Ísť na začiatok.
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

A. Guteréz Ľudstvo má dnes len dve možnosti " Spolupracovať, alebo zahynúť"

131
reakcií
755
prečítaní
Tému 7. novembra 2022, 22:17 založil havran.

podobné témy:1.
označiť príspevok

havran
   7. 11. 2022, 22:17 avatar
V skutočnosti je to heslo staré ako ľudstvo samé v rôznych podobách. Vždy ho niekto vysloví , keď stojí na rázcestí .
Naozaj je to teraz tá konečná osudová chvíľa pre ľudstvo? Môže to byť niečo také ako potopa sveta , alebo príbeh Sodomy a Gomory? Pamäť naších rodičov a prarodičov siaha do 1. i 2. svetovej vojny, ktorá bola ukončenia Hirošimou a Nagasaki. Zamyslíte sa .


2.
označiť príspevok

havran
   7. 11. 2022, 22:27 avatar
Tie historické obdobia som neprežil , dosť dôkladne som si všímal svet za ostatných 75 rokov a prežíval rozpory bytia v spoločnosti. Pokiaľ nie ste dosť hlúpy a chápete rozpory v spoločnosti a ich pramene , tak si musíte uvedomiť z čoho zlo medzi ľuďmi pochádza. Vlastne celý život žijete po tlakom ktorý v spoločnosti plynie zo základných dialektických rozporov. Môžete tu hovoriť o dobrých katolíkoch , zlých komunistoch , hlúpych ateistoch agresívnych liberáloch , atď..... No poďme k jadru veci a jej podstate.


11.
označiť príspevok

qwert
   8. 11. 2022, 19:46 avatar
píšeš....No podme k jadru veci a k podstate....Ak by si pokracoval a dal svoj nazor, potom by to bolo vsetko ok....Napriklad by si napisal...Ja si myslim, že komunisti narobili strasne vela chýb v spoločnosti...rozdelili ludi atd, atd....čo si o tom myslite vy na *DF?.....TAKTO BY MALA VYPADAT DEBATA NA DF TY DILINO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!........
Súhlasí kntsz


32.
označiť príspevok

havran
   8. 11. 2022, 22:05 avatar
qwert keby si bol trochu pozorný tak také otázky som tu už dal niekoľko krát. Toho dilina si nechaj v krabičke pre seba. Problém takých ako si ty je v tom, že pričasto ti zalieva žlč mozog. To mi však nevadí a pokojne ma môžeš školiť , neznížim sa teraz na tvoju úroveň. Nájdi si k tomu kamarátov,


14.
označiť príspevok

qwert
   8. 11. 2022, 20:05 avatar
v čom pochadza zlo medzi ludmi?....pouč nas havran


33.
označiť príspevok

havran
   8. 11. 2022, 22:15 avatar
qwert aj keď pochybujem o tvojej úprimnej snahe sa poučiť , môžem ti povedať , že zlo je dialektický produkt v rozdelenej spoločnosti v dôsledku triedného boja. TB však má svoju podstatu v spoločenskom bytí , ktorému sa snaží spoločenské vedomie nájsť zodpovedajúcu odpoveď tak , aby boli odstránené aspekty v spoločnosti , ktoré kladú prekážky pre rozvoj základne spoločnosti. Pochopil si z toho niečo , alebo ža napadlo len nejaké sprosté slovo?


41.
označiť príspevok

qwert
   9. 11. 2022, 05:10 avatar
hodte na neho sieť       ......alebo zalejte to čudo betonom     


47.
označiť príspevok

havran
   9. 11. 2022, 11:33 avatar
qwert ty si vlastne prejavil "hlbokomyseľnú myšlienku". Ondríku ty sa nezaprieš ten zápach hlúposti ktorý šíriš našťastie nejde po Internete , ale ho vídno.


43.
označiť príspevok

Starý chren muž
   9. 11. 2022, 05:18 avatar
Havran. Aj v demokracii prebieha triedny boj? Ja som myslel, že len v komunizme.


45.
označiť príspevok

havran
   9. 11. 2022, 11:20 avatar
Starý chren ty si myslíš , že sa zmenila ekonomická podstata života pracujúcich a robotníkov? Naozaj tou otázkou si ma prekvapil , že sa takto vôbec pýtaš. Len dokazuješ , aký chaos majú dnes ľudia v nazeraní na spoločnosť. Čo má demokracia spoločné s robotníckou triedou? Ekonomická podstata spoločenského bytia sa nemení a môže sa meniť od fašizmu, diktatúr rôzneho typu , liberalizmus po neoliberalizmus.


46.
označiť príspevok

havran
   9. 11. 2022, 11:30 avatar
Starý chren to si kde vyčítal , že v demokracii zanikajú triedy? O tom napísal svoje slávne dielo Americký ideológ Poliak Bžežinský o "postindustriálnej spoločnosti" , ktoré bolo kontra proti komunistickej teórii " beztriedna spoločnosť do ktorej sa mala spoločnosť pretaviť z komunitickej spoločnosti" Si dobrý chlapec , len ujasní si tieto pojmy. Veď ani komunisti nikdy nepovedali , že bola u nás komunistická spoločnosť ale ju len budovali , budovali , budovali až začali s Dubčekom budovať socializmus s ľudskou tvárou a nakoniec to zaklincoval Husák svojim reálnym socializmom. Ako vidíš bol to tiež guláš, ktorý o to viac sa varí i v tej našej demokracii , ktorú varia tí nedorobení chlapci.


48.
označiť príspevok

havran
   9. 11. 2022, 11:38 avatar
Starý chren gratulujem ti k tej hlbokej myšlienke. Myslí ďalej.
        


59.
označiť príspevok

Starý chren muž
   9. 11. 2022, 16:01 avatar
Havran. Aku myšlienku myslíš? To bola otázka.


60.
označiť príspevok

Starý chren muž
   9. 11. 2022, 16:07 avatar
Okrem toho, ja som netvrdil, že v kapitalizme nie sú triedy, ale som sa pýtal, či existuje boj medzi nimi.


61.
označiť príspevok

Starý chren muž
   9. 11. 2022, 16:10 avatar
Lebo si myslím, že triedy by mali skôr spolupracovať, ako medzi sebou bojovať.


62.
označiť príspevok

havran
   9. 11. 2022, 20:03 avatar
Starý chren teraz ti to vysvetlím a jednoducho: Komunizmus ešte nikdy nebol a teda . Triedny boj v komunizme teoretici nikdy nepredpokladali v komunizme , tam mala nastať beztriedna spoločnosť . Rád ti to všetko trpezlivo vysvetlím , lebo nie si sám , čo v tom nemá jasno. V komunizme sa predpokladala beztriedna spoločnosť ako Američan Bžežincký zase hovoril o tzv Postindustriálnej spoločnosti. Nájdi si na googlle čo to je. Ty nemáš rád komunistov a ja ti to nezazlivam, však možno na to máš svoje dôvody, len sa nenechaj oblbovať ľuďmi , ktorí to chápu asi tak ako ty. Komunizmus je len rozprávka pre deti , ktorý však nikdy nebol, tak ako Bžežinského postindustriálna spoločnosť , ktorú v USA vymyslel ako kontru proti komunizmu. Veď si daj do vyhľadávača tieto pojmy a možno sa i pobavíš.Tak ako komunisti snívali o beztriednej spoločnosti v komunnizme , tak Bžežinský sníval o niečom podobnom a nazval to postindustrálna spoločnosť. Verím , že si dáš tu námahu a pobavíš sa nad tými teóriami.


63.
označiť príspevok

havran
   9. 11. 2022, 20:09 avatar
Starý chren hádam vieš čo tu píšeš. teda si napísal :"Havran. Aj v demokracii prebieha triedny boj? Ja som myslel, že len v komunizme." Lebo komunizmus mal byť spoločnosť bez tried a teda boj by mal skončiť po rozvinutej socialistickej spoločnosti. Samozrejme sú to len rozprávky a pán Boh vie ako to bude o tisíc rokov , ak tu ešte budeme a kapitalizmus nezlikviduje ľudskú spoločnosť v honbe za bohatstvom.


64.
označiť príspevok

qwert
   9. 11. 2022, 20:19 avatar
takýách mudrlantov a budovatelov krajšich zajtrajškov sa potrebuje svet zbaviť.....Narorobili ste komunisticke prasata, viac škody ako osohu a este mudrujete z poza monitora.....Este dnes ty dialektický somaru pocitujeme nasledky toho vasho budovania krajsich zajtrajskov....Nabehli sme vdaka vam komunisti na rozbehnutý demokratický vlak a zakonite zaostavame.....to viš mudrlante.....nemali ste budovat tu sialenu rozpravku, a bolo by vsetko OK ....panimaješ sudruhu?     


44.
označiť príspevok

qwert
   9. 11. 2022, 05:27 avatar
cudaku dialekticky, v tebe este stale straší démon komunizmu.


49.
označiť príspevok

havran
   9. 11. 2022, 11:41 avatar
qwert Odríku dialektiku vymyslel idealista Hegel a nie komunisti , oni ju len používajú v upravenej forme. Baviľ sa s tebou je veľmi zábavné , len pekne pokračuj.            


53.
označiť príspevok

kntsz muž
   9. 11. 2022, 12:43 avatar
havrane,
dávaš tuná neustále lekcie o spoločenskom bytí o zle medzi ľuďmi, ktorého pôvodom je triedny boj medzi robotníckou triedou (vraj chudobnými vykorisťovanými) a vlastníkmi výrobných prostriedkov (vraj bohatými vykorisťovateľmi) a vyvodzuješ z toho všeobecné závery a mudruješ a mudruješ.......
Možno voličov smeru tým ohuruješ, ale to je asi tak všetko.
Pre ostatných, čo dokážu samostatne myslieť, sú tieto komunistické poučky len obyčajnou trápnosťou, ktoré nie že by boli už prekonané, oni totiž nikdy neplatili a preto komunizmus skrachoval sám od seba ešte skorej, ako vôbec nastal.
Naviac ten krach bol tak katastrofálny, že miliarda ľudí, kde sa oň pokúšali, sa ocitli desiatky rokov naspäť v minulosti - na úrovni rozvojových afrických krajín. Ak sa už poniektoré krajiny dokážu vzchopiť, tak len vďaka sociokultúrnemu vývoju pred nástupom komunistov, alebo preto, že to zobrali z krátkej cesty ako Čína a umožnili "slobodné" podnikanie.
Už sa preber z bludov diktatúry proletariátu a slobody ako spoznania nevyhnutnosti.
Ja rozumiem, že sa to stále snažíš napasovávať na zopár úspešných firiem, ktoré by mohli zamestnancom dávať viacej, ale ani to už neplatí, lebo tí (vraj vykorisťovaní), majú dnes spústu zákonných možností, aby presadili svoju pravdu, ak ju naozaj majú. Takú vymoženosť tvoj ospevovaný socializmus nemal. To ešte odhliadam od viacerých, vašimi eštébákmi u nás sprivatizovaných a vykradnutých, či stále vykrádaných firiem.
Ty si schopný triedny boj ako pôvodcu zla napasovať aj do našich rodín ak sa otec nepohodne so synom.....
Zjavne si už možno nepochopená, ale so svojimi názormi iste stratená existencia.
Súhlasí qwert


56.
označiť príspevok

havran
   9. 11. 2022, 14:09 avatar
kntsz len si mi dokázal , že ani si neprečítaš čo som napísal prečo socializmus skrachoval. Nikde som tu neospevoval socializmus , to len v tvojej zacyklenej hlave tak hučí . O zákonných vymoženostiach kapitalizmu radšej netáraj netáraj . Nájdi si moje vyjadrenia k problémov socializmu a potom táraj. Ty nedokážeš objektívne nič posúdiť, lebo v tebe len lomcuje nenávisť až si oslepol.Každá etapa vo vývoji spoločnosti má svoje plusy i mínusy. Trochu sa ukľudni a zamyslí sa. Zákonné možnosti sú ti naprd , keď sa nedajú uplatnť. Vari tomu tak nie je? Máš málo príkladov?


132.
označiť príspevok

kntsz muž
   12. 11. 2022, 20:58 avatar
60-
je irelevantné čo si napísal o socializme.
Relevantným je len to, že si bol tej komunistickej mašinérie súčasťou a neviem o tom, že by si sa ospravedlnil alebo prešiel nejakým pokáním - či oľutoval.....
Len pre doplnenie - reálne mi je minulosť ukradnutá, tvoj problém je, že svoje správanie v minulosti aplikuješ aj v súčasnosti a na to reagujem.


65.
označiť príspevok

Znuvuzrodený kresťan1 muž
   9. 11. 2022, 20:25 avatar
57 : Za socíku si mal zadarmo bývanie, dnes máš bývanie za kolko hmm ? Za státisíce eur, zadlženy až do konca života...


66.
označiť príspevok

Scarlette žena
   9. 11. 2022, 20:40 avatar
69. z kradnuteho sa lahko rozdavalo . chcel by si aby vam komanci zobrali dom a dali ho niekomu aby nemusel platit statisice eur , ano?  


69.
označiť príspevok

Znuvuzrodený kresťan1 muž
   9. 11. 2022, 20:52 avatar
Takto ale nefungovalo... ono sa v prvom rade veľa stavalo, a tak sa tie byty/domy dávali druhým... a tie stavby sa dotovali z daní... čiže to je ten rozdiel oproti dneskajšku... dnes sa z daní žiadna podpora bývania nedáva, namiesto toho sa dotuje XYZ zbytočností....

Len málokedy to fungovalo tak, že sa byt niekoho znárodnil. Nedielo sa tak pri bežných občanov, ale pri tých, čo boli vlastizradcovia, a teda opustili danú krajinu a utiekli cez hranice.


80.
označiť príspevok

Scarlette žena
   9. 11. 2022, 21:11 avatar
74. netrep a nevymyslaj si . komancovia ukradli co sa dalo , zostatnili vsetko co bolo sukromne . pretoze sukromny majetok v socializme mal uplne zaniknut . ja som stastna ze som tu eru nemusela zazit a ty sem ides vytrubovat o komunistickom zriadeni . 


82.
označiť príspevok

Znuvuzrodený kresťan1 muž
   9. 11. 2022, 21:14 avatar
Moja, SVK bola pastierska krajina, tu si nemala na polke SVK nič vybudované.... Až socializmus tu vybudoval cesty, školy, nemocnice, elektrárne, postavil státisíce bytov za symbolické ceny.... nebyť socíku, dnes by si chodila do nemocnice do najbližšej stajne  


67.
označiť príspevok

qwert
   9. 11. 2022, 20:46 avatar
azas to nevidíš objektivne....teba pohana sam satan.....za sociku si platil byt, ktory ale nebol tvoj...čiže si žil v prenajme statu...nikdy to nebolo tvoje ale mal si samozrejme kde bývať....tuto vec premietneme na dnes....mladí ludia si prenajaju byt...nikdy nebude ich(pretože si ho prenajali(.....a byvaju v nom a platia mesačne urcite davky...ale možu platit hypoteku a za tie iste poplatky bude byt ich....


68.
označiť príspevok

Znuvuzrodený kresťan1 muž
   9. 11. 2022, 20:48 avatar
Ale mne je zcela šuma fuk či je ten byt moj alebo nie. Pre mna je doležité že v tomto byte možem bývať a bývam tam ZADARMO, a ušetrené peniaze ktoré by som inak v kapitalistickom svete minul na splácanie hypo, investujem do niečoho iného lepšieho....

Hmmm, zobrat si dnes hypo pri dnešných cenách nehnutelnosti = živorenie 25 rokov...


73.
označiť príspevok

Starý chren muž
   9. 11. 2022, 21:04 avatar
ZK. Nie je celkom pravda, ako to opisuješ. Nebýval si zadarmo, ale musel si platiť nájomné.
Súhlasí qwert


75.
označiť príspevok

qwert
   9. 11. 2022, 21:06 avatar
Nechape to proste


78.
označiť príspevok

Znuvuzrodený kresťan1 muž
   9. 11. 2022, 21:10 avatar


74.
označiť príspevok

Scarlette žena
   9. 11. 2022, 21:05 avatar
73. to nie je problem kapitalizmu, ale ako je v tej onej krajine nastavany system. o to ide   co napr , susedne rakusko nie je tiez kapitalisticke ? bratislavskykraj.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


81.
označiť príspevok

Znuvuzrodený kresťan1 muž
   9. 11. 2022, 21:12 avatar
Brat býval vo Viedni, a platil 600 eur mesačne nájom... takže aká je tam dotácia bývania hmmm ??,


84.
označiť príspevok

Scarlette žena
   9. 11. 2022, 21:18 avatar
87. tvoj brat je cudzinec , ale aj cudzinci maju narok po troch rokoch poziadat o statny byt . a vecsinou ho aj dostanu ak splnaju poziadavky .  


89.
označiť príspevok

Scarlette žena
   9. 11. 2022, 21:23 avatar
dokonca po dvoch rokoch   Kto má nárok na obecné bývanie?
Základnými požiadavkami na to sú: dovŕšenie 17. roku života, nepretržité dvojročné bydlisko na aktuálnej adrese vo Viedni, rakúske občianstvo (alebo ekvivalent), ako aj pokles pod existujúcu hranicu príjmu.


93.
označiť príspevok

Znuvuzrodený kresťan1 muž
   9. 11. 2022, 21:29 avatar
ty si to ich obecné bývanie už vyskúšala ?


97.
označiť príspevok

Scarlette žena
   9. 11. 2022, 21:33 avatar
99. nie , ale staci si zadat do googl   www.smartertogether.at Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


100.
označiť príspevok

Znuvuzrodený kresťan1 muž
   9. 11. 2022, 21:38 avatar
napísať dnes možeš hocičo  

vyskúšaj a daj vedieť


83.
označiť príspevok

qwert
   9. 11. 2022, 21:16 avatar
no ved dnes mas milion možnosti bývať...jak v prenajme, tak v hypoteke.....ked na to nemaš ideš do prenajmu a si ako za cias socializmu....(nikdy to nebolo tvoje ale býval si(...alebo ides dnes do hypoteky....(zaplatziš nejaku povinnu ciastku(.....a znova bývaš a zijes, platiš poplatky...ale(niekedy to bude tvoje(.....


87.
označiť príspevok

Znuvuzrodený kresťan1 muž
   9. 11. 2022, 21:21 avatar
veľa ľudí dostalo byt zadarmo, takže nič neplatilo....

A tí čo chceli si zaobstarať byt, nebol to nájom, bol to družstevný JEDNORAZOVY poplatok.

Z článku : "V roku 1989 sme museli na jeden štvorcový meter bytu odpracovať približne 4 dni, v súčasnosti je to až 36 dní."

A to je článok z roku 2019. Od roku 2019 ceny nehnutelnosti sa 2 násobili....

www.realitnaunia.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Uč sa !


90.
označiť príspevok

Scarlette žena
   9. 11. 2022, 21:24 avatar
93. bojis sa ze skoncis pod mostom ak ta raz rodicia prestanu podporovat ?   Ale vypisovanim hovadin si nepomozes


70.
označiť príspevok

Znuvuzrodený kresťan1 muž
   9. 11. 2022, 20:55 avatar
čudáku, nič si neplatil.... byty sa dávali bud zadarmo, alebo istá časť za ne zaplatila družstevný poplatok, čo bol za 1 priemerný byt poplatok 30 tisíc KCS. Pri priemernej mzde 3000 KCS, by to bol ekvivalent dnešných 10 tisíc eur....
Dnes kúpiš obyčajný byt za 150 tisíc eur. Vtedy si to kúpil za dnešný ekvivalent 10 tisicí eur, alebo ZADARMO


72.
označiť príspevok

qwert
   9. 11. 2022, 21:02 avatar
nebolo to tvoje ale stale štatne....potom boli nejake družstevne byty....mna sa to netýkalo, ja som to nepotreboval


86.
označiť príspevok

Starý chren muž
   9. 11. 2022, 21:21 avatar
ZK. Myšlienka komunistov, aby ľudia čo najrýchlejšie prišli k bytu, nebola zlá. Aj sa snažili to dosiahnuť. Ale samotná realizácia už bola horšia. Kvantita prevyšovala kvalitu. Väčšina bytov bola na jedno kopyto. Nasúkali ich strašne veľa na jednu kopu, viď bratislavská Petržalka. Paneláková džungľa. Okrem toho, nebolo to také ideálne, ako si to ty predstavuješ. Nedostal si byť hneď, ako si on požiadal. Zaradili tá do poradovníka a musel si čakať. Niekedy aj 6-10 rokov. Boli aj prípady, keď sa dostali k bytu skoršie. A samozrejme, ako vo všetkom, aj tu vládla korupcia. Boli ľudia, ktorí dostali skorej byť, lebo mali na bytovom družstve niekoho známeho. Alebo niekoho podplatili a posunul ich v poradovníku dopredu. Neviem, z akých materiálov vychádzaš, lebo sám si to nezažil.


91.
označiť príspevok

Znuvuzrodený kresťan1 muž
   9. 11. 2022, 21:25 avatar
Chren, asi ti nedochádza pointa... nevadí, vysvetlím....
Najprv rečnícka otázka, kolko ľudom dal dnes štát byt zadarmo, alebo za symbolickú cenu ? Odpoviem, 0 .
Kolkým dal štát za socializmu byt zadarmo, alebo za symbolickú cenu ? Odpoviem, miliony ludom....

Vidíš ten rozdiel ? Lebo ty si schopný v systéme ktorý urobil toooooooolkoto pre ľudi, vypichnuť len tu malu kvapku ktorú pre ľudí nespravil, a následne tou kvapkou dementovať kvantitu....


94.
označiť príspevok

Scarlette žena
   9. 11. 2022, 21:30 avatar
92, Starý chren, ved v zahranici funguju este druzstevne byty, aj statne byty a este aj socialne vystavby . fuj hnusni kapitalisti  


96.
označiť príspevok

Znuvuzrodený kresťan1 muž
   9. 11. 2022, 21:32 avatar
Ak by nám tu socialisti počas populačnej explozii tolko bytov nevystavali za facku, polka slovenska by dnes bývala v stanoch  

Btw, aké sociálne výstavby sú na Slovensku ?


112.
označiť príspevok

Scarlette žena
   9. 11. 2022, 22:19 avatar
102. polovica europy byva v stanoch lebo tam neexistoval socializmus . ludia co toto žere ?  


116.
označiť príspevok

Znuvuzrodený kresťan1 muž
   9. 11. 2022, 22:28 avatar
Máš veľa kapitalistických krajín, nielen tie v EU, ale aj v Afrike a Azii... dosť ludí tam žije v "plechovkách".....

A tie krajiny ktoré sú bohatšie, tak tie povešine zbohatli na tom že vykoristovali Afriku, či iné krajiny blízkeho východu, alebo si zobrali stámilardové úvery, teda sa zadlžili... to je teda hotová veda ako viesť ekonomiku  


117.
označiť príspevok

havran
   9. 11. 2022, 23:05 avatar
Scarlette čítam to tu a nechcel som sa zapájať ,no vidím , že Znuvuzrodený kresťan1 vám praší kožuch no a čo v bohatej Amerike videla si tie geta na predmestiach veľkých miest samé stany a maringotky vieš koľko percent Američanov takto býva? Skús hádať. Tie geta sú normálny kolorit. Vraj sú to asociáli , ktorým sa nechce robiť. Vieš ako sa rodí asociál? POvedz to Scarletka so svojou príznačnou ľahkosťou múdrej žaby. Ale niečo nedávno likvidovali aj vo Francúzsku, ale nie tak , že dali byty , ale "migranti zo Slovenska" museli tradá domou a šupom na Slovensko. Žiadna únijná láska.


120.
označiť príspevok

Scarlette žena
   10. 11. 2022, 00:00 avatar
126. havran nerozumiem preco neustale reagujes na moju osobu , ked nedokazes odpovedat ani na jednoduchu otazku .
videla, hej su to prevazne asociali, alkoholici alebo inak drogovo zavisli, casto aj neliecene psychiatricke pripady . aj ked sa jedna len o tri - styri konkretne mesta . netreba pausalizovat :-) V kazdej milionovej populacii existuje chudoba aj bezdomovectvo . zalezi ako sa k tomu dana krajina stavia . - ci sa snazi riiesit situaciu ( USA) prostrednictvom roznych socialnych programov a projektov . alebo je dana krajina prehnita korupciou www.armadninoviny.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


121.
označiť príspevok

Scarlette žena
   10. 11. 2022, 00:09 avatar
btw, Znuvuzrodeneho kresťana neberie vazne uz ani tulavy pes .   tusim aj na lipke dostaval regulerne nalozene, tipujem preto aj dotiahol sem  
Súhlasí Fotón


126.
označiť príspevok

Znuvuzrodený kresťan1 muž
   10. 11. 2022, 13:32 avatar
Ano havran presne tak ako píšeš,


71.
označiť príspevok

Nadja žena
   9. 11. 2022, 21:02 avatar
"tak sa tie byty/domy dávali druhým!...

- do podnájmu... tak do podnájmu môžeš ísť aj dnes, nijaký problém. Byty sa dávali až po revolucii za symbolický poplatok.
Súhlasí Scarlette


76.
označiť príspevok

Znuvuzrodený kresťan1 muž
   9. 11. 2022, 21:06 avatar
78 : Podstatné je kolko si za to zaplatil a nie na koho to bolo písané  

77 : To máš trochu popletené.


77.
označiť príspevok

Nadja žena
   9. 11. 2022, 21:08 avatar
Ja to mám popletené, hej?  

Ach, vajco chce poučať slepku
Súhlasí qwert, Starý chren


79.
označiť príspevok

Znuvuzrodený kresťan1 muž
   9. 11. 2022, 21:10 avatar
Ano máš :

www.realitnaunia.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


85.
označiť príspevok

Nadja žena
   9. 11. 2022, 21:19 avatar
Čo je fakt, je, že boli mladomanželské pôžičky na nábytok a pod. nie na byt, lebo ten mohol byť tak nanajvyššie družstevný, ale aj to stálo dosť peňazí, nemohol si to každý dovoliť... zato na auto si šetril 5 rokov, teda na embečku, pravda


88.
označiť príspevok

Znuvuzrodený kresťan1 muž
   9. 11. 2022, 21:22 avatar
družstevný si mal za 10 mesačných výplat... dnes by to bolo za 10 tisíc eur, o čom sa nedá určite povedať že by to stálo dosť penazí.... dnes máš byt za 150 výplat....


92.
označiť príspevok

Nadja žena
   9. 11. 2022, 21:29 avatar
No veď ale družstevný byt nie je v tvojom vlastníctve, je to byt družstva


95.
označiť príspevok

Znuvuzrodený kresťan1 muž
   9. 11. 2022, 21:31 avatar
No a, bývať tam bývaš, to je predsa najpodstatnejšia ? Ved kludne ma nechaj bývať v tvojom dome, a budem ti dávať poplatok 30 eur mesačne, platí ? Ved nebude to v mojom vlastníctve  


98.
označiť príspevok

Nadja žena
   9. 11. 2022, 21:35 avatar
No B, ty píšeš vtedy si kúpil, a ja ti odpovedám, že si to nekúpil. Nedalo sa.
Súhlasí Starý chren


99.
označiť príspevok

Znuvuzrodený kresťan1 muž
   9. 11. 2022, 21:38 avatar
kúpiš v tom zmysel že tam bývaš. Spokojna, alebo potrebuješ sa zas slovičkárčiť ?


101.
označiť príspevok

Nadja žena
   9. 11. 2022, 21:46 avatar
No, bývať bývaš, problém nastane keď sa chceš presťahovať napr. Na družstevný byt sa čakalo 10-15 rokov, vieš? Chceš sa sťahovať, tak musíš nájsť niekoho, kto odkúpi tvoj podiel v družstve a má družstevný byt tam, kde sa chceš sťahovať a tžak ho vymeníte... inak môžeš čakať dalších 15 rokov .
Dalo sa ísť do podnikových bytov, štátne byty pre vojakov boli rýchlo a lacno k dispozícii, a tak podobne.
Ja bývam v Petržalke, čakali sme 2 roky na byt a to Petržalku stavali rýchlosťou blesku, a len 2 roky preto, lebo moj manžel teda išiel pracovať do bytového podniku .
No pouč ma ešte, kuratko


102.
označiť príspevok

Starý chren muž
   9. 11. 2022, 21:56 avatar
ZK. Obhajuješ tu plochú zem. Dnes sa ti ľudia maximálne vysmejú, alebo si myslia o tebe, že máš o kolečko menej, ale keby si verejne toto tvrdil za komunistov, tak by si mal problém, prinajlepšom by ti navrhli psychiatrické liečenie.
Súhlasí Scarlette


104.
označiť príspevok

Znuvuzrodený kresťan1 muž
   9. 11. 2022, 21:59 avatar
všetko malo svoje pre a proti.....

Kto sa chce smiať plochej Zemi, rovno sa može smiať aj hovoriacemu hadovi ktorý je v biblii opísaný...


106.
označiť príspevok

Starý chren muž
   9. 11. 2022, 22:03 avatar
ŽK. Veď nikto ti nebráni, aby si sa smial hovoriace mu hadovi. Ale ľudia, ktorí za komunistov verili v hovoriaceho hada, mali tiež riadny problém.


107.
označiť príspevok

Znuvuzrodený kresťan1 muž
   9. 11. 2022, 22:05 avatar
ale ved aj za komunistov normálne fungovali omše, kostoly....


110.
označiť príspevok

Starý chren muž
   9. 11. 2022, 22:08 avatar
Fungovali. Ale to bolo jediné, čo mohol kresťan robiť. Verejné si náboženstvo propagovať nemohol, písať o Bohu do novín. V školách deti kresťanov boli častokrát terčom posmechu.


114.
označiť príspevok

Znuvuzrodený kresťan1 muž
   9. 11. 2022, 22:23 avatar
" Verejné si náboženstvo propagovať nemohol"

A dnes možeš ? Clanok o plochej Zemi mi bol zablokovaní....

Mainstreamove média nepíšu o Bohu, popierajú ho... deti krestanov sú tiež terčami ateistov.... moc sa toho nezmenilo...


122.
označiť príspevok

Starý chren muž
   10. 11. 2022, 04:31 avatar
Zmenilo sa. Myslel som pranierovanie zo strany štátu. To teraz nie je. A mne je jedno, čo si píšu niektoré médiá, keď sú povolené iné, ktoré verejné môžu vyznávať vieru v Boha.


103.
označiť príspevok

Znuvuzrodený kresťan1 muž
   9. 11. 2022, 21:56 avatar
Nadja, zas nezvelicuj, bežne sa nečakalo 10-15 rokov, bolo to do 10 rokov, tak skús nezvelicovat.

Btw, vieš ty o tom, že za socializmu bolo v SR prírastok obyvatelstva 1% ročne a dnes je tomu len 0,1% ročne ? Inak povedané, dnes je 10 násobne menší prírastok obyvatelstva, a napriek tomu dnes máme v SR NEDOSTATOK BYTOV/DOMOV. Si predstav že by dnes bol 1% prírastok, ako by to dnes bolo ? Nie že by si čakal na byt 10 rokov, ale namiesto toho by si býval pod mostom.......


105.
označiť príspevok

Znuvuzrodený kresťan1 muž
   9. 11. 2022, 22:01 avatar
Je až fantastické ako to socialisti zvládali uspokojiť dopyt po bytoch aj napriek masívnemu rastu obyvatelstva... dnes sa rodí 10 násobne menej ludí, a napriek tomu tu zažívame bytovu krízu...


108.
označiť príspevok

Starý chren muž
   9. 11. 2022, 22:05 avatar
Veľmi fantastické.  


109.
označiť príspevok

Znuvuzrodený kresťan1 muž
   9. 11. 2022, 22:07 avatar
Sa pozri ako to zvládame my dnes, hoci máme 10 násobne menší prírastok a technologiu o 30-60 rokov dalej než bolo pred 60 rokmi....


111.
označiť príspevok

Starý chren muž
   9. 11. 2022, 22:13 avatar
Keby všetok zisk, ktorý vyprodukujú súkromné firmy, tak, ako to bolo pri zoštátnených firmách resp. národných podnikoch, tak by aj kapitalizmus mohol toľko stavať. A určite vo väčšej kvalite. Ale štátne podniky sa ukázali, ako
krok vedľa, lebo nedokázali inováciu a kvalitou výrobkov konkurovať súkromným firmám na západe.


113.
označiť príspevok

Starý chren muž
   9. 11. 2022, 22:20 avatar
Vynechal som "išiel do štátneho rozpočtu."


115.
označiť príspevok

Znuvuzrodený kresťan1 muž
   9. 11. 2022, 22:26 avatar
V čom kvalitnejšie ??


119.
označiť príspevok

havran
   9. 11. 2022, 23:33 avatar
Starý chren asi vieš veľmi málo aj to iba z novín o našej ekonomike a priemysle a zisk ktorí tam tvoria sa na Slovensku ani neohreje. Vieš koľko dostane za tu istú prácu Nemec doma a koľko Slovák doma? A to nehovorím o štruktúre výrobnej základne , aký je pomer základnej výroby a finalizujúcej výroby? Nehovorím však už vôbec o práci v IT , či výskume ,,,...
Fakt asi si dosť starý chren a celkom ti to pristane , čo mi je však ľúto.


118.
označiť príspevok

havran
   9. 11. 2022, 23:14 avatar
Znuvuzrodený kresťan1 máš pravdu , veď trojizbový byt aj s energiami stal mesačne 300 SK a dnes je to 600 EUR. Teda jeto cca 60x viac. Zistite si ako sú na tom dôchodcovia s dôchodkom 350 EURO , ktoré dostanu za celoživotnú prácu niekde v obchode. Máte nejaké sociálne cítenie? A ty Scarlette sa ti divím, veď sa vieš tak hlboko socialne prezentovať.


123.
označiť príspevok

Starý chren muž
   10. 11. 2022, 05:47 avatar
Havran. Neohanaj sa tu sociálnym citením. Komunisti a sociálni demokrati neustále neochvejne tvrdia, že len ONI majú sociálne cítenie. Havran. Mám ho aj ja. Nie som žiaden zbohatlik, ani bývalý eštebák, alebo komunista, čo vedel v tom chodiť a za divokej privatizácie za Mečiara prišiel k veľkému majetku. Za socializmu som bol robotník a v podstate robotnícku pozíciu zastávam aj teraz. Na rozdiel od teba, Havran. A ja netvrdím, že to, čo tu je teraz, je najlepšie na svete. Viem si predstaviť omnoho lepšiu spoločnosť. Ale to, čo tu máme, odráža to, ako sme my, ako ľudia tu žijú. Hovoríš o ťažkej situácii dôchodcov. Tá je v každej spoločnosti ťažká. Bola ťažká za socializmu m, a je ťažká aj teraz. Vieš čo je paradox? Že bývali štbáci majú kráľovský veľké dôchodky oproti robotníkom, alebo ľuďom, ktorých za totality prenasledovali. Tvrdiš o mne, že nenávidím komunistov. To nie je pravda. Môj postoj ku komunistom je taký istý, ako postoj ku všetkým ľuďom. Čestných a pracovitých komunistov som si vždy vážil. Vadili mi prospechári a tí, ktorú zneužívali systém. Ale nič sa nezmenilo. Takíto ľudia sú aj teraz. Sú ľudia čestní, ktorým ide o dobro všetkých a sú prospechári a populisti, ktorým ide iba o svoje vrecká. A pritom majú plnú hubu sociálneho cítenia. Ľahko sa Smeru dosahoval sociálny zmier, keď si "sprivatizoval" odbory. Odbory boli vždy na Ficovej strane, keď nebol vo vláde, tak vtedy skutočne boli v opozícii voči vláde, ale za jeho vlád boli jeho vazalom. Ľahko sa potom tzv. sociálnym demokratom u nás vládne. Však aj terajšia šéfka odborov priznala, že chce konečne odbory odstrihnúť od spolupráce so Smerom, aby boli konečne nezavislé. Havran. Ja porovnávam podľa toho, čo som prežil. Ty tu drukuješ chlapcovi, ktorý si niečo prečital, alebo mu niekto niečo povedal. Pritom spôsobom života, ktorý teraz vedie, by za komunistov bol vyhlásený za priživníka a mal problémy s polîciou.
O
Súhlasí Fotón, Scarlette


124.
označiť príspevok

Starý chren muž
   10. 11. 2022, 06:07 avatar
A chcem ešte dodať, že čo sa týka tej ťažkej situácie dôchodcov u nás, tak je to ešte pozostatok bývalého režimu, ktorý sa nepodarilo, alebo nechceli, aj keď sa snažili, nepodarilo odstrániť. Prečo nie sú v takom kapitalistickým Nemecku dôchodcovia chudáci a užívajú si dôchodok po dovolenkách po Európe?
Súhlasí Fotón, Scarlette


125.
označiť príspevok

Fotón
   10. 11. 2022, 07:24 avatar
To preto, lebo Fico a jeho predchodcovia sú pozostatok bývalého režimu.


127.
označiť príspevok

Znuvuzrodený kresťan1 muž
   10. 11. 2022, 13:33 avatar
Kapistalisti nemajú sociálne cítenie, dokazom toho je 50 tisíc bezdomovcov v SR, a šialené ceny nehnutelnosti.


128.
označiť príspevok

Fotón
   10. 11. 2022, 13:50 avatar
Čiže v kapitalizme neexistujú sociálne dávky, dôchodky a podobne?


129.
označiť príspevok

Znuvuzrodený kresťan1 muž
   10. 11. 2022, 20:55 avatar
Tie sú minimálne.... štát zoberie od občanov na daniach X násobne viac než im dá..... a o bezdomovcov sa nestará vobec.


130.
označiť príspevok

Starý chren muž
   11. 11. 2022, 15:59 avatar
Aj bezdomovci dostávajú sociálne dávky a dôchodky.


3.
označiť príspevok

Scarlette žena
   7. 11. 2022, 22:37 avatar
no pouc nas , z coho pochadza zlo medzi ludmi .  
Súhlasí qwert


34.
označiť príspevok

havran
   8. 11. 2022, 22:17 avatar
Scarletka je to odpoveď i pre teba. Môžeš sa pýtať ďalej , ale radšej diskutujem.


4.
označiť príspevok

havran
   8. 11. 2022, 16:12 avatar
Scarlette ty iste ani náhodou nemáš problém s hlúposťou , ale skús, možno ma presvedčíš, že sa mýlim. Ja si naozaj nemyslím, že si dostatočne hlúpa a netreba ťa "leštiť" , keď sa však mýlim , tak škoda strácať čas a nájdi si nejakú rozprávku a keď ani to nevieš , tak ti niečo poradím.


5.
označiť príspevok

kntsz muž
   8. 11. 2022, 17:37 avatar
havrane, ty pri všetkej svojej "múdrosti", si schopný vypotiť osočovania v neskutočných podobách a to len preto, aby si nemusel odpovedať na jednoduché otázky, ktoré sú ti kladené.
Ja viem prečo havrane, lebo z jednoduchej odpovede na jednoduchú otázku sa už nedá vykrútiť a "littera scripta manet"  
Súhlasí qwert


6.
označiť príspevok

Nadja žena
   8. 11. 2022, 18:29 avatar
Treba si skrátka zvyknúť, že Havranko zo zásady neodpovedá, môžeme byť radi, že aspoň zhodnotí pýtajúceho sa  
Súhlasí Scarlette, qwert


10.
označiť príspevok

havran
   8. 11. 2022, 19:43 avatar
Nadja mám pocit, že nie si objektívna , uznaj , že keď mám iný názor a niekto nie je schopný rozumne namietať a miesto toho tak ako ty hovoríš , začne "hodnotiť" moju osobu , tak nič iné nemôže očakávať. Nájdi si tu moje reakcie a zvlášť na teba , či všetky sú také negatívne ako to paušalizuješ. Možno máš pocit , že názorovo stojíme na protipóloch, ale mne to vôbec nevadí. Je mi však ľúto tých , čo svoju neschopnosť diskutovať prevedú do osobnej roviny.


15.
označiť príspevok

Nadja žena
   8. 11. 2022, 20:05 avatar
Havranko, kukni, len za posledné dni: Ja len popisujem moje pozorovanie.

Ja: "som zvedavá, aké argumenty - floskule používajú politici"..
Havran: "Nadja vari nemáš vlastný názor ?"

JA: "Havranko ale ty si dostal otázku,
"Co máme teda ako Slovensko a NATO robiť aby bol mier s Ruskom ? Co navrhuješ ?" a ja som zvedavá, čo odpovieš... ale neodpovedáš, prečo?"
Havran: Mlčí

Tull: "havran, ani tomuto Tvojmu príspevku nerozumiem... kto tlačí na ľudí, aby boli všetci rovnakí?"
Havran: Mlčí

JA: "Havranko, zdá sa ti, že vojna na Ukrajine svet zlepšuje?"
Havran: "Nadja to si ako došla k takému záveru?"

Scarlett: "Z coho pochadza zlo medzi ludmi?"
Havran: "Scarlette ty iste ani náhodou nemáš problém s hlúposťou"
Súhlasí qwert, kntsz


18.
označiť príspevok

Scarlette žena
   8. 11. 2022, 20:15 avatar
18. language is the math of societal communication
 


23.
označiť príspevok

Nadja žena
   8. 11. 2022, 20:21 avatar
No veľmi dobrý matematik vie vysvetliť aj to, že 1+1=3  
Súhlasí Scarlette


24.
označiť príspevok

Scarlette žena
   8. 11. 2022, 20:23 avatar
26. havran nevie vysvetlit ani svoje vlastne neuronove pochody .
Súhlasí qwert


26.
označiť príspevok

qwert
   8. 11. 2022, 20:29 avatar
havran ma stovky knih doma....nezabudaj krasna víla  


27.
označiť príspevok

qwert
   8. 11. 2022, 20:32 avatar
zmagorel z tých kníh


28.
označiť príspevok

qwert
   8. 11. 2022, 20:34 avatar
a nemusiš mi odpovedať ani suhlasiť škaredá vílo.....tvoja povaha ti to nedovoli.....pozname .....


29.
označiť príspevok

qwert
   8. 11. 2022, 20:49 avatar
ja som pre teba taký tester škareda vílo.....na mne si aj zuby vylameš, alebo nemusíš....zaleži ako budeš reagovať škareda vílo....rozhoduje tvoja tvrdohlavost....a ješitnosť....a pýcha .....   


54.
označiť príspevok

kntsz muž
   9. 11. 2022, 12:58 avatar
29, 31, 32 -
Tak krásna víla alebo škaredá......???
Ja si myslím, že skorej krásna, lebo vekom tvár človeka šlachtí, lebo tvár začne odrážať život a keď scarlette dokáže po toľkých útokoch na ňu od poniektorých ešte v pohode s nimi diskutovať, tak určite krásna...... 


39.
označiť príspevok

havran
   8. 11. 2022, 22:46 avatar
qwertty si výnimočný unikát, no Ndja prejde cez teba ako nôž maslom, len ty to ani nie si schopný zaregistrovať. To čo píšeš o nej je len tvoja chymérna myšlienka o tebe.


31.
označiť príspevok

havran
   8. 11. 2022, 21:06 avatar
Nadja To som tu už napísal dávnejšie.


40.
označiť príspevok

havran
   8. 11. 2022, 22:54 avatar
Nadja vidím , že ti to Scarlette nevysvetlí , tak teda prečítaj si niečo o synergii spoločenských systémov.  


30.
označiť príspevok

havran
   8. 11. 2022, 21:03 avatar
Nadja sú otázky prostomyseľné a zlomyseľné . Nevidím nijaký dôvod , aby som na každu odpovedal a zvlášť nie vtedy , keď sú najmä zlomyseľné a viem čo nimi sleduje. Na niektoré odpovedám a na iné nie. Pripúšťam, že niekedy vediem diskúsiu dosť agresívne , ale to nie je všeobecné pravidlo. Záleží kto je na druhej strane. To sú otázky vytrhávané z kontextu. Napríklad TY"4o máme teda Slovenski a NATO robiť..." Čo robí Slovensko to hádam vieš a môžeme sa o tom baviť a čo je úlohou NATO to asi tiež vieš. No preber si Históriu NATO za tých takmer 80 rokov. Pre mňa to nie je dôveryhodný patrón mieru vo svete. Samozrejme TAktiež sa môžeme baviť o Rusku , ale to nie je téma na dva riadky. Taktiež i súčasné geopolitické rozdelenie sveta nebude pod taktovkou NATO , pravda bude uprostred, tak ako sa rysujú ekonomické záujmy vo svete. Primitívne silácke kecy ma nebavia. Aj najnovšie tendencie sa posúvajú.


12.
označiť príspevok

havran
   8. 11. 2022, 19:59 avatar
Nadja ako vidíš nemáš pravdu a na jadrné zhodnotenie osobnosti je tu -qwert- nie je to tak trochu primitivizmus , ktorému by tvoje slová patrili viac? Tak daj niečo čím mi dušu osviežiš.


16.
označiť príspevok

qwert
   8. 11. 2022, 20:08 avatar
zalez do budy čudaku   


17.
označiť príspevok

Nadja žena
   8. 11. 2022, 20:11 avatar
Ondriško klud, toto sem nepatrí. Nekrič tu na nikoho, a ak chceš tak nečítaj, keď ťa niekto rozčuluje
S láááskou má svět naději...  


19.
označiť príspevok

qwert
   8. 11. 2022, 20:15 avatar
ale patri a nekacaj mi do toho....takeho "sčitaneho inteligentneho čudaka je treba uzemnovať..."..je to hlupe ako kýbel gitu....a nech si mysli kto čo chce....zdravý sedliacký rozum na debila!!!!!!!!!!!!!!!!!


22.
označiť príspevok

Nadja žena
   8. 11. 2022, 20:19 avatar
No vieš, je tu možnosť, že je náš život determinovaný okolnosťami, a teda že človek nemá veľmi na výber, čo spraviť a ako zmýšľať... Ber to do úvahy. Ak o tom vieš, tak skús zmeniť svoje správanie...


25.
označiť príspevok

qwert
   8. 11. 2022, 20:23 avatar
ale ved ja beriem do uvahy vsetko....píšem ako píšem...aby to bolo zjavne...pretože takí idioti ako havran, si ani len nevsimnu tvoj neokorenený príspevok.....nič nepotrebujem menit na tomto df...mudra sova


38.
označiť príspevok

havran
   8. 11. 2022, 22:33 avatar
Nadja díky tak sa otvárajú dvere pre rozumnú diskúsiu , vidím že aj emócie majú reálny náboj.


35.
označiť príspevok

havran
   8. 11. 2022, 22:23 avatar
qwert to "čudáku " je mi povedomé, ty sa nestratíš vo svete a ten čudák je pre teba príznačný.


42.
označiť príspevok

Starý chren muž
   9. 11. 2022, 05:13 avatar
Nadja. Donutil povedal: ptejte se mne na co chcete, já vám na co chci odpovím. 


7.
označiť príspevok

havran
   8. 11. 2022, 19:35 avatar
kntsz ty samozrejme svoje "láskyplné slová" dobromyseľne prehliadaš . Napíš ktoré formulácie ťa tak urážajú a potom sa o nich môžeme pobaviť, lebo vidím, že trpíš akousi slepotou a neber to ako urážku , ale môj názor. Kedy a aké otázky ty dávač? Diskutovať k veci nevieš a keď poukazujem na tvoje "nešťastné" táranie tak sa urážaš. Keď zasievaš zlo, musíš očakávať i búrku.


9.
označiť príspevok

Znuvuzrodený kresťan1 muž
   8. 11. 2022, 19:42 avatar
Havran, sám by som to lepšie neopísal kntszove vlastnosti... skúšal som s nim diskutovať, a ked mu dáš argument na ktorý nevie odpovedať, tak bud ignore, alebo ešte teba začne urážať.... on kvázi normálne diskutuje len vtedy ked si myslí že má čo povedať, akonáhle ho dostaneš do úzkych, nastane peklo...
Súhlasí havran


20.
označiť príspevok

Scarlette žena
   8. 11. 2022, 20:16 avatar
10. toto vypisujes o kazdom kto ti da v diskusii na frak   uz si ako ohrata platna
Súhlasí kntsz


36.
označiť príspevok

havran
   8. 11. 2022, 22:27 avatar
Scarlette ty si iná palica a hrdosť nezaprieš a to tvoje sebavedomie stojí na stračej nôžke až do neba.


50.
označiť príspevok

havran
   9. 11. 2022, 11:46 avatar
kntsz teba aj keď som niekedy pochválil , tak pri svojej výbave to vždy považuješ za osočovanie. No a a musí byť pre teba neskutočným uspokojením , keď ti drukuje qwer-prd Ondrík s celou váhou svojej miniatúrnej osobnosti.      


8.
označiť príspevok

Scarlette žena
   8. 11. 2022, 19:38 avatar
4. nevies normalne odpovedat na otazku ?  Bez zbytocnych vylevov


13.
označiť príspevok

havran
   8. 11. 2022, 20:02 avatar
Scarlette skús mi dať normálnu otázku a potom sa uvidí! Fakt ti skromnosť nechýba, no nie je to tvoja silná stránka. No vidíš a nemusím byť ani sprostý , ani ťa urážať.


21.
označiť príspevok

Scarlette žena
   8. 11. 2022, 20:18 avatar
15. ak nevies ozrejmit svoje vlastne vylevy , to je potom tazko s takym clovekom  

Tie historické obdobia som neprežil , dosť dôkladne som si všímal svet za ostatných 75 rokov a prežíval rozpory bytia v spoločnosti. Pokiaľ nie ste dosť hlúpy a chápete rozpory v spoločnosti a ich pramene , tak si musíte uvedomiť z čoho zlo medzi ľuďmi pochádza.
Súhlasí qwert, kntsz


37.
označiť príspevok

havran
   8. 11. 2022, 22:29 avatar
Scarlette trochu poézie ti predsa neuškodí. Možno je iba nerozumieš.   


51.
označiť príspevok

havran
   9. 11. 2022, 11:53 avatar
aby ste nezabudli o čom je téma:
Guteréz povedal: Ľudstvo má dnes len dve možnosti " Spolupracovať, alebo zahynúť"
V skutočnosti je to heslo staré ako ľudstvo samé v rôznych podobách. Vždy ho niekto vysloví , keď stojí na rázcestí .
Naozaj je to teraz tá konečná osudová chvíľa pre ľudstvo? Môže to byť niečo také ako potopa sveta , alebo príbeh Sodomy a Gomory? Pamäť naších rodičov a prarodičov siaha do 1. i 2. svetovej vojny, ktorá bola ukončenia Hirošimou a Nagasaki. Zamyslíte sa .


52.
označiť príspevok

havran
   9. 11. 2022, 11:59 avatar
Doteraz ste tému obchádzali ako čert kríž a prejavujete sa len v rovine osobnej agresie. Keď neviete ďalej , škoda plytvať vašími hlbokými výkonmi ducha.


55.
označiť príspevok

kntsz muž
   9. 11. 2022, 13:07 avatar
Očakávame názor od autora témy ak si ešte nepochopil....... 
Ja viem, že ty poznáš odpoveď, len ju nemôžeš napísať z obavy, že ťa admin vymaže alebo priamo pošle na teba NAKA ako na Ruského agenta.    


58.
označiť príspevok

havran
   9. 11. 2022, 14:21 avatar
kntsz čo je také "protimeinstrímové" vo vyjadreniech Gutereša? , Veď on len používa 2000 rokov starú pravdu , ide však v akom kontexte. Nekrúť sa ako had a normálne hovor k veci.


57.
označiť príspevok

havran
   9. 11. 2022, 14:17 avatar
kntsz fotón taký zabednený nie je . Podľa teba sa môže diskutovať len v duchu meinstrímu a exotov ako si ty? Zamyslí sa to naozaj môžeš len tak škrtnúť hlas 50 percen ľudí ty "intelektuálny velikán"?


131.
označiť príspevok

kntsz muž
   12. 11. 2022, 20:48 avatar
a. nikoho neškrtám
b. vy komunisti ste škrtali min. presvedčenie cca 3/4 národa 40 rokov a ešte som tuná nečítal od teba ospravedlnenie - tak mi tuná nerob výklad o nejakom škrtaní.......
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 02:04,  [b]<a href="http://www.hreplicawatches.cn">cartier watches on sale</a>[/b]...
dnes, 02:04,  <ul><li><strong><a href="http://www.hreplicawatches.cn">cartier...
dnes, 01:43,  [b][url=http://www.watchesreplica.cn]replica omega watches[/url][/b] [b]<a...
dnes, 01:43,  <ul><li><strong><a href="http://www.watchesreplica.cn">replica...
31. 1. 2023,  Ešte dodám ráno ovsené vločky.
31. 1. 2023,  filus.vŕbka povedz ako pracuješ , aká je tvoja životospráva , koľko km prejdeš mesačne...
31. 1. 2023,  Rybí tuk, pečeň, mlieko a maslo. Olivy.
31. 1. 2023,  Čučoriedky, avokádo, banány, granátové jablko. Veľa zeleniny a orechy.
31. 1. 2023,  qwert čím si asi nasiaknutý ty? Od teba tu človek nepočuje jedno slušné slovo a mal by sa...
31. 1. 2023,  Fotón vyvražďovanie rodín bol jav už tisícročia a dodnes sa s tým nikto nezmieril , ale...
31. 1. 2023,  Scarlette netáraj , Ukrajina nás zaťahuje do globálneho konfliktu , nebolo treba tam...
31. 1. 2023,  no jasne, nebudeme draždiť to ruske hovado....a na dalsie dlhe roky byť zavisli na ruskom...
31. 1. 2023,  khaan čo tu táraš, zjavne neovládaš tie "jemné americké spôsoby"
31. 1. 2023,  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-stredni-evropa-zvoli-si-slovaci-klon-babise-s-okamu...
31. 1. 2023,  8. Ja ti vážne neviem... Kurva, tak si buď tak obmedzený idiot alebo sa len tak tváriš?...
31. 1. 2023,  khaan tie záruky by mala garantovať OSN , no doteraz len vajatá a kde je valné zhromaždenie...
31. 1. 2023,  khaan to vážne ty tak uvažuješ? To čo veľmi chceš preto ešte sa nemusí stať realitou....
31. 1. 2023,  už sme davno vo vojne somaru červený....je to skoro desať rokov cielena dezinformacna vojna...
31. 1. 2023,  khaan Keď sa bude sa bojovať s gumipuškami tak súhlasím i ja. Dohodni to s Rusmi.
31. 1. 2023,  Keď už sa tu prihováraš fóru, nedá mi nevyzdvihnúť tvoju osvetu v tomto smere. Cemio...
neprehliadnite
vyhľadávanie
 
Najprv sa musíš naučiť milovať, ak chceš byť milovaný.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(291 393 bytes in 0,174 seconds)