Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Ako sa jazdí Fun taxi v BB-reklama

1
reakcií
2620
prečítaní
Tému 26. júla 2011, 17:59 založil ewelynca.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
17. 02. 2015
15
09. 02. 2014
47
05. 06. 2012
1
 
 


1.
označiť príspevok

ewelynca
   26. 7. 2011, 17:59 avatar
Inzerát uverejnený dňa 23.júl 2011 v inzertnom týždenníku Pardon: "FUN TAXI-80% jázd v BB je pod 2,50€ u nás už od 1,50€". Čo si predstavujete pod touto informáciou? Tak ja Vám to napíšem! Dnes manžel volal túto taxi službu, nakoľko mal vážny úraz a pohybuje sa pomocou barlí ,potreboval ísť na lekárske vyšetrenie. V Banskej Bystrici je na výber zvoliť si množstvo taxislužieb, ale keďže mu padol zrak na uverejnený inzerát, zavolal si taxislužbu FUN TAXI s tým, že majú "perfektnú reklamu". Pri vystupovaní s taxíka bác!!! Pán vodič si účtoval rovných 10€ a už ho nebolo. Manžel v šoku a ja tiež, keď som sa vrátila z práce. Po telefonáte na uvedenú spoločnosť mi bolo povedané, aby som si lepšie prečítala inzerát. Ja neviem... Napíšem na reklamácie, uvidíme, keď sa pán majiteľ vráti z dovolenky. Pán taxikár prišiel pred náš dom s tým, že sme sa dohodli na vystavení bločka, keďže manželovi ho nevystavil. Ponúkol mi "výdavok" 2€, že budeme vyrovnaní. hmmm..s čím som ja nesúhlasila.Bloček mi vystavil na 10€, čo som ešte nikdy jazdou taxíkom neplatila (asi to bola limuzína cca 6-7 km). Som rozčarovaná a upozorňujem tých, ktorí budú cestovať po BB službou FAN TAXI, aby si najprv overili, čo ich bude cesta stáť. A už ani obedové menu s reklamou napr. za 2,50€ si skôr neobjednám, pokým mi to NAOZAJ nepotvrdia. Ich konkurencia v rámci BB jazdí väčšinou za 3€.


2.
označiť príspevok

dosla muž
   26. 8. 2011, 10:08 avatar
VEC: Vyjadrenie k príspevku na diskusnom fóre mesta

Na základe Vášho e-mailu týkajúceho sa príspevku občana na diskusnom fóre Mesta Banská Bystrica uvádzam, že daný podnet sa nezakladá na pravde, a vzhľadom na nepravdivé tvrdenia občana reagujem v jednotlivých bodoch:

1. Text inzerátu našej firmy výslovne uvádza, že 80% jázd v meste Banská Bystrica je pod 2,50 EUR. Z toho vyplýva, že sa nejedná a ani nemôže jednať o 100% jázd, a to práve z toho dôvodu, že v cene pod 2,50 EUR sú zohľadnené jednak zľavy pre verných zákazníkov vo výške 20-30%, akciové ceny z letákov, ktoré sú na viacerých miestach v Banskej Bystrici dostupné (napr. v hypermarkete Tesco pri pokladniach a pod.). Jazdy na kratšie vzdialenosti u nás vychádzajú od 1,50 EUR (napr. Horná Strieborná -. Tajovského). Až 60% jázd našich zákazníkov je pod 2,50 EUR na základe ceny z taxametra, t.j. bez poskytnutia akejkoľvek zľavy. Zvyšných 20% jázd (do uvedených 80%) nám robia poskytované zľavy. Klienti, iných taxislužieb, ktoré jazdia za tie pevné ceny „celé mesto“ po 2,50, 2,60, či 2,80 EUR vlastne prispievajú na jazdy klientom na dlhších jazdách. U nás by však títo ľudia platili 1,50 či 2,20 EUR atď., čo je spravodlivé v tom, že kto akú vzdialenosť prejde, za takú aj zaplatí. Z toho vyplýva, že u nás sú výhodnejšie práve jazdy na kratšie vzdialenosti, čo už pochopilo aj tých 80% cestujúcich.

2. Chceme podotknúť, že uvedený počet kilometrov zo strany občana (t.j. 6-7km) je úmyselne zavádzajúci, pretože skutočná dĺžka ním absolvovanej trasy bola 9,5 km. Túto trasu Senica, Na hrbe – Rooseveltova nemocnica, Urgent si môže každý premerať, čím sa len potvrdí vzdialenosť 9,5 km. Taxikár šiel po trase, ktorú si zvolil klient, a to cestou cez Sásovú, hoci v ponuke bola aj možnosť jazdy cez centrum mesta (táto trasa meria cca 8,6 km). Spolu sa jedná prejazdovo nie o 9,5 km, ale o 19 km, nakoľko sa jedná nielen o jazdu s klientom, ale aj jazdu k nemu. Treba si preto nechať vysvetliť jednosmernú a obojsmernú jazdu, čo je na písané aj v cenníku na dverách alebo vo vozidle.

3. V meste Banská Bystrica pôsobí niekoľko taxislužieb, ktorú vyslovene majú v reklame a na vozidlách „valcujeme ceny, celé mesto 2,50 EUR“, „celé mesto 2,80 EUR“. Ani tieto taxislužby však občana na takejto dlhej trase neodvezú za cenu garantovanú reklamou, pričom naša firma takúto garanciu ani nikomu nedala, čo aj vyplýva z uvedeného čísla 80% jázd pod 2,50 EUR.

4. Vyúčtovanie jazdy v plnom rozsahu bolo taxikárom oprávnené, pričom je možné s našimi taxikármi aj jednať o cene pri platení alebo pri zavolaní na dispečing. Keďže občan nemal žiadne výhrady voči vyúčtovanej cene, nemal taxikár dôvod poskytovať zľavu, keď sám občan o žiadnu zľavu nežiadal. Je bežná prax, keď jazdy sú dlhšieho charakteru, že klient sa o tejto cene vždy dopredu informuje, alebo priamo dohodne cenu na dispečingu.

5. Vystavenie potvrdenia je zo zákona taxikár povinný vydať len na požiadanie klienta (§ 18 ods. 2 zákona o cestnej doprave). Nakoľko občan telefonoval na dispečing s tým, že jazda bola predražená, a po snahe dispečingu vysvetliť uvedenú reklamu občanovi, ktorý to nevedel normálne pochopiť a ani do dnešného dňa nepochopil, taxikár šiel zaniesť potvrdenie z vlastnej vôle, na čo vôbec nebol povinný, ale s ohľadom na ústretovosť a transparentnosť sa tak sám rozhodol, hoci to bol pre neho prázdny prejazd predstavujúci zbytočné náklady. K uvedenému „výdavku 2 EUR“ uvádzam, že v žiadnom prípade sa nejednalo o výdavok, ale nakoľko sa snažil taxikár vyjsť klientovi v ústrety, poskytol mu z vlastnej vôle zľavu 20% zo zaplatenej sumy, čím chcel vyhovieť občanovi. Túto snahu taxikára však občan obrátil proti nemu samotnému s tým, že občana oklamal o 2 EUR, čo vôbec nie je pravda, pretože cena na danej trase je 10 EUR podľa taxametra, ktorý je riadne overený metrologickým úradom a ja zaplombovaný. Daná suma teda zodpovedá daným kilometrom. V tomto bode by som odporúčal občanovi do budúcnosti obrátiť sa na Slovenskú obchodnú inšpekciu, ktorá má právomoci v prípade nejakej nezrovnalosti túto záležitosť vyriešiť. Občan sa však do dnešného dňa na danú inštitúciu neobrátil, a preto z jeho podnetu možno vyvodiť jediný cieľ, a to poškodiť našu firmu.

Na základe vyššie uvedených skutočností považujem podnet občana za nedôvodný v celom rozsahu, pričom do budúcnosti odporúčam v prípade pochybností obrátiť sa na SOI. K tomuto vyjadreniu pripájam aj znenie e-mailu, ktorý som obdržal od občana v tejto veci, a to z dôvodu transparentnosti a úplnosti svojho vyjadrenia, nakoľko občan na diskusnom fóre mesta Banská Bystrica a iných uvádzal nepravdivé, neúplne resp. skreslené informácie o našej firme, čím považujem takéto jednanie občana za úmyselné poškodzovanie dobrého mena našej firmy.

S úctou

_____________________________
MARIÁN OBRTÁL FUN TAXI
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 17:36,  Tak to by bol potom zázrak, keď by víťaz volieb posunul premiérske kreslo najmenšej...
dnes, 17:36,  https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/67567219_10213787450872800_7440340677730238464_o.jp...
dnes, 17:31,  3. Ste za rozmiestnenie jadrových zbraní na území Slovenskej republiky ? To by mohla...
dnes, 17:25,  Osobne si myslím že bude premierom . Pri jeho kvalitách to na premiera alebo minimalne...
dnes, 17:22,  Samozrejme i pri kladení otázok môže mať v rukách čierneho Petra strojca . Ukážkovo...
dnes, 17:21,  Oveľa pravdepodobnejšie je, že sa len tak tak dostane do parlamentu, či bude vo vláde je...
dnes, 17:18,  Keď tak uvažujem, ak sa nedajbože zmocní vlády ako to prezentoval a bude premiérom, tak ho...
dnes, 17:16,  Edo to ja viem, nárok má, ale ak ho stretnem, tak ho oslovím p. Kiska, hádam sa nebude...
dnes, 17:13,  oslovenie prezident Kiskovi prináleží Ak prezident po vykonaní svojho mandátu odíde do...
dnes, 17:11,  Edo. Ja by som sa pýtal, či by bolo umožnené!! Ni či by bolo neumožnené!! Ja viem, že...
dnes, 17:10,  Tak tak západ degeneruje a pod jeho vplyvom aj východná Európa.
dnes, 17:09,  Porovnanie situácie s európskymi krajinami Česko umožňuje registrované partnerstvá...
dnes, 17:06,  Okrem toho nie je možné vypisovať referendum v rozpore s ústavou SR
dnes, 17:05,  Kiska mega úžerník. Prezidentom amorálov bude.
dnes, 17:03,  Také referendum nemôžeš vypísať . Najsôkr až v roku 2020 Referendum na Slovensku v...
dnes, 17:02,  Síce bývalým, ale bude. Ja som aktívnym prezidentom svojej živnosti a asi tiež do konca...
dnes, 17:00,  Edo. Občas sa pokazí aj kazítko.*04*39*39*39 Ale ja verím na kazítka, hlavne v...
dnes, 16:57,  Užerník nikdy nebol . A prezidentom bude do konca života
dnes, 16:56,  S otázkami: 1. Ste za to, aby smeli manželstvo uzavrieť aj osoby rovnakého pohlavia?? 2....
dnes, 16:55,  Mne ide LCD SONY už 14 rokov bez závad . Asi tam kapitalisti zabudli dať kazítko o ktorom...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
„Kreativita je vynaliezanie, experimentovanie, riskovanie, porušovanie pravidiel, robenie chýb a radosť z toho všetkého.“ Mary Lou Cook
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(58 363 bytes in 0,529 seconds)