Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Aké modlitby sa máme modliť o 15.00 h na príkaz Pána Ježiša Krista

24
reakcií
6190
prečítaní
Tému 12. októbra 2015, 22:12 založil lea_pragmaticka1.

podobné témy:1.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   12. 10. 2015, 22:12 avatar
Modlitby v hodine Božieho milosrdenstva

Medzi početnými zjaveniami týkajúcimi sa úcty k Božiemu milosrdenstvu sa len dve týkali jeho ďalšej formy – Hodiny milosrdenstva. Prvé z nich sa odohralo v októbri 1937 v Krakove. Ježiš vtedy Faustíne prikázal, aby o tretej popoludní uvažovala o jeho umučení, osobitne o odpustení okamihu smrti, a aby vyprosovala Božie milosrdenstvo, najmä pre hriešnikov. Podľa Spasiteľovej vôle je táto hodina časom veľkej milosti a milosrdenstva, keď Ježišova štedrosť nemá hraníc.

O štyri mesiace Kristus pripomínal Faustíne, že o tretej hodine popoludní má zvelebovať Božie milosrdenstvo a prosiť za celý svet, osobitne za hriešnikov. Ježiš opäť zdôraznil, že je to hodina veľkého milosrdenstva, v ktorej možno vyprosiť od neho čokoľvek. Aby ju jeho tajomníčka lepšie a plodnejšie prežívala, dal jej konkrétne spôsoby modlitby v hodine

milosrdenstva : modlitbou Krížovej cesty, keby bola ťažkosť pomodliť sa tú, môže sa nahradiť krátkou adoráciou Oltárnej sviatosti, a ak ani to nie je možné, treba sa zahĺbiť do modlitby na mieste, kde sa v tej chvíli nachádza.

" O tretej hodine pros o moje milosrdenstvo zvlášť pre hriešnikov a aspoň na krátku chvíľu sa zahĺb do môjho umučenia, rozjímaj zvlášť o mojej opustenosti vo chvíli zomierania. Je to hodina veľkého milosrdenstva pre celý svet. Dovolím ti preniknúť do môjho smrteľného smútku. V tejto hodine nič neodmietnem duši, ktorá ma prosí pre moje umučenie ..."

"Pripomínam ti dcéra moja, že vždy ked budeš počut, ako hodiny odbíjajú tretiu, ponáraj sa celá do môjho milosrdenstva, zvelebuj a oslavuj ho, vzývaj jeho všemohúcnosť pre celý svet, a zvlášť pre úbohých hriešnikov, lebo v tej chvíli bolo otvorené dokorán pre každú dušu. V tejto hodine vyprosíš všetko pre seba aj pre druhých. Je to hodina v ktorej sa dostalo milosti celému svetu - milosrdenstvo zvítazilo nad spravodlivostou. Dcéra moja, snaž sa v tejto hodine vykonať si krížovú cestu, ak ti to dovolia povinnosti. Ak si nemôžeš vykonať krížovú cestu, tak aspoň na chvíľu vojdi do kaplnky a ucti si moje srdce, ktoré je plné milosrdenstva v Najsvätejšej sviatosti, a ak nemôžeš príst ko kaplnky, ponor sa do modlidby tam, kde si, aspoň na krátku chvíľu. Prajem si, aby každé stvorenie ctilo moje milosrdenstvo, ale najprv ty, lebo tebe som dal najhlbšie poznať toto tajomstvo."

Kňaz Rózycki uvádza tri podmienky potrebné k vyslyšaniu modlitieb, ktoré v tejto hodine prednášame :

v modlitbe sa treba obrátiť na Ježiša,

má to byť o tretej hodine popoludní,

máme sa odvolávať na cenu a zásluhy Pánovho umučenia.

Popri týchto podmienkach musia byť, samozrejme, splnené aj tri základné : predmet modlitby musí byť v súlade s Božou vôľou, modliť sa treba s dôverou a napokon po tretie, prosebník musí konať skutky milosrdenstva.

Prvá modlitba:

Ó, Krv a Voda, ktorá si ako prameň milosrdenstva vytryskla pre nás z Ježišovho Srdca - dôverujem v teba.

Druhá modlitba:

Ó, Ježišu, sám si sa podujal na také strašné umučenie za nás jedine z lásky. Spravodlivosť Tvojho Otca by bola odčinená jedným Tvojim povzdychom, a všetky Tvoje obety sú jedine dielom Tvojho milosrdenstva a nepochopiteľnej lásky...Keď si zomieral na kríži, obdaroval si nás večným životom. Keď si dovolil otvoriť svoj najsvätejší bok, otvoril si nám nevyčerpateľný prameň svojho milosrdenstva, dal si nám, čo si mal najdrahšie - krv a vodu zo svojho Srdca. Toto je všemohúcnosť Tvojho milosrdenstva, z neho nám plynú všetky milosti.

Tretia modlitba:

Ježišu, Pravda večná, Život náš, pokorne prosím a žobrem Tvoje milosrdenstvo pre úbohých hriešnikov. Najsladšie srdce môjho Pána, plné ľútosti a nepreniknuteľného milosrdenstva, pokorne Ťa prosím za úbohých hriešnikov. Ó, najsvätejšie Srdce, Prameň milosrdenstva, z ktorého vytryskujú lúče nepochopiteľných milostí na celé ľudstvo, pokorne Ťa prosím o svetlo pre úbohých hriešnikov. Ó, Ježišu, spomeň si na svoje horké umučenie a nedovoľ, aby hynuli duše vykúpené tak drahocennou Tvojou najsvätejšou krvou. Ó, Ježišu, keď rozjímam o tej veľkej cene Tvojej krvi, teším sa z jej veľkosti, lebo jedna kvapka by vystačila za všetkých hriešnikov... Ó, aká radosť horí v mojom srdci, keď vidím tú Tvoju nepochopiteľnú dobrotu, ó, Ježišu môj. Túžim priviesť všetkých hriešnikov k Tebe, aby oslavovali Tvoje milosrdenstvo na večné veky.

Štvrtá modlitba:

Ó, Ježišu rozpätý na kríži, pokorne Ťa prosím, udeľ mi milosť, aby som vždy, všade a vo všetkom verne plnil(a) najsvätejšiu vôľu Tvojho Otca. A keď sa mi bude zdať ťažké a namáhavé splniť Božiu vôľu, vtedy Ťa, Ježišu pokorne prosím, nech mi z Tvojich rán plynie moc a sila, a moje ústa nech opakujú: "Staň sa Tvoja vôľa, Pane".

Ó, Spasiteľ sveta, Milovník ľudského vykúpenia, ktorý v tak strašných bolestiach a mukách zabúdaš na seba a myslíš na spásu duší, najľútostivejší Ježišu, daj mi milosť zabudnúť na seba, aby som úplne žil(a) pre duše a pomáhal(a) Ti v diele spásy, podľa najsvätejšej vôle Tvojho Otca...

Piata modlitba:

Zomrel, si Ježišu, ale pre duše vytryskol prameň života a otvorilo sa more milosrdenstva pre celý svet. Ó, prameň života, nepochopiteľné Božie milosrdenstvo, obklop celý svet a vylej sa na nás.
www.zivcakova.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


5.
označiť príspevok

Wolfe muž
   13. 10. 2015, 07:51 avatar
Ono mniska asi nema problem modlit sa o tretej, ale co taky obycajny clovek co chodi do prace a je vtedy v praci alebo na ceste z prace?

Inak svagrina sa modlieva v hodinu Pana, niekedy mi pride, ze to taha az do extremu.. Obmedzuje seba a aj ludi okolo seba (napriklad mala ist so sestrou a s niekym na turu do prirody, ale zial zasahovalo to do tretej hodiny, tak sa to nekonalo atd.. toto je cisto len priklad... nehovoriac, ze je nervna ak o tretej hodine nema cas, aby sa mohla modlit)
Súhlasí bystrik


7.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   13. 10. 2015, 08:32 avatar
Wolfe správanie Tvojej švagrinej je mi náhodou sympatické, berie vážne spásu svojej duše aj duše neveriach alebo duše, ktoré najviac potrebujú Božie milosrdenstvo. Je to od nej pekné, máš pekný vzor v rodine, veľmi uvedomelá žena.


9.
označiť príspevok

Wolfe muž
   13. 10. 2015, 14:19 avatar
A co tento zivot?
Chapem modlit sa, ale nemala by sa starat aj on?
Nervnost na ostatnych a obmedzovanie seba a inych mi az take sympaticke nepride..
Prisla zo Stredneho Slovenska do Bratislavy za sestrou (manzelkou) a chcela odist hned o hodinku, aby doma stihla o tretej modlitbu Pana?

Inak neodpovedala si na zaciatok...


11.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   13. 10. 2015, 14:31 avatar
Wolfe - hádam sa sama umýva, oblieka, varí, upratuje a chodí do práce - tak sa stará, myslím to tvoju rodinu, tú pani. Teda pracuje. Ak to nejde o 15:00 h. tak sa nepomodlí, je to si myslím, ak má človek voľno alebo môže.


14.
označiť príspevok

Wolfe muž
   13. 10. 2015, 16:28 avatar
Nie, ja som myslel modlit sa o 15-tej vseobecne, pre nas vsetkych..

To so svagrinou som pisal schvalne do dalsieho odstavca, mimo toho, ako sa modlit v robote atd
Ona to v podstate este dieta (aj ked teda ma 20), no uz tento rok zacala chodit na vysoku, takze nie, nestara sa o seba, vsetko pre nu aj jej starsiu a mladsiu sestru robi mama...
Ide mi o to, ze o com je tento zivot, ak by sme sa mali len stale modlit..
Nie je mniska.. a hlavne mala by si mladost trochu uzit ( teraz nehovorim o nejakom flamovani alebo co, na take nic nastastie ani nie je, ale bavi ju priroda, atd


16.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   13. 10. 2015, 16:36 avatar
Život - je potrebné vedieť žiť. Každý žije ak vie a môže. Nikto sa nemodlí stále, venovať nejaký čas modlitbe je však podľa mňa správne a potrebné. Aha takže ona je vlastne ešte také väčšie decko, v tom dobrom slova zmysle, tak vidíš majú to podelené - ona sa pomodlí, jej mama porobí čo treba. Užiť si? Čo je to? Vonku posedieť, diskotéka, kino, prechádzka... veď aj ona má svoje záujmy čo ju bavia. Nemodlí sa stále a ak sa aj modlí viac, nie je to stratený čas a nie je to sebecké. Viac sebecké a viac by so vyčítala povaľačom pred telkou či pred PC.


17.
označiť príspevok

Wolfe muž
   13. 10. 2015, 16:48 avatar
Nikto sa nemodlí stále: iste, stale nie, len rano, vecer a hlavnu o 15 a potom este rozne, to uz neviem.. a samozrejme KAZDY den...

Uzit si - vedel som, ze to budes chciet hodit na diskoteku a posediet si, keby som tam hned neznegoval ten flam, tak aj ten by si tam asi dala..., bavi ju priroda, neviem ci este vie, ale vedela plno zivocichov a rastlin po latinsky, vedela ich zoradit podla celadi a druhov atd..

Ja neviem, ale pride mi nelogicke, ked pride 150 kilometrov, za svojou sestrou a kupit si topanky, aby tam ostala hodinku a hned 150 kilometrov naspat? Ked mozu pochodit Bratislavu, rozne veci?

Ona je dievca, nie mniska, ja si myslim, ze nic by nemalo zachadzat do extremu..
Milovat blizneho nie je len modlit sa a druheho..
Potom mozeme ostat vsetci modlit sa za druhych ale bez skoro akehokolvek kontaktu (maximalne v kostole)


18.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   13. 10. 2015, 16:51 avatar
Ona je predovšetkým vzácny mladý človek a veľmi nesebecký. Užiť si, rozflákať prachy, pohopsať kdesi, chodiť na výlety, zobrať pôžičku to dokáže každý - je to konzumný spôsob života vedúci do exekúcie. Som rada za ňu a ďakujem za ňu. Už off.


20.
označiť príspevok

Wolfe muž
   13. 10. 2015, 17:01 avatar
Vsimol som si, ze vsetko beries bipolarne.. bud len biela, alebo len cierna...
Bud je to modlitba, alebo je to zobratie pozicky, flakanie, flam, ozieranie sa a dobre ze nie branie drog a kradnutie..

Nic medzitym?

Parada vsetci nemodliaci sa o 15tej hodine su ludia chodiaci na vylety s pozickamim, rozflakanymi prachmi chodiaci kdesi pohopsat...
Ak si len tieto dve moznosti myslis o ludoch, tak ako si myslis, ze si blizko Bohu?  


19.
označiť príspevok

Wolfe muž
   13. 10. 2015, 16:54 avatar
Chcel som tym povedat, ze mi pride nespravne byt zamknuty na modlenie sa v urcitu hodinu..
Uz mi to pride ako Islam..
Vies ja nehovorim, aby sa nemodlila, moze sa aj ruzenec, ale podla mna by si to mohla casovo upravit tak ako to potrebuje. nie ze ma kotvu v strede dna... a tym padom nemoze pouzit cely den, pretoze len do a po ale ak je niekde, to sa ma vratit domov, pomodlit sa a vratit sa na povodne miesto?
Na to narazam...
A nehovoirim tiez, ze by sa nemala modlit o tej 15tej, ale nie kazducky den..
Proste uz mi to pride ako padnutie do zakona... Aj farizeji splnali pravidla do bodky, ale bolo to spravne?


21.
označiť príspevok

velasquez
   13. 10. 2015, 20:30 avatar
Kristus a jeho slova su viac ako co tebe pride, nezda sa ti Wolfe? Ako ti povedal veriaci, hod to truhlikovanie sliepkam.


22.
označiť príspevok

Wolfe muž
   14. 10. 2015, 02:07 avatar
Ty si modlis kazdy den v hodinu Pana, alebo si prisiel/la len rypat?

Ked ti poviem, ze sa mi zjavil Jezis a dal mi nejake nariadenia, uveris mi?
Problem je, ze teraz vidi Jezisa a Mariu ktokolvek.. Vizionar je ktokolvek (staci si otvorit M Rosa).. atd..


8.
označiť príspevok

bystrik muž
   13. 10. 2015, 09:03 avatar
Ako automaty, nie keď cítim, že teraz je ten čas, ale v presnú pozemskú hodinu...

"7A keď sa modlíte, nehovorte mnoho ako pohania, ktorí sa domnievajú, že pre svoju mnohovravnosť budú vyslyšaní. 8Nebuďte im teda podobní! Veď Boh, váš Otec, vie, čo potrebujete, skôr, ako Ho prosíte. " Matúš - 6. kapitola.


10.
označiť príspevok

Wolfe muž
   13. 10. 2015, 14:20 avatar
Este by ma zaujimalo, ci v Amerike prepocitavaju cas, tak aby vychadzal na Europsku tretiu hodinu..


2.
označiť príspevok

Shagara muž
   12. 10. 2015, 22:41 avatar
Pán Ježiš a ani jeho Otec neurčili ,čas kedy sa máme modliť. Aj ked z kontextu vyplýva ,že je dobrý zvyk sa modliť na začiatku dňa a ked ideme spať, alebo ked sme v pokušení a podobne. Sú na to prirodzené a rozumné podklady. Ale výsada rozprávať sa s Bohom,nie je podmienená časom,.....lebo modliť sa môžme hocikedy a všade.
A už vôbec Písma nezjavujú to,aké konkrétne modlitby máme "odriekať",recitovať. Mnohé modlitby z Písma sú len tým,čo nám poukazuje na to -o čo môžeme prosiť a i náznakom toho,že súčasťou modlitieb je prirodzene chvála i podakovanie Bohu. Modlitba "Otčenáš" je tiež len úkážkou toho,o čo sa máme usilovať,prosiť podla dôležitosti.
Modlitba je výsadou každého jednotlivca,/a každý sme iný,a máme rôzne problémy,...atd/a je to spontánny,osobný rozhovor s Bohom,.....a nie nejaký rituál,mechanické odriekavanie naučených modlitieb. Pátos,nasladkasté frázy a opakovanie modlitieb Boha neoslovuje!!!


3.
označiť príspevok

velasquez
   12. 10. 2015, 23:48 avatar
Ty vies snad viac nez Kristus ?


4.
označiť príspevok

Shagara muž
   13. 10. 2015, 00:27 avatar
3....nie!....len čítam Bibliu a počúvam slová Krista. Rád svoje tvrdenia doložím jeho slovami!


12.
označiť príspevok

velasquez
   13. 10. 2015, 16:18 avatar
Tebe sa Kristus zjavil povedal ti nejake slova?

Ano, Biblia je dokonala kniha a ano, napisal ju Boh, ale ani Abraham ju nemal. Ak si myslis, ze jedine co dokaze Boh je napisat dokonalu knihu knih.
Súhlasí lea_pragmaticka1


15.
označiť príspevok

Wolfe muž
   13. 10. 2015, 16:31 avatar
Hmm v biblii je ale napisane, ze je len jedno evanjelium a ked niekto zacne kazat ine, hoc by to bol aj anjel atd.. tak nech je prekliaty..
Takze ked niekto pride s niecim novym...?

Okrem toho, ktokolvek moze povedat, ze sa mu zjavil Jezis.. ako rozlisit to spravne?
Preco niektore zjavenia su kanonizovane a niektore nie, ak vsetky hovoria v prospech Jezisa resp. Marie?
Súhlasí Shagara


23.
označiť príspevok

Shagara muž
   16. 10. 2015, 21:23 avatar
12....ked inák nie,tak sa máme držať zdravého úsudku. Opakované modlitby môžme recitovať iba vtedy,keby mal dotyčný boh Alzheimera. Inak to nemá význam.
Teda,...Kristové slová/aj o modlitbe/ sú v Písme. A Abrahám osobne komunikoval s Bohom a určite mu nerecitoval opakované slová.
A máš pravdu,...Boh napísal dokonalú knihu,návodna šťastný a dlhý život pre ľudí a dal nám i mnoho iných vecí!


25.
označiť príspevok

Shagara muž
   16. 10. 2015, 21:34 avatar
12...a myslel som na jeho slová,teda na Bibliu. A nie,že by osobne mne niečo zjavoval. Myslel som ,že si to pochopil?! Z mojich príspevkov to vyplýva ,aj preto stále zdôrazňujem čítanie Písiem. A nie orientovať sa na pochybné a démonske zjavenia,posolstvá. Král Saul na to doplatil ked bol v Endore za čarodejnicou.


6.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   13. 10. 2015, 08:29 avatar
Shagara nadviažem na velasqueza - môže si dovoliť prísť alebo dávať odkazy alebo komunikovať Ježiš aj teraz v súčasnej dobe ak On chce a s kým chce?


13.
označiť príspevok

velasquez
   13. 10. 2015, 16:23 avatar
aha, Lea to uz napisala, pardon, som cital prispevky doradu
Súhlasí lea_pragmaticka1


24.
označiť príspevok

Shagara muž
   16. 10. 2015, 21:30 avatar
6....jednoznačne nie! Vyplýva to z jeho slov a z Písma. Jeho Otec nám dal všetko potrebné ,čo potrebujeme na záchranu vo svojom slove a nič nie je potrebné dodávať.
Z jedného Ježišovho podobenstva,/Lazár,boháč/ prosil boháč aby mohol ísť varovať svojich príbuzných a Boh mu na to odpovedal: "Majú Mojžiša a prorokov". Teda,že -"majú Písma" tie nech čítajú,tie ich dostatočne varujú. A poukázal,na fakt,že aj keby prišiel niekto zo záhrobia,tak aj tak to neveriacim nepomôže. Židia videli vela zázrakov a predsa zabili Ježiša.
To platí i na nejaké iné zjavenia a "inšpirované výroky". Písmo vraví,že nemáme ich počúvať a že sa máme držať výhradne Božieho slova. Lea,....Boh na nič nezabudol a nie je potrebné nič dodávať a dodatočne varovať.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 22:56,  https://scontent.fbts7-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/fr/cp0/e15/q65/122173098_197427861902733_24442323...
dnes, 22:54,  Idem radšej dokukať Liona, lebo inak tu by som zostala sama. .. *14 a ja sa už bojím tmy. *54...
dnes, 22:53,  Popros vašich, aby prišli vaši k našim a keď prídu vaši k našim, budú vaši u našich.
dnes, 22:53,  Oúúúúúúúújéééééééééééééééés. *53
dnes, 22:52,  Neviem kde to chovajuu. .. to je ešte mláďa tigraa. .. *50 *50 hiiija.
dnes, 22:49,  To chováš v paňeláku ? *11*11*12
dnes, 22:48,  No toto, čo som našla. .. respektíve, nie našla, ale zbadala. .. =o Dve moje...
dnes, 22:44,  Ema má mamu. Mama má danu. Tata, ten sa má. *03*03*03*03
dnes, 22:43,  Blek líves maťer ? *49*49
dnes, 22:43,  Aká čierna? *49*49*49*49
dnes, 22:43,  Hakumanatataaaa a tata má Emu a tá má mamu huhuhu ratatatratatat*54
dnes, 22:41,  https://cdn3.mycity4kids.com/images/article-images/web/headersV2/img-20200314-5e6c82c854626.png...
dnes, 22:34,  Lion trion king jú fak is it king long tájm, next tájm.
dnes, 22:34,  Lion trion king jú fak is it king long tájm, next tájm. *11*11
dnes, 22:34,  Ha kuna ma tataa. .. Ako sa máš čierna mysľa? .. *03 ..s roboškou to ide, či nie? ..
dnes, 22:32,  Na háku má tata? *06*06*06*06
dnes, 22:31,  Hakumanatataaaa. *14
dnes, 22:29,  Povědomo jaksi. .. *21 *03. .. no dobre. ..
dnes, 22:24,  4- nevzniklo delenie medzi veriacimi? Až tak vtipkovať nemusíš. Dovolím si tvrdiť, že v...
dnes, 22:20,  A mám ušetrené. *39*39*39 Niekedy som písal stupeň C a terazky °C*03*03*03*03
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Všetci sme iní, ale všetci sme si rovní.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(98 314 bytes in 0,210 seconds)