hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  rôzne  /  téma

BAP 4.časť - ako na ňu a na psychiatrov, ktorí ju Vám pomáhajú krotiť

príspevkov
212
zobrazení
4
tému vytvoril(a) 28.2.2011 18:12
posledná zmena 13.12.2011 20:47
1
28.02.2011, 18:12
Zdravím Vás...tak po dlhom čase sa opäť ozývam...V septembri mi zmenili lieky a myslím, že k lepšiemu...dokonca mi asi v polovici novembra vysadili antidepresíva, pretože som upozornil psychiatrov, že pociťujem návaly energie - normále mi zablikala kontrolka a cítil som, že by to mohla byť hypománia - to je vlastne stav predchádza buď mánii alebo depresii (prečítajte si o tom vo wikipédii - je to tam celkom dobre rozpísané)...žial, psychiatre som mal v jednom zariadení a na terapie som chodil ku konkurencii, takže nemohli konzultovať moje stavy a tak u psychiatra vznikol dojem, že by som mal ísť na lôžko...ale ja som si stál za tým...lenže psychiater furt omieľal o tom istom a tak som sa rozhodol, že prejdem tam, kde mám terapeutičku, pretože je vážne dobrá, keď z blba ako som ja dokázala behom necelých dvoch rokov urobiť celkom dobre fungujúcu bytosť...budem mať pokoj...nemusím vykladať veci dvakrát...nech si o mne poklábosia medzi sebou a budú vedieť o stave mojej nálady...

...premýšľal som racionálne, nešlo o útek k niekomu neznámemu a pretvarovať sa akože som v pohode...nezamlčujem svoje stavy a chcem ich prebrať, jedine tak sa dá prejsť zo stavu ZOMBIE do stavu vnímavého, fungujúceho človeka...

...nespoliehajte sa len na lieky a na rady...nemyslite si, že si ľahnete na oddelenie psychiatrie a odtamaď vyjdete ako fungujúci človek...ja mám po tom asi dvojmesačnom zážitku v liečebniach panický strach z tohto oddelenia...nie, kvôli tomu, že ma ostatní ľudia označia za blázna, ale kvôli tomu, že tam sa s normálnym človekom nestretnete (teda okrem personálu - hoci aj tomu síce niekedy dosť je**)...

...túto bitvu jsem prostě ustál se zdravou kůži a jsem na to patričně hrdý...

Jano
👍: piskotka
none
2

1. 28.02.2011, 18:12

Zdravím Vás...tak po dlhom čase sa opäť ozývam...V septembri mi zmenili lieky a myslím, že k lepšiemu...dokonca mi asi v polovici novembra vysadili antidepresíva, pretože som upozornil psychiatrov, že pociťujem návaly energie - normále mi zablikala kontrolka a cítil som, že by to mohla byť hypománia - to je vlastne stav predchádza buď mánii alebo depresii (prečítajte si o tom vo wikipédii - je to tam celkom dobre rozpísané)...žial, psychiatre som mal v jednom zariadení a na terapie som chodil ku...

28.02.2011, 18:32
Jano, drž sa a čo tá kniha?..Už ju píšeš, alebo ešte ani..nezačal 🙂
odkaz
👍: piskotka
none
3

2. 28.02.2011, 18:32

Jano, drž sa a čo tá kniha?..Už ju píšeš, alebo ešte ani..nezačal 🙂
http://www.youtube.com/watch?v=VxRJqWLHeIU&feature=related

28.02.2011, 18:52
...napisal som basnicku zbierku, ale asi aj tak stala za prd, lebo som ju poslal tej, ktorej bola od zaciatku adresovana a ziaden efekt...ked som si tie basne precital a vypocul si kritiky od ludi, ktorym som ju dal precitat, tak je esteco vyladovat...ale nepolavujem...pisem dalsiu...myslim, ze bude kvalitnejsia 🙂

...vlastne by som sa mal tesit, ze mi ju neotrepala o hlavu 🙂
none
10

3. 28.02.2011, 18:52

...napisal som basnicku zbierku, ale asi aj tak stala za prd, lebo som ju poslal tej, ktorej bola od zaciatku adresovana a ziaden efekt...ked som si tie basne precital a vypocul si kritiky od ludi, ktorym som ju dal precitat, tak je esteco vyladovat...ale nepolavujem...pisem dalsiu...myslim, ze bude kvalitnejsia 🙂

...vlastne by som sa mal tesit, ze mi ju neotrepala o hlavu 🙂

28.02.2011, 19:20
vidíš, všetko zlé je na niečo dobré...Tak len pekne..dolaďuj, aby bola Zbierka tvojich básni,aj...knižne vydaná...Je viem, peniaze boli..budú..akurát, že nie sú ..kým doladíš, tak budú..
none
12

10. 28.02.2011, 19:20

vidíš, všetko zlé je na niečo dobré...Tak len pekne..dolaďuj, aby bola Zbierka tvojich básni,aj...knižne vydaná...Je viem, peniaze boli..budú..akurát, že nie sú ..kým doladíš, tak budú..

28.02.2011, 19:24
...poslal som ju aj do vydavatelstva Mlada Fronta...bez umyslu urobit z nej bestseller 🙂
none
16

12. 28.02.2011, 19:24

...poslal som ju aj do vydavatelstva Mlada Fronta...bez umyslu urobit z nej bestseller 🙂

28.02.2011, 19:27
Pošli ju aj sem, na df.sk. Tu máš bezplatných jazykových korektorov, a zdarma ti vyhotovíme recenziu.
none
18

16. 28.02.2011, 19:27

Pošli ju aj sem, na df.sk. Tu máš bezplatných jazykových korektorov, a zdarma ti vyhotovíme recenziu.

28.02.2011, 19:32
...da sa sem umietnit pdf? ... a keby som hodil sem vsetky, tak to je na celu temu 🙂
none
19

18. 28.02.2011, 19:32

...da sa sem umietnit pdf? ... a keby som hodil sem vsetky, tak to je na celu temu 🙂

28.02.2011, 19:35
Však skopíruj len kúsok. Napríklad prvé tri strany.
none
23

19. 28.02.2011, 19:35

Však skopíruj len kúsok. Napríklad prvé tri strany.

28.02.2011, 19:42
ok. tady jsou:

Boj

Ublížil jsem Tobě.
Spálil jsem most naděje.
Již neuvidím Tvoji tvář.
Komu svůj usměv věnuješ?
-
Která z nich byla ta pravá?
Z těch cest na poušti.
Kráčal jsem bos po trní.
Ticho křičel od bolesti.
-
Pořád týral duši svou.
Lámal hlavu při otázce.
Jak přesvědčím srdce Tvé?
Na Tebe čeká to mé.
-
Jenom chvíli jsem Tě viděl.
Přál jsem si ji trvat věčně.
Žel, ďábel postavil se mezi nás.
Porazit ho teď musím sám.

****************************

Čekání

Je v tom silná touha.
Je to pevná víra.
Nebe bude opět modré.
A rozhostí se klid.
-
Naděje je nekonečná.
Skutečnost zas krutá.
Den zahalil se do tmy.
Tudy prošel chlad.
-
Zanechajíc spoušť.
Perun sprostě zuřil.
Bouře vládla krajem.
Bloudil vichr kolem.
-
Kdy už spatřím slunce?
Vyjasní se obloha.
Větřík rozožene mraky.
A pominou chmury?

**************************

Touha

Příliš jsem se díval.
Do Tvých pěkných očí.
Lásku jsem v nich viděl.
Zešílel jsem z toho.
-
Nebyl zrovna poctivý.
Hříchy, ty ma každý.
Vyrovnat se s nima.
Musí každý sám.
-
V oblacích jsem lítal.
Hledal jsem Tě všude.
Pátral v tý duši své.
Před sebou vždy oči Tvé.
-
Dopadl jsem na zem.
Mám zlomená křídla.
Jenom touha po Tobě.
Pomáha mi vstát.

*********************************

Odvážna

Nežnost zaplavuje mysl.
Při myšlence na Tebe.
Zlehka se Tě dotknout.
Hladit křivky Tvé.
-
Líbat Tě na rty.
Což si představuji taky.
Dotekem svých dlaní.
Obejmout Tvé boky.
-
Vzrušení mnou lomcuje
Pomyšlením na to.
Jak ležíš vedle mě.
Vím, jenom pouhý sen je.
-
V zkratce zhrnu to.
Chci Tě líbat všude.
Kam až hladit se dá.
Utopit se v Tobě.

*******************************

Prokletí

Jsi jako na horské dráze.
Raz si hore, raz zas dolu.
Duše bloudí tělem.
A nenachází klid.
-
Myšlenky jsou rychlé.
Všechno zrazu lehké.
Nápady se rodí v hlavě.
Reální ne právě.
-
Jindy zas jsi smutný.
Mysl, ta je na dně.
Kudy vede správny směr?
Hledáš spásu v trávě.
-
Kletba z otců zděděná.
Užírá Ti ze života.
Ubližuje kolem sebe.
A lásku Ti krade...
👍: piskotka
none
25

23. 28.02.2011, 19:42

ok. tady jsou:

Boj

Ublížil jsem Tobě.
Spálil jsem most naděje.
Již neuvidím Tvoji tvář.
Komu svůj usměv věnuješ?
-
Která z nich byla ta pravá?
Z těch cest na poušti.
Kráčal jsem bos po trní.
Ticho křičel od bolesti.
-
Pořád týral duši svou.
Lámal hlavu při otázce.
Jak přesvědčím srdce Tvé?
Na Tebe čeká to mé.
-
Jenom chvíli jsem Tě viděl.
Přál jsem si ji trvat věčně.
Žel, ďábel postavil se mezi nás.
Porazit...

28.02.2011, 19:51
Ahá, janoElany, to je OK. Zrejme ti ostáva len čakať, ale si založ vlastné vydavateľstvo. Vieš, keď nejde k Mohamedovi hora, tak musí sa do hory vybrať sám Mohamed.
none
26

25. 28.02.2011, 19:51

Ahá, janoElany, to je OK. Zrejme ti ostáva len čakať, ale si založ vlastné vydavateľstvo. Vieš, keď nejde k Mohamedovi hora, tak musí sa do hory vybrať sám Mohamed.

28.02.2011, 19:55
...nie je to ziadna slava...je to nekompaktne, s gramatickymi chybami...nepisal som to ale kvoli tomu, ze dobyjem svet...e to iba zabavka...a hoci mi povedali, ze nemam pisat cesky...ja neustupim...cestina sa mi zda na pisanie jednoduchsia...a noblesnejsia...a je to proste bohemia 🙂

...mozno o 5-10 rokov sa doladim a mozno mi cosi vydaju...ale to bude este kvantum nepodarkov...
none
28

26. 28.02.2011, 19:55

...nie je to ziadna slava...je to nekompaktne, s gramatickymi chybami...nepisal som to ale kvoli tomu, ze dobyjem svet...e to iba zabavka...a hoci mi povedali, ze nemam pisat cesky...ja neustupim...cestina sa mi zda na pisanie jednoduchsia...a noblesnejsia...a je to proste bohemia 🙂

...mozno o 5-10 rokov sa doladim a mozno mi cosi vydaju...ale to bude este kvantum nepodarkov...

28.02.2011, 21:22
Keby si písal svoju poéziu po mongolsky, mohol by som sa opýtať v našom vydavateľstve mongolskej literatúry. Vieš, pracujem ako Senior Lecturer in Mongolian Studies na Fabulologickej fakulte. Mongolčina je ešte jednoduchšia ako čeština.
none
27

23. 28.02.2011, 19:42

ok. tady jsou:

Boj

Ublížil jsem Tobě.
Spálil jsem most naděje.
Již neuvidím Tvoji tvář.
Komu svůj usměv věnuješ?
-
Která z nich byla ta pravá?
Z těch cest na poušti.
Kráčal jsem bos po trní.
Ticho křičel od bolesti.
-
Pořád týral duši svou.
Lámal hlavu při otázce.
Jak přesvědčím srdce Tvé?
Na Tebe čeká to mé.
-
Jenom chvíli jsem Tě viděl.
Přál jsem si ji trvat věčně.
Žel, ďábel postavil se mezi nás.
Porazit...

28.02.2011, 21:16
mne sa páči..Uvidíme čo povie Petra a ether( ktorý tu už dávno nebol )
none
29

27. 28.02.2011, 21:16

mne sa páči..Uvidíme čo povie Petra a ether( ktorý tu už dávno nebol )

28.02.2011, 21:23
Pekne píše. Mne sa dobre čítajú jeho básne. Také, milé, príjemné.
none
30

29. 28.02.2011, 21:23

Pekne píše. Mne sa dobre čítajú jeho básne. Také, milé, príjemné.

28.02.2011, 21:26
fíjha Vlado, od teba pochvala..skoro ako štátne vyznamenie
none
31

30. 28.02.2011, 21:26

fíjha Vlado, od teba pochvala..skoro ako štátne vyznamenie

28.02.2011, 21:28
Teda, mi dávaš zabrať.
none
32

31. 28.02.2011, 21:28

Teda, mi dávaš zabrať.

28.02.2011, 21:32
ó pardon..zabudla som, že ty gašparka..nerád
none
33

32. 28.02.2011, 21:32

ó pardon..zabudla som, že ty gašparka..nerád

28.02.2011, 21:40
Mne je janoElany sympatický. Mám však z neho rozpaky, akoby mi z oka vypadol. Aj úprimný je, že zo psychiatrie, ale aj jeho básne na to nevyzerajú, žeby sa liečil.
none
34

33. 28.02.2011, 21:40

Mne je janoElany sympatický. Mám však z neho rozpaky, akoby mi z oka vypadol. Aj úprimný je, že zo psychiatrie, ale aj jeho básne na to nevyzerajú, žeby sa liečil.

28.02.2011, 21:46
...jednou z mojich kur su prave basne...inac s mongolmi sa stretavam denno-denne, sice rozpravaju slovensky, ale ani za boha im nerozumiem 🙂
none
35

34. 28.02.2011, 21:46

...jednou z mojich kur su prave basne...inac s mongolmi sa stretavam denno-denne, sice rozpravaju slovensky, ale ani za boha im nerozumiem 🙂

28.02.2011, 21:53
Ale ja som taký dobrák od kosti. Priatelia o mne hovoria: Radšej s drôtom do oka, akoby sa mali so mnou vážne zhovárať.

Mne možno veriť, čokoľvek poviem, je svätá pravda.
none
36

34. 28.02.2011, 21:46

...jednou z mojich kur su prave basne...inac s mongolmi sa stretavam denno-denne, sice rozpravaju slovensky, ale ani za boha im nerozumiem 🙂

28.02.2011, 21:55
a kde sa s nimi denno-denne stretávaš??..nemusíš odpovedať, ak nechceš...
none
37

36. 28.02.2011, 21:55

a kde sa s nimi denno-denne stretávaš??..nemusíš odpovedať, ak nechceš...

28.02.2011, 21:58
...v praci i mimo nej...v rodine i mimo nej 🙂 ...mongolové jsou všude 🙂
none
39

37. 28.02.2011, 21:58

...v praci i mimo nej...v rodine i mimo nej 🙂 ...mongolové jsou všude 🙂

28.02.2011, 22:12
to v tej stavebnej firme, kde si predtým pracoval??
none
40

39. 28.02.2011, 22:12

to v tej stavebnej firme, kde si predtým pracoval??

28.02.2011, 22:16
...este tam aj stale pracujem...niektori su nepoucitelni, ale ja im otvarat oci uz nemienim...ja sa naucim korculovat a boxovat a hopsa-hejsa do Prahy 🙂 ... tam ma uz cakaju ini mongoli 🙂
none
41

40. 28.02.2011, 22:16

...este tam aj stale pracujem...niektori su nepoucitelni, ale ja im otvarat oci uz nemienim...ja sa naucim korculovat a boxovat a hopsa-hejsa do Prahy 🙂 ... tam ma uz cakaju ini mongoli 🙂

28.02.2011, 22:28
ty ešte tam pracuješ, tak ti duplom gratulujem..S Prahou zahamuj, už to nie je to, čo bejvavalo..Pracovné miesta iba na čierno a pláca malá..Mali stavbárske bum..nasekali krásne byty a domy, ale čo z toho keď ponuka je väčšia..ako dopyt..Tak len opatrnučko s Prahou...
none
42

23. 28.02.2011, 19:42

ok. tady jsou:

Boj

Ublížil jsem Tobě.
Spálil jsem most naděje.
Již neuvidím Tvoji tvář.
Komu svůj usměv věnuješ?
-
Která z nich byla ta pravá?
Z těch cest na poušti.
Kráčal jsem bos po trní.
Ticho křičel od bolesti.
-
Pořád týral duši svou.
Lámal hlavu při otázce.
Jak přesvědčím srdce Tvé?
Na Tebe čeká to mé.
-
Jenom chvíli jsem Tě viděl.
Přál jsem si ji trvat věčně.
Žel, ďábel postavil se mezi nás.
Porazit...

01.03.2011, 05:47
Mám z teba zmiešané pocity. Vôbec to k sebe nepasuje, skladať ľúbostnú poéziu v izbietke, čo pripomína zabudnuté kláštory, len do Biblie ani okom nemrknúť. Je to , ako nechať si urobiť emo účes bez toho, aby človek vedel, čo to emo vlastne je.
A tie plány, s vydavateľstvami, lepšie je menej dúfať, aby si nebol veľmi sklamaný.
A o tej nezabudnuteľnej láske, možno stačí zájsť ešte raz do Prahy a vidieť, ako sa zmenila, pribrala, vychladla, zabudla, aby si vytriezvel.
none
47

42. 01.03.2011, 05:47

Mám z teba zmiešané pocity. Vôbec to k sebe nepasuje, skladať ľúbostnú poéziu v izbietke, čo pripomína zabudnuté kláštory, len do Biblie ani okom nemrknúť. Je to , ako nechať si urobiť emo účes bez toho, aby človek vedel, čo to emo vlastne je.
A tie plány, s vydavateľstvami, lepšie je menej dúfať, aby si nebol veľmi sklamaný.
A o tej nezabudnuteľnej láske, možno stačí zájsť ešte raz do Prahy a vidieť, ako sa zmenila, pribrala, vychladla, zabudla, aby si vytriezvel.

01.03.2011, 16:54
...mam jednu teoriu, ktorej sa drzim a celkom dobre sa mi chytila v praxi...ked o niecom snivam, tak v prvom rade si prejdem vsetky mozne altermativy, ktore by mohli viest k neuspesnosti dosiahnutia cielov...pripravim si tu najhorsiu variantu, no a potom robim vsetko aby to vyslo skvele...efekt to ma ten, ze na sklamanie sa vopred pripravim a netrva mi vecnost, kym sa z neuspechu pozbieram...keby nahodou vysla este horsia alternativa, ktoru som absolutne nepredpokladal, tak tak isto uz som na nu pripraveny, len mi trva o trosku dlhsie sa z nej spamatat...ale nie je to az take zle, ako ked sa na tu zlu alternativu n epripravim...

...a s tou Prahou...jedina stvrt sa dlho nezmeni...a to je Zizkov...ja nechcem ist do Prahy, ja chcem ist na Zizkov! 🙂
none
95

23. 28.02.2011, 19:42

ok. tady jsou:

Boj

Ublížil jsem Tobě.
Spálil jsem most naděje.
Již neuvidím Tvoji tvář.
Komu svůj usměv věnuješ?
-
Která z nich byla ta pravá?
Z těch cest na poušti.
Kráčal jsem bos po trní.
Ticho křičel od bolesti.
-
Pořád týral duši svou.
Lámal hlavu při otázce.
Jak přesvědčím srdce Tvé?
Na Tebe čeká to mé.
-
Jenom chvíli jsem Tě viděl.
Přál jsem si ji trvat věčně.
Žel, ďábel postavil se mezi nás.
Porazit...

07.03.2011, 12:50
...má to silu, takú emočnú. Páčia sa mi tvoje básničky. Vieš, v čom je umenie zapôsobenia na čitateľa - čitateľku? Musia podľahnúť tvojim slovám, musia byť úprimné a z hĺbky duše. Akoby sa to stalo mne alebo bolo písané pre mňa. O to fičí - písať z duše. Strč to na chvíľu niekam na ľad, možno si premotivovaný...Keď vychladneš, vráť sa k tomu, čo si napísal, skoriguj to a podeľ sa o svoje pocity.Niekedy si kladiem otázku, či je vôbec dobré, prebrať sa z váčnivej ilúzie do všednej - šedivej - neemotívnej pravdy? Možno sa len tomu brániš, a preto tá choroba.
none
4

2. 28.02.2011, 18:32

Jano, drž sa a čo tá kniha?..Už ju píšeš, alebo ešte ani..nezačal 🙂
http://www.youtube.com/watch?v=VxRJqWLHeIU&feature=related

28.02.2011, 18:54
...inak som sa prestahoval...fotky umiestnim v galerii DF 🙂
none
11

4. 28.02.2011, 18:54

...inak som sa prestahoval...fotky umiestnim v galerii DF 🙂

28.02.2011, 19:22
díky za upozornenie..Mrknem, ale bez komentáru..Nezvyknem..
none
7

2. 28.02.2011, 18:32

Jano, drž sa a čo tá kniha?..Už ju píšeš, alebo ešte ani..nezačal 🙂
http://www.youtube.com/watch?v=VxRJqWLHeIU&feature=related

28.02.2011, 19:02
...Jožo je jedným z mojich duchovných otcov...zvyšok do svätaj trojice tvorí Richard Müller a Marán Varga...všetci sú fajní...
none
13

7. 28.02.2011, 19:02

...Jožo je jedným z mojich duchovných otcov...zvyšok do svätaj trojice tvorí Richard Müller a Marán Varga...všetci sú fajní...

28.02.2011, 19:25
to ja veľmi dobre vie, preto som ti aj jednú venovala..Riša Müllera..aj keď je mnohými zatracovaný..ja ho rada...
none
17

13. 28.02.2011, 19:25

to ja veľmi dobre vie, preto som ti aj jednú venovala..Riša Müllera..aj keď je mnohými zatracovaný..ja ho rada...

28.02.2011, 19:31
...myslim, ze Richard patri k jednym z tych uprimnych ludi v showbussines...ostatni taraju ako sa s manzelkymi maju radi, same pi**viny a na druhy den sa rozvadzaju a najdu si atraktivnejsie...Richard bol uprimny aj co sa tyka drog, aj vztahu...on defacto spieva o svojom zivote...tie jeho pesnicky su vierohodne...hoci mozno nie kazdu z nich prezil na vlastnom tele, dokaze sa vzit do situacie, pretoze poprezival cosi obdobne...
none
21

17. 28.02.2011, 19:31

...myslim, ze Richard patri k jednym z tych uprimnych ludi v showbussines...ostatni taraju ako sa s manzelkymi maju radi, same pi**viny a na druhy den sa rozvadzaju a najdu si atraktivnejsie...Richard bol uprimny aj co sa tyka drog, aj vztahu...on defacto spieva o svojom zivote...tie jeho pesnicky su vierohodne...hoci mozno nie kazdu z nich prezil na vlastnom tele, dokaze sa vzit do situacie, pretoze poprezival cosi obdobne...

28.02.2011, 19:37
lenže úprimnosť nie je pre každého..cnosť!..v Čechám Rišo frčí.. jedná báseň ( ako sa hovorí )
none
22

21. 28.02.2011, 19:37

lenže úprimnosť nie je pre každého..cnosť!..v Čechám Rišo frčí.. jedná báseň ( ako sa hovorí )

28.02.2011, 19:40
Edit: úprimnosť nepovažuje každý za cnosť.....

to máš tak, keď niekto maďarsky mysli a slovensky píše.
none
24

22. 28.02.2011, 19:40

Edit: úprimnosť nepovažuje každý za cnosť.....

to máš tak, keď niekto maďarsky mysli a slovensky píše.

28.02.2011, 19:45
...zial musime si my slovaci uprimne pozriet do oci a povedat si bratia cesi su predsa vzdy o krok vpred ako my...ale zas na druhej strane si cesi mozu povedat pri niecom, ze bratri slovaci jsou o kousek vpred...ale zialbohu pri tych skusenostiach, co mam v z CR, tak oni su uz v Zapadnom bloku...a my tu v SR stale vo Vychodnom...
none
45

1. 28.02.2011, 18:12

Zdravím Vás...tak po dlhom čase sa opäť ozývam...V septembri mi zmenili lieky a myslím, že k lepšiemu...dokonca mi asi v polovici novembra vysadili antidepresíva, pretože som upozornil psychiatrov, že pociťujem návaly energie - normále mi zablikala kontrolka a cítil som, že by to mohla byť hypománia - to je vlastne stav predchádza buď mánii alebo depresii (prečítajte si o tom vo wikipédii - je to tam celkom dobre rozpísané)...žial, psychiatre som mal v jednom zariadení a na terapie som chodil ku...

01.03.2011, 16:09
takže nakoniec išlo o sebareflexiu, nie o BAP ? ake to je jednoduche bat sam sebou, nie otrokom, kolko ludi si to ani nedokaže uvedomit ?
none
48

45. 01.03.2011, 16:09

takže nakoniec išlo o sebareflexiu, nie o BAP ? ake to je jednoduche bat sam sebou, nie otrokom, kolko ludi si to ani nedokaže uvedomit ?

01.03.2011, 16:59
...jednoducho som pisal a hral sa so slovickami...nic prevratne...vsetko tu uz bolo a donekonecna sa bude opakovat, len to sebavedomie cloveka, ktory nieco robi a nevzdava sa pri neuspechoch rastie...ja nepisem, aby ma chvalili a vydavali, ja pisem, lebo to povazujem za celkom prijemne zabitie casu...no a ten pripadny uspech?...ked nan bude cas, tak si ho mozno uzijem...ale vacsinou prichadza az in memoriam, takze aj tak z toho budem mat prd 🙂
none
50

45. 01.03.2011, 16:09

takže nakoniec išlo o sebareflexiu, nie o BAP ? ake to je jednoduche bat sam sebou, nie otrokom, kolko ludi si to ani nedokaže uvedomit ?

01.03.2011, 17:45
...ja naozaj trpim BAP...konecne to uz neberem ako pritaz, pretoze som sa naucil ju kontrolovat, a cim dalej ju spoznavam aj po vedeckej stranke v spolupraci s mojou terapeutkou a psychiatrom, tak sa uz jej cim dale tym menej bojim...pred tym som mal neustale strach...nedokazal som sam za seba povedat, co v danej chvili vyparatim...

...ale sem-tam sa citim ako na rodeu...ale uzivam si to ako cowboy, ktory ma uz nejake tie zlomeniny za sebou, vzdy sa z nich vylizal a stale sa citi na vitazstvo nad tym spenenym bujakom... 🙂

...pochopil som aj to, ze viac ako depresii je dolezitejsie bat sa manie...lebo v jej case sa vela dodrbe...
none
51

50. 01.03.2011, 17:45

...ja naozaj trpim BAP...konecne to uz neberem ako pritaz, pretoze som sa naucil ju kontrolovat, a cim dalej ju spoznavam aj po vedeckej stranke v spolupraci s mojou terapeutkou a psychiatrom, tak sa uz jej cim dale tym menej bojim...pred tym som mal neustale strach...nedokazal som sam za seba povedat, co v danej chvili vyparatim...

...ale sem-tam sa citim ako na rodeu...ale uzivam si to ako cowboy, ktory ma uz nejake tie zlomeniny za sebou, vzdy sa z nich vylizal a stale sa citi na vi...

01.03.2011, 17:51
ako sa pejavuje mania ? ja mam asi maniu vtedy,ked mi idu slova skor ako myslienky a niektore ani poriadne nepoznam,ale zatial som tie slova trepla spravne po zhliadnuti,co vlastne znamenju
none
52

51. 01.03.2011, 17:51

ako sa pejavuje mania ? ja mam asi maniu vtedy,ked mi idu slova skor ako myslienky a niektore ani poriadne nepoznam,ale zatial som tie slova trepla spravne po zhliadnuti,co vlastne znamenju

01.03.2011, 17:54
...aj takyto stav moze nastat...to je takzvany myslienkovy trysk...bezhlavo prudiace slova vacsinou bez zmyslu...ale k tomu sa pridavaju aj nerealne plany...myslienky na rychlu zmenu...naval energie...
none
53

52. 01.03.2011, 17:54

...aj takyto stav moze nastat...to je takzvany myslienkovy trysk...bezhlavo prudiace slova vacsinou bez zmyslu...ale k tomu sa pridavaju aj nerealne plany...myslienky na rychlu zmenu...naval energie...

01.03.2011, 17:57
hm aj som sa zatial vzdy iba inspirovala tym myslienkovym tryskom
co je principom navalu tej energie ?
none
54

53. 01.03.2011, 17:57

hm aj som sa zatial vzdy iba inspirovala tym myslienkovym tryskom
co je principom navalu tej energie ?

01.03.2011, 18:02
...ja som sa inspiroval tiez a skoncil som pred sudom...hoci som si dal i katalyzator - travu 🙂 ...jednoduchu ti telo zacne produkovat extremne vela endorfinov, ci coho...
none
55

54. 01.03.2011, 18:02

...ja som sa inspiroval tiez a skoncil som pred sudom...hoci som si dal i katalyzator - travu 🙂 ...jednoduchu ti telo zacne produkovat extremne vela endorfinov, ci coho...

01.03.2011, 18:06
miesto katalyzatora si si mal dat radsej kodifikaciu sameho seba
none
56

55. 01.03.2011, 18:06

miesto katalyzatora si si mal dat radsej kodifikaciu sameho seba

01.03.2011, 18:08
hm mal si prave ukazku,ako ma napadlo slovo skor,nez som si uvedomila vyznam
none
57

56. 01.03.2011, 18:08

hm mal si prave ukazku,ako ma napadlo slovo skor,nez som si uvedomila vyznam

01.03.2011, 18:13
uz som mal na jazyku: ...??????????, ?????????...🙂
none
58

56. 01.03.2011, 18:08

hm mal si prave ukazku,ako ma napadlo slovo skor,nez som si uvedomila vyznam

01.03.2011, 18:14
...malo byt: pažalujsta nepanimaju 🙂 ...miesto ???
none
59

58. 01.03.2011, 18:14

...malo byt: pažalujsta nepanimaju 🙂 ...miesto ???

01.03.2011, 18:22
hm predsa si spominal sud,nastastie nie ten posledny ,ale ty svojim zial hulenim neprispievas k civilizovanemu vyvoju tohto sveta,ako sa ti tam prejavovala tvoja spisovna slovencina ?
none
60

59. 01.03.2011, 18:22

hm predsa si spominal sud,nastastie nie ten posledny ,ale ty svojim zial hulenim neprispievas k civilizovanemu vyvoju tohto sveta,ako sa ti tam prejavovala tvoja spisovna slovencina ?

01.03.2011, 18:29
radsej koncim,aj tak si tu uz pripadam ako psychoska
none
61

60. 01.03.2011, 18:29

radsej koncim,aj tak si tu uz pripadam ako psychoska

01.03.2011, 18:40
...travu uz som nehulil od 2008...stacil mi pohlad na ten Augiasov chliev, co v sebe mam...teraz jednoducho len vykydavam hnoj...a strasne to smrdi, je to drina a kolem mne hejna much 🙂
none
73

61. 01.03.2011, 18:40

...travu uz som nehulil od 2008...stacil mi pohlad na ten Augiasov chliev, co v sebe mam...teraz jednoducho len vykydavam hnoj...a strasne to smrdi, je to drina a kolem mne hejna much 🙂

02.03.2011, 12:39
človeku sa aj tá tráva musí zhnusiť, aby nabral odhodlanie vzdať sa jej.
none
80

73. 02.03.2011, 12:39

človeku sa aj tá tráva musí zhnusiť, aby nabral odhodlanie vzdať sa jej.

02.03.2011, 17:45
...mne sa nezhnusila...ja uz mam jednoducho odhulino 🙂
none
46

1. 28.02.2011, 18:12

Zdravím Vás...tak po dlhom čase sa opäť ozývam...V septembri mi zmenili lieky a myslím, že k lepšiemu...dokonca mi asi v polovici novembra vysadili antidepresíva, pretože som upozornil psychiatrov, že pociťujem návaly energie - normále mi zablikala kontrolka a cítil som, že by to mohla byť hypománia - to je vlastne stav predchádza buď mánii alebo depresii (prečítajte si o tom vo wikipédii - je to tam celkom dobre rozpísané)...žial, psychiatre som mal v jednom zariadení a na terapie som chodil ku...

01.03.2011, 16:26
pracoval som na psychiatrii, super zažitky dam nieake fota ? napr. chlapik v klietke, ktory sa chce dostat cez stenu a je tam plno krvi, alebo chlapik vychudnuty v klietke pojedajuci svoje vykaly, bol tam jeden pacient so skutočnou schizophreniou, ktory mal vek 28 a v priebehu jedneho ! mesiaca podrastol minimalne o desat centri, neuveritelne...tiež velmi pribral, musim povedat že to bol kontrast !!!! ich kresby po stenach to je ako hypnotikum velmi zaujimavy poznatok je, že su chamtivy a zly ludia medzi sebov, asi preto trpia
none
49

46. 01.03.2011, 16:26

pracoval som na psychiatrii, super zažitky dam nieake fota ? napr. chlapik v klietke, ktory sa chce dostat cez stenu a je tam plno krvi, alebo chlapik vychudnuty v klietke pojedajuci svoje vykaly, bol tam jeden pacient so skutočnou schizophreniou, ktory mal vek 28 a v priebehu jedneho ! mesiaca podrastol minimalne o desat centri, neuveritelne...tiež velmi pribral, musim povedat že to bol kontrast !!!! ich kresby po stenach to je ako hypnotikum velmi zaujimavy poznatok ...

01.03.2011, 17:04
...ja som sa nastastie s takymito typmi nestretol...ale bolo mi na bliti, ked mi lieceni alkoholici a narkomani porozpravali, ze ziju v cykloch...uzivanie slobody (alkohol a drogy)...svetla chvilka - pobyt na psychiatrii a potom horsa do vonkajsieho sveta slobody a nasledne na to precitnutie a sup na lozko...mozem pokracovat dookola, ale nepoznam ich vek, kym na takyto biorytmus neskapu...
none
63

49. 01.03.2011, 17:04

...ja som sa nastastie s takymito typmi nestretol...ale bolo mi na bliti, ked mi lieceni alkoholici a narkomani porozpravali, ze ziju v cykloch...uzivanie slobody (alkohol a drogy)...svetla chvilka - pobyt na psychiatrii a potom horsa do vonkajsieho sveta slobody a nasledne na to precitnutie a sup na lozko...mozem pokracovat dookola, ale nepoznam ich vek, kym na takyto biorytmus neskapu...

02.03.2011, 11:55
hrúza, čo tu píšete o tej psychiatrii. A to tvoje posledné slovo, že "skapú", no je mi z vás do plaču, z toľkej necitlivosti.
none
64

63. 02.03.2011, 11:55

hrúza, čo tu píšete o tej psychiatrii. A to tvoje posledné slovo, že "skapú", no je mi z vás do plaču, z toľkej necitlivosti.

02.03.2011, 12:08
tak to v žiadnim pripade, nebolo to o vysmechu ! sme len pozorovatelia v nemom užase a pokore, da sa to necitit ?
none
65

64. 02.03.2011, 12:08

tak to v žiadnim pripade, nebolo to o vysmechu ! sme len pozorovatelia v nemom užase a pokore, da sa to necitit ?

02.03.2011, 12:10
blue, tvoje príspevky mi pripadajú absolútne necitlivé. Mne je tých úbožiakov ľúto.
none
66

65. 02.03.2011, 12:10

blue, tvoje príspevky mi pripadajú absolútne necitlivé. Mne je tých úbožiakov ľúto.

02.03.2011, 12:15
mne sa faith zdáš zas príliš ľutujúca a neviem ako zaujať k nim konkrétny postoj, ale hovoriť o nich ako o úbožiakoch, ktorých človek ľutuje... no neviem
none
67

66. 02.03.2011, 12:15

mne sa faith zdáš zas príliš ľutujúca a neviem ako zaujať k nim konkrétny postoj, ale hovoriť o nich ako o úbožiakoch, ktorých človek ľutuje... no neviem

02.03.2011, 12:16
tak ako, ether? Tvoje postrehy si celkom rada prečítam.
none
70

67. 02.03.2011, 12:16

tak ako, ether? Tvoje postrehy si celkom rada prečítam.

02.03.2011, 12:31
ja neviem, stejne sú to len ľudia, ako ty alebo ja, ale majú svoje problémy, tak ako ty alebo ja, každý niečo ma, teda ľútosť či prehnaný súcit nie sú asi nikde namieste...
samozrejme istý "ľahší" súcit, pochopenie a empatia, to mi príde ako schodnejšia cesta, ale opakujem, že ja vlastne neviem
👍: piskotka
none
72

70. 02.03.2011, 12:31

ja neviem, stejne sú to len ľudia, ako ty alebo ja, ale majú svoje problémy, tak ako ty alebo ja, každý niečo ma, teda ľútosť či prehnaný súcit nie sú asi nikde namieste...
samozrejme istý "ľahší" súcit, pochopenie a empatia, to mi príde ako schodnejšia cesta, ale opakujem, že ja vlastne neviem

02.03.2011, 12:38
áno ether, takto slovami to možno neviem dobre sformulovať, ale zoči-voči takému človeku s problémami ho istotne nezadusím svojou prehnanou ľútosťou a berem ich ako ľudí. Aj keď je to s nimi ťažké a najhoršie je možno to, keď sa márne snažíme, ale aj tak im neveľmi dokážeme pomôcť.
none
74

72. 02.03.2011, 12:38

áno ether, takto slovami to možno neviem dobre sformulovať, ale zoči-voči takému človeku s problémami ho istotne nezadusím svojou prehnanou ľútosťou a berem ich ako ľudí. Aj keď je to s nimi ťažké a najhoršie je možno to, keď sa márne snažíme, ale aj tak im neveľmi dokážeme pomôcť.

02.03.2011, 12:43
aj s tou snahou pomáhať to treba brať s mierou, pretože človek nie je všemohúci a teda vháňať samého seba do pocitu neschopnosti, či až výčitky priveľkou snahou pomôcť nie je správne...
ale to je potom dobre, lebo tu to ozaj vyzerá, že by sa pri tebe zadusil každý
👍: piskotka
none
75

74. 02.03.2011, 12:43

aj s tou snahou pomáhať to treba brať s mierou, pretože človek nie je všemohúci a teda vháňať samého seba do pocitu neschopnosti, či až výčitky priveľkou snahou pomôcť nie je správne...
ale to je potom dobre, lebo tu to ozaj vyzerá, že by sa pri tebe zadusil každý

02.03.2011, 12:44
haha, nedusia sa ...
none
68

65. 02.03.2011, 12:10

blue, tvoje príspevky mi pripadajú absolútne necitlivé. Mne je tých úbožiakov ľúto.

02.03.2011, 12:17
to je len zdanie Faith, mali sa pri mne ako v bavlnke.naopak u tych zdravotnych sestier ktore to iba hrali si mohol často vypozorovat skryty sadizmus, jeden chovanec ktory často utekal v papučkach sa dostal pravidelne až 100 km mimo, toho zniesli zo sveta, tak že mu podstrčili zapalky, aby sa v klietke upalil, čo sa aj stalo...nikomu na nich nezaležalo
none
69

68. 02.03.2011, 12:17

to je len zdanie Faith, mali sa pri mne ako v bavlnke.naopak u tych zdravotnych sestier ktore to iba hrali si mohol často vypozorovat skryty sadizmus, jeden chovanec ktory často utekal v papučkach sa dostal pravidelne až 100 km mimo, toho zniesli zo sveta, tak že mu podstrčili zapalky, aby sa v klietke upalil, čo sa aj stalo...nikomu na nich nezaležalo

02.03.2011, 12:27
strašné, ako z nejakého hororu....
A ešte k tým postojom, záleží od toho aký k nim má človek vzťah, či je ten pacient jeho blízky príbuzný, alebo sused odvedľa, či len neznámy človek. Aj na človeku, koľko má v sebe lásky, pochopenia, ochoty pomáhať...
none
71

69. 02.03.2011, 12:27

strašné, ako z nejakého hororu....
A ešte k tým postojom, záleží od toho aký k nim má človek vzťah, či je ten pacient jeho blízky príbuzný, alebo sused odvedľa, či len neznámy človek. Aj na človeku, koľko má v sebe lásky, pochopenia, ochoty pomáhať...

02.03.2011, 12:31
tak lasky tam bolo dost čo viem, tak tri zdravotne sestry sexovali s chovancami, taka je realita Faith, čo som mohol robit ? vieš ako to tu všetko chodi...
none
76

63. 02.03.2011, 11:55

hrúza, čo tu píšete o tej psychiatrii. A to tvoje posledné slovo, že "skapú", no je mi z vás do plaču, z toľkej necitlivosti.

02.03.2011, 16:50
Faith: mam jeden priklad priamo u nas v rodine, je to moj vlastny otec...ja ho uz po dost dlhom uvazovani, analyze a prehodnocovani postojov k nemu povazujem iba za biologickeho otca...je to obycajna troska, ktora riesila vsetky problemy alkoholom a bitkou, zial pustal sa iba do nas deti...bol som pri nom, ked mi rozpraval o tom, ze chce spachat sebevrazdu...mal som asi 6-7 rokov...zafixovalo sa mi to do hlavy a skodilo ako nejaky virus v pocitaci...ja sam som chcel zit, ale tie nainstalovane myslienky mi strpcovali zivot...jeden cas, som si dokonca vravel, ze to je moj osud...chvalabohu som natrafil na dobry antivirak a uz tie myslienky ma neobtazuju...pri tej osobe, ktoru mam napisanu v rodnom liste ako otca som stal aj neskor, ked som studoval na gympli...prezival som jeho depresie, pretoze sa mi zveroval...nikdy sa nedal liecit, mna nepovazuje za choreho a nepripusta si on sam nejaku psychicku poruchu...minuly rok v marci ho vyhodili kvoli chlastu z roboty...ziadna slava, ale nejaky ten peniaz zarobil, hoci, ked to tak zhrniem, tak ma ten isty prijem ako vtedy, pretoze investoval do alkoholu...moja mama s nim zije uz 37 rokov a nechce ani za boha pochopit, ze kym sa neda liecit, tak sa jednoducho budu trapit obaja...s alkoholom prestal, lenze ak si najde robotu(co velmi pochybujem, ma 60), tak zacne chlastat znova...je to imbecil, ktory je pritazou pre celu rodinu...vykrikuje mi, ze som vyzierka a podobne...ale sam, ked bol nezamestnany, tak chodil drankat od mamy prachy na chlast a cigarety ku nej do roboty...ja ho volam ZOMBIE, pretoze jeho denny cyklus sa scvrkol na postel, spajza, cigareta, kava, minimum prace okolo domu, TV a tak dookola v roznych kombinaciach...cela rodina si oddychne, ked otrci kopyta, pretoze mama ho zubami-nechatami brani a kvoli nemu sa obidvaja hermeticky izolovali od zvysku rodiny, ktora chcela pomoct...lenze ani jeden z nich nedokaze pochopit, ze bezbolestna zmena jednoducho nenastane...myslim, ze jeden z nich skor, ci neskor skonci na psychiatrii a prehlasujem a aj to splnim, nikdy ich nepojdem pozriet...pretoze na tento stav upozornujem uz do studia na vysokej skoly a ubehlo od vtedy min.15 rokov a kotulaju sa stale nizsie a nizsie...su zaslepeni, pretoze nevedia si priznat, ze asi bude na ich spravani nieco chore, ked sa dostali do takejto situacie...lutujem jedine mamu, pretoze zit so psychopatom je horsie ako zit sam...zit so psychopatom je postupne sa nim takisto stat, pretoze oni velmi manipuluju tym, ze treba ich lutovat...

...v tomto budem do smrti vdacny jednemu dievcatu, ktora ma poslala pred sud a teraz si odkrucam podmienku v gulagu v KE...nadosmrti jej budem vdacny, ze ma "prefackala" a ja som to, hoci v hodine dvanastej pochopil...uz nikdy sa s nou asi nebudem moct stretnut, pretoze ja som z inej kasty ako ona, to som uz pochopil...mozem, len za jej existenciu dakovat osudu, ze mi ju prihral a ja som sa dokazal popasovat s niecim, co v nasej rodine sa taha uz od mojho prastareho otca a nikto z rodiny si to nechce priznat...

...ti z tej psychiatrii, ktori ziju v tych svojich koleckach sa iba lutuju, ze su chori...vzdy ocakavaju, ze lahnu na lozko a doktori z nich spravia ineho cloveka...nie, veru nie...vzdy zostanu tym, cim sa narodili, ale sami seba zhadzuju, ked opakovane nechaju nad sebou zvitazit slabu stranku, o ktorej vlastne vedia, priznavaju si ju, lenze su taky slabucky, ze vzdy jej podlahnu...tyto su ludske mrdky...pretoze tou vecne opakujucou sa prehrou nad sebou samym sa zhadzuju pred svetom...a za to ich mam lutovat?...pre nich je smrt vykupenim...a na druhom svete im to mozno prepacia, pretoze neverim, ze by boh dopustil slabym, aby u neho trpeli este viac...do pekla patria aktivni ludia, ktori dokazu prezit aj v pekle 🙂
none
77

76. 02.03.2011, 16:50

Faith: mam jeden priklad priamo u nas v rodine, je to moj vlastny otec...ja ho uz po dost dlhom uvazovani, analyze a prehodnocovani postojov k nemu povazujem iba za biologickeho otca...je to obycajna troska, ktora riesila vsetky problemy alkoholom a bitkou, zial pustal sa iba do nas deti...bol som pri nom, ked mi rozpraval o tom, ze chce spachat sebevrazdu...mal som asi 6-7 rokov...zafixovalo sa mi to do hlavy a skodilo ako nejaky virus v pocitaci...ja sam som chcel zit, ale tie nainstalovane my...

02.03.2011, 17:16
hmm Jano, už si to tom všetkom dávnejšie..po kúskoch písal..Opakovanie ( pre nových )..matka múdrosti...
none
78

77. 02.03.2011, 17:16

hmm Jano, už si to tom všetkom dávnejšie..po kúskoch písal..Opakovanie ( pre nových )..matka múdrosti...

02.03.2011, 17:23
...z tejto ma vzdy mrazi...ale rebelie uz mam za sebou, uz som stary, nevrly a skaredy 🙂

odkaz
none
79

78. 02.03.2011, 17:23

...z tejto ma vzdy mrazi...ale rebelie uz mam za sebou, uz som stary, nevrly a skaredy 🙂

http://www.youtube.com/watch?v=x9VCygSo8v4

02.03.2011, 17:42
poznám, krásna pieseň s ešte krajším textom..Už som ju sem dala v téme....Kľud.... od maťa, ale bola vymazaná a maťo zablokovaný...
none
81

79. 02.03.2011, 17:42

poznám, krásna pieseň s ešte krajším textom..Už som ju sem dala v téme....Kľud.... od maťa, ale bola vymazaná a maťo zablokovaný...

02.03.2011, 17:49
...a este aj tato je k teme:

V Prahe som videl v jednej hospode (nie na Kovarne) Lou Fananka Hagen Badena, ma protezu na jednej nohe od kolena dole...

odkaz
none
96

76. 02.03.2011, 16:50

Faith: mam jeden priklad priamo u nas v rodine, je to moj vlastny otec...ja ho uz po dost dlhom uvazovani, analyze a prehodnocovani postojov k nemu povazujem iba za biologickeho otca...je to obycajna troska, ktora riesila vsetky problemy alkoholom a bitkou, zial pustal sa iba do nas deti...bol som pri nom, ked mi rozpraval o tom, ze chce spachat sebevrazdu...mal som asi 6-7 rokov...zafixovalo sa mi to do hlavy a skodilo ako nejaky virus v pocitaci...ja sam som chcel zit, ale tie nainstalovane my...

07.03.2011, 13:11
...my sme mali podobnú situáciu v rodine: Otec bol agresívny alkoholik. Chvíľu mi trvalo, kým som pochopila, že môj otec nie je môj nepriateľ, že nás má rád, a že alkohol je pre neho geneticky podmienená závislosť, tie stavy opitosti - to nebol môj otec! Chvíľu trvalo, kým sme sa ho prestali báť, a začali ho v kľude zvládať aj fyzicky aj psychicky. Vytvorte si doma, niekde v pivnici záchytnú stanicu, a keď sa ožerie, strčte ho tam a zamknite, kým nevytriezvie. Alebo ho dajte odviesť políciou preč z domu. A vysvetlite mu, že prečo to robíte, a že už mu viac nedovolíte, aby ničil seba aj vás. Treba niečo vymyslieť a spojiť sa.
none
97

96. 07.03.2011, 13:11

...my sme mali podobnú situáciu v rodine: Otec bol agresívny alkoholik. Chvíľu mi trvalo, kým som pochopila, že môj otec nie je môj nepriateľ, že nás má rád, a že alkohol je pre neho geneticky podmienená závislosť, tie stavy opitosti - to nebol môj otec! Chvíľu trvalo, kým sme sa ho prestali báť, a začali ho v kľude zvládať aj fyzicky aj psychicky. Vytvorte si doma, niekde v pivnici záchytnú stanicu, a keď sa ožerie, strčte ho tam a zamknite, kým nevytriezvie. Alebo ho dajte odviesť políciou pre...

07.03.2011, 13:21
...ale keď sa tak spätne na to pozerám, bolo to peklo a utiecť nebolo kam. Obdivujem hlavne moju mamu, ale nemyslím si, že to všetko robila z nejakej veľkej lásky k nemu...skôr nemala inú možnosť, alebo nechcela "zlyhať". Otec už pred rokom zomrel, ale na staré kolená už bol spacifikovaný, ale mama je spokojná, že sme to dokázali. Prežili sme!
none
98

97. 07.03.2011, 13:21

...ale keď sa tak spätne na to pozerám, bolo to peklo a utiecť nebolo kam. Obdivujem hlavne moju mamu, ale nemyslím si, že to všetko robila z nejakej veľkej lásky k nemu...skôr nemala inú možnosť, alebo nechcela "zlyhať". Otec už pred rokom zomrel, ale na staré kolená už bol spacifikovaný, ale mama je spokojná, že sme to dokázali. Prežili sme!

07.03.2011, 14:47
...mne sa na tu trosku nechce pozerat...miesto toho, aby sa objektivne pozrel na seba - obvinuje vsetkych dookola, aky je on dobry clovek a ostatni ho nemaju radi...s mamouz som schopny komunikovat s tym ZOMBIEM uz nie...ale aj napúriek tomu robim veci, aby mama netrpela...
none
101

98. 07.03.2011, 14:47

...mne sa na tu trosku nechce pozerat...miesto toho, aby sa objektivne pozrel na seba - obvinuje vsetkych dookola, aky je on dobry clovek a ostatni ho nemaju radi...s mamouz som schopny komunikovat s tym ZOMBIEM uz nie...ale aj napúriek tomu robim veci, aby mama netrpela...

22.03.2011, 19:51
Jano, až dnes som si prečítala ten tvoj príspevok o "zombie otcovi". Neviem, čo by som ti na to mala napísať. Mne sa teraz odvíja pred očami príbeh jedného môjho priateľa. všetky jeho milenky tvrdia o ňom, že je psychopat a klesá stále nižšie. Ja viem, to nie je rodina, mohla by som sa k nemu otočiť chrbtom , nech sa ničí naďalej, ako vie, no mne na ňom záleží.
none
103

101. 22.03.2011, 19:51

Jano, až dnes som si prečítala ten tvoj príspevok o "zombie otcovi". Neviem, čo by som ti na to mala napísať. Mne sa teraz odvíja pred očami príbeh jedného môjho priateľa. všetky jeho milenky tvrdia o ňom, že je psychopat a klesá stále nižšie. Ja viem, to nie je rodina, mohla by som sa k nemu otočiť chrbtom , nech sa ničí naďalej, ako vie, no mne na ňom záleží.

22.03.2011, 20:36
...na to Ti mozem napisat iba to, ze ak si on sam nedokaze pripustit abnormalne spravanie a netrpi pren, tak Ty mu mozes urobit cokolvek na svete pre to, aby si mu pomohla, ale bude to pravdepodobne len mrhanie casom...hoci mne jeden kamarat takisto vravel, z nemam normalne spravanie...(vnimal som ho, ale musel som padnut az na dno, aby som nieco robil pre svoju zmenu)...nikomu neprajem citit ten hnilobny pach beznadeje a ciernu dieru pred ocami...ale pre mna to bol jediny liek, ktory mi pomohol vratit sa medzi zivych...
none
104

103. 22.03.2011, 20:36

...na to Ti mozem napisat iba to, ze ak si on sam nedokaze pripustit abnormalne spravanie a netrpi pren, tak Ty mu mozes urobit cokolvek na svete pre to, aby si mu pomohla, ale bude to pravdepodobne len mrhanie casom...hoci mne jeden kamarat takisto vravel, z nemam normalne spravanie...(vnimal som ho, ale musel som padnut az na dno, aby som nieco robil pre svoju zmenu)...nikomu neprajem citit ten hnilobny pach beznadeje a ciernu dieru pred ocami...ale pre mna to bol jediny liek, ktory mi pomohol...

22.03.2011, 20:40
Ale veď on trpí a rúca sa mu celý svet. Behá po súdoch a chľasce, ledva je. Ale kde je to samé dno, kam až sa prepadne a či sa z neho dokáže pozviechať...Ale škoda reči.
none
105

104. 22.03.2011, 20:40

Ale veď on trpí a rúca sa mu celý svet. Behá po súdoch a chľasce, ledva je. Ale kde je to samé dno, kam až sa prepadne a či sa z neho dokáže pozviechať...Ale škoda reči.

22.03.2011, 20:53
...no kazdy ma to vlastne dno...on jednoducho si zapiera sam pred sebou, z by v nom bola chyba...resp. mozno mu nikto nedal informacie, ze by sa to mohlo zmenit...

...ja som si informacie peclive zbieral o BAP...posledny telefonat s dievcatom, ktore milujem, ale ona nemiluje mna, tak bol, ze ma dava na sud...vtedy som na nete zaznamenal poslednu informaciu, ze clovek trpiaci BAP ma spolocensky neprijatelne spravanie a casto je trestne stihany...mne tato informacia uplne na to, aby som zaklepal na dvere nemocnice a poziadal o hospitalizaciu...nie z dovodu ochrany pred stihanim, ale preto, ze som pochopil, ze je nutne s tym nieco robit...hoci som nemal ziadnu viziu do buducnosti, zatal som zuby...a podarilo sa mi chorobu dostat pod kontrolu...zialbohu to dievca asi uz v zivote neuvidim a toboz so mnou nebude chciet co len minimalne komunikovat...ja budem spokojny az na smrtelnej posteli a chvilku pred poslednym vydychom si poviem, ze som BAP dokazal drzat pod kontrolou...ak to vobec zvladnem...pretoze to riziko navratu priznakou choroby tu vzdy je a ja si nebudem nikdy isty, ci ich dokazem zvladnut...

...momentalne som vo faze, ze chorobou netrpim...ale drzim ju na uzde...verim, ze uz nikdy nebudem trpiet, ale k tomu je nutna nestala sebakontrola...snazim sa na to vsetko nabrat, co najviac sil a cerpam ich z okamihov, ktore prinasaju co i len minimalnu radost...ucim sa z minima nacerpat maximum...
none
106

105. 22.03.2011, 20:53

...no kazdy ma to vlastne dno...on jednoducho si zapiera sam pred sebou, z by v nom bola chyba...resp. mozno mu nikto nedal informacie, ze by sa to mohlo zmenit...

...ja som si informacie peclive zbieral o BAP...posledny telefonat s dievcatom, ktore milujem, ale ona nemiluje mna, tak bol, ze ma dava na sud...vtedy som na nete zaznamenal poslednu informaciu, ze clovek trpiaci BAP ma spolocensky neprijatelne spravanie a casto je trestne stihany...mne tato informacia uplne na to, aby som z...

22.03.2011, 20:57
jano, dobre že tu píšeš takto pozitívne. Možno to aspoň niekoho pozitívne nasmeruje tiež.
none
211

1. 28.02.2011, 18:12

Zdravím Vás...tak po dlhom čase sa opäť ozývam...V septembri mi zmenili lieky a myslím, že k lepšiemu...dokonca mi asi v polovici novembra vysadili antidepresíva, pretože som upozornil psychiatrov, že pociťujem návaly energie - normále mi zablikala kontrolka a cítil som, že by to mohla byť hypománia - to je vlastne stav predchádza buď mánii alebo depresii (prečítajte si o tom vo wikipédii - je to tam celkom dobre rozpísané)...žial, psychiatre som mal v jednom zariadení a na terapie som chodil ku...

13.12.2011, 01:19
Ahoj, chcela by som sa spýtať teba ako človeka ktorý má BAP spýtať čo by si mi poradil, keď mám podozrenie na to, že moja kamarátka má túto istú diagnózu. Nechcem zakladať novú tému a všetky témy ohľadom tejto diagnozy sú uzavreté...Ja by som potrebovala odpoved čím skôr, obávam sa totiž, že kamarátka sa úplne zničí. Momentálne má stavy kedy sa vie rozhádať s hocikým,postupne sa rúcajú dlhoročné priateľstvá...tak ako to naše, ale ja viem,že to nieje normálne,preto riešim...potopila kolegyňu v biznise, trpí predstavou, že ju okrádala...proste má každého "v paži" ide si po svojom..klapky na očiach. Trvá to už zhruba 2 mesiace. Začiatkom tohto roka mala ťažkú depresiu, nekomunikovala, neusmievala sa, mala pocit z ľudí,že ju sledujú ako sa chová a že to na nej vidno. Nemala chuť nič robiť,ani rozhovor..proste nič. Odporúčala som jej psychologa ale nechcela ísť, vieme prečo...Tak som ju vzala na akupunktúru a tam bola asi 5x. Vyzeralo to všetko ok, zhruba 2-3 mesačná depka zmizla, nastalo obdobie kľudu a potom v oktobri prišla mania.Pamatam si jej babku, bola to velmi zlá osoba a tiež viem,že jej mama brala nejaké psychfarmaka. Presnú diagnozu neviem, ale vyzera to tak, že aj predispozície tam sú. No zhruba som to popísala, otázka znie, je vôbec možné človeku v stave mánie vysvetliť, že je chorý, alebo treba počkať na obdobie depresie??? Mám celkom rešpekt pred ňou teraz, je agresívna a všetko berie osobne..tak neviem...Len mi neraď nakontaktovať rodinu(inak musia byť slepí asi :/)neviem ako by som im vysvetlovala,že ich dcéra alebo sestra má taký problém... Ja neviem, možno sa mýlim v diagnóze, ale keď si prečítam príznaky ochorenia a porovnám si ich s jej chovaním tak žiaľ nemám pochýb. Bojím sa o nu aby si neublížíla...Ďakujem za odpoveď, Katka
none
212

211. 13.12.2011, 01:19

Ahoj, chcela by som sa spýtať teba ako človeka ktorý má BAP spýtať čo by si mi poradil, keď mám podozrenie na to, že moja kamarátka má túto istú diagnózu. Nechcem zakladať novú tému a všetky témy ohľadom tejto diagnozy sú uzavreté...Ja by som potrebovala odpoved čím skôr, obávam sa totiž, že kamarátka sa úplne zničí. Momentálne má stavy kedy sa vie rozhádať s hocikým,postupne sa rúcajú dlhoročné priateľstvá...tak ako to naše, ale ja viem,že to nieje normálne,preto riešim...potopila kolegyňu v bi...

13.12.2011, 20:47
...je to velmi zlozite...ja som si musel prejst cestou pozorovania, ze cosi nie je v poriadku...to bolo zhruba od gympla po koniec vysokej skoly, kedy som prvykrat seriozne zasiel za psychiatrom, ale tak ci tak som nemal istotu, ze, co konkretne to je...do roku 2002 som nemal informaciu, ze existuje maniodepresia...az v tom roku na jar som si vyhladal na internete podla priznakov o co asi u mna kraca...ale tak ci tak som seriozne zacal riesit problem az v roku 2008, kedy som mal pred sebou len dve cesty...

...jedna bola ista...to ze by som isiel este hlbsie ako som na tom vtedy bol a teraz by som mozno uz nebol...(asi by ma niekto zabil, pretoze som mal velke tendencie provokovat silnejsich - na slabych som nemal zaludok)...v tom lepsom pripade, by som bydlel cez leto niekde v opustenom baraku, alebo pod mostom...a v zime v utulkoch pre bezdomovcov...

...druha bola uplne v hmle...pretoze som mal dojem, ze uz nikdy sa z tych sraciek nedostanem...a skoncim prinajlepsom ako dokadac tovaru v supermarkete, ktory ma pernamentne problemy s psychikou a v cyklusoch chodi sa doliecovat na lozkove...

...vybral som si druhu cestu a podarilo sa mi prekrcit sam seba...ale nebolo to lahke...je vela veci, ktore Tvoj pohlad na zivot ovplyvnia...(napriklad: zil som v squate, kde bola velka zima, nesvietila elektrika...a teraz si vazim pocit slobody, ked mam na podnajom, kde mam vlastne sukromie...)

...nepotesim Ta...pretoze, podla man nikto iny nedokaze presvedcit cloveka s BAP ako je on sam...ale zialbohu musi prejst cestou hodne bolestivou, aby sa zacal s tym vobec zaoberat...ja som svoj problem citil a pocuval som aj ludi, ktori mi vraveli, aby som sa krotil...ale ja som jednoducho podvedome cakal koniec...kedy jednoducho uz nebude kam ist...citil som ho a ratal som s tym, ze pride...no a ked prisiel, tak ma hodne prekvapil...ale musel som sa stym popasovat...teraz pisem velmi sebavedome, ale pred dvoma rokmi, a aj pred rokom by som tak nepisal...zvladnutie BAP nie je otazka casu...je to celozivotne krotenie nalad, ktore jednoducho su v cloveku a on sa s nimi musi popasovat...

...teraz mozem povedat, ze uz netrpim BAP, ale jednoducho som prisiel na svoj cyklus a snazim sa predvidat a pripravovat na svoje stavy...a tie uz vobec nie su vystredne...chvalabohu...a pri tom som nestratil nic zo sameho seba...

...poradit ako pomoct kamaratke nedokazem...jedine, ked bude na tom hodne zle, tak ju odkaz na vsetky tieto temy o BAP, co su a nech si to precita...mozno ju to povzbudi, ale uvedomit si svoj problem musi v prvom rade sama...a to je priorita pre jej kuru...inac jej nepomozu ani svati...
none
5
28.02.2011, 18:54
Gratulujem a drzim ti palce, nech sa ti dari zit co najlepsie. Tak, aby si bol spokojny a stastny clovek 🙂
👍: piskotka
none
6

5. 28.02.2011, 18:54

Gratulujem a drzim ti palce, nech sa ti dari zit co najlepsie. Tak, aby si bol spokojny a stastny clovek 🙂

28.02.2011, 18:56
...köszönöm szépen 🙂
none
15

6. 28.02.2011, 18:56

...köszönöm szépen 🙂

28.02.2011, 19:27
...szívesen
none
8
28.02.2011, 19:06
jejda ja si pisem zensku bibliu,taku svoju a iba pre seba,pretoze ta muzska ,ktora je v obehu sa mi nepaci a vobec sa do mojho sveta nehodi ani na teraz a ani do buducnosti
neviem aku mas diagnozu,ale dla mna ma kazdy akusi psychicku poruchu a hlavne zeny,bo tie prisli kvoli dnesnemu svetovemu biznisu o cosi velmi pekne a ja to zoskupujem spat pre seba sta do kruhu a nepustim nic z toho von,keby kazda jedna mohla prejst tym cim ja,svet by bol ovela krajsi
none
9

8. 28.02.2011, 19:06

jejda ja si pisem zensku bibliu,taku svoju a iba pre seba,pretoze ta muzska ,ktora je v obehu sa mi nepaci a vobec sa do mojho sveta nehodi ani na teraz a ani do buducnosti
neviem aku mas diagnozu,ale dla mna ma kazdy akusi psychicku poruchu a hlavne zeny,bo tie prisli kvoli dnesnemu svetovemu biznisu o cosi velmi pekne a ja to zoskupujem spat pre seba sta do kruhu a nepustim nic z toho von,keby kazda jedna mohla prejst tym cim ja,svet by bol ovela krajsi

28.02.2011, 19:14
...pozorujem zena a muzov...myslim, ze konecne sa zotiera rozdiel medzi nimi...(nemyslim ten fyziologicky - hoci niekedy su pochybnosti)...oblubujem zeny v bussinese...a snazim sa vsimat si ich zenske stranky, hoci castokrat v praci ich musia potlacit...radsej odhalujem ako sa rovno kukam na holu pravdu...mam skusensti s tvrdymi zenami a tie su mi sympatickejsie ako nejake pulky, ktore sa schovavaju za zensku bezbrannost...nepoznam bibliu...raz som si povedal, ze ju precitam, ale na moje gustu je tam az prilis vela stran a strasne male pismenka...staci mi ta interpretacia, ktoru som kedysi davno pocuval na hodinach nabozenstva a z dob, ked som este chodil do koscela...biblia, koran ani talmud ma neoslovili...defacto vsetci trepu o tom istom, len inak to menuju...ja sa riadim podla srdca a rozumu...hoci medzi nimi je casta bitka a nemam naladu ich hadky tolerovat...zistil som, ze racionalna uvaha je mensie zlo...city zranuju, ale bez nich by to bola nuda...
none
14
28.02.2011, 19:26
hm to ano,mas pravdu,pre niektore je jednoduche ostat v muzskom svete sami sebou ,mne nie,ja som najprv musela najst ochranny kruh
hm tato tema je nielen pre vnutorny svet muzov,vsak ?
none
20

14. 28.02.2011, 19:26

hm to ano,mas pravdu,pre niektore je jednoduche ostat v muzskom svete sami sebou ,mne nie,ja som najprv musela najst ochranny kruh
hm tato tema je nielen pre vnutorny svet muzov,vsak ?

28.02.2011, 19:35
...zeny su pre mna dusevne silnejsie ako muzi...skoro odvsadial pocut, ako zeny sa staraju o domacnost, rodinu...beru tie najtazsie hrube prace a "chlapi" sedia pri kořalke a utapaju zial, aky su bezmocni, ze nevedia uzivit rodinu...a tak dookola...
👍: piskotka
none
44

20. 28.02.2011, 19:35

...zeny su pre mna dusevne silnejsie ako muzi...skoro odvsadial pocut, ako zeny sa staraju o domacnost, rodinu...beru tie najtazsie hrube prace a "chlapi" sedia pri kořalke a utapaju zial, aky su bezmocni, ze nevedia uzivit rodinu...a tak dookola...

01.03.2011, 16:04
nieje pravda, nič nieje trapnejšie ako muž parodujuci seba, aby dokazal žene takto že ju ma rad vlastne, su to ti, ktori prešli na sexizmus, použivaju ako drogu, lebo nemaju žiadnu vašen pre niečo, nechcem povedat chudaci...spoznali silu sexu a pitie kavy to je to jedine čo ich spasi sucubus ?
none
38
28.02.2011, 22:07
...a pre vsetkych este jednu na dobru noc:

odkaz
none
43
01.03.2011, 15:56
A je tu niekto?
none
62
01.03.2011, 19:20
...UZ LEN 603 DNI A SKONCI MI PODMIENKA!

odkaz

odkaz
none
82
05.03.2011, 14:52
chcel by som sa ta janko spytat na tvoj nazor: že ako to vidiš z odstupom času, prečo ti ludia beru drogy ? pretože sa nenašli vo svojich zaujmoch, nemali na to podmienky, alebo im kdeaky pako hadzal umyselne nevedomky polena pod nohy so smiechom ? nieje to to trapenie nad sebou koli tomu, že sa človek nevie najst ? no hlavne koli nim ?
none
83

82. 05.03.2011, 14:52

chcel by som sa ta janko spytat na tvoj nazor: že ako to vidiš z odstupom času, prečo ti ludia beru drogy ? pretože sa nenašli vo svojich zaujmoch, nemali na to podmienky, alebo im kdeaky pako hadzal umyselne nevedomky polena pod nohy so smiechom ? nieje to to trapenie nad sebou koli tomu, že sa človek nevie najst ? no hlavne koli nim ?

05.03.2011, 15:16
...niektori beru drogy z nudy...jednoducho hladaju akusi cestu obveselenia si vsednych dni...ini zahanaju drogami depresie...

...ja som hulil travu, pretoze som po nej kmital...bral som ju kvoli tomu, ze ma tahala z depresie a pomahala mi fungovat...trochu som to prepiskol a strhla ma do manie...to som neuhlidal...pomohla mi aj v tom, ze som sa dokazal pri nej ozriet na seba, na svoje myslienky...hodne som si pisal poznamky a podarilo sa mi nastavit si zrkadlo...urychlil som si tym zivot...to co som prezil za rok v normalnom fungovani, by mi to trvalo 10...bola to drasticka cesta skumania sa, ale vyzera to tak, ze splnila ucel...mozno mi to neuveris, ale ja som sa videl ako vo filme, kde som bol sice len ako kamraman...zaznamenal som si vsetky chyby, ktore som spravil a teraz sa mi z podobnych chyb, ktore robim lahsie slape von...

...s drogami je to ako s alkoholom...je to kolecko, do ktoreho ked spadnes a si slaby, tak velmi tazko sa z neho dostat von...ja som nastastie v roku 2008 odisiel z miest, kde bola trava lahko dostupna a nemal som moznost ju zohnat...nutkanie bolo, ale nepovazoval som to za prioritu zhanat ju...teraz bola moznost sa k nej opat dostat (myslim tie CrazyShopy), ale uz mam za sebou cestu, ktora mi ukazala, ze to vlastne nie je potrebne k fungovaniu mojho zivota...

...drogy beru hlavneludia, ktori su velmi nestastni a hladaju zabudnutie, omamenie, ktore by ich aspon na chvilu odbremenilo od starosti...skus si precitat Memento od Radka Johna...je tam krasne popisany zivot narkomana konzumujuceho piko...

...mne v Prahe tiez ponukali pervitin, ale neiklinoval som k tomu...predstavil som si v tom momente otvorenu branu, za ktorou nebolo nic, cierna diera...keby som nou presiel, tak sa zavrie a ja sa uz von nevratim...

...trava je dobra...lepsia ako alkohol...ale tak isto plati ze je dory sluha, ale zly pan...nado mnou na chvilu zvitazila, ale chvalabohu dokazal som sa z toho vyhrabat (myslim, ze to uz mozem tvrdit)...nemam nic proti ludom, ktori beru drogy...nenicia predsa moje zdravie...skor ich lutujem, ze nepoznaju nic ine na rozptylenie sa ako drogu...

...hoci som sa dostal do pruseru...vdaka trave, neobvinujem ju, ze je zla...naopak, mne pomohla...vytiahla zo mna schopnosti, ktore som sa bal pouzivt, resp. nevidel som v nich nejaky ucel a tak som sa trapil...ale kazda minca ma dve strany...vo mne nie je len to dobre, ale prejavilo sa aj to temne, ktore som v sebe potlacal a mal som ho hlboko v podvedomi...zistil som, co to je a snazim sa to ovladat...

...v roku 2008 som mal dojem, ze pre mna zivot skoncil...po X sedeniach a regulacie mojho nervoveho systemu sa opat vraciam k tym kladnym veciam, ktore mi trava dala, ale uz bez nej...bol som casto oznacovany za fetaka a nasledne ti ludia, ktori ma tak menovali pytali huleni...vyber si...
none
100
22.03.2011, 19:34
zdravim jano ja som mal manicku epizodu liecili ma na psychiatrii do tej manie som si dal aj pervitin a to mi neurobilo dobre uz sa liecim asi 2 mesiace a vobec ma uz nebavi zivot prestal som so vsetkym s fetovanim, hulenim aj chlastanim teraz som cisty ale som ako keby bez duše
none
102

100. 22.03.2011, 19:34

zdravim jano ja som mal manicku epizodu liecili ma na psychiatrii do tej manie som si dal aj pervitin a to mi neurobilo dobre uz sa liecim asi 2 mesiace a vobec ma uz nebavi zivot prestal som so vsetkym s fetovanim, hulenim aj chlastanim teraz som cisty ale som ako keby bez duše

22.03.2011, 20:29
...ja som bol bez duse od septembra 2008 do septembra 2009...potom som sa prebral...zacal som si zhanat pracu a po vyse polroku sa mi ju podarilo najst dokonca ta, ktora mi vyhovuje...sice som isiel na blind, lebo som mal len hmliste predstavy o pozicii, ale dostal som sa do toho...traz mi uz nevadi aj ked ma sef zdrbe...zajtra zas cakam grill-party u sefa...berem to ako trening...chystam sa do tvrdsieho prostredia...

...droga Ti dala rozsirene moznosti Tvojho vedomia...uvidis, ze pomalicky ich znova v sebe objavis a budes sa citit ako v opojeni drogy, ale pri racionalnom uvazovani...pretvoris svoje myslienky na realitu...zvazuj, co sa da a co nie...

...ja som to definoval pri mojej terapeutke, ze vlastne som sa narodil znova a nemozem hned bezat...najprv sa musim naucit chodit...je to nadhera, ked vidis svoje vlastne prve krociky v zivote...budes si vazit seba...

...odporucam Ti psychoterapie...tam si pospominas na svoje zabudnute sny a pomalicky sa Ti ich podari realizovat...ked zoberes drogu, tak to je len rychle neefektine riesenie vzniknutej krizi...ak si vazis sam seba objavis v sebe silu zit...ver mi...ja som tiez nad sebou uz tolko krat zlomil palicu, ale uz to nikdy nespravim...som hrdy na to, co sa mi podarilo dosiahnut...zit, ale pri tom nezabudnut na svoje sny...a hladat riesenie ako sa k nim dokopat...
none
107
22.03.2011, 22:41
tak to je pekne normalne ti zavidim vies ja som mal podstate zmysel zivota v party, alkohole, babach a tak...kvoli tej chorobe som prisiel aj o pracu ale nieco nove sa mi rysuje....neviem ci je vobec realny vztah s nejakou zenskou pri tych liekoch stale mam nutkanie vysadit lieky a zit radsej bez nich mam depresie asi z tych liekov a psychiatricka mi ich este nechce zmenit....nikdy som nemaval depresie zivot som mal vzdy rad ale teraz odkedy zerem tie lieky tak ma uz nebavi
none
108

107. 22.03.2011, 22:41

tak to je pekne normalne ti zavidim vies ja som mal podstate zmysel zivota v party, alkohole, babach a tak...kvoli tej chorobe som prisiel aj o pracu ale nieco nove sa mi rysuje....neviem ci je vobec realny vztah s nejakou zenskou pri tych liekoch stale mam nutkanie vysadit lieky a zit radsej bez nich mam depresie asi z tych liekov a psychiatricka mi ich este nechce zmenit....nikdy som nemaval depresie zivot som mal vzdy rad ale teraz odkedy zerem tie lieky tak ma uz nebavi

23.03.2011, 12:39
...nemyslim, ze by si mal co zavidiet...tou cestou, na ktorej si Ty na zaciatku som bol aj ja...a jedine,co Ti viem povedat, je aby si zabudol na experimenty a zacal sa riadit radami odbornikov...po case sam zistis, ze dokazes mat vlastny nazor, ale n ato treba cas...zatial len zatni zuby a slap podla ich rad...

...ja som sa nastavil tak, ze co mi povedia to spravim...hoci som sa teraz na zaciatku roka zatal, ked ma chceli supnut na lozko...racionalne som uvazoval a zistil som, ze vlastne oni nemali informacie potrebne k tomu, aby mohli rozhodnut o hospitalizacii...a navrat do liecebne uz neplanujem...nic sa tym nevyriesi...musel by som byt na tom naozaj zle, aby som k tomu pristupil...chceli ma dat udajne kvoli manii, pred rokom a pol, kvoli depresii...najtazsia cesta, ale pre mna ta najprijatelnejsia je nauicit sa fungovat vo fazach v beznom zivote...ptretoze potom by som mohol byt hospitalizovany kazdy polrok a k tomu na to jednoducho uz nechcem pristupit...

...zabudni na vsetko a venuj sa svojmu zdraviu...to je najdolezitejsie...
none
109
23.03.2011, 16:08
a ty ješ lieky? ked sa ti vratila mania?....isto nikdo by sa tam nechcel vratit...mna len zaujima ci dokazu niektori ludia s tym zit aj bez liekov taky bol napr. Miloš Kopecky....ty si sa snazil zit aj bez liekov?
none
110

109. 23.03.2011, 16:08

a ty ješ lieky? ked sa ti vratila mania?....isto nikdo by sa tam nechcel vratit...mna len zaujima ci dokazu niektori ludia s tym zit aj bez liekov taky bol napr. Miloš Kopecky....ty si sa snazil zit aj bez liekov?

23.03.2011, 19:00
...Milos Kopecky udajne nebol priam ukazkovy pacient...castokrat chodil na elektrosoky...udajne nedodrziaval liecbu...mam o nom knizku, ale akosi sa mi nechce do nej pustit...ale vravela mi jedna kolegyna, co ju citala, ze to je velmi smutna knizka...mozno preto mam pred tym citanim taky respekt...ked si ju precitam, tak to sem v strucnosti zhrniem...

...asi si poznal Petra Muka...tiez BAP pacient, ale nedodrziaval takisto liecbu, udajne preklopil lieky to alkoholom a stalo sa, co nik nechcel...

...od jesene v roku 2008 pravidelne uzivam lieky...hadzem ich do seba podla predpisu a uz mi ich zmenili asi dvakrat, aby ma poriadne nastavili...pri BAP je blbe to, ze musis si ustrazit sam naladu a informovat o tom svojho psychiatra...berem tri druhy liekov...stabilizator DEPAKINE, liek na maniu SEROQUEL a liek na depresiu (uz si nepamatam nazov) liek proti depresii mi vysadili, pretoze sa zacala ozyvat mania...prave antidepresiva Ta do nej mozu dostat, ked sa to neustriehne...koncom novembra minuleho roku som prave zaregistroval priznak manii a najprv som ja sam vynechal na dva, ci tri dni antidepresiva a naspat som sa k nim vratil a dostalo sa to pod kontrolu, ale pri najblizsej kontrole u psychiatra som mu to oznamil a zredukoval mi ich na kazdy druhy den, neskor na kazdy treti a zaciatkom roka mi ich uplne vysadil...

...BAP je o kontrole svojich nalad...ja si ich chcem uhlidat sam a tak sa pozorujem...ked sa nieco ozve pri najblizsej kontrole to poviem doktorke...ona zareaguje a upravy uzivanie liekov...snazim sa o riesenie situacie svojpomocne, ale vzdy mam istotu, ze mozem sa ozvat aj predcasne k psychiatricke alebo terapeutke...to je taka istota, ktora mi velmi pomaha, ale vyuzil som ju v priebehu 2 a pol roka asi trikrat...nezneuzivam ani sukromny mail mojej terapeutky, ktory mi dala pre istot, keby sa nieco dialo...asi dvakrat som jej napisal (mozno trikrat neviem)...

...druha cesta je ta, ze Tebe niekto povie, ze sa Tvoja nalada zmenila a Ty musis na to reagovat...hlavne si dokazat priznat, ze je to tak...toto je ta "jednoduchsia" cesta, pretoze sa nemusis pozorovat, ale pre mna je neprijatelna, pretoze ja chcem dostat svoju povahu pod kontrolou...velakrat sa stava, ze situacia s Tvojou naladou je uz neprijatelna a hrozi hospitalizacia...to uz je podla mna pozde, ale nie zle riesenie...

...myslim, ze Ty si dostatocne inteligentny, ze dokazes pozorovat svoje stavy a tak je velka sanca, ze prestanes trpiet, ale dostanes sam svoju dusu pod kontrolu...velakrat totiz treba analyzovat kvoli comu tak reagujes a sam zistis, ze ked Ta nieco rozculi, tak sa budes sam seba vediet ukludnit...alebo, ked chytis depresie, tak dokazes sam seba povzbudit...

...nezabudaj, ze Ty si na zaciatku a ja tesne za zaciatkom, pretoze toto je beh nie na dlhu trat, ale na celozivotnu drahu...iba na konci zivota ak dokazes zit bez vacsich priznakov si mozeme povedat: "Ano, zvladol som to"...ale na to je este kopec casu...

...prve kroky su velmi tazke...pre mna nebola prijatelna skupinova terapia, pretoze tam som nestihol rozobrat svoje problemy, ale ked sa na to po case pozeram aj ona mala svoj efekt...individualna terapia Ti pomoze nahliadnut do seba viac...

...rok 2007 som prezil cely bez liekov, bez alkoholu, ale s travou...nula bodov...

...bez liekov som prezil cele studium na vysokej skole a pred diplomovkou som sa zrutil...nedokazal som to dotiahnut do konca...lenze vtedy som este absolutne netusil, ze nieco nie je v neporiadku...teda ja som to citil, ze cosi hapruje, ale nemal som informacie o tom, ze to je BAP...zacali ma liecit na depresiu a vhupol som do manie...na dva roky som uplne vynechal liecbu, ale stavy sa mi vzdy opakovali...v roku 2002 som si nasiel na nete priznaky a zacal som sa liecit na maniodepresiu (vtedy to este takto volali)...bral som lieky, vynechaval, pil alkohol, hulil travu..a tak az do jesene 2008...(teda mimo roku 2007 - tam som slapal iba na trave...)

...jesen 2008 bola zlomova, pretoze som sa ocitol na hranici medzi "normalnymi" ludmi a asocialmi...rozhodol som sa, ze sa z toho bahna dostanem...zaciatok bol beznadejny...nevidel som ziadnu buducnost a mal som este tendencie vratit sa do predchadzajuceho zivota...(predstav si, ze i v liecebni sa da dostat k alkoholu a trave - chvalabohu s alkoholom som si bol uz na 100% isty, ze mi nechuti, ale travicka bola este stale v hre...nastastie dalsia dodavka uz nedosla a ja som vypadol este skor ako stihôla dorazit na oddelenie)...momentalne som si s alkoholom definitivne isty, ze ne...ale s travou som si isty len na mozno 80% - pokusam sa zbavit toho pokusenia...

...s pikom som to mal vyjasnene v momente ako sa mi ho snazili mmorec podhodit...vtedy som mal predstavu, ze je pedo mnou otvorena brana a keby som nou presiel, hrozilo by, ze by sa zavrela a ja y som sa uz nemohol vratit spat...no a za tou branou som nevidel rajsku zahradu, ale tmu a tahal z nej dost mrazivy vietor...takze som ju zavrel, ale zvonka...

...je na Tebe ako sa rozhodnes...

...ja som v sebe objavil motivaciu, kvoli comu sa snazim dostat spat do zivota...Ty ju v sebe tak isto objais tiez...len proste dodrzuj zasady, ktore su sice na zaciatku trochu obmedzujuce, ale casom pochopis, ze Ta vlastne oslobodzuju od istych spolocenskych zvyklosti...

...upozornujem Ta, ze ja nie som psyholog ani psychiater...som len pacient s diagnozou a pisem Ti svoje vlastne postoje...

...jedna rada na koniec...ja som nebol na vojne, ale spoznal som chalanou, ktori su military style a zapacil sa mi ten vojensky rezim...pretransformoval som si to do liecby a pochopil som, ze i tu plati vojensky rad...

...jednoducho, ked sa Ti zda, ze uz nevladzes, na chvilu zastan...pozbieraj v sebe vsetku energiu, ktora sa v Tebe este skryva a prekrocis hranicu, za ktorou budes sam na seba hrdy...

DRZ SA A NEVYMYSLAJ s prepacenim ****OVINY, PRESTAT SA LIECIT...

...psychoterapia je na to, aby Ti pomahala tieto problemy prekonat...

...TY TO ZVLADNES, NEBOJ...
none
111
24.03.2011, 17:32
nedokazem sa zmierit s tymi liekmi a to asi preto ze ma moc utlmuju berem to litium a este nejaky iny liek... mozno by mi pomohlo aby som padol na uplne dno lebo mna supli na psychiatriu ked som mal v manii tie najlepsie stavy...fakt neviem som este mlady clovek a chcel som si uzit zivot trocha inac ako jest lieky ktore ti beru energiu...inak diki za ochotu odpisovat mi🙂
none
112
24.03.2011, 17:55
ty si si presiel isto vela neliecenymi fazami ze??.....tebe nepovedali ze dokedy budes brat lieky?
none
113

112. 24.03.2011, 17:55

ty si si presiel isto vela neliecenymi fazami ze??.....tebe nepovedali ze dokedy budes brat lieky?

24.03.2011, 20:31
...do roku 1999 som sa neliecil, lebo som mal dojem, ze to jednoducho tak je...ale po prvej liecbe som sa zacal o svoj stav viac a viac zaujimat, az som si v roku 2002 diagnostikoval podla priznakov na nete BAP...

...to ze budem brat lieky do konca zivota som si tak isto nasiel na nete a uz ma to vobec neobmedzuje...teda mozno v tom, ze keby ma vyslali na dlhsiu dobu do zahranicia, resp. ja by som chcel vycestovat za pracou inde ako do CR, tak jednoducho to bude problem, pretoze neovladam cudzie reci natolko dobre, aby som mohol v cudzine navstevovat terapie a psychiatra...a lieky Ti jednoducho nepredpisu na cely rok dopredu a uzivaj ich podla predpisu...

...BAP je o premenlivosti uzivania liekov...ked si v depresii beres aj antidepresiva, ale ked sa to zacne vhupovat do manie (teda najpr do hypomanie), tak jednoducho Ti ich musia obmedzit, alebo uplne vysadit, aby si sa nedostal do priserneho stavu manie, v nej narobil kopec *****in a potom padnes do depresie...je to ako jazda s autom...ked ho vyturujes mozes velmi rychlo naburat...v tomto pripade je vlastne lepsia depresia, pretoze tam sa stahujes do seba a vyvijas velmi malo aktivity, ale tu zas hrozi riziko samovrazdy...jednoducho musis ziskat kontrolu nad sebou samym, kedze vies, co Ti sposobuje vykyvy nalad...

...jednoduche to nie je a bud rad, ze si sa neocitol na samom dne, skriabat sa z neho nie je ziadna slast...BAP je pliaga, ale je mozne ju chytit za uzdu...

...kukni na wikipediu najdi si tam hesla "bipolarna afektivna porucha", "hypomania", "mania", "depresia" rozsiri Ti to obzor poznania o Tvojich stavoch...a este pozri na odkaz tam je aj publikacia na stiahnutie...

...jednoducho teraz sa musis zaradit do soru a kracat podla rad odbornikou...tato liecba sa neda uspechat...jednoducho musis si pretrpiet a hlavne vychutnat na plno fazy, aby si ich potom mohol porovnavat s novymi, pri ktorych si povies: "do riti je mi na nic, ale vzdy lepsie ako vtedy a vtedy..."

..ver mi, ze tu sa neda preskakovat...tu jednoducho platia prisne pravidla postupnosti...
none
114
24.03.2011, 22:17
a kedy si mal asi tak prvu maniu? aj tak si si to celkom dobre zvladal tak dlho bez liekov ked si ich zacal brat az v roku 2008....vies mam 20 rokov a este som si ten zivot planoval uzit ja som v tej manii dokazal perfektne zmotat baby ale niekedy sa ma az bali....ja momentalne uzivam litium to je sama sol zadrzuje to vodu v tele a z toho priberam ale mam prejst na depakine chrono ale to bude asi to iste
none
116

114. 24.03.2011, 22:17

a kedy si mal asi tak prvu maniu? aj tak si si to celkom dobre zvladal tak dlho bez liekov ked si ich zacal brat az v roku 2008....vies mam 20 rokov a este som si ten zivot planoval uzit ja som v tej manii dokazal perfektne zmotat baby ale niekedy sa ma az bali....ja momentalne uzivam litium to je sama sol zadrzuje to vodu v tele a z toho priberam ale mam prejst na depakine chrono ale to bude asi to iste

24.03.2011, 23:17
...a este jeden zazitok zo zaciatku roka 2006, bol som v Hradci Kralove, vypil som asi liter palenky a uviazal som si zo snury od plotra slucku na ustedne kurenie...pozeral som sa na nu a zbieral som sily na to, aby som sa obesil...

...nebol som este rozhodnuty, ale uz by to netrvalo dlho...v tom momente zazvonil telefon a ozval sa brat, ze prave prechadza s kamionom okolo HK...a ze by sme sa mohli stretnut...hoci s bratom nevychadzam uplne idealne...defacto teraz uz vobe, lebo nemam o nom ziadne spravy uz vyse roka...za tento okamih mu budem vdacny nadosmrti...

...a ked som si to po case vlastne premietol, tak niekto asi nechce, aby som si vzal zivot...jednoducho tu pre nieco som a ja musim na to jednoducho prist...odist svojpomocne mi uz asi nikdy nikto nedovoli...teraz uz to nechcem ani ja...

...asi ma ma tam hore niekto v zuboch, ked ma nechce k sebe 🙂, mozno pre to, ze sa casto spravam ako bezboznik...
none
115
24.03.2011, 23:06
...ja som s depakine spokojny, lithium som nikdy nebral...mozno je to len riesene pre Tvoj akutny stav a tym, ze Ti ho chcu zamenit, tak sa asi mierne harmonizujes...

...ja budem mat 35 tohoto roku v jeseni...manie som zazival zvycajne v lete a depky som mal v zime...zo zaciatku som to nevnimal ako maniu, ale depky som prezival intenzivne...

...v roku 2008 som sa defacto znova narodil...hoci som si ten prvy rok a pol myslel, ze uz mi zhasla sviecka a ja skapem ako podradny, ktory si uz nemoze nic planovat, nemoze mat uz zadne sny...nastastie som sa prebral a konecne si planujem buducnost...sice som o hodne kol dozadu za mojimi rovesnikmi, tak verim, ze som si konecne nasiel stopu, ktora mi vyhovuje a dobehnem stratene kola...sice to nie je jednoduche, pretoze si uvedomujem, ze ma to dost obmedzuje, ale pomaly zacinam psychicky silniet...stretol som sa aj so sracmi, ktori mi rozpravali, ze neuznavaju psychofarmaka a psychiatriu vobec...ti su uz pre mna nepodstatni...

...lenze spravit si psychoanalyzu je bohova vec...

...Ty bud rad, ze si este tak mlady, pretoze kludne si mozes povedat, ze ked sa poriadne obujes do liecby, tak do troch rokov si upraveny...mozno skor, ale pre istotu si nadstav cas, aby si velmi nespechal...a nesmies zabudat, ze VZDY sa budes musiet kontrolovat...ono to je spociatku obmedzujuce, ale casom pochopis, ze si vela ziskal a ziskas nadhlad nad sebou i nad ostanymi ludmi...len sa nesmies nechat zviest naladou (ci maniou, ci depresiou) mimo trat...

...ja ked mi niekto povie, ze ma depresie, tak sa iba pousmejem, pretoze ten clovek nikdy nezazil poriadnu depresiu...ked prekonas svoje vykyvy nalad, tak zosilnies a budes si sam seba vazit...

...mas vyhodu v tom, ze si tak mlady...a ze uz vies, co je Tvoj problem...ja som sa s tym pachtil sam a nedokazal som hodne dlho prist na koren veci...az od toho 2002 som zacal (hoci nie peclive) s liecbou...keby si tuto chorobu pripustil moj otec, tak urcite, by sa mi jednoduchsie pasovalo s nou...pretoze by som bol velmi opatrny...lenze ja som sa tym musel prehryzt sam...hoci ma trava dostala na dno, tak na druhej strane mi pomohla...pretoze ten trestny prikaz bol bod zlomu na to, aby som sa postavil tej s****enej chorobe celom...neberem BAP ako nepriatela, jednoducho som sa zmieril s tym, ze ju mam a jedine, co mozem s nou urobit je popasovat sa s nou...a hoci som stratil hodne, verim, ze opat ziskam a mozno ovela viac ako moji "normalni" rovesnici...

...je len malo ludi, ktori sa so mnou bavia...jednich chapem, pretoze som sa k nim zachoval ako uplny ****, lenze su ludia, ktorich som si vazil...a Ti mi prave ostali...mal som hodne znamych, ale zistil som, ze povacsinou to boli len malo hodnotne osobnosti, ktore by som si mal pre nieco vazit...

...citim sa ako Fenix - který zemře spálením sebe sama a opět se ze svého popela narodí...a to bez toho, ze by som sa citil nieco extra...jednoducho kvantum ludi, ktorich som spoznal a mal s nimi povrchne vztahy, tak iba maloktori z nich by sa vydal na takuto cestu "kamikadze"...pretoze su az prilis ustrachani, ze by sa znova nedokazali postavit na nohy...hoci nado mnou mnoho ludi zlomilo palicu, uz mi to sil nebere...naopak berem to ako vyzvu ukazat im, ze Ja za nieco stojim, lenze uz oni nebudu patrit medzi mojich oblubencov...nie preto, ze by som nimi pohrdal, jednoducho nemaju pre mna ziadnu cenu...pretoze v kritickej chvili ukazali svoju pravu tvar...nikomu nic neprajem, ale nikto si podla mna nemoze byt isty svojim psychickym zdravim...zivot je dost tvrdy a treba sa zocelovat...ale moze sa stat, ze jednoducho pride chvila, ked ho nieco zlomi...a vtedy sa prave ukaze, kto za nieco stoji a kto nie...

...drz sa!
none
117
25.03.2011, 18:39
fakt rozumne pises vidim ze si si zazil svoje a prajem ti aj ja nech sa ti dari a nech ta zivot bavi....v pondelok idem k psychiatricke a mam na nu kopu otazok tak uvidim ako dalej fakt klobuk dole ze sa takto drzis
none
118
25.03.2011, 19:02
...tak sa drz...
none
119
25.03.2011, 19:19
Janko, nezapájam sa do tvojej témy, ale čítkam... a toľko ti chcem napísať, že aj ty sa drž, viem, čo to sú depresie, a aké ťažké je donútiť sa čo len vstať z postele, keď je zle ... som rada, že si tu s nami, píšeš zaujímavo, držíme nie len tebe paľce všetci, čo sme tu
none
124

119. Nadja 25.03.2011, 19:19

Janko, nezapájam sa do tvojej témy, ale čítkam... a toľko ti chcem napísať, že aj ty sa drž, viem, čo to sú depresie, a aké ťažké je donútiť sa čo len vstať z postele, keď je zle ... som rada, že si tu s nami, píšeš zaujímavo, držíme nie len tebe paľce všetci, čo sme tu

25.03.2011, 21:18
...Nadja, toto nie je moja tema...ja by som chcel, aby sem pisali ludia, ktori maju podobne problemy a o tom ako sa s nimi pasuju...je to aj pre mna dobre, pretoze mi to pomaha, ked aj ja mozem poradit...uz som presiel hodny kus cesty, to si uvedomujem, ale ona nikdy neskonci a takato vzajomna podpora hodne pomaha...

...mal som tie iste pocity n azaciatku ako ma sergej a prehryzaval som sa nimi s podobnymi myslienkami...ale neustupil som od rozhodnutia dostat chorobu pod kontrolu...

...z hospitalizacie mam jeden jediny pozitivny zazitok, ked som zalahol v Bratislave na lozko, tak mam dali k dvom ludom, ktori myslim trpeli schyzofreniou...poznali sa a boli kamarati, srsali humorom, ale normalnym ludskym...najsilnejsi okamzik z toho bol ten, ze ked ich prepustali, tak sa lucili s usmevom na tvari, ze ked ich to opat chyti, tak sa zas stretnu...este mocnejsi okamih bol ten, ze pre nich prisli manzelky a bola citit ta ohromna podpora z ich strany, ta laska, ktora tym dvom dodavala energiu...chcel by som aj ja zazit tento pocit, ked by som citil, ze dievca, pre ktore som podstupil tu krkolomnu cestu mi bude oporou a ja sa jej za to budem moct nejak revansovat...zatial len o tom snivam, ale ta sila z toho okamziku, ktori som videl pri tych dvoch dvojiciach je uzasna a citim ju aj po tych dvoch a pol roka, ktore odvtedy uplynuli...
none
120
25.03.2011, 20:19
a co zeny mal si nejaky vztah na tych liekoch??? lebo ja si niekedy pripadam ako taky impotent
none
121

120. 25.03.2011, 20:19

a co zeny mal si nejaky vztah na tych liekoch??? lebo ja si niekedy pripadam ako taky impotent

25.03.2011, 20:52
...mal som zeny, ale to som sa len nimi liecil z jednej nenaplnenej lasky...viac ako sex by som si prial lasku jedneho dievcata, co sa uz asi nikdy nenaplni, pretoze som uz spalil asi vsetky mosty...zialbohu...

...nemam problem so sexom...len ma uz nenaplna tak ako laska...jednoducho uz si nehladam zensku, pretoze to dievca uviazla v mojej hlave a srdci a jednoducho ja nechcem ju z tadial vyhodit, hoci som sa uz velakrat pokusal, ale nikdy sa mi to nepodarilo a byval som z toho nestastny...teraz uz som rad, ze si ju tak hyckam, pretoze ona je prave tym mojim hybnym motorom, ktory mi pomohol a pomaha zit v nadeji na dobru buducnost...hoci viem, ze nie ziadnej sance, ze by som uz s nou prehodil, co i len slovicko...
none
122

121. 25.03.2011, 20:52

...mal som zeny, ale to som sa len nimi liecil z jednej nenaplnenej lasky...viac ako sex by som si prial lasku jedneho dievcata, co sa uz asi nikdy nenaplni, pretoze som uz spalil asi vsetky mosty...zialbohu...

...nemam problem so sexom...len ma uz nenaplna tak ako laska...jednoducho uz si nehladam zensku, pretoze to dievca uviazla v mojej hlave a srdci a jednoducho ja nechcem ju z tadial vyhodit, hoci som sa uz velakrat pokusal, ale nikdy sa mi to nepodarilo a byval som z toho nestastn...

25.03.2011, 21:07
....nechcem ti ublížiť Janko, ale nie tá ženská v tom tvojom srdci iba také alibi? Veď keď tu nie je tá, ktorú máš tak rád, maj rád tú, ktorá je tu.
none
127

122. 25.03.2011, 21:07

....nechcem ti ublížiť Janko, ale nie tá ženská v tom tvojom srdci iba také alibi? Veď keď tu nie je tá, ktorú máš tak rád, maj rád tú, ktorá je tu.

25.03.2011, 21:28
...Petrana, boli v mojom zivote pocas tej doby, co ma odmietala nejake zeny...ale nikdy som pri nich necitil to co pri nej...teraz, ked idem niekde medzi ludi, tak sa pozorujem, ze si obzeram zeny a dievcata, ale pri kazdej si poviem..."tak toto nie je ona"...a nechcel by som aby som si silou mocou nabalil nejaku babu a nahodou sa stane zazrak a to dievca "zaveli" a ja by som sa trapil, ze som nechal niekoho, kto ma miloval, ale ja som ju nemiloval...uz raz som sa lucil s dievcatom, ktore som nemiloval, ale ona mi verila a robila si uz plany do buducnosti...no a ja som jej jedneho dna doniesol kyticu a povedal, ze koncim...to by bol podvod...a v tomto uz podvody nechcem robit...
none
133

127. 25.03.2011, 21:28

...Petrana, boli v mojom zivote pocas tej doby, co ma odmietala nejake zeny...ale nikdy som pri nich necitil to co pri nej...teraz, ked idem niekde medzi ludi, tak sa pozorujem, ze si obzeram zeny a dievcata, ale pri kazdej si poviem..."tak toto nie je ona"...a nechcel by som aby som si silou mocou nabalil nejaku babu a nahodou sa stane zazrak a to dievca "zaveli" a ja by som sa trapil, ze som nechal niekoho, kto ma miloval, ale ja som ju nemiloval...uz raz som sa lucil s dievcatom, ktore som ne...

25.03.2011, 21:34
Giovanni Verga: Eros...teraz čítam, presne o takýchto milostných pletkách.
none
123

121. 25.03.2011, 20:52

...mal som zeny, ale to som sa len nimi liecil z jednej nenaplnenej lasky...viac ako sex by som si prial lasku jedneho dievcata, co sa uz asi nikdy nenaplni, pretoze som uz spalil asi vsetky mosty...zialbohu...

...nemam problem so sexom...len ma uz nenaplna tak ako laska...jednoducho uz si nehladam zensku, pretoze to dievca uviazla v mojej hlave a srdci a jednoducho ja nechcem ju z tadial vyhodit, hoci som sa uz velakrat pokusal, ale nikdy sa mi to nepodarilo a byval som z toho nestastn...

25.03.2011, 21:15
128/ to sa tak vyostrilo, ved podmienka mala uz o chvilu koncit, ci?
none
125

123. 25.03.2011, 21:15

128/ to sa tak vyostrilo, ved podmienka mala uz o chvilu koncit, ci?

25.03.2011, 21:23
130 ... to dievca ma prave dalo na sud...pretoze som bol uz velmi dotieravy...alibisticky poviem, z to bolo pod vplyvom travy...ale keby som tu bolest, ktoru som vtedy citil z toho, ze nedokazem byt s nou nedostal takym sposobom zo seba, tak by to mozno dopadlo ovela horsie...nikdy som sa tak netrapil pre lasku ako pri nej a len vdaka nej sa snazim pozviechat...je to velmi nepochopitelne, vsetci nad tym krutia hlavou, ale ja nedokazem milovat inu...hoci uz je viac nez jasne, ze som bez sance...
none
126

125. 25.03.2011, 21:23

130 ... to dievca ma prave dalo na sud...pretoze som bol uz velmi dotieravy...alibisticky poviem, z to bolo pod vplyvom travy...ale keby som tu bolest, ktoru som vtedy citil z toho, ze nedokazem byt s nou nedostal takym sposobom zo seba, tak by to mozno dopadlo ovela horsie...nikdy som sa tak netrapil pre lasku ako pri nej a len vdaka nej sa snazim pozviechat...je to velmi nepochopitelne, vsetci nad tym krutia hlavou, ale ja nedokazem milovat inu...hoci uz je viac nez jasne, ze som bez sance...

25.03.2011, 21:27
...ty nedokážeš milovať inú a preto miluješ tú, čo ťa nechce???
none
128

126. 25.03.2011, 21:27

...ty nedokážeš milovať inú a preto miluješ tú, čo ťa nechce???

25.03.2011, 21:31
...Petrana, je to zlozite...ja jednoducho citim, ze je to inak, ako to v skutocnosti vyzera...asi som v tomto uplny blazon, ale jednoducho mi nikto v tomto neda rady...jednoducho je to tak, ja som to prijal, netrapim sa nad tym a som rad, ze ona vobec sa pritrafila do mojho zivota, pretoze okrem nej by som sa asi nikdy nedal liecit...
none
132

128. 25.03.2011, 21:31

...Petrana, je to zlozite...ja jednoducho citim, ze je to inak, ako to v skutocnosti vyzera...asi som v tomto uplny blazon, ale jednoducho mi nikto v tomto neda rady...jednoducho je to tak, ja som to prijal, netrapim sa nad tym a som rad, ze ona vobec sa pritrafila do mojho zivota, pretoze okrem nej by som sa asi nikdy nedal liecit...

25.03.2011, 21:34
...daruj jej slobodu, ak ju miluješ, ako píšeš, to najvzácnejšie, čo jej môžeš darovať na rozlúčku je sloboda. A zároveň oslobodíš aj seba.
none
135

132. 25.03.2011, 21:34

...daruj jej slobodu, ak ju miluješ, ako píšeš, to najvzácnejšie, čo jej môžeš darovať na rozlúčku je sloboda. A zároveň oslobodíš aj seba.

25.03.2011, 21:37
...ja som jej slobodu uz dal...velmi davno...
none
138

135. 25.03.2011, 21:37

...ja som jej slobodu uz dal...velmi davno...

25.03.2011, 21:41
...nedal. Mentálne si na ňu stále naviazaný.
none
130

126. 25.03.2011, 21:27

...ty nedokážeš milovať inú a preto miluješ tú, čo ťa nechce???

25.03.2011, 21:32
To je už sila zvyku. A láska sa aj tak nedá vysvetliť, ani logicky vyvrátiť, ........... a mňa takéto reči hrozne nudia........
none
131

130. 25.03.2011, 21:32

To je už sila zvyku. A láska sa aj tak nedá vysvetliť, ani logicky vyvrátiť, ........... a mňa takéto reči hrozne nudia........

25.03.2011, 21:34
137/ tak necitaj a nezapajaj sa ked ta nudi, ta niekto nuti
none
134

131. 25.03.2011, 21:34

137/ tak necitaj a nezapajaj sa ked ta nudi, ta niekto nuti

25.03.2011, 21:35
hehe, dnes som šialene unudená, ale mňa to prejde, aspoň dúfam.
none
137

134. 25.03.2011, 21:35

hehe, dnes som šialene unudená, ale mňa to prejde, aspoň dúfam.

25.03.2011, 21:39
....teba to určite prejde, ale či to prejde aj Janka, o to tu teraz ide...A ešte taká frázička, ak chceš pohár naplniť dobrým mokom, a vychutnať si ho, musíš ten pohár najskôr vprázdniť...ja viem, bla bla bla.
none
139

137. 25.03.2011, 21:39

....teba to určite prejde, ale či to prejde aj Janka, o to tu teraz ide...A ešte taká frázička, ak chceš pohár naplniť dobrým mokom, a vychutnať si ho, musíš ten pohár najskôr vprázdniť...ja viem, bla bla bla.

25.03.2011, 21:41
čo myslíš pod tým vyprázdnením? Zabudnúť na staré lásky? Dám inú frázu: klin sa klinom vyráža...nájde inú, zamiluje sa a je po probléme.
none
141

139. 25.03.2011, 21:41

čo myslíš pod tým vyprázdnením? Zabudnúť na staré lásky? Dám inú frázu: klin sa klinom vyráža...nájde inú, zamiluje sa a je po probléme.

25.03.2011, 21:45
...zeny, prosim Vas nerozpitvavajte to...ja to berem ako svoju definitivnu situaciu, s ktorou som sa zmieril a je mi velmi prijemne, ked mozem na nu aspon mysliet...zabudnut jednoducho nedokazem...na to som uz spravil x-pokusov...nebudem sa predsa snazit o to co mi nejde a tak si aspon snivam...netrapi ma to, ze nemam partnerku, mna len mrzi, ze nemam ju...a inu jednoducho nechcem...punktum 🙂
none
129
25.03.2011, 21:32
mozno mas este sancu, ak si medzitym este nikoho nenasla
none
136

129. 25.03.2011, 21:32

mozno mas este sancu, ak si medzitym este nikoho nenasla

25.03.2011, 21:38
...minuly rok na Mikulasa som sa dozvedel, ze je tehotna...takze viem, ze nemam uz definitivne sancu... 🙂
none
140

136. 25.03.2011, 21:38

...minuly rok na Mikulasa som sa dozvedel, ze je tehotna...takze viem, ze nemam uz definitivne sancu... 🙂

25.03.2011, 21:42
nj pockaj dva tri pät rokov, ale s otvorenymi ocami naokolo :D
none
142

140. 25.03.2011, 21:42

nj pockaj dva tri pät rokov, ale s otvorenymi ocami naokolo :D

25.03.2011, 21:50
...ja robim vsetko preto, aby som jej dokazal, ze dokazem vstat z dna, v ktorom som sa ocitol...a davam jej najavo, ze si uvedomujem, ze ja nie som u nej v kurze...

...mam voci nej zavazok...pretoze prave v manii sme sa mohli spolu milovat a ja som si povedal, ze to nebude skor ako si nedam do poriadku hlavu...som jej moralne zaviazany, ze mi pomohla v rozhodnuti sa popasovat s chorobou a to je ta sila, ktora je pre mna nesmierne dolezita...
none
143
26.03.2011, 12:50
sergej: daj vediet ako si dopadol u doktorky...
none
144
29.03.2011, 12:11
no viesco nic moc u doktorky lieky mi este menit nechcela ze az za mesiac ale ja po tom litium som niekedy dost unaveny...este rozmyslam aj nad vysadenim liekov som sa jej pytal ze ci pozna ludi ktori s tym ziju bez liekov a ona povedala ze pozna tak neviem sa rozhodnu ale mam na to mesiac lebo za mesiac k nej idem zas
none
145

144. 29.03.2011, 12:11

no viesco nic moc u doktorky lieky mi este menit nechcela ze az za mesiac ale ja po tom litium som niekedy dost unaveny...este rozmyslam aj nad vysadenim liekov som sa jej pytal ze ci pozna ludi ktori s tym ziju bez liekov a ona povedala ze pozna tak neviem sa rozhodnu ale mam na to mesiac lebo za mesiac k nej idem zas

29.03.2011, 21:15
...nevymyslaj, ze nebudes brat lieky...ja som bol spociatku tiez naveny...vyspaval som aj cez den...neal som pravidelny spankovy rezim...trvalo to chvilu, kym som sa nastavil...ale po case sa to upravi...ani teraz nedodrziavam striktne , ze cez den som hore...cez vikend si poobede zdriemnem, alebo, ked to na mna pride...sem-tam si zdriemnem aj v praci...hlavne, ked nie je robota...ale tam je to vzdy tak po vojensky, ze musis napol bdiet, aby nahodou Ta nenacapal sef, ked Ti vlitne do kancla...uz som si nasiel aj polohu, ze to vyzera, ako by som cital nejaky pracovny text vo Worde 🙂...stalo sa mi to asi tak desatkrat...raz sme si schrupli aj s kolegom 🙂 (inac bratom jedneho z konatelov) ...

...ja by som Ti poradil pri najblizsej navsteve psychiatricky, aby si sa popytal na psychoterapie...a zo zaciatku, ked Ti navrhne skupinovku, tak sa nebran...po case Ta to zacne nudit, ale prejdi si tuto skusenost a zistis, ze niektori su na tom ovela horsie ako Ty...teda to nie je moja barlicka v tom, ze niekto je este horsie na tom, ale su ludia, ktori neregistruju okolie...su dost mimo, ale funguju...no a potom prejdi na individualnu...myslim, ze by Ti prospela...a najdes si svoj rytmus...

...co sa tyka brania liekov, tak sm uvidis, ci ich potrebujes, alebo nie...lenze este je kratka doba na taketo rozhodnutia...

...porozmyslaj, co by bolo pre Teba najlepsie, ale z mojej skusenosti Ti mozem len povedat tolko, ze jednoducha cesta niekedy nevedie k vytuzenemu cielu...

...dumaj a verim, ze sa rozhodnes spravne...
none
146
30.03.2011, 10:58
najtazsie to je pre mna v tom ze som si zil taky iny zivot travu som hulil kazdy den hulil som ju aj na lieky ale momentalne uz dlhsie nehulim s tym sa da prestat aj ked vsetci moji kamosi ju hulia a je to tažke ty si hulil travu na lieky??... som rad ze kamarati ma podporuju v tom aby som sa liecil dalej vzdy som sa tesil na vikendy lebo to sme chodievali chlastat do barov a to mi najviac chyba a chlastat na tie lieky sa neoplati lebo aj to som skusal a nemal som dobre stavy a pervitin mi nechyba lebo som si ho dal v tej manii a skoncil som na psychiatrii.....psychiater na oddeleni mi povedal ze ak pojde vsetko dobre tak budem jest lieky rok, ale psychatricka ku ktorej chodim mi zas povedala ze u nej sa to lieci minimalne tak 3 roky no ale ja budem rad ak ich vydrzim jest ten rok....mne sa zda ze je to vsetko az prehnane bude to asi tym ze ja som nezazil depresie(mozno len na psychiatrii) a neviem ake to je a maniu som mal kratku je to tak ze cim je intenzivnejsia mania tak tym su vacsie depresie?
none
149

146. 30.03.2011, 10:58

najtazsie to je pre mna v tom ze som si zil taky iny zivot travu som hulil kazdy den hulil som ju aj na lieky ale momentalne uz dlhsie nehulim s tym sa da prestat aj ked vsetci moji kamosi ju hulia a je to tažke ty si hulil travu na lieky??... som rad ze kamarati ma podporuju v tom aby som sa liecil dalej vzdy som sa tesil na vikendy lebo to sme chodievali chlastat do barov a to mi najviac chyba a chlastat na tie lieky sa neoplati lebo aj to som skusal a nemal som dobre stavy a pervitin mi nechy...

30.03.2011, 16:55
...pozri sa...ja som sa popalil a uz sa nemienim...spekulovat nad tym, ci brat, alebo nebrat lieky a ako dlho nad tym vobec nespekulujem...uz mi moja trpezlivost prinasa ovocie a som si vedomy, ze je to taktouto liecbou aku podstupujem...

...keby som to mal brat sebecky, tak je mi jedno ako si to zariadis, ale v tomto pripade, je lepsie byt opatrny a jednoducho pristupit na nejake zasady...presviedcat Ta, alebo s Tebou suhlasit nebudem...jednoducho si to zariad tak ako Ty to citis...

...ja svoju cestu mam overenu a uz nemienim experimentovat, pretoze do roku 2008 som usetril laboratorne mysi a testoval som vsetko m ozne na sebe...teraz to uz prenechavam skusenbostami odbornikov, hoci si vzdy zachovavam svoj postoj a logicky uvazujem...ale v principe idem podla ich rad...
none
147
30.03.2011, 11:03
Vždy je lepšie opýtať sa viacerých odborníkov, pre istotu, aby sme dostali adekvátnu liečbu. Ja sa čudujem, ako ti mohli diagnostikovať maniodepresiu, ak tými depresiami vôbec netrpíš.
none
148
150

148. 30.03.2011, 11:18

http://www.youtube.com/watch?v=jLG1ILNKQp0

30.03.2011, 20:27
...ja kdyz nemam co delat, tak me chyta takova deprese...predtim, kdyz sem delal projektanta, tak sem nemel rad tohle povolani a bal jsem se projektovat ted jsem si konecne nasel povolani, ktere mi vyhovuje...sem-tam neco narysuji, sem-tam neco napisi, ale hlavne mam potrebny adrenalyn s tim, ze delam s penezi..teda ne primo, ale mam moznost sledovat vyvoj realizace stavby a tok penezi...je to vzruso, kdyz se koukate i samozrejme casecne zasahujete do tohodle procesu...
none
151
30.03.2011, 21:21
ja ti verim ty si nasiel spravnu cestu ktoru si dlho hladal a hlavne je ze si teraz spokojny ja este len tu cestu hladam....faith neviem ci je aj taka choroba ze sa vyskytuju len manie lebo ja som mal len maniu
none
153

151. 30.03.2011, 21:21

ja ti verim ty si nasiel spravnu cestu ktoru si dlho hladal a hlavne je ze si teraz spokojny ja este len tu cestu hladam....faith neviem ci je aj taka choroba ze sa vyskytuju len manie lebo ja som mal len maniu

30.03.2011, 21:58
...podla Tvojich reci si teraz v depke...

...davaj na seba pozor...
none
152
154
10.04.2011, 18:17
rada by som si s niekym popisala, kto tiez trpi BAP, ja som bola dvakrat hospitalizovana a teraz beriem lithium, som taka subdepresivna, vsetko mi ide tazko, bojim sa soferovania, ale musim, lebo byvym na dedine blizko mesta sice, ale aj tak..
none
155

154. 10.04.2011, 18:17

rada by som si s niekym popisala, kto tiez trpi BAP, ja som bola dvakrat hospitalizovana a teraz beriem lithium, som taka subdepresivna, vsetko mi ide tazko, bojim sa soferovania, ale musim, lebo byvym na dedine blizko mesta sice, ale aj tak..

10.04.2011, 19:55
...ahoj...neviem ako dlho sa liecis, ale ja uz od prelomu rokov 1999/2000, co som prvykrat poziadal o pomoc svoju skolsku lekarku...poslala ma k psychiatrovi, lenz to bol iba zaciatok vsetkeho, pretoze ja som o tej chorobe u seba vobec nevedel...liecili ma z depresii a potom som vhupol do manie...potom som mal prestavku do jari 2002...vtedy som si nasiel na nete priznaky a zistil som, ze som maniodepresivny...od vtedy som sa do roku 2008 liecil...slendriansky...az situacia, do ktorej som sa dostal ma presvedcila, ze musim jednoducho pozriet sa chorobe priamo do oci...rok 2009 nebol bohvieaky, ale pravidelne som navstevoval psychiatra a psychoterapie...sice som nemal ziadnu istotu, ze by som sa z toho nejak dostal, ale asi v juni 2009 som sa rozhodol, ze sa svojej terapeutke otvorim naplno...no a odvtedy sa to pozvolna zacalo vyvijat k lepsiemu...o necely rok som si nasiel pracu a momentalne som v nej este zamestnany a robim to, co ma bavi...praca mi velmi pomohla...aj ked som sa nemal idealne, predsa som sa prebral a isiel do roboty...myslim, ze teraz som uz celkom stabilizovany, lenze NIKDY nezabudam, ze sa to vsetko moze zopakovt a preto som opatrny...nepijem alkohol, nefajcim travu (co som pred tym robil v pozehnanom mnozstve)...dodrziavam spabnkovi rezim...citim sa velmi prijemne...a pritom mam starosti, ale uz viem, ze sa daju riesit...

...stavy depresie ma este navstevuju...asi zaciatkom roka som mal miernu hypomaniu, ale vychadzala zo situacie, v ktorej som sa ocitol...chceli ma poslat na lozko psychiatrickeho oddelenia, ale ja som trval na tom, ze je to omyl...zmenil som psychiatra na psychiatricku (myslim, ze je vinikajuce, ze sme asi rovesnici - lepsie chape moju situaciu, tak ako terapeuticka)...

...pamatam sa na casy, ked som mal dojem, ze sa podo mnou hybe zem, kam som vkrocil, tak ako by som stal na kryhach, ktore sa podo mnou hybu a ja som videl len tmu pod nimi...bolo to hrozne...

...kolko ma rokov a ako dlho sa liecis?
none
156
22.04.2011, 10:19
...musim sa pochvalit🙂

...zdravim Vas...konecne pocitujem, ze dosahujem zlepsenie...naposledy som bol na terapii a vobec sa mi nechcelo rozpravat, tak terapeutka navrhla, ze si budeme kreslit...a ze nabuduce to rozobereme...to som zvedavy, co z tych mojich kresieb vycita...

...je velmi prijemne porovnavat stavy, ked som sa liecil ledabolo a teraz, ked som sa do toho zaprel zo vsech sil...

...prajem vsetkym prijemne prezitie velkonocnych sviatkov...
👍: piskotka
none
157

156. 22.04.2011, 10:19

...musim sa pochvalit🙂

...zdravim Vas...konecne pocitujem, ze dosahujem zlepsenie...naposledy som bol na terapii a vobec sa mi nechcelo rozpravat, tak terapeutka navrhla, ze si budeme kreslit...a ze nabuduce to rozobereme...to som zvedavy, co z tych mojich kresieb vycita...

...je velmi prijemne porovnavat stavy, ked som sa liecil ledabolo a teraz, ked som sa do toho zaprel zo vsech sil...

...prajem vsetkym prijemne prezitie velkonocnych sviatkov...

22.04.2011, 17:30
nápodobne aj tebe, Jano..a nielen veľkočné, ale aj všetky ostatné dni..Drž sa
👍: piskotka
none
158
26.04.2011, 10:56
mna najviac trapi ze litium utlmuje chut na sex a pribral som po nom ako ma byt clovek stastny ked to ma take vedlajsie ucinky beriem tie lieky so strašnym sebazaprenim liecim sa 3 mesiace a je to najhorsie obdobie mojho zivota fakt neviem co mam uz robit...v piatok mi ma psychiatricka nasadit depakine chrono to beres ty jano aky to je liek? priberas po nom? utlmuje chut na sex?
none
159

158. 26.04.2011, 10:56

mna najviac trapi ze litium utlmuje chut na sex a pribral som po nom ako ma byt clovek stastny ked to ma take vedlajsie ucinky beriem tie lieky so strašnym sebazaprenim liecim sa 3 mesiace a je to najhorsie obdobie mojho zivota fakt neviem co mam uz robit...v piatok mi ma psychiatricka nasadit depakine chrono to beres ty jano aky to je liek? priberas po nom? utlmuje chut na sex?

26.04.2011, 16:58
...mne to rozhodne chut na sex netlmi...ale nemam s kym dovadet...🙂

...pribrat priberes...ja som tez pribral, ale to bude asi tym, ze som neskutocne zlenivel...chodim na jogu, len pre to, aby som mal nejaky pohyb...aspon minimalny...myslim, ze ten depakine je celkom dobry liek...netestujem, co by sa stalo, keby som ho nebral...jednoducho som si uz zvykol, ze kazde rano do seba musim nahadzat "lentilky" a pred spanim tak isto 🙂

...a este som si k tomu dokupil 3-omega mastne kyseliny(rybi tuk) v takych malych ampulkach - myslim, ze pomahaju, lebo zvaladam uz treti tyzden dost velky napor na psychiku (v praci)...zijem zdravo...jedine s kourenim jsem neprestal...to je posledni droga, ktere se drzim...
none
160
27.04.2011, 17:29
jano nechapem ked si sa tak dlho neliecil ze si to celkom dobre zvladal...ked si mal mániu a uvedomoval si si ze ju mas tak si sa dokazal ovladat? kolko ti trvala a ako si spaval?
none
161
27.04.2011, 17:43
...ja som nedokazal urcit, ci je to mania...a som mal len informaciu, ze tym vlastne trpim...maniu som nikdy nepripustal, pretoze vtedy mi bolo squele...

...posledny manicky sok v roku 2008 zanechal stopy v tom, ze som sa odlucil od spolocnosti a az po jej dozneni, ked nastupili depky, tak som si vlastne uvedomoval nasledky tej manie...mania, ktora mi najvac poskodila zivot bola v tom roku 2008...ale to uz boli vo mne naakumulovane vsetky predchadzajuce...

...bol som ako buldozer, ktory tlaci pred sebou problemy a neriesi ich...jednoducho sa to nakopilo za tie roky a ja som zastal a zdochol mi motor...no a musel som zacat od piky...
none
162
27.04.2011, 17:57
...hlavu hore!
odkaz
none
163

162. 27.04.2011, 17:57

...hlavu hore!
http://www.youtube.com/watch?v=xyhitmhOi0Y

27.04.2011, 19:48
odkaz

...verim, ze kazde usillie prinesie ovocie a cim je tazsie to usilie, tym je sladsie ovocie...

...prajem kazdemu, kto prechadza tazkymi skuskami osudu, aby mal silu dostat sa do vytuzeneho ciela...
none
164
165
25.05.2011, 19:14
zdravim jano rozhodol som sa ze chcem vyskusat zit s tym bez liekov ako si sa kontroloval v manii aby si neurobil nejaku hlupost da sa to? da sa kontrolovat svoje myslienky?
none
166

165. 25.05.2011, 19:14

zdravim jano rozhodol som sa ze chcem vyskusat zit s tym bez liekov ako si sa kontroloval v manii aby si neurobil nejaku hlupost da sa to? da sa kontrolovat svoje myslienky?

26.05.2011, 21:01
...ked vies o probleme, ktory moze nastat, tak sa samozrejme daju kontrolovat...ja som porovnaval svoje stavy, ked som nechodil na terapie a teraz, ked chodim a povazujem terapie za dobru reflexiu mojho spravania...ide o to, ze clovek v manii moze prejst do stavu, ked si mysli, ze to ako sa sprava je normalne, pretoze on sa citi dobre...lenze je to subjektivny pohlad na vec, pretoze z pohladu ineho cloveka sa moze zdat jeho spravanie ine ako v normalnom stave...

...jedna vec, ktora sa neda upriet na terapiach, je to ze ked dokazes obhajit svoje spravanie ako prirodzene...ked je Tvoje spravanie na urovni stredu, tak si spokojny, ze nie si v manii...ked si robis "terapeuta" v manii, tak objektivne svoje spravanie posudit nedokazes...

...ja som prave v manii urobil hluposti a zdalo sa mi to normalne...vytacal som svoj "motor" do cervenych otacok a zdochol mi...

...momentalne, ked pocitim, co i len nejaky naznak nadveselej nalady, tak sa brzdim hned pri rozjazde a porozpravam sa o tom s mojou terapeutkou...sedenia som zriedil na raz do mesiaca...a vyzera to, ze sa mi dari prezit v klude od jedneho sedenia k druhemu...ci v manii, ci v depresii...(lenze velky vplyv pripisujem aj liekom udrzujuce moju nervovu sustavu mimo vysoke napatie, alebo mimo vyhorenie...)

...poucat Ta nejdem...ani malovat certa na stenu...jednoducho musis si dat sam dokaz, ci liecbu potrebujes alebo nie...a bud v klude...v kazdom case sa da zacat...neexistuje predtym a potom...jednoducho nastane cas, ked si budes moct vybrat medzi dvoma cestami...ani jedna nebude prijemna, ale len jedna z nich Ti pomoze...a to netvrdim, ze by to mali byt v Tvojom pripade lieky...hlavna vec, je ze sisi vedomy, ze nieco nie je s Tebou v poriadku...ja som sa liecil defacto uz od roku 1999, ked som prvykrat navstivil psychiatra a zacal sa pomalicky zaujimat o svoju dusu...a pomaly som sa prepracuval k totalnej liecbe...pretoze som sa skusal vyhnut neprijemnym veciam, hanbil som sa za svoju chorobu (skor za to, ze chodim k psychiatrovi) skusal som vela sposobov, ako sa vyhnut liecbe...no a nakoniec som jednoducho musel pristupit na komplexnu liecbu...pretoze druha cesta, ktoru by som si vybral, keby som tvrdohlavo nastojil na tom, ze moje spravanie je normalne - tato by ma zaviedla prinajlepsom do utulku pre bezdomovcov...no a spamatal som sa...citim sa ovela lepsie ako kedykolvek predtym...teda nie ze by som nemal strosti, ale neubija ma zivot, tak ako predtym a nezlahcujem si veci a priznavam nastavajuce problemy...kalkulujem, co v zivote spravit, aby som sa citil dobre a pri spomienkach na minulost v akej som zil medzi zhruba 1990 az 2008 tak pocitujem obrovsku radot, pretoze uz viem ako na tie s****ene stavy, ktore sa nedaju vylucit, ze by uplne vymizli...

Drz sa
Jano
none
167
27.05.2011, 18:58
by ma zaujimalo ake to je prezit celu fazu manie? napriklad to si 3 mesiace riadne nespal alebo ako? nepoznas niekoho kto s tym zije bez liekov?....dufam ze ta tymi otazkami neobtazujem ale o tejto chorobe moc neviem ty si taky moj online terapeut🙂
none
168

167. 27.05.2011, 18:58

by ma zaujimalo ake to je prezit celu fazu manie? napriklad to si 3 mesiace riadne nespal alebo ako? nepoznas niekoho kto s tym zije bez liekov?....dufam ze ta tymi otazkami neobtazujem ale o tejto chorobe moc neviem ty si taky moj online terapeut🙂

27.05.2011, 22:01
...jednoducho som fical...hulil som jedno brko za druhym a nedoprial som si oddych...makal som v praci na 150%, potom uz to zacalo byt velmi zle...hadal som sa so sefmi...obtazoval som jednu holku...za druhov som chodil...zacal som mat pocit, ze som ohrozeny...vsetky myslienky v jednom okamihu...bezal som dopredu a nedokazal som urcit ciel za ktorym bezim...mal som pocit, ze som prenasledovany a nakoniec som jedneho dna prasol zo vsetkym, obvinil som zamestnavatela z mobbingu, udal som jedneho kamosa na policii, ze mi ukradol notebook, ktory som ja predtym ukradol z firmy...proste naval vsetkych ****ovin, ktore Ta mozu postretavat...a bac...v septembri depka...

...zacal som aj chodit za psychiatrickou a snazil som sa brat pravidelne aj lieky, ale do toho som hulil travu a tak to vsetko naberalo nepredstavitelny spad rychlostou, ktru som jednosucho nedokazal ustrazit...to je vsetko...
none
169
31.05.2011, 21:16
neviem ci aj ty si pocas liecby nad tym neustale uvazoval ale ja nonstop kazdy den rozmyslam nad tym...nepoznal si niekoho k to s tym zil alebo zije bez liecby??? ci sa to vobec da lebo vsetko je len v nasej hlave ja som sice zazil len maniu a to som bol este aj na pervitine a mna na psychiatriu doviezli rodicia a ani som sa nespamatal a bol som utlmeny inekcjami a lieceny v podstate proti svojej voli....a tie blbosti co si porobil to si spravil v poslednej manii ci aj v tych predoslych si robil ****oviny???
none
170

169. 31.05.2011, 21:16

neviem ci aj ty si pocas liecby nad tym neustale uvazoval ale ja nonstop kazdy den rozmyslam nad tym...nepoznal si niekoho k to s tym zil alebo zije bez liecby??? ci sa to vobec da lebo vsetko je len v nasej hlave ja som sice zazil len maniu a to som bol este aj na pervitine a mna na psychiatriu doviezli rodicia a ani som sa nespamatal a bol som utlmeny inekcjami a lieceny v podstate proti svojej voli....a tie blbosti co si porobil to si spravil v poslednej manii ci aj v tych predoslych si robil...

31.05.2011, 22:04
...aj predtym som robil ****oviny, ale ezaslo to az tak daleko ako pri poslednej...ked som sa poriadne zacal liecit od jesene 2008, tak som pernamentne uvazoval, ci to vsetko ma vobec zmysel...az do chvile, kedy som zacal pocitovat pozitivne ucinky liecby...zacalo mi byt jednoducho prjemne...a to netvrdim, ze ma depky obchadzali...snazil som sa vtedy autosugesciou ju zvladut...pomyslel som si na predchadzajuce obdobia, zatal zuby a kracal dalej...a neverim, ze by mi vysadenie liekov pomohlo...jednoducho ich uzivam pernamentne...
none
171
04.06.2011, 01:51
Mily Jano ,vdaka za prispevky, chcela by som vediet ,kolkokrat si bol ,aj pocas dobre nastavenej liecby v hypomanii a lebo v depresii ? Kolko rokov uz beries lieky na BAP ,a ci ti ich museli aj menit? Nastava po elektrsokoch okamzita ulava ,alebo po par dnoch? Moj manzel trpi touto chorobou,ale prva hypomanicka epizoda sa objavila az v36,na depresiu sa liecil uz v19rokoch.Ako to v skratke prebiehalo u teba , okrem otca a teba trpel touto poruchou aj niekto iny z tvojej rodiny myslim surodenci,stari rodicia ? Zaujima ma to ,rada by som vedela viac o pocitoch tejto choroby. Vdaka
none
172
04.06.2011, 11:00
...od roku 2008 som bol asi raz v hypomanii a dvakrat v depresii...neteba si vsugerovat, ze ak sa liecim tak tieto obdobia nenastanu...liecba nie je len prevencia, ale aj pomoc byt silnejsi, ked sa tieto obdobia objavia...

...u mna je to dedicne cez otca, jeho otca a jeho otca...mam totiz stopu, ze moj prastary otec spachal samovrazdu...ani jeden z nich BAP neliecili...len chlastali...teda o prastarom otcovi to neviem...

...elektrosoky mne pomohli, iba ma nahodit...kym som sa dostal do stabilizovaneho stavu, tak mi to trvalo zhruba 2 roky...je nutne dodrziavat zasady...nepit alkohol, nebrat drogy...uzivat lieky...pri tych liekoch je dobre, ked clovek aj sleduje ako na neho posobia...netreba byt zbrkly, ked nahodou su trochu lieky "divne"...je dolezita aj terapia...ja chodim uz na individualnu a ronbim pekne pokroky...len sa netreba nechat viest ako take hovado na porazku...ja som vymenil asi dvoch psychiatrov, pretoze sa mi nepacil ich pristup ku mne...boli az priliz nasilnicky a to mi dost vadilo...(raz zena, raz muz)...

...keby som si mal znova vybryt medzi psychiatrami a terapeutami - ci zena, ci muz, tak by som volil zena...su ovela lepsie...
none
173
06.06.2011, 22:18
AhOJ Janko,dakujem za odpoved, este ma zaujima , ako je to u teba s pracou, je pravda , ze ludia s BAP ,by mali byt na polovicnom invalid.uväzku? A ked nastupujes do noveho zamestnania musis povedat o tejto chorobe aj svojmu zamestnavatelovi? Ako casto chodis na psychoterapie ?psycholog ,psychiater. ......depresie spozorujes na sebe sam, ako je to s hypomaniou, kto ti pomaha upozornovat ta,ze sa nieco s tebou deje ? alebo ako ty na sebe poznas ,ze uz tento stav nadobuda skon k hypomanii ?
none
174
06.06.2011, 23:02
...ja mam uznany 60% invalidny dochodok...v odporucanom popise prace, ktoru by som vraj mal vykonavat je lahka administrativna praca...lenze pri tej by som ai zosalel...pretoze mna taky typ pracd privadza do zufalstva...

...teraz, ked som nastupoval, tak som o nej nepovedal, pretoze som potreboval robotu a asi po 3/4 roka sa to dozvedel sef...lamal som si hlavu, ci z toho nebudu nejake problemy, ale zatial je to ok...

...ked budem menit zamestnanie, tak myslim, ze uz budem psychicky este silnejsi, ale poviem to uz na pohovore...s tym, ze si vypytam od mojej terapeutky a psychiatricky posudok...a predlozim ho...pretoze nemyslim, ze ludia s BAP by mali byt nejako obmedzeny...to nie je stav, ze z hodiny na hodinu sa zmeni spravanie...tie stavy prichadzaju pozvolna...plyzia sa a ked je clovek vnimavy dokaze ich spozorovat vcas a upozornit na ne odbornikov...

...chodil som na terapie kazde dva tyzdne, od noveho roka som to sam zredukoval na mesiac...s tym, ze mam cislo na terapeutku a v pripade nejakej zavaznej krizy, by som to mohol vyuzit...samozrejme sluzobne cislo...nie sukromne...email na nu mam sukromny, ale vyuzil som to asi len trikrat...ked som sa potreboval vypisat z pocitov, ked som mal zaujimavu ponuku na job, pred nastupom do zamestnania...nikdy som, ale nezneuzival tieto kontakty...(ked ma nieco vesele napadne, tak jej to poslem, ale nikdy nenastojim na nejakej reakcii...jednoducho mi pomaha aj to, ze mozem niekomu nieco poslat...spravil som to tiez asi trikrat - nezneuzivam to a hoci sa vytvoril medzi nami velmi pekny vztah...davam si pozor, aby som neprekrocil hladinu profesionality...)...ku psychiatricek tiez chodim raz za mesiac...to je ciklus, kedy mi dojde zasoba liekov...a potrebujem ju nabit 🙂...

...depresia je plyziva...taha sa a clovek sa len zrazu precitne a zistoi, ze je v nej...v tedy mam jeden liek na nu...jednoducho sa zacat hybat...vstat z postele, sadnut za komp...spravit si kavu, nieco pod zub...umyt sa...jednoducho nieco robit...vymyslam veci, aby som nemal dovod lezat v posteli...chodil som na box, zacl som plavat, trochu som cvicil jogu...teraz som si zmyslel, ze si kupim a zrepasujem staru ladu VAZ 2101(to je auto zo 70-tych az 80-tych rokov minuleho storocia...)...box ma po zhruba mesiaci presiel, pretoze som to skratka neudychal, ale zostali mi ako dekoracia boxerske rukavice...plavanie ma bavi, ale uz nan nechodim...jednine si musim zobrat na buduci vylet do rodneho mesta plavky, aby som vyskusal nove kupalisko, joga ma zprvu naplnovala, ale potom nahle mi prislo na jednom cviceni zle a ja som nechcel uz pokracovat dalej...dosiahol som jednoducho svoj vrchol, ale mozem sa k nej kludne vratit, mam nakupene knizky a tak mozno na dochodku sa dostanem aj k tomu 🙂...alebo aj skor, ked opat pocitim zmysel..ale pomohla mi vytiahnut ma z jesennej depky...je to minimalny pohyb, ale predsa je...no a ta lada vyzera byt, ze ma chytila...nakupil som si knizky a urcite sa mi ju podari rozobrat...preskumam aj tuto oblast a uvidim, ci m to chyti...ale asi hej, pretoze vzdy som zavidel automechanikom ich kombinezy a ten pach oleja a benzinu je pre mna lakavou vonou...no a v neposlednom rade pocit, ze sa v niecom babrem a bavi ma to a som od hlavy po paty zaolejovany...jednoducho poezia...

...nerobim si velke predsavzatia...jedine vymyslam, ako staravit duchaplne cas, ked ho mam...neskor mozno pride rodina (co pochybujem, pretoze zialbohu som jedno pre mna dolezite dievca asi uz definitvne stratil - prave kvoli tejto mojej exclusivnej chorobe)...ale, keby to nahodou vyslo, tak by som chcel s dcerou zmontovat nejake auto...najlepsie staru Volgu GAZ21...to su sny, z ktorych sa mi asi splni vsetko okrem toho najvacsieho, byt s tou, kvoli ktorej som sa zacal tvrdohlavo liecit a branim sa kazdej skatulke, ktora ma chce uzavriet do pozicie dusevne choreho cloveka...BAP je dusevna porucha, ale ako som sam na sebe zistil, ked sa lieci poriadne nepostihuje intelekt...zial, ked sa nelieci, tak dochadza k demencii...mozno ani nie tak, pre toho cloveka, ktory nou trpi, ale pre inych ludi, ktory hodnotia ako sa sprava...depresia vyvolava u ostatnych dojem, ze clovek trpiaci nie je schopny zdraveho usudku a on samotny po case podlahne tymto nazorom...straca sam v sebe istotu a necha sa unasat prudom tohto zaradenia...naopak v manii posobi ako vysynuty...a opat nazor na neho je prisny...jedine priznanim si problemu a postavenim sa celom k tejto "super" chorobe urobi cloveka z trpiaceho BAP, ovladauceho BAP...samozrejme, ze je nutne k tomu hodne sil...pretoze v depresii je dost obtiazne si vsugerovat, ze to jednoducho prejde...ja si vzdy poviem, dnes je nedela, zajtra pondelok a mozno sa budem na seba a svet pozerat inak...musim, pretoze som v depresii a ta sa jedneho dna skonci...a ked nie v pondelok, tak v utorok...alebo v stredu...a ja jej k tomu koncu pomozem tak, ze jednoducho sa budem hybat...pretoze opustenim sa by som ju len zivil a staracal nadej, ze raz skonci...s hypomaniou je to trochu horsie...ale uz sa mi stalo, ze mi samo telo dlo signaly, ze nieco nie je v poriadku...hoci sa citim perfektne dodrziavam spankovy rezim a nepresilujem sa...nechcem sa vybyt a potom sa budem dlho nabyjat...s tymto treba opatrne!!!
none
175

174. 06.06.2011, 23:02

...ja mam uznany 60% invalidny dochodok...v odporucanom popise prace, ktoru by som vraj mal vykonavat je lahka administrativna praca...lenze pri tej by som ai zosalel...pretoze mna taky typ pracd privadza do zufalstva...

...teraz, ked som nastupoval, tak som o nej nepovedal, pretoze som potreboval robotu a asi po 3/4 roka sa to dozvedel sef...lamal som si hlavu, ci z toho nebudu nejake problemy, ale zatial je to ok...

...ked budem menit zamestnanie, tak myslim, ze uz budem psyc...

07.06.2011, 08:13
Jano, vždy mlčky sledujem tvoju životnú odyseu a každý kto tak robí musí uznať, že si bojovník na jedničku!..Teraz sa ovšem musím ozvať a to len z jedného dôvodu..Píšeš, že si poberateľ invalidného dôchodku na diagnózu..ktorú máš..Ďalej píšeš, že ak budeš najbližšie meniť zamestnania, tak hneď na pohovore oznámiš to budúcemu zamestnávateľovi..Nuž neviem, neviem či v dnešnej dobe je to celkom správne rozhodnutie, trh práce je čím ďalej tým horší..nie len u nás, ale aj Čechách..Zamestnávatelia majú stále vyššie a vyššie ( aj zbytočné ) požiadavky od budúcich zamestnancov..Nie každy má také šťastie, ako ty momentálne, že toleruje v zodpovednej funkcii duševne chorého človeka..Moja neb.kamarátka ( zomrela na infarkt ) nemala to šťastie..Mala akúsi depresiu, o ktorej som tu už písala a možno si aj čítal..Keď jej z toho titulu priznali invalidný dôchodok prvé čo urobila..oznámila riaditeľovi..ten bez komentáru zobral to na vedomie, ale po prvej PN-ke, ktorá mimochodom trvala tuším iba 10 prac. dní si ju zavolal a či chcela, alebo nechcela končilo to rozviazaním pracovného pomeru "Dohodou"..v osobných dokladoch už mala ovšem zaevidované dôvod ID a tak si ďalšie pracovné miesto nenašla i keď chodila z jednému pohovoru na druhý a dobrú mzdovú účtovníčku potrebuje každá firma..Ostala bez zamestnania a cítila sa na okraji spoločnosti, lebo spoločnosť má ešte stále predsudky z duševne chorých..Ja len toľko aj zbytočná moja obava, ale radšej dvakrát meraj a potom strihaj...
Je pekné a chvályhodne, že tu robíš takého tichého terapeuta pre tých, ktorí sem prídu o pomoc a radu popýtať..Tak len pokračuj a ty sa drž, tak ako sa držíš..
none
176

175. 07.06.2011, 08:13

Jano, vždy mlčky sledujem tvoju životnú odyseu a každý kto tak robí musí uznať, že si bojovník na jedničku!..Teraz sa ovšem musím ozvať a to len z jedného dôvodu..Píšeš, že si poberateľ invalidného dôchodku na diagnózu..ktorú máš..Ďalej píšeš, že ak budeš najbližšie meniť zamestnania, tak hneď na pohovore oznámiš to budúcemu zamestnávateľovi..Nuž neviem, neviem či v dnešnej dobe je to celkom správne rozhodnutie, trh práce je čím ďalej tým horší..nie len u nás, ale aj Čechách..Zamestnávatelia maj...

07.06.2011, 08:34
Gombicka pekne si to napisala a suhlasim so vsetkym. Ozaj pokial to na vykona povolania nie je nutne, netreba vytrubovat zamestnavatelovi, ze trpi urcitym dusevnym onemocnenim. Rovnako, ked predklada dekret o poberani invalidneho dochodku - doporucujem preskrtnut ciernou fixou vysku dochodku a diagnozu - to nema zamestnavatel pravo vediet. Je to len dobrovolna zalezitost zamestnanca, ze mu to povie, ale ozaj nedoporucujem. Ludia zamlcia, ale co zamlcia doslova klamu pri pohovoroch pri zivotopisoch a nic sa nedeje, tak svoje pravo nepovedat diagnozu, treba vyuzit. Sama som bola svedkom, ze ludi vyhodili z prace, len preto, ze mali depresiu ci uzkost, a keby boli vybabrani a popreli to alebo zaklamali, ze je to z ineho mohli by robit. Presne ako pises,ludia,ale aj riadiaci pracovnici maju predsudky voci dusevnym chorobam a zbytocne ludi vyhadzuju a zabranuju im robit, pritom obycajny clovek, ktory ma casto chripky, anginy a nachladnutia je viac neefektivny pre firmu, nez clovek, ktory ma dusevnu poruchu/chorobu.
none
177
07.06.2011, 21:54
...dievcata, zvazim Vasu radu...pretoze uz teraz, ked sa to dozvedeli, tak som mal strach...a zbytocne starosti si nemusim privyrabat...na personalnom jednoducho poviem, ze som invalid...aky a kolko percentny to nepoviem...obmedzenie v praci kvoli chorobe npocitujem a myslim, ze ani nebudem, pretoze som konecne trafil job, ktory ma naplna...teda v tejto firme, kde robim teraz ani nie, ale ta ista pozicia v inych firmach ma urcite bude naplnat...

...aj ked sa uz trochu obavam, ze mi ho vezmu...vzdy musim sa tvarit trpitelsky...lenze keby som ho nepoberal, tak by som nevyzil...a nikoho tym neokradam, pretoze nan som uz mal pravo dlhsiu dobu a nepoberal som ho...
none
178

177. 07.06.2011, 21:54

...dievcata, zvazim Vasu radu...pretoze uz teraz, ked sa to dozvedeli, tak som mal strach...a zbytocne starosti si nemusim privyrabat...na personalnom jednoducho poviem, ze som invalid...aky a kolko percentny to nepoviem...obmedzenie v praci kvoli chorobe npocitujem a myslim, ze ani nebudem, pretoze som konecne trafil job, ktory ma naplna...teda v tejto firme, kde robim teraz ani nie, ale ta ista pozicia v inych firmach ma urcite bude naplnat...

...aj ked sa uz trochu obavam, ze mi ho v...

08.06.2011, 01:10
Jano, tvár sa ako vieš a chceš, však koruna z hlavy ti nespadne..Dôležité je, aby ID ti ostal, aj keby sa ti zdravotný stav zlepšil..Nemaj z toho výčitky svedomia, vždy si spomeň na našich rómov o čo sme my horši, keď im všetko platia, tak nech aj nám..Inak, ja nemám nič proti rómom, neber to z toho pohľadu...
none
179

178. 08.06.2011, 01:10

Jano, tvár sa ako vieš a chceš, však koruna z hlavy ti nespadne..Dôležité je, aby ID ti ostal, aj keby sa ti zdravotný stav zlepšil..Nemaj z toho výčitky svedomia, vždy si spomeň na našich rómov o čo sme my horši, keď im všetko platia, tak nech aj nám..Inak, ja nemám nič proti rómom, neber to z toho pohľadu...

08.06.2011, 17:31
...romovia su inspirativni... 🙂
none
180

179. 08.06.2011, 17:31

...romovia su inspirativni... 🙂

08.06.2011, 21:20
a už budem opäť ticho..Keby niečo, tak sa ozvem...
none
181
09.06.2011, 15:25
Uz asi mesiac citam diskusie o BAP s uvedomovanim si, ze asi to bol dovod, preco som odisla od byvaleho priatela. Napriek tomu ze mal vsetko a vela moznosti, nikdy sa o nic nesnazil, mal problem s alkoholom, vinu za vsetko hadzal na ostatnych, vztahovacnost, chorobna ziarlivost, bludy a paranoje..po odchode citove vydieranie, vyhrazky, obvinovanie a slovne ublizovanie..napriek vsetkemu som by som mu bola ochotna pomoct, keby dokazal povedat slovko prepac..ale mam pocit, ze je mu pohodlnejsie zit s pocitom, ze druhi su na vine, preto sa tu klanam pred janoElany, ktory sa aj napriek tejto chorobe dokaze pozriet pravde do oci a priznat si chyby..
none
182
09.06.2011, 15:26
A basne su prekrasne :-)
none
183

182. 09.06.2011, 15:26

A basne su prekrasne :-)

09.06.2011, 20:57
nebyt dievcata, kvoli ktoremu to vsetko robim, asi nikdy by som sa nezacal liecit...zial moja ochota liecit sa prisla az po spaleni vsetkych mostov a ja dnes jedine skemram o jeji prizen...ziadna zena v mojom zivote nedokazala so mnou take zazraky ako ona...velmi som jej ublizil a uvedomujem si preco s nou uz asi nebudem nikdy v zivote...

...ked malo dojst k intimnostiam medzi nami, prebleskol mi v hlave impulz, ze s nou nebudem mat nic dovtedy.kym nedostanem pod kontrolu svoju chorobu...pre toto si ju vazim a hoci beznadejne verim, ze budem s nou moct hoc aj komunikovat na minimalnej urovni...zatial len vysielam signaly bez odozvy...a cim dlhsie to trva, tym menej si davam sance...ale robim to...pretoze vraj klopte a bude Vam otvorene...neviem ci nepoklepkavam uz na davno zazdene dvere, cez kore uz jednoducho sa neda prejst...
none
185
10.06.2011, 07:54
Nic nie je nahoda, ziadne stretnutie..hlavne nie tie, ktore nas zmenia..
ja ti drzim palce..
none
186

185. 10.06.2011, 07:54

Nic nie je nahoda, ziadne stretnutie..hlavne nie tie, ktore nas zmenia..
ja ti drzim palce..

10.06.2011, 09:24
...děkuji...zůstanu věrnej...
none
187
16.06.2011, 13:00
janoElany, chcem sa spytat, ci si mal aj paranoje a ak ano, pocas ktorej fazy? Moj priatel okrem toho, ze mal pocit ze sa stretavam s byvalym mal neskor paranoje, ze bol niekto v byte, mizli mu kluce, telefony, nahovaral si ze ho sleduju, ze tam boli opravari (v skutocnosti tam nikto nebol a vsetko sa nakoniec naslo, mal aj akoze dokazy, ale tie tiez samozrejme neexistovali)
Snazim sa ho takto pochopit a mam vycitky, ze som skor spravne neodhadla, co sa deje..
dakujem, dufam, ze sa drzis..
none
188

187. 16.06.2011, 13:00

janoElany, chcem sa spytat, ci si mal aj paranoje a ak ano, pocas ktorej fazy? Moj priatel okrem toho, ze mal pocit ze sa stretavam s byvalym mal neskor paranoje, ze bol niekto v byte, mizli mu kluce, telefony, nahovaral si ze ho sleduju, ze tam boli opravari (v skutocnosti tam nikto nebol a vsetko sa nakoniec naslo, mal aj akoze dokazy, ale tie tiez samozrejme neexistovali)
Snazim sa ho takto pochopit a mam vycitky, ze som skor spravne neodhadla, co sa deje..
dakujem, dufam, ze sa drzi...

16.06.2011, 21:56
...mal som paranoje...resp.vidiny...pamatam sa raz, ze som isiel po schodisti dolu a za mnou sa tahal zastup ludi...mal som dojem, ze ich taham a samozrejme nevladzem...inac paranoje som mal len v case, ked som hulil travu...

...inac sa mam vcelku dobre...zajtra sa idem popytat, ci by mi neukazali ako sa zvara...karoseria na aute...
none
189

187. 16.06.2011, 13:00

janoElany, chcem sa spytat, ci si mal aj paranoje a ak ano, pocas ktorej fazy? Moj priatel okrem toho, ze mal pocit ze sa stretavam s byvalym mal neskor paranoje, ze bol niekto v byte, mizli mu kluce, telefony, nahovaral si ze ho sleduju, ze tam boli opravari (v skutocnosti tam nikto nebol a vsetko sa nakoniec naslo, mal aj akoze dokazy, ale tie tiez samozrejme neexistovali)
Snazim sa ho takto pochopit a mam vycitky, ze som skor spravne neodhadla, co sa deje..
dakujem, dufam, ze sa drzi...

19.06.2011, 20:24
...minule som este nestihol dopisat, ze som mal casto dojem, ze som Jezis Kristus, resp. spasitel...mal som casto problemy nepomoct, ked som videl biedu...bavil som sa s bezdomovcami...(toto nemyslim, ze bola zla skusenost, lenze ja som utracal casto na svoj ukor pre druhych, v dobrej viere, ze oni sa zachovaju podobne, ked ja budem triet biedu /velmi naivne - to uz teraz viem/...)

...no a este stale ma drzi predstava, ze dievca, ktore milujem, bude raz so mnou...otrepana tema a myslim, ze sa nesplni...
none
190

189. 19.06.2011, 20:24

...minule som este nestihol dopisat, ze som mal casto dojem, ze som Jezis Kristus, resp. spasitel...mal som casto problemy nepomoct, ked som videl biedu...bavil som sa s bezdomovcami...(toto nemyslim, ze bola zla skusenost, lenze ja som utracal casto na svoj ukor pre druhych, v dobrej viere, ze oni sa zachovaju podobne, ked ja budem triet biedu /velmi naivne - to uz teraz viem/...)

...no a este stale ma drzi predstava, ze dievca, ktore milujem, bude raz so mnou...otrepana tema a myslim,...

19.06.2011, 20:28
Jano, ta predstava, ze si Jezis Kristus ta presla, ked ta chceli ukrizovat, ci?

Ved ona s tebou uz je. Sustred sa iba na to, ze lubis a uvidis, aky je to oslobodzujuci pocit. Potom ti city mozno budu aj opatovane.
none
191

190. 19.06.2011, 20:28

Jano, ta predstava, ze si Jezis Kristus ta presla, ked ta chceli ukrizovat, ci?

Ved ona s tebou uz je. Sustred sa iba na to, ze lubis a uvidis, aky je to oslobodzujuci pocit. Potom ti city mozno budu aj opatovane.

19.06.2011, 21:04
...myslim, ze vtedy som mal dojem, ze ked ma ukrizuju, tak budem mat po starostiach...ono to spasitelstvo nejak preslo, ked som dostal parkrat po hube 🙂

...nemyslim, ze je so mnou...hoci sa vytesujem z toho pocitu, ze mam konkretnu osobu, ktoru milujem, neprestavam mysliet racionalne a uz nie som zbytocne nedockavy...
none
192
193
14.07.2011, 23:24
Mily Janko ,mohol by si mi este napisat , ci sa zmenil vztah k rodicom ? Mas este nejakych surodencov a maju tiez tuto chorobu? Ako riesila mama tieto starosti s otcom pocas tvojho detstva ? Pomaha ti rodina , ked sa citis zle alebo naopak? Vies ,mozno to nema ziaden suvis,ale u mojho manzela dignostikovali boreliosu ,asi prde 7 .rokmi sa stazoval na bolenie kolena ,bral silne analgetika,aj berie doterz ,no a pred casom 1x hypomania atd...Ale z krvi mu vysli vysledky ,ze je priam zamoreny boreliov.bakteriami. Niektori lekari tvrdia, ze to je pricinov tychto symptonov.
none
194
15.07.2011, 08:17
...moj vztah k rodicom je taky, ze nech si ziju svoj zivot a ja si budem zit ten svoj...ked mi zasiahnu do sukromia, tak som velmi neprijemny...mam este brata a sestru...oni to stastie nemali a nededili...ja som to zdedil...(pisal som uz o tom)...blbe na tom je, ze mama, ked sa pohadame, tak mki vykrikuje, ze "...aj psychiater povedal..."...to ma vie poriadne nastvat...mam s otcom riesila stgarosti asi tak, ze vyplakavala, vyhrazala sa, ze sa rozvedie...a nic...myslim, ze aj toto bolo dost prinos na rozbitie mojho psyche...tie hlasy s ich hadkami som pocul vo svojej hlave...ked som nieco urobil, co som si myslel, ze mi prinesie radost, uz tu bola tryzniva myslienka o zbytocnosti mojho konania...takyto system mi nainstalovala do hlavy mama...vsetko co som si kupil, tak okomentovala asi takymto sposobom:...na co Ti to bude, a tolko penazi si za to dal, mohol si si kupit nieco ine...jednoducho zkazila chut z kazdeho pozitku...no a samozrejme, robi to doteraz...

...lenze ja sa uz sa znechutit nenechgam... 🙂
none
195
18.07.2011, 23:18
Ahoj Janko,vdaka za vzdy rychlu odpoved,dostanem sa k pocitacu az neskoro vecer aj to nepravidelne , preto tie otazky su strucne kratke.Chcela by som vediet , v akom poradi si od surodencov?a nico o tvojom detstve napr. ,ci si nemal problem chodit do skolky a skoly a ci si nepocitovaltzv. bolest pri srdci , ked si sa lucil s mamou. Ci si nemal nocne mory ,alebo velmi zive sny ,ked si sa bal zaspat, nebol si niekedy az extremne zurivi ,ked si v zurivosti nicil hracky , nemal si ako dieta nejake zive videnia,nepocitoval si v detstve uzkost ? ...............tema mama , podobne reci poznam od svojej mamy a nemam BAP,snazim sa ich rychlo vyventilovat ,aby ma netazili....................,pravda je , ze tieto blbe reci pouzivam aj ja , tiez som mama, napprik tomu som si ista jej laskou,a este dodam moja mama hrozne lamentuje, dufam , ze mna to nepostine.
drz sa!
none
196
19.07.2011, 12:08
...som stredny v detoch rozdiel sestra 2roky - ja 11 mesiacov brat...do skolky som nemal problem, len sa pamatam, ze som sa v nej postieval, pamatam si na jeden zazitok (ani neviem, ci je to pravda, alebo len nejaka moja hrozna vzpomienka na nejaky sen), ze som bol skrceny na balkone v skolke na prvom poschodi a bal som sa vstat a prinblizit sa k zabradliu...maval som casto akesi paranoje...raz som si dokonca namiesal "jedovaty" kokteil z JARi a este nejakych pracich praskov s tym, ze to vypijem a umrem, alebo som bratovi hovorieval s vaznou tvarou, ze na druhy den skocim z balkona...tieto samovrazebne myslienky do mna nainstaloval otec, ked mal slabu chvilku po silnom alkohole a rozpraval o samovrazde...tiue myslienky som mal dost intenzivne asi do roku 2009, potom to uslo lepsie...konecne zacala terapia zaberat...

...dnes ani nepomyslim na nejake blbosti...konecne som zo svojho vnutra vyhnal matku a otca a obrnil som sa myslienkam, ktore mi pripominaju ich dialogy...pracujem sam so sebou a bavi ma to...

...jedina myslienka, ktora ma uz chvalabohu netyra, ale intenzivne a nu myslim, je urovnat vztah s jednym dievcatom...a samozrejme pozeram sa na to racionalne a som vyrovnany s myslienkou, ze uz asi NIKDY...mozno by ma to malo ubijat, ale neubija...nie preto, ze by mi to bolo lahostajne, ale preto, ze viem konkretny dovod, preco nemozem byt s nou...
none
197

196. 19.07.2011, 12:08

...som stredny v detoch rozdiel sestra 2roky - ja 11 mesiacov brat...do skolky som nemal problem, len sa pamatam, ze som sa v nej postieval, pamatam si na jeden zazitok (ani neviem, ci je to pravda, alebo len nejaka moja hrozna vzpomienka na nejaky sen), ze som bol skrceny na balkone v skolke na prvom poschodi a bal som sa vstat a prinblizit sa k zabradliu...maval som casto akesi paranoje...raz som si dokonca namiesal "jedovaty" kokteil z JARi a este nejakych pracich praskov s tym, ze to vypijem...

19.07.2011, 12:11
...tak...toto je sila...rob s tým niečo...
none
198

197. 19.07.2011, 12:11

...tak...toto je sila...rob s tým niečo...

19.07.2011, 20:31
...ved robim...citaj texty ... toto je serial na pokracovanie...ziadna telenovela 🙂
none
199
10.08.2011, 07:04
...MAM SQUELU NALADU, VELMI POZITIVNE OBDOBIE...ZIADNA MANIA, LEN JEDNODUCHO ASI SOM SUCASTOU ZAZRAKU...

...NEMOZEM NIC PREZRADIT, ALE DRZTE PALCE, ABY TO VSETKO DOBRE DOPADLO...
none
200
10.08.2011, 21:29
...PRIKLADAM SPRAVICKU O DALSOM VELMI POZITIVNOM VYVOJI...
...NEPREZRADIM VIAC, ALE JE TO PERFEKTNY POCIT...
...NORMALNE SA ZACALI DIAT ZAZRAKY...

...„Úspěch je schopnost jít od neúspěchu k neúspěchu a neztratit při tom nadšení.“ Winston Churchill...
none
201
27.08.2011, 00:01
...DRZTE PALCE...V NAJBLIZSICH DNOCH OCAKAVAM ZMENU POCASIA...BUD PRIDE NICIVY HURIKAN S BLESKAMI, VETROM, KRUPAMI ALEBO PRIJEMNA LETNA BURKA OVLAZUJUCA VZDUCH...TAK POTREBNA PRE MOJU USTRACHANU DUSICKU...

...WHAT HAPPEN NEXT?
none
202
20.09.2011, 22:51
Mily Janko,co sa t<ke prevratne v tvojom zivote stalo? To co pises ,znie dost v povznesenom duchu ,davaj pozor na seba! s pozdravom viera
none
203

202. 20.09.2011, 22:51

Mily Janko,co sa t<ke prevratne v tvojom zivote stalo? To co pises ,znie dost v povznesenom duchu ,davaj pozor na seba! s pozdravom viera

21.09.2011, 07:07
...uz je to aj za mnou...trocha euforie nebolo zle, ale nastalo vytriezvenie...no, este, ze som na to myslel, ze to bude asi len moj prelud a tak dopad nebol tak tvrdy...
none
204
04.11.2011, 10:34
Ahojte vsetci.... mam 22 a uz 4 rok sa liecim na BAP... podla toho co som si tu precitala to asi nie je nic vazne v porovnani s niektorymi z Vas... najtazsie boli u mna uzkosti, bezdvovodne panicke zachvaty, triasky... chvala bohu vyskytuju sa u mna uz menej... aj vdaka liekom... Avsak prichadzam do veku kedy by som si rada zalozila rodinu a preto sa chcem opytat ci mate niekto skusenosti s priebehom tohto ochorenia pocas tehotenstva a tesne po porode... vlastne ci je skutocne takmer iste ze na mna caka poporodna depresia a podobne.... aj ked si myslim ze je iracionalne mat depresiu z toho ze budem mat konecne svoje vytuzene dieta... ale co uz ked svojej hlave akosi neviem rozkazat... :(
none
208

204. 04.11.2011, 10:34

Ahojte vsetci.... mam 22 a uz 4 rok sa liecim na BAP... podla toho co som si tu precitala to asi nie je nic vazne v porovnani s niektorymi z Vas... najtazsie boli u mna uzkosti, bezdvovodne panicke zachvaty, triasky... chvala bohu vyskytuju sa u mna uz menej... aj vdaka liekom... Avsak prichadzam do veku kedy by som si rada zalozila rodinu a preto sa chcem opytat ci mate niekto skusenosti s priebehom tohto ochorenia pocas tehotenstva a tesne po porode... vlastne ci je skutocne takmer iste ze na ...

04.11.2011, 18:18
...od chlapa to asi tak neprijmes, pretoze ja neviem, co je tehotenstvo (teda na vlastnej kozi), ale jednoducho zvol si tu najhorsiu alternativu, ktora moze nastat a to, ze tie depresie jednoducho mat budes, budes mat uzkost a co ja viem, co este...ale ked sa na to pripravis s tym, ze o tom budes hovorit s odbornikom, tak to lahsie zvladnes...

...ja si uz volim vzdy yhliadky horsie aj s prekazkami...pripravim sa na to preventivne a ked nastane stav, kedy by to malo prist, tak vela krat som prekvapeny, ze nie je to az take hrozne ako som si myslel a prekonat je to jednoduchsie ako som bol na to pripraveny...

...ber to ako Ty a BAP v boxerskom ringu...a Ty chces vyhrat...takze sa priprav na velmi tazku vahu a ked vstupis do ringu a zacnes zapas tak zistis silu supera...a velakrat sa stava, ze je omnoho slabsi ako ten na koho si trenovala...
none
205
04.11.2011, 11:16
nemám skúsenosti s depresiami, ani inými psychickými chorobami..ale zato zvedavosti aj za dvoch 🙂..mňa by skôr zaujímalo, čo čaká ešte nenarodené bábo..keď jeden z rodičov trpí takouto chorobou..Tu som sa dočítala, že psychické choroby sú dedičné..nuž keď je to pravda, aj by som pouvažovala..či áno, alebo radšej o jedného chorého menej..Viem znie to kruto a preto rada by som vedieť, či aj pravdivo...
odkaz
none
206

205. 04.11.2011, 11:16

nemám skúsenosti s depresiami, ani inými psychickými chorobami..ale zato zvedavosti aj za dvoch 🙂..mňa by skôr zaujímalo, čo čaká ešte nenarodené bábo..keď jeden z rodičov trpí takouto chorobou..Tu som sa dočítala, že psychické choroby sú dedičné..nuž keď je to pravda, aj by som pouvažovala..či áno, alebo radšej o jedného chorého menej..Viem znie to kruto a preto rada by som vedieť, či aj pravdivo...
http://demjanova.blog.sme.sk/c/227322/Nezatvarajme-oci-pred-psychickymi-chorobami.html

04.11.2011, 11:25
...ked poznas problem, tak je to vyhoda, pretoze vies, co Ta caka ak budes robit toto, alebo ono...
none
207
04.11.2011, 17:57
...ja som riesil tiez dilemu, ci mat potomka, alebo nie...a rozhodol som sa, ze ak ma bude ta prava chciet a ona uz vie, ze mam BAP, tak som rozhodnuty ho mat...pretoze je to vyzva...uz teraz som si isty, e moje dieta, hoci by aj malo BAP, tak to dokazem ustrazit, pretoze viem o riziku a budem ho o tom otvorene informovat...keby som sa rozhodol, ze by som ho nechcel, voli BAP, tak to by bolo pre mna iba alibisticke tvrdenie...dokazal som to, ze som identifikoval problem v mojom genovom hospodarstve, hoci som si to usel vsetko skusit na vlastnej kozi, viem, ze keby uz mooj otec pristupoval ku svojim problemom vazne, tak by som inak reagoval na podnety, ktore ma stiahli ku dnu...ale nezazlievam mu to, pretoze asi to tak malo byt...jednoducho niekto uz musel zlomit tu hroznu pecat a otvorit pandorinu skrinku...som hrdy na to, ze som to dostal pod kontrolu a dokazem fungovat...ten vikricnik (cerveny) citim nad svojou hlavou a bude to tak do konca zivota, ale uz nie som z toho pokakany...jednoducho je to tak a musi sa s tym zit a nenechat to vyhrat nado mnou...

...jeden skvely zazitok z lozkoveho na psychjiatrii v Blave: ked som tam ja dorazil, prave odchadzali dvaja pani, ktori trpeli ovela horsou dusevnou poruchou ako ja...schyzofrenia...lenze oni sa lucili slovami a s usmevom na tvari, ze ked opat nas to chyti tak sa znova stretneme...pozitivny zazitok bol z toho taky, ze pre nich prisli ich vlastne manzelky...vobec nie ustrachane vyschnute babky, ktorych suzuje manzelova choroba...ale skvele vyzerajuce zeny, z ktorych bola citit laska k manzelom...silna pozitivna energia srsala z tych dvboch parov manzelov, ktori si vzajomne v zivote pomahali a jednoduch prijali stav, ktory im nadelil osud...

...ja som tiez prijal stav...kontrolujem svoj problem sice sam, ale s neviditelnou pomocou dievcata, ktore ma uz v zivote nebude chciet, ale ona mi zachranila zivot...dostala ma do stavu, kedy som mal len dve moznosti: zatrpknut na svet a zhadzovat vinu na zivot, osud, Boha...alebo sa zastavit a snazit sa obratit a ubrat sa uplne opacnym smerom, akym ma navigovala choroba...bola to vyzva a vobec nebolo lahke obratit chod mojho zivota, pretoze som sa zrazu ocitol v ciernej diere, ktora pohlcovala vsetko pozitivne a vsetky negativne myslienky mi brzdili zvrat...nebolo to jednoduche ale myslim, ze som to zvladol a dstal som tu pliagu pod kontrolu...som na dialku riadeny laskou, hoci uz asi definitivne stratenou, jedine, co mi zostalo, ze viem, ze existuje niekto, koho milujem a budem mu vdacny do konca svojho zivota a tu pozicku zivota nikdy nesplatim, ktoru mi ona poskytla...jej dakujem za zivot a som stastny, ze existuje a nemusim si len vymyslat svoj ideal...
none
209
04.11.2011, 18:35
a to mas bud abnormalnu depresiu alebo abnormalnu radostnu naladu ? a to medzitym u teba janoElany neexistuje ?
none
210
04.11.2011, 20:44
...uz som v strede...depresie a manie su out...
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 17.4.2024 8:30 ) veľkosť : 627 310 B vygenerované za : 0.227 s unikátne zobrazenia tém : 49 805 unikátne zobrazenia blogov : 880 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

odkaz 1. Vytvor si rozpočet 2. Pokús sa míňať len do výšky svojho príjmu 3. Zabaľ si svoj obed (nekupuj v reštaurácii) 4. Nejedz toľko 5. Šetri na elektrine 6. Prestaň fajčiť 7. Choď pešo, bic...

citát dňa :

Radšej ísť do roboty, ako nespať vôbec.