Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

AKO MILOVAŤ SVOJHO SUSEDA - SUSEDKU

31
reakcií
2030
prečítaní
Tému 5. júla 2013, 04:27 založil zajomato.

podobné témy:1.
označiť príspevok

zajomato
   5. 7. 2013, 04:27 avatar
Zdravím Vás priatelia na DF. Pred časom som sa nasťahoval do nového bytu-garsónky v Petržalke. Už prvá obhliadka obytného priestoru mi vyrazila dych, obytná miestnosť bola síce svetlá a priestranná, ale pokrytá množstvom švábov a iného užitočného hmyzu navždy uspatého deratyzačným prostriedkom. Ako by to nestačilo, prekvapenie čakalo na lódžii, kde ma privítal trepot krýdiel a vrstva holubičieho trusu v kúte aj s hniezdom a dvoma bielymi vajíčkami, pozoznosť to bytového podniku.
Čo mi zostávalo, keď som chcel bývať ako človek, dal som sa do upratovania. Nebolo jednoduché odstrániť zasušenú vrstvu guána z podlahy. V záverečnej fáze teto bohu milej činnosti som chcel podlahu poumývať, ale v okamihu, ako som pritlačil mop a z neho niekoľko kvapiek vody, ozval sa zo spodu chrapľavý ženský hlas, aby som prestal, lebo jej tečie do bytu. Ale ako odstrániť zbytky guána ak nie vodou a na dolných poschodiach boli hranty s kvetmi, ktoré sa určite potešili z prisunu kvalitného hnojiva.


12.
označiť príspevok

Arabeska žena
   5. 7. 2013, 09:46 avatar
konečne zaujímavá téma  


2.
označiť príspevok

zajomato
   5. 7. 2013, 04:46 avatar
1.pokračovanie: Neskôr som si všimol, že ten milý hlas patrí mojej spodnej susedke, ktorá celý deň vytŕča malú hlavu obratenú riedkymi mastnými vlasmi na božie svetlo a s cigaretou v ústach usilovne prispieva ku globálnemu oteplovaniu. Aj napriek tomu som dával pozor a vodou som šetril, neberúc v úvahu, že pri každom otverení balkónových dverí ma ovalil tabakový dym a všetky pachy nevetraného bytu zo spodu. Naša plodná vzájomná komunikácia pokračovala, keď ma tabaková dáma upozornila, aby som neprášil svoje postelné prádlo na jej osvietenú hlavu. Čo človek neurobí pre udržateľné spolužitie v panelákovom byte na modernom sídlisku hlavného mesta, prášim svoje posteľné roztoče v druhom kúte lódžie.


13.
označiť príspevok

Tvoja_iluzia žena
   5. 7. 2013, 10:16 avatar
nebývaš náhodou nadomnou? ..aj s dvoma psami? 


15.
označiť príspevok

zajomato
   6. 7. 2013, 09:20 avatar
13/psov síce nemám, chovám ružového slona


3.
označiť príspevok

zajomato
   5. 7. 2013, 05:08 avatar
2.pokračovanie: chodieva ku mne dcéra s ročnou vnučkou, ako dieťa vždy do niečoho narazí alebo zhodí, aj mne sa to občas stáva. Čas plynul v pohode, až včera som si všimol v schránke nejaký papier, keď som ju otvoril bol tam útržok písacím strojom napísaného receptu na nejakú tortu, na druhej strane stálo krasopisne, ako detskou rukou napísané: moje priezvisko! PRESTAN VRZUKAT A TRIESKAT. podpis PRIMITÍV! Nuž čo potešilo ma to, že naša vzájomná komunikácia úspešne pokračuje. Ako bonus ma dnes nad ránom zobudilo búchanie na stenu, zrejme výzva k ďaľšiemu dialógu, ale tento druh výmeny názorov mi nesedí, tak som to prešiel, zatiaľ, mlčaním.
Teším sa na ďaľšiu milú susedskú spoluprácu, s pozdravom spokojný nájomník!


4.
označiť príspevok

VladoBrr muž
   5. 7. 2013, 05:26 avatar
Zacni jej to buchanie robit rano o tretej,zvykne si,Ja som mal takuto jednu najomnicku a nevedel som sa jej zbavit,zvysoval som jej kazdym rokom o desat % rentu a ani to nepomohlo az som ju nechal vytopit,dneska ma ten dotycny nad jej byvalou hlavou nemoze vynachvalit. Zenskym nesmies ustupit!


5.
označiť príspevok

mamaleone muž
   5. 7. 2013, 06:55 avatar
Toto je ukážkový príklad ako si rozhádať susedov, už tým že si sa nasťahoval do paneláku si mal vedieť že to čo nechceš aby nerobili tebe, nerob ani ty , ako by sa ti páčilo keby nad tebou byvali s malým deckom a 24 hodín by ti to malé hralo na nervy? alebo by ti vyliali vodu ktorá by ti stekala po stene? a pritom stačí sa so susedmi porozpravať že to a to musím urobiť a či mu to nebude vadiť a ako by to on navrhol... komunikácia je najdôležitejšia ale opak je pravdou , ked si si kupil ten byt tak si myslíš že je to tvoje a vo svojom si môžeš robiť čokolvek, nie je to tak

re:vladobrr ty asi nepoznáš čo sú to medziludské vsťahy, preto dávať také dokonalé rady


6.
označiť príspevok

zajomato
   5. 7. 2013, 07:52 avatar
3.pokračovanie: moja milá pani susedka mi pred chvíľov asi 10 minút zvonila na bytový zvonček od vchodových dverí, aby mi oznámila, že sa postará aby ma vysťahovali! Krásne začína tento nádherný letný a sviatočný deň.


7.
označiť príspevok

zajomato
   5. 7. 2013, 07:56 avatar
milý mamaleone kam by si poslal bývať rodičov s malými deťmi? a ta voda čo kvapkala padala do jej plechovky na parapete plnej ohorkov z cigariet.


8.
označiť príspevok

Nadja žena
   5. 7. 2013, 08:40 avatar
NUž, ako milovať... stačí sa vžiť do ich kože.
Suseda vyvesila prádlo a a z balkonu nad ňou naň začala tiecť smrdutá voda, ktorá ju donútila prádlo oprať znovu.
Iný sused si ľahne k poobedňajšiemu odpočinku, ale pospať sa nedá, lebo z blízkeho bytu sa neustále ozýva klopkanie, zhadzovanie predmetov a dupanie.
A na dôvažok, keď sa tomuto susedovi posťažujú, začne si z nich robiť posmešky a o empatii asi ani nepočul.

Zajko, takto so susedmi nevydržíš. Panelák je králikáreň, kde si môžete intoleranciou znepríjemniť život tak, že sa bude nutné odsťahovať... ano, počuť každé prdnutie a môžeš kontrolovať stav susedovho mechúra, vŕzganie postele pri susedových sexuálnych hrátkach a podľa vône zloženie jedálnička, ale je absolutné tabu to akokolvek spomenúť, narúšať alebo komentovať.
V Japonsku sú jednotlivé byty oddelené iba rákosovou roletou, ale dokážu sa tváriť, ako keby tam bola pancierová stena. Lebo narušenie tohto súkromia by rozhádzalo vzťahy a znemožnilo prežitie.

Susedom sa ospravedlň a radšej im povedz, aké problémy máš, možno bojujú s podobnými a poradia ti, ako na to.
Súhlasí Chiara, romana1


9.
označiť príspevok

Chiara
   5. 7. 2013, 08:42 avatar
zajomato,
musíš ísť na to inak; predísť útrapám s frustrovanou susedkou, ktorej si sa stal nemilým terčom zájmu, sa dá iba jedným, a to že si ju musíš získať, a ako?. Kup ružičky, zazvoň u susedy, a milo sebavedomo (žiadna pokora) sa jej predstav ako nový sused, požiadaj ju, aby mala nejaký čas strpenie a že by si si prial, aby vaše susedské vzťahy boli tolerantné. Pochváľ ju aká je starostlivá, (bude sa cítiť na koni, zároveň ju to obmäkčí a zmení k tebe tón a celkový prístup). Istotne si vypočuješ kázanie, vytrp to,ak by veľ kvákala, snaž sa odpútať reč napríklad či náhodou nevie kde je kľúčová služba a porúčaj sa.

Zaručene tým len získaš; aj keď si myslíš svoje, nikdy si zvedavú babu do bytu nevpúšťaj.
V prípade že by zaujala útočné stanovisko a vyhrážala sa ti ďalej, odporuč jej aby sa presťahovala do rodinného domu, kde bude mať kľud. Tiež ju upozorni, že pokiaľ ti bude strpčovať život, stretnete sa na súde.


10.
označiť príspevok

Chiara
   5. 7. 2013, 08:45 avatar
Ako riešiť susedskú hádku?
- radí Karol Kleinmann, psychológ

Základným pravidlom je, aby ste bez slova odišli z miesta konfliktu hneď v zárodku a nenechali ho stupňovať.
- Cieľom agresívneho jedinca nie je dohoda s vami, ale vaša totálna porážka, a to za použitia verbálneho alebo fyzického útoku.
- Ak agresora odignorujete a predmet vášho sporu zaradíte medzi menej dôležité veci, agresor, ak nie je psychicky narušený, pochopí, že nemáte záujem riešiť spor spôsobom, ktorý on navrhuje.
- Ľahší agresívny typ - patria sem kričiaci jedinci, ktorí svojím hlasným prejavom chcú dosiahnuť určitú výhodu vo vzájomnom spore. Sú to väčšinou jednoduchšie osobnosti, ktoré nevedia reálne odhadnúť vzniknutú situáciu a myslia si, že vyhráva ten, kto bude hlasnejšie kričať.
- Osoby s traumou - ide o osoby s určitými traumatickými skúsenosťami z detstva alebo doterajšieho života, kde vždy prehrávali a práve na malichernom susedskom spore chcú vybojovať svoje prvé víťazstvo.

Čo na nich platí: Na obe skupiny platia pokojné a pekné slovo, malá pochvala, resp. malý ústupok a spor sa zvyčajne urovná.

- Agresor - táto skupina ľudí je už pomerne nebezpečná, najmä ak u nich prevláda tzv. deštruktívna agresivita, čiže evidentná snaha toho druhého fyzicky alebo psychicky poškodiť. Najnebezpečnejší sú chladní agresori, ktorí príliš neprejavujú emócie, ale ich činy hovoria samy za seba (usmrtenie domácich zvierat, rozhadzovanie nebezpečných predmetov v blízkosti domu).
Čo na nich platí: Ak sa prejavia, ich činy by ste nemali nechávať bez povšimnutia a mali by ste ich minimálne konzultovať na príslušných inštitúciách zriadených na tento účel.
Kto ešte býva vedľa nás?

- Sliedič - stojí za záclonou, pri dverách a sleduje všetko dianie. Má presný prehľad, čo sa kde deje.
- Klebetník - zastaví vás pri každej príležitosti a úlisne sa pýta na deti, partnera a prácu. Všetko, čo sa dozvie, hovorí všetkým.
- Párty zviera - otravuje vás tým, že púšťa nahlas hudbu alebo robí hlučné párty až do skorého rána.
- Alkoholik - keď sa vracia z krčmy, spieva, padá na schodoch a nadáva, keď nemôže trafiť kľúčom do dierky. Potom sa z bytu ešte dlho ozývajú krik, hádky a často i náznaky násilia.
- Diktátor - upozorňuje vás na neumyté schody, stopy od blata po vašom psovi. Prekážajú mu aj vetvy stromu na jeho parcele.
- Čudák - nezdraví, len škodí. Poleje váš záhon s jahodami nejakou chemikáliou, poškrabe vám auto či kopne do vašej mačky.
- Smradliak - znáša domov najrôznejšie veci, ktoré nájde v odpadkoch. Často chová viacero zvierat.
- Ignorant - môžete mu vyčítať čo chcete, on len prikyvuje, ale neurobí nič, aby problém vyriešil. Je mu to jedno a ďalej si žije po svojom.(blesk)

www.cas.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


11.
označiť príspevok

zajomato
   5. 7. 2013, 09:33 avatar
ďakujem priatelia za dobre mienené rady, urobim čo bude možné, chcem mať pokoj, nemám rád konflikty a ak sa dá im vyhnuť volím túto cestu, budem vás priebežne informovať o ďaľšom priebehu, prajem vám pekný voľný dneň aj celý víkend
Súhlasí Chiara


14.
označiť príspevok

marcela154 žena
   5. 7. 2013, 10:45 avatar
odporucam zvukovu izolaciu stien, ja to mam a pomohlo to, nepocujem inych a oni nepocuju mna.


16.
označiť príspevok

zajomato
   6. 7. 2013, 09:22 avatar
marcela, problém nie je v tom, že by mne prekážali nejaké zvuky od susedov, ale suseda neznáša keď si v kúpelni pospevujem


17.
označiť príspevok

Jacobs
   6. 7. 2013, 09:29 avatar
A prečo si išiel bývať do paneláku? Mal si si kúpiť byt na samote a mal by si po problémoch.

Ja by som Ti tiež krkom vykrútila, keby si býval nado mnou a jačal pod sprchou. A tiež by som od radosti neplesala, keby si mi pravidelne vytriasal svoje blchy z perín na moju lódžiu.

Veď sa už uvedom! Bývaš v paneláku a to vyžaduje istú hladinu tolerancie.


18.
označiť príspevok

zajomato
   6. 7. 2013, 09:34 avatar
jakobs, už tvoj príspevok priam prekypuje toleranciou
Súhlasí Chiara


19.
označiť príspevok

Jacobs
   6. 7. 2013, 09:45 avatar
Že? Tak si ho zober k srdcu a zamysli sa, či nerobíš niekde chybu                


20.
označiť príspevok

Alice in Wonderland žena
   6. 7. 2013, 09:52 avatar
20. robi
namiesto jodlovania v kupelni by si mal kupit gitaru a vyspevovat susede pod oknom,
mozno by mu za odmenu hodila par vajglov:o)))
Súhlasí Jacobs, zajomato


21.
označiť príspevok

Jacobs
   6. 7. 2013, 10:03 avatar
A keby si kúpil bubny a bubnoval 3 hodiny denne (najlepšie v noci), možno by aj sama, dobrovoľne a rada odišla z tohto sveta a on by si už nemusel robiť vrásky.


22.
označiť príspevok

Alice in Wonderland žena
   6. 7. 2013, 10:06 avatar
21.alebo rovno heligon a zahrat ti v noci Třešňové květy  


23.
označiť príspevok

Jacobs
   6. 7. 2013, 10:09 avatar
Škoda peňazí!   To by urobil iba raz a nasledujúceho rána by sa už nedožil  


24.
označiť príspevok

Alice in Wonderland žena
   6. 7. 2013, 10:14 avatar
23. mam to zivo pred ocami,ako si zajamata pritisnes k hrudi a vazne sa ho spytas,
ci by si nechcel kupit chalupu v Dobrohosti:o)))
Súhlasí zajomato


25.
označiť príspevok

Jacobs
   6. 7. 2013, 11:36 avatar
Skoro mi sopeľ vybehol od smiechu   Za odmenu jednu z môjho džoboxíku   
http://www.youtube.com/watch?v=DBkGcf8dG_U Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


26.
označiť príspevok

Alice in Wonderland žena
   6. 7. 2013, 11:46 avatar
26.ja tebe jednu od Choze-pepajza:o)
*
http://www.youtube.com/watch?v=jk4IrRYV-rU Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


30.
označiť príspevok

Chiara
   7. 7. 2013, 18:58 avatar
19,
jaKObs,
nezaškodilo by ti, keby si 2x zvážila čo napíšeš, neviem či sa snažíš byť vtipná, ale tvoje mentorské maniere kypia sprostosťou.


32.
označiť príspevok

Jacobs
   7. 7. 2013, 19:40 avatar
Akou? Čo je na tom príspevku sprosté?


27.
označiť príspevok

zajomato
   7. 7. 2013, 07:43 avatar
nerozumiem po maďarsky, ale ďakujem


31.
označiť príspevok

Linda žena
   7. 7. 2013, 19:25 avatar
zajomato, mojej susedke..ktorá mi tiež robila prieky stačilo povedať:..Prečítajte si Domový poriadok, ktorý je vyvesený na prízemí..podľa neho od rána 6:00 do 22:00 môžem si v byte naháňať aj také opice ako ste vy...
Ovšem. tam je psáno aj dáno: Prášenie drobných vecí len z chodbových okien a že dym z jej cigarety ide do môjho bytu..keď mám otvorené okná..nuž čože narobím?..aj keď v Domovom poriadku sme spoločne odsúhlasili fajčenie na chodbe s tým, že vetráky okien budú otvorené a fajčiari sa postarajú, aby pred búrkou okenné vetráky boli zavreté v opačnom prípade poškodenie chodbových stien opraviť na vlastné náklady...


28.
označiť príspevok

Aranjes žena
   7. 7. 2013, 10:57 avatar
Tak ja by sem sa s tú starú sépiú najprv pokúsila dorozumjet sa nejak normálne,kultúrne /konec koncú ,aj ona býva v činžáku a též robí to ,co sa nelúbi druhým/ a keby to nezabralo, tak ju chytím pod krk a dúrazne jí povim ,že ked okamžite neprestane otravovat, tak jí toho vajgla z cigarety,kterej dým mi otravuje život,zadusím na čele a další odvetné akcie budú následovat! :p


29.
označiť príspevok

Alice in Wonderland žena
   7. 7. 2013, 11:02 avatar
28. ja bych zase v ramci medziludskych vztahu naucila zajamata balit krosanty,aby sme si na znak druzby mohli jedneho dat
a popol otrasat do plechofky na susedinej parapete:o)))
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 18:47,  Ak by som ti mohol pomoct tak sa spytaj svojich rodicov preco ta splodili Mozno na nieco prides...
dnes, 18:46,  Kúp si novú ;)
dnes, 18:46,  Neviem si poradiť so zažltnutou plastovou WC doskou.Je to pravdepodobne od nejakého...
dnes, 18:46,  Pridáte sa?...
dnes, 18:45,  Je az tak tazke UVERIT ? nO ZREJME ANO ,,,,
dnes, 18:45,  Dovolenka NAKAnárskych ostrovoch...
dnes, 18:44,  A niktory sa doziju 90 rokov a jebu na boha lebo si myslia ze su neandrtalci ktory sa vyvynuli z...
dnes, 18:43,  Niektoré deti sa nestihnú poďakovať za život, lebo umrú vo veku 3 týždňov.
dnes, 18:42,  Teda ani nie tak MŇA ako vesmír, lebo mi stále podsúva otázku: NAČO ŽIŤ ;) Ako by si...
dnes, 18:41,  Jedem mudry muz raz povedal -Ak si si vedomi sam seba mal by si podakovat Bohu za zivot Lebo...
dnes, 18:41,  (22) Havran, my skôr narodení si stále zreteľne uvedomujeme porekadlo našich predkov, že...
dnes, 18:41,  Osvietený, prestaň spamovať ;)
dnes, 18:41,  Davaju na belsate , ze v celach 2 x 2 urcenych pre 3 zadrzanych bolo po 35 ludi . Hitlerovci...
dnes, 18:41,  OZNAM! Komunisti. Cool ľudia, ktorých srdce je na správnom mieste! Vpred! KONIEC...
dnes, 18:40,  Nakoľko sa vraví, že je len jeden boh na svete, tak práve ten je zároveň i bohom...
dnes, 18:40,  OZNAM! Ako píše náš koľega z červenej vetvy, Karol Ondriaš v každom druhom poste:...
dnes, 18:39,  Nie, pretože nie je žiaden počiatok. Je len sústavný vývoj, od jednoduchších primátov k...
dnes, 18:38,  bohovia mora neba zeme lasky hnevu a podobne A este mali aj NEZNAMEHO boha co ty na to ? Cital...
dnes, 18:37,  Greci si vytvorili z emocii svojich takzvanych bohov , Uz im chybal aj boh zachodovej misy*13
dnes, 18:37,  Demonštranti v Bielorusku objímajú ozbrojených policajtov, ktorí strážia sídlo vlády....
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Úspešný muž je ten, ktorý zarobí viac, než stačí minúť jeho žena. Úspešná žena je tá, ktorá si takého muža dokáže nájsť.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(111 368 bytes in 0,288 seconds)