Ísť na začiatok.
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

...aby sa vaša viera nezakladala na ľudskej m,údrosti, ale na božej moci.

24
reakcií
1164
prečítaní
Tému 5. februára 2023, 11:21 založil elemír.

podobné témy:1.
označiť príspevok

elemír muž
   5. 2. 2023, 11:21 avatar
Dnes nám cirkev predkladá odkaz pavla apoštola korinťanom:

Keď som prišiel k vám, bratia, neprišiel som vám zvestovať Božie tajomstvo vysokou rečou alebo múdrosťou. Rozhodol som sa, že nechcem medzi vami vedieť nič iné, iba Ježiša Krista, a to ukrižovaného.

A bol som u vás slabý, bojazlivý a veľmi prestrašený. Moja reč a moje ohlasovanie nespočívali v presvedčivých a múdrych slovách, ale v prejavoch Ducha a moci, aby sa vaša viera nezakladala na ľudskej múdrosti, ale na Božej moci.

Aj na tomto fore som bol už mnohokrát príjemne prekvapený mnohými diskusiami. Nezaškodí aj to, ale toto, čo napísal pavol v prvom liste korinťanom, ma upozorňuje na bdelosť proti zlým, ktorí pod pláštikom múdrosti a svätosti, vnášajú do cirkvi nepravdivé veci, teda veci, ktoré nielenže nie sú v zhode s evanjeliom, ale sú aj proti evanjeliu,nanútiť, aby sa naša viera nezakladala na božskej moci, ale viacej na ľudskej múdrosti.
Ľudská múdrosť je vždy bližšie a je ľahšia na pochopenie, ale ak sme pochopili vyšší pricíp nešej viery, potom by nemala byť diskusia o ľudskej múdrosti.
Ja si preto myslím, že pavlove listy sa niečím vyšším oddelujú od iných listov a tu niekde možno bol a dôvod povolania pavla ježišom. A nielen v tomtop bol pavol odlišný od iných apoštolov.
Ale zase my nemôžeme všetky tieto osobnosti lustrovať a vyhodiť , to by sme tak isto prišli o množstvo svätej energie. Radšej podľa situacie diskutujme s nimi ďalej, ale vždy myslíme na tieto pavlove slová : aby sa vaša viera nezakladala na ľudskej múdrosti, ale na Božej moci.
Súhlasí Scarlette


2.
označiť príspevok

qwert
   7. 2. 2023, 16:04 avatar
Ale čo to znamena a ako to mysli Pavol, ked tak hovori......
mnoho kazatelov skutocne tak ludsky a milo sa snaži hovoriť.....ale bozia moc nikde. To su len take medove namotavky, mali sme tu jedneho nemenovaneho knaza, ktorý Krasne pisal, až to usi svrbelo...a pri tom nekazal prave evanjelium.

Kazatel by mal vsetko opierat o Bozie slovo.....a to Slovo by malo byt podporene D.S.
Vela krat maju ludia dobrý pocit....ej ten nas farar dnes dobre kazal.....a pri tom ani vobec necitoval Božie slovo...a prejavy ziadne.
Može sa stat aj opacne....je tam vela duchovných prejavov...ale necituje sa Bozie slovo....nevyzdvihuje sa meno JEžIš....TAK POTOM TIE PREJAVY SU FALOSNE....
Ked sa ale Bozie slovo potvrdi DS....DS sa tesi....a v zhromazdeni sa deju nadprirodzene veci....ludia trebars zacnu plakat...alebo hlasite sa smiat....trebárs....pripadne ludia padnu na zem a iní ich prikryju, lebo su pod mocou DS.......Najviac to pohorsuje krestanov, ktorí miluju krasne medove kázne.....ale to su telesní krestania, nemaju potuchu o tom, čo je to posoBenie DS........


4.
označiť príspevok

kntsz muž
   8. 2. 2023, 10:26 avatar
1-
myslím, že som pochopil čo si chcel zvestovať.
Napriek tomu nie celkom s tebou súhlasím a že asi aj budem mať pravdu, je ondrejova reakcia v "2", kde tvoj príspevok využíva na kritiku odlišne veriacich ako to vníma on.
Myslím, že Pavlov zvrat, neriadiť sa ľudskou múdrosťou, ale Božou mocou nie je možné a to hlavne pri dnešnom poznaní chápať doslovne.
Čím by bol človek dnes ak by sa neriadil múdrosťou ?
V tom by nemal byť problém.
Problém nastáva až ak "múdrosť" ide proti Bohu, lebo nehľadať cestu k Bohu - nehľadať Božie kráľovstvo, aby nám ostatné bolo pridané, je nemúdre.
Dnes nie je možné konať bez múdrosti, lebo nekonanie cieľavedomo s múdrosťou nás práve odvedie od cesty k Bohu.
Myslieť si, že len velebenie Boha bez účasti múdrosti nám všetko zariadi je nepochopenie Božieho zámeru.
"Pomáhaj si človeče, aj pán Boh ti pomôže."  


7.
označiť príspevok

qwert
   8. 2. 2023, 11:37 avatar
kntsz, kde vidíš moju kritiku v 2?...akurat konštatujem, že to najviac pohoršuje krestanov. ked sa v tých krestanoch vidíš, potom je to ok.
Pavel piše jasne predsa, tu neni o čom špekulovat.

Aj ja som bol medzi vami slabý, preniknutý veľkým strachom a chvením; 4 moje slovo a moje hlásanie nespočívalo v presvedčivých slovách múdrosti, ale v dokazovaní Ducha a moci, 5 aby sa vaša viera nezakladala na ľudskej múdrosti, ale na Božej moci.

Dalej pokracuje a to je zasadne

6 Múdrosť však hovoríme medzi dokonalými, no nie múdrosť tohto veku ani kniežat tohto veku, ktoré hynú,

z toho je predsa jasne, že tu nejde o ludsku mudrost, ani tyých najmudrejsich ludi sveta.....

CLOVEK SA NEMOZE SPOLIEHAT NA SVOJU MUDROST......ano je dobre byt obdarený ludskou mudrostou ale to nestaci.....ludske mudrovanie človeka zvedie....MUSI SA PODDAT BOZIEMU SLOVU

O MUDROSTI SA božie slovo zmienuje hodne....a da sa o tom rozpravat cele dni.....

SEB 1Kor 1,19
Veď je napísané: Zmarím múdrosť múdrych a rozumnosť rozumných zničím.

SSV 1 Kor 1,19
Veď je napísané: "Múdrosť múdrych zmarím a rozumnosť rozumných zavrhnem."

SEB 1Kor 1,20
Kde je múdry? Kde zákonník? Kde rečník tohto veku? Neobrátil azda Boh múdrosť tohto sveta na bláznovství?
Súhlasí elemír


8.
označiť príspevok

kntsz muž
   8. 2. 2023, 17:51 avatar
Zareagujem ondrej, len musím ešte dnes dokončiť jeden EC na RD pre bývalého spolužiaka.


9.
označiť príspevok

kntsz muž
   10. 2. 2023, 21:10 avatar
7-
ja viem, že si to ani neuvedomuješ, ale kritizuješ.
Prinajmenšom správanie kresťanov t.j. ako ťa poznám tak katolíkov. Predpokladám, že aj vaše spoločenstvo je kresťanské.
Ešte som nezachytil, že by si kritizoval svojich v spoločenstve.
Ja nemám problém a nik mi nebráni, kritizovať aj našich veriacich a aj duchovných.
Ty sa vyjadruješ tak, akoby vaše spoločenstvo, hlavne v chápaní Božieho slova, bolo dokonalé.
Nie je a dovolím si to tvrdiť najmä pre tvoje neustále posudzovanie, kritizovanie ak nenapíšem, že priamo osočovanie inak veriacich.
Ak by si to nerobil, tak si ani nevšimnem vášho spoločenstva - je to vaša vec, či lepšie vás, ktorí tomu veríte.
Človek dostal od Boha aj schopnosť rozmýšľať.
Bez tohto rozumu by nebol človek človekom, ale zvieratkom, ktoré sa naučí len počúvať príkazy.
Ak by si si bez zaujatosti bol prečítal môj príspevok vyššie, tak si všimneš aj moju dôležitú poznámku : Rozum nesmie ísť proti Bohu, ba opak je pravdou - rozum máme aj na to, aby nám pomáhal tú cestu k Bohu nachádzať.
Práve vďaka rozumu zisťujem, že Ježišove slová, sú múdrosť sama.
Avšak v momente ak dochádza k reprodukovaniu týchto slov človekom, je nutné spozornieť, lebo práve tam už začína vplyv rozumu človeka, ktorý nie je dokonalý a je hriešny a teda jeho slová vôbec nemusia byť len pravdivé.
Bez rozmýšľania to nejde a nemôže ísť správnym smerom.
S rozmýšľaním je to však podstatne náročnej ak nenapíšem priamo, že pre niektorých až nemožné.
Dávaj si pozor ondrej, príliš šermuješ pojmom Duch svätý ako len a len na vás zostupuje a iným sa spoznať nedá.
Posudzuješ niečo, čo ti posudzovať neprináleží.
Konečnú pravdu sa dozvieš, až keď budeš na pravde Božej, aby si nebol potom priveľmi prekvapený.........


11.
označiť príspevok

qwert
   11. 2. 2023, 08:25 avatar
kntsz samozrejme že poukazujem na spatne ucenie RKC. Na tom nie je nič zle predsa. Ja osobne predsa nebudem hovorit ateistovi, že robenie boha z Marie je ohavnost...hovorim to ludom, ktorí veria a neuvědomuju si tuto tragediu...to príklad....rec je ale o mudrosti a tam si zjavne nepochopil Pavlove slova.....Ćlovek nemoze niektore veci posudzovat ludskou mudrostou....lebo to zle vyhodnotí......napr. prejavy duchovne ako som písal.......Ono aj Božie slovo jasne rozdeluje ludi na telesných a duchovných a dokonca aj kresťanov.......
Ja v prispevku 7 vlastne citujem Bozie slovo a poukazujem na to, že ludska mudrost nestači,,,,,šak aj Božie slovo to hovori....elemir to pochopil.....
Duch svatý nezostupuje tam, kde ho zarmucuju,,,,,a ja to citim, ked zarmutim D,S. D, Svatý je ako holubica odletí....ale je potřeba sa kajat modlit a D.S prichadza........to su veci kntsz, ktore ty proste naechapes a zrejme ta to irituje, aj ked si to neuvědomuješ....ale co ja s tým možem urobiť, nič......
Je treba vytvořit podmienky a duch svatý pride .......modlarstvo je betonova hradza pre D,S.......


12.
označiť príspevok

kntsz muž
   11. 2. 2023, 12:11 avatar
11-
zase len to svoje ondrej, je zbytočná komunikácia, ak nie si schopný pochopiť čo píšem, ale o to skorej si schopní napísať ako tomu nerozumiem.
Elemír ťa pochopil tak ako ja, len vie skorej ako ja, že takýmto spôsobom sa to rozoberať nedá.


3.
označiť príspevok

elemír muž
   8. 2. 2023, 01:55 avatar
quert -prečítal som to najmenej 20x, doslova.
Je to ako keď hubér zbiera huby Pozná základné druhy a tie prišiel aj hľadať s tým, že čo nepozná - neberie. A chodí po lese a čo nepozná, neberie. Ako každý iný hubár miluje hríby ich vôňu a nádhrnú chuť, ale zatial berie len to, čo pozná. Vidí aj iné huby , ktoré sú ešte viac chutnejšie a voňavejšie, ale hrozba smrti otravou, ktorá sa každý rok na mnohých opakuje, zatial dostatočne funguje a teda ak všetko toto dobre funguje, príde s nazbieranými hubami domov a ten cieľ ísť na huny sa vyplatil.
Myslím si, že podobne je to aj s nami na našej ceste ku spáse.,musíme dobre poznať evanjelium a na tie zlé sa ani nepozrieť. inak príde smrť.
Lenže, teraz prišlo na mne spaní a tak až zajtra dokončím toto psaní,
,
Súhlasí kntsz


5.
označiť príspevok

elemír muž
   8. 2. 2023, 10:39 avatar
Pokrašovanie 3 alemír.
Takže príde ta duchovná smrť, lebo sme neuverili, že huba, ktorá nám tak chutí je smrteľná. na pohľad zvonku žiaden rozdiel, ale vo vnútri je jedová, vo vnútri je smrť. A takto nejak podobne fungujú veci ľudskej múdrosti, väčšinou ešte lákavejšie, ako tie božie, a predsa koľkí neodolali a jedia..
Keď začal ježiš účinkovať, hovoril v podobenstvách, ktoré potom vysvetloval učenníkom, ale vtedy jeho učenie zostávalo na učenníkoch a nešlo ďalej, ale on chcel, aby preniklo každého živého tvora A tak je podávané verejne, aby každý, v ktorom môže prebývať duch svätý toto učenie nielen prijal, ale aj ďalej rozšíril o svoje vlastné.
Samozrejme, že teraz sa dostávame do rozporu, čo prijať a čo nie. Ak ale má v sebe niekto tohoto dobréhu ducha, tento duch sa mu snaží poradiť, čo je dobré a čo zlé, lebo sám človek nemá tu istotu to rozlíšiť
A dúfam, že som týmto aj odhalil, alebo aspom poukázal, ako máme chápaťduchovnú komunikáciu.. Lebo napríklad, ak považujeme komunikáciu s ježišom v rámci modlitieb a iného praktizovania viery, musíme použiť komunikáciu na inom nosnom materiali, či hmote a dajme tomu, že tá záleží od energie a energia závisí od viery. Takže prídeme k informácii ,áe ak sa denne modlíme je naša komunikačná energia závistlá na sile našej viery,Ak teda ježiš povedal,o čokolvek by ste prosili otca v mojom mene, dá vám to.
Ale teraz poďme ďalej. Ja sa SNAžíM POVZBUDZOVAť skúmajme a hľadajme a dobrí duchovia v nás, nech nás vrátia späť, ak sa ocitneme na opačnej strane a tak každý organizmus je schopný komunikovať určitou dávkou energie, alebo a zase to posuniem trošku ďalej,Každá komunikačná energia má svoj výkon a tento výkon som si pomenoval, ako vieru a tak každý má v sebe určitú vieru od ktorej závisí výkon komunikácie. A tento výkon nie je konečná viera, ten by sa mal neustále zlepšovať a pokiaľ ? Aj to nám ježiš hovorí, že ak by ste mali vieru, ako čo len horčičné semeno a poviete tamtej moruši aby sa vytrhla z koreňov išla do mora, urobí to. Ak by ste povedali tomu vrchu, aby sa zdvihol a išiel do mora,urobí to !
A čo teraz, čo si o tom myslíte? Možno peáve príde ten duch pravdy a ten nám to vysvetlí. Veď aké je to viera, ak sa modlíme za iných alebo za seba, kolko energie nás to stojí A teraz si predstvte, akú by sme mali mať vieru dostať do mora morušu a vrch.
A tak sme maloverní. Aj učenníci hovoria ježišovi: prispor nám trochu viery. Ako by chceli časť tejto viery do zásoby nosiť so sebou , ale ja si myslím, že on nim tejto viery aj dal ,.napríklad ak vybral 60 a poslalich do sveta hlásať evanjelium a tí keď sa s nadšením vracali mu hovorili, aj zlí duchovia sa nám poddávaali a všeličo iné. Určite mali v sebe obrovský poiot moci, ale príbeh sa týmto nekončí......
POTOM ZAčAL JEžIš ROZPRáVAť , že len ten, kto je moje telo a pije moju krv má život večný a vtedy aj tí s najväčšou vierou a mocou mu povedali:tvrdá je to reč, kto to má počúvať a odišli. A potom sa aj petra pýta, aj vy chcete odísť ? A kam bny sme šli,ak tvoje slová sú moc a život.
Pokúsil som sa prejsť stupnicou viery od modlitby dieťaťa až po vieru a moruši a vrchu, ktorý by mali ísť do mora a nakoniec nám z toho zostala viera naša vlastná, každého z nás osobná s ktorou ráno vstávame a večer usíname a celý deň dúfame, že aj to máličko , čo v sebe máme , nás zachráni.
Preto nech je zvelebeée meno ježiša krista, ktorý nám toto všetko zvestoval aj napriek hrozbe satana, že ak to urobí zomrie strašnou mučedníckou smrťou.
Preto si dennodenne pripomínajme jeho umučenie a smrť za nás a dúfajme, že po tom všetkom, čo vieme o našom spasení, že tu nebo nadarmo a každý, kto len trochu pocíti jeho silu a jeho volanie, nech zoberie svoj kríž na seba a nech ho nasleduje.
Viem, sme strašne sabí, slabúčky proti tomu, čo pre nás pripravil satan, ale on má dni zrátane, to je iste, ale naše dni sa môžu premeniť na večnosť a samy by sme to dokázali len velmi ťažko a preto využime a volajme ježiša , aby nám dal do naších duší dobrých božích duchov na pomoc prekonať prekážky tohoto sveta a prísť tam, kde sú pre nás pripravené príbytky, lebo až teraz chápem, prečo sme boli tak draho kúpení.


6.
označiť príspevok

elemír muž
   8. 2. 2023, 11:25 avatar
4 kntsz
Pri poslednom súde bude len vpravo a vľavo a zrno a plevy, teda tam nebude nikoho zaujímať a ni sudcu, kuo ktorej viere patríš a skús sa aj ty pozerať na vec iba cez evanjelium, lebo toto rozdelenie cirkví na katolícke, evanjelické a židovské a čo ja viem ako každé iné, zostane tu na zemi, to si nikto nebude všímať. A nebuď mudrejší ako pavol, čomu nerozumieš, to sa snaž pochopiť a neodsudzuj to, ale budeš vidieť len evanjelium, začnú sa ti ukazovať všetky viery inak. Ja nechcem posudzovať, či príčiny, pre ktoré sa cirkev štiepi sú satanove, alebo dokonca bože, lebo aj to všetko samohlo robiť uz lásky ku kristovi.
Vieš dobre, ako sa líši moje presvedčenie od katolíckej viery a predsa iba tam nachádzam najviac z evanjelia. A ktorá cirkev je tu iba podľa evanjelia ? Toto je práve ta milosrdnosť, ktorú hľadáme u ježiša a chceme od neho jeho dorých svätých duchov a sami v sebe budujme svoju vieru , aby sme nezostali pred bránami s holými rukami To je ekumenizácia, aby sa mohli zlúčiť všetky cirkvi do jednej, ale každý by si zachoval to svoje zo svojej cirkvi. Nechajme ekumenizáciu za sebou a znova sa pokúsme vrátiť k čistému evanjeliu, lebo ak budeme praktizovať všetci iba to to evanjelium, bude len jedna evanjelijová cirkev a netreba žiadne iné.
tento svet je strašný, pred chvíľou prišla ku mne žena od televízora doslova s plačom, ako mali v sýrii deti založený maličký ohník a dieťa si na ňom ohrieva holé nožičky a chlapec si tam suší mokre topánočky. Ale sila cirkvi proti tomuto zlu je slabá, lebo cirkev je roztrieštená, je tu málo viery a teda tej energie, ktorú som spomínal vyšie, tak málo viery, v akom pomere je naša viera oproti tej, aktorú ak by sme mali väčšiu a mocnejšiu, ako málo by stačilo svätému duchovenstvu zabrániť takýmto tragediám.
Ja verím, že je v moci ľudstva tieto veci odstrániť, lenže kedy bude naša viera tak veľká,že rozkáže moruši a tá sa vytrhne z koreňov a pojde do mora, ak jej to z moci takejto viery nariadíme.
Ježišu, prispor nám tejto viery.
Súhlasí kntsz


10.
označiť príspevok

kntsz muž
   10. 2. 2023, 21:42 avatar
elemír-
súhlasím s tebou takmer na sto %.
Píšeš to odlišne ako ja, ale v podstate píšeš to isté ako to vidím ja a ako sa na tomto DF v týchto otázkach vyjadrujem.
Preto mi pripadá dosť divné, že tento príspevok adresuješ menovite mne.
Musíš vedieť, že aj pre mňa sú najdôležitejšie priame Kristove slová zapísané v evanjeliách, musíš vedieť, že nemám problém kritizovať hierarchiu RKC ak mám dojem, že sa od nich vzďaľujú. Už len za môjho života toho má RKC za ušami až - až. Spomeniem napr. kolaboráciu pacem in terris s komunistami, ktorá dodnes nebola odsúdená alebo odstavenie od slúženia omší takých zbožných ľudí ako bol Srholec a diskreditovaný arcibiskup Bezák. Pritom pápež František udržuje s Bezákom dobrý vzťah, ale rehabilitovať ho nedokáže. Prečo ?
Ako však aj ty hovoríš, tak to cítim aj ja: Napriek výhradám zostávam v spoločenstve katolíkov, lebo toto spoločenstvo je k pravde Božej najbližšie.


13.
označiť príspevok

elemír muž
   13. 2. 2023, 23:49 avatar
kntsz, quert
ta moja trojka, možno som bol trochu prekvapený, keď som prečítal quvertovu dvojku .zostal som v pomykove ake to bolo čisté ,stručné a aj pre mňa sympatické. Ja nepoznám qverta, mňa ,momentálne zaujalo to,čo som videl napísané a nie len to, haľadal som riešenie preblému, ktorý som v ten deň riešil a vlastne ten jeho príspevok nádherne doplmil pavlove slová, ktorého ja obdivujem preto, čo vlastne robil potom, ako si ho povolal ježiš,lebo presne to by bolo treba urobiť dnes, čo on robil vtedy, Lebo už vtedy sa začali rozdeľovať na pavlových, petrových janvých aon im to dtrašne zakazoval, ako kebyvidel dnešok, keď jední sú židia, katolíci, evanjelíci a podopbne , akoby videl do dnešnej doby, ake násleky má toto delenie pre cirkev a možno to aj veľmi uráža samotného ježiša.
A práve teraz potrebuje cirkev,aby sme zanechali rôzne male škriepky za sebou vybrali sa pomôcč hľadať naozaj pravdivé a rozumné, čo by cirkev potiahlo dopredu a nie sa stále zdržovať pri probléch, ktoré sa mali riešiť v dobe dávno mnulej.
Máme tu dogmy, tridentský koncil a mnoho iného a preto si pavla najviac vážim, že je vždy tam, kde ho potrebujeme


14.
označiť príspevok

kntsz muž
   14. 2. 2023, 08:43 avatar
13- elemír,
gwert je ondrej a funguje v spoločenstve Milosť.
Ja si s ním dobre rozumiem, pokiaľ ma nezačne presviedčať ako je moja katolícka viera pomýlená, zcestná, ako sa nedokážeme "znovuzrodiť", zatiaľ čo oni v Milosti už sú znovuzrodení, lebo len na nich zostupuje Duch svätý a na nás ani náhodou.
Takže s ondrejom ekumenizmus ani náhodou, to by sme museli vstúpiť všetci k ním.  


15.
označiť príspevok

kntsz muž
   14. 2. 2023, 09:12 avatar


17.
označiť príspevok

qwert
   14. 2. 2023, 11:41 avatar
„Dlhodobo zastávam názor, že súčasný 50-tisícový cenzus je neprimeraný. Zaviedla ho politicky účelová novela poslancov v roku 2017,“ konštatuje riaditeľ cirkevného odboru Ministerstva kultúry Radovan Čikeš. Z dôvodu vysokého kvóra považuje registračný zákon za problematický aj k Milosti kritický Ľubomír Martin Ondrášek.


19.
označiť príspevok

elemír muž
   14. 2. 2023, 12:00 avatar
Viac by ste sa mali snažiť zaregistrovať u krista, aby on uzaregistroval vás a na urady, ak vám nejde o peniaze zo štátu sa vykašlite. Leže, ak ste to,čo nám ježiš zanechal pri poslednej večeri obrátili na okultizmus a satanizmus, tak to potom už neviem, čo vlastne chcete. Ježiš hovorí: Toto robte na moju pamiatku,lebo zatial je tu snaha iba o peniaze.
Ale ten príspevok, čo ma tak zaujal je dobrý, na tom trvám, možno je vytrhnuté z kontextu, ale načo pôjdeš do kostola, ak tam nič necítiš ? Potom je pre mňa aj ťažké pochopiť ta spojitosť s duchom sväým.


20.
označiť príspevok

qwert
   14. 2. 2023, 13:01 avatar
ako vidim, tak kntsz zauradoval.....registracia v těchto spoločenstvach nie je kvoli peniazom....tieto spolocenstva sa dokazu financovat samé...ako to aj robia....Tu ide skor o verejne zlegalizovanie.....mnoho ludi si povie, no ked nie je registrovana, tak to bude urcite sekta.....
my sme už davno zaregistrovaní u Krista.....posledna vecera je zmluva s ježišom....ježiš sa nezjavuje v eucharistii, ale zoslal nam svojho ducha a zjavuje sa v človeku...tak ako to zaslubil.....Eucharistický Ježis, je ta otravena huba, ktorá vypada na pohlad dobre.....nezabije ta telesne ale duchovne......
Naše spolocenstva maju veceru panovu....jeme chlieb a pijeme vino.....ale je to len na jeho pamiatku a je to zmluva s nim....


21.
označiť príspevok

elemír muž
   15. 2. 2023, 10:35 avatar
qwert 20
aj toto je dobre, pokial nevidím pri tom postoj kntsz ale ten je tiež dobrý .V žiadnom prípade tu nechcem robiť sudcu, meje vyjadrenia sú len môj názor na vec.
Vlastne aj na poslednú večeru je veľa rozličných a tiež dobrých názorov. Katolícka cirkev vníma poslednú večeru ako obetu, kde sa obetuje chlieb a víno, ale ja to vidím ako premenenie, teda kde chlieb a víno sa neobetuje, ale premieňa na telo a krv.
Teda ježiš vstupuje do hmoty chleba a vína, aby sa nám sprítomnil aby na chvíľu premenenia, aby nám bol ešte bližšie a teda aby na nás vyžiaril svojho ducha, aspom ja to tak cítim, že sa ocitám v príjemnom prostredí jeho ducha, ktorým zaplavil kostol a ja som v tom celý ponorený a čerpám do seba túto svätú duchovnú energiu a čo je na liturgii výborné, že každého veriaceho na túto chvľku pripravuje, aby duša každého bola pri premenení čo najčistejšia na jeho prijatie. No a potom môžem aj rozdávať cez týždeň túto energiu na iných.
Všetko, čo robíme v cirkvi m usí mať nielen duchovný význam, ale aj praktický. Ja to musím neskôr v živote vyčítať, aký tomalo význam, aký bol výsledok prijatia tejto ježišovej svätej energie.
Lebo aj v evanjeliu máme na to príklad, keď prvýkrát prišiel k učeníkom, prešiel cez zatvorené dvere a tým preukázal schopnosť, že jeho telo môže prejsť, alebo byť v hmote a teda aj v hostii, či vo víne.. Dnes je už veľa takýchto príkladov. kedy je hmota čistá a kedy je v nej či už samotný ježiš, alebo duch. Napríklad, disk, či páska, alebo platobné karty a všeličo iné, Pokiaľ na nich nie je nič nahrané, je to obyčajná páska. Ak ale nahráme na ňu program, už získala je hodnota cenu najmenej toho programu a takisto aj oblátka sa stane hostiou, ak ju premeníme posvätením.
Teda qwert, Ak si napísal

my sme už davno zaregistrovaní u Krista.....posledna vecera je zmluva s ježišom....ježiš sa nezjavuje v eucharistii, ale zoslal nam svojho ducha a zjavuje sa v človeku...tak ako to zaslubil.....Eucharistický Ježis, je ta otravena huba, ktorá vypada na pohlad dobre.....nezabije ta telesne ale duchovne......

potom si to to prečítaj ešte raz: Ježiš vzal do ruky chlieb a po tom víno a jasne povedal TOTO, teda ten chlieb čo mal v ruke a to víno, čo mal v kalichu, TOT je moje telo a toto je moja krv a kto mu to uveril, má večný život a kto neuveril, tak nie, čo sa tu dá na tomto laborovať mne to je jasné takto. A už vôbec si nedovolím ani len predpokladať, že tá najdôležitejšia vec je satanova.


22.
označiť príspevok

Lemmy muž
   15. 2. 2023, 10:56

Príspevok bol vymazaný administrátorom.23.
označiť príspevok

Lemmy muž
   15. 2. 2023, 10:57

Príspevok bol vymazaný administrátorom.24.
označiť príspevok

elemír muž
   25. 2. 2023, 09:53 avatar
Lemmy 23,24
Na túto tému j na svete kopu takýchto múdrosti, ale najvýstižnejšia je asi , keď sa raz pýtali jedného kňaza, že kolko stojí vstupenka do neba a bten mu povedal : sto korún. a ten spokojne prijal túto odpoveď, toélko sa u mňa ešte predsa vždy nájde a dokonca a ja som podnikateľ. Kňaz pokračuje -to ano,možno by to šlo aj za menej, ale je tu jedna podmienka,tie peniaze musia byť dané z lásky z čistého srdca a nie ako poplatok za nejaké služby napríklad za umytie auta.
Neviem, či si to pochopil, lebo toto, čo si napísal,to ide inteligencia hádam až do kolien.


25.
označiť príspevok

Lemmy muž
   25. 2. 2023, 16:41

Príspevok bol vymazaný administrátorom.18.
označiť príspevok

elemír muž
   14. 2. 2023, 11:47 avatar
Prečítal som si to, dosť zaujímave a ja som si pripísal ďaľší bod k tomu, že som dobre. najdôležitejšie pre človeka JE čerpať ježišovu energiu a to je nejlapšie vtedy, ak má kňaz nad hlavou hostiu, či kalich, tu cítim, ako ide duchovná energia nielen do celého kosatola, ale hlavne do mňa. Bez tejto energie sú moje dní horšie a horšie, a ak idem častejšie , sú moje dni lepšie a lepšie. teda ja už som v takom stave, že musim ale v tomto ja zase rád musím, ale ide hlavne o to, že katolícka cirkev to ponúka každý deň a vo väčších mestach, takmer každú hodinu. A toto nenájdeš v žiadnej inej cirkvi na svete.
Takže já fungujem takto.
Súhlasí kntsz


16.
označiť príspevok

elemír muž
   14. 2. 2023, 10:32 avatar
Pokračovanie 13
Mne ste sympatický obaja, máte tam nejaké rozdiely medzi vami,ale vaša energia je ore tento účel dobra bolo by dobre ju využiť na očistenie cirkvi tým, že by ste sa zaoberali niečím podobným, ako sa pavol zaoberal vtedy v tej dobe. A o to by som prosil aj mnohých iných, ktorí to pochopili. Pretože ten čas medzi nanebovstúpením ježiša a medzi povolaním pavla, tp bolo niečo, žo znepokojilo ježiša tak, že musel konať takýmto spôsobom, povolať pavla, aby sa pokúsil vrátiť cirkev , do stavu, ktorý tu on znechal. Učenníci sa vrátili ku svojim predchádzajúcim remeslam, peter bol v cirkvi, ale už začal vyberať peniaze a peniaze prinášajú svoje problémy a pápežmi mohli byť len jeho žiaci a začal sa oddelovať od ježišovej cirkvi a keď k tomu pripočítame prenasledovanie cirkvi zvonku, dostala sa cirkev do existenč
nej situácie. A pavlov príchpd prekvapil každého aj jeho samého, keď sa ocitol vnútri toho, proti čomu bojoval
Lenže bol v jeruzaleme, kde sa mu vyhrážali smrťou bol v ríme, tam ho tiež nevidely rady a vlastne cirkev sa začala stývať spoločenstvom, kde začali platiť pravidlá nielen podľa evanjelia ale aj podľa svetských pravidiel. Niektorí už mali vybudované svoje miestečka a dostali o ne strach, A práve vtedy urobil príve to, čo mne je velmi sympatické a nezamiešal sa do starých, no starých v tej dobe, Nakoniec necháva rím necháva jeruzalem a vy dá sa na cestu po svete a na čistých miestach, kde dovtedy nebolo poznané evanjelium, toto evanjelium hlása v čistote a moci, aká mu prináleží. Pozakladal množstvo nových spoločenstiev, ktoré neskôr riadi svojimi listami. a cirkev zzačala žiť znova čistým evanjeliom.
A ako je to s cirkvou dnes ? Dnes by cirkev potrebovala mnoho takých pavlov,samozrejme, že podmienky a problémy sú iné a tak isto situácia je iná, ale v čom by sme si mali brať poučenie od pavla ? V prvom rade premeniť ľudskú múdrosť na márnosť. Ale múdrosť treba aj rolišovať, lebo pôodľa neho sa nedá robiť nič medzi ľuďmi, ak nie je medzi nima múdrosť a to je pravda tiež, lenže tu sa zrejme jedná o ľudskú múdrosť, ktorá chce meniť božie veci. A tak nech si nechajú ľudia medzi sebou na svoje veci, ale na zmeny v cirkvi nech ju nepoužívajú a vôbec, prečo tu chce niekto niečo meniť z pozície človeka ? Možno by sme našli predsalen nejaké veci , ktoré urobil človek a sú dobré používajú sa. Napríklad liturgia svätej omše ale tu predpokladám silný vplyv práve ducha svätého, lenže ako sa potom toto všetko obrátilo proti cirkvi, keď takýmto spôsobom sa dostalo do cirkvi mnoho vecí proti evanjelium. Aj ježiš hovorí: čo je od človeka, môže byť aj od toho druhého.A pre túto vetu by človek nemal siahať na tieto veci, veď to, čo máme v evanjeliu nám musí stačiť ! Jasnným zrkadlom pre dnešnú cirkev je tridentský koncil a jeho závery som mal raz aj stiahnuté z internetu, ale boli tam aj uzlé veci pre cirkev. Treba si len, ako hovorí ježiš o rybároch, že ak vytiahnu sieť z mora,je tam všetko. a preto je treba si sadnúť okolo a všetko prebrať, ťo je dobré, to sa zoberie a čo zlé sa vráti do mora. Možno aj tera by bolo dobré sa zastaviť a všetko čo je v cirkvi prebrať a ostatné nech sa vráti do pekiel, odkiaľ prišlo.
A podľa čoho sa uskutoční takáto prebierka ? Podľa evanjelia. Všetko je jednoduché, ale všetko je aj chránené zlým, aby čisté evanjelium neprišlo medzi ľudí. Pavol nechal takýchto tvrdohlavcov tak a išiel inde. Aj tu takto vzniklo mnoho iných cirkevných združení pod rôznymi menami.
Spomeniem napríklad len luthera a skorej aj husa zo všetkých mnohých menších. nechceli oni to isté, očistiť cirkev ? A prečo to nešlo, prečo a kým boli zastavení ? A nie je napríklad toto všetko preto, že o tom rozhodovala ľudská múdrosť. ?
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 09:36,  škoda zdupkal, chcel so sa opytať, či má pipíka, alebo pipinu, alebo či je nedajbože...
dnes, 09:33,  to je debata za tanier fazule..
dnes, 09:28,  tu nejaku navštevu Ilushikukq VITAJ A NIĆ NEPYTAJ Ilushikukq*58*58*58*58*58*58*58*58*58*58*58
dnes, 09:25,  no aspon je tu nejaka debata*39*39*39*39
dnes, 09:19,  nechápem prečo tu tento spamer nie je už dávno zmazaný... mesiac to tu už spamuje a admin...
dnes, 08:54,  vytvaraš si nicky kedy chceš, tak nešaškuj krasna vílo*58*58*58*58*58*58 you create...
dnes, 08:38,  ja neviem ako sa to počíta, ale ak by som chcel, tak sa na df prihlásim za deň aj 100 krát
dnes, 08:34,  Can someone answer how to change the password ?? Can I create a new username and password?...
dnes, 08:01,  if you understand what the topics are about, why don't you write in Slovak beautiful villa...
dnes, 07:27,  Is there any of the moderators, because I can not answer a new topic? Maybe I'm doing...
včera, 22:25,  fešáci
včera, 21:42,  ked je milionár na Cookových ostrovoch, iste nebude odkázaný od toho aby na tomto predaji...
včera, 21:14,  https://img.aktuality.sk/foto/robert-fico-a-robert-kali-k/ODAweDQ1MC9zbWFydC9maWx0ZXJzOmZvcm1hdCh...
včera, 20:30,  https://d15-a.sdn.cz/d_15/c_img_QJ_x/DBUBE/bratislava-protest.jpeg?fl=cro,0,0,2048,1152%7Cres,102...
včera, 19:42,  za 20 euro ti to istotne nedá, ja osobne by som bol velmi za to, ak by tu diskutovalo viacej...
včera, 19:36,  Nechapem, prečo este nieje nejaký zakon, ktorý by posadil politikov do chladku, ked vedome...
včera, 19:26,  qwertík, čertík čo na to hovoríš ?
včera, 19:23,  Toto forum treba vzkriesiť k životu, a obnoviť jeho bývalú slávu... no na to treba tu...
včera, 19:21,  Počuj Foton, odkúpim od teba DF. Nie som milionár, tak za nejakú symbolickú cenu dajme tomu...
včera, 10:14,  Nemôže, pretože nechce hniť v base
neprehliadnite
vyhľadávanie
 
Žiadny učený z neba nespadol, ale hlupákov akoby zhadzovali.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(111 695 bytes in 0,169 seconds)