Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Antikomunizmus a Kuba

1
reakcií
5532
prečítaní
Tému 27. marca 2007, 22:54 založil Kasafran.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
20. 03. 2007
1
 
 


1.
označiť príspevok

Kasafran
   27. 3. 2007, 22:54 avatar
Antikomunizmus a Kuba
Autorita, čoraz viac rastúci politický, ekonomický význam revolučnej Kuby, k socializmu kráčajúcej bolivarskej Venezuely a nástup pokrokových ľavicových vlád v Brazílii, Bolívii a Chile vyvolávajú nenávisť, strach a doslova veľkú zúrivosť ideologických centrál.
Vzostup moci týchto štátov a formovanie nového protiimperialistického frontu zmietol zo stola plané nádeje popredného predstaviteľa antikomunizmu Zbigniewa Brzezinského, že strašidlo socializmu je navždy porazené.
Aby sa zamedzilo vzrastu sympatii pokrokového ľudstva celého sveta voči Kube, antikomunistické centrály pomocou rôznych Občianskych združení /Človek v ohrození/ a nadácií /Pontis/ začali viesť tvrdú psychologickú vojnu voči tejto krajine.
Ideologické diverzné centrály, aby odozva bola čo najväčšia sa zamerali najmä na pôsobenie najslabšieho ľahko zmanipulovatelného pokolenia – mládeže.
Mládež nemá vlastný názor, ten modifikujú rôzne reklamy slúžiace často na premývanie mozgov. Takto formujúca mládež je ľahko ovplyvniteľná aj doslova lživými, sfalšovanými a doslova najbujnejšou fantáziou vymyslenými /dez/informáciami.
Mládež je ovplyvňovaná hudbou, televíznymi programami, rôznymi reality show, tie prinášajú podľa známeho scenára Panem et circenes /Chlieb a hry/ falošné ilúzie o rýchlom zbohatnutí.
Práve preto sa staronovým prostriedkom psychologickej nenávistnej vojny voči Kube a iným socialistickým krajinám stala diskusia s mladými ľuďmi na tému života v socialistických republikách. Tieto diskusie vyvolávajú zdanie demokratickosti, avšak skutočná pravda je iná.
Diskusie sú predkladané jednostranne s nádychom fantazijna, ktoré má vyvolať podvedomý odpor poslucháča. Aby efekt bol čo najväčší, týmto diskusiám predchádza scestné premietanie filmov náležito zostrihaných na upútanie diváka.

Priebeh jednej diskusie
V týchto bodoch prebiehala aj diskusia na jednej škole vo štvrtok 15. 03. 2007. Divákom, ktorý sa jej zúčastnili bol pomocou filmu jednostranne zobrazovaný život na Kube. Vo filme sa zdôrazňoval ťažký život na Kube. Práve film výrazne ovplyvnil neskoršiu prednášku a diskusiu. Ten film zabránil divákom slobodne myslieť. Nikto sa nepýtal, prečo nemá zastúpenie druhá strana. Každý bral informáciu ako pravdivú.
Druhým bodom programu bola prednáška a diskusia. Práve tu nastalo to najväčšie premývanie mozgov.
Prednášajúci na úvod zdôraznil potrebu Občianskych združení, pričom zdôraznil ich zásluhy v boji proti živelným katastrofám a nepriateľským diktatúram. Práve úvod mal zdôrazniť podľa ideológov antikomunizmu, že tieto spoločnosti sú nezávislé a ide im len o dobro človeka.
Druhým bodom prednášky bola masová dezinformácia prednášajúceho. Ten zdôrazňoval ťažké osudy uväznených kubánskych disentov Alfréda Domingéza Batistu a Oswalda Bayu. Celá prednáška bola zameraná tak, že títo disidenti boli uväznení pre svoje slobodné zmýšlanie. Neskôr autor zahmlievajúc a zaobaľujúc frázami v podstate priznal aj dôvod zatknutia, keď povedal: „Oswald Baya v súčasnosti naďalej organizuje diverzné a záškodnícke akcie voči kubánskej revolučnej vláde.“ V prednáške nebolo nič spomínané o štyroch kubánskych vlastencoch väznených v demokratických Spojených Štátoch. Žiaľ to sa do scenára nehodilo.
Veľkou módou sa stalo najmä adoptovanie týchto údajne „disidentských mučeníkov“ poslancami nášho parlamentu.
Z opozície majú adoptovaných Milan Gaľa a Peter Šťastný /SDKU/ ? Antónia Diáza Sanchéza
Edit Bauer a Arpád Duka-Zolyómi /SMK/ ? Jose Miguel Hernandéz
Adoptovaných majú aj ďalší predstavitelia z KDH a SDKU.
V adoptovaní na počudovanie nezaostáva ani koaličný Smer. Podľa známej logiky dobre je mať očko na oboch stranách predseda vlády Fico sa zúčastnil na veľvyslanectve Kuby osláv sviatku Revolúcie, na strane druhej jeho spolupartajníci Kaliňák, Beňová a Maňko si tiež adoptovali svojho disidenta.
Pevne dúfam, že si poprední predstavitelia Smeru vo svojej honbe za adopciami takto adoptujú aj štyroch väznených Kubáncov v kobkách amerických temníc.
Žiaľ diskusia poukázala, že dobre cielená kampaň priniesla svoje ovocie. „Šokovaní“ poslucháči sa pýtali, či sa dá zvrhnúť tento tyranský režim, na čo im bolo odpovedané, že režim sa zvrhne po smrti Castra, ktorý tam vládne autoritatívne bez možnosti kontrolovania.
Na záver boli zdôraznené bájky o tom ako na Kube sú nútení ľudia lúpiť v obchodoch a továrňach kvôli nedostatku potravín a veľkej chudobe, škoda len že to nepotvrdzujú výročné správy OSN.
Kuba patrí vo svojom regióne k vyspelejším štátom. Má takmer 100 percentnú gramotnosť.
Aj zdravotná starostlivosť je kvalitnejšia ako v štátoch kapitalistických, čo dokazuje aj počet obyvateľov na jedného lekára. Kým v Kanade je to 450/1, v USA 420/1 a v Írsku dokonca 681/1, tak na Kube je to len 303 obyvateľov na jedného lekára.
Úspech celej diskusie potvrdila aj otázka jedného študenta, ktorý sa dožadoval v záujme demokracie o možnosť počutia názorov druhej strany, ktorú úž dobre zmanipulovaní poslucháči odmenili výsmechom. Na to odpovedal referent /citované/: „ Kubánske veľvyslanectvo zastupuje určitý štát, a ako diplomatická misia bude hájiť len záujmy štátu.“ Ohľadom Spoločnosti priateľov Kuby bolo povedané, že to sú jednostranne zameraní ľudia pritakávajúci podľa želaní kubánskeho veľvyslanectva, preto nemôžu mať v slobodnej diskusii priestor.

Záver
Veľké antikomunistické centrály sú vo svojich akciách voči Kube zvolili dve roviny postupov.
Americký protikubánsky „Plán Bush“ je zameraný na rozvrátenie kubánskeho hospodárstva a vrátenie zoštátnenej pôdy stúpencom Fulgencia Batistu a Miamskej kubánskej mafii. Zároveň má svojou nenávistnou kampaňou vzbudiť odpor kubánskeho ľudu voči svojmu zriadeniu.
Ideologická diverzia zameraná na poškodenie dobrého mena Kubánskej republiky s pohľadu celosvetovej populácie. Ako som už spomínal tento postup je zameraný na ovplyvňovanie mládeže a tým aj verejnej mienky proti Kube. Keď si zoberieme, že tieto dezinformácie rozširujú Pontis a Človek v ohrození len po slovenských školách plných mladých ľudí, tento plán dosahuje doslova monštruóznych rozmerov. Následná podpisová akcia na podporu disidentov tlači Kubu doslova do kúta a zväzuje im ruky v boji proti diverzantom. Aj napriek tvrdej ideologickej nenávistnej psychologickej vojny voči Kube som presvedčený, že Kuba sa nedá poraziť.

Autor:
Ilja Kvak


2.
označiť príspevok

toledun
   11. 4. 2007, 23:42 avatar
Sila organizacii je momentalne dnes obrovska. Mal som tam jednu kolegynu z klubu, 18 rocne dievca, ktore pred prednaskou o Kube nic netusilo a odniesla si len nazory ktore Kubu ako taku odsudzuju a zatracuju, ako krajinu ktora len, alebo hlavne, ublizuje svojim ludom, ako krajinu ktoru je najlepsie politicky znicit a restrukturalizovat.

Nechcem diskutovat o tom, ci je Kuba naozaj zla, alebo dobra. Ci Fidel je zachranca Kubancov, alebo ich najvacsi nepriatel na ceste za slobodou, na to bude priestor inde.

Pozastavil som sa nad tymto prispevkom, kvoli zbieraniu informacii o Kube a s cim mozem plne suhlasit je to, ze dana prednaska nedala ziadnemu ucastnikovi ani stipku kritickeho pohladu, neukazala im situaciu z viacerich stran, ale pouzila len demagogiu, neuplne pravdy. A toto vidim ako velky problem v edukacii a v tom co sa stalo, co Vas trapilo.

Nasledujuci vikend sa na Evanjelickom lyceu v Bratislave Petrzalke na Vranovskej 2, uskutocni finale slovenskej debatnej ligy s hlavnou temou: “USA by mali zrušiť obchodné embargo proti Kube.”

Slovenska debatna asociacia sa od vzniku snazi o rozvoj kritickeho myslenia, argumentacnych, prezentacnych schopnosti atd. Pridte sa presvedcit, pridte si vypocut 16 najlepsich debatnych timov Slovenska ako debatuju na danu temu a obhajuju jednu, ci druhu stranu.

www.sda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
www.debaty.webzdarma.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

včera, 23:38,  Priamo nenapíšu, len to, že ide o spoj do osady. :)
včera, 23:24,  (3) Havran, budem rád, keď tým neskôr narodeným konkrétnejšie popíšeš, čo všetko...
včera, 23:18,  (5) Fotón, bol si sa opäť na niečo preškoliť, keď sa začínaš hrať na psychológa...?...
včera, 23:13,  Ja som čítal ten článok aj pozeral video, ale o Rómoch tam reč nebola. Tak to mohol byť...
včera, 23:09,  (29) EnaXnaY, ospravedlňujem sa, prepáč mi môj zlozvyk - dvoch mojich dávnych kamarátov...
včera, 23:03,  Dejiny starého Rima a koleso  dejín sa točí Najprv rozkvet, potom...
včera, 21:52,  Čo majú vírusy spoločné s ateizmom. *19
včera, 21:07,  ulmqlbgj, mimochodom posledné tri dni sa zaoberám mikróbami a vírusmi . a začínam byt zase...
včera, 20:54,  Keby niečo budem v lipke ;)
včera, 20:53,  53. vidíš Maroško , zase afektuje ;). on je ešte večšia attention whore ako ty :)
včera, 20:53,  Asi odtiaľto navždy odídem ;)
včera, 20:51,  48. potešila som sa ze si uz zdochol ;)
včera, 20:51,  imo, nič nemaž! Máš to tam, nech sa aj všetci z toho poserú. *03*13*13*13
včera, 20:50,  90. však bud ticho a nepičuj ;) okrem toho, ze peter vie velmi dobre ze si maros, táto téma...
včera, 20:50,  kesha1- práve si nepochopil, že sa dá použiť aj pláštik zo sídliska a ,mnoho ľudí majú...
včera, 20:48,  Aj ja by som prosil zmazať...
včera, 20:48,  Tíško shviňa ;)
včera, 20:47,  46. apriory všetko povazuješ za handrkovanie ;) podla seba súdiš mna ;) si svina ;)
včera, 20:47,  Jedným uchom dnu a druhým von, asi tak ;)
včera, 20:47,  Lemmy- ako si na to prišiel, že mi vadí to, že volí 4 mil. občanov? Mne však vadí...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Žena je najkrajšie umelecké dielo. Niet divu, veď autorom je sama príroda.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(56 971 bytes in 0,580 seconds)