Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Agresívny pápež kritizoval ateistov, sekularisti reagovali....

24
reakcií
1358
prečítaní
Tému 17. septembra 2010, 19:04 založil fajer.

podobné témy:1.
označiť príspevok

fajer
   17. 9. 2010, 19:04 avatar
Zdroj: Radio Vatican / guardian.co.uk
Dátum: 17.9.2010

V príhovore Benedikt XVI. v Edinburgu kritizoval ateistov: „... Aj v našej dobe si môžeme pripomenúť, ako sa Veľká Británia a jej predstavitelia postavili proti nacistickej tyranii, ktorá sa snažila odstrániť Boha zo spoločnosti a mnohým upierala naše spoločné človečenstvo, najmä Židom, ktorí boli považovaní za nehodní života. Rád by som tiež pripomenul postoj tohto režimu voči kresťanským kňazom a veriacim, ktorí hlásali pravdu v láske, postavili sa proti nacistom a za svoj odpor zaplatili vlastným životom. Ak sa zamýšľame nad hrozbami ateistického extrémizmu dvadsiateho storočia, nemôžeme nespomenúť, že vylučovanie Boha, náboženstva a cností z verejného života vedie nakoniec k znetvorenému pohľadu na človeka i spoločnosť, a teda k „obmedzenej vízii človeka a jeho údelu"."

„... Kiež môžu všetci Briti naďalej žiť z hodnôt, akými sú česť, rešpekt a rovnováha, ktoré im vydobyli úctu a obdiv mnohých. Spojené kráľovstvo sa dnes snaží byť modernou a multikultúrnou spoločnosťou. Kiež si pri týchto podnetných úlohách uchová úctu k spomínaným tradičným hodnotám a kultúrnym výrazom, ktorých si agresívnejšie formy sekularizmu nevážia a ani ich netolerujú. Nech nedovolia (Briti) zatemnenie kresťanského základu, na ktorom stojí jeho sloboda, a kiež tento poklad, ktorý vždy dobre slúžil blahu národa, môže neustále formovať príklad jeho vlády a jeho ľudu vo vzťahu k dvom miliardám obyvateľov Commonwealthu aj veľkej rodine anglofónnych národov celého sveta."

Benedikt explicitne zavrhol militantný ateizmus a upozornil, že Británia bojovala proti ateistickému zlu stelesňovanému Adolfom Hitlerom.

Jeho vyhlásenie prinieslo okamžité zavrhnutie od humanistov a sekularistov a niektorých náboženských skupín. Terry Sanderson, predseda národnej svetskej spoločnosti, povedal: „Pápež sotva sa dočkal vystúpenia z lietadla a už útočil na sekularizmus".

Ďalej dodal: „Briti prijali sekulárnu identitu z vlastnej slobodnej vôle, ako možnú reakciu na ultra - konzervativizmus pápežstva a extrémizmus a tiež na niektoré formy prejavu islamu. Na sekulárnej identite Britov nie je niečo kritizovať, ale oslavovať."


2.
označiť príspevok

fajer
   17. 9. 2010, 19:07 avatar
s hlupáka len hlúposť vyjde....


8.
označiť príspevok

Vlado muž
   17. 9. 2010, 20:25 avatar
F: s hlupáka len hlúposť vyjde....

Napríklad aj vtedy, keď napíše nezmysel, že: "Richard Dawkins, nositeľ Nobelovej ceny".


3.
označiť príspevok

fajer
   17. 9. 2010, 19:09 avatar
Richard Dawkins, nositeľ Nobelovej ceny k návšteve pápeža v Británii
Zdroj: The Daily Mail
Dátum: 17.9.2010

„Pán Ratzinger, ako vedúca osobnosť na svete s druhým najväčším náboženským zlom nie ste vítaní u nás. Faktom je, že vaša cirkev nedávno „omilostila" Galilea (o štyri storočia neskôr) a nakoniec zrušila svoj historický antisemitizmus. Ale je naďalej sídlom mizogýnie.

Na takmer všetky otázky zaoberajúce sa sexom, antikoncepciou, populáciou a reprodukciou, váš postoj je neliberálny, nehumánny a nemorálny. Vaša propaganda tvrdí, že kondómy nechránia proti AIDSu. Je vedecky nepresná a vražedne cynická.

V trestnej veci znásilnených detí kňazmi ste uprednostnili pred justíciou blaho vašej cirkvi pred vašimi obeťami.

Choďte domov do svojho Mussolinim - zosnovaného kniežatstva a nevracajte sa."
Súhlasí ruwolf


6.
označiť príspevok

ruwolf muž
   17. 9. 2010, 19:19 avatar
Richard rulez.  


7.
označiť príspevok

Vlado muž
   17. 9. 2010, 19:51 avatar
Fajer, aj keď máš zdvihnutý prst na avatare, vidím, že aj tak na teba akosi neplatí. Dokedy tu chceš písať somariny? Sa konečne preber!
Súhlasí ruža


9.
označiť príspevok

fajer
   18. 9. 2010, 09:52 avatar
somarina ,je mäso zo somára,Vám zadubencom TREBA DENNE PRIPOMíNAť,že cirkev a jej predstavitelia sú zlo a nič užitočné pre ľudí nerobia...


10.
označiť príspevok

Vlado muž
   18. 9. 2010, 13:25 avatar
Fajer, je mi z teba zle. Keby si sa aspoň ospravedlnil, nestál by si za deravý groš, ani za milú kedveš. Nehnevaj sa, ale ak ťa niekto upozorní, že si čosi napísal chybne, tak stačí sa opraviť, a na budúce sem nepastovať také klamstvá. Nemôžeme byť kritickí len k teistom, ak hrubé chyby robia aj ateisti. Mne je to jedno, kto sa chybne vyjadruje. Nekopíruj sem nezmysly, a bude pokoj. Prečo si nedáš námahu, a sám si nezistíš na stránke Nobel Prize, či je alebo nie je Dawkins nositeľom Nobelovej ceny? Vyhoď si to z hlavy, a bude pokoj! Nekritizuj druhých, že nič nerobia, ale dbaj o seba, aby si ty sám začal niečo pre seba robiť, a to hlavne v tom, aby si si sám overil, či je alebo nie je nositeľom. Nejaký hlupák čosi napíše, a ty, ako opakovací papagáj to po ňom kopíruješ. Však sa spamätaj! Ja ti predsa nechcem zle. V dobrom si bol na to upozornený.

F: s hlupáka len hlúposť vyjde....

Napríklad aj vtedy, keď napíše nezmysel, že: "Richard Dawkins, nositeľ Nobelovej ceny".

Tu máš odkaz, a hľadaj: nobelprize.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


11.
označiť príspevok

fajer
   18. 9. 2010, 15:47 avatar
prepáč,nemá,ale že ju raz dostane,to sa môžeme staviť...


13.
označiť príspevok

Vlado muž
   18. 9. 2010, 19:32 avatar
Áno, áno, to by som aj ja uvítal, keby ju dostal. Zaslúži si ju. Netreba sa staviť, lebo aj ja by som bol rád, keby som mohol povedať, že je nositeľom.


4.
označiť príspevok

ruwolf muž
   17. 9. 2010, 19:10 avatar
Tu je celý príhovor(Benedikta XVI. po príchode do Veľkej Británie): TKKBS.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


5.
označiť príspevok

somik muž
   17. 9. 2010, 19:11 avatar
Agresívny Fajer kritizoval Pápeža ,somik reagoval  
Súhlasí Poroslav, dorota


12.
označiť príspevok

sta1rky muž
   18. 9. 2010, 17:39 avatar
" že vylučovanie Boha, náboženstva a cností z verejného života vedie "
ŽE BY CNOSTI SÚVISELI ZáSADNE Z NÁBOŽENSTVOM O TOM TEDA NEVIEM. Hrubá a často využívaná demagógia RKC spájať ateizmus s komunizmom, nemorálnosť s ateizmom, náboženskú vieru s morálkou a morálnym životom. Je to ozaj dobre premyslený psychologický ťah pre plytkomysliacich veriacich, ktorí, aby sa nejavili ako necnostní, nemorálni, tvária sa ako veriaci.
Súhlasí ruwolf, divnababa, Vlado


14.
označiť príspevok

Vlado muž
   18. 9. 2010, 19:33 avatar
plytkomysliacich  


16.
označiť príspevok

Anastasija žena
   21. 9. 2010, 14:22 avatar
očisťovať svoje ja vierou, či kvázi úprimným a otvoreným nastavením hrude bez štítu ... ide o skutky, je fuk, čo kto trepe a ako hlboké má myšlienky ... idiotizmus nepozná bariéry heh


15.
označiť príspevok

Krištof
   21. 9. 2010, 14:16 avatar
čo by ste chceli od pápeža, že bude vystupovať ako ateista a prívrženec sekularizmu? Že bude podporovať klonovanie, manipuláciu s ľudskými kmeňovými bunkami a voľný sex bez zodpovednosti? Alebo že bude tancovať ako pískajú antiteisti typu Dawkins? Podľa Dawkinsovej teórie sú ľudia len akési vedľajšie prostriedky "na šírenie sebeckých génov". Ale myslím si že žiadny extrém nie je dobrý.
A inak je rozdiel medzi sekularizáciou a sekularizmom. Pokiaľ viem, pápež hovoril proti sekularizmu, nie sekularizácii.

sta1rky
podľa mňa aj človek "nenáboženský" môže mať cnosti, napr. Erich Fromm nebol teista a isté cnosti mu uprieť nemožno. Jednou z jeho cností bolo, že úprimne písal o pozitívnom význame náboženstva - "teistického i neteistického (budhizmus)".


17.
označiť príspevok

Morath muž
   21. 9. 2010, 15:40 avatar
Dobrý vtip člověče.A teď k věci

papež napadl !opět! ateizmus,s praktických důvodů-odvrátilo to pohled společnosti od pedofilních afér(v souvislosti s papežovým krytím) k něčemu,co je pro církev neškodné(ovečky jdou jen za pastýřem) Údajné přípravy na atentát byly to samé-slouží to k odvedení pozornosti od chyb církve k tomu,jak je církev dobrá a skvělá a zlí bezbožní lidé na ni útočí.

Ratzinger dobře ví,že pod svícnem je největší tma.A dobře ví,že jeho slovo má na ovce váhu(novináře taktéž)
Radši budu nástroj na šření sobeckých genů,než tupá ovce,jdoucí za svým pastýřem,ať je jaký chce,i když sem tam ovci zaříznou a upečou,sem tam oholí na kožešinu a sem tam ty ovce sežere nějaký ten vlk.

Islám je pro křesťanství největší hrozbou,ale ten starý dědula Ratzinger moc dobře ví,že kritizovat něco na muslimech-do měsíce skončí bez palice,nebo z něho udělají popel prostřednictvím taskaviny a z papežského paláce by mu zbyly jenom trosky........

Takhle si zakritizuje,odvede pozornost od chyb svých a své církve a přitom mu nikdo neustřelí hlavu-Když by kritizoval něco Islámského...............To je teda svatý muž......To potom i můj pes je svatý.


18.
označiť príspevok

Krištof
   21. 9. 2010, 16:09 avatar
No tak čo sa týka psa, je to jedno inteligentné zviera! Ale niektorí ľudia chovajú psy aj v panelákoch a v malých bytoch a potom sú zašpinené verejné priestory, trávniky a vôbec, lebo tí ľudia si nedajú tú námahu, aby to po nich odpratali, hoci vrecká a koše na to vonku sú. Navyše podaktorí chovajú bojové plemená a to tiež nerobí dobre.
Po druhé, neviem aké mal pápež pohnútky, či také ako si myslíš ty, alebo iné. Ničmenej pápež je pápež, teda predstavitel cirkvi, má isté poslanie, je pastorom veriacich, veriaci ho majú radi - poniektorí - a on im má čo povedať; ako veriaci jednoducho nie je za ateizáciu a sekularizmus, to je tiež pochopiteľné.
Po tretie, netvrdím že si len prostriedok na šírenie génov. Alebo ovca; skôr si zagágal ako trafená hus. Ja si myslím, že aj ateisti majú právo na svoju vieru... teda na svoje presvedčenie a tak.

No nie je islam ako islam, tam ide skôr o to, či je to radikálny, alebo umiernený islam, kritizovať sa správne smie iba terorizmus, extrémizmus, intolerancia a nie samotný islam, keďže nie všetci moslimovia sú nepriateľskí.


19.
označiť príspevok

Morath muž
   21. 9. 2010, 20:48 avatar
Mě je to jedno.Jen,že napadl ateisty a nemá z čeho soudit,že má právo na napadení.Ratzingera nesnáším a je to můj názor,pro mně Je posledním skutečným papežem Jan Pavel II. Kdo má Ratzingera rád,mně je celkem jedno,já se o něho raději nezajímám.

A uvědom si,že Dawkins je biolog,nemůžeš chápat, když řekl,že jsme stroje na šíření genů v kontextu společnosti a pohledu na lidský život ve společnosti. V Biologii,což je čistě přírodní věda,se nebere v úvahu společnost,či vyjímečnosti člověka ...atd Ale prostě živočichové- organismy sloužící k předání genů a odumřítí. (Vzít Biologickou teorii,nebo myšlenku,jako základ nějakého názoru na lidský život ve společnosti je výkřik do tmy a nesmysl.)


20.
označiť príspevok

Krištof
   22. 9. 2010, 15:01 avatar
No aspoň k tomu, že čo je Dawkins alebo čo nie je. Dawkins je mimoriadne spoločensky aktívna osoba. Dawkins je protinábožensky zaujatý, vytvára napätie medzi veriacimi a neveriacimi.
A vedecké teórie toho typu nie sú odtrhnuté od spoločnosti, naopak, ovplyvňujú spoločnosť, zmýšľanie osôb. Prečo by som si ťa mal vážiť ako ľudskú bytosť, keď "v skutočnosti" si len bezvýznamný prostriedok, ktorý používajú "tvoje" gény na šírenie? Ak človeka podľa tohto niekto aj zlikviduje, nezlikviduje ho ako ľudskú bytosť v normálnom zmysle slova, ale len zastavý "sebecké gény". To je choré.
Viem, je to len jeho biologická teória. Viem, v skutočnosti v bežnom živote to nebudeme zohľadňovať. Ale čo ak to nejaký subjekt predsa len vážne ovplyvní?
Alebo nie sú za tým dáke sexuálne problémy? Sme len prostriedky na šírenie génov a preto máme právo na sex? Kvôli tomu treba vytvárať nezmyselné teórie?


21.
označiť príspevok

Morath muž
   22. 9. 2010, 17:03 avatar
Jestli to někoho ovlivní? Proč by mělo?

Bible schvaluje otroctví a zastávají ho snad věřící nějak?říkají,že otroctví je v Bibli schválené,čiže je správné?
Ne,nedělají,protože vracet se k otroctví je prostě blbost.A to samé se týká Dawkinsovi teorie.

Obviňení pramení tak akorát ze zaujatosti,protože Ratzinger taky rozdmýchává zlo a nenávist(Prohlášení v Africe,o tom,jak kondomy ještě prohlubují problém s AIDS,vyvolávání falešných nebezpečí a nepravd o ateistickém extrémizmu atd.....)
Ale to už přece není Dawkins,je to papež......Náměstek Krista na zemi........
Nic z toho choré není.
Jak říká pravdivé Latinské příslový. "Titul nectí člověka,ale lidé ctí tituly".


22.
označiť príspevok

Morath muž
   22. 9. 2010, 17:14 avatar
Citujem:"Alebo nie sú za tým dáke sexuálne problémy? Sme len prostriedky na šírenie génov a preto máme právo na sex? Kvôli tomu treba vytvárať nezmyselné teórie?"

Pokud se nzajímáš o biologii,ani teorie nečti,protože si je s pojuješ s něčím,co je zahranicí vědy,leží to v normálním životě.

Snaha porozumět účelu živočichů a jejich zbraní spadá do záležitosti Biologie a normální člověk s eo to nemá zajímat,když ho to nezajímá,protože potom není schopen pochopit všechno,co se ve jménu Biologie vytvoří a nechápe.


24.
označiť príspevok

ruwolf muž
   22. 9. 2010, 17:32 avatar
Straw-mani Ti idú dobre.


25.
označiť príspevok

Morath muž
   22. 9. 2010, 17:56 avatar
Citujem : "Ja si myslím, že aj ateisti majú právo na svoju vieru... teda na svoje presvedčenie a tak."

aj ateisti...... dokonce aj ateisti,ti kreténi mají právo na přesvědčení,to je rekord-ateista,homosexuál,skoro zločinec....že..

  je mi zle- aj ateisti.. Klidně mě nadávejte,že odbíhávám od tématu a klamu detailem,...........Ale je to detail hodně podstatný


23.
označiť príspevok

ruwolf muž
   22. 9. 2010, 17:31 avatar
Ako vieš, že pápež je veriaci?
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 14:24,  Nadi pochop Spoločnosť všeobecných lekárov Slovenska žiada zrušiť plošné testovanie....
dnes, 14:19,  Web Aeronet, anonymní dezinformační web CZ24.news a nebo web Qapel šíří hoax o tom, že...
dnes, 14:19,  Nesaskuj, zajackar. *13*13*13*13*13*13 Caputova ma pravdu, ale mimo vojnoveho stavu jej chybaju...
dnes, 14:19,  Alebo taj nadpis a odkaz . Napríklad Egypt se ohradil proti pátečnímu tweetu...
dnes, 14:17,  Iba den pred testami vladne vseobecny chaos, chaos v organizacii, hrozi riziko nakazenia...
dnes, 14:15,  Ale to by na teba bola IT operacia nad tvoje sily ....
dnes, 14:14,  Kasafran nehnevaj sa ale nedá mi vybuchnuť vždy smiechom . Ono sa to môže stať ale vždy...
dnes, 14:10,  Už v Ganovciach sme mali šikovnejších ľudí .
dnes, 14:10,  havran prezidentku snáď už neriadi dedo Soroš ??? Ako to je možné ???
dnes, 14:09,  To hej, Už od bitky na Bielej Hore.
dnes, 14:08,  Peter ako som písal v uvodnom príspevku To že je tu časová tieseň úplne chápem ....
dnes, 14:08,  A prečo presne kolabujú nemocnice?
dnes, 14:08,  Masívnou propagandou matovičovýcj hlasných trúb i jeho vlastnou sa na Slovensku vytvorila...
dnes, 14:07,  Čo je hoax? To video s prezidentkou? Či čo?
dnes, 14:04,  Nadi nežiada ale mohla by . *13*13*13Nie je to pravda ale hoax ale mohla by byt...
dnes, 14:01,  Ilustračný obrázok – profilová fotografia Noama Chomského na twitteri. Je tam nahý ???...
dnes, 13:53,  Takže z toho vyplýva, že nie sú potrebne žiadne opatrenia?......Ak by to bola pravda, bolo...
dnes, 13:42,  (25) Nadjenka, odporúčam Ti analyzovať tento zdroj: WHO znížila nebezpečnosť Covid19...
dnes, 13:22,  (2) Dosvietený, človek priam žasne, ako Ťa tie občasné otázniky dokážu dostať priamo...
dnes, 13:17,  Naopak poprosila všetkých, ktorí môžu, nech na testovanie idú.
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Na peknú ženu je príjemné pozerať sa. S rozumnou je príjemné žiť.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(109 603 bytes in 8,142 seconds)