Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Akoby som riešil Koronavirus ?

23
reakcií
222
prečítaní
Tému 23. októbra 2020, 18:15 založil tomas12345.

podobné témy:1.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   23. 10. 2020, 18:15 avatar
1) Nezaviedol by som žiadne protiepidemologicke opatrenia, s výnimkou nosenia rúška v interiéri a exterieri. Všetky prevádzky, všetko by bolo otvorené, i všetky hromadné podujatia vrátane športových zápasov.

2) Odizoloval by som starých ľudí nad 70 rokov. Boli by v domácej karanténe až do odvolania. Jedlo by im zabezpečovali donaskove služby potravin. Dôchodca by si za ne priplatil len 1 euro za dopravu, a 2 eura za prácu donasatela potravín.

3) Niektoré školy by som vyprazdnil, pretože by školské priestory sluzili ako priestory pre vytváranie nových lôžok.

V prípade nedostatku zdravotnikov ktorý by sa starali o hospitalizovaných, by bola povolana armada, ktorá by sa starala o chorých.
................................................................................................

ZOPÁR FAKTOV :

1) Podľa štatistík, v marci keď bol koronavirus najsilnejší (v súčastnosti je o dosť slabší) bol z celkového počtu pozitívnych na Covid 19 hospitalizovaný každý 10 človek, z toho 70% ľudí nad 69 rokov.

A teda len jeden pozitívny človek z 33 pod 69 rokov bol hospitalizovaný. Toto boli však marcové dáta! Dnes je koronavirus slabsi a preto dnes nie je hospitalizovaný každý 33 človek pod 69 rokov, ale trebárs každý 50 človek.

Avšak ked si zoberieme do úvahy aj to, že veľa ľudí (minimálne každý druhý nakazený) pod 69 rokov sú nediagnostikovany, pretože sú bezpriznakovy a preto i nezahrnuty v štatistikách, tak potom dnes je asi hospitalizovaný len jeden človek zo 100 pozitívnych pod 69 rokov.

ZÁVER : Ak by sme odizolovali starých ľudí nad 69 rokov, tak aj v prípade žeby sa nakazili VSETCI ľudia pod 69 rokov, tak by to cinilo asi 40 tisíc hospitalizácii počas nasledujúcich mesiacov, ktoré by sme však vytvorením lôžok v školách dokázali pokryť.


2.
označiť príspevok

Lemmy muž
   23. 10. 2020, 20:18 avatar
Tomas: Dôchodca by si za ne priplatil len 1 euro za dopravu, a 2 eura za prácu donasatela potravín.

Toto u nás v Humennom robí TAXI služba JETT. www.facebook.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


3.
označiť príspevok

Lemmy muž
   23. 10. 2020, 20:18 avatar
A pre každého, nielen pre dôchodcov.


4.
označiť príspevok

kntsz muž
   24. 10. 2020, 13:30 avatar
1-
okrem toho, že kalkuluješ s ľudskými životmi a so zdravím ľudí, má tvoj názor zásadnú chybu:
Problémom nie sú starí ľudia, ktorí tak či tak v priemere do 10 rokov zomrú a odľahčia štátny rozpočet.
Problémom je fakt, že podľa výskumov tuším v Južnej Kórei sa úplne t.j. bez akýchkoľvek následkov z vírusu vylieči tak do 10% ľudí!
Ja som optimistickejší a poviem, (pri zanedbaní takých následkov ako strata chuti a čuchu či iných dočasných príznakov) že sa vylieči 80% !!!
Po tejto chorobe však podľa týchto veľmi optimistických údajov zostáva 20% ľudí s trvalými následkami, ktoré si vyžadujú lekársku starostlivosť, užívanie liekov, ťažší priebeh iných ochorení až trvalá invalidita. Tuná však už vek nerozhoduje a invalidom sa môže stať aj 30-ročný. Takéto výdavky štátu, pochovajú aj zdravotníctvo a aj hospodárstvo a to ešte nepíšem o opakovaní nakazenia, ktoré ako sa ukazuje má ešte vážnejšie následky.
Pôvodne som si ani neuvedomil, aký geniálny nápad mal Matovič s celoplošným testovaním.
Už za prvý deň testovania iba v maličkej časti republiky, bolo odhalených cca 2200nosičov a roznášačov vírusu o ktorých sme nevedeli - okrem tých skoro 3000 dohľadaných z kontaktov chorých za včera. Tých 2200 by už dnes nakazilo ďalších 2200 a zajtra by to bolo už 8800 nových nakazených......o ktorých by sme z počiatku ani nevedeli.
Celoplošné testovanie čo i s presnosťou o 5% nižšou, dokáže po dvoch plošných testovaniach a pri zákaze pohybu (t.j. zredukovanie nevedomého roznášania vírusu na minimum) dostať vírus pod kontrolu - inak to bude ako mor ošípaných a to sa ukazuje v Česku - za včera 15000 nových dohľadaných nakazených a to už podľa nášho včerajšieho plošného testovania len 60000 ľudí, môžu mať v celej republike v tomto okamihu ďalších skrytých roznášačov cca 250000!!! a zajtra 500000 !!!
Súhlasí Osvietený


6.
označiť príspevok

kesha1
   24. 10. 2020, 14:25 avatar
Tieto testy sú určené iba pre ľudí s príznakmi v tej skupine majú presnosť 99 % . Bezpříznakových odhalia málo .
Stačilo dať zákaz vychádzania ľuďom so zvýšenou teplotou , efekt rovnaký .
Horšie , že si teraz veľké množstvo nakazených myslí , akí sú zdraví....


8.
označiť príspevok

Osvietený muž
   24. 10. 2020, 14:41 avatar
kesha1 to nie je pravda . Odhalia i prenášačov ktorí sú bez príznakov ochorenia čiže 99% tých ktorí ochorenie prenášajú i superšíriteľov . Čiže presne tú skupinu ktorú potrebujeme poznať .

Prečo by si mal niekto myslieť že nemá covid neviem . Nech si myslí čo chce . Ľudia ktorí vírus roznašali budú v karantene .

Uvidíme čo prinesie tretia vlna ktorá dosť agresívne napadla už USA.

dennikn.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


11.
označiť príspevok

kesha1
   24. 10. 2020, 14:48 avatar
Osvietený , keby to bolo tak , neviem načo by zdravotné poisťovne preplácali testy po 76 € ? A nepoužívali sa všade iba tieto po 4 € .
Prečítaj si miekotvornu tlač , popozeraj odborné diskusie a uvidíš .


15.
označiť príspevok

Osvietený muž
   24. 10. 2020, 15:00 avatar
PCR test je určený na to aby zistil kto má covid 19 . Kto má protilátky kto covid prekonal .
Test ktorým sa testuje teraz odhaluje ľudí ktorí vírus roznášajú . Ktorí budú pozitívny mali by isť na PCR test.

unizdrav.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


17.
označiť príspevok

kesha1
   24. 10. 2020, 15:04 avatar
Veď dobre .
Ale to všetko platí iba v skupine ľudí s PRÍZNAKMI. !!!!!!!!!!!!!!

BEZ PRÍZNAKOV TO ZACHYTÍ LEN 30 %


7.
označiť príspevok

Osvietený muž
   24. 10. 2020, 14:36 avatar
kntsz presne ako píšeš . Matovič mal odvahu a neváhal sa pustit do takejto náročnej operácia. Excelentný minister Naď . Zatial to vypadá výborne . Uvidíme po ukončení ako klesne median .
Súhlasí kntsz


10.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   24. 10. 2020, 14:44 avatar
1: "Problémom je fakt, že podľa výskumov tuším v Južnej Kórei sa úplne t.j. bez akýchkoľvek následkov z vírusu vylieči tak do 10% ľudí!"

A vedel by si mi dať aj ten link na ten dotyčný prieskum ?

Nevieme tiež či tie následky sú len dočasné, alebo budú trvalé. Ok, ked teda zanedbáme také následky ako sú strata chuti a čuchu, tak ako hovoríš 80% sa vylieci.

Treba si však ale uvedomiť jednu doležitú vec. 80% sa vylieci, a teda 250% sa nevylieci úplne - ale to len z DIAGNOSTIKOVANYCH pacientov, ktorý su zahrnutý v štatistike. Vieš kolko ľudí je nediagnostikovaných a koronavírus už prekonalo a ani si to nevšimli ?

Len zopár faktov, v Madride v júni na testovaní na náhodnych obyvatelov zistili, že koronavírus malo 10% ľudí. a teda v Spanielsku len v júni malo koronavírus aktuálne 4,6 miliona ľudí (a tu nerátam ešte ľudí ktorí koronavírus už prekonali, a v dobe testu boli teda negatívny) hoci diagnostikovaných pacientov s príznakmi bolo vtedy len 460 tisíc. A teda 10 násobný počet ľudí nebol diagnostikovaný lebo nemal žiadne príznaky.

Takže aj to číslo 20% predel ešte minimálne :10, no kedže ten vírus stále viac a viac slabne, predel ho číslom :15 a dostaneš číslo 1,33% a to tiež za predpokladu žeby sa VSETCI nakazili.

Mimochodom, koronavírus je nezastavitelný, ak ho má trebárs každý desiaty človek, tak sa tým koronavírusom skor neskor nakazia všetci!


12.
označiť príspevok

Osvietený muž
   24. 10. 2020, 14:52 avatar
Čo znamená vyliečiť sa z Covidu-19? Mnohí ľudia majú dlhodobé následky

Lekár opisuje najnovší výskum.

Mnohí ľudia, ktorí sa nakazili Covidom-19, majú komplikácie aj dávno po tom, čo sa z ochorenia uzdravili. A my ľudia z medicínskej oblasti nevieme, prečo to tak je.

Zabúdam mená

Ako lekár som sa staral o stovky pacientov s Covidom-19 v New Yorku a často som ich vyšetroval na pohotovosti. Viem, ako sa tento vírus dotkne takmer každého orgánu v tele. A viem tiež, že mnohí sa nezotavili ani mesiace po prvotnej nákaze. V istom zmysle mám dlhodobé následky aj ja.Predtým, ako som sa nakazil Covidom-19, som dokázal zabehnúť kilometre. Po návrate z nemocnice som mal pocit, že potrebujem invalidný vozík, aby som prešiel sto metrov.„

David Lat

V roku 2014 som sa nakazil ebolou po tom, čo som ošetroval pacientov v Guinei. V nemocnici som strávil devätnásť dní a našťastie som prežil. Ale aj mesiace potom ma boleli kĺby a svaly. Bolelo ma chodiť. Vlasy mi vypadávali v chumáčoch. To všetko nakoniec prešlo.

Ale niektoré veci nie.

Aj dnes, takmer šesť rokov po mojom "uzdravení", mám problémy so sústredením. Drasticky sa znížila moja schopnosť vytvárať si nové spomienky. Zabúdam mená a podrobnosti o ľuďoch, ktorých naozaj dobre poznám. Za posledných šesť rokov sa to ani o trochu nezlepšilo.

Úprimne povedané, mám pocit, ako keby vírus bezohľadne prešiel žiletkou po mojom mozgu. Náhodne poškodil staré spomienky a pri ceste von zanechal vo svojich stopách lepidlo, aby pre mňa bolo ťažšie vytvárať si nové.

Čítajte viac: primar.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


14.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   24. 10. 2020, 14:58 avatar
12: Kolko pacientov predstavuje ten výraz "MNOHYCH " ? A nezabúdaj že sa tu hovorí len o diagnostikovaných pacientov, ale vieš kolko je nediagnostikovaných pacientov bez príznakov ?

V madride mal v júni koronavírus každý 10, a teda aj na Slovensku ten koronavírus prekonal už možno aj každý tretí človek.


19.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 10. 2020, 15:22 avatar
1, ..... to je problém nerozumných a namyslených ľudí, .... že vedia všetko lepšie ako tí druhí. Celý internet, facebook je toho dôkazom. Tí,č čo dnes riešia a riadia postupy pri riešení pandémie sú hlúpi, ..... a tí druhí/kritici/ sú múdri.
Ale ak by sme mali počúvať rozdielne názory iných/aj navzájom si protirečiace/ kam by sme sa vlastne dostali?
A pritom skutočný kresťan by ml poslúchať a všemožne podporovať nariadenia vlády!
Tomáš, ty by si aj spolu s RKC určite riadili aj lepšie tento svet, ........ ako to robí Boh! 
Ale ja by som ti dal tú možnosť riešiť problémy pandémie, s tým ..... že ak by si zlyhal, tak by si si poniesol všetky dôsledky. Ale to už ľudia neradi, ..... viac len tlachajú akí sú múdri, a všetko kritizujú. A je málo tých, čo by mali lepšiu alternatívu ako súčasná vláda. A ak aj majú, tak je to len prívesok ich vlastnej hlúposti, namyslenosti a už vôbec nie sú schopní niesť aj dôsledky.
Takíto ľudia len prispievajú k destabilizácií sveta a k neporiadku!    
Tomáš, ..... úprimne, najprv sa nauč riadiť svoj život, .... potom môžeš riadiť aj niečo iné, ale len vtedy ak budeš mať na to oprávnenie!      


21.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   24. 10. 2020, 15:25 avatar
19: Ak som v úvodnom príspevku napísal niečo nesprávne, tak vysvetli konkrétne čo. Zatial jediný ktorý reaguje priamo na tému, a nepíše tu len "omáčky mimo témy" je knstz


23.
označiť príspevok

Osvietený muž
   24. 10. 2020, 21:56 avatar
tomas12345 kam by si odizoloval tých 1,5 miliona dôchodcov ???

Ale fajnovo si sa zahral na epidemiologa    

To more ti išlo lepšie    


5.
označiť príspevok

Osvietený muž
   24. 10. 2020, 14:18 avatar
tomas12345 skús najprv to more vybudovať    


9.
označiť príspevok

Osvietený muž
   24. 10. 2020, 14:43 avatar
Česko zaznamenalo ďalší rekordný denný prírastok nakazených - 15 252. Ak v USA nezačnú všetci nosiť rúška, môžu mať až pol milióna mŕtvych.


13.
označiť príspevok

Osvietený muž
   24. 10. 2020, 14:54 avatar
Príznaky má pol roka, niekedy nevládala ani vstať z postele. Ako vyzerá dlhotrvajúci koronavírus

Aj na Slovensku sú ľudia, ktorí po vyliečení sa z koronavírusu majú naďalej niekoľkomesačné príznaky. Najčastejšie je to únava, kašeľ, ťažšie dýchanie, ale aj vypadávanie vlasov.

„Ubehlo sedem mesiacov, odkedy som ochorela. Ešte stále občas kašlem, ťažko sa mi rozpráva a dýcha. Mám zničené pľúca a podstupujem vyšetrenia, ktoré majú povedať, či mám zápal srdcového svalu. Aj keď som nemala pozitívny test na koronavírus, vedú ma ako pacientku, ktorá ho prekonala, a dlhodobo bojujem s jeho následkami. Neviem, kedy sa to skončí.“

Ivana Franeková je psychoterapeutka, ktorá žije v Londýne. Je jednou z pacientok, u ktorej má ochorenie COVID-19 dlhotrvajúce následky. Je už vyše pol roka slabá, unavená, väčšinu dňa posedáva a cíti sa zle. Aj počas rozhovoru niekedy preruší rozprávanie, musí si odkašľať a ťažko sa jej dýcha.

Ochorela začiatkom marca, jej syn mal vtedy narodeniny. Študovala popri práci a predpokladá, že sa nakazila v univerzitnom autobuse, kde bolo veľa ľudí. Dnes neštuduje, pre chorobu si musela dať prestávku. Nevládze ani pracovať. Musela požiadať o štátne príspevky a nevie, kedy bude schopná vrátiť sa do práce.

„Mám len pár sedení s klientmi za týždeň, ale je to veľmi vyčerpávajúce,“ opisuje. Počas posledných mesiacov mávala halucinácie a nočné mory, nedokáže sa dlho sústrediť.

Dodnes sa takmer s nikým nestretáva, výnimkou je jej partner, ktorého spoznala počas choroby, keď sa dobrovoľne prihlásil, že jej pomôže s nákupmi.

Lekár Peter Sabaka, ktorý pracuje na infektológii Univerzitnej nemocnice v Bratislave, hovorí, že u časti pacientov na Slovensku, ktorí prekonali koronavírus, pretrvávajú niektoré príznaky aj dlhšie ako niekoľko mesiacov.

„Cítia sa lepšie, ako keď mali akútne ochorenie, nemajú už horúčky, sú mimo ohrozenia života a v ich nose by ste už koronavírus nenašli. Necítia sa však úplne zdravo, pretrvávajú u nich niektoré príznaky choroby a kvalita ich života je výrazne znížená,“ opisuje Sabaka.
Súhlasí kntsz


16.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   24. 10. 2020, 15:02 avatar
Osvietený, daj štatistiky kolko je tých ľudí na Slovensku, alebo vo svete, čo majú aj po koronavíruse nejaké následky ?


22.
označiť príspevok

kntsz muž
   24. 10. 2020, 21:50 avatar
16-
na štatistiku sa opýtaj štyroch nakazený kotlebovcov tak po mesiaci. Oni už teraz by klamať nemali.....
Ak to aj ty schytáš, tak ti štatistika bude ukradnutá........a v tom je to krásne zariadené.
Ale k veci:
Všimni si pomer nakazených k vyliečeným.
Momentálny stav je 40801 nakazených a 9920 vyliečených plus 159 mŕtvych. Takže vyliečených je 24,3%
Aby sme boli objektívnejší, tak zohľadnime aj stúpajúci trend a povedzme, že štndartne by choroba mala trvať 14 dní.
takže 10.10. bolo nakazených 19851 a vyliečených 5631 čo je 28,3%
Zaokrúhlene teda môžeme povedať, že nožnice medzi nakazenými a vyliečenými sa roztvárajú a približne 30% ľudí má následky pretrvávajúce min. 3 týždne až trvale.
To o tej Kórei bolo uvedené niekde tuná na DF, nechce sa mi to hľadať.
Nik ti neberie tvoje presvedčenie, ale nezaplavuj verejný priestor údajmi, ktoré ani náhodou nie sú potvrdené.
Šíria ich takí, pre ktorých je čím horšie tým lepšie.
Súhlasí Osvietený


18.
označiť príspevok

Osvietený muž
   24. 10. 2020, 15:21 avatar
Máš google tak si ich najdi


20.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   24. 10. 2020, 15:23 avatar
18: Takže nevieš, a vycucal si si to len z prsta.
Súhlasí -era-


24.
označiť príspevok

kntsz muž
   24. 10. 2020, 21:57 avatar
20-
máš "úchvatnú" logiku v hľadaní pravdy.
Pravdou je pre teba len to o čom ťa iní dokážu presvedčiť, inak máš pravdu len ty.  
Súhlasí Osvietený
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 17:18,  17, .... NIE !!! Oni už "znášajú" rovno hotové sliepky!*39*55*40
dnes, 17:17,  11, ..... nie človek ale - vzbúrenec, démon. Aj Adama vyhodili z raja, ale človekom zostal,...
dnes, 17:17,  0svietený- myslíš, že Sulík je až taký naivný a verí tomu, čo hovorí, že ho zaujíma...
dnes, 17:16,  12, .... Význam slova „začiatok“ (po grécky arche) v Kresťanských gréckych Písmach...
dnes, 17:14,  Eve šaša-maša....
dnes, 17:13,  Keď ste si ma opili, tak mi aj nalejte !!!!!!!!!!!!!!! *03*03*02
dnes, 17:13,  0svitený ale najprv by mali ísť ženy a deti nie? Samozrejme hneď po Matelkovi.
dnes, 17:10,  Tomu tiež nerozumiem. Niektorí z ĽSNS to robia bežne.
dnes, 17:09,  Tá hádka je o tom, kto stihne záchranný čln. :-))
dnes, 17:09,  Lemmy anarchia nie je demokracia to si vážne nevidel Matelka v priamom prenose dnes?
dnes, 17:08,  Hore hlavu, Slovač! Ešte nie je všetkým dňom koniec!....Je prdčasné kričať: keď ste si...
dnes, 17:07,  J.Tull Matovič to dnes vyriešil razantne a netrvalo to tak dlho ako Sulíkovi. Keď sa Titanic...
dnes, 17:03,  Lemmy Oni nás s tým naučia žiť, lebo im sa takto bude pohodlnejšie vládnuť. Kto to ešte...
dnes, 17:02,  14, .... nie, aj satan patrí do tohoto rozdelenia, a Ezechiel ho opisuje na počiatku ako...
dnes, 17:00,  146+149 Keď ukážeš (isto Emilkovi) *56
dnes, 17:00,  10, ...... Nie, .... sú len : Archanjel, ....serafíni, .... cherubíni, .... anjeli!...
dnes, 16:59,  ..nech prídu, teším sa. .. *21
dnes, 16:59,  Buď pripravený - vždy pripravený! *56
dnes, 16:56,  ešte chichotal ...
dnes, 16:54,  Era, uvedom si, ak sa Ti uráči - keby prof. Husár začal "hovoriť" o Tebe, potom...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Žena je najkrajšie umelecké dielo. Niet divu, veď autorom je sama príroda.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(100 361 bytes in 0,322 seconds)