Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

A tu je miesto, kde chýba Boh.

16
reakcií
1638
prečítaní
Tému 16. septembra 2012, 08:10 založil nabzlo.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
04. 09. 2015
480
31. 10. 2018
3
26. 04. 2016
2
 
 


1.
označiť príspevok

nabzlo muž
   16. 9. 2012, 08:10 avatar
V múzeu Járy Cimrmana je ceduľka s nápisom "A tu je miesto, kde chýba Jára Cimrman!"
Vo všetkých kostoloch by mala visieť ceduľka s nápisom "A tu je miesto, kde chýba Boh!"

Ak je ateizmus druhom viery, potom musí byť bezvetrie druhom vetra a sucho druhom mokra, potom by vypnutá televízia mala byť druhom televízneho programu a nešportovanie druhom športu.

V čo verí práve narodené dieťa? V čo veria zvieratá? V čo veria kamene? Je to prosté - v nič, sú to teda čistí ateisti. Ak vzývanie nezmyslu môže prinášať evolučnú výhodu, potom popieranie nezmyslu by mohlo prinášať výhody tiež, nepostaviť sa k tomu vôbec inak znamená nechať sa v historickom meradle valcovať zbožnými králikmi. Ak by bol počet hlupákov rovnaký počet, ako ľudí chytrých, chytrí by ich veľmi ľahko porazili. Všetci ale vieme, že boj s hlúposťou je nekonečný.

Najviac mekajú tí veriaci, ktorí si nie sú svojou vierou v Boha istí. Im chýba viera v správnosť vlastného výberu svojho Boha. Trápia ich pochybnosti, či si vybrali správne a či neveriaci sused nemá nejakú parciálnu výhodu. Veď tá koťuha Boh už dal niekoľkokrát v histórii prednosť zablúdeným ovečkám pred tými, ktoré sa pevne držali stáda. S veriacimi je to ako s účastníkmi hry "Lietadlo". Všetci sa boja toho, že to zle skončí, ale keď prehovoríme všetkých susedov, tak aspoň dopadnú všetci rovnako hlúpo. Potom celý panelák musí nenávidieť neveriaceho Fera kováča, ktorý sa učil matematiku a bez viery vie, že to dopadnúť hlúpo musí.

Aby som to zhrnul. Nenávidíte ateistov, nenávidíte moslimov, nenávidíte homosexuálov To už máme polovicu obyvateľov planéty, ... . Je na veriacich, aby dokázali reálnu existenciu toho, v čo veria, pretože vyžadujú od spoločnosti, aby sa ich viere prispôsobila. A ak nič také spôsobom nie sú schopní dokázať, tak neexistuje dôvod sa ich vierou zaoberať. Prečo by sa spoločnosť prispôsobovala tomu, že poniektorí veria znáške hlúpostí, keby existoval dôkaz neexistencie boha. Ak mi niekto chce predať dom alebo auto (teda odo mňa požaduje určité správanie, vrátane prevodu peňazí), tak mi musí úplne jednoznačne preukázať, že ten dom alebo auto existuje a on je oprávnený (či už ako majiteľ alebo jeho zástupca) k jeho predaju.

Veriaci "veľkej trojky" (judaizmus, kresťanstvo, islam) za tie tisíce rokov od začiatku judaizmu až po dnešok nikdy neboli schopní takýto dôkaz podať. Vlastne jediný "dôkaz", za celú tú dobu (hoci v rôznych v detailoch sa líšiacich obmenách) bol: "Buď budete predstierať, že tomu veríte, alebo vás pobijeme!"

Boh je militantný ateista!

Kto je dôveryhodnejší? Kresťania, alebo ateistické židovské lesbické feministky? Túžba po zmysle súcna je príčinou vzniku náboženstva. Ak nemôžeme ho nájsť, nejaké si vymyslíme. Kresťania ateistov nutne potrebujú, pretože keď už má byť peklo, treba ho niekým zaplniť.

.... spupný ateista, ten sa jednoducho rozhodol, že bude konať dobro len tak, a nie pre lásku božiu. A v nedeľu si môže prispať, to je snáď to najhoršie previnenie! Veriaci sú tí, ktorí sa nedokážu vyrovnať s drsnou realitou života, a preto sa obracajú na vieru.

Keď odmyslíme Bibliu, tak jediné čo ostane je pofidérny spôsob komunikácie s neviditeľným kamarátom. To často robia deti vystavené nejakej frustrácii a znamená to útek pred realitou. Čo ak sú moslimovia Alahom naplnení viac, ako ty Ježišom? Boh je vševediaci, ale prečo (keď je všemohúci) vlastne vytvoril Ježiša? Zostúpil do človeka (bol ním) a nechal sa ukrižovať, aby oslobodil ľudstvo (ktoré sám stvoril) od hriechov (ktoré na ne sám nastražil a označil ich ako hriechy), aby boli oslobodení pri poslednom súde (ktorý predstavuje opäť on). Teda ak je všemohúci, nemohol si toto šaškovanie odpustiť?

Ateisti, pokiaľ viem, neoslavujú nikoho smrť. Tak prečo by mali byť, najmä v porovnaní s kresťanmi, ich oslavou smrti a dokonca rituálnym kanibalizmom, považovaní za náboženstvo smrti? Ateizmus vznikol len ako reakcia na teizmus. Bez teizmu by teda neexistoval ateizmus. Takže ateizmus majú na svedomí veriaci.

Neviem prečo, ale so mnou Ježiš nehovorí. Asi sa urazil alebo čo. Ateisti nie sú obmedzovaní a ovplyvňovaní vo výbere premís žiadnou demagógiou ako veriaci, môžu bez obmedzenia vo svojich logických úvahách vychádzať z pravdivých premís a tým dochádzať k pravdivým záverom.

Zdroj: Vlada


2.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   16. 9. 2012, 08:55 avatar
Pod kazdy ateisticky prispevok je potrebne dat tabulku s napisom - tu chyba rozum a logika.


3.
označiť príspevok

nabzlo muž
   16. 9. 2012, 09:23 avatar
čo je logické na viere v bludy,rozum je pre veriaceho nepotrebná vec,ty si dôkaz tohto tvrdenia...


4.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   16. 9. 2012, 09:27 avatar
Viera stojí na vede a logike. Nič nie je vedeckejšie a logickejšie ako veriť v Boha. To čo hovoria náboženstva, pomaličky len veda a logika potvrdzujú. Ale to ateizmus nestojí na vede a vedeckých dôkazoch a nikdy popletené reči ateistické sa vedou nepotrvdia.
Súhlasí rose.madder


5.
označiť príspevok

rose.madder žena
   16. 9. 2012, 10:35 avatar
...ateisti si myslia, že to práve oni majú pevnú pôdu pod nohami a pritom neuvedomujúc si len žijú niekde v oblakoch, vznášajú sa a ...raz narazia a pochopia ...či si to už priznajú, či nie ...nechajme ich, Boh ich vidí a čaká na nich aj tak s otvorenou náručou ; )
Súhlasí Lea Pragmatická


6.
označiť príspevok

Ranexill muž
   16. 9. 2012, 10:41 avatar
Boh robi len zlo, kde sa bohne. A najviac tym, ktorí si to najmenej zasluzia. Je iba na cloveku, aby vzdoroval jeho zlo-cinom      


7.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   16. 9. 2012, 10:50 avatar
Ranexill, aj keď nesúhlasím, že Boh robí zlo. Ale keby to tak bolo, ako by si chcel vzdorovať všemohúcemu?
Súhlasí rose.madder


8.
označiť príspevok

rose.madder žena
   16. 9. 2012, 12:49 avatar
....neschovávajme sa svojimi zločinmi za "dobrého uja Boha" ...nebudme alibisti a prevezmime zodpovednosť za vlastné činy ...i zlo-činy : )
...a je veru smiešne, ak by sme chceli vzdorovať Bohu ...prečo by múdry človek vzdoroval dobre a láske? : )


9.
označiť príspevok

rose.madder žena
   16. 9. 2012, 12:50 avatar
...dobru ..../oprava


10.
označiť príspevok

nabzlo muž
   16. 9. 2012, 15:04 avatar
hlupákom bez dôkazov,neostáva nič len veriť...


12.
označiť príspevok

Mortiisia žena
   16. 9. 2012, 15:08 avatar
myslím si o sebe, že som dosť inteligentná a verím v pána Boha aj "bez dôkazov" ...pre mňa je dôkaz už len to, že som :p a preto mu ďakujem
Súhlasí Lea Pragmatická


14.
označiť príspevok

brumo muž
   16. 9. 2012, 15:23 avatar
Dôkazy nikdy nebudu, indícii je veľa, len sa treba čudovať a nebyť truhlikom, ktorý všetko vie...
Súhlasí Lea Pragmatická


11.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   16. 9. 2012, 15:07 avatar
Tak sme sa snažili a nabzlo to zaklincoval.
Súhlasí rose.madder


13.
označiť príspevok

Romanov muž
   16. 9. 2012, 15:20 avatar
Ahaho nabzlo ďalší propagátor humanistov, hanbí sa napísať, že tému skopíroval z www.voltaire.netkosice.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


15.
označiť príspevok

Sono Daxis a-Lia muž
   17. 9. 2012, 19:40 avatar
Veda je lepšia ako viera v Boha. Ale problém je, že veda je aj ťažšia a zložitejšia ako viera v Boha. Keď niekto verí v Boha tak mu to nič nedá. Môže síce veriť a dá sa v to veriť. Ale veda už poprela to, že je zem placatá. Poprela to, že bola záhrada s Adamom a Evou a dokonca poprela to, že centrom vesmíru je Zem a hore je nebo a dole je peklo. A keď to takto pôjde čoskoro veda poprie aj zvyšok biblie. Je mi jasné, že pochopiť svet taký ako je je zložité. Ale nie je to nemožné. Len treba chcieť. Väčšina ľudí sa asi uspokojila s existenciou boha a žijú vo fantastickom svete kde Boh vyrieši všetky ich problémy. Faktom je, že veľa problémov vyriešila veda. O ktorej sa tu vyjadril ktosi, že je nelogická a nerozumná. HMMM čo to má znamenať. Ak veda funguje a dajú sa vedecké poznatky používať a vedecky sú dokázateľné, tak potom znamená, že veda je logická a funguje. Narozdiel od náboženstva, ktoré zatiaľ nevyriešilo ani jeden problém. Iba vyrába problémy. Napr. homosexualita je problém pre veriacich. ( pedofília je oK zatiaľ- pápež asi verí že pomôžu modlitby, asi aby sa miništranti mali začať poriadne modlili )

Existujeme iba raz na tomto svete. A ja to tak vidím, že presviedčať veriacich o tom, že strácajú čas už aj tak polomŕtvym náboženstvom, ktoré evidentne oslovuje menšiu a čim ďalej menšiu komunitu je nezmysel. Nehovoriac celý čas veriť v nejakého boha o ktorom neviem nič. Neviem prečo akože stvoril svet atď je absurdné. Človek má možnosť poznávať svet. A ten svet jednoducho musí prijať taký aký je. Ak by som si teraz založil nejaké náboženstvo, ktoré by uctievalo nejakého boha tak si myslím, že by som mal oveľa väčší úspech ako kresťania. Lebo by som aspoň napísal knihu, ktorá je lepšia ako biblia. A použil by som príbehy z moderného sveta. Napríklad príbeh o veľkom všemohúcom Pasteurovi, ktorý zachránil 1 000 000 oni nevďačných veriacich, ktorý kydajú na vieru a ateizmus. HA ten Pasteur zachránil viac životov ako Ježiš so svojimi zázrakmi " Nevadí - aj tak všetci ateisti poumierame asi lebo veriaci tvrdia, že to tak je. NO neviem. Ak niekto chce žiť ako veriaci a umrie ako veriaci nech je tak. Ale veriaci ľudia okrem arogancie a nedorozumení nešíria nič. Ani lásku ani morálku, a ani nepomáhajú vlastným veriacim, čiže kresťanom. Jediné čo šíria úspešne sú fámy, ilúzie, klamstvá, a zlú náladu, nehorázny negativizmus, a nekonečné bludy o prírode a vymývajú inteligentným deťom mozgy, len aby im neklamali a spravili s nich hlupáčikov čo odrapkávajú citáty. Lebo citáty z biblie a prázdne frázy je jediné čo veriaci robia a vedia robiť.

A kto sa vlastne a na základe čoho sa nominoval za veriacého. To akože jediné čo stačí na to, aby som sa dostal do neba stačí sa vtierať bohu a robiť tak ako mi prikáže? Som veriaci- pomodlím sa a šup hneď na nebíčko. To by sa mi páčilo. No, ale nie som taký optimista. Myslím, že boh meria ľudí podľa skutkov nie podľa toho, kto je aký pätolízač.

V skutočnosti si myslím, že väčšina veriacich a možno aj neveriacich ešte nechápe v akej zázračnej dobe žijeme. Nie je to len to, že sme obklopený technológiami a elektronikou, ale fakt, že ľudia aj niečo vedia o svete. Niečo skutočného a nie len nejaký hlúpy výmysel. Čo skoro budú vedci schopný ľudom vracať zrak. Možno aj sluch. Možno prídu na to ako prinútiť telo množiť bunky a budú ľudom dorastať orgány, chýbajúce prsty, nosy, uši. Možno pocestujeme na mesiac a na Mars a možno aj začneme stavať na Marse. Možno prídu vedci na to ako funguje subatomárna fyzika a budú schopný robiť neskutočné veci. Dnes už nie je tajomstvom napríklad nano-robotika, ktorá vyrieši množstvo problémov ľudí, jak v zdravotníctve tak v každodennom živote. Tieto veci samozrejme veriacich nezaujímajú. Ale nech je tak, ale potom prečo veriaci chodia do nemocníc. Prečo používajú vynález ateistov. A prečo jazdia na autách, lietadlách. Prečo používajú lieky vyvíjané ateistami, Prečo jednoducho nejdu k nejakému svätému krížu a nepomodlia sa?


16.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   17. 9. 2012, 19:43 avatar
Najvyssi stupen vedeckeho poznania je viera v Boha. Viera je navyssi stupen rozumu, poznania a logiky.


17.
označiť príspevok

Sono Daxis a-Lia muž
   17. 9. 2012, 20:10 avatar
Už mi je to jasné veď ty ani nevieš čo znamená slovo vedecké poznanie. NO DOBRE. A isto stavím na to celý vagón kukurice, že nevieš ani čo je logika a rozum. No nič. Nevadí. JA ti to vysvetlím.

V prvom rade slovo veda nie je len tak hocijaké slovo. Nie je to len taká lamentačná fráza, alebo bezduchý blud a nie je to ani nejaké náhodné slovo. Je pravda, že veda je zložitá a každý vedec robí niečo iné. Ale všetci vedci sa vedia vedecky navzájom kontrolovať. Znamená, že keď niekto povie, že objavil nový živočíšny druh tak to musí dokázať. Poslať fotku a zohnať aj nejaký dôkaz napríklad doniesť zviera živé v klietke prípadne ho natočiť. Ale najlepšie je zohnať to zviera živé a urobiť na nom základne merania a potom zistiť či naozaj je to nové zviera a či také už nebolo objavené. Keď matematik má nejaký dôkaz väčšinou musí mať prepracovaný výpočet a musí to vždy ukazovať rovnaký výsledok. Je jasné, že aj chemik môže povedať, že je chemik až vtedy ak vie ako fungujú reakcie medzi molekulami a vie čo s čím ide. Nie je mi jasné ako môže niekto veriť v niečo čo jednoducho nie je viditeľné, nejako pozorovateľné. Je mi jasné, že všetko vidieť nemusíme, ale to neznamená, že to neexistuje. Ak napríklad niečo nevidíme môžeme urobiť kde jaké fyzikálne merania a potom urobiť výpočet a potom môžeme dokázať, že to existuje. Napríklad vieme, že existuje gravitácia. To znamená, že keď niekde vo vesmíre existuje čierne miest a nie je tam nič viditeľné, ale planéty lietajú okolo ako by tam čosi bolo, potom vedci môžu povedať AHA je tam čierna diera. Hoci ju nevidíme, máme plno výpočtov a všetky sa zhodujú. Veriaci by asi ešte stále verili, že zem je placatá nebyť toľkých vedcov čo pozorovali hviezdy. Hlavne Galileo, sledoval vesmír cez prvé teleskopy. Potom prišiel Koperník a povedal, že centrom vesmíru nie je zem a Vatikán nie je pupkom zeme, ale povedal niečo revolučného a vedeckého a zároveň inteligentného a rozumného, niečo ďaleko za hranicami poznatkov veriacich i neveriacich. Bolo to revolučné a velkolepý moment v histórii ľudstva. Koperník totižto povedal, že stredom je slnko a že planéty obiehajú okolo slnka nie naopak. Nie vesmír sa točí okolo zeme, ale zem sa točí okolo slnka. Čo, ale veriací hneď videli ako bohorúhačstvo a rúhanie sa voči cirkevný dogmám ( vtedy najväčším hodnotám a logickým poznatkom - z ktorých sa dnes ľudom musí dvíhať žalúdok) a samozrejme poctivo toho chlapa upálili a poslali do pekla. No možno ani v pekle nie je. Ale som si istý, že ak nejaké peklo je tak sú tam určite tí hnusný ľudia čoho bez toho aby ho vypočuli a snažili sa pochopiť upálili a to na základe ničoho. Nemali ani dôkaz iba tu svoju kresťanskú logiku a tie svoje poznatky o svete. Dnes by si z takých ľudí robili všetci srandu. Dokonca aj tebe by Lea boli taký ľudia na smiech. A všetkým deťom. Aj prváčikom na základnej škole by boli na smiech. HAHA tak je to vraj vedia všetko lebo v biblii to je napísane. Trt makový.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 15:47,  Samozejme potom uz len ide o to co je to ta predstavivost ,, co utvara a v akom rozsahu jej...
dnes, 15:46,  116.. ja si nic nepredstavujem lebo predstavivost nemusi byt vzdy v sulade z casom do ktoreho si...
dnes, 15:43,  Samozrejme tu na DF očakávam ako bude motať blikáč Osvietený.
dnes, 15:42,  Je to morálny úpadok spoločnosti. Tento pán zadĺži našu krajinu o desiatky miliárd a...
dnes, 15:41,  127. možno to bude súvisieť s tým porekadlom, že "podľa seba súdim teba" :)
dnes, 15:40,  mohol si byvat v Indii leto neskutocne*13
dnes, 15:40,  To ma vôbec neprekvapuje , ako sa vyjadril, na vypracovanie diplomovky nemal čas, lebo...
dnes, 15:35,  PREBIEHA INŠTALÁCIA LETA.... ????????????????????????????? Priebeh inštalácie: 44%...
dnes, 15:30,  -era- okrem svojej zvedavosti disponuješ aj obroskou dávkou trpezlivosti? Zamyslí sa, ktorým...
dnes, 15:23,  https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/110324461_1226221597721182_6539374842273831414_o.jp...
dnes, 15:12,  V Zakarpatskej oblasti zadržali skupinu maďarských separatistov. Podľa Bezpečnostnej služby...
dnes, 15:08,  ... teraz som si všimol, smajlík *02 je tam omylom... mal byť *21 *09 a v na konci...
dnes, 15:00,  -era-, nielen v tomto ohľade Ti nemám čo prepáčiť a už vôbec nie vytýkať, že si niečo...
dnes, 14:43,  Čakáme na vakcínu. Vakcína je náš cieľ. Som zvedavý, či bude nejaký sofistikovaný...
dnes, 14:41,  No prepáč mi to, nenapadlo :) Ale teraz sa mi viaceré psychologické súvislosti zdajú...
dnes, 14:29,  dEBILKO, RADšEJ MI POVEDZ ako to bude s KORONOU ďalej, keď na Slovensku sa míňajú miliardy...
dnes, 14:25,  -era-, akože nenapadlo... veď som Ti to už písal ... čo iné, ako takéto vyjadrenie...
dnes, 14:23,  Osvietený-toto asi nechápeš, ale na tom videjku sa presne objavuješ ty, je to len otázka...
dnes, 14:16,  Príde mi to ako "nutné zlo". Nevieme to lepšie, tak to robíme po vzore tých,...
dnes, 14:12,  Aj do mikrofónu na námestí rozprávala pekne a aj s Lechanom mala rozhovor. .. a napokon ju...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Žena je najkrajšie umelecké dielo. Niet divu, veď autorom je sama príroda.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(89 949 bytes in 0,256 seconds)