Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Ako sa stať múdrejší a vplyvnejší?

18
reakcií
1382
prečítaní
Tému 22. októbra 2013, 20:08 založil huranato.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
16. 08. 2008
14
10. 03. 2019
4
25. 02. 2018
20
27. 08. 2012
0
 
 


1.
označiť príspevok

huranato muž
   22. 10. 2013, 20:08 avatar
Všetko je to spojené s elementom morálnej vôle. Viz časť Pálešovho článku (nasleduje dlhý citát).

... A duchovno-vedné pozorovanie nám ukazuje čosi pozoruhodné: že tí ľudia, čo smeli byť v čase medzi smrťou a novým narodením zasvätení do určitých tajomstiev, boli práve tí, čo dokázali počas života vynaložiť svoje sily a vôľu nad rámec svojho osobného egoizmu; čo dokázali v čase najväčšieho vzdialenia od duchovného sveta na duchovný svet nezabudnúť:

“Človek prichádzajúci za 27., 28. rok života je potom za bdelého stavu so svojím fyzickým telom v takom spojení, ktoré pôsobí celkom zvláštnym spôsobom na duchovný, nadzmyslový svet... keď prechádza týmto vekom od 28. do 35. roku, odovzdáva duchovnému svetu niečo, čo tento duchovný svet potrebuje... čo tu človek duchovnému svetu odovzdáva, to je to najdôležitejšie, čo znovu nájdeme, keď po smrti v duchovnom svete prežívame život naspäť.”

“Keď prechádzame narodením, berieme si so sebou do zmyslovo-fyzického života sily nadzmyslového života. Tieto sily pôsobia ďalej... vo všetkom, čo človek v tomto svete rozvíja ako duchovný život... Nemali by sme vôbec možnosť rozvíjať duchovný život, keby sme narodením neprenášali tie podnety, ktoré pochádzajú zo života pred narodením. Čo je duchovný život, pochádza zo života pred narodením. Čo naproti tomu rozvíjame z podnetov vôle v hospodárskom živote - bratstvo, lásku k ľuďom, myslenie nie len pre seba ale pre druhých, práca, nielen pre seba, ale pre druhých - to poskytuje najdôležitejšie podnety pre to, čo vnášame ako podnety do duchovného sveta. Ako vynášame z duchovného sveta sily, ktoré predovšetkým zakladajú náš duchovný život tu, tak zase vnášame do duchovného sveta sily, ktoré v láske k ľuďom a v bratstve vyvíjame v živote hospodárskom. Tie nás tam sprevádzajú, tie sú nám tam dôležitým podnetmi... keď prejdeme bránou smrti.”

Z tej vôle teda, ktorú vyvinieme sami zo seba, akosi navyše od toho, čo je nevyhnutné, tu čosi zostáva. Nie z toho, čo konáme automaticky, pod tlakom nevyhnutnosti, keď sme len nesení biologickým pudom alebo sociálnymi okolnosťami; ale z tej vôle, ktorú roznecujeme slobodne sami v sebe z vlastnej iniciatívy, kde chceme byť lepší, aj keď to naše okolie od nás neočakáva a ani neocení; zo všetkých činov, ktoré boli preniknuté úsilím po ideále, len pre tento ideál samotný, tu zostáva čosi, čo pokračuje za hranice smrti. Nie z tých myšlienok, citov a aktov vôle, ktoré sú podmienené biologicko-spoločensky, ktoré vyplývajú z čisto utilitárnych motívov, ktoré sú spojené s hmotou - lebo tie s hmotou aj zanikajú; ale z tých, čo sú preniknuté vyšším predsavzatím, táto “vôľa navyše”, ktorá sa nemohla vyčerpať ani naplniť v pozemskom svete, pokračuje s človekom ako “olej do lampy”, ako svetlo na ceste svetovou polnocou.

Človek, ktorý pestoval celý život len materialistické myšlienky a rozhodnutia, zostáva po smrti takpovediac “potme”, t.j. veľmi skoro stráca schopnosť uvedomovať si svoje okolie. Ale človek, ktorý zasvätil svoj život niečomu vyššiemu, než len zabezpečovaniu svojej pozemskej existencie - či už naraz, ako mučeník, alebo postupne, trpezlivou prácou - berie si so sebou nadbytok síl, ktoré mu umožňujú aj po smrti nestratiť vedomie. Prechádza - podľa množstva a kvality, veľkosti a šľachetnosti vôle, ktorú vynaložil za života - kozmickými sférami až po určitý stupeň “za svetla”, t.j. vedomý si seba samého. To mu umožňuje vnímať duchovné bytosti a duchovným bytostiam zasvätiť ho do svojich tajomstiev. Do nasledujúceho života prichádza obohatený o poznanie, ktoré mu umožňuje dokončiť a uskutočniť to, čo muselo v predchádzajúcom živote zostať len kusým dielom.

Taká je tajomná súvislosť medzi poznaním, múdrosťou - a vôľou, dobrým chcením. Dobré chcenie, vôľa vynaložená na “poludnie života”, je nám svetlom “o polnoci života”, v živote po smrti. A poznanie, múdrosť prinesená zo života pred narodením je nám svetlom, vodidlom, Ariadninou niťou v živote na zemi.

O polnoci svetov

Nikto však nemusí čakať do budúceho života, aby sa stal múdrejším! Pretože čosi podobné, ako to, čo sa s človekom odohráva v čase medzi smrťou a novým narodením, sa s nami v malom odohráva aj každú noc, medzi večerným zaspatím a ranným prebudením. “Spánok je mladší brat smrti”. Aj v noci sa duša odpútava od tela a zotrváva v duchovnom svete uprostred duchovných bytostí. Denne o polnoci prežíva človek pod prahom svojho vedomia “malý súd” so svojím anjelom, analogický “veľkému súdu”, ktorý ho čaká po smrti. A tak, ako sa v katolíckej cirkvi prikladala vždy veľká dôležitosť poslednej spovedi pred smrťou, doporučovalo sa aj každý večer, pred spaním, prejsť si v duchu udalosti celého dňa a urobiť si “malé zúčtovanie”, malú spoveď. A ako sa napr. v Indii pokladalo za najväčšie šťastie zomrieť s Božím menom na perách, je aj veľké šťastie, ak niekto zaspí s modlitbou. Lebo ak aspoň zaspí s predsavzatím, s vôľou “začať nový život”, a napraviť všetko, čo urobil za dňa zle, vytvára tým predpoklad, aby duchovné bytosti v noci vniesli do jeho duše tú múdrosť, ktorá je potrebná na to, aby to dokázal. Ale ak zaspí so zlou vôľou, s úmyslom pokračovať v tom, čo cíti ako zlé, uráža tým vyššie duchovné bytosti, s ktorými sa má v noci stretnúť, a znemožňuje tak sám sebe, aby sa s ním mohli správnym spôsobom spojiť.

[Výňatok z článku TAJOMSTVO DŇA A NOCI. Súvislosť medzi poznaním a vôľou - str. 18 www.sophia.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk ]


2.
označiť príspevok

wagner
   22. 10. 2013, 20:18 avatar
toto je jeden z mala clankov dr. Palesa, ktory sa da odmietnut uplne cely

ked vravi o anjeloch, ok, ale ked obhajuje neustale prevtelovanie a rodenie sa nanovo na zem za ucelom zdokonalovania, uplny nezmysel

inak to viem preto, ze som si objednal 2 cisla vytlaceneho casopisu a toto cislo je jedno z nich. ze raz za tri dni precitam jeden clanok, prvy casopis som uz komplet prestudoval, teraz mesiace nic, akurat predvcerom som po mesiacoch chytil do ruk a na rade bol prave tento clanok co si hodil


3.
označiť príspevok

huranato muž
   22. 10. 2013, 20:23 avatar
Môže to byť pestrejšie. Podľa mňa človek sa môže po smrti dostať do celej palety svetov, prípadne aj na inú fyzickú "Zem".


4.
označiť príspevok

wagner
   22. 10. 2013, 20:30 avatar
Ano, ake svety su po smrti malokto vie, sv. Pavol hovori, ze bol uchvateny do tretieho ci siedmeho neba, ale iste je jedno - smrtou sa skonci moznost slobodneho zdokonalovania a nastava okamzity sud. :-)


5.
označiť príspevok

huranato muž
   22. 10. 2013, 20:32 avatar
Súd, pri ktorom človek súdi sám seba a svoje skutky. Nič hrozné, ibaže sa občas môžeš dosť hanbiť.


6.
označiť príspevok

wagner
   22. 10. 2013, 20:44 avatar
jo, a keby nieco este sa par krat vratis na zem v inej osobe? )


7.
označiť príspevok

huranato muž
   22. 10. 2013, 20:47 avatar
Neviem ako to presne je, ale podľa všetkého je ľudstvo a civilizácia o dosť staršia, než si myslíme. Takže duša musí dlho čakať, kým nastanú na Zemi vhodné podmienky, aby to mohla "skúsiť" .


15.
označiť príspevok

Tvoja_depresia
   23. 10. 2013, 09:22 avatar
6...a prečo práve na Zem??


8.
označiť príspevok

ardzun muž
   22. 10. 2013, 21:42

Príspevok bol vymazaný administrátorom.17.
označiť príspevok

Tvoja_depresia
   23. 10. 2013, 09:30 avatar
1. a preto treba chodiť spať pred polnocou  


9.
označiť príspevok

Chiara.1 žena
   22. 10. 2013, 22:04 avatar
Každý člověk, který zemře se stává – odborně řečeno-diskarnátem. Po smrti fyzického těla, má tato duše,nějaký čas na to,aby se odebrala do světla - za Nebeskou bránu, kde má čas a prostor, zhodnotit objektivně souvislosti svého minulého života a rozhodnout se pro další inkarnaci. Toto se děje za přítomnosti božích bytostí. Je ale velice mnoho duší, které zůstávají na Zemi a nechtějí - nebo nemůžou odejít (drží je láska k pozůstalým, strach,závislost na partnerovi, na majetku, obavy z toho co bude dál, strach z potrestání, že jsme žili špatně, neznáme cestu, strach z pekla….) a z mnoha dalších důvodů. A tím nastává pro tuto duši problém, zůstává zde bez těla, a tím pádem bez možnosti dalšího reálného žití. Říkám tomu stavu, že se tady tato duše „zasekla“ bez další možnosti realizace a jakéhokoli duchovního vývoje. A tím se dostáváme k výrazu – přivtělená duše! Tato duše se přivtělí k bytosti, která fyzické tělo má - a může se skrze něj i projevovat. Pak je takový člověk pro své okolí „divný, zvláštní, jiný - než dřív) neboť ostatní můžou tuto změnu zaznamenat,ale nechápou ji! A dotyčný,pokud toto nezná, neví co se s ním děje. Pak je takový člověk podrážděný, dělá nebo říká věci, které by jinak předtím nedělal a jen se diví, co se to s ním děje. Není divu, neboť jeho fyzické tělo používá cizí duše. Tato duše se k nám povětšinou přidá,když máme porušený obal kolem našeho fyzického těla. Takový člověk má totiž nižší vibrace než zdravý a dobře naladěný člověk. Tím je oslaben, a tato duše má tím pádem snadnější přístupovou cestu. Zdravý člověk má obal pevný, siný - neporušený, a tak není tak jednoduché přivtělení takovéto duše. Ale pokud své vibrace snížíme čímkoli, co obal naruší - poškodí (nemoc, operace, bolest, hádka, vztek, deprese, alkoholem, smutkem…..) pak se k nám taková duše může dostat(a to nejenom jedna!) Důvod je prostý-pro ni není jinak možné, získat zde nové fyzické tělo(toto probíhá za Nebeskou bránou). A to má za následek různé problémy - ve formě psychických i fyzických potíží (nemoci důležitých orgánů, myšlenky na sebevraždu, rozpory s partnery, náhlá změna chování, jednání, vystupování, chmurné úvahy, ztráta zájmu o vše - nebo naopak, i viditelné chřadnutí fyz. těla….) Pro toto mám svůj výraz, že tyto duše,naše fyzická těla, používají jako „dopravní prostředek“ pro přežívání (spíše živoření) na této úrovni.

........pokračovanie
Více zde: file:///C:/Documents%20and%20Settings/PC/Desktop/MYSTIKA/P%C5%99ivt%C4%9Blen%C3%A9%20du%C5%A1e%20%20%20%20Jana%20Faixov%C3%A1.htm


10.
označiť príspevok

Chiara.1 žena
   22. 10. 2013, 22:05 avatar
zdroj:
file:///C:/Documents%20and%20Settings/PC/Desktop/MYSTIKA/P%C5%99ivt%C4%9Blen%C3%A9%20du%C5%A1e%20%20%20%20Jana%20Faixov%C3%A1.htm


13.
označiť príspevok

Lemmy muž
   22. 10. 2013, 22:10 avatar
Nemôžeš dávať sem odkaz na tvoj počítač. 


14.
označiť príspevok

Lemmy muž
   22. 10. 2013, 22:11 avatar
Daj radšej takto: www.faixova.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Chiara.1


16.
označiť príspevok

Tvoja_depresia
   23. 10. 2013, 09:28 avatar
tak nejak to môže byť, a preto by mali pozostalí pomôcť tejto duši odísť...často je to aj pričinením pozostalých, ktorí moc smútia, čím pripútavajú tú dušu stále k sebe. Mali by nájsť zmierenie a odpustenie sebe aj mrtvému, aby mohla duša v pokoji odísť.


11.
označiť príspevok

Chiara.1 žena
   22. 10. 2013, 22:07 avatar
Ja neviem čo toto je, že sa nedá vložiť link, a tie reklamy prekrývajú text, nejako sa df potentočkovalo  


12.
označiť príspevok

anaJ*
   22. 10. 2013, 22:08 avatar
Hej, hej, pod Chromom je dnes nejaké došahané  
Súhlasí Chiara.1


18.
označiť príspevok

dorota
   23. 10. 2013, 15:29 avatar
fu, to je vela info. precitam doma.


19.
označiť príspevok

dorota
   25. 10. 2013, 16:19 avatar
tak so docitala a na druhy krat som uz nemala chut to citat, je to cele nostalgicke a neukoncene a take vyplakavanie sa. 
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 23:36,  0svetení pospi niečo. *29 *29
dnes, 23:35,  Vonku prší. *14 Bola som vybehnúť na ulicu pred dom. .. Prvý jesenný dážď. *11 *38...
dnes, 23:15,  Tutok v Mt poprijímajú vždycky 'stovky' študentov na ošetrovateľstvo, a potom v druháku...
dnes, 23:14,  Tak aj niektoré štyridsiatníčky dokážu byť také, ale asi skôr staršie, no. .. Ale s...
dnes, 23:10,  Dobrý večer, panko danko. *43
dnes, 23:10,  (2) Zuzka8, ja si myslím, že nie permanentne, ale najviac 30 rokov. Čo si myslíš, mám...
dnes, 23:07,  Hmm, chcem si začať čítať knižky, čo tu mám. .. teraz už nemôžem, lebo mám moc ostré...
dnes, 23:04,  ešte treba kadečo poopravovať, aby fungoval, výkričník
dnes, 23:00,  Ninka nespí. . . a ty, Zuzka, ako si na tom?
dnes, 22:59,  Akože nebudú môcť rozdávať letáky v uliciach? *26
dnes, 22:57,  Chi-chi, zaspal. .. A ty, ninka?
dnes, 22:57,  To tá pedagožka musí byť permanentne nahnevaná na celý svet, keď vidí toľko chýb. *04
dnes, 22:52,  Spíš, nulasvietení?
dnes, 22:42,  Eťe že to není Herbalife, tak to beriem. =)
dnes, 22:34,  Dobrú nôcku, pán Gabriel. . .
dnes, 22:30,  (6) Era, nebodaj sa považuješ za "deprimistu"...?...
dnes, 22:24,  Lemmy si nasiel kamarata.....hokejis velmi dobre ve prečo v týchto veciach suhlasi s Lemmym, a...
dnes, 22:19,  Názor jedné matky - pedagožky Já si myslím, že za problémy ve školství, ale nejen...
dnes, 22:16,  Ajeet Kaur - Peace [Official Music Video]
dnes, 22:05,  estze stale dufam, ťže aspon Lemmy to zacne chapať....hokejisa neriešim...ten si robi svoju...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Svojich priateľov chváľ verejne, ale kritizuj medzi štyrmi očami.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(88 473 bytes in 0,288 seconds)