Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Agresia-sposob sebarealizácie?

44
reakcií
1813
prečítaní
Tému 3. mája 2010, 11:52 založil ranexil.

podobné témy:1.
označiť príspevok

ranexil muž
   3. 5. 2010, 11:52 avatar
Všimol som si že v šúčastnosti je najúčinnejší sposob, ako sa realizovat byť agresívny ...v podstate psychopatický. Pre toho, kto chce dosiahnuť rešpekt a nestatie v ceste svojmu zameru je nevyhnutné šíriť strach. Ak šírite lásku stane sa vám, že si ostatní začnu stále viacej dovolovať a doslovne začnu zneužívať cnosti, ktorými sa prejavujete. Dokonca toto vidieť aj tu na DF. Su tu indivídua, ktorým radšej nikto nepovie nie, aby neschytal nejakú nadávku , či posmech. Ak sa prejavujete slušne tak sa dá povedať, že takto existujuce osoby vašu láskavosť maju za slabosť. V podstate triedenie ľudí na ovce-pokojne sa pasuce a na šelmu, ktorá ich loví. Ovce sa domnievaju, že tým, že sa správaju tolerantne, či neriadia sa pravidlom za jednu facku vrátim dve, neskoro zistia, že sú iba tými, ktorí sa počítaju vramci štatistík, v zmysle počet učastnikov 10 a "JA" .
Samozrejme nejdem sa tu hrat na svetca, veľmi dobre viem, že keď pri rane na tvár nastavíte i druhé líce, tak vás agresor zožerie a stanete sa len súčastou jeho cesty a plánov. V tomto zmysle je tu ,alebo sa dá odpozorovať ešte tretí element tzv. pastier oviec..No pastier mávy k dispozícii niečo viac ,ako agresor, je ich vlastník a v podstate aj ochranca. Avšak agresor-skor šelma v tomto pripodobňovaní je si vedomí prevahy pastiera a tak sa správa sťa ovca, keď je pastier na blízku. V podstate vždy čaká nato, kedy sa pastier otočí.
Nuž takychto jedincov je spoločnosť plná.. zvyčajne zastavaju vyššie postavenie a číhaju. Mudry pastier vie, ako beštiu vyprovokovať ale, mudrych pastierov je naozaj málo, takže budeme naďalej svedkami ich vzostupu a popularity. Ich popularita v podstate stojí iba na strachu z nich a aj nejaké tie priateľstvá su len pritakávaním, aby ste mali od takého jedinca pokoj, alebo sporadicky pritakate na akýkoľvek výplod a konštrukciu dotyčného indivídua.
Rád by som sa dočítal v eventualnych reakciách aj také frázy, ako vodu kážeš , víno piješ...v podstate ano, ale ja nie som ani pastier, ani ovca, ani agresor....nikdy nie som nič z toho , som čo chcem, teda aspoň občas.
No a ako sa snáď i tu ozve nejaký šíritel agresie a strachu ,o tom, že ide o ďalsiu infantilnú, či inak hlúpu tému- budem rád, lebo ja nenávidím agresívne osoby holdujuce šíreniu strachu a realizujuce sa na ukor ďalších i keď len prihluplo, niekde na fore.(ale realita býva obdobou virtualu,aspoň co do sposobov)
Súhlasí Boris


25.
označiť príspevok

piskotka žena
   3. 5. 2010, 17:58

Príspevok bol vymazaný administrátorom.38.
označiť príspevok

Boris muž
   3. 5. 2010, 21:19 avatar
ranexil dla mna si to dobre vystihol..
agresor sa zivi sirenim strachu a vyhladavanim tych, ktori su ochotni sa rozdavat...
preto je najlepsie sa prestat bat a taky agresor strati nastroj na ovladanie..

agresor striehne a napada tych, ktori mu oponuju..
preto je najlepsie sa naucit akceptovat iny nazor, aby agresor stratil prilezitost na utok...
mna dokolecka fascinuje.. ked sa na niekoho obratim nesuhlasne a on to berie ako utok na svoju osobu co je prejav strachu... potom sa napatie stupnuje.. snahu presvedcit ma, ze moj pohlad nieje spravny beriem ako agresiu.. snahu diskutovat nadalej len na baze svojho nazoru a pritom akceptovat ten druhy je mudrejsia cesta.
nieje dobre byt ani agresorom, ale ani ovcou.. dobre je byt viac pozorovatelom..


2.
označiť príspevok

Ónya žena
   3. 5. 2010, 12:21 avatar
ešte by som to doplnila , že s tým úzko súvisí " psychický teror"...veľmi účinné vydieranie, psychický nátlak .(eventuelne cielene sa tak zbaviť nepohodlného), je to kvázi "psychická" šikana , jasný cieľ..dosiahnuť strach , prípadne nasledovnú poslušnosť..teda neklásť odpor a ostať manipulovateľným. Toto si dovolia iba nevyrovnaní jedinici , ktorí natrafia na slabšieho jedinca ako sú oni. V tomto prípade ak sa agresor na niekoho zameria , realizuje sa na ňom až do krajnosti ..ak mu je to "dovolené". V tomto prípade záleží od šikovnosti toho slabšieho jedinca, či je dobrý diplomat a dokáže nájsť komprosmis .Ľahké to nie je.


3.
označiť príspevok

ranexil muž
   3. 5. 2010, 12:34 avatar
Presne Onya.., ale nie vždy za ustupom "slabšieho" spočíva jeho slabosť, ale vyšší kredit a aj sposob, jemu vlastneho štýlu života plnejšieho ustretovosti a otvorenosti, či skor spoluprace a kompromisov. Smiešne je , že ľudia sa sami triedia, keďže rovnakí agresori, len o niečo slabší potom sa pchaju v zadnicu agresorovi, keď vidia, že sa mu podarilo niekoho odpalkovať, či odniekial vyštvať. Ano hrá tu svoju ulohu strach a zbabelectvo v snahe neprísť o svoje ťažko riťo- vylízané miesto.
Koniec koncov, je to viditeľné aj na fore..svoje si si užila už aj ty, keď si stála v ceste dementnemu sposobu videnia seba samej istej osoby na fore, ako stredobod pozornosti, keď ním akosi nebola. No iste tu by som mal byť ticho,lebo aj ja som tu nasáčkovaný nonstop, ale pokial sa dá tak sa vyhybam intolerancii ak nenarazím na niekoho, kto si myli diskusne forum s bojovym poľom.
Súhlasí Ónya


4.
označiť príspevok

Natalia žena
   3. 5. 2010, 12:43

Príspevok bol vymazaný administrátorom.5.
označiť príspevok

ranexil muž
   3. 5. 2010, 12:51 avatar
Na tebe , ma udivila jedina vec, že si nenapísala hnusný agresori, ale spisovne spravne. Nuz vyvoj neobchadza ani agresorov, ako vidno...že zlatinko?


6.
označiť príspevok

Natalia žena
   3. 5. 2010, 13:09

Príspevok bol vymazaný administrátorom.7.
označiť príspevok

ranexil muž
   3. 5. 2010, 13:16 avatar
Leopard pozdraví gazelu len preto, aby jej vycical krv. ( z Achikarovych slov)


8.
označiť príspevok

Ónya žena
   3. 5. 2010, 13:17 avatar
to som nepovedala, že ten slabší jedinec je slabý, poprípade bojazlivý a pod..práve naopak, býva oveľa inteligentnejší a taktnejší.. tým , že slabší jedinec nie je tak agresívne dominatný . . nechce sa mu postaviť ako súper /inak to nie je umenie " zvádnuť .ale treba na to povahu ) ..čiže ten slabší " hľadá kompromis, ..agresor má vlastnoasť , že ani nedá šancu niekedy na "rozhovor"..či na vyriešenie situácie ..vlastne pri agresorovi je asi každý pokus bezvýznamný. Iba tí, čo sa knemu " priprdelkujú si ohrievajú "polievočku") Na to, aby to bolo iné...sa musí zmeniť on sám -agresor .
........
a díky..viem to..nechcela som to vyťahovať --mno na to sa nezabúda ,.. hlavne ak je človek neprávom osočený a postavený na piedestál ako najväčšie zlo na svete ,, a nemať možnosť dokázať že je to inak .,,naviac som k tomu mala založenú "špeciál" tému "..  . Smutné je to, že agresor na svojej vytypovanej " obeti" hľadá negatíva a slabiny...ak ich nenájde o to viac je nervóznejší a útočnejší..tak obviní "obeť " na základe subjektívnych pocitov, či výmyslu postaviť "obeť" čo do najhoršieho svetla..podupať jeho česť = zničiť. . jednoducho agresor neznesie vedľa seba niekoho pozitívneho , zaujímavo iného - čo priaznivo oslovuje druhých ..takého potrebuje agresor ponížiť. Smutné na tom je , že často ten múdry ustúpi..a agresor ostáva, je len otázkou času, kedy si agresor nájde novú "obeť"..))


9.
označiť príspevok

Jojet
   3. 5. 2010, 13:36 avatar
Súhlasí Ónya


15.
označiť príspevok

rains
   3. 5. 2010, 13:55 avatar
radsej systemu...je viac ucinnejsia. Ale na poulicne bitky je najvhodnejsi streetfight.
najhorsie na celych bojovych umeniach je to, ze clovek je registrovany v nejakom kruzku alebo organizacii a ked nejakemu grazlikovi na ulici zlomi nos, utrhne koncatiny alebo ho len prosto zmlati do bezvedomia, tak je trestne stihany. Chore zakony v chorom state, ktore skor chrania utocnika a zlocincov ako slusnych ludi.
Súhlasí Ónya


16.
označiť príspevok

Jojet
   3. 5. 2010, 14:02 avatar
Mne sa nasilie hnusi ako neviem co. Ale ked sa musi. Idem tahat svoju kostru na bike bo som tucny jako mech. papa


17.
označiť príspevok

Ónya žena
   3. 5. 2010, 14:03 avatar
najvhodnejší streetfight ?? to je ako ? Raz bol prípad ako jeden pán išiel vyniesť smeti ..a v ruke držal palicu.kúsok garniže či čo. Bol prepadnutý a tou palicou sa bránil..až sa ubránil že útočníka zneškodnil, nejaké ublíženien na zdraví tam bolo.., BOL obvinený pán , útočník bol obeť, pretože pán bol voči útočníkovi neadekvátne "ozbrojený"...ba priam bol pán obvinený že bol dopredu "pripravený"...tak sa to nedegfinovalo ako sebeobrana. Kde to žijeme ?  


23.
označiť príspevok

rains
   3. 5. 2010, 15:17 avatar
streetfight kombinuje viacero bojovych umeni dokopy. Preto je najvsetrannejsie. Plus tam mas aj zakazane udery. Trening je doslova natelo. ziadne simulovanie uderu ako napr u karate. Takze je bezne, ze z treningu pride clvoek modrinovy, alebo ma nalomene rebra a pod.
Zial je to tak, podla klasifikacie bol starsi pan neprimerane ozbrojeny utocnikovi. Ked ta napadne niekto s nozom a ty mas palicu, tak mas vyhodu voci nemu a ked mu sposobis ublizenei na zdravi, tak ty si na vine. Zial nase zakony su tak postavene ze obrana musi byt adekvatna utoku, teda aj zbran ktorou sa branis musi byt bud rovnaky alebo o triedu nizsia ako ma utocnik aby to bolo klasifikovane ako sebeobrana alebo nutna obrana.
Súhlasí Ónya


28.
označiť príspevok

Ónya žena
   3. 5. 2010, 18:49 avatar
a nezdá sa ti to rains trochu pritiahnuté za vlasy? ..ja som už raz prepadnutá bola, horor, mala som kľúče v ruke, práve som šla domov...,, policajti mi povedali že vraj " j a " som bola dopredu pripravená a " ja " som ho vraj "provokovala !!! ..dokonca som ho vraj poznala !! a dokonca on bol chudák !!! .. a ja tá, ktorá ho vraj mohla tými kľúčami aj zabiť..!!!! ,, ľutovala som potom , že som mu dobre tými kľúčami nešvihla do xichtu...a že som vôbec volala políciu ! Takže ako zákon chráni občana. Inde ak ti niekto vojde na súkromný pozemok máš právo si svoj pozemok chrániť. Ak je niekto v strachu o svoj život tak sa bráni ..alebo nabudúce budeme vyjednávaťže " počúvaj,. ty nemáš nôž ? tked nie tak ja si položím dáýždnik na zem a ty teraz pokračuj v prepade a ja sa budem adekvátne brániť...Dopriala by som tým hajzlom aby si prežili prepadom to čo iní prežijú, a potom by si zmenili asi aj zákony !!


10.
označiť príspevok

ranexil muž
   3. 5. 2010, 13:37 avatar
No asi je to o uspokojovaní démona v sebe. V podstate agresory su dusami zvierat -šeliem. Pekne pradú keď su nažraté, ale demon -šelma začne vo vnutri človeka žgraučať hladom a človek zdvihne svoju riť a ide hľadat obeť, ktorú by zožral. Samozrejme ide o energetické nasycovanie démona. Na chvílu je kľud a šelma , ked zaspí snáď aj uvidíš v tom človeku človeka. A za chvíľu zas démon žgraučí hladom a je to tu zas. Su to vlastne chudaci ...treba ich zabíjať ,ako škodnú, nech nechaju kravy na pokoji. 
Súhlasí Jojet


11.
označiť príspevok

Ónya žena
   3. 5. 2010, 13:41 avatar
Jojet ..o tomto počujem prvý raz ..teda že sa to tak volá.. ..pravdou je , že tí čo ovládajú "bojové umenie" agresia u nich neprichádza do úvahy..sú kľudní a majú svoje pravidlá sebeobrany. Dnešná dobra priam vyzýva k tomu aby ľudia boli k sebe skutočne necitliví a zdravá drzosť na správnom mieste je prioritou.


12.
označiť príspevok

Natalia žena
   3. 5. 2010, 13:46

Príspevok bol vymazaný administrátorom.13.
označiť príspevok

Jojet
   3. 5. 2010, 13:49 avatar
Ja som sa o tom dopo-cital cez idnes asi 2 roky? späť. Mali by sme zaviest zdrave treningy uz na skolach.
Súhlasí Ónya


14.
označiť príspevok

Natalia žena
   3. 5. 2010, 13:51

Príspevok bol vymazaný administrátorom.22.
označiť príspevok

ranexil muž
   3. 5. 2010, 14:33 avatar
zlatinko, nepíš o mne ako o sebe.


18.
označiť príspevok

Natalia žena
   3. 5. 2010, 14:04

Príspevok bol vymazaný administrátorom.19.
označiť príspevok

Natalia žena
   3. 5. 2010, 14:09

Príspevok bol vymazaný administrátorom.20.
označiť príspevok

Ónya žena
   3. 5. 2010, 14:12 avatar
streetfight.,,jasne ..máš pravdu rains je to asi najvhodnejšie ak už musí ktomu prísť ../nedopozerala som to celé, dúfam že tam nie je niečo extra drsňácke..

www.break.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


21.
označiť príspevok

Ónya žena
   3. 5. 2010, 14:17 avatar
ale agresia nie je len fyzická..agresia psychická je často nedokázateľná..po fyzične má človek rozbitý nos a modriny,,,ale po psychične-šikane - ostávajú rany na duši..nespravodlivosť veľmi bolí ")


24.
označiť príspevok

ranexil muž
   3. 5. 2010, 16:57 avatar
Hlavne deti nezabudaju nikdy, ak im nepravom ktosi uskodil a pochybujem, žeby vedeli aj odpustat..ale tema je skor o tom, že ak chces moc, či prachy zabudni na nejaký laskyplny zivot a stan sa psychopatom..takže vyberu ani niet.


26.
označiť príspevok

Ónya žena
   3. 5. 2010, 18:38 avatar
veru ..dnes sa slušnosťou , skromnosťou, či pokorou ..nikde nedostane, nič nedo siahne ,..ako som už spomínala, zdravá drzosť , lakte, nezdravá ctižiadosť aj za cenu že potopí vlastného brata ..atp.,, to je cesta "ladoborca" k jeho cieľu., poničiť , pošliapať všetko dobré okolo seba a napredovať ..chladná hlava a sila svojho chorého ega,.


27.
označiť príspevok

Veronika Hadobásová žena
   3. 5. 2010, 18:40 avatar
Aj keď je to v dnešnej dobé v móde ale všetko sa vráti človeku späť.


29.
označiť príspevok

somik muž
   3. 5. 2010, 19:01 avatar
Na vlkoch ani ovečkách NEZALEŽI , Ide LEN o tvoje ciele , ako sa ti ich darí ,alebo nedarí naplňať .


30.
označiť príspevok

ranexil muž
   3. 5. 2010, 19:20 avatar
Moje ciele?   


31.
označiť príspevok

piskotka žena
   3. 5. 2010, 19:31

Príspevok bol vymazaný administrátorom.32.
označiť príspevok

ranexil muž
   3. 5. 2010, 19:42 avatar
Johoho, ale ja mám uplne nerealne ciele, takže je to akoby som nemal žiadne.


33.
označiť príspevok

piskotka žena
   3. 5. 2010, 19:47

Príspevok bol vymazaný administrátorom.34.
označiť príspevok

ranexil muž
   3. 5. 2010, 20:06 avatar
Hoho ty nie si z tých, čoby dušu pustili.


35.
označiť príspevok

piskotka žena
   3. 5. 2010, 20:13

Príspevok bol vymazaný administrátorom.36.
označiť príspevok

ruža
   3. 5. 2010, 20:24 avatar
a zamysleli ste sa už niekedy, prečo vlastne tá agresivita narastá už aj u mladých ľudí-aj školopovinných detí a niekedy aj mladších 
Nie je to vinou nás starších ako aj reláciami v telke a pod.?


37.
označiť príspevok

ranexil muž
   3. 5. 2010, 21:17 avatar
Nie, je to intuitívne jednanie, pretože len agresívny moze prerazit v svete, kde maju cenu autá a holé baby. A dievčata v podstate tiez maju za slabochov tých co su nejakí pokojamilovaní bojovníci. Pravek sa blízi .ale s modernyými technologiami. No a priama odpoved na to, prečo agresivita stupa? Je to nasledok prílis vela vnemov v sucastnosti. Agfresia je snahou ventilovat to.


39.
označiť príspevok

Natalia žena
   3. 5. 2010, 21:57

Príspevok bol vymazaný administrátorom.40.
označiť príspevok

ranexil muž
   3. 5. 2010, 22:27 avatar
Natalia mile rád, temer tu niet ludi, ktorí by rozumeli o čom to je, budem sa bavit sám so sebou?. Sice zažiju obcas vypadnutie zo seba a aj sa preberu, ze sa nieco deje, ked ich nejaký "démon" trosku posteklí.., ale nevedia ..a vystavovat sa ironickemu usmevu ludí , vratane teba ma nebaví.
A okrem toho, ak máš znalosti vedela by si, že nie je vhodné kecat , lebo ide vacsinou o černotu.


41.
označiť príspevok

Natalia žena
   3. 5. 2010, 22:59

Príspevok bol vymazaný administrátorom.42.
označiť príspevok

ranexil muž
   3. 5. 2010, 23:05 avatar
No dajme tomu, že ani ja tam nevidím to čo tam vidia oni...dodnes neviem do akej prdele pozeraju, alebo co im tam dávaju fetnut.


43.
označiť príspevok

*game* žena
   4. 5. 2010, 09:05 avatar
Blazeni su ti, co zachovavaju pravo a konaju spravodlivo v kazdy cas...od niekal.. z biblie...


44.
označiť príspevok

ranexil muž
   4. 5. 2010, 09:49 avatar
neviem o tom, žeby boli blažení...je to klamstvo.


45.
označiť príspevok

*game* žena
   4. 5. 2010, 12:51 avatar
Je v tej biblii vobec nieco pravdive?  
No a realizovat sa agresivnym sposobom neviem...najskor by som musela byt kamen...
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 13:41,  Nie, len chcem mať jasno v tom, či náhodou počty mŕtvych sa nijako drasticky nezvyšujú,...
dnes, 13:39,  Nie. Mne okrem ľudského zla a ľudskej nepravdivosti nevadí nič. Terajšie "ľudské...
dnes, 13:35,  8- ešte prezraď, ktorých klamárskych záškodníkov pomáhali lapať a hlavne ako ich...
dnes, 13:33,  a kvoli komu opät , kvoli hysterke bobrovi . čo stále zije v minulosti a spomína na jeho...
dnes, 13:32,  7- mám tomu rozumieť tak, že ti vadí dodržovanie ľudských práv bez ohľadu na rasu a...
dnes, 13:27,  10- štatistiky udávajú zomrelých len na kovid. Nemyslím si, že by ostatné zomieranie...
dnes, 13:20,  Ľudia zomierali, zomierajú a zomierať budú. To, čo ma naozaj zaujíma, nie je...
dnes, 13:13,  nedivím*01*01*01
dnes, 13:11,  Dnes sa mame neporovnateľne lepšie.....To tvrdia aj moji rodičia, ktorí žili v...
dnes, 13:04,  Lemmy upokoj sa !
dnes, 13:03,  Hlúposť tých ktorí ospevujú dnešnú šaškáreň
dnes, 13:00,  Smutné výročie vstupu do NATO si pripomíname 2.apríla Ivan Štubňa Novopečení...
dnes, 12:50,  Samozrejme. Na západ sa dostávali ľudia. Napríklad športovci, niektorí herci, speváci...
dnes, 12:47,  Hokejka, čo zasa trepeš? Prečo by mala byť protislovenská? Ty už od rozkoše nevieš, aký...
dnes, 12:46,  It is, vonku šarapatí vírus, tak mi musíme byť doma. Noo, pre nás zatiaľ nie je jasné,...
dnes, 12:30,  Ja som spokojný...až velmi....akurat poukazujem na hlupost tých, ktorí ospevuju tu...
dnes, 12:29,  Človek mohol cestovať do socialistických štátov okrem Juhoslávie bežne. Sadol som na vlak...
dnes, 12:25,  mufík furt lamentuje nad socíkom
dnes, 12:23,  ty si bol ako vidno neschopný vtedy a si neschopný ani dnes......Tvojim životným udelom je...
dnes, 12:21,  po vatsine to bol nedostatok.....mas pravdu, niektorí boli tak zmagorení, že kradli aj ked...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
O práci iba v práci. O škole iba v škole.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(131 603 bytes in 0,461 seconds)