zasypaná presne tak isto, ako bolo za čias Ježiša ľuďmi prekrútené a pokrivené Mojžišovo posolstvo.

Všeobecne zaužívaný, cirkevný výklad, že príchod Ducha Pravdy je totožný s vyliatím Ducha Svätého, ktoré sa uskutočnilo 40 dní po Ježišovej smrti je z tohto dôvodu absolútne nesprávny. Takéto tvrdenie je nepochopením a nelogickým spojením dvoch rozdielnych dejov.

Vyliatím Ducha Svätého 40 dní po Mesiášovej smrti boli v skutočnosti jeho učeníci obdarovaní silou k ich ďalšiemu, verejnému pôsobeniu – k šíreniu Ježišovho učenia.

Príchod Ducha Pravdy tým nemohol byť naplnený, pretože ten zostal vyhradený ďalekej dobe, keď ľudia viacej duchovne dozrejú a stanú sa schopnými zniesť, čiže pochopiť jeho Posolstvo.

Po 40 dňoch nebol teda na učeníkov vyliaty žiaden Duch Pravdy, prostredníctvom ktorého by sa zo svojej predchádzajúcej duchovnej nezrelosti, nad ktorou si tak často povzdychol Ježiš, stali zrazu, vo veľmi krátkej dobe, ako šibnutím čarovného prútika duchovne zrelými.

Ducha Pravdy nemožno teda v nijakom prípade stotožňovať s vyliatím Ducha Svätého na Turíce. Ide totiž o celkom konkrétnu osobu, ktorá má priniesť ľuďom poznanie plnej Pravdy v dobe, keď budú duchovne zrelší.

A tá doba je tu! Kristov prísľub sa naplnil a Duch Pravdy prišiel na túto zem. Priniesol ľuďom Slovo, v ktorom im daroval celú Pravdu a ukázal priamu a jasnú cestu k Svetlu. Zostáva iba na nás samotných, aby sme tohto posla a jeho Slovo dokázali spoznať.

Skúsme si však predstaviť, že by Ježiš Kristus prišiel v dnešnej dobe na zem znovu, ako obyčajný človek v ľudskom tele. Že by znovu tak, ako pred 2000 rokmi, neprišiel z vnútra cirkevnej organizácie, ale súčasnou terminológiou vyjadrené – z laického prostredia a že by začal opäť prísne a nekompromisne poukazovať na všetko to nesprávne, čo sa nachádza v učení i štruktúre kresťanských cirkví.

Položme si otázku, či by aj v súčasnosti nedopadol presne tak isto, ako pred 2000 rokmi, keď ho okrem iného aj z týchto dôvodov najviac znenávideli práve vtedajší cirkevní hodnostári? Je veľmi pravdepodobné, ba takmer isté, že by sa všetko zopakovalo, iba ukrižovanie by sa samozrejme nekonalo, ale hľadali by sa cesty znemožnenia a odpísania jeho osoby primerané súčasnej dobe.

A čo obyčajní ľudia? Keby prišiel v súčasnosti na zem Kristus, dokázali by v tom obrovskom množstve rôznych informácií, dezinformácií, poloprávd a názorov rozpoznať veľkosť jeho osoby a jeho učenia? Dokázali by rozpoznať Božie Posolstvo vo svojich každodenných starostiach o prácu, o rodinu, v boji o holé prežitie, alebo naopak, v dychtivosti po nadobúdaní čoraz väčších majetkov, či peňazí? Dokázali by ho rozpoznať vo svojom zahltení rozmanitou filmovou a hudobnou produkciou, v zahltení internetom, bulvárnymi časopismi, športovými a rôznymi inými voľnočasovými aktivitami? Vo svojom zahltení všetkým tým, čo považujú za tak mimoriadne dôležité?

Vskutku, keby prišiel Ježiš Kristus medzi nás dnes, mal by to asi omnoho ťažšie, ako pred 2000 rokmi a jeho osoba i jeho učenie by pravdepodobne zostalo takmer nepovšimnuté.

Takáto je žiaľ reálna situácia, avšak je to práve dnešná doba, v ktorej má dôjsť k zavŕšeniu biblického zjavenia a k príchodu samotným Ježišom Kristom zvestovaného Ducha Pravdy, ktorý má priniesť poznanie plnej Pravdy ľudstvu na planéte Zem. Koľkí z nás ale dokážu v zmätku a chaose dnešnej doby nájsť a rozpoznať veľkosť jeho Posolstva?

M.Š. priaznivec stránky : www.ao-institut.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí kntsz


43.
označiť príspevok

kntsz muž
   16. 2. 2016, 22:43 avatar
Milan.s.
keď som si pozrel túto už starú tému a reakcie na ňu prišiel mi na um výrok : "Svetlo vo tmách svieti a tmy ho nepochopili."
Zaujímavé, že Tvoja téma neoslovila ani evidentne veriacich a pritom je Tvoj názor písaný plynule a zjavne s mravným úmyslom.
Ako málo stačí v poznaní, v životných skúsenostiach a človek nie, že nie je pochopený, ale v ostatných aj pri dobrom úmysle vyvolá pobúrenie.
Nadnesená téma je veľmi aktuálna a si ju pomerne slušne rozobral.
Ja ju cca po 7 rokoch doplním o svoj názor:
Pravda sa zjavuje a bude zjavená ľudským poznaním vo vede. Vedecké poznávanie dospieva a dospeje k pravde o ktorej hovoril Kristus, lebo iba takto poznanej pravde je dnešný človek schopný uveriť.
Nakoniec už Boh, keď vyháňal Adama a Evu z raja im povedal " Choďte a poznávajte." Neviem kde som čítal možné pokračovanie, (nemám ho z vlastnej hlavy)" .... lebo iba tak sa môžete vrátiť späť."
Vedz však, že ak sa dospeje k spomínanej pravde, nebude to mať tá pravda ľahké. Všetci mocní tohto sveta sa v okamihu stanú úbožiakmi - pokiaľ nebudú mravnými - spravodlivými a teda urobia (a vedz, že robia už aj teraz), aby Pravda zostala utajená.


44.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   22. 2. 2016, 13:31 avatar
Tmy ho nepohltili


45.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   22. 2. 2016, 13:39 avatar
Ale vtedy este nevedeli ze existuju aj cierne diery

Tie dokazu pohltit aj svetlo


2.
označiť príspevok

A-čko muž
   14. 5. 2009, 10:50 avatar
Milan. S. ty si velky ignorant-prepač za vyraz. Este som nevidel, že by si vstupoval v diskusie k téme, ktorú sem na DF dáš . Predkladaš tu pravdu s ktorou si stotožnený, ale dialog nevedieš žiadny . Takyto tvoj prístup je nespravny!
A okrem toho , môj názor je taký, že tieto skutočnosti , čo tu predkladáš nema nikto pravo poznať- teda myslím temnu stranku a ty tu roztrubuješ , že duch boží je na zemi . No a čo keď je ? Chceš ,aby boli ludia, ktorí su postihnutí jeho prítomnostou ničení ešte viacej , ako je tomu do dnešnych dní ? Pretože to čo vladne svetu pozná jedine toto: UDRI do Božieho a slop jeho krv , alebo cokolvek co z neho vytecie . A takí boli aj apostoly kedysi , nedoverciví večne reptajuci a večne utociaci a slopuci z toho , kto im poznanie priniesol. A ty chces asi ,aby takychto šeliem nazratých bolo ešte viacej. Je mi z vas vsetkych nanič a mysli si čo chces. Pretože vy si myslíte , že je spravne brat a sposob ako to robíte pokladate za spravny . Ale nevidite nic z toho , čo svojím slovom , a mnohí aj ritualmi (obrady v chramoch) pachate . Hnus .


3.
označiť príspevok

Petrana žena
   14. 5. 2009, 11:27 avatar
No, M.Š., je to síce na môj vkus opäť príliš dlhé a komplikované, príliš archaické, pátosné, bigotné, a čo ja viem ešte čo, (takto sa ľuďom dnečnej generácie iba vzďaľuješ, lebo ich takýmito prejavmi obťažuješ), ale stále chodíš okolo Ježišovho učenia, ako okolo horúcej kaše. Od čias, čo ťa tu stretávam, si doňho ešte pravdivo a úprimne nenačrel: Viera, nádej, láska, to sú základné piliere jeho učenia: Viera v Boha, a teda v život večný, (reinkarnácia bola zrušená pápežom až okolo roku 500 n.l.,). Nádej na spasenie, odpustenie hriechov, keď aj my dokážeme odpustiť našim vinníkom. A láska k blížnemu, ako k sebe samému! V jeho učení je celá Pravda, lebo jeho učenie je Pravdou samou, a žiadna iná Pravda neexistuje!
P.S. Áno, súčasná cirkev politikárči, obklopuje sa mamonom, nestará sa o biedu tohto sveta, ale o svoju slávu, a plné bruchá!!! Ale nemám o nich obavy, božia spravodlivosť ich určite neminie.


4.
označiť príspevok

fajer
   14. 5. 2009, 12:01 avatar
na božiu spravodlivosť sa nemôžeme spoľahnúť,treba konať,cirkev by mala vrátiť všetok majetok,čo nakradla za tie storočia a predstavitelia by mali stáť pred súdom za zločiny ktoré napáchali v mene boha....
Súhlasí jos24, postoy-lea


17.
označiť príspevok

Petrana žena
   14. 5. 2009, 15:39 avatar
Zo znárodnením majetku cirkvi súhlasím, v Nebi ho nepotrebujú, a ak sa nájde žalobca, tak aj s tým druhým.


25.
označiť príspevok

Petrana žena
   14. 5. 2009, 16:11 avatar
Oprava: So znárodnením...Nechápem, prečo má cirkev vlastniť obytný dom s nájomníkmi??? Získlala ho v reštitúciách! A načo sú im pozemky? Kŕmia a šatia hladné deti? Ktoré?


41.
označiť príspevok

starec muž
   16. 5. 2009, 10:36 avatar
Fajer,vieš,ako by to dopadlo,keby zoštátnili majetok cirkvi? Pár ľudí by ho sprivatizovalo a prežralo a ľuďom by zostalo veľké H.
Prečo vlastne chcú majetok cirkvi tí,čo doňho neprispeli? Dal niekto z nich nejaký dar cirkvi,ako to dávajú tí,čo sa zúčastňujú života v cirkvi?


5.
označiť príspevok

A-čko muž
   14. 5. 2009, 12:11 avatar
Hm, božia spravodlivosť..slová vhodné na celú temu. Ak niekto co i len tušíte kedy existovala , dam sem aj mail , aby ste mi to mohli napísat .  AK by bol Boh spravodlivý nikdy by nebol Bohom .
Súhlasí jos24


6.
označiť príspevok

Petrana žena
   14. 5. 2009, 12:24 avatar
Prečo?


7.
označiť príspevok

A-čko muž
   14. 5. 2009, 12:34 avatar
Prečo? Pretože všetko čo sa týka jeho majestatu, je to co nikdy neurobilo nic zaco by som povedal ´dakujem.


18.
označiť príspevok

Petrana žena
   14. 5. 2009, 15:41 avatar
Za čo by si ty povedal ďakujem?


19.
označiť príspevok

A-čko muž
   14. 5. 2009, 15:43 avatar
Ved ja nemyslím , človeku.. , ked je vseznaly , ma to vediet -tak čakam, kedy evidentne to bude jeho cin a nedoblijem sa z jeho zla.


21.
označiť príspevok

Petrana žena
   14. 5. 2009, 15:54 avatar
Ty sa srdieško práveže ideš dobliť z jeho spravodlivosti a trestu, lebo to je to jeho "zlo"!


26.
označiť príspevok

A-čko muž
   14. 5. 2009, 16:14 avatar
Ved hej odkedy si pamatam , prenasleduje ma jeho trest , skoda , ze ten bozsky blb mi dodnes nebol schopný vysvetlit dovody prečo to robí . Jeden viem , ale tie sa netykaju nicoho ineho iba toho, ze som nepriatelom nejakemu Bohu , ktorý vsak nie je bohom celeho sveta .


27.
označiť príspevok

Petrana žena
   14. 5. 2009, 16:18 avatar
Keby si chcel počuť môj názor, že prečo ti to Boh robí, daj vedieť. Ale v podstate je to o tom, že ti to nerobí Boh, ale že si to robíš ty sám!!!


28.
označiť príspevok

A-čko muž
   14. 5. 2009, 16:23 avatar
Ja viem , že si to robím ja sam .Alebo ani nie ? Mozno je to biblicka EVA - ta sa s oblubou hrala na bOha , alebo sakal .


29.
označiť príspevok

Petrana žena
   14. 5. 2009, 16:30 avatar
Zase si to robíš sám...pochybuješ o Bohu, o sebe, o mne....Povedz, o kom, alebo o čom nepochybuješ?


30.
označiť príspevok

A-čko muž
   14. 5. 2009, 16:32 avatar
Petrana , o tebe nepochybujem . Tvoje videnie seba ,ako osoby je velmi dobre "nastavené" a mozes byt naozaj spokojna . Ale ja neverím v nič , pretože niektorí ĺudia su volní kym iní nie .


31.
označiť príspevok

Petrana žena
   14. 5. 2009, 16:37 avatar
Hovoríme o tebe...takže problém je v tvojej neslobode? Buď konkrétnejší...


8.
označiť príspevok

sára žena
   14. 5. 2009, 12:47 avatar
A-čko ten mail ..
ja ti napíšem a ty mi poďakuješ 


9.
označiť príspevok

pravoslava
   14. 5. 2009, 13:46 avatar
A-čko, Tvoj vyrok o Bohu a spravodlivosti, ako o protireciacich si hodnotach, nie je spravny.
Preco si myslis, ze jedno to druhe musi vylucovat?


10.
označiť príspevok

A-čko muž
   14. 5. 2009, 13:52 avatar
HM, ja nevidím rozdielu medzi Bohom, či diablom, alebo poslednym demonom.Nato, aby bestie robili co robia musia mat požehnanie od Boha, čím je Boh priamo zodpovedny za skutky zla . Vid Job a Satan- alebo Hospodin nie je Boh ?


12.
označiť príspevok

pravoslava
   14. 5. 2009, 14:19 avatar
Minimalne divna konkluzia. Ak nevidis rozdielu, je to zle, pretoze takto sa nam dobro i zlo miesa a je z toho poriadny galimatias.. proti zakonom logiky - dobro nemoze produkovat zlo, a naopak.
Bestie ani diabol nikdy nemali a nikdy nebudu mat pozehnanie od Boha, pretoze diabol bol vzdy "otcom lzi". To priamo protireci Bohu ako Najvyssiemu Dobru. Mozno Ti nie je jasne, ako vzniklo zlo, to vsak nevylucuje, ze Boh vzdy bol, je a bude dobry a vsetko, co stvoril je dobre.
K Tvojmu prikladu - Job trpel. Ale ako dokazes, ze utrpenie je zlom alebo dobrom? Na to treba trosku komplexnejsi pohlad, ako len pohlad cez prizmu vysneneho pohodlicka tu na zemi. Zober si napr. ze ak Ti maju vyliecit chory zub, musis podstupit aj nejaku bolest, aby si bol zdravy. Alebo kto chce pestovat ducha, kto chce "zdravo" rozmyslat, neholduje nezdravo telu, pretoze jeho chute duchu cloveka skodia, alebo minimalne protirecia..

Teda, poradim Ti v dobrom - neplet si povrchne dojmy s pojmami, nevyvodzuj predcasne zavery, ale nasycuj svoju tuzbu po poznani, lebo opacne mozes narobit vela skody sebe a mozno i druhym. Ak Ti ovsem na sebe zalezi...


14.
označiť príspevok

clear1 muž
   14. 5. 2009, 15:29 avatar
pravoslava, já Ti nevím Karle...pouvažuj nad týmto: Čisto hypoteticky, na to aby mohol "diabol" konať zlo, NUTNE POTREBUJE súhlas od boha, pretože ak by to boh nechcel, tak by sa mohol aj pretrhnúť a nič by neurobil. Alebo si myslíš, že by bolo možné urobiť niečo čo boh nechce ??? Niečo ako:

Ja - "Toto urobím"
Boh - "Nie to Ti nedovolím"
Ja - "Ale urobím a Ty mi do toho nemáš čo papuľovať !"
...a urobím to.

Takto to vidíš ? Podľa mňa má A-čko pravdu. Všetko čo sa deje je s veľkou pravdepodobnosťou odsúhlasené... 


34.
označiť príspevok

pravoslava
   15. 5. 2009, 07:43 avatar
Hmm, vyzera to tak, lenze hacik je v tom, ze si vylucil moznost slobodnej volby. Ak by mal fungovat Tvoj "system", to sme vsetci sme ako babky na spagatikoch, neschopni konat sami za seba, vo vsetkom zavisli... troska praxe: ak Ti da niekto facku z potesenia, kludne sa moze odvolat, ze to nie on, ale Boh ci diabol, a vsetky zakony a sudy by mohli ist tak akurat do haja...


36.
označiť príspevok

clear1 muž
   15. 5. 2009, 09:11 avatar
pravoslava, vyzerá to tak, lenže háčik je v tom, že som možnosť slobodnej voľby nevylúčil. Asi by si mala oprášiť sériu kníh "Hovory s Bohem" vo svojej knižnici a prečítať si ich ešte raz, je tam krásny príklad toho ako to s veľkou pravdepodobnosťou je. Myslím ten príklad s videohrou. Všetky ťahy sú dopredu dané a známe. Môžeš ísť dobrou cestou, aj tou zlou. Všetky možnosti sú dané, všetko je odsúhlasené. A Ty máš slobodnú vôľu...

V reále to vidím tak, že TEN/TO NIEČO hore, ak TO existuje, dalo k dispozícii všetky možnosti ako sa môžeme (za)chovať. Všetky vrátane tých zlých a dokonca aj tých úplne najhorších. Inými slovami - všetko čo sa deje, deje sa s tichým súhlasom TOHO niečoho. a my si to tu všetko dojebabrávame a pýtame kde je Boh, a ako sa na to môže pozerať. No môže, nemá s tým pravdepodobne žiadny problém, pretože nech sa deje čokoľvek, je to ON kto dal tú možnosť aby sa to dialo, čiže deje sa JEHO vôľa. A s veľkou pravdepodobnosťou je mu srdečne jedno ako celá hra dopadne, veď o pár miliárd rokov sa aj tak všetko scvrkne do jedného bodu. A keď TO zase raz dostane chuť hrať sa s "legom", no tak spôsobí ďalší big-bang... 


37.
označiť príspevok

pravoslava
   15. 5. 2009, 09:38 avatar
Ano, moznosti mame - ale nemame nanutene - ako sa zachovame, chapes - nase rozhodovanie nam nie je predurcene..
Stale sa pohybujes v medziach, ze clovek je predurceny nejako konat (je nuteny a nemoze sa prerozhodnut inak).. A samozrejme, taketo zmyslanie vyhovuje - lebo - za vsetko potom moze Boh a clovek nema vlastne nijaku vinu..
Clovek nie je za nic zodpovedny.
Co sa tyka buducnosti - poviem Ti dalsiu zakladnu logicku zasadu, ktora vyvracia Tvoje tvrdenie: vsetko, co jestvuje, ma dovod svojej existencie.


40.
označiť príspevok

clear1 muž
   15. 5. 2009, 16:30 avatar
pravoslava, mám pocit, že si niečo v mojich príspevkoch pochopila inak ako to bolo myslené. Odkáž ma prosím na vetu v ktorej tvrdím, že, citujem: "clovek je predurceny nejako konat (je nuteny a nemoze sa prerozhodnut inak)". Mám za to, že som nič také netvrdil. Bavíme sa tu o tom, že na pomyselnej "šachovnici života" môžeš kedykoľvek ťahať akokoľvek (aby si to pochopila tak ako chcem - čiže máš slobodnú vôľu  ). Dokonca ani nemusíš ísť len do eL ak chceš ťahať koňom. Nič nie je dopredu dané, ale všetko je dopredu odsúhlasené. Nemôžeš konať proti vôli TOHO niečoho (za predpokladu, že to existuje), veď je to údajne všemohúce a už len samotný fakt že niečo robíš znamená, že Ti to bolo TÝM niečím dovolené, umožnené, alebo inak povedané, TO niečo s tým SÚHLASÍ.
Čítam si ešte raz moje príspevky a nedarí sa mi nájsť vetu v ktorej som zrušil slobodnú vôľu...


16.
označiť príspevok

A-čko muž
   14. 5. 2009, 15:38 avatar
pravoslava. Boh je v prvom rade vladca , pricom jeho teritorium je uplne vsetko. Z coho plynie -nesie zodpovednost za zlo a pozehnava mu i ked naivným pravoslavkam v kutiku noci sepka ze je dobry - a to asi jej Ne-poznanie skutocnosti o vztahu dobra a zla. Dalej dobro a zlo su dualitou jedna ku druhej. Zanikom dobra zanika zlo !!! Takže pokila bude chapanie ludí natolko naivne ze polaritu prejavujucu dobro budu mat za boha a tu zlu za diabla potial budu podliehat zlu aj dobru v prospech vladcov týchto dualít . Kedze vsak Boh je nad dobrom a Zlom tak je zrejme ze nabozenstvo europy je zaostale a nepozna vladcu Boha a vladcu diabla.


35.
označiť príspevok

pravoslava
   15. 5. 2009, 07:57 avatar
Prva zakladna chyba: dobro a zlo nie su dualne. Zalov troska do filozofie, co na to ona, ako odbornicka - bytim je LEN dobro. Zlo je iba jeho nedostatkom. Zlo nema vlastneho bytia, nemohlo byt stvorene a sposobuje ho zneuzitie slobodnej vole!
Preto za mravne zlo nenesie zodpovednost Boh, ale clovek, ktory ho vykonal - inak vsetci zlodeji, vrahovia, nasilnici, ... a dosad koho chces... nezodpovedni za svoje skutky - a vsetci trestajuce institucie su ukrutni tyrani proti nesvojpravnym ludom...
Do paze, kde je potom spravodlivost !!!!


38.
označiť príspevok

sára žena
   15. 5. 2009, 09:39 avatar
pravoslava ahoj,ja som na tom vdaka tunajsej ludskej spolocnosti tak zle,ze uz neviem definovat slovo spravodlivost..co to je? 


39.
označiť príspevok

pravoslava
   15. 5. 2009, 09:50 avatar
Chapem, pri vseobecnom zmatku, v ktorom sa miesaju mandarinky s feferonkami, je to ocakavatelne..


11.
označiť príspevok

sára žena
   14. 5. 2009, 13:54 avatar
A-čko..sakra ani pre nich neplati obmedzenie prava vlady..ziadny program,dokumentacia,nist? 


13.
označiť príspevok

Anti-VIVIVI muž
   14. 5. 2009, 14:34 avatar
Ešte stále vás to baví   ?


15.
označiť príspevok

justsayozzy muž
   14. 5. 2009, 15:32 avatar
Nic nie je odsuhlasene. Mas slobodnu volu-vies co je dobroo, vies co je zlo. A je na TEBE ci spravis dobro alebo zlo.
Súhlasí kntsz


22.
označiť príspevok

clear1 muž
   14. 5. 2009, 15:56 avatar
Veď práve, máš slobodnú vôľu, čo sa dá pochopiť aj tak, že NIEKTO Ti všetko dovolil, alebo inak povedané - súhlasí so všetkým čo narobíš. Ak rodič nechá otvorené okno a dieťa sa rozhodne, že aj ono chce lietať ako vtáčik, kto má zodpovednosť za to čo sa stane ? Podľa mňa ten, čo dal možnosť aby sa to stalo, čím odsúhlasil, že sa to môže stať. To dieťa má už len slobodnú vôľu...  


24.
označiť príspevok

A-čko muž
   14. 5. 2009, 16:11 avatar
SLobodna vola je dualitou k neslobodnej voli. Ke dnam ju boh dal automaticky stratil svoju - ved sme na obraz jeden druhemu. AKonahle ma clovek slobodnu volu , tak boh ju nema . ALe pritom tvrdíte ze ju ma -  Ludia svojimi cinmi a slobodou podmienuju ciny Boha .Smiesne a tak to aj vypadá.


20.
označiť príspevok

Petrana žena
   14. 5. 2009, 15:49 avatar
Božia spravodlivosť je v podstate kauzalita, ale tým, že ľudia stratili kontinuitu svojho života v kontexte všetkých svojich životov, súdia iba podľa tohoto súčasného života. Ale ten je iba prípravou na ten nasledujúci. (Lenže ktovie, čo vyvádzali v predchádzajúcom živote.) A ešete je problém väzba na fyzickú schránku, ego, matériu, namiesto toho, aby sústreďovali na to večné...Samozrejme, že tak ako existuje dobro, existuje aj zlo, a vôbec, o to predsa ide, že ako pre koho, a ako sa kto rozhodne. Máme predsa slobodnú vôľu, nie?


23.
označiť príspevok

clear1 muž
   14. 5. 2009, 15:58 avatar
No, to slobodnú by som dal do uvodzoviek, ale inak ok


32.
označiť príspevok

Petrana žena
   14. 5. 2009, 16:39 avatar
...ženatý?* 


33.
označiť príspevok

clear1 muž
   14. 5. 2009, 16:40 avatar
šťastne, nie tak som to myslel   Ale dobrá pripomienka    


42.
označiť príspevok

Poroslav muž
   12. 7. 2009, 13:19 avatar
(Skusal som prispievat do dalsich tem co maju v nazve 2012 ale zial tieto temy su uz uzavrete...)
Dnes ma pobavilo toto vtipne video o Apokalypse presnejsie o predapokalypse:
http://www.youtube.com/watch?v=P_UlegnqDGQ Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Odprucam si ho pozriet. Ozaj ludia nespravime aj my daku oslavu (dalsej) predapokalypsy?  
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 03:33,  http://diskusie.slovakforum.net/t381-topic
dnes, 03:12,  prosím vás, nejebte tomíqa *21 youtube.com/watch?v=cTuh7Sv0HPU
dnes, 02:32,  komunistickí demokrati *13*13*13
dnes, 02:15,  V roku 1989 dohnil zločinecký režim , I ja som bol ten čo stal na tribune i ja som bol ten...
dnes, 02:12,  Gabo predvolebnu si dal
dnes, 02:11,  Ked to tak necitiš nechoď
dnes, 02:08,  Zavládlo ticho . Nie že by sa niekto nevedel vyjadriť ale ego ano ego mu to nedovoluje
dnes, 01:30,  Ahoj Anina. Krasne si to napisala, ze ako dieta sme nasli Boha tak lahko, lebo nase srdce bolo...
dnes, 01:23,  Tublatanka - Loď do neznáma
dnes, 00:56,  Gabko takto https://www.youtube.com/watch?v=KKN0BcGCi8I Děkuji Karel Kryl Stvořil Bůh,...
dnes, 00:41,  lieky
dnes, 00:39,  pozitívne, lebo ľudstvo je krehké ako bábiky
dnes, 00:35,  Anna K - Večírek za koncem - Live at Božkov Fest 2011, Kojetín
dnes, 00:32,  When I Look At You, Miley Cyrus Music Video - THE LAST SONG - Available on DVD & Blu-ray
dnes, 00:30,  milujte svojich nepriateľov a ochraňujte svojich blížnych
dnes, 00:25,  V roku 1989 sme sa mnohí s nádejou zúčastnili na fraške, ktorou ste si pripravili priestor...
dnes, 00:24,  V roku 1989 sme sa mnohí s nádejou zúčastnili na fraške, ktorou ste si pripravili priestor...
dnes, 00:22,  dobrú noc všetkým
dnes, 00:21,  V roku 1989 sme sa mnohí s nádejou zúčastnili na fraške, ktorou ste si pripravili priestor...
dnes, 00:05,  50. ved si o tom zaloz topic :)
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Človek mieni a človek aj mení.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(158 822 bytes in 0,655 seconds)