hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  náboženstvo  /  téma

Ako zapadá dianie v USA do proroctva Biblie?

príspevkov
30
zobrazení
2
tému vytvoril(a) 29.11.2020 03:58 teolog
posledná zmena 1.12.2020 09:42
1
29.11.2020, 03:58
"V čase konca sa s ním bude drgať kráľ juhu. Kráľ severu naňho zaútočí s bojovými vozmi, jazdcami a mnohými loďami, vtrhne do krajín a preženie sa nimi ako záplava.Vstúpi aj do krajiny Okrasy+ a mnoho krajín padne. Ale títo z jeho rúk uniknú: Edom, Moáb a poprední z Ammóncov.Rozprestrie svoju moc nad krajinami, ani Egypt neunikne.Bude vládnuť nad skrytými pokladmi, nad zlatom, striebrom a všetkými cennosťami Egypta. “ - Daniel 11:40-43.
none
17

1. teolog 29.11.2020, 03:58

"V čase konca sa s ním bude drgať kráľ juhu. Kráľ severu naňho zaútočí s bojovými vozmi, jazdcami a mnohými loďami, vtrhne do krajín a preženie sa nimi ako záplava.Vstúpi aj do krajiny Okrasy+ a mnoho krajín padne. Ale títo z jeho rúk uniknú: Edom, Moáb a poprední z Ammóncov.Rozprestrie svoju moc nad krajinami, ani Egypt neunikne.Bude vládnuť nad skrytými pokladmi, nad zlatom, striebrom a všetkými cennosťami Egypta. “ - Daniel 11:40-43.

29.11.2020, 14:41
teolog, ešte tak napísať, čo s tým majú USA spoločné? ...
none
19

17. J.Tull 29.11.2020, 14:41

teolog, ešte tak napísať, čo s tým majú USA spoločné? ...

29.11.2020, 14:51
22, ... to nepovie, ... odkáže ťa na ich odpadlícku stránku!
A USA s tým "drganím" mali mnoho spoločného! O tom bola aj studená vojna!
none
2
29.11.2020, 13:08
USA je už i v biblii.
👍: J.Tull
none
4

2. Osvietený 29.11.2020, 13:08

USA je už i v biblii.

29.11.2020, 13:49
2, .... a vieš o tom, že Biblia na mnohých miestach až detailne opisuje sled svetových veľmocí, ale aj iných vlád/mocností/ od samého začiatku až po samí koniec,záver?
To nespochybňovali ani takí vládcovia ako Alexander Macedónsky, .... Cýros Veľký, .... Dárius, .... a ani Nabuchonodozor, vládca Babylonu!
Napríklad, Biblia, ....... Boh prostredníctvom Daniela oznámil, že Grécko nečakane porazí vtedajšiu svetovú mocnosť, Médo-Perziu, a že krátko nato, ako sa grécky kráľ „stane mocným“, bude jeho kráľovstvo „zlomené“.
A že bude rozdelené na štyri kráľovstvá! (Daniel 8:5–8, 20–2)
NA tak, keď vo veku 32 rokov náhle zomrel, jeho štyria generáli si rozdelili túto obrovskú ríšu na štyri časti, tak ako to napísal Daniel.
Ako sa píše v knihe The Hellenistic Age (Helenistické obdobie), štyria jeho poprední generáli, Lysimachos, Kassandros, Seleukos a Ptolemaios, ..... „sa vyhlásili za kráľov“ a prevzali moc nad ríšou.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A to o niečo svedčí!
none
3
29.11.2020, 13:13
Propaganda naprieč dejinami: Výmysly a dezinformácie

Dnes sa pozrieme na pár príkladov dezinformácii v histórii. Túto techniku propagandy používali už starí faraóni, či piráti na oklamanie nepriateľa a ľahšie dosiahnutie svojho cieľa – bohatstva či politických bodov.
Chrabrý veliteľ v hieroglyfoch

Začnime zmienkou spred vyše 3000 rokov o slávnom egyptskom faraónovi Ramzesovi II. Ten sa zapísal do dejín ako najväčší a najmocnejší panovník starovekého Egypta. Zatieňuje ho však jeho chvastúnstvo a podvádzanie.

Známym príkladom je bitka pri Kádeši (1274 p.n.l, dnešná Sýria), ktorá sa stala kľúčom faraónovej propagandy a dezinformácií. Prostredníctvom papyrusových zvitkov a nákresov na chrámoch rozšíril medzi Egypťanmi domnienku, že slávne a nepopierateľne v tejto bitke vyhral proti Chetitom. Doslova sa tam písalo, že sám porazil celé vojsko a z nepriateľov nezostal nik na žive.

Pravdou však je, že táto bitka bola skôr porážkou ako nesporným víťazstvom. Hoci aj Chetiti utrpeli straty, ale podstatné je, že si udržali provinciu Kádeš a dokonca sa mohli rozšíriť smerom na juh. O niekoľko rokov neskôr Ramzes uzavrel prvú známu mierovú zmluvu s Chetitmi, podľa ktorej práve Kádeš patrila Chetitom.

Takže Ramzes si budoval doma kult osobnosti na základe vysloveného klamstva.
Keď si nevieš vybrať rodinu

O tisíc rokov neskôr sme stále v Egypte. Pár rokov po smrti Alexandra Veľkého (323 p.n.l) začínajú Vojny Nástupníkov v jednotlivých častiach jeho rozsiahlej ríše. Jedným z nich bol aj blízky Alexandrov generál Ptolemaios. Ten sa uchýlil v oslobodenom Egypte, kde sa vyhlásil rovno za faraóna.

Aby si zabezpečil podporu miestnych, prišiel s historkou, že Alexander bol synom niekdajšieho faraóna, ktorého však Peržania vyhnali do Macedónie. V tom istom čase rozšíril po krajine chýry, že aj on je nevlastným synom kráľa Filipa II., a teda Alexandrovým bratom, čím len posilnil svoju legitimitu vládnuť v Egypte.

Vo svojich snahách bol pomerne úspešný, keďže týmto založil na 300 rokov dynastiu Ptolemaiovcov, ktorí vládli Egyptu až do smrti Kleopatry a do príchodu Rímskej ríše v roku 30 pred naším letopočtom.
Oklamaný milenec

Pri Kleopatre a Egypte ešte chvíľu zostaneme. V polovici prvého storočia pred našim letopočtom mladý Oktávian – adoptovaný syn Júlia Cézara a budúci cisár Augustus – vykresľoval svojho súpera Marka Antónia ako zradcu Rimanov.

Po ríši rozšíril, že Marcus opustil rímskych bohov a rímske zvyky a najmä chce premiestniť hlavné mesto ríše do Alexandrie, prepadol čarom bosorky Kleopatry, a že jeho dedičstvo pripadne ich deťom, teda nie republike. Všetko však boli z dnešného pohľadu hoaxy.

Napríklad, Oktavián si vymyslel, že si Markus v poslednej vôli želá preniesť svoje pozostatky do Alexandrie, a teda tam aj presunúť hlavné mesto ríše. Pravdou však je, že Antónius už počas života začal stavať rodinné Mauzóleum v centre Ríma, kde plánoval byť pochovaný. Budúci cisár Augustus si takýmito výmyslami zabezpečil odpor senátorov voči Markusovi a vytvoril základ pre svoje vlastné neobmedzené vládnutie.

Dôkazom, že nielen zdravotnícke hoaxy a dezinformácie môžu byť smrteľné, je aj samotný Markus Antónius. Toho zabil Augustov hoax. Popri obliehaní Alexandrie Augustovými vojskami sa k Markovi Antóniovi dostala falošná správa o Kleopatrinej samovražde (ktorú inak sama nafingovala). Zdrvený zo smrti svojej milenky, s ktorou mal tri deti, tak obrátil meč proti sebe.

Dezinfovojna náboženstiev

Rimania to s dezinformáciami vedeli. O niekoľko storočí neskôr sa objavila pre nich ďalšia hrozba – kresťania. O nich v druhom a treťom storočí nášho letopočtu rozširovali legendy, že praktizujú kruté a smilné rituály.

Tieto prekrútené pravdy sa týkali praktizovania eucharistie – teda pripomínania si Večere Pánovej, kedy veriaci prijímajú telo a krv Kristovu. Spomínaná smilnosť zas súvisí s oslovovaním „brat“ a „sestra“ vnútri tejto spoločnosti.
Židia zabíjajú kresťanské deti

Protižidovská propaganda nie je produktom nacistického Nemecka, ale nadviazala na oveľa staršie „tradície“ výmyslov. V roku 1475 sa v talianskom Trente (vtedy súčasťou nemeckej Svätej rímskej ríše) rozšírilo, že židovská komunita zámerne vraždí kresťanské deti a ich krv využíva vo svojich okultistických rituáloch.

Tento konšpiračný blud sa pritom až veľmi nápadne podobá na súčasnú hoaxovú superstar – teóriu Qanon, podľa ktorej americkí demokrati unášajú deti a používajú ich k svojim satanistickým rituálom.

V roku 1475 sa všetko začalo, keď u jedného židovského mešťana našli mŕtve telo dva a pol ročného chlapca Šimona. Tamojším katolíckym duchovným ale potrestanie vinníka (ak bol vôbec vinný) nestačilo a okamžite rozšírili chýry o spomínaných rituáloch. Následne začali pogromy na Židov. Boli zatváraní, týraní a upaľovaní za živa.

Mýty o krvilačných Židoch sa postupne dostali do celej Európy a zasiali semeno antisemitizmu. O vyše 400 rokov neskôr sa táto vymyslená fáma dokonca objavila aj v prejavoch nacistov.
Povesť kapitána Edwarda Teacha

Najslávnejší pirát svojej doby – kapitán Čierna brada – nemal v britských novinách veľmi dobré meno. Vládna propaganda o ňom šírila, že má diabolský výzor a záľubu v mučení a zabíjaní zajatcov. Zaujímavosťou je, že žiadna z jeho vrážd (až na tie v jeho poslednej bitke, kedy bojoval o život) nie je dokázaná.

Napríklad, aj pri blokáde a vydieraní mesta Charlestown (Južná Karolína, USA) – paradoxne požadoval lieky a nie zlato – svojich rukojemníkov prepustil. Síce nahých, ale bez ujmy.

Je inak dosť pravdepodobné, že chýry o svojej krutosti roznášal sám. Samozrejme si dopomohol aj svojím strašidelným výzorom. Bolo predsa jednoduchšie vydesiť posádky obchodných lodí na smrť a kradnúť bez boja, ako riskovať bitku, svoju posádku a v neposlednom rade aj poškodenie svojho lupu.
Keď karikatúra porazí cisára

Najväčším úspechom „marketingu“ je, keď slovné spojenie zľudovie. Tento majstrovský kúsok sa podaril britskej propagande v prípade francúzskeho cisára. Napoleonov komplex sa dostal dokonca aj do vedeckej literatúry ako kompenzácia napríklad nízkeho vzrastu prejavmi dominancie a agresivity. Bol však Napoleon Bonaparte naozaj taký nízky?

No nebol. Išlo iba o britskú propagandu. Pravdou je, že cisár meral okolo 169 centimetrov. Avšak v tom čase to bola dokonca nadpriemerná výška (!!!) dospelého muža vo Francúzsku.

Celá predstava o malom cisárovi bola práca britského karikaturistu Jamesa Gillraya, ktorý ho vo svojich obrázkoch vykresľoval ako zúrivé a urevané dieťa.

Karikatúry sa svojou popularitou stali také vplyvné, až sám Napoleon žiadal britskú vládu, aby ich prestali uverejňovať – samozrejme neúspešne. Známy je aj výrok Napoleona, v ktorom hovorí (parafrázujem): „(Gillray) dokázal viac než všetky armády Európy, prinútil ma padnúť na kolená.“
Nacisti vyhrávajú vo filmoch

Nacistická propaganda bola taká prepracovaná, že má dokonca vplyv na vnímanie dejín doteraz. Mnohé aj súčasné dokumenty totiž vychádzajú z pohľadu nacistického Nemecka. Aj Američania počas vojny priznávali, že na poli propagandy výrazne prehrávajú.

Nemci boli totiž po prvej svetovej vojne presvedčení, že ich porazila britská a americká propaganda. Po prvej vojne sa teda začali zaujímať o reklamu a marketing. S nástupom tej ďalšej založili dokonca Ministerstvo propagandy a ľudovej osvety.

Z propagandy urobili pre Nemcov veľkolepú šou. Nepropagovali svoju ideológiu len ako inú politiku, ale ako značku. Svojmu hrôzostrašnému produktu dali aj svoj obal – farby, uniformy, vlajky, znaky a iné symboly. Sám Adolf Hitler vo svojej knihe Mein Kampf spomína propagandu v celej jednej kapitole.

Aj pri ťažení na Sovietsky zväz nacisti využili efekt dezinformácii. Spolu s vojakmi totiž na front posielali tzv. Propagandakompanie, ktoré všetky bojové strety natáčali a fotografovali. Samozrejme pre Nemcov, ktorí zostali doma z nich vybrali len tie úspešné zábery – stovky postupujúcich moderných panzerov či hrdinských „Árijcov“ bojujúcich za svoju vlasť.

Zdroj: wikimedia.org

Väčšina vojska sa však musela presúvať vlakom, koňmi a vozmi alebo peši, zatiaľ čo ich nepriateľ vyrábal omnoho viac techniky. To, že prehrávali vojnu na oboch frontoch, vraždili postihnuté deti, Židov, komunistov a ďalších, sa tam akosi nevošlo. Prečo by aj obyvateľom predvádzali pravdu, keď sa malo konať mnohokrát spomínané „konečné víťazstvo“.

Aj preto kvôli nacistickej propagande ostalo mnoho nemeckých vojakov prekvapených, resp. zdesených, keď im krátko po vojne ukázali skutočné zábery z koncentračných táborov.

A prečo sa používajú vojnové scény od nacistov aj dnes? Jednoducho sú najkvalitnejšie, je ich najväčšie množstvo a sú ľahko dostupné.
HIV vymysleli Američania

Počas studenej vojny sa po celom svete a najmä v komunistickom bloku rozniesla správa, že vírus HIV pochádza z amerických laboratórií. Vírus mal vraj slúžiť na vojenské účely a predovšetkým na vyhladenie gejov a Afroameričanov. Išlo však o operáciu KGB s názvom Infektion, ktorú viac rozoberáme v tomto článku.


Niektoré zahraničné vlády dokonca výmyslu uverili, čo poškodilo dôveryhodnosť Spojených štátov.

Dezinformáciu nakoniec vyvrátil sovietsky prezident Michail Gorbačov. Následne sa ospravedlnil americkému prezidentovi Ronaldovi Reaganovi a sľúbil, že falošná správa sa nebude šíriť ďalej.

Jedna z najväčších a najefektívnejších dezinformačných operácií tak bola uzavretá. Kauza však poukazuje na premyslenosť sovietskych stratégií, z ktorých niečo zdedili aj súčasné ruské tajné služby.

odkaz
none
6
29.11.2020, 14:07
Sťahuje sa

odkaz
none
7
29.11.2020, 14:08
6, ... čo jedia cereálie! Takí nikdy nezhasnú!
none
8
29.11.2020, 14:22
to vyratal vocca s Erdoganom ?
none
9
29.11.2020, 14:23
Požehnanú nedeľu vy bezbožné červy!!!!!!!!!!!

odkaz
none
10
29.11.2020, 14:24
9, .... a vieš, že niektorí aj tak budú tvrdiť, že žijeme v tom najlepšom svete!
Včera dávali dokument zo Salvádoru, ... to tiež bol horor, ohľadom tej zločinnosti!
Pre nás úplne niečo nepochopiteľné!
Ale čudujeme sa, ... ako aj včera to mladé dievča zabila svojho spolužiaka a to 40 ranami nožom.
Nechápem to, kde sa to v ľudoch/často ešte v deťoch/ berie!?
none
12

10. Shagara 29.11.2020, 14:24

9, .... a vieš, že niektorí aj tak budú tvrdiť, že žijeme v tom najlepšom svete!
Včera dávali dokument zo Salvádoru, ... to tiež bol horor, ohľadom tej zločinnosti!
Pre nás úplne niečo nepochopiteľné!
Ale čudujeme sa, ... ako aj včera to mladé dievča zabila svojho spolužiaka a to 40 ranami nožom.
Nechápem to, kde sa to v ľudoch/často ešte v deťoch/ berie!?

29.11.2020, 14:27
Tiež si myslím že 39 by bolo aj dosť
👍: Shagara
none
21

12. Osvietený 29.11.2020, 14:27

Tiež si myslím že 39 by bolo aj dosť

29.11.2020, 14:54
16, .... /súhlasím/ale, keby si sledoval správy aj na viacerých kanáloch, tak by si sa dozvedel aj o tých 40 ranách nožom!
none
22

21. Shagara 29.11.2020, 14:54

16, .... /súhlasím/ale, keby si sledoval správy aj na viacerých kanáloch, tak by si sa dozvedel aj o tých 40 ranách nožom!

29.11.2020, 14:56
Ja som tu info zachytil . Ale píšem že by bolo stačilo aj 39
none
23

21. Shagara 29.11.2020, 14:54

16, .... /súhlasím/ale, keby si sledoval správy aj na viacerých kanáloch, tak by si sa dozvedel aj o tých 40 ranách nožom!

29.11.2020, 14:58
ešte že namala po ruke bodak zo samopalu vzor 58 keby ho pichla do chrbáta modrina jak dlaň . By si zapästie vyklbila .
none
25

23. Osvietený 29.11.2020, 14:58

ešte že namala po ruke bodak zo samopalu vzor 58 keby ho pichla do chrbáta modrina jak dlaň . By si zapästie vyklbila .

29.11.2020, 15:00
Žartovne bolo že sme sa na ZVS učili ešte stále bojovať s bodákom na samopale ako pobežíme a imperialisti v zakopoch a nabodneme ich ako jednohubky tým tupým bodákom . To neviem či chceli súdruhovia napadnúť nejaký kmeň v amazonskom pralese alebo čo tým vlastne sledovali .
none
26

25. Osvietený 29.11.2020, 15:00

Žartovne bolo že sme sa na ZVS učili ešte stále bojovať s bodákom na samopale ako pobežíme a imperialisti v zakopoch a nabodneme ich ako jednohubky tým tupým bodákom . To neviem či chceli súdruhovia napadnúť nejaký kmeň v amazonskom pralese alebo čo tým vlastne sledovali .

29.11.2020, 15:01
To by musel mať ten indian konzistenciu ako puding
none
11
29.11.2020, 14:25
Rubrika: Rusko - krajina pre život!!!!!!!!!!!!!

Počet teroristických trestných činov vzrástol v Rusku medziročne o 33,3%.
Od októbra do januára 2020 zaznamenali v Rusku 1990 teroristických trestných činov.

Počet teroristických trestných činov za desať mesiacov tohto roka vzrástol o viac ako 33%, extrémistických - o takmer 40%. Uvádza sa to v štatistikách Ministerstva vnútra Ruska.
„V januári - októbri 2020 bolo zaregistrovaných 1 990 teroristických trestných činov (nárast o 33,3%) a 708 trestných činov extrémistického charakteru (nárast o 39,9%),“ uvádzajú materiály.

Celkovo sa podľa ministerstva vnútra od začiatku roku 2020 stalo v Rusku 1,7 milióna trestných činov.

odkaz

odkaz
none
14
29.11.2020, 14:32
Neblazni vieš čo je tu migrantov ??? Len sám prezident Harabin ich videl deň pred tým ako vyhral i parlamentne voľby z električky 11000 . Išli na benzinky ihly s HIV štelovať .
none
16
29.11.2020, 14:36
A to ešte aj rúška musíme nosiť ako jediná krajina na svete .
V Rusku to vyriešili diametrálne inak
odkaz
none
20
29.11.2020, 14:52
23, ...Ruska musí nosiť aj v Česku rúško, atd!
none
27
01.12.2020, 08:28
Čím viac sa to zamotáva, tým tažšie sa to chápe...okrem tých, čo správne poznajú biblické proroctvá!
none
28

27. teolog 01.12.2020, 08:28

Čím viac sa to zamotáva, tým tažšie sa to chápe...okrem tých, čo správne poznajú biblické proroctvá!

01.12.2020, 08:45
...a SPRÁVNE poznať biblické proroctvá sa nedá len čisto na základe textov Biblie.
none
30
01.12.2020, 09:42
35 - tí, čo to nechápu SPRÁVNE, si po čase zakladajú nové náboženstva...:-)

odkaz
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 17.4.2024 8:30 ) veľkosť : 153 542 B vygenerované za : 0.125 s unikátne zobrazenia tém : 50 113 unikátne zobrazenia blogov : 885 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

odkaz Poviem to na príklade svojom 😉 Keď píšem, že SOM bol v "pekle", tak sa tým nemyslí, že SOM vycestoval na planétu plnú ohňa, kde pobehovali čertovia s rohmi a "Satanom" ako ich šéfom ...

citát dňa :

Veľa čítaj, píš, premýšľaj, aby si sa vedel vyjadriť až budeš chcieť.