Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Ako to dopadne, keď vláda zakáže zbrane (dokumentárny anglicky 1 hod)

9
reakcií
1319
prečítaní
Tému 2. septembra 2011, 20:49 založil luke85.

podobné témy:

1.
označiť príspevok

luke85 muž
   2. 9. 2011, 20:49 avatar

2.
označiť príspevok

Petrana žena
   3. 9. 2011, 08:07 avatar
...po uši ozbrojení chodia väčšinou tí, čo majú strach zo smrti. Ale smrťku nezastrelíš... 

3.
označiť príspevok

starec muž
   3. 9. 2011, 11:42 avatar
Zabrániť,aby mali civili zbrane,to mi navodzuje obrazy po zuby ozbrojených a vytrénovaných vojakov,ako zabíjajú slabých bezbranných civilov.Vojaci a iní organizovaní vlastníci zbraní väčšinou páchajú najväčšie zverstvá.A civil má zákaz brániť seba,svoju rodinu a majetok.Aj tak by jeho obrana nedosiahla to,aby sa vyrovnal dokonale vycvičeným a vyzbrojeným profíkom.Vojaci a bezpečnostné zložky,len oni môžu všetko,ale či sú morálne lepší od slabých civilov,to pochybujem.Prečo sa práve ozbrojené boja toho,aby sa civil mohol brániť? 
Súhlasí luke85

4.
označiť príspevok

luke85 muž
   3. 9. 2011, 11:51 avatar
> "Prečo sa práve ozbrojené boja toho,aby sa civil mohol brániť?"
Lebo oni sú v skutočnosti silní len keď vedia, že idú na výhru. Majú strach bojovať s rovnocennými.

5.
označiť príspevok

starec muž
   3. 9. 2011, 11:56 avatar
Asi je to tak.Najradšej bombardujú civilov z čo najväčšej výšky,aby sa im nič nestalo,alebo pustia nejaké diaľkovo ovládané rakety.Strieľajú na diaľku do ľudí čakajúcich v rade na chleb a pod."Hrdinovia" 
Súhlasí luke85

6.
označiť príspevok

starec muž
   3. 9. 2011, 15:30 avatar
Aj v histórii civili,ktorí sa rozhodli vzdorovať dopadli veľmi zle a agresori sa im brutálne pomstili.Čingischán,Turci,Rimania atď. všetci postupovali kruto voči brániacim sa.Kto sa vzdal,ten mal určitú šancu,že ho ušetria.
Aj naši vládcovia nemajú radi odpor civilov.Ľahšie sa im vládne,keď ľudia nemôžu klásť odpor,lebo potom ich môžu vykorisťovať až do kosti.
Súhlasí luke85

7.
označiť príspevok

luke85 muž
   3. 9. 2011, 15:39 avatar
Jasné. Ty by si to chcel inak, keby si bol v pozícii vládcu?

8.
označiť príspevok

starec muž
   3. 9. 2011, 15:50 avatar
Pri spravodlivom zriadení by sa vládca nemusel báť zbraní u civilov.Dokonca by to bolo dobré na zvýšenie bezpečnosti štátu.Čím viac je vládca nespravodlivejší,tým sa viac bojí vzbury.Čím sú ľudia bezbrannejší,tým je väčšia nespravodlivosť.Nespravodlivý vládca nedovolí ľuďom ani otvoriť ústa,nie sa ešte brániť nejakými zbraňami.
Súhlasí luke85

9.
označiť príspevok

luke85 muž
   3. 9. 2011, 16:20 avatar
No hej. Ale čo by si UROBIL ty, keby si mal absolútnu moc ako nejeden súčasný diktátor (či aj diktátor za oponou)?

10.
označiť príspevok

starec muž
   4. 9. 2011, 10:50 avatar
Keby som mal takú moc,tak by som sa snažil vytvoriť čo najspravodlivejšie zákony ,ktoré by hájili práva väčšiny spoločnosti.Ak niekto vládne nasilu proti väčšine,tak to nie je demokracia.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 13:41,  edo dava fakty ,ktore si možeš overiť.....ak napíšeš že klame napíš presne kde laskavo,...
dnes, 13:36,  edo tu bežne klame, dezinformuje, uráža a ty ho za to obhajuješ
dnes, 13:36,  Súhlasím s tým, že existujú vlci, ktorí útočia. Súhlasím s tým, že rozvážnosť má...
dnes, 13:32,  edo nefilozofuje a nemami ludí....dava jasne fakty jasne a zrozumitelne....nevidíš tu ziadne...
dnes, 13:32,  Narazili sme. ;D
dnes, 13:28,  138, najkrajšie, čo som tu od teba čítala, Jamo! Také spontánne, môžeš byť taký...
dnes, 13:27,  Pre teba je hovorcom Krista edo ? :)
dnes, 13:25,  ludia so zdravým sedliackým rozum su na tom ovela lepsie ako domotaní...
dnes, 13:24,  gabko, obed je už hotový, poďte si sadnúť za prestretý stôl
dnes, 13:22,  Išiel na dovolenku do Mekky kebabu, Francúzsko. Na železničnej stanici mu ju skomplikovala...
dnes, 13:20,  kntsz, len zopakujem... nemá to žiadny význam... *40 *21
dnes, 13:14,  už musím ísť volajú, dovidenia
dnes, 13:14,  ano su tu ludia, ktorí sa vyjadruju az moc kultivovane....nevidíš tam nejake škaredé...
dnes, 13:14,  jackpot nemôžeš vyhrať, keď utratíš štvrtinu majetku, budeš mať auto harryho pottera!!
dnes, 13:12,  čakanie je slasť životná, povedz mi vždy pravdu, nie klamstvo
dnes, 13:11,  nedali mi jesť šalát z celých uhoriek, mal som malé futbalové kopačky
dnes, 13:11,  Nechcem. Uhádol si.
dnes, 13:11,  Na poslednú rozlúčku si veru ešte počkáš.
dnes, 13:11,  veľké bolesti sa neodpúšťajú, keby si chcel, na parkovisku pri škole povedz kamarátom
dnes, 13:10,  Celá vetvička je však takmer zadarmo.
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie

Počestná baba nebehá za chlapcom. Kto to kedy videl, aby pasca naháňala myš?
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(63 970 bytes in 0,412 seconds)