Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Ako a kedy presne nastal povod zivota na zemi

54
reakcií
331
prečítaní
Tému 6. apríla 2019, 21:26 založil Bijjou.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Bijjou žena
   6. 4. 2019, 21:26 avatar
ako a kedy presne nastal povod zivota na zemi, je predmetom vyskumu. vzhladom na zistenia sa cesta z anorganickej chemie k jednoduchym bunkam da rozdelit do styroch krokov.

1, tvorba organickych molekul.
tento krok je najjednoduchsie zrekonstruovat a tiez najlepsie preskumat. pokial su vo vychodiskovych materialoch spravne prvky ( vodik, kyslik, uhlik, dusik, sira a fosfor) za takmer vsetkych podmienok ( prostredie, pritomnost katalyzatorov..) sa pod energiu dodavaju zakladne materialy zivota. tj aminokyseliny , cukry a vznikaju dalsie dolezite molekuly . otazkou je ale predovsetkym, ake podmienky prevladali prave na mladej zemi.

2, tvorba polymerov. najdolezitejsimi molekulami v zivych org. ( DNA, proteiny a atd) su retazove molekuly - polymery. ktore sa museli z molekul ( monomerov) vytvorenych v prvom kroku. podmienky ktore podporuju tuto reakciu za abiotickych podmienok , je dodavka energie a nepritomnost vody. ( ale voda tiez sluzi ako rozpustadlo) vyskum sa najmä zaobera kde mohli byt tieto podmienky dane , najcastejsie vyskytujuce scenáre su - a, hlboke morske hydrotermalne vrty. mnoho materialu ktory sa tam vyskutuje mohol sluzit ako katalyzator polymerizacie a je tu dostatok energie vo forme tepla. na tychto miestach ziju aj najjednoduchsie zname organizmy a su dostupne aj vhodne edukty na vyrobu energie.

b, morsky lad. krystalove struktury v nom tiez podporuju polymerizaciu, tiez stabilizuju aminokyselinove retazce nizkymi teplotami. vo vedeckom ladovom boxe sa doteraz vyrobili najdlhsie umelo vytvorene aminokyselinove retazce.

3, tvorba bunkovych membran . ako zakladne materialy pre membrany boli prve pravdep. mastne kyseliny alebo proteiny produkovane v prvych dvoch krokoch. tvorba membran je tiez podporovana krist. strukt. pri hydro. pramenoch a morskom lade. ktore su vyssie zmienovane.

( zaujimavostou vyskumu je predovsetkym spravanie proto - buniek tj bunkovych embran bez obsahu ktory bol umelo vyrobeny . tieto "jedia" tym ze absorbuju extra bunkovy material zo svojho prostredia a rastu s nim. az kym nenastane pucanie a delenie. ( je ale tiez mozne ze prve zivocichy boli koncentrovany roztok nukleoych kyselin a proteinotv, nie buniek )

4. tvorba metabolickych a replikacnych systemov. toto su zakladne rysy ktore charakterizuju zive bytosti. v sucasnosti disponujeme zisteniami , ze skory zivot bol pravdepodne zalozeny na urcitych molekulach RNA , a ribozymoch. ktore su druhom multitaskingovych molekul, ktore mozu obsahovat gen. info. a posobit ako enzymy ( biologickeü katalyzatory)

zjednodusene povedane to znamena ze ribozymi mozu ovplyvnit proteiny a nukleove kyseliny , ktore potom preberaju funkciu v bunke a niektore ribozymi sa mozu mnozit aj same. postupom casu sla uskutocnila slpecializacia nukleovych kyselin a proteinov . RNA bola pouzita len pre gen. skladovanie a neskor bola nahradena katalyticky inaktivnou DNA a proteinom bola pridelena uloha katalyzovat metabolicke procesy, z ktorych bola ziskana energia pre rast a proliferaciu bunky .
vecsina replikacii v DNA je v sucasnosti tiez katalyzovana proteinmi ale ribozymi stale vykonavaju niektore z klucovych funkcii v bunke . miera do akej sa jednoducsie nukleove kyseliny , ako napr PNA, TNA alebo GNA objavili pred RNA je kontroverzna , pretoze prirodzene synteticke drahy nie su na mnohych miestach zname.

PS, samozrejme ze toto je obrovsky zjednoduseny vyklad . treba mat znalosti z. biochemie a molek. biologie


2.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   6. 4. 2019, 21:54 avatar
To nie je výklad, ale len zbožné prianie bez postupu a popisu, ako.... Podmienky a potrebné stavebné prvky nie sú výsledná stavba. Prítomnosť rôznch druhov molekúl a atómov pohromade spôsobí vznik rôznych chaotických kombinácii, nie špecifických ako v biosfére. Napríklad Replikátory musia byť umiestnené v špecifickom prostredí, v ktorom sa nachádzajú len tie prvky, ktoré potrebujú ku svojej replikácii. Náhodné procesy však niesu schopné vytvoriť takýto koncentrát presných prvkov. Nexistuje tam ani proces schopný dlhodobo udržovať takéto prostredie. -Malá úprava molekuly replikátora alebo zmena prostredia, znamená KONIEC REPLIKOVANIA a tým aj zánik domnelej cesty k životu. V RNA sa musia presúvať vždy len bázy ako celky. Náhoda ale nieje schopná tieto celky rozpoznať. Preto by rýchlo došlo k poškodeniu i samotných báz, ktorých štruktúra je nevyhnutná k tvorbe repliky negatívu, pomocou procesu zvaného "komplementarita báz". Z toho vyplýva, že k tomu je nevyhnutné, aby všade naokolo bol dostupný koncentrát všetkých 4-och báz v dostatočnom množstve. Takej selekcie a čistoty však nieje náhoda schopná. -Replikovanie RNA neprebieha samovoľne, ale robí ho enzým RNA-polymeráza. (...zložitý nanostroj...) To je zároveň dôvod, prečo replikovanie v bunke prebieha, ale v "prapolievke" na pradávnej zemi by vôbec neprebiehalo. Neexistuje žiaden nebiologický prírodný proces, toho schopný. -Dokonca aj tak "jednoduchá vec", akou je "nadpájanie nukleotidov DNA" pri replikácii, je nesmierne zložitý proces - a preto ho riadi nanorobot (enzým) - "DNA polymeráza". (...v prípade RNA je to RNA-polymeráza).


3.
označiť príspevok

Bijjou žena
   6. 4. 2019, 21:56 avatar
2. co pises, chces povedat ze som sprosta ?


6.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   6. 4. 2019, 22:00 avatar
Napísal som odpoveď k článku tak, aby jej rozumeli aj iní. Poznám toto zbožné prianie evolučných ideológov. Prianie je otcom myšlienky, nie seriózny vedecký výskum.


10.
označiť príspevok

Bijjou žena
   6. 4. 2019, 22:02 avatar
6. no dobre, tak som si nieco zle precitala, alebo ja neviem kde je chyba . asi zacinam mat problem s pametou


35.
označiť príspevok

0svietený muž
   6. 4. 2019, 22:40 avatar
My američania, ktorí práve oddychujeme po celodennom klčovaní kriakov, sa skôr domnievame, že chyba nie je v prijímači, ale vo vysielaači.             


37.
označiť príspevok

Scarletta žena
   6. 4. 2019, 22:43 avatar
35. aha, a co ked sa mylim ja tymto sa davno nezaoberam


44.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   6. 4. 2019, 22:49 avatar
V slobodnom vysierači?    


51.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   6. 4. 2019, 23:00 avatar
dutí motorkári sa majú ešte čo učiť    


40.
označiť príspevok

Romankoooooo muž
   6. 4. 2019, 22:45 avatar


4.
označiť príspevok

Nadja žena
   6. 4. 2019, 21:57 avatar
Ty vieš o postupe Boha oveľa menej, ako ona o postupe evolúcie


5.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   6. 4. 2019, 22:00 avatar
Vie, že človeka uplácal z hliny


8.
označiť príspevok

Bijjou žena
   6. 4. 2019, 22:01 avatar
5. vypadni spammovat a pokecovat na svoje forum.


11.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   6. 4. 2019, 22:03 avatar
Z prachu. Pisateľ tejto pravdy v tej dobe ešte nevedel, že prach Zeme obsahuje atómy, z ktorých je zložený i náš organizmus. Pretože túto pravdu povedal pisateľovi knihy Genesis sám Tvorca.  


13.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   6. 4. 2019, 22:05 avatar
A ženu vyrobil z rebra


14.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   6. 4. 2019, 22:06 avatar
Môže byť.  


16.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 4. 2019, 22:09 avatar
A Kain si vzal manželku z cudziny. 

Pričom všetky tie rozprávky sú zbytočne, lebo nastala potopa, a celý proces nastal opäť. Noe s manželkou neustále sexovali, sexovali aj ich 3 synovia s 3 manželkami, aby zaplnili zem veľkým počtom ľudí. Jednoducho alfasamci a alfasamičky.


17.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   6. 4. 2019, 22:10 avatar
Kain seksoval s opicami


22.
označiť príspevok

Bijjou žena
   6. 4. 2019, 22:13 avatar
17. a vznikol si z toho ty. choj uz do pecka spammovat.


21.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   6. 4. 2019, 22:13 avatar
Adam s Evou mali okrem Kaina, Ábela a Seta ešte ďalších synov a dcéry. www.obohu.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Noe a jeho synovia na to mal dosť času.  


23.
označiť príspevok

Nadja žena
   6. 4. 2019, 22:15 avatar
Už dávnejšie vieme, ako vznikla povesť o zrode z Adamovho rebra, je to zámena významu slov...

"Najzaujimavejšie porovnávanie sa týka stvorenia Evy z Adamovho rebra. Prečo z rebra a nie z inej časti Adamovho tela? Eva znamená "matka všetkého žijúceho", tá, ktorá dáva život. Podľa sumerskej básni bol jedným z chorých orgánov Enkiho aj rebro. Sumérske slovo pre "rebro" je "ti", "Nin-ti" je "pani rebra". Avšak sumersky výraz pre "ti" znamená aj "dávať žiť". Meno "Nin-ti" teda znamená, "pani, ktorá dáva žiť" = "pani rebra" akousi slovnou hračkou. Bola to jedna z najstarších slovných hračiek, ktorá bola prijatá a zvečnená v biblickom vyprávaní o raji. Hebrejský výraz pre "rebro" nemá však nič spoločné s výrazom pre "tú, ktorá dáva život". Nielen sumerológ Kramer, aj franc. klínopisec Scheilem poukázal na to. V básni sa uvádza, ako Matka zeme privedená líškou k chorému Enkimu liečila jeho 8 chorých orgánov včítane rebra tak, že zrodila 8 bohýň. Napr. "brat, čo ťa bolí? "Zub". Bohyňu Ninsutu som pre teba zrodila. Atď. Brat, čo ťa bolí? " Moje rebro ma boli". Bohyňu Nin-ti (bohyňu rebra) som pre teba zrodila.
Pri ďalšom šírení, preklade a prepisovaní sa bohyňa, ktorá dáva žiť ( slovná hračka: bohyňa "rebra", t.j. Eva stala bohyňou vzniklou z "rebra". "


25.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   6. 4. 2019, 22:16 avatar
Neber fotónkovi jeho vieru


29.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   6. 4. 2019, 22:20 avatar
čím ju berie?  
Súhlasí ondrej61


27.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   6. 4. 2019, 22:19 avatar
Evidentne to bolo naopak. Príbeh "Nin-ti" je skomolenina pôvodnej správy od Noacha, ktorá má hlavu a pätu.


31.
označiť príspevok

Romankoooooo muž
   6. 4. 2019, 22:27 avatar
8 chorych organov su energ. centra tzv cakry.


7.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   6. 4. 2019, 22:00 avatar
Nepotrebujem dokonca poznať ani postup výroby CPU aby som vedel, že ho niekto vyrobil.


9.
označiť príspevok

Nadja žena
   6. 4. 2019, 22:01 avatar
To je jasný... a v prípade života to bola evolúcia, konečne sme sa v niečom zhodli


12.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   6. 4. 2019, 22:05 avatar
Náhodné procesy generujú chaos a nie poriadok, informáciu. Preto sa nezhodneme.


15.
označiť príspevok

Nadja žena
   6. 4. 2019, 22:07 avatar
Čo sem ťaháš postup, hore si napísal, že ho poznať nemusíš


18.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   6. 4. 2019, 22:11 avatar
Lebo vznik objektov obsahujúcich veľké množstvo špecifickej informácie činnosťou inteligentných tvorcov pozorujeme. Vznik takýchto objektov bez činnosti inteligentných tvorcov nikto nikdy nepozoroval. Mimoriadne tvrdenia vyžadujú mimoriadne dôkazy, preto musíš dodať postup.


20.
označiť príspevok

Nadja žena
   6. 4. 2019, 22:13 avatar
Vznik ťažkých prvkov je veľmi špecifický, postupný a zložitý, ale predsa vieme, že naň nijakú inteligenciu netreba.


24.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   6. 4. 2019, 22:16 avatar
Bolo treba inteligenciu pri stvorení výstavbového princípu atómového jadra a obalu. Pri stvorení vlnovo-časticového dualizmu, elektrickej sily, jadrovej sily..... Bolo toho treba dosť. Keď nemáš toto, nemáš vznik ťažkých prvkov (ani ľahkých).


32.
označiť príspevok

Romankoooooo muž
   6. 4. 2019, 22:32 avatar
nahoda neexistuje a chaos tiez nie. Za tzv chaos moze nedokonalost nasho vnimania.


33.
označiť príspevok

Bijjou žena
   6. 4. 2019, 22:37 avatar
32. mas nato aj nejake dokazy, alebo tomu len veris ?
Súhlasí ondrej61


34.
označiť príspevok

Romankoooooo muž
   6. 4. 2019, 22:38 avatar
musis verit ze dokaz mam ????


36.
označiť príspevok

Scarletta žena
   6. 4. 2019, 22:41 avatar
34. pytam sa ci mas alebo nemas ?


38.
označiť príspevok

Romankoooooo muž
   6. 4. 2019, 22:43 avatar
ved pisem ze musis verit ze mam.


41.
označiť príspevok

Scarletta žena
   6. 4. 2019, 22:45 avatar
38. verit mozem aj na velkonocneho zajaca
Súhlasí Romankoooooo


42.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   6. 4. 2019, 22:48 avatar
S tým mal problém aj Einstein. Žiaľ veda stále viac potvrdzuje, že náhodnosť a chaos ležia v samotnej podstate sveta, kvantovej mechanike: www.osel.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


45.
označiť príspevok

Scarletta žena
   6. 4. 2019, 22:50 avatar
42. ty ma nestvi uz dnes, lebo sem hodim makroevoluciu


47.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   6. 4. 2019, 22:51 avatar
Hádž.


49.
označiť príspevok

Scarletta žena
   6. 4. 2019, 22:58 avatar
47. nemam na teba nervy  


48.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   6. 4. 2019, 22:53 avatar
Zuzana nehnevaj ma lebo rozputam velku slovensku revoluciu  


50.
označiť príspevok

Scarletta žena
   6. 4. 2019, 23:00 avatar
48. marjajozef, hodte na nej sííííííit  
Súhlasí ondrej61


52.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   6. 4. 2019, 23:02 avatar
Čože, zas tu oxiduje ten ruský Fantagíro?   
Súhlasí Scarletta


53.
označiť príspevok

Scarletta žena
   6. 4. 2019, 23:07 avatar
52. ako zas, furt  
Súhlasí F=G.m1.m2/r^2


54.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   6. 4. 2019, 23:40 avatar
Dnes ho museli riadne ostriekať vodou.    
Súhlasí Scarletta


55.
označiť príspevok

Scarletta žena
   8. 4. 2019, 02:33 avatar
2. v prapolievke je pravdepodobnost k nule zeby sa v nej vobec "nahodne" vytvorila molekula "eLka " . vsakze ale aj keby , napriek tejto pravdepodobnosti nahodnej genezy sa tento protein vytvoril sam od seba, aj tak sme naozaj stale svetelne roky od bunky . je to tazke


19.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   6. 4. 2019, 22:12 avatar
s toho jasne vypliva ze zivot na zemi ma stvoritela


26.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   6. 4. 2019, 22:16 avatar
Preco sa tomu tak silou mocou branite ved vidite ze je to tak nieco nepredstavitelne zlozite a komplexne pracujuce v tak miniaturnych rozmeroch a s takou presnostou ze len zmyslov zbaveny si moze mysliet ze to vzniklo nahodou ze pleskol blesk a bol zivot


28.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   6. 4. 2019, 22:19 avatar
Zuzana mali ste to predsa v tej brožuře


30.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   6. 4. 2019, 22:25 avatar
Zuzana nato ze si pravnicka ti to celkom pali aj vo fyzike len prosim ta uz nevyslovuj taku sprostost ze rusko je nepriatel kusni si radsej do jazyku dobre madam Čaput


39.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   6. 4. 2019, 22:44 avatar
Skuste tie svoje teorie nejako zapasovat do toho co uz vieme a to ze zivot je vecny a ze vy ste tu od pociatku ste zdrojova energia ste castou tej inteligentnej energie ktora vyplna cely vesmir a ktora nijako nepribuda a nijako neubuda len meni formu. A pokial existujete teraz je nepopieratelny fakt ze vzdy ste existovali a vzdy existovat budete nemozete nebyt to nie je mozne ste tu od pociatku a ste vecny teraz vsak po prvykrat v hystorii prichadzate do bodu kedy si dokazete uvedomit sameho seba ako nieco vecne


43.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   6. 4. 2019, 22:48 avatar
Evolucna teoria je v poriadku pokial pripustite ze zivot ako taky ma stvoritela ktory urcil pravidla a potom bol uz len pozorovatel


46.
označiť príspevok

Scarletta žena
   6. 4. 2019, 22:51 avatar
v tom. prip. som deista
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 14:44,  Aj ty by si bol ľahostajný k synovi, keby si ho nechal podpáliť dom? ;)
dnes, 14:43,  Veľa kecal inak by sa hompalal pri spolusudruhoch
dnes, 14:41,  Možno v tvojej fantazii nenavidím kadečo .
dnes, 14:41,  Môžeš pichať tvojho milenca v kriminale do zadnice siskara Bavolára . Bude sa ti klzať s...
dnes, 14:40,  Čiže aj Boh je ľahostajný k nám? ;) Keď akceptuje naše životné cesty? ;)
dnes, 14:40,  Neskoro pred platením výživneho , tisícov dlhov voči zdravotnej poistovne a exekuciam...
dnes, 14:38,  Nepotrebujem si dvíhať ego lebo ho mám maximálne ;)
dnes, 14:38,  To je ako? ;)
dnes, 14:37,  mám pocit ze boh myslí symetricky.
dnes, 14:33,  63. mna len zaujíma psychológia ludí . a trochu aj, či si tymto dvíhaš ego a pred kym
dnes, 14:33,  Ľahostajnosť je to, čo si popísal v príspevkoch 324, 335 a ďalších. *05
dnes, 14:31,  5. teóma ešte nespracoval vašu predchádzajúcu vymenu názorov ;) serieš ho, čo uz ;)
dnes, 14:31,  Ľahostajnosťou si to označil ty ;) Ja som povedal, že je pre mňa dôležité aby sa sama...
dnes, 14:30,  Láska je nezlučiteľná s ľahostajnosťou. *05
dnes, 14:30,  Určite nemá, ale tebe to nedá a musíš ;)
dnes, 14:29,  Zmizla mi realita, nebolo už nič len JA SOM bol ;)
dnes, 14:29,  61. rozmyšlam do akej miery si cvok, či má vobec zmysel sa s tebou bavit ;)
dnes, 14:28,  Nechápeš ako ďaleko až môže zájsť láska, čo? ;)
dnes, 14:28,  svojho sveta. *05
dnes, 14:27,  Strašné... A toto tu máme na fóre. *22 *05
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Keď vás práca začína naozaj baviť, znamená to, že ju pravdepodobne robíte zle.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(144 657 bytes in 0,473 seconds)