hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  láska a vzťahy  /  téma

Ako som zobral do školy kyticu - 5 poučení

príspevkov
66
zobrazení
1
tému vytvoril(a) 9.11.2021 20:33 Patrick91
posledná zmena 11.11.2021 19:30
1
09.11.2021, 20:33
Kytica vo váze predstavuje tvoj život, ktorý má pre teba Boh pripravený. Dávaj však pozor na to, z čoho budeš čerpať, teda na to, čím naplníš vázu, v ktorej sa kytica nachádza. Môžeš ju naplniť buď čistou vodou, alebo špinavou vodou, dokonca až žumpou - hriechmi. Keď tvoj život čerpá zo špinavej vody, čiže keď žiješ v hriechoch, potom tvoja kytica hneď zvädne. Tvoj život bude zvädnutý. Keď však tvoj život bude čerpať čistotu, tak je to akoby kytica bola zaliata čistou vodou. Keď sa budeš snažiť z celej sily milovať Boha a svojho blížneho a vyhýbať sa akémukoľvek hriechu, potom tvoja kytica, čiže tvoj život, bude dlho kvitnúť, prinášať radosť a vôňu až dokým nepríde jej prirodzený čas uvädnutia.

Kytica opäť predstavuje tvoj život, ktorý je veľmi bohatý a vzácny - ako táto kytica. Vyvaruj sa však hriechu, pretože každý hriech túto kyticu ničí. Poznáme hriechy, ktoré sa dajú napraviť a poznáme hriechy, ktoré sa už napraviť nedajú a my musíme celý život znášať dôsledky - hoci nám hriech už bol odpustený. Napríklad keď fajčíš cigarety a pokazíš si zdravie, môžeš tento hriech oľutovať a Boh ti ho odpustí, no s chorobou musíš už stále žit. Takéto trvalé dôsledky, ktoré ničia tvoj život má mnoho hriechov. Pozri sa teraz na kyticu, ktorá symbolizuje tvoj život a pozri sa, čo robí hriech: vytrháva z neho postupne kvety - a kytica je čoraz prázdnejšia, škaredšia, smutnejšia.

Boh je aranžér. Hoci si môžeš túto kyticu hocijako vo svojom živote pokaziť a roztrhať, keď ju zveríš do Božích rúk - teda keď oľutuješ hriechy - Boh z toho bordelu dokáže opäť spraviť krásnu kyticu. Síce tam už budú chýbať niektoré kvety a kytica už nebude v takom stave ako na počiatku, no predsa len môže byť krásna a urobiť ťa šťastným. A byť pre druhého obohatením. Nikdy ju nedokážeš tak roztrhať, aby z nej Boh nedokázal spraviť niečo krásne. Len ho musíš o to poprosiť a oľutovať, že si to pokazil.

Kytica predstavuje tvoje manželstvo, ktoré môže byť založené buď na hriechu alebo na čistote. Ak má tvoje manželstvo korene v čistote, vydrží dlho - do konca života.

Kytica predstavuje opäť tvoje manželstvo, ktoré má Boh pre teba pripravené. Medzi kvetmi sú dominantné kvety jedinečnosti. Jedinečnosť je, keď sa ti pozrie manžel do očí a povie ti (aj bez slov) - ty si moja jediná, ktorú som kedy miloval a ktorú budem počas celého života milovať. Už keď som chodil s mojou prvou priateľkou, miloval som ťa, hoci som ťa ešte nepoznal. Celý život sa na teba pozerám ako na jedinečnú ženu. Pretože to, že si jedinečná je moje rozhodnutie, ktoré som urobil ešte predtým, než som ťa poznal. Zároveň sa na teba bude pozerať s obrovskou úctou, ak bude vedieť, že on je jediný a jedinečný pre teba. Pripomína ti to niečo? Áno, už sme to preberali: Raj. Tvoje manželstvo je raj: spoločenstvo jedného a jediného muža, jednej a jedinej ženy a - Boha.
Hriech smilstva (konkrétne sex pred manželstvom) spôsobí to, že tieto krásne kvety z kytice vytrhneš a veľmi ju ochudobníš. Tvoj manžel sa nikdy takto výnimočne na teba pozerať nebude a nikdy si ťa nebude tak vážiť. Ani on a ani ty si sama nebudeš pripadať výnimočne milovaná, ale vždy len ako druhá, tretia, štvrtá... a on ako druhý, tretí, štvrtý... Vaše manželstvo stratí tie najkrajšie kvety - kvety jedinečnosti.
none
29

1. Patrick91 09.11.2021, 20:33

Kytica vo váze predstavuje tvoj život, ktorý má pre teba Boh pripravený. Dávaj však pozor na to, z čoho budeš čerpať, teda na to, čím naplníš vázu, v ktorej sa kytica nachádza. Môžeš ju naplniť buď čistou vodou, alebo špinavou vodou, dokonca až žumpou - hriechmi. Keď tvoj život čerpá zo špinavej vody, čiže keď žiješ v hriechoch, potom tvoja kytica hneď zvädne. Tvoj život bude zvädnutý. Keď však tvoj život bude čerpať čistotu, tak je to akoby kytica bola zaliata čistou vodou. Keď sa budeš snažiť...

10.11.2021, 18:39
Potom im dám jedno srdce a nového ducha vložím do ich vnútra. Odstránim kamenné srdce z ich tela a vložím im srdce z mäsa,
Katolícky preklad
Ez 11,19 Vtedy im dám jednotné srdce a jednotného ducha vložím do ich vnútra. Odstránim z ich tela srdce kamenné a dám im srdce z mäsa,
Roháčkov preklad
Ez 11,19 A dám im jedno srdce a nového ducha dám do vášho vnútra, odstránim kamenné srdce z ich tela a dám im srdce z mäsa,
20 aby chodili podľa mojich ustanovení, aby zachovávali moje nariadenia a plnili ich. Oni budú mojím ľudom a ja budem ich Bohom, 21 avšak na hlavu tých, ktorých srdce sa pridŕža mrzkých a ohavných modiel, uvalím trest za ich cesty,“ znie výrok Pána, Hospodina.
Prečo by to Boh robil, keby boli ludia dobrí?....ved aj sam Ježiš protestoval, ked mu povedali že je dobrý....
A hľa, istý človek pristúpil k nemu a povedal: Dobrý Učiteľu, čo dobrého mám činiť, aby som mal večný život?
Katolícky preklad
Mt 19,16 Tu k nemu ktosi pristúpil a pýtal sa ho: "Učiteľ, čo dobré mám robiť, aby som mal večný život?" On mu povedal:
17 A on mu riekol: Čo ma nazývaš dobrým? Nikto nie je dobrý, iba jeden, Bôh.
Ty to nikdy nepochopiš katolicky čudaku v katolickej košuli....pretože hlasaš FALOSNE EVANJELIUM!!!!!!!!!
LUDIA POTREBUJU UZNAT SVOJU HRIESNOST!!!!!!!!!!to je sučast evanjelia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Preco Pavel hovorí?.....
Biedny ja človek! Kto ma vytrhne z tela tejto smrti?!
25 Bohu vďaka skrze Ježiša Krista, nášho Pána. A tak teda ja sám svojím rozumom slúžim Božiemu zákonu, ale telom zákonu hriechu.
Ale naš fararko namiesto toho sudi Boha!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.....tfuj...si v prekliati, pretože hlasaš falošne evanjelium....Bozia moc evanjelia sa ťa nedotkne...kym neuznaš svoju hriesnu podstatu ...nestastniku s kvetnými rečami v katolickej košuli....
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 27.4.2024 1:45 ) veľkosť : 87 527 B vygenerované za : 0.109 s unikátne zobrazenia tém : 50 784 unikátne zobrazenia blogov : 922 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

odkaz Šialené zhony alebo pokoj, stromček, pod stromčekom darčeky a ľudia, ktorí sú nejakým spôsobom k sebe viazaní spolu pokope v strese či radosti... A ešte narodeniny... Pre niekoho skut...

citát dňa :

Múdry sa učí celý život. Hlupák, ten už všetko vie.