Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Ateisti sú veľmi zlí...

34
reakcií
1127
prečítaní
Tému 9. januára 2014, 15:53 založil Michallko.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
03. 11. 2011
7
02. 02. 2013
210
 
 


1.
označiť príspevok

Michallko
   9. 1. 2014, 15:53 avatar
... podľa teistov.  

Raz, zrejme pred rokom či polrokom som sa dostal do diskusie pod videom, produkované známym americkým youtuberom, ktorý je ateista. Jeho videá sa zameriavali na rôzne spoločenské a politické problémy, ale pochopiteľne najviac sa zaoberal náboženstvami kontra ateizmus. Zo strany teistov mu najviac vyčítali jeho posmešný a agresivný tón v jeho argumentoch. Dokonca s tým súhlasili ateisti a agnostici, hoci napriek tomu jeho posmešný tón nijak neznevažoval racionalitu toho čo vravel. Komentáre pod videom som čítal aj komentoval, dosť ma zaujal komentár od jedného uživateľa, ktorý tvrdil že je agnostik.

Jeho komentár:
"Sám jsem agnostik, ale tenhle člověk je krásný příklad toho proč jsou militantní atheisté horší než kdejaký muslimský nebo křestanský radikál."

Moja reakcia:
"Super, militantný ateista, ktorý je militatný tým, že kontroverzne a provokatívne vyjadruje svoje názory prostredníctvom kníh a videí je horší ako radikálny moslim, ktorý je ochotný za svoju ničím nepodloženu vieru v boha položit život svoj a nevinných civilistov?"

Jeho reakcia:
"To je samozřejmě pravda ale já myslel spíš co se prezentace a postoje vůči “těm druhým” v mezích mluveného slova týče."

To je ako keby povedal, že nech sa kľudne zabíjajú, znásiľňujú a upaľujú, hlavne nech pri tom na seba nenadávajú.

Takže si položme otázku, prečo na Youtube videách, neexistujú tiež takéto agresívne videá z druhej strany, tej teistickej. Na Youtube je stovky agresivne vyznevajúcich ateistov, ale sotva a nemožno narazíte na teistu, ktorý argumentuje štýlom ako ateisti na youtube. Prečo tomu tak je? Takže za prvé, ako v tomto svete platí, kritika a negatívne hodnotenie sa dobre číta, respektívne pozerá a počúva. V ríši Youtube existujú stovky menej známych ateistov, ktorí na svoju snahu o korektnosť doplatili nepopulárnosťou medzi divákmi. Avšak je tu divné, teistov je drvivá väčšina ako na svete, tak i na youtube. Pri takejto zdrcujúcej presile by museli existovať veľmi známi youtuberi, ktorí by hovorili v prospech boha či bohov a v prospech kreacionizmu. Prečo tomu tak je?

PREČO ASI??????????????

Napriek tomu, že ateisti-youtuberi majú sklony k agresívnym alebo posmešným tónom či vyjadrovaniam sa proti teistom, nijak to nepodlamuje logiku a racionalitu toho čo hovoria. Pochopiteľne si občas medzi slovami povedia vtip na veriacích alebo sa otvorene naštvú nad nelogikou či absurdnosťou nejakej viery, no ich rozhovory vo videách sú ich argumenty stále podložené a racionálne, nevymýšlajú si ich z trucu alebo len aby sa snažili vysmiať druhú stranu v zákopoch.
To sa však nedá povedať o videách od teistov. buď sú agresívní a sú vymazavaní z kanála alebo sú korektní a sú nepopulárny. Prečo tomu tak je? Predsa nepoužívajú riadne podložené argumenty, tí korektní sa iba odvolávajú na kresťanskú morálku a trádíciu a tí agresívni sú vymazávaní, pretože ich videá sú čisto posmešné, xenofóbne, alebo zo srandy napíšem "ateistofóbne", ničím svoje tvrdenia nepodložievajú a potom sa bijú do hrudí, že je to diskriminácia, keď ich vymažú.

Proti ateizmu sa nedá bojova so zdravým rozumom, pretože ateizmus a aj agnosticizmus sú aspektami zdravého rozumu. Napríklad ja som ateista preto, že keď niečo neviem, tak to neviem, a nerobím sa že to viem, ako keby omylnosť bola hanba. Hanba človeka či ľudstva... no ale sa pozrite na hocijaký dejepis a históriu a zistíte, že celé dejiny ľudstva sú jedna blbá reťaz ľudských omylov.

Pochopiteľne všetkým veriacím, či už sú to fanatici alebo deisti, prídu ateisti uražliví alebo provokatívni i v tom najmenšom bode zmysle tých slov. Ja to chápem. Už len tým postojom, že neveríme v boha, že v jeho vieru kritizujeme a nesúhlasíme s ňou, je urážka pre tých pre tých čo v neho veria, pretože to považujú za zmysel života, sveta, vesmíru a vôbec. Vlastne ako keby sme vám naznačovali, že tým že veríte v boha, ste niečo menej. Ja to chápem.
Avšak či s tým hodláme prestať? Že budeme my ateisti ticho, a budeme rešpektovať a akceptovať vašu vieru a necháme vás na pokoji. Prečo by sme to robili? Už len tým, že sme ateisti, vnímame náboženstvá ako hlavnú príčinu brzdy samotného ľudstva a jeho primitivizmu. Považujeme to za najväčšie zlo a nepriateľstvo ľudstva. Pochopiteľne vy tieto veci chápete ako prospešné, keď nie tak aspoň za neškodné pre ľudí. Nemožete po človekovi chcieť aby ignoroval to, čo považuje za najväčšie nebezpečenstvo, a preto nikdy neprestaneme s diskusiami o bohu, viere, evolúcii a podobne, a preto nikdy neprestanete vnímať ateistov ako provokujúcich, podpichujúcich ľudí.
Toľko k tomu a nech už sa nestane nikdy viac, že ľudia budú svoju "pravdu" doslova dokazovať vidlami a motykami, kameňmi a ohňom.

Toť je moja úvaha  


2.
označiť príspevok

rastos muž
   9. 1. 2014, 16:45 avatar
Vyjadrovať názory spôsobom, ktorý zosmiešňuje (úprimné) presvedčenie iných, nevedie k užitočnému dialógu. Naopak, skôr prehlbuje rozpory.

Pozitívny príklad - tu napr. kultivovaný ateistický článok: jaroslavpolak.blog.idnes.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Patrick91, Wolfe, dorota


35.
označiť príspevok

ruwolf_5 muž
   2. 2. 2014, 18:43 avatar
Hlúpe a nebezpečné názory sa zosmiešňujú aj samé.
Humor je nevinný prostriedok proti nim...


3.
označiť príspevok

Osvietený muž
   9. 1. 2014, 16:58

Príspevok bol vymazaný administrátorom.8.
označiť príspevok

rastos muž
   9. 1. 2014, 21:22 avatar
Osvietený ja nič také netvrdím, čo ty namietaš.


9.
označiť príspevok

Osvietený muž
   9. 1. 2014, 21:24

Príspevok bol vymazaný administrátorom.10.
označiť príspevok

rastos muž
   9. 1. 2014, 21:31 avatar
To chápem, ja som však mal na mysli tvoju druhú vetu z príspevku 3.


4.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   9. 1. 2014, 17:46 avatar
som veriaca a ja mám rada ateistov, patria dokonca medzi mojich najlepších priateľov. tu nejde o vierovyznanie, ale o charakter a schopnosť iných tolerovať a snažiť sa pochopiť. snaha o konsenzus, nie snaha o rozvrat. ved aj tak sme všetci len prach a na prach sa obrátime :-)
Súhlasí Wolfe, TvojOponent19


6.
označiť príspevok

Osvietený muž
   9. 1. 2014, 17:59

Príspevok bol vymazaný administrátorom.7.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   9. 1. 2014, 18:01 avatar
ach, ty táradlo :-)
Súhlasí TvojOponent19


5.
označiť príspevok

Lux.Aeterna žena
   9. 1. 2014, 17:48

Príspevok bol vymazaný administrátorom.11.
označiť príspevok

auxiliarius
   10. 1. 2014, 00:37 avatar
ziaden moslimsky fanatik nepovrazdil desiatky milionov veriacich ako zvladli tzv. ateisti pre nic


12.
označiť príspevok

tarava dežka žena
   10. 1. 2014, 01:57 avatar
dostali sme sa do doby, kde by ste tu hatlaninku-biblijku a evanjelium mohli preložiť do moderneho jazyka, hlavne sa pohnuť niekde dalej, už nežijeme v dobe krista a hlbokého stredoveku   rozpravku ako Ježiško ťa spasi, alebo zatrati su prejavom duševnych chorôb v ktorých ste sa našli a naramne vyhovuju vašim zotročovateľom, ktori ťažia z vášho spanku   preto ešte vas nenapadlo si tento svet vybudovať tak ako to mate vysnivane? masochizmus  


13.
označiť príspevok

TvojOponent19
   10. 1. 2014, 08:14 avatar
Nečítal som celý článok, len nadpis,lebo som v pokluse.
Poznám veľa ateistov, ktorí sú fajn ľudia.
Na diskusiách skôr polemizujem. Zlí ľudia nie sú preto, že v čosi veria či neveria.
Súhlasí Wolfe


14.
označiť príspevok

auxiliarius
   10. 1. 2014, 08:48 avatar
ty mas radsej cudzich ako vlastnych

je tu vela krestanov, ale natahujes sa len s nekrestanmi


31.
označiť príspevok

TvojOponent19
   2. 2. 2014, 15:38 avatar
Nie že by som sa s Tebou naťahovať nechcel.... 


15.
označiť príspevok

Michallko
   10. 1. 2014, 18:14 avatar
Špatne som vystihol svoju myšlienku, ktorú som zhrnul v posledných dvoch odstavcoch. V posledných dvoch odstavcoch som to myslel tak, že nie že budeme my ateisti agresívni ale že budeme v kontrontácii s náboženstvom a budeme ho kritizovať, nie hulákať a nadávať naň. To v prípade, že nie sme v stanovisku že to môžeme ignorovať.
Tiež som tým chcel naznačiť že len samotné odmietanie náboženstva a jeho kritika, môže byť v očiach veriaceho urážka, pretože to považuje za základ veškeroho bytia a sveta. Napríklad môjho otca vždy vyvedie z miery, keď mu na nejakú tému o bohu poviem, že v neho neverím. Jemu sa nepáči len moje stanovisko, že považujem na nereálny mystiku to čo považuje on za najvyššiu pravdu.
Ospravedlnujem sa, že ja blbec som napísal takýto príspevok zbytočne. kedže som nevystihol myšlienku.


16.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   10. 1. 2014, 18:16 avatar
a to... inu robotu nemas?:-) ze musis kritizovat nieco comu nerozumies... :-)


17.
označiť príspevok

Michallko
   10. 1. 2014, 18:25 avatar
to by som mohol povedať, že či ty inú robotu nemáš, keď reaguješ na môj príspevok. Mám kopu robôt, ale niekedy sa stane že dostanem filozofické črevo, dakedy som dostával aj básnické ale to už je minulosť. Mal som si svoj príspevok nechať vo Worde.


18.
označiť príspevok

Michallko
   10. 1. 2014, 18:26 avatar
PS: náboženstvu rozumiem veľmi dobre, však preto som ateista
Súhlasí Wolfe, Lemmy


19.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   10. 1. 2014, 18:28 avatar
keby si mu rozumel, ateistom by si nebol :-)


20.
označiť príspevok

Michallko
   10. 1. 2014, 18:30 avatar
stále trvám na stanovisku príspevku 18
Súhlasí Lemmy


21.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   10. 1. 2014, 18:31 avatar
mozes sa mylit :-)


22.
označiť príspevok

Wolfe muž
   10. 1. 2014, 23:52 avatar
Kazdy sa moze mylit  
A tak ako krestan sa bude stale hadat s ateistom, ze Boh existuje,
tak sa bude ateista hadat s krestanom, ze boh neexistuje...
A nikto nemoze povedat, ze ma pravdu...
Boh moze existovat, ale ak Boh existuje, aky je? Taky aky je popisany v biblii? Pretoze tam je popisany schopnostami boh, charakterom clovek.  


23.
označiť príspevok

veriaci-4
   11. 1. 2014, 00:11

Príspevok bol vymazaný administrátorom.24.
označiť príspevok

Wolfe muž
   11. 1. 2014, 00:54 avatar
To co konal boh skor vyzera, ze skor konali vodcovia kmena/naroda..
Presne tak ako v stredoveku strasili farari peklom, tak podobne vladli aj v stredoveku..
Elemir citi prudy energie, ty citis ducha svateho, kazdy nieco citi a podvedome si to modifikuje k tomu, comu veri, alebo co mu je najblizsie...

Ezoterici urcite citia zas prudiacu energiu atd.. (uz vidim, ako ma za toto Tvoja_Iluzia s ranexilom sprdnu...)


27.
označiť príspevok

zoozoo muž
   11. 1. 2014, 01:03 avatar
farari strasili peklom, astronomovia po odhodeni teorie plavajucej dosky presli na geocentrizmus,
lekari pustali zilou.
medzitym tisice neunavnych mnichov rucne prepisovalu vtedajsiu literaturu,
vdaka nim mame obraz o vtedajsej dobe.
beries stredovek ako bernu mincu vtedajsej vyspelosti?
nemyslis, ze to je aj o tom, aka bola uroven vzdelanosti?
v roku 1988 som siskal svoj prvy pocitac Sinclair ZX Spectrum.
vtedy sme si vsetci mysleli, ze to je uz vrchol, ze dalej sa neda ist.
dnes sa uvazuje o kvantovych mliecnych bradavkach, je to sci-fi?


28.
označiť príspevok

Wolfe muž
   11. 1. 2014, 01:12 avatar
Len tak mimo temy: Jeee, tiez som Spectrista  


29.
označiť príspevok

zoozoo muž
   11. 1. 2014, 01:17 avatar
to nema chybu  


26.
označiť príspevok

Lemmy muž
   11. 1. 2014, 01:02 avatar
Ale je pravdepodobnejšie, že neexistuje. Vychádzam z toho, koľko je rôznych náboženstiev, ako vznikali, a ako sa postupne menia, upravujú, vyvíjajú. Všetko to svedčí pre argument, že ľudia si vymysleli rôznych bohov.

Lebo to rovnako si nemôžu byť ľudia ani istí ohľadom Snehulienky, Červenej čiapočky, či Baba Jagy.


30.
označiť príspevok

Wolfe muž
   11. 1. 2014, 01:21 avatar
" koľko je rôznych náboženstiev, ako vznikali, a ako sa postupne menia, upravujú, vyvíjajú. Všetko to svedčí pre argument, že ľudia si vymysleli rôznych bohov."
Presne!!
Najprv to bol kruty a prisny Boh zakona..
Potom sa zakon akosi miernil.
A dnes je to uz laskavy Boh milosti..

Inak ked som pritom
Mt 19,7-8
Povedali mu: "Prečo potom Mojžiš rozkázal dať priepustný list a prepustiť?"
Odpovedal im: "Mojžiš vám pre tvrdosť vášho srdca dovolil prepustiť vaše manželky; ale od počiatku to nebolo tak.

Presne tak, mojzis vymyslal zakon, nie Boh...
Keby bol vymyslal zakon naozaj Boh, tak by mu bolo jedno, ze ake maju srdce Izraeliti.
Ved za vacsie blbosti trestal smrtou..
Súhlasí Lemmy


32.
označiť príspevok

TvojOponent19
   2. 2. 2014, 15:41 avatar
Abrahámovský boh bol zjavený, na rozdiel od tých ostatných, ako správne uvádzaš, vymyslených.


33.
označiť príspevok

ruwolf_5 muž
   2. 2. 2014, 16:12 avatar
To isté vravia veriaci v iných bohov o tom svojom.  


34.
označiť príspevok

Wolfe muž
   2. 2. 2014, 18:32 avatar
(Akykolvek) Boh sa zjavuje vzdy tym spravnym ludom, ktory cez neho potom ovladaju ludi...


25.
označiť príspevok

Lemmy muž
   11. 1. 2014, 00:56 avatar
Ale aj nemusí. 
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 06:41,  tento vedec povedal počas 2.sv.v že slovensko bude mať veľký problém s gaymi a to sa aj deje
dnes, 03:47,  Cigánsky teror nie je do smiechu
dnes, 03:45,  Keď nevyhraju kiskovci-trubanovci-matovicovci dobrá sprava pre Slovensko
dnes, 03:39,  teraz neviem ci je to do smiech ( do placu?) http://diskusie.slovakforum.net/t376-topic
dnes, 01:40,  Nejako hlúpo si to napísal. SMER voľby vyhrá. A druhí budú kotlebovci. Takže prehrajú...
dnes, 01:36,  Bijjou, môžeš aj ty pomôcť.*19
dnes, 01:34,  Je humanistická zbierka: Protect Humanists At Risk. Prispeješ? Pozri:...
dnes, 01:31,  Nie, lebo riskujem, že nebudem na to mať. Môžem prispievať malými čiastkami. Pri povedzme...
dnes, 01:28,  Budeš môj priateľ, keď sa Ti podarí osloviť Kasafrana a Havrana, aby prispeli priamo do...
dnes, 01:24,  83. prečo maj sa . ja nikam nejdem az zajtra *39
dnes, 01:21,  Ok. Tak na mňa už nikdy nereaguj. Maj sa.
dnes, 01:19,  80. sorry, nenamáhaj sa, ja si tvoje videá uz nepozerám.
dnes, 00:59,  niektoré ženy ešte pred 50 rokom života si myslia, muž nie je našou národnou vlajkou
dnes, 00:46,  super
dnes, 00:45,  ja nie som Jánošík. *21
dnes, 00:45,  https://www.mojevideo.sk/video/1950d/nadavky_v_slovenskych_filmoch.html Ináč 0:23. Scarlet...
dnes, 00:45,  samozrejme
dnes, 00:44,  75. ale prd, ja ta mám na háku . a odteraz uz definívne *39
dnes, 00:42,  Ondrej. ve´d Kristus podporoval farizejov. Budte čím chcete. Ste super *18*03
dnes, 00:40,  Ako vidim naozaj nechapeš.....ale nedivim sa ti, odvrhol si Boha v Starom zákone, a povýšil...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Najväčším rozdielom medzi kráľovstvom a parlamentnou demokraciou je
pomer medzi bohatými a chudobnými. Kým v kráľovstve bol iba jeden kráľ, teraz je tých bohatých omnoho viac.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(109 184 bytes in 0,629 seconds)