Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Ako to dopadne, keď vláda zakáže zbrane (dokumentárny anglicky 1 hod)

9
reakcií
1150
prečítaní
Tému 2. septembra 2011, 20:49 založil luke85.

podobné témy:

1.
označiť príspevok

luke85 muž
   2. 9. 2011, 20:49 avatar

2.
označiť príspevok

Petrana žena
   3. 9. 2011, 08:07 avatar
...po uši ozbrojení chodia väčšinou tí, čo majú strach zo smrti. Ale smrťku nezastrelíš... 

3.
označiť príspevok

starec muž
   3. 9. 2011, 11:42 avatar
Zabrániť,aby mali civili zbrane,to mi navodzuje obrazy po zuby ozbrojených a vytrénovaných vojakov,ako zabíjajú slabých bezbranných civilov.Vojaci a iní organizovaní vlastníci zbraní väčšinou páchajú najväčšie zverstvá.A civil má zákaz brániť seba,svoju rodinu a majetok.Aj tak by jeho obrana nedosiahla to,aby sa vyrovnal dokonale vycvičeným a vyzbrojeným profíkom.Vojaci a bezpečnostné zložky,len oni môžu všetko,ale či sú morálne lepší od slabých civilov,to pochybujem.Prečo sa práve ozbrojené boja toho,aby sa civil mohol brániť? 
Súhlasí luke85

4.
označiť príspevok

luke85 muž
   3. 9. 2011, 11:51 avatar
> "Prečo sa práve ozbrojené boja toho,aby sa civil mohol brániť?"
Lebo oni sú v skutočnosti silní len keď vedia, že idú na výhru. Majú strach bojovať s rovnocennými.

5.
označiť príspevok

starec muž
   3. 9. 2011, 11:56 avatar
Asi je to tak.Najradšej bombardujú civilov z čo najväčšej výšky,aby sa im nič nestalo,alebo pustia nejaké diaľkovo ovládané rakety.Strieľajú na diaľku do ľudí čakajúcich v rade na chleb a pod."Hrdinovia" 
Súhlasí luke85

6.
označiť príspevok

starec muž
   3. 9. 2011, 15:30 avatar
Aj v histórii civili,ktorí sa rozhodli vzdorovať dopadli veľmi zle a agresori sa im brutálne pomstili.Čingischán,Turci,Rimania atď. všetci postupovali kruto voči brániacim sa.Kto sa vzdal,ten mal určitú šancu,že ho ušetria.
Aj naši vládcovia nemajú radi odpor civilov.Ľahšie sa im vládne,keď ľudia nemôžu klásť odpor,lebo potom ich môžu vykorisťovať až do kosti.
Súhlasí luke85

7.
označiť príspevok

luke85 muž
   3. 9. 2011, 15:39 avatar
Jasné. Ty by si to chcel inak, keby si bol v pozícii vládcu?

8.
označiť príspevok

starec muž
   3. 9. 2011, 15:50 avatar
Pri spravodlivom zriadení by sa vládca nemusel báť zbraní u civilov.Dokonca by to bolo dobré na zvýšenie bezpečnosti štátu.Čím viac je vládca nespravodlivejší,tým sa viac bojí vzbury.Čím sú ľudia bezbrannejší,tým je väčšia nespravodlivosť.Nespravodlivý vládca nedovolí ľuďom ani otvoriť ústa,nie sa ešte brániť nejakými zbraňami.
Súhlasí luke85

9.
označiť príspevok

luke85 muž
   3. 9. 2011, 16:20 avatar
No hej. Ale čo by si UROBIL ty, keby si mal absolútnu moc ako nejeden súčasný diktátor (či aj diktátor za oponou)?

10.
označiť príspevok

starec muž
   4. 9. 2011, 10:50 avatar
Keby som mal takú moc,tak by som sa snažil vytvoriť čo najspravodlivejšie zákony ,ktoré by hájili práva väčšiny spoločnosti.Ak niekto vládne nasilu proti väčšine,tak to nie je demokracia.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 14:44,  pokiaľ nevieš prinášať obety, potom sa pravdu nedozvieš a tvoje otázky sú bezpredmetné
dnes, 14:43,  Edo sa dal na cestu šírenia klamstiev, propagandy a nechce z nej zísť.
dnes, 14:42,  Edo vráť sa na cestu pravdy.
dnes, 14:42,  Humor tu vypisuješ ty Edko, aj keď nie zrovna vtipný. 40 rokov sme boli sebestační a hrdí...
dnes, 14:40,  Ako pre koho Edko. Pre niekoho iného je nezmysel voz, ktorý spotrebuje 60 litrov na 100...
dnes, 14:39,  a kam ide, napíš aj to
dnes, 14:39,  tak vežiaky *13*13*13
dnes, 14:38,  Vo švajčiarsku som strávil cca 3 mesiace. Pekná krajina na výzor, nepretechnizovaná,...
dnes, 14:37,  huaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa to boli ako vo Venezuele Preto Jawa ktorá...
dnes, 14:34,  40 rokov sme žili z toho čo komunisti ukradli . V tých fabrikách 40 rokov na tých...
dnes, 14:34,  Mňa nezaujímajú tvoje drísty Skajuš. Prepáč. *14*40
dnes, 14:32,  Ani jeden podnik neukradli, ale znárodnili. Všetky tie znárodnené podniky boli zvelaďované...
dnes, 14:31,  6. ty počítaš vydavky na rodinu ;) prečo by si niekto single platil trojizbovy byt za 2200 -...
dnes, 14:29,  Vedel som že nenájdeš ani jeden podnik , ktorý komunisti neukradli ale vybudovali a ktorý by...
dnes, 14:27,  Jasné a my sme žili zo vzduchu............................................................
dnes, 14:27,  Padesátníci a starší, začněte konečně říkat svým dětem a vnukům pravdu ! 100x...
dnes, 14:25,  Ani jeden neprodukoval zisk iba deficit
dnes, 14:25,  Ekologickú katastrofu spomínali už v 80. rokoch. Zemplínsky trojuholník smrti stvoril...
dnes, 14:20,  Ani jeden nebol v krachu.
dnes, 14:19,  Napríklad ktorý nebol v krachu ? *13*13*13 Hneď ti jeden taký prosperujúci pridám V...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie

Snívaš o niečom? Nezačneš - nedokončíš!
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(78 271 bytes in 0,435 seconds)