Ísť na začiatok.
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  filozofia  téma
kategórie:  

Ako poznáte čo je propaganda a čo je reálna analýza podstaty spoločenských javov?

15
reakcií
345
prečítaní
Tému 3. februára 2023, 15:32 založil havran.

podobné témy:1.
označiť príspevok

havran
   3. 2. 2023, 15:32 avatar
Dôležité je tiež rozpoznať propagandistu od politického analytika.


5.
označiť príspevok

qwert
   3. 2. 2023, 17:29 avatar
jarabaku povim ci tajomstvo ako rozpoznať Ruskeho trola.....bude tvrdit, že vojna na Ukrajine je zla.....ALE TO ZAPAD.....
Súhlasí kntsz


14.
označiť príspevok

khaan muž
   4. 2. 2023, 11:07 avatar
To, ako by si sa zachoval k demokraticky zmýšľajúcim ľuďom ľuďom keby tu bola totalita je veľká otázka.


15.
označiť príspevok

kntsz muž
   4. 2. 2023, 21:45 avatar
To nie je otázka.
Zachoval by sa presne tak, ako sa zachoval v minulosti za totáča.
Ako komunistický aparátčik by v prvom rade totalitu hájil, lebo ak by to nerobil, tak by stratil moc vedúceho pracovníka, čím podľa jeho slov bol. Havran sa síce bráni pomenovaniu aparátčik, ale márne. My "protisocialistické - oportunistické živly" vieme, že všetci komunisti v každej firme, mali len svoje pravidelné schôdze, kde rozoberali aj politickú situáciu a dávali návrhy vyššie. (Spomenul som si na rozhovor s personálnym námestníkom, na ktorý som bol pozvaný ako hl. inž. atelieru. Jedna veta mi utkvela dodnes: "My veľmi dobre vieme, ktorí zamestnanci nosia krížiky na krku...."
Demokracia havrana nezaujímala a ani nebude, ak by boli znovu pri moci. Hlavnou prioritou by bola vedúca úloha Strany a jej vedúce postavenie na všetkých rozhodovacích postoch.
Súhlasí qwert


2.
označiť príspevok

havran
   3. 2. 2023, 15:41 avatar
Asi najťažšie je vytriediť tých propagandistov. Zatiaľ nebudem hovoriť o tom ako ich poznáte. No tu na fóre to nebude ťažko ich rozpoznať. Samozrejme , že verím v úprimnosť ľudí, ktorí odsudzujú zlo, ktoré sa na svete pácha. Som však toho názoru , že odhaľovať zlo nie je vôbec jednoduché , lebo tým čím sa prejavuje na povrchu , vôbec nehovorí o jeho podstate a toto sa zneužíva v propagande.


3.
označiť príspevok

qwert
   3. 2. 2023, 15:44 avatar
jarabaku choj šdudirovať spoločenske javy za ural...tam ťa budu mať za zjava.....myslim, že dobre poslužiš ruským mužikom, a kadejakým tatarom....


4.
označiť príspevok

qwert
   3. 2. 2023, 15:56 avatar
to mnoho radových Rusov, nevidi to zlo, čo sa skrýva za spinavou klamarskou politikou vlastneho naroda....mnoho Rusov nevidi to zlo, čo pacha Putin na Ukrajine....


6.
označiť príspevok

qwert
   3. 2. 2023, 17:34 avatar
Jarabaku, ty si odbornik na spolocenske javy....nevieš nahodou čo vznikne, ak sa spari mongol s tatárom?


7.
označiť príspevok

havran
   3. 2. 2023, 18:17 avatar
qwert tto čo si tu vyvrhol tu istane a každý príčetný človek uvidí čo si ty za človeka a bude mu z teba smutno. Ty si čistorvne zlo a svet nebude lepší , kým po ňom budeš chodiť. Takže , urob aspoň raz jednú dobrú vec a zmizni. Tam je tvoj problém, že ťa nemusel ani vlastný otec.


8.
označiť príspevok

qwert
   3. 2. 2023, 18:21 avatar
no ved som ti Krasne odpovedal v 4.....to je presno to o com píšeš v 2.....a plati to na rusov ako riť na šerbel ...nepanimaješ vlastnej teme?


9.
označiť príspevok

havran
   3. 2. 2023, 18:35 avatar
Jqwert , jasné ty si lietadielko a dobre si pochopil , že nie si tým, za ktorého sa pokladáš a tvoje sprosté propagandistické chovanie nedokážeš prekročiť. Nedokážeš realistický nič chápať. To len gadžovina z teba srší. Rozhodol si sa , že hájim Putina v jeho vojne, lebo roky čo ťa poznám som ťa nemal za čo pochváliť , lebo tvoju primitívnosť aj keď stojiš na správnej strane nemôže súdny človek prijať. To nie je o tom, ale o tvojej tuposti. Z toho sa už nevyspíš burane.


10.
označiť príspevok

qwert
   3. 2. 2023, 18:40 avatar
nepanimaješ vlastnej teme...a maš pred sebou cervenu zastavu ako byyček...pretože qwert.....v podstate som ti dal za pravdu v 2...a ty v tom nevidíš zjavne rusov.....prečo asi


12.
označiť príspevok

qwert
   4. 2. 2023, 07:47 avatar
jarabaku skus oblizovať prispevok 11, ked sa ti nepacia moje   ....daj prosim ťa ale pozor aby si si este viac neposkodil svoj mozog, ktorý uz aj tak ma nahnuté.....jarabaku opakujem...oblizovat nie analyzovať....oblizovanie ti ide lepsie   ......


11.
označiť príspevok

Scarlette žena
   3. 2. 2023, 22:47 avatar
toto je realna analyza  

Analytik Kamil Galeev, pôvodom z Ruska, dnes pôsobiaci vo Washingtone, si myslí, že Ukrajina vojnu vyhrá. Tu sú najdôležitejšie z jeho myšlienok, ktoré zverejnil na Twitteri.

1. Západ doteraz ruskú armádu preceňoval, ukrajinskú podceňoval a zle chápal ruskú stratégiu a ciele.

2. V západných médiách sa veľa hovorilo o reforme ruskej armády v rokoch 2007 – 2012 pod ministrom obrany Anatolijom Serďukovom. Ten naozaj zlepšil efektivitu armády, povyhadzoval skorumpovaných dôstojníkov, zlepšil zásobovanie a snažil sa vyčistiť enormnú korupciu pri výrobe vojenskej techniky. Presne vďaka tomu všetkému sa stal v Rusku veľmi nepopulárnym a v roku 2012 ho Putin vyhodil.

3. Jeho nasledovník Sergej Šojgu sa z toho poučil. Je jediným ruským ministrom, ktorý je vo vláde od roku 1991, podarilo sa mu to vďaka tomu, že vie vyjsť s každým, nikomu nestúpa na otlaky, nebojuje proti žiadnym vplyvným skupinám – naopak, svoj imidž postavil priamo na tom, že demontuje nepopulárne reformy Serďukova. Povyhadzoval jeho dôstojníkov dosadených vďaka schopnostiam namiesto vďaka kontaktom, prestal sa hádať s dodávateľmi o kvalite zbraní a začal robiť rozhodnutia o armádnej stratégii najmä s ohľadom na to, ako dobre budú vyzerať pred verejnosťou.

4. Príkladom je rozdeľovanie peňazí medzi armádu a námorníctvo, čo je v dejinách mocností odveký problém. Len pár krajín na svete si môže dovoliť aj špičkovú armádu, aj špičkové námorníctvo. Rusko k nim nepatrí. Z prestížnych dôvodov to však odmieta priznať, snaží sa zachovať čo najviac z obrovskej sovietskej flotily a budovať loďstvo aj na boj ďaleko od svojich brehov. Výsledkom sú projekty ako lietadlová loď, ktorá je oveľa častejšie v oprave ako na mori, nemá reálny význam, ale odčerpáva obrovské prostriedky, ktoré by boli potrebné pre pozemné vojsko. Rusom by sa oveľa viac zišli efektívne menšie lode, ktoré potrebuje aj dnes na útoky na Ukrajinu, ale tie nevyzerajú na fotografiách tak efektne ako lietadlová loď, a tak nemajú prioritu.

5. Kľúčovým problémom Ruska na ukrajinskom bojisku je, že nemá dosť vojakov. Rusko by chcelo urobiť blitzkrieg, ale blitzkrieg fungoval vo vlnách. Prvý sled vojska prefrčal krajinou čo najrýchlejšie a nechal pri tom dosť obrancov za sebou. Za ním nasledoval druhý, za ním tretí, a tie likvidovali zvyšný odpor, zabezpečili zásobovacie trasy a okupovali územie. Rusko sa na Ukrajine teraz pokúsilo o rýchly prienik, ale za prvou vlnou nenasledovalo nič – na ďalšie vlny nemajú Rusi ľudí, materiál ani infraštruktúru. Ich zabezpečenie by vyžadovalo obrovské logistické úsilie a oni to vôbec neplánovali.

6. Prečo Rusko nezabezpečilo, čo by bolo treba? Blitzkrieg je stratégia vojny, ale Rusko neplánovalo vojnu, plánovalo „špeciálne operácie“, ako vojnu eufemisticky nazýva. Moderné štáty už 70 rokov nevedú vojny, vedú len špeciálne operácie, protiteroristické operácie proti „zločincom“ a „teroristom“ a najnovšie „fašistom“. Týmto slovníkom však Putin pomýlil aj sám seba: Rusko nevie, ako viesť vojnu. Putin to nikdy predtým neskúšal. Putin dával zabíjať ľudí, Putin dával vyhladzovať mestá, v Čečensku, Gruzínsku, Sýrii. To neboli vojny, boli to masakre, kde si Rusko užívalo zdrvujúcu presilu proti malým skupinám odporu. Nikdy to nevyžadovalo naozajstnú prípravu, lebo Rusku tam nikdy nič nehrozilo.

7. A tak sa nakoniec dostal do situácie, že proti 44-miliónovému národu vyrazil do boja so stratégiou ako proti malej teroristickej skupine, ako keby bolo nemožné, že sa Ukrajina postaví na odpor. Pomýlilo ho aj to, že v roku 2014 jeho zelení mužíci ľahko zničili ukrajinské vojská na východe krajiny. Ukrajincov porazil a ponížil. Myslel si, že to hocikedy zopakuje znova. Ale uštedriť súperovi ranu a nechať ho nažive je vždy riskantné. Ukrajinci sa poučili a 8 rokov cvičili a vyzbrojovali. Štyristotisíc mužov prešlo postupne bojiskom. Ukrajina má dnes zrejme viac mužov, ktorí majú skúsenosť s bojom, ako Rusko. Aj tí Rusi, ktorí bojisko niekedy videli, nevideli naozajstnú vojnu, skôr z bezpečnej diaľky bombardovali nemocnice.

8. Rusko má stále takú početnú prevahu, že keby urobilo skutočný blitzkrieg, ktorý je dobre naplánovaný, zvíťazilo by. Ale neurobilo. Prešiel jeden sled vojska a ďalej nič. Vojaci za sebou nechali množstvo ukrytých bojovníkov a tí začali systematicky ničiť zásobovacie konvoje, ktoré sa snažili dopĺňať ruským vojakom palivo, muníciu a ľudské posily. Vojaci za sebou nechali aj ukrajinských civilistov s kalašnikovmi, ktorí by nemali šancu proti tankom, ale ľahko môžu útočiť na zásobovacie konvoje.

9. Podľa prieskumov hlavným dôvodom, prečo Rusi narukujú do armády, je, že vďaka tomu môžu získať byt. Väčšine ruských vojakov by neprekážala ľahká vojna, trochu zahraničného dobrodružstva. Na ťažkú a dlhú vojnu neboli pripravení, s takou možnosťou nikto nepočítal.

10. Putin nemá veľkú šancu vyhrať túto vojnu pokračovaním metód, ktoré používa doteraz. Ak nevyhrá túto vojnu, nemá veľkú šancu prežiť vo svojej funkcii.

11. Putin teraz môže ničiť infraštruktúru, s čím už začal, a skúsiť blokádu miest, o čo sa už pokúša tiež. Jediná vec, ktorú ešte neskúsil, je zrovnať celé mestá so zemou ako v Čečensku či ako v Sýrii. To by bolo ešte ťažšie odôvodniteľné ako v Čečensku, kde „bojoval proti teroristom“, ale nedá sa to vylúčiť.

12. Najlepší odhad ďalšieho vývoja je teda takýto: ak bude boj pokračovať bez víťaza, ruská schopnosť a ochota bojovať začne rýchlo miznúť.

13. Aj ak Rusko technicky neprehrá a dôjde k nejakému typu prímeria, Ukrajina je už teraz víťazom. Ukrajina odoláva obrovskej presile a rodí sa národný mýtus, na ktorom bude stáť celý tento národ. Teoretici vojny vedia, že nie je rozhodujúce len to, či prehráte vojnu, ale aj to, ako ju prehráte. Ak ste sa vzdali bez boja, zachránili ste životy, ale duch vášho národa je preč. Ale ak ste prehrali po brutálnom a krvavom boji, zvesť o poslednej bitke bude žiť storočia. Bude vytvárať mýtus, v ktorom budú žiť vaši potomkovia a ich potomkovia, a oni sa pokúsia obnoviť vašu nezávislosť, hneď ako to znova bude možné.
Zrodila sa veľmoc

Čo práve teraz sledujeme v priamom prenose, je vznik novej globálnej mocnosti – Európskej únie, píše na Twitteri Američan Max Bergmann, bývalý zamestnanec amerického ministerstva zahraničia, dnes analytik v Centre pre americký progres. Bergmann píše:

- žmurknutím oka zrazu Nemecko dá ďalších 100 miliárd eur na obranu – celý nemecký obranný rozpočet bol doteraz 53 miliárd ročne. Spolu so záväzkami ďalších krajín dramatická narastú vojenské kapacity Európy.
- Európa ukazuje geopolitické odhodlanie ako nikdy predtým – sankcie ju zrejme budú stáť desiatky miliárd, ale aj tak ich rýchlo schvaľuje.
- Kríza povedie k štrukturálnym reformám a posilneniu EÚ. Príde pokrok v spoločnej európskej obrane a možno aj kroky k spoločnej európskej zahraničnej politike.
- Všetci sme prekvapení, ale vlastne by sme nemali byť: vždy v histórii, keď bola EÚ v najväčšom ohrození, neuhne, ale začne sa najviac brániť.

Čo sa stalo, že Západ zrazu pritvrdil v sankciách?
Za dramatickým obratom v postoji viacerých štátov k sankciám minulý týždeň nie je len chladné zhodnotenie strategického postupu, ale aj životný výkon ukrajinského prezidenta Zelenského, na ktorý potreboval len päť minút, píše The Washington Post. Tesne pred stretnutím šéfov krajín EÚ minulý štvrtok povedal nemecký kancelár Scholz, že cieľom stretnutia je riešiť praktické otázky implementácie sankcií, ktoré už boli predtým schválené. Nemecko bolo proti ďalšiemu pritvrdzovaniu. Debata o odpojení od Swiftu uviazla na mŕtvom bode, štyri krajiny boli stále proti. A potom sa telefonicky pripojil k stretnutiu ukrajinský prezident Zelenskyj. „Bolo to extrémne emocionálne. V podstate hovoril: pozrite, my tu práve zomierame za európske ideály,“ cituje Post európskeho politika. Tesne pred koncom prezident vecne skonštatoval, že je to možno naposledy, čo ho európski lídri vidia živého. Viacerí európski politici vraj boli v slzách. Vzápätí nasledovala každý deň séria nových sankcií, ktorá vyvrcholila v sobotu úderom voči ruskému finančnému systému. (The Washington Post)

dennikn.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí qwert


13.
označiť príspevok

Starý chren muž
   4. 2. 2023, 08:55 avatar
Havran. Najväčší propagandista je satan diabol. Lebo jemu sa podarilo presvedčiť väčšinu ludí, že neexistuje a že nie je koreňom všetkého zla na zemi. A presvedčil ľudí, že za všetko zlo môže Boh. Najlepší analityk je Ježiš Kristus, ktorý nám ukázal analýzu tohto klamu, ktorým sa diablovi podarilo a ďalej darí oklamať ludí.
Súhlasí Scarlette


16.
označiť príspevok

havran
   4. 2. 2023, 21:47 avatar
Starý chren perfektne si to zhodnotil , ale ako to bude v reále?
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 07:24,  Jarabaku,som si istý, že to platí aj o tebe....akurát musíš uveriť a prijať Ježiša do...
dnes, 00:43,  A v čom sme na tom horšie?
dnes, 00:42,  Dá sa to chápať aj pre materialistov, naturalistov. Idey sú, čo viem, zatiaľ dokázané len...
dnes, 00:38,  Ondrej začal: To je niečo čo človeka oddeľuje od zvierat....Ako to vidíte trebárs ateisti?...
dnes, 00:36,  Veď to v 51. tvrdím: Čítal som, že rastliny majú jednoduchý nervový systém.
dnes, 00:34,  Zamyslí sa nad sebou. Keby to ateista uznal za skutočné, automaticky by sa už stal teistom.
včera, 22:37,  Lemmy už viackrát som tu povedal, že ja konflikt ateistov a teistov neriešim , lebo je to v...
včera, 22:27,  kntsz keď s niečim nesúhlasíš a nemáš na to , aby si obhájil svoj názor , tak aspoň...
včera, 22:16,  kntsz keď neuznávaš právo na protinázor čo tu vlastne chceš diskutovať? Ostatne to je...
včera, 22:12,  Nevidím dôvod, prečo by som ti mal fajnovo v rukavičkách vypisovať, že píšeš koboliny....
včera, 21:59,  Názor dobrý, len ako ho zrealizovať sa nedozvedáme. Pripadá mi to ako trestne stíhať...
včera, 21:49,  No a to je to, čo som napísal v "30" - do niekoho duch vstúpil a do niekoho nie *21
včera, 21:46,  čo máš problém s chápaním písaného textu ? Vyjadruj sa koľko len chceš, ale nemáš...
včera, 20:05,  V úvode je: V podstate sa jedná o pretrvávajúci spor medzi ateistami a teistami. Takže...
včera, 11:45,  kntsz ty nepotrebuješ žiaden materiálny základ, tebe švihá len tak bez rozmyslu a na...
včera, 10:02,  13- Duch nepotrebuje rozum a už vôbec nie na to, aby ho používal. Duch je tvorca, nie...
včera, 09:55,  Už dávno by sme asi mali prebytkový rozpočet štátu, keby sme zaviedli daň z pohodlnosti....
19. 3. 2023,  Ale áno, máme ľudia s prasaťmi veľa spoločného. Akurát si namýšľaš, že máš ducha,...
19. 3. 2023,  Mám tomu rozumieť tak havrane, že keď ti šibe, tak ti vlastne nešibe, lebo to nemá...
19. 3. 2023,  To ty nemáš šancu ako redukovaný len na prírodné vedy, pochopiť Lemmy. Ja mám toho po...
neprehliadnite
vyhľadávanie
 
Na to, aby ste na sebe začali pracovať nie je nikdy neskoro. Prestať s tým je však vždy príliš skoro.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(87 294 bytes in 0,464 seconds)