Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  filozofia  téma
kategórie:  

Ako to všetko funguje...

57
reakcií
1984
prečítaní
Tému 3. decembra 2013, 17:41 založil markus.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
22. 01. 2019
6
31. 12. 2010
16
16. 03. 2012
8
02. 04. 2010
48
 
 


1.
označiť príspevok

markus muž
   3. 12. 2013, 17:41 avatar
Jestvuje Zdroj všetkej sily a energie. Energia a sila, vyžarovaná zo Zdroja vytvára tlak. No a tlak vyvoláva pohyb. Ba doslova pohyb vynucuje! Zákonitosti nevyhnutného pohybu je podriadené celé univerzum a teda samozrejme i človek s jeho fyzickým telom, ale i s jeho vnútorným životom.

Ak sa zameriame na ľudský vnútorný život, železná zákonitosť nevyhnutného pohybu sa v tejto oblasti prejavuje nevyhnutnosťou chcenia. Človek musí neustále niečo chcieť. A ak sa náhodou nájde niekto, kto na všetko už celkom rezignoval a prehlási, že on už vôbec nič nechce, tak aj toto jeho prehlásenie nijako nevybočuje zo zákonitosti neustáleho pohybu, prejavujúcej sa ľudským chcením. Lebo aj nič nechcieť je v podstate prejavom chcenia a teda pohybu.

Nie, človek sa v nijakom prípade nemôže vyhnúť nikdy neustávajúcemu prúdu vlastného chcenia, ktoré je prejavom veľkého, vesmírneho zákona pohybu. To jednoducho nie je v jeho silách!

Človek môže svoje chcenie jedine usmerňovať! A to dvojakým spôsobom. Buď k dobrému, alebo k zlému. V tom má absolútne slobodnú vôľu. Môže sa teda slobodne rozhodnúť, či svoje chcenie nasmeruje k dobrému, čistému a spravodlivému, alebo ho nasmeruje k povrchnému, zlému, nečistému, nespravodlivému, nízkemu a zvrhlému.

V momente jeho slobodného rozhodnutia, nech už bolo akékoľvek, však vstupuje do činnosti iná zákonitosť tohto univerza, na základe ktorej sa všetko v kruhu musí napokon vrátiť späť k svojmu východisku. Je to zákonitosť spätného účinku! Ona spôsobuje, že každému sa spravodlivo vráti presne to, čo on sám chcel. A tak sa teda druh nášho chcenia, pre ktorý sme sa dobrovoľne rozhodli stáva napokon našim osudom. Čo sme chceli, to sa nám stane! Ak sme chceli dobro, vráti sa nám dobro! Ak sme chceli zlo, vráti sa nám zlo! Čo sme rozsievali, to napokon aj zožneme! Každý z nás bude musieť nevyhnutne zožať zodpovedajúcu úrodu za každú svoju myšlienku a za každé svoje cítenie, ako i za každé svoje slovo a za každý svoj čin.

Kto pochopí fungovanie týchto jednoduchých, prostých a dokonalých zákonitostí, ten si uvedomí, že jedinou cestou k šťastiu, mieru a spokojnosti je konanie dobra. Je chcenie k dobrému! Lebo iba vtedy, keď budeme dobro rozsievať, môžeme dobro zožať!

Žiaľ, väčšina ľudí ignoruje tieto zákonitosti a hovorí, jedná, myslí a cíti ako príde. Hrôza sa však musí zmocniť každého, kto si uvedomí, akú žatvu a aké spätné účinky nám to musí priniesť.

Áno, mnohí vnímaví ľudia jasne vyciťujú, že ľudstvo je tlačené spätnými účinkami svojho nesprávneho myslenia a jednania k okraju priepasti. K okraju priepasti, z hĺbky ktorej sa zmocňuje závrať. K okraju priepasti, ktorú môže preklenúť iba jediné – pravé chcenie k dobrému!

Iba prostredníctvom pravého chcenia k dobrému, prejavujúceho sa čistými a spravodlivými myšlienkami a citmi, ako i čistými a spravodlivými slovami a činmi je možné vybudovať most ponad bezodnú priepasť, do ktorej sa musí zrútiť všetko a každý, kto pevné chcenie k dobrému v sebe neprechováva.

V súčasnosti stojí naša civilizácia na rozhraní, stojí na križovatke, na ktorej sa bude musieť pod tlakom nevyhnutnosti nestáleho pohybu rozhodnúť, ktorou cestou sa vydá. Či bude ďalej pokračovať po ceste starej a vyšliapanej, po ceste nečistoty, prázdnoty a povrchnosti vlastného vnútorného života, bez snahy o vyššie, ušľachtilejšie a vznešenejšie. Po ceste, totožnej s nedobrým chcením so všetkými dôsledkami, ktoré to musí v spätných účinkoch zákonite priniesť.

Alebo sa ľudstvo rozhodne ísť novou cestou, cestou dobra, ktorým bude predchnuté všetko jeho cítenie, myslenie a jednanie.

Jedine cesta dobrého chcenia môže totiž zastaviť pokračujúci úpadok a zmeniť dejiny našej civilizácie na nepoznanie.

Nezostáva nič iného, ako všetkým nám popriať, aby ono veľké rozhodnutie, ktoré musíme ako ľudstvo učiniť a pred ktorým nie je možné uniknúť bolo správne a prinieslo nám vzostup civilizácie a nie jej zrútenie.


6.
označiť príspevok

Chiara.1 žena
   3. 12. 2013, 21:11 avatar
1. Fungovalo by to inak, len samotné dobro nestačí, treba múdrosť a nielen intelektuálnu.
citujem z jedného článku o Šalamúnovi - zopakujem: je potrebná rovnováha medzi rozumom a citom.
Srdce múdre a chápavé. Aby sa čo najviac mohol priblížiť k prepojeniu múdrosti hlavy a múdrosti srdca.
Aby vedel rozlišovať medzi dobrom a zlom.
Aby mohol žiť plnohodnotnejší a šťastnejší život.
Aby vedel rozpoznať tie pravé hodnoty, často skryté pod nánosom pozemskej špiny a blata.
Súhlasí Allinone


8.
označiť príspevok

RighteousFred
   3. 12. 2013, 21:22 avatar
Ten Salamun, ktory vojskami nutil ludi stavach chramy?
Ten mal od mudrosti velmi daleko...


9.
označiť príspevok

Chiara.1 žena
   3. 12. 2013, 21:41 avatar
8. To si kde nabral takú zavádzajúcu info?


11.
označiť príspevok

RighteousFred
   3. 12. 2013, 21:43 avatar
Priamo z prveho zdroja, stary zakon.
Súhlasí trinity666


12.
označiť príspevok

Chiara.1 žena
   3. 12. 2013, 22:03 avatar
11. Tak to sa ti dosť výrazne pomiešalo. Šalamúnove chrámy stavali robotníci a dlhé roky, sám Šalamún nemal ani vojská ani armádu a nezúčastňoval sa ani bitiek - vojen. Jeho najznámejší chrám zničili babylonské vojská.

len preto, že všetko spochybňuješ, ešte aj dejiny, tu máš to gro čierne na bielom:

27 Potom priviedol kráľ Šalamún robotníkov z celého Izraela, bolo ich tridsaťtisíc mužov. 28 Poslal ich na Libanon v mesačných smenách po desaťtisíc. Mesiac boli na Libanone a dva mesiace doma. Nad robotami bol Adoniram. 29 Ďalej mal Šalamún sedemdesiattisíc nosičov bremien a osemdesiattisíc kamenárov vo vrchoch, 30 okrem Šalamúnových hlavných dozorcov, ktorí práce viedli, počtom tritisíctristo, a ktorí dozerali na pracujúcich ľudí. 31 A kráľ rozkázal, aby lámali veľké kamene, vzácne kamene, aby boli základy domu z kvádrov. 32 Otesávali ich Šalamúnovi kamenári, Hiramovi kamenári a Giblejci. Takto prihotovili drevo a kamene na stavbu chrámu.


19.
označiť príspevok

RighteousFred
   3. 12. 2013, 23:38 avatar
"okrem Šalamúnových hlavných dozorcov, ktorí práce viedli, počtom tritisíctristo, a ktorí dozerali na pracujúcich ľudí."

?? To mi skor pripomina otrokarstvo pod dohladom vojakov, ci?!?

A dalej... Koho uprednostnis? Salamuna, alebo Jezisa Krista? Salamun staval chram a zotrocoval preto ludi. Jezis Kristus hlasal proti bozim chramom/stankom a zvestoval, ze ludske telo je bozi chram.
Tiez ze mal salamun 300 manzeliek a 700 konkubin.. Toto ma byt mudry a cnostny clovek? To bol tyransky, oligarchicky kokotko a nie mudrc. Moj nazor.
Súhlasí trinity666


25.
označiť príspevok

Chiara.1 žena
   4. 12. 2013, 08:16 avatar
19. RF, preboha živého, predsa v tej dobe neexistovala vymožená technika ako dnes, tak boli makači tzv.otrokárska práca - manuálna - to bolo vtedy všade normálne, aj pyramídy apod., fungovali týmto systémom, aj pri faraonovi, a aj pri všetkých vládcoch-panovníkoch, ktorí stavali monumenty, dnes obdivované pamiatky.

Robotníci, ktorí makali pod dozorom, asi prečo ? Dnes tiež máš stavbyvedúceho ako dozor na každej stavbe, ktorý dozerá na priebeh stavby a riadi ju, reguluje robotníkov aj podľa tech.plánu stavby.
Dokonca je obdivuhodné, ako na tú dobu poznali zákony monumentálnych stavieb, statiky a zákony architektúry apod. Ovládali úžasné techniky, ktoré im uľahčovali prácu a veci, ktoré dodnes nechápeme že ako to dokázali.

Takže sa prenes do tých časov a predstav si asi ako to bolo, keby sa nič nepostavilo, neostalo by kultúrne dedičstvo, neostali by pamiatky a história; muselo to tak byť, niekto to stavať musel, bohužiaľ manuálne a veľmi dlhé roky, a nebolo na tom nič zlé, vtedy to bola samozrejmosť.

Na základe čoho sa tak vulgárne a sprosto o ňom vyjadruješ?
Šalamún sa vzdialil náboženskému tlaku a vplyvu, tým že odišiel , nenechal sa ovplyvňovať, mal svojho Boha, svoj rozum a svoj pokoj a viac nepotreboval, tak sa zmieňuje história.
Nemá cenu meniť tvoj pohľad, lebo si pre mňa nedostatočne vedomostne kultivovaný, máš obrovské vedomostné medzery v tomto smere, Šalamún, je historicky svetovo uznávaná osobnosť z tej doby, ale ty jeho múdrosť spochybňuješ na základe akýchsi banálnych sebevlastných somarín, kľudne, však to len svedčí o tvojej prízemnosti. howk.
Mimochodom, že ty práve vždy moralizuješ a odsudzuješ.no koment.
Súhlasí Tvoja_depresia


42.
označiť príspevok

RighteousFred
   4. 12. 2013, 11:24 avatar
Praca bola normalna vtedy aj dnes. Zalezi na tom, ci ju ludia vykonavaju pod natlakom, alebo dobrovolne.
Otrokarstvo nieje nic normalne, nebolo ani vtedy a ani dnes. V tych dobach zil aj Konfucius a nikoho nezotrocoval prave naopak cestoval po celom kraji a apeloval proti zotrocovaniu a nasiliu, bol za vzdelavanie atd.. proste o nom si treba nieco precitat a nie o hlupakovi Salamunovi s 300 manzelkami a 700 konkubinami. To je zvratenost, zhovadilost a zdementnelost cloveka.
Ze je Salamun uznavana historicka osobnost? A to je co prosim ta za argument??? To ako by si povedala, ze Salamun existoval a nic viac. Nevypoveda to absolutne nic o jeho charaktere. Aj ked sa mu zauzivalo hovorit "mudry kral Salamun" na zaklade jedneho potrhleho pribehu o vadiacich sa zenach o dieta a ten priklad mohol prevziat od kohokolvek predtym sa nespomina nic, cim by si ten clovek zasluzil privlastok "mudry". Zvesti o nom naopak naznacuju, ze nebol nicim inym, ako dalsim tyranskym vladcom v dlhej rade podobnych zdegenerovancov.
A TY ze si si tu dovolila zase raz zautocit na moju osobu miesto aby si sa venovala obsahu diskusie tu teraz o Salamunovi si tym len dokazala aka plytka osoba si aj ty sama a ze vlastne nic ine ani k teme nemas..
Súhlasí trinity666


43.
označiť príspevok

Chiara.1 žena
   4. 12. 2013, 12:01 avatar
42. Choď do piče so svojim neznalým postojom, hlupák hlúpy nevzdelaný.


48.
označiť príspevok

RighteousFred
   4. 12. 2013, 12:30 avatar
Nervicky ti tu nepomozu.
Súhlasí trinity666


50.
označiť príspevok

Tvoja_depresia
   4. 12. 2013, 12:50 avatar
48 Lászlo, nemdraždi  


55.
označiť príspevok

Chiara.1 žena
   4. 12. 2013, 13:43 avatar
Trinioty aj ty si tak sprostá , nevzdelaná ako alias RF, však si nedávaj sám sebe súhlasy, komplexík  
Súhlasí trinity666


56.
označiť príspevok

RighteousFred
   4. 12. 2013, 14:38 avatar
Sam sebe suhlasy?
Toto tu este stale bezi? Paranoja, ze vsetky nesuhlasiace nicky s Chiarou su Borisove?  


57.
označiť príspevok

Chiara.1 žena
   4. 12. 2013, 14:45 avatar
56. Ty si sociopat, len ma vždy pobaví, že nech napíšeš akúkoľvek pikovinu, hrúbku a hovadinu na entú, či atak neopodstatnený voči inej osobe, automaticky už visí súhlas tvojho druhého ja, no nie je to roztomilé, taká rýchla previazanosť  


58.
označiť príspevok

Chiara.1 žena
   4. 12. 2013, 14:50 avatar
57. Nebudem ti už nadávať, už mi ťa začína byť ľúto.


10.
označiť príspevok

Nicolet žena
   3. 12. 2013, 21:43 avatar
zabudol si zdroj
kusvetlu.blog.cz/ v spolupráci s M.Š.
Súhlasí Chiara.1, Scarletshadow


2.
označiť príspevok

Allinone žena
   3. 12. 2013, 18:30 avatar
aj by som súhlasila... ale nedám súhlas, lebo nesúhlasím s pojmom "dobré chcenie"

kto koho posúdi, čo je dobré? ..a pre koho dobré?
si predstav, že chlapa podvedie jeho manželka, ten zúri až k nenávisti....v tej nenávisti vidí len pomstu. Tá pomsta je pre neho v tej chvíli to dobré, lebo ona urobila to zlé ..z jeho pohľadu. Môžeme povedať, že on vie, že koná zlo... houby, on nad tým ani nerozmýšľa, lebo je v takom emočnom vypätí, že nerozmýšľa.

Z duchovného hľadiska nemôžeme chcieť niekomu dobre, ak to on nie je ochotný prijať... a prijme to len vtedy, ak bude naladený na rovnaké vibrácie. Lenže keďže ten človek ináč rozmýšľa a má ináč nastavené myslenie, tak nie je na rovnakej vlnovej dĺžke.

Preto ja hovorím, že nejde o "konanie dobra", ale ide o naše pocity z toho, čo vykonávame. Každý by si mal aspoň na sekundu zvážiť ak niečo robí, či s tým vedomím - s výsledkom, dokaže žiť do konca svojho života. Či ho ten pocit pozitívne naplní.

Ale chápem, ako si to myslel, ako by to malo byť... myšlienka je super.
Len vesmírne zákony fungujú trošku ináč ako nám udáva naša logika.
Súhlasí Chiara.1


3.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   3. 12. 2013, 18:46 avatar
Ak más nejaký etický systém, ktorý ti explicitne vraví, čo je dobré a čo zlé, tak potom je dobro iba jedno a nezáleží na ľudských citoch. Takýto systém majú iba náboženstvá a keďže toto je v kategórií filozofia, tak musím aj ja uznať, že dobro a zlo sú relatívne pojmy, dokonca asi aj nezmyselné. Takže je potrebné si najskôr určiť, čo je dobré a čo zlé a až potom hovoriť o nejakom "chcení k dobru", pretože inak to nemá zmysel.
A vlastne s celým článkom nesúhlasím. Aj keby sme si zadefinovali nejako dobro.. prečo by to tak malo platiť? Skúsenosť je dokonca iná.. máme kopu príkladov, že zlým ľudom sa zlo nevracia a dobrým ľudom akoby naopak, sa často za ich dobro prihodí len zlo.
Súhlasí dorota


4.
označiť príspevok

Allinone žena
   3. 12. 2013, 19:16 avatar
ok. to je tvoje vnímanie...tak si vypichujem oči, lebo sa nám nič nevráti?? 

radšej sa pokúsim vysvetliť pojem "zlo"
Slovo zlo by vôbec nemuselo byť v našom slovníku, lebo ľudia majú pod pojmom ZLO na mysli protiklad dobra. No v skutočnosti tým majú na mysli to, čo odporuje ICH predstave dobra,či Boha. Zlo je niečo, čo podľa názoru určitej osoby nie je v súlade s jej záujmami.

a ako je to s dobrom?
Dobro je niečo, čo daná osoba chce.
Takže tieto slová-pojmy ozančujú iba to, čo je žiadúce alebo nežiadúce. A či je niečo žiadúce, alebo nežiadúce, závisí iba na konkrétnom jedincovi.
A chyba nastáva práve vtedy, keď sa začneme pliesť do toho, čo chcú druhí, alebo keď sa dokonca snažíme "ovládať" túžby druhých.

Z toho vyplýva, že nemôžeme robiť nič iné, len druhých nechať, aby prežívali čokoľvek , čo si sami priťahujú do života. Nemôžeme totiž za nikoho myslieť alebo vibrovať, čiže namiesto nich nemôžeme ani priťahovať určité skúsenosti, ktoré tí ľudia potrebujú pre svoj vývoj.

a ako jej to s pocitmi? noooo... keď máme pri niečom, čo si vopred premyslíte pozitívny pocit, radosť, tak tým spustíme tvorivý proces. ..a naoopak, ak niečo robíme a nemáme z toho radosť, môžeme si byť istí, že to nebude mať dobrý koniec, lebo to bude odporovať vesmírnemu zákonu.

ako vieš, že ak človek urobí dobro, že sa mu vráti zlo (teda podľa tvojej predstavy dobra a zla) ? ... ako vieš, čo ten človek, čo zrazu robí dobro , či sa mu niečo nevracia, čo urobil predtým ináč a nechcel? ...alebo si spytoval niekedy svedomie a zrazu sa rozhodne konať dobro? ..je veľa možností, prečo sa ti vráti bumerang
Súhlasí Chiara.1, Scarletshadow


5.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   3. 12. 2013, 19:32 avatar
no ty máš iné chápanie dobra a zla ty ho vnímaš tak egoisticky a utilitaristicky.
A bolo by to divné, keby to aplikujeme na realitu. Akoby židia si pritiahli Hitlera a vlastne, čo sa iní starali do toho, čo je hitlerovi príjemné a pre neho dobré. Akým právom sa začali plisť do toho, čo on chce.
Skrátka toto je relativizmus, pre hitlera a spol. to bolo dobré, pre židov zlé. Ale veriť tomu, je asi smutné.. prečo sa potom bojovalo proti fašizmu? lebo asi veríme, že vražda je zlá


7.
označiť príspevok

Chiara.1 žena
   3. 12. 2013, 21:17 avatar
5. Vôbec to nevníma Allinone egoisticky (a utilitaristicky -to ani neviem čo znamená).
Nechápem ako si zrazu skočil na A.H, ale asi si si neuvedomil, že AH do svojho podľa teba "dobra" zatiahol celú Europu, bez rozdielu všetkých.
Súhlasí Scarletshadow


13.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   3. 12. 2013, 22:04 avatar
a prečo by nemohol? stále je to dobre pre neho.. a to môže byť hocikto iný. Keď muž bije ženu, lebo mu to robí radosť, je to dobro?


14.
označiť príspevok

Chiara.1 žena
   3. 12. 2013, 22:18 avatar
13. Patrick, prečo chápeš dobro ako relativitu?


17.
označiť príspevok

Allinone žena
   3. 12. 2013, 22:55 avatar
14...ved aj on, ak je dobrý , tak je relatívny...a má pravdu, nie je skutočný, aspoň tu na nete nie je


22.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   4. 12. 2013, 00:34 avatar
14. to Allinone napísala, že dobro je subjektivne. Z toho vyplýva, že aj relatívne. Pretože subjekty sú rôzne. Pre mňa je dobré niečo iné, než pre niekoho iného. Opísala to aj v 2. s tým chlapom, čo koná dobre, keď sa hnevá na ženu. Prečo by teda nekonal dobre, keď ju bude mlátiť?


16.
označiť príspevok

Allinone žena
   3. 12. 2013, 22:54 avatar
7. keď nemá argumenty, tak vytiahne cudzie slová...


18.
označiť príspevok

Baro Frajeris
   3. 12. 2013, 23:25 avatar
Ty vytiahnes iba aroganciu tak co sa tu vyvysujes.


26.
označiť príspevok

Allinone žena
   4. 12. 2013, 09:42 avatar
18..nevšimla som si, že by si sa nejako k téme vyjadril??
máš pocit, že sa vyvyšujem? ... ja zase, že ty máš problém s egom .)


21.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   4. 12. 2013, 00:32 avatar
7.:
"Dobro je niečo, čo daná osoba chce." a "Takže tieto slová-pojmy ozančujú iba to, čo je žiadúce alebo nežiadúce. A či je niečo žiadúce, alebo nežiadúce, závisí iba na konkrétnom jedincovi."

Ak dobro je to, čo je pre mňa (ja=ego) dobré, tak potom to je egoistické chápanie dobra. Alebo si to nazvi aj subjektívne. Vyplýva to z toho, čo Allinone napísala. A tým pádom je to aj relatívne, to ide ruka v ruke so subjektívnosťou.

Utilitarizmus znamená, že dobré je to, čo je prospešné, žiadúce.


15.
označiť príspevok

Allinone žena
   3. 12. 2013, 22:53 avatar
5..čo máš s priťahovaním? ak máš povolený opasok, tak si pritiahni .)))
ja som hovorila o inom a všeobecne..no ale ver si svojej pravde, ja ťa o opaku presviedčať nebudem...kľudne ak si mal starých rodičov židov, tak bež teraz do nemecka a vypichuj nemcom oči, lebo...medveď

aby si sa vyhol pointe, tak začneš tu splietať hitlera a židov?? došli argumenty,či?
čo ty vieš, čo bol A.H. za človeka, aké bolo jeho poslanie v globálnom merítku?? ...kľudne sa hrab v minulosti dalej, aj tak ju nezmeníš!
Súhlasí Scarletshadow


24.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   4. 12. 2013, 00:48 avatar
15.:
z 1. vyplýva, konkrétne z tohto: "Čo sme chceli, to sa nám stane! Ak sme chceli dobro, vráti sa nám dobro! Ak sme chceli zlo, vráti sa nám zlo!" že ak sa človeku stane niečo zlé, tak si za to môže sám, pretože to chcel.

Tiež to vyplýva aj z tohto v 4.: "Z toho vyplýva, že nemôžeme robiť nič iné, len druhých nechať, aby prežívali čokoľvek , čo si sami priťahujú do života. Nemôžeme totiž za nikoho myslieť alebo vibrovať, čiže namiesto nich nemôžeme ani priťahovať určité skúsenosti, ktoré tí ľudia potrebujú pre svoj vývoj."

AH je len príklad, je radikálny ale taký je najlepší. Z týchto citátov vyplýva, že židia a všetci, čo trpeli, si za to vlastne mohli sami, pretože si to sami privolali, alebo žali to, čo zasiali. A to je skrátka somarina. A okrem toho, Hitler bol dobrý, pretože, citujem zo 4. "Dobro je niečo, čo daná osoba chce."A keby to Hitler nechcel ich pozabíjať, tak by ich asi nezabíjal. A keď ja chcem zmlátiť ženu, tak to bude dobré. A ak sa ti to zdá divné, tak potom je asi divná tvoja definícia dobra.


27.
označiť príspevok

Allinone žena
   4. 12. 2013, 10:16 avatar
24. ...vidíš, pre teba je to somarina...výstižné to slovo
a nevytrhávaj vety z kontextu ... ak niekto niečo koná a tebe sa to javí ako dobro, to je tvoja vec, ak sa ti to javí ako zlo, tiež je to tvoja vec, je to v tvojej hlave, tvoj pohľad na vec ... ak je niekto chorý a preto tak koná, nemáš právo ho za to odsúdiť, iba posúdiť. Ty máš pocit, že AH bol zdravý jedinec? ja nie...a nie jeden psychológ či psychiater ho označil za psychopata.

konaj s dobrý pocitom, s pocitom, že to, čo robíš je správne a s výsledkom dokážeš prežiť zvyšok svojho života bez výčitiek svedomia...to je moja definícia dobra... ale to o pocitoch, si asi niekde v bode 2 prehliadol.

a ako vidíš dobro a zlo ty? ...zatiaľ som prečítala, že u teba je to ASI nezmyselné....takže je alebo nie je nezmyselné?


28.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   4. 12. 2013, 10:25 avatar
Takže môžem biť svoju ženu, keď z toho budem mať dobrý pocit, hej?


29.
označiť príspevok

Allinone žena
   4. 12. 2013, 10:27 avatar
28..samozrejme, že môžeš, kto by ti to zakázal v tej chvíli... ale musíš rátať s tým, si to žena nenechá, že sa ocitneš v rukách polície, či na psychiatrii ..prinajhoršom ťa ona za to prizabije


33.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   4. 12. 2013, 10:31 avatar
ale väzenie je pre mňa zlé, ako je možné, že za to, že konám dobro sa mi stane niečo zlé? Nemám žať to, čo som si zasial?

A ak by to takto dopadlo, tak by som tú ženu doma držal pripútanú v pivnici ako ten rakúšan. A nikto by ma nikdy nechytil.


34.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   4. 12. 2013, 10:33 avatar
A ešte mi povedz, akým právom by ma mali zatknúť? len preto, že oni považujú za dobré niečo iné?


36.
označiť príspevok

Allinone žena
   4. 12. 2013, 10:36 avatar
34..neznalosť zákona ťa neospravedlňuje


38.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   4. 12. 2013, 10:55 avatar
34: Tu nejde o to, že ja nepoznám zákon. Ale ak pri dodržiavaní zákona, by som mal mať výčitky svedomia, pretože nekonám dobro, mám ho dodržiavať alebo nie? Ak áno, potom by som sa už ale neriadil dobrom, ako mi to radí 1. ale zákonom.
A čo je to ten zákon? To si nejaká skupinka ľudí vymyslela a teraz to, čo oni chcú kážu pod hrozbou násilia konať iným? Takže keby som ja premiér a vydám zákon, že ženu treba zbiť aspoň raz do mesiaca tak sa to bude musieť robiť a kto to nebude robiť, pôjde do vazenia?
37: No neviem, veď to mi povedz, prečo ona zavolá políciu a mne sa má stať niečo zlé, keď ja konám len dobro.

No my sa môžeme nájsť a ja sa môžem pretvarovať, pretože podla mňa môže byť pretvarovanie a klamanie dobré a až potom ukážem, čo som zač :P


39.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   4. 12. 2013, 10:56 avatar
malo tam byť  :


40.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   4. 12. 2013, 10:57 avatar
  som napísal smajlíka ani neviem ako
v 38 malo byť namiesto 34 - 36:
také komplikované to tu je


41.
označiť príspevok

Allinone žena
   4. 12. 2013, 11:23 avatar
38...súhlasím, zákon - pravidlá vymyslela zase len nejaká skupinka ľudí...ale je to hlavne kvôli takým, čo sa nedokážu riadiť svojimi pocitmi... a hlavne preto, že nie sme všetci rovnakí..chvalabohu :O

teba by som nechcela, do teba moc vidím :P

a ako vidíš dobro a zlo ty? ...zatiaľ som prečítala, že u teba je to ASI nezmyselné....takže je alebo nie je nezmyselné?


44.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   4. 12. 2013, 12:03 avatar
41.
Ja verím v absolútne dobro (boha). Teda nejaký skutok je dobrý alebo zlý pre každého človeka rovnako. Biť ženu je jednoducho zlé aj keby to chlapovi robilo radosť. A to, že je to zlé som nepovedal ja, ja s tým nemusím napríklad súhlasiť, ale to povedal boh. Niekedy treba zaprieť samého seba, svoje túžby, radosti a pudy, a nasledovať cestu dobra.
To, že je človek dobrý neznamená, že je taký svet aj k nemu. Dokonca si myslím, že ak sa človek vydá na cestu dobra(lásky) tak sa mu bude diať viac zlých vecí, než dobrých a bude prežívať viac utrpenia, než ten, kto sa vydá po ceste zla. A práve preto to asi aj ľudia robia - byť štastný je pre človeka väčšia hodnota, než byť dobrý.


45.
označiť príspevok

Tvoja_depresia
   4. 12. 2013, 12:12 avatar
44..ja verím v absolútnu Lásku (boha)


46.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   4. 12. 2013, 12:19 avatar
45.: to je to isté


47.
označiť príspevok

Tvoja_depresia
   4. 12. 2013, 12:27 avatar
46 .. a pre mňa zase nie ...minimálne je rozdiel v slovách aké použijeme a ako budú okolím pochopené
nechcem sa hrať o slovíčka, ale v týchto slovách rozdiel vidím, vo význame ..
konať niekomu dobro a robiť niečo s láskou je pre mňa rozdielne ..ale to je môj pohľad


49.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   4. 12. 2013, 12:38 avatar
tak záleží od toho, ako rozumieš pojmu láska. A sú to minimálne dva pojmy s tým istým výrazom. takže možno tam sa míňame


51.
označiť príspevok

Tvoja_depresia
   4. 12. 2013, 12:52 avatar
49..láska ako dva pojmy s tým istým výrazom ...uff??? ..to je už aj na mňa veľa...vzdávam sa


52.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   4. 12. 2013, 12:58 avatar
51.: láska je homonymné slovo. Ty myslíš jeden význam a ja druhý. aspoň si teda myslím. A už sa mi to tu nechce riešiť. Je tu veľa príspevkov a strácam sa tu.
Súhlasí trinity666


53.
označiť príspevok

Al_ice
   4. 12. 2013, 13:05 avatar
52. laska je laska,o com tu spekulujete jak Beta s ....?:o)
radsej si ju pekne uzite...mimochodom kedy mas to rande?aby sme to neprepasli 


54.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   4. 12. 2013, 13:31 avatar
53.: Treba vedieť, čo hovoríme.
to rande je až v pondelok šak aj sa pochválim ako to dopadlo neboj sa :D
Súhlasí Al_ice


37.
označiť príspevok

Allinone žena
   4. 12. 2013, 10:37 avatar
34...a ešte by si mal polložiť otázku, prečo keď ty mlátenie ženy považuješ za dobro, prečo ona zavolá na teba políciu?
a ako je možné, že tak nezlúčiteľné povahy, ty a tvoja žena ste sa našli? ...žeby karma?


35.
označiť príspevok

Allinone žena
   4. 12. 2013, 10:35 avatar
33...ako potom o tom vieš, že ju tam niekto držal?


30.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   4. 12. 2013, 10:28 avatar
27: Teda ani nie, že by som ju mohol byť. Keďže v 1. stojí, že dobro máme konať, tak by som ju mal biť.


32.
označiť príspevok

Allinone žena
   4. 12. 2013, 10:30 avatar
30..ak to pokladáš za dobro? ..ale na bod č. 1 sa obráť na Markusa, on ti vysvetlí, ako tomyslel


23.
označiť príspevok

Scarletshadow žena
   4. 12. 2013, 00:47

Príspevok bol vymazaný administrátorom.20.
označiť príspevok

Scarletshadow žena
   4. 12. 2013, 00:03

Príspevok bol vymazaný administrátorom.31.
označiť príspevok

ra.am muž
   4. 12. 2013, 10:28 avatar
Nemyli si slovko nechciet s ytm co si popisala.
Fajciar si povie nechcem fajcit a vzapeti si zapali, kedze vobec nejde o jeho prianie, ale slovo len kopiruje myslienku prejavu chcenia. Tuzba je silnejsia nez kavakanie.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Žena sa vydáva s nádejou, že manžela zmení. Ale on sa nemení.
Muž sa žení s nádejou, že sa žena nezmení. Ale ona sa mení.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(162 984 bytes in 0,239 seconds)