hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  náboženstvo  /  téma

Absolútna zbraň proti zlému osudu.

príspevkov
81
zobrazení
3
tému vytvoril(a) 2.8.2011 09:10 Ranexill
posledná zmena 3.8.2011 18:21
1
02.08.2011, 09:10
Osemnásť obetí faraóna.
Keď sa skuma tajomstvo svatýň nemože sa obísť ani známy prípad Tutanchamon, ako by sme ho dnes odborne nazvali.
Všetci čo sa podielali na objavení hrobky tohto faraóna(okrem jediného!), boli "potrestaní".Ochrana tejto svatyne teda bola účinná a strašná aj po 3500 rokoch.
Pravdaže racionalisti sa možu smiať nad takou poverčivosťou. Pre nich je smrť 18 predpokladaných obetí kliatby prirodzenou smrťou; pre nich tých 18 osob zomrelo predčasne a za zvláštnych okolností iba náhodou.
Ak rozum zvíťazí nad poverčivosťou, je to vždy odivuhodné. Nechcem o veci zbytočne diskutovať, namiesto toho umožním čitateľovi, aby si úsudok urobil sám. Chronologicky zhrniem nepopierateľné skutočnosti a z toho si každý urobí úsudok sám.
25.novembra 1922 dvaja Angličania, lord Carnarvon a Howard Carter objavili hrobku faraóna Tutanchamona. Hrobka obsahovala najbohatší archeologický poklad všetkých čias.
Nad vchodom hrobky bol takyto nápis:
-
Smrť sa svojimi krídlami dotkne toho, kto sa dotkne faraóna.
-
Desať rokov bolo potrebných na to, aby sa otvorili všetky miestnosti s rozprávkovými pokladmi. No ešte pred skončením prác sa stala "hekatomba".
Prvým na čiernej listine bol lord Carnavon. V agónii niekoľko krát vyslovil meno Tutanchamon. A jeho posledné slová boli: "To je koniec, počul som volanie, pripravujem sa." V tej chvíli v celom dome-zrejme náhodou- zhasli svetlá. Lord Carnavon zomrel na neznámu chorobu; lekári predpokladali, že to bol následok uštipnutia komára!
O pol roka neskor zomrel na nevysvetliteľnú chorobu lordov mladší brat plukovník Aubrey Herbert; za ním nasledovala jeho ošetrovateľka...
Jedným z prvých, čo vnikli do hrobky, bol osobný tajomník Howarda Cartera Richard Bethell; takisto zomrel medzi prvými.
Blízky Carterov priateľ profesor La fleur, hnaný zvedavosťou vedca, pricestoval do Luxoru, aby sa zúčastnil na archeologických prácach. Dva týždne po svojom príchode záhadne ochorel a zomrel. Zomrel aj vedec Arthur Mace; potom, ako vstúpil do hrobky, sily ho opustili, musel si ľahnúť a viac nevstal.
Tragickejší bol koniec doktora Evelyna Whita, slávneho archelóga, ktorý po Carterovi vstúpil medzi prvými do komory, kde sa nachádzala faraónova múmia; obesil sa. V rozlúčkovom liste napísal na vysvetlenie: " Podľahol som kliatbe, ktorá ma donútila odísť".
Ďalší anglický vedec, zamestnanec egyptskej vlády, Archibald Douglas Reed, mal zrontgenovať múmiu, kým ju uložia do múzea v Káhire. Hneď na druhý deň po vykonaní úlohy sa začal cítiť zle a o tri dni zomrel. Bol to zdravý, mocný muž a nikto nevie, na akú chorobu zomrel.
Tieto záhadné úmrtia vzbudili zvedavosť. Akýsi vysoký egyptský úradník chcel záležitosť objasniť a osobne sa dal do skúmania. Vstúpil do hrobky, no po niekoľkých dňoch mu prišlo veľmi zle, musel sa vrátiť do Káhiry a ľahnúť si; po niekoľkých hodinách zomrel.
Čierna listina obsahuje celkom osemnásť mien, ktoré sa nejakým sposobom podieľali na odcudzení telesných pozostatkov Tutanchamóna. K vedcom treba prirátať zopár "nepriamych" obetí, ktoré nikdy nevstúpili do hrobky, no ktoré patrili do rodiny niekotorého objaviteľa, alebo sa dotkli nejakej posvatnej veci z pokladu.
Príklad: v roku 1939, na slávnosť nového moslimského roka, chcel egyptský rozhlas predviesť poslucháčom Tutanchamónove vojnové trúby. Káhirské múzeum súhlasilo s požičaním vzacnych nástrojov, ktoré už 16 rokov odpočívali vo vitrínach. Automobil, čo ich prevážal z múzea do rozhlasu, mal nehodu a šofér pri nej zomrel. Trúbkam sa nič nestalo. O niekoľko minút neskor, keď si hudobník prikladal nástroj k ústam padol mŕtvy na zem.

Ďaľšie posobenie čara

Mohamed Nehri, riaditeľ oddelenia egyptských starožitností v káhirskom múzeu, náhle zomrel na mozgovú príhodu po tom, ako podpísal roku 1967 s francuzskou vládou dohodu o tom, že Tutanchamónov poklad poputuje z Egypta na breh Seiny.
Výstava sa konala v Petit Palais a videlo ju niekoľko miliónov ľudí.
A ďalšie pokračovanie: nástupca nešťastného riaditeľa sa stal obeťou rovnakej nehody, za rovnakých okolností a pre rovnaké dovody: Gamal Mehrez zomrel vo februári 1972, keď práve podpísal dohodu o o Tutanchamónovej výstave v Londýne; bola to mozgová príhoda.
Kto bude nasledovať?

Absolutna zbraň proti zlému osudu.

Najzvláštnejšie na celej veci je, že kliatbe unikol najhlavnejší vinník, ktorý viedol práce, zapisoal objavy, sťahoval poklady, jednoducho ten, kto mal najvačšiu zodpovednosť a zožal všetku slávu: Howard Carter. Tento muž zomrel až vo veku 66 rokov r. 1939.
On predstavuje silný argument pre racionalistov, ktorí odmietajú, žeby kliatba mohla zasiahnuˇ%t previnilcov.Je naozaj lepšie, ak sa záhady daju vysvetliť prirodzenými príčinami. No tým ktorí neveria, že iba nahoda stojí za umrtiami ľudi pridávam informaciu, ktorá mení pohľad na celú vec; mám ju od káhirskeho diplomata spred vojny, ktorý sa priatelil s H. Carterom. Tomuto diplomatovi H. Carter rozprával, že vlastní absolútnu zbraň proti zlému osoudu a akémukoľvek čaru. Tento ochranný prostriedok našiel v jednej z hrobiek v Údolí kráľov na začiatku svojej kariery. Bola to hrobka kňaza Jua- a jeho ženy; ich mumifikované telá boli dokonale konzervované. Podľa belgického diplomata v zapečatenej , nedotknutej posmrtnej komore našiel prvy návštevník tajomstvo nedotknuteľnosti.
Na vysledky bude treba počkat kym sa zverejnia veci okolo H. Cartera.
Post scriptum: Prsteň Atlantov

Na tieto otázky som dostal odpoveď hneď po prvom vyjdení mojej knihy(1972). Dnes teda možem pridať toto postscriptum, aby som uspokojil zvedavých čitateľov.
Dostal som list s podpisom André de Belizal. Zhrniem z neho to najdoležitejšie: "Nielenže poznám tajomstvo imunity Howarda Cartera, ale ho aj vlastním ako dedičstvo; teraz sa nachádza v mojej knižnici a možete si ho prísť pozrieť a dotknúť sa ho. Je to prsteň z asuánskeho pieskovca, ktorý v r 1860 priniesol starý otec mojej ženy markíz d´Agrain, egyptológ, z údolia kráľov.
Prirodzene, hneď som využil pozvanie pána d´Bélizal a mohol som držať v ruke zvláštny, krehký pieskovcový prsteň s ošúchaným reliefom, z ktoreho sa predsa len dali vyčítať geometrické tvary. tri dlhé čiary a šesť bodov, dva rovnoramenné trojuholníky. Tieot tvary sú zostavené, umiestnené a vyvážené podľa určitého poriadku a účelnosti, ktoré maju ezoterický význam; po určitých trpezlivých pokusoch sme objavili aj ich daľšie vlastnosti.
No stručne, uz ma nebavi to vypisovať. Existuju tvarové vlny, schopne vytvoriť neprekonateľnú bariéru, zastavit, či zneutralizovať rozne vplyvy narúšajuce vibračné prostredie obydlia, alebo rovnováhu(čiže zdravie, šťastie, úspech) jednotlivca. Vlastnosti tohto prsteňa sú vynimočné, chrani proti akymkoľvek zlym vplyvom, chráni zdravie a napríklad ktokoľvek ho nosí na ruke sa nemože stať obeťou automobilovej nehody, iba ak by sa sám chcel zabiť.
Druhou vlastnos´tou rpsteňa je uzdravovanie nielen organických porúch a poškodení, ale aj obnovuje isté narušené funkcie a potláča následné ťažkosti.
Tretia vlastnosť je najzáhadnejšia; umožňuje netušené úniky do oblastí, ktorej sa venuje iba metafyzika. Nositeľ prsteňa sa stáva vnímavým na správy, ktoré by inak nezachytil, čo je v rozpere prave s ochranou a izolaciou, ktoru od negatív sposobuje...
Prepísal som to z knihy Domy, ktoré zabíjajú od Rogera de Laforesta a občas skrátil, či zmenil slovosled.

Len aby sa vedelo, že sú aj iné veci, ako pohľady racionalistov na svet a na všetko fungovanie v ňom a že existujú sily, ktorým ťažko porozumieme, prave pre ľudí, ktorí niečo skor odmietaju ako sa nato pozrú, len preto, lebo ich existencia stojí na mystike, duchovne a nepoznanom z oblastí zaváňajucich ezoterikou, či mystičnom. A ani kliatbam nie je radno sa posmievať, len preto, že si niekto myslí, že neexistujú a že ich hlava na pleciach stačí nato, aby všetko zvládla a že existencia nás samych stojí len natom, čo si "akože" dokážeme myslieť a čomu veríme.
none
2
02.08.2011, 11:19
Idem, kupte si langoš s cesnakom a namastite siu brucha-toť zmysel života.
none
3
02.08.2011, 12:57
kopa hovadín,bez ladu a žiguli...
none
4

3. 02.08.2011, 12:57

kopa hovadín,bez ladu a žiguli...

02.08.2011, 12:58
Nova verzia, bez ladu a ziguli, skus este volaco nech sa aspon zasmejem
none
5
02.08.2011, 13:02
Ináč Etherovi dakujem za film Donnie Darko. Konečne som si pozrel niečo čo stalo zato.
none
6

5. Ranexill 02.08.2011, 13:02

Ináč Etherovi dakujem za film Donnie Darko. Konečne som si pozrel niečo čo stalo zato.

02.08.2011, 13:09
Donnie Darko je vynikajúci film, aj keď je v ňom trochen ezoteriky. Čistý mindfuck
👍: Ranexill
none
7

6. 02.08.2011, 13:09

Donnie Darko je vynikajúci film, aj keď je v ňom trochen ezoteriky. Čistý mindfuck

02.08.2011, 13:24
Nepoznaš este čosi tohto razenia? Ten posledny co teraz bezi v kinach z blazinca som nedopozeral este,- to sa nechyta, ale tiez sa dá, vidís ani na nazov si nespomeniem..
none
8

7. Ranexill 02.08.2011, 13:24

Nepoznaš este čosi tohto razenia? Ten posledny co teraz bezi v kinach z blazinca som nedopozeral este,- to sa nechyta, ale tiez sa dá, vidís ani na nazov si nespomeniem..

02.08.2011, 13:32
s týmto hercom Jake Gyllenhaalom som videl Source Code. Nie je to až tak mystery, ale je tam pár pekných tém z kvantovej mechaniky a kognitívnych vied. Fakt zaujímavé. Ešte si pozri aj Insidious, to je horor s tématikou astrálneho cestovania, ale fakt že dobrý, nie sračkový.
👍: Ranexill
none
9

8. 02.08.2011, 13:32

s týmto hercom Jake Gyllenhaalom som videl Source Code. Nie je to až tak mystery, ale je tam pár pekných tém z kvantovej mechaniky a kognitívnych vied. Fakt zaujímavé. Ešte si pozri aj Insidious, to je horor s tématikou astrálneho cestovania, ale fakt že dobrý, nie sračkový.

02.08.2011, 13:37
Videl som Sorce Code, insidious si idem teda stiahnut, ešte ma napadol Limitless, to bolo ozaj dobré. Vsade zaznie par zaujímavych vecí, kde vidno, že scenárista mal iq trochu vyssie a zaručene mu prepínalo. Zvieracia kazajka je dobré tiež, tohto typu.
none
10
02.08.2011, 14:41
Zla energia nie je vzdy zlou. Len strazi to, co ma. A kto sa jej postavi do cesty, zomrie. Zla je len pre toho, kto jej nerozumie. Aj nas strazi pred....
none
17

10. 02.08.2011, 14:41

Zla energia nie je vzdy zlou. Len strazi to, co ma. A kto sa jej postavi do cesty, zomrie. Zla je len pre toho, kto jej nerozumie. Aj nas strazi pred....

02.08.2011, 15:27
Myslíš rušeň ?
none
11
02.08.2011, 14:47
Teda mám vysokú školu ale ani v termodynamike sme nepreberali zlú energiu....aké postuláty platia pre zlú energiu a kto ju objavil ?
none
13

11. 02.08.2011, 14:47

Teda mám vysokú školu ale ani v termodynamike sme nepreberali zlú energiu....aké postuláty platia pre zlú energiu a kto ju objavil ?

02.08.2011, 15:15
Vsak clovek rad rozdeluje vsetko na dobre a zle. Preco? Ti to prekaza..? 😉
none
14

13. 02.08.2011, 15:15

Vsak clovek rad rozdeluje vsetko na dobre a zle. Preco? Ti to prekaza..? 😉

02.08.2011, 15:17
winri - to by bol bez toho triedenia riadnx chaos - aj tak celkom neplatí - jednému dore , inému zle
none
15

13. 02.08.2011, 15:15

Vsak clovek rad rozdeluje vsetko na dobre a zle. Preco? Ti to prekaza..? 😉

02.08.2011, 15:23
Ja rozdeľujem všetko na príjemné a nepríjemné......
👍: dorota
none
12
02.08.2011, 14:52
majomajo - a čo taká energia z kladiva , keď ti prejde do prsta? Ale máš pravdu , veď neexistuje ani prvotná definícia v kozmológii.
none
16

12. havran 02.08.2011, 14:52

majomajo - a čo taká energia z kladiva , keď ti prejde do prsta? Ale máš pravdu , veď neexistuje ani prvotná definícia v kozmológii.

02.08.2011, 15:26
Ale tá istá energia pri kovanú kovov je dobrá, tak ako to je ? Entalpia je entalpia, vždy aj iné druhy energie sú vždy rovnaké , ibaže by dotyčná mala na mysli pôsobenie istej energie, ale to nie je vlastnosť samotnej energie, takže ja uprednosťňujem presnejšie vyjadrovanie......
none
18

16. 02.08.2011, 15:26

Ale tá istá energia pri kovanú kovov je dobrá, tak ako to je ? Entalpia je entalpia, vždy aj iné druhy energie sú vždy rovnaké , ibaže by dotyčná mala na mysli pôsobenie istej energie, ale to nie je vlastnosť samotnej energie, takže ja uprednosťňujem presnejšie vyjadrovanie......

02.08.2011, 15:28
majo - myslím , že to bolo až veľmi presné a vyčerpávajúce - ležím pod stolom - nechceš k tomu niečo?
none
28

16. 02.08.2011, 15:26

Ale tá istá energia pri kovanú kovov je dobrá, tak ako to je ? Entalpia je entalpia, vždy aj iné druhy energie sú vždy rovnaké , ibaže by dotyčná mala na mysli pôsobenie istej energie, ale to nie je vlastnosť samotnej energie, takže ja uprednosťňujem presnejšie vyjadrovanie......

02.08.2011, 15:55
Majo napis nieco o vlastnosti samotnej energie, vdaka.
none
32

28. 02.08.2011, 15:55

Majo napis nieco o vlastnosti samotnej energie, vdaka.

02.08.2011, 16:18
E=m.c2
none
43

32. 02.08.2011, 16:18

E=m.c2

03.08.2011, 08:46
Neplatí v čiernej diere.
none
45

43. Ranexill 03.08.2011, 08:46

Neplatí v čiernej diere.

03.08.2011, 08:49
Ano v čiernej diere aj rozum zastane.......
👍: Ranexill
none
19
02.08.2011, 15:30
Niečo čo ťa postaví na nohy ?
none
20
02.08.2011, 15:31
Skús ešte jednu formuláciu , ale teraz s entropiou
none
21
02.08.2011, 15:32
Entropia je na môj vkus strašne neusporiadaná........
none
22

21. 02.08.2011, 15:32

Entropia je na môj vkus strašne neusporiadaná........

02.08.2011, 15:33
však vidím , že chceš ako ľahšie
none
23
02.08.2011, 15:35
Ešte aj v tej pesničke sa spieva " Všetko klesá nivó béz , dodávam iba entropia rastie.......To je moja termodynamická veta.....
none
24

23. 02.08.2011, 15:35

Ešte aj v tej pesničke sa spieva " Všetko klesá nivó béz , dodávam iba entropia rastie.......To je moja termodynamická veta.....

02.08.2011, 15:38
majo - vidíš , začneme si rozumieť - entorpia narastá a organizovaný svet sa stráca
none
25
02.08.2011, 15:39
Súčasný človek v porovnaní s ľuďmi,čo žili už veľmi dávno je extrémne lakomý a chamtivý.Dobre to vidno aj na vykopávkach zo starých čias.Skorej ľudia dali do hrobu všetky cennosti,čo vlastnil.Čo za života používal,to už bolo navždy jeho.V súčasnosti aj to ľudia vyhrabú a privlastnia si. Idú zabiť aj za dedičstvom a najradšej by sa povraždili.Ani to im nestačí.Privlastňujú si majetok nielen mŕtvych ale aj živých a snažia sa ukradnúť čo najviac.Kto bol potom barbar? Ľudia v minulosti,alebo súčasný človek?
none
26

25. 02.08.2011, 15:39

Súčasný človek v porovnaní s ľuďmi,čo žili už veľmi dávno je extrémne lakomý a chamtivý.Dobre to vidno aj na vykopávkach zo starých čias.Skorej ľudia dali do hrobu všetky cennosti,čo vlastnil.Čo za života používal,to už bolo navždy jeho.V súčasnosti aj to ľudia vyhrabú a privlastnia si. Idú zabiť aj za dedičstvom a najradšej by sa povraždili.Ani to im nestačí.Privlastňujú si majetok nielen mŕtvych ale aj živých a snažia sa ukradnúť čo najviac.Kto bol potom barbar? Ľudia v minulosti,alebo súčasný...

02.08.2011, 15:49
starec , trošku si prešruduj vývoj spoločnosti , oodmienky jej prežitia - jednotlivé deľby práce , na ako stupni mohol začať existovať fenomén súkromného vlastníctva. Ako pôsobil rozvoj výrobných síl a k nemu i výrobných vzťahov. Na tom nie je nič nepochopiteľné a nepomohol ani príchod kresťanstva na scénu. Kto nevidí súvislosti - ten si tak môže čítať Bibliu a dúfať , že mu z neba spadne lepší svet. Ľudia si to musia vyriešiť sami , ináč tento rod neprežije - som toho názoru , že sa musia objaviť nové hegemóny v spoločnosti , ktoré ju povedú duchovným smerom , ale najprv musia byť završené materiálne podmienky.
none
27
02.08.2011, 15:50
Cez vikend som bola na jednej vystave, zivot pocas vojny...a ludske vyzarovanie z tej doby bolo take silne, az mi bolo clivo.,
none
30

27. 02.08.2011, 15:50

Cez vikend som bola na jednej vystave, zivot pocas vojny...a ludske vyzarovanie z tej doby bolo take silne, az mi bolo clivo.,

02.08.2011, 16:00
winri - trošku to približ - vojna zaznamenala hrdinstva i ľudské pády - zrejme , že v takých extrémnych podmienkach sa ľudia polarizujú a proti zlu v najhrubšej forme vysupuje aj kvalita ľudského rodu. Je to len polarizácia , aby sa znamienka kompenzovali a ľudský rod prežil
none
33

30. havran 02.08.2011, 16:00

winri - trošku to približ - vojna zaznamenala hrdinstva i ľudské pády - zrejme , že v takých extrémnych podmienkach sa ľudia polarizujú a proti zlu v najhrubšej forme vysupuje aj kvalita ľudského rodu. Je to len polarizácia , aby sa znamienka kompenzovali a ľudský rod prežil

02.08.2011, 18:53
Havran, ak by som nevedela o ake obdobie sa jedna, tak tomu neuverim. Tie fotografie predstavovali bezny zivot na vidieku. Zobrazovali pracu na poli, domace akcie, deti...isla z nich pohoda, srdecnost, proste ludskost. A tak som nad nimi dumala. Zili v chudobe, v neistote, ale v jednote, v sulade..tak mi to prislo luto a..a tak🙂
none
34

33. 02.08.2011, 18:53

Havran, ak by som nevedela o ake obdobie sa jedna, tak tomu neuverim. Tie fotografie predstavovali bezny zivot na vidieku. Zobrazovali pracu na poli, domace akcie, deti...isla z nich pohoda, srdecnost, proste ludskost. A tak som nad nimi dumala. Zili v chudobe, v neistote, ale v jednote, v sulade..tak mi to prislo luto a..a tak🙂

02.08.2011, 19:05
winri - ako som už povedal , vojna polarizuje ľudí podľa charakterov - ich osobných kvalít. Moja stará mama sa narodila niekedy okolo 1880 , prežila ťažký život a dožila sa 95 rokov . Vo mne zanechala pamiatku na vnútorne silnú a čistú osobnosť - mala v sebe prostú ľudskosť a múdrosť. Vlastne prežila obe svetové vojny a napriek tomu si zachovala čistý ľudský charakter , bola 5 x v Amerike a 5 x im zhorel dom. Predstav si ten život. Až do smrti to bola čisá a múdra a pracovitá osobnosť. Rád na ňu spomínam. Takých ľudí bolo veľa. Dnes sa ľuďom láme charakter cieľavedome , aby sa dali ľahšie ovládať. A žiaľ , cirkev v tom zákerne spolupracuje - metodami , že navonok sa zdá , že sú anjeli nebeskí.
none
29
02.08.2011, 15:58
Mnoho vecí sa mení. Pozri si niečo o novych objkavoch týkajucich sa vody a zistís, co je iné. Voda je nosne medium, má pamet. Ked do enj das kus vytvoru ludskeho zmeni sa, ked das do nej rastlinu zmeni sa, oziaris ju zmeni sa.
A za najvacsi objav sa poklada ten fakt, ze pri istej frekvencii sa rozpadne na vodík a kyslík.
Takze veci, s ktorými prichadzala voda do styku v minulosti boli ine. Dnes ju informacne infikujeme svojimi vytvormi tu vodu-pozmenenu pijeme, a stavame sa nebadane a postupne inymi aj my. Sak raz podochneme vdaka racionalistom.
none
31

29. Ranexill 02.08.2011, 15:58

Mnoho vecí sa mení. Pozri si niečo o novych objkavoch týkajucich sa vody a zistís, co je iné. Voda je nosne medium, má pamet. Ked do enj das kus vytvoru ludskeho zmeni sa, ked das do nej rastlinu zmeni sa, oziaris ju zmeni sa.
A za najvacsi objav sa poklada ten fakt, ze pri istej frekvencii sa rozpadne na vodík a kyslík.
Takze veci, s ktorými prichadzala voda do styku v minulosti boli ine. Dnes ju informacne infikujeme svojimi vytvormi tu vodu-pozmenenu pijeme, a stavame sa nebadane a ...

02.08.2011, 16:06
Ranexil - to máš pravdu , veď len starí Inkovia mali na vodu v jej rôznych stavoch niekoľko desiatok pomenovaní. Netreba však veci personifikovať , majú svoju fyzikálnu podstatu. Myslím , že ak hovoríš o "racionalistoch" tak hovoríš o tupcoch ktorí berú veci bez súvislosti , max s ohľadom na zisk
none
36

31. havran 02.08.2011, 16:06

Ranexil - to máš pravdu , veď len starí Inkovia mali na vodu v jej rôznych stavoch niekoľko desiatok pomenovaní. Netreba však veci personifikovať , majú svoju fyzikálnu podstatu. Myslím , že ak hovoríš o "racionalistoch" tak hovoríš o tupcoch ktorí berú veci bez súvislosti , max s ohľadom na zisk

02.08.2011, 21:54
Njaradsej by som zalozil nejaku temu o vode, nedavno mi sestra čítala o Slovenskom vedcovi zaoberajucom sa hydrologiou, ktorý je svetoznamy. Ten tvrdí, že klimaticke zmeny nie je zodpovedné CO2, ale voda. Hovoril, že sme systematicky z pevniny za posledne destarocia odviedli enormne mnozstva vody a x dalsich vecí, ktoré sme urobili pri vyuzivanbí vody.
A racionalistov som myslel tupcov, ktorý ziju vcerajskom a nevzdelavaju sa, vsetko zavrhuju co len trocha zavana niecim co je v rozpore s poznaním vcerajska a ked to zavana metafyzikou tak stoja hned na zadnych nohach.
none
35
02.08.2011, 21:40
mno..čo sa týka úmrtia tých ľudí, hovorí sa všeličo, napr. aj to, že keď otvorili hrobku, steny malý ružovkastý povlak, mohla to byť plieseň alebo nejaký náter.,,za tie roky tam vznikli toxíny.. a vdýchnutie plesni mohlo poškodiť zdravie...). ďaľšia vec je "vedomie".. ktoré sa zaťažilo tou kliatbou, pretože sa jej podvedomo obávali i keď navonok si to nepripúšťali ...proste je to záhada, ktorá sa asi nikdy nepodarí vylúštiť, ...okrem iného bolo tam veľa predmetov, kto čo si privlastnil, tomu to prinieslo nešťastie.
none
37

35. 02.08.2011, 21:40

mno..čo sa týka úmrtia tých ľudí, hovorí sa všeličo, napr. aj to, že keď otvorili hrobku, steny malý ružovkastý povlak, mohla to byť plieseň alebo nejaký náter.,,za tie roky tam vznikli toxíny.. a vdýchnutie plesni mohlo poškodiť zdravie...). ďaľšia vec je "vedomie".. ktoré sa zaťažilo tou kliatbou, pretože sa jej podvedomo obávali i keď navonok si to nepripúšťali ...proste je to záhada, ktorá sa asi nikdy nepodarí vylúštiť, ...okrem iného bolo tam veľa predmetov, kto čo si privlastnil, tomu...

02.08.2011, 22:02
Ano Ony, ja som len uviedol jeden z mnohych prikaldov, lebo tento bol najznámejsi a je aj dobre zdokumentovaný.
Iba som chcel poukazat na iste suvislosti a nezname sily. Je mozne mat doma lubivy predmet, ktorý sa ti paci, a pritom ti bude prinasat tony nestastia. Dokonca aj ked sa ho zbavis puto zvykne pretrvat, ludske vedomie, resp. system skrz ktorý myslíme a ktorý nas ovlada je ovplyvnitelný na x sposobov.
none
38

37. Ranexill 02.08.2011, 22:02

Ano Ony, ja som len uviedol jeden z mnohych prikaldov, lebo tento bol najznámejsi a je aj dobre zdokumentovaný.
Iba som chcel poukazat na iste suvislosti a nezname sily. Je mozne mat doma lubivy predmet, ktorý sa ti paci, a pritom ti bude prinasat tony nestastia. Dokonca aj ked sa ho zbavis puto zvykne pretrvat, ludske vedomie, resp. system skrz ktorý myslíme a ktorý nas ovlada je ovplyvnitelný na x sposobov.

02.08.2011, 22:20
veď to vieme, je známe že predmety prenášajú energiu ktorou sa nabijú,..napr. aj vec kúpenú starožitnostiach je dobre umyť tuším aj so soľou..zbaviť sa pôsobenia , to isté platí aj na darované predmety,.Podľa seba viem, že ak som nervózna z
nejakého predmetu ktorý mi niekto podaruje - dávam ho preč.
none
41

38. 02.08.2011, 22:20

veď to vieme, je známe že predmety prenášajú energiu ktorou sa nabijú,..napr. aj vec kúpenú starožitnostiach je dobre umyť tuším aj so soľou..zbaviť sa pôsobenia , to isté platí aj na darované predmety,.Podľa seba viem, že ak som nervózna z
nejakého predmetu ktorý mi niekto podaruje - dávam ho preč.

03.08.2011, 08:14
No a potom ešte vydrhnúť drôtenou kefou a ak by to nepomohlo tak ponoriť do kyseliny sírovej.......
none
42

41. 03.08.2011, 08:14

No a potom ešte vydrhnúť drôtenou kefou a ak by to nepomohlo tak ponoriť do kyseliny sírovej.......

03.08.2011, 08:40
Ozaj aka kyselina sa používa na cinovanie zinku?(HCl?)
none
46

42. Ranexill 03.08.2011, 08:40

Ozaj aka kyselina sa používa na cinovanie zinku?(HCl?)

03.08.2011, 08:50
myslím že mravčia
none
48

42. Ranexill 03.08.2011, 08:40

Ozaj aka kyselina sa používa na cinovanie zinku?(HCl?)

03.08.2011, 09:12
už viem, kyselina sírová.
none
50

48. 03.08.2011, 09:12

už viem, kyselina sírová.

03.08.2011, 09:15
Sírova ? Si si istá? Pojdem to kupit a ked explodujem aj s cinom tak ta prídem starsit.
none
51

50. Ranexill 03.08.2011, 09:15

Sírova ? Si si istá? Pojdem to kupit a ked explodujem aj s cinom tak ta prídem starsit.

03.08.2011, 09:32
podľa toho čo chceš robiť,..radšej si to ešte over..nechcem ťa mať na svedomí
none
44

38. 02.08.2011, 22:20

veď to vieme, je známe že predmety prenášajú energiu ktorou sa nabijú,..napr. aj vec kúpenú starožitnostiach je dobre umyť tuším aj so soľou..zbaviť sa pôsobenia , to isté platí aj na darované predmety,.Podľa seba viem, že ak som nervózna z
nejakého predmetu ktorý mi niekto podaruje - dávam ho preč.

03.08.2011, 08:48
Sol je v pohode, ale Onya je nutné dodrzat jednu zásadu, tú sol treba vychrstnut do tecucej vody-teda rieka.
none
39
02.08.2011, 23:17
riesenie je jednoduche.........ak nemas rad egypt. nechytaj jeho osud
none
40

39. 02.08.2011, 23:17

riesenie je jednoduche.........ak nemas rad egypt. nechytaj jeho osud

03.08.2011, 00:11
81 p. ak mne, bolo to od veci.
none
47
03.08.2011, 09:03
A nik sa neopýtal na tú zbraň proti zlému osudu...divné, asi nechcete mať lepsí osud.
none
49

47. Ranexill 03.08.2011, 09:03

A nik sa neopýtal na tú zbraň proti zlému osudu...divné, asi nechcete mať lepsí osud.

03.08.2011, 09:14
hovor..aká je to zbraň ?
none
52

49. 03.08.2011, 09:14

hovor..aká je to zbraň ?

03.08.2011, 12:00
Tvarový žiarič. Ale predpokladam, že by bolo problematické ho vyrobiť, resp. nebolo, ale bolo by to riskantné.
none
53

52. Ranexill 03.08.2011, 12:00

Tvarový žiarič. Ale predpokladam, že by bolo problematické ho vyrobiť, resp. nebolo, ale bolo by to riskantné.

03.08.2011, 12:05
Tak daj návod, čo stále okolkuješ, všetci chceme mať dobrý osud bez nutnosti svojho pričinenia
none
57

53. Nadja 03.08.2011, 12:05

Tak daj návod, čo stále okolkuješ, všetci chceme mať dobrý osud bez nutnosti svojho pričinenia

03.08.2011, 12:49
Dobry osud si zasluzim len JA🙂))))
none
59

57. Ranexill 03.08.2011, 12:49

Dobry osud si zasluzim len JA🙂))))

03.08.2011, 12:51
kedze aj ja som JA, tak aj JA 🙂
none
60

59. 03.08.2011, 12:51

kedze aj ja som JA, tak aj JA 🙂

03.08.2011, 12:53
Tebe ho posepkam do uska, ked pojdes somnou na rande🙂))
none
61

60. Ranexill 03.08.2011, 12:53

Tebe ho posepkam do uska, ked pojdes somnou na rande🙂))

03.08.2011, 12:56
co sa nestane, takze zostava pre mna utajeny
none
62

61. 03.08.2011, 12:56

co sa nestane, takze zostava pre mna utajeny

03.08.2011, 12:58
Tak dohod kamaratku
none
64

62. Ranexill 03.08.2011, 12:58

Tak dohod kamaratku

03.08.2011, 13:00
kamaratstvo neriskujem 🙂
none
66

64. 03.08.2011, 13:00

kamaratstvo neriskujem 🙂

03.08.2011, 13:01
Chudence kamosky, čo?
none
63

61. 03.08.2011, 12:56

co sa nestane, takze zostava pre mna utajeny

03.08.2011, 13:00
skor ze tfuj incest, nie?
none
65

63. 03.08.2011, 13:00

skor ze tfuj incest, nie?

03.08.2011, 13:01
Zase si tu? Ak nahodou mas kamaratku dohod mi ju, ale nesmie byt ako ty
none
67

65. Ranexill 03.08.2011, 13:01

Zase si tu? Ak nahodou mas kamaratku dohod mi ju, ale nesmie byt ako ty

03.08.2011, 13:02
sa prihlas do Farmar hlada zenu, tam mas vsetko: od krav cez kozy az po Darinku :D
none
69

67. 03.08.2011, 13:02

sa prihlas do Farmar hlada zenu, tam mas vsetko: od krav cez kozy az po Darinku :D

03.08.2011, 13:04
Ale jaky som ja farmar?
Lenivec hľada ženu( najlepsie naloženu v lovoch, jak Scarletka)
none
72

69. Ranexill 03.08.2011, 13:04

Ale jaky som ja farmar?
Lenivec hľada ženu( najlepsie naloženu v lovoch, jak Scarletka)

03.08.2011, 13:06
Tak potom musis ist na kasting Bohata zena hlada lenivca. Take asi este nevymysleli, ale mohlo by to byt zaujimave.
none
74

72. 03.08.2011, 13:06

Tak potom musis ist na kasting Bohata zena hlada lenivca. Take asi este nevymysleli, ale mohlo by to byt zaujimave.

03.08.2011, 13:09
Ale coby nevymysleli, niektoré si takych nasli, ked robili casting na nete.
none
73

65. Ranexill 03.08.2011, 13:01

Zase si tu? Ak nahodou mas kamaratku dohod mi ju, ale nesmie byt ako ty

03.08.2011, 13:06
no jasne ze si to ty dohodim 🙂 ale inak na mna nereaguj, dopredu vdaka 🙂
none
54

52. Ranexill 03.08.2011, 12:00

Tvarový žiarič. Ale predpokladam, že by bolo problematické ho vyrobiť, resp. nebolo, ale bolo by to riskantné.

03.08.2011, 12:33
však tvarové žiariče predávajú v rôznych ezo schopoch, napr.: odkaz

Ale pochybujem, že to má nejaký signifikantný účinok. Ja som skúšal konkrétne túto keltskú špirálu u otca a nič významné som necítil. Ako je to nabité elektromagnetizmom, ale žeby som z toho mal pocity také, aké to opisujú ľudia na nete, tak to nie.
none
56

54. 03.08.2011, 12:33

však tvarové žiariče predávajú v rôznych ezo schopoch, napr.: http://shop.taraezoterika.com/index.php?product_id=456&page=shop.product_details&category_id=18&flypage=flypage.tpl&option=com_virtuemart&Itemid=1

Ale pochybujem, že to má nejaký signifikantný účinok. Ja som skúšal konkrétne túto keltskú špirálu u otca a nič významné som necítil. Ako je to nabité elektromagnetizmom, ale žeby som z toho mal pocity také, aké to opisujú ľudia na nete, tak to nie.

03.08.2011, 12:48
Tvarove ziarice, ako krize ci ine niktosske placebo veci su k nicomu( este nílsky kríz-kluc je výnimka) ...Ale dam ti radu, aby tvoju zenu nechcel vobec nikto. Daj jej urobit prsten , kde očko bude dutá pologula s dutinou namierenou od prsta von. Zdialky ju budu obdivovat, ale ekd prídu blizšie premoze ich neurcity pocit nevolnosti a odídu . Ale jej to nepovedz samozrejme.
none
70

49. 03.08.2011, 09:14

hovor..aká je to zbraň ?

03.08.2011, 13:04
ja mám lepšiu zbrań..neotvárať žiadne skryté tajomstvá, pretože vylezie duch doby, ktorý všetkých "zožerie".
none
76

70. 03.08.2011, 13:04

ja mám lepšiu zbrań..neotvárať žiadne skryté tajomstvá, pretože vylezie duch doby, ktorý všetkých "zožerie".

03.08.2011, 13:49
Ale najlepsou zbranou proti osudu je ked ziaden osud nemas
none
77

76. Ranexill 03.08.2011, 13:49

Ale najlepsou zbranou proti osudu je ked ziaden osud nemas

03.08.2011, 16:17
však asi nie je nič lepšie ako byť mŕtvym (chrobákom)...ležAť na chrbte a trepAť nožičkami.
none
78

77. 03.08.2011, 16:17

však asi nie je nič lepšie ako byť mŕtvym (chrobákom)...ležAť na chrbte a trepAť nožičkami.

03.08.2011, 16:27
tak sa nehra mrtvy...
none
55
03.08.2011, 12:42
..anemy...šak,nauč sa tie zázraky správne používať...napr....špirálu musíš najprv ocikať...potom nechať posvätiť eskimáckym šamanom...a potom uvidíš...
none
58
03.08.2011, 12:50
...kto verí, nepotrebuje dôkaz a kto neverí, toho žiadny dôkaz nepresvedčí...preto uvidím, až keď uverím, ale moje právo veriť, či neveriť, vyplýva z mojej slobodnej vôle, nie z nutnosti.
none
68

58. 03.08.2011, 12:50

...kto verí, nepotrebuje dôkaz a kto neverí, toho žiadny dôkaz nepresvedčí...preto uvidím, až keď uverím, ale moje právo veriť, či neveriť, vyplýva z mojej slobodnej vôle, nie z nutnosti.

03.08.2011, 13:03
Petrana, a čo sa stalo?
none
71

68. Ranexill 03.08.2011, 13:03

Petrana, a čo sa stalo?

03.08.2011, 13:04
...už neviem...koho zabili?
none
75

71. 03.08.2011, 13:04

...už neviem...koho zabili?

03.08.2011, 13:10
To je jedno, sak urobíme nove.
Jak ten vtip.
Zachrante ženy a deti, kričí niekto z topiacej sa lode...
A z ineho miesta sa ozve:Zachraňte iba ženy, deti budú
none
79
03.08.2011, 17:39
Blog.cz > odkaz > Archiv > Únor 2010 > Záhada pyramíd Záhada pyramíd
22. února 2010 v 21:00 | Egypt
O záhadných magických silách pyramíd sa toho napísalo veľa. Treba však podotknúť, že autori väčšinou nekvalifikovaní diletanti, chceli zo svojich výmyslov niečo vytĺcť, čo sa im aj často podarilo. Takisto prevažná časť diel o rôznych faktoch a javoch tiež nie je akosi vierohodná. Mnohí ani nevedeli, s čím sa vlastne stretávajú. No všetci mali jedno spoločné, chceli spoznať silu pyramíd a ich zásady. Zo všetkých pyramíd najviac pútala Veľká pyramída, najopisovanejšia stavba na svete. Mnoho záhad, ktoré spomínajú, akože odborníci, nie sú záhadami ale len istými nedorozumeniami prípadne, prekrútenými faktami. Príkladom toho môže byť člen Napoleonovej výpravy do Egypta Edmé Jomard, ktorý trošku pomenil rozmery Cheopsovej pyramídy (dĺžku určil na 230,92m, výšku 149,19m a pyramídový lakeť na 0,46 m). Nepravdepodobné sa zdajú byť aj tvrdenia o inšpirovaní vyvolených staviteľov kresťanským Bohom (Taylor) a ďalšie teórie opierajúce sa o biblické či teozofické teórie. V súčasnosti sú pyramídy často dávané do súvislosti s UFO, ktorému majú slúžiť ako orientačné body na zemi. K tomu všetkému možno dodať len toľko, že tak, ako sa vyvíja spoločnosť a javy ju ovplyvňujú, tak sa vytvárajú i nové teórie o pyramídach.
Nemôžme však hádzať všetky tvrdenia a teórie do jedného koša. Najzaujímavejšie tvrdenia sú o pôsobení mystických síl v kráľovskej komore, čo potvrdili osoby, ktoré sa tam istý čas zdržali. Počas francúzskej vojnovej výpravy v Egypte (1798-1802) Napoleon I. (1769-1821), obdivovateľ egyptského umenia, využil príležitosť, ktorá sa mu naskytla a strávil istý čas vo vnútri Cheopsovej pyramídy. Ako hovoria svedkovia tejto udalosti, keď sa vrátil, bol úplne vystrašený a celý sa chvel. S tým, čo sa mu prihodilo, sa nikomu nezveril a svoje tajomstvo si vzal so sebou do hrobu. Oveľa zhovorčivejší (dokonca vydal knihu Search in secret Egypt) bol ďalší svedok vnútropyramídových javov Dr. Paul Branton. Po tom, ako získal povolenie od stuhnutej egyptskej byrokracie a po poriadnej príprave prečítaním dostupnej literatúry o Cheopsovej pyramíde a jej záhadách, rozhodol sa stráviť jednu noc v kráľovskej komore. Ako sa dozvedáme, po čase vo vnútri komory začala byť atmosféra akási stiesnená, plná negatívne pôsobiacich síl. Zrazu začali miestnosťou poletovať hnusné tvory, ktoré spojením s tmou vytvárali pekelné prostredie. Po chvíli sa všetko zmenilo smerom k lepšiemu, súčasne so zjavením akéhosi veľkňaza. Druhý veľkňaz, ktorý sa medzitým objavil, mu pomohol prostredníctvom sarkofágu zbaviť sa tela, aby mu mohol ukázať akúsi neznámu nádhernú krajinu a odovzdať posolstvo pre ľudstvo. Následne nato sa vrátil. Bola presne polnoc a do rána mal dosť času zamyslieť sa nad tým, čo sa mu prihodilo. Posledný z trojice bol Aleister Growly, zakladateľ THELEMA, venujúcej sa podľa jeho slov sexuálnej mágii. "Veľká beštia okultizmu", ako sa zvykol nazývať, sa rozhodol v roku 1903 stráviť svadobnú noc vo Veľkej pyramíde. Kým jeho vyvolená spala, zapálil si sviečku a začal si čítať Knihu tieňov. Zrazu miestnosť zaplavilo bledofialové svetlo, takže čítať mohol už i bez sviečky. Ťažko možno hovoriť pri takýchto príbehoch či sú pravdivé alebo nie. Ak by sme ich spochybnili, bolo by to presne to, ako keby sme spochybnili legendy alebo biblické zázraky. Hoci nie každá legenda či zázrak sa zakladá na pravde, no čo ak pravdivé sú? Prečo by napr. Napoleonovi súčasníci klamali? K čomu by bol Aleisterovi Crowlymu takýto príbeh? Takéto javy v pyramíde nie sú ojedinelé. Existujú správy a dokonca i záznamy na páskach, kde sú zachytené neidentifikovateľné hlasy, dýchanie, zvuky zvončekov, praskot, smiech, šum, klepanie a ďalšie záhadné zvuky. Zaujímavý jav objavil československý rádiotechnický inžinier, priekopník rozhlasu a televízie v Československu, Karel Drbal. Zistil, že vložením žiletky do 8 cm vysokej a 12,5x12,5 cm veľkej pyramídy sa obnovuje pôvodná ostrosť žiletky. Tým sa priamo úmerne predlžuje i doba jej používania , ktorá dosahuje 110,120, až 230 násobne systematické holenie. Tento objav si v r. 1949 nechal patentovať pod názvom: "Zariadenie pre udržiavanie ostrosti žiletiek a britiev". Možno povedať, že je to skôr symbolický názov, pretože v tomto prípade ide skôr o istý druh regenerátora. V jemnej kryštalickej štruktúre ostria dochádza počas holenia k poruche elasticity kryštalickej mriežky prechodného charakteru. To znamená, že ak sa oholíme novou nepoužívanou žiletkou a po holení ju odložíme tak zhruba na rok, ostrie sa môže vrátiť do pôvodného stavu. Avšak túto dobu môže Drbalov patent skrátiť a to takým postupom, že žiletku vložíme týždeň pred holením do 1/3 pyramídy orientovanej v severojužnom smere a potom po každom holení ju vkladáme späť. Tento vynález Československý patentčný úrad po dlhom váhaní napokon v roku 1959 uznal a zaregistroval ho pod č. 91304/59.
Pyramída okrem žiletiek pôsobí takmer na všetko. Nikdy nemá negatívne účinky. Zvyšuje energiu batérií, kvalitu jedál, nápojov, ovocia, zeleniny atď..., udržuje ich čerstvé a po dlhšom čase ich dehydruje (sedemkrát rýchlejšie). Dokonca účinkuje i na človeka. Používa sa na meditácie, odbúravanie bolesti a blahodárne pôsobí proti únave. To všetko a ešte viac je podložené tisíckami malých experimentov, zo samostatne zhotovených, prípadne v kúpených pyramídach. V dnešnej dobe existuje množstvo predajní úžitkových pyramíd. Podľa efektívnosti účinkov už boli dokonca vytvorené viaceré druhy pyramíd (červená, modrá, hliníková atď.), ktoré si naozaj našli uplatnenie nielen v alternatívnom liečení ale aj v domácnosti.
Pomerne zaujímavé je i zistenie Williama Welcha, ktorý v knihe Talks with the dead vysvetľuje, že počas rozhovoru s duchmi pri položení pyramídy k diktafónu sú hlasy na páskach kvalitnejšie a zvyšuje sa taktiež i množstvo zrozumiteľného.
Príčinou všetkých týchto javov sa vedcom nepodarilo presvedčivo vysvetliť. Veria v existenciu istej neznámej energie, ktorej podliehajú všetky telesá vo vnútri
1. "Všechny živoucí bytosti, zahrnuje v to člověka, jsou ovlivňovaný biokosmickou enrgii a pyramídy tuto energii sbírají jakoby v ohnisku" (R. K. Moffet). Túto energiu zvyknú vedci rôzne nazývať napr. Anomálny magnetizmus (Mesner), orgon (W. Reich). Najčastejšie je označovaná ako biokozmická energia.
Veľmi zaujímavým faktom je zakódovanie niektorých konštánt do rozmerov Veľkej pyramídy. ? možno určiť s odchýlkou 0,05 % a je dané pomerom výšky k obvodu základne (?=Zo/2v, pričom Zo= základňa- obvod, v= výška ). Ďalšia, Egypťanom známa konštanta, bola prirodzený logaritmus e. Pri stavba sa používala dokonca i Pytagorová veta c2=a2+b2. Existujú ďalšie významné veličiny, napríklad hmotnosť Zeme, vzdialenosť Slnka a konštanty, ktorých hodnoty prostredníctvom pyramídy faraóna Cheopsa možno špekulatívne vypočítať. Provokuje to zdravý rozum a podobá sa to skôr chytaniu rýb do roztrhanej siete.
...zaujímavé je aj toto, toho Paula Brantona som čítala, a zadá sa mi dôveryhodný.
👍: Ranexill
none
80
03.08.2011, 17:50
Ja si myslím, ze pyramida je iba tvoarový ziaric a tie zvasty o kozm. energii a podobne su len neschopnostou vysvetlit vplyv vln generovanych takymito predmetmi. (ak sa to dá vobec nazvat vlnou)
none
81

80. Ranexill 03.08.2011, 17:50

Ja si myslím, ze pyramida je iba tvoarový ziaric a tie zvasty o kozm. energii a podobne su len neschopnostou vysvetlit vplyv vln generovanych takymito predmetmi. (ak sa to dá vobec nazvat vlnou)

03.08.2011, 18:21
...dá, sú to druhotné torzné vlny vytvárané geometriou predmetu.
👍: Ranexill
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 27.4.2024 1:45 ) veľkosť : 304 851 B vygenerované za : 0.130 s unikátne zobrazenia tém : 59 869 unikátne zobrazenia blogov : 1 348 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

nikto je online

hľadanie :

blog dňa :

Pope Francis is Jacob Rothschild, 4th Baron Rothschild's third cousin once removed's wife's first cousin four times removed's husband's great niece's husband's brother! Preložte to prosím niekto do slovenčiny, nie som si istý, či Deepl neklame. Mu...

citát dňa :

Muž zaplatí dvesto korún za stokorunovú vec, ktorú potrebuje.
Žena zaplatí sto korún za dvestokorunovú vec, ktorú nepotrebuje.