Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

A ako sa vidíte Vy?

74
reakcií
1596
prečítaní
Tému 25. apríla 2012, 11:02 založil Boris_I..

podobné témy:1.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   25. 4. 2012, 11:02 avatar
Základné pravidlá tyranie

Keď sa pozrieme späť na hrôzy diktatúry a autokracie minulosti, neustále vyvstáva jedna konkrétna otázka. Tou otázkou je, ako bolo možné, aby si obyčajní ľudia zo spomínaných čias, nevšimli, čo sa deje okolo nich? Ako mohli stáť ako sochy, pokiaľ ich kultúry boli zaplavované fašizmom, komunizmom, kolektivizmom, alebo elitárstvom? Samozrejme, dnes máme výhodu retrospektívy, či spätného pohľadu, a sme schopní skúmať a skúmať zločiny minulosti, avšak už v pohodlí dneška. Bohužiaľ, ani takýto pohľad dozadu nás nemusí nutne chrániť pred dlhým tieňom tyranie našej dnešnej doby. Ak chceme rozoznať anomálie dneška, je nutný dar nezvyčajnej a zriedkavej predvídavosti.

V zásade, úspech despotickej vlády, tzv. Big Brother spoločnosti závisí od politického, finančného a kultúrneho vývoja. Prvou podmienkou je dosiahnuť u populácie neochotu obhajovať svoje vlastné slobody, a zvyšovať závislosť na skorumpovanom vedení krajiny. Masy musia byť ľahostajné k osudu svoje krajiny, rovnako sa musia zbaviť pocitu zodpovednosti za svoj osud, a postupne sa premieňať na nemysliace stádo, ktoré však zostáva silne domestikované. Stádo sa nesmie zaujímať o nič, nemalo by však potláčať dominantnú túžbu po zábave a po dosiahnutí okamžitého blaha.

Je to nutný postup, pretože nevšimnúť si prítomnosť krvilačného monštra, ktorého obeťou sa stávame vyžaduje čertovskú mieru nevšímavosti.

Prevalencia apatie a ignorancie vytvára pôdu pre pomalý a veľmi premyslený proces centralizácie. Akonáhle zločinecké vlády dosiahnu stav nečinnosti a pocit vlastnej slabosti u obyvateľstva, jediným obmedzujúcim faktorom zvrátenosti vládneho besnenia, je obloha, alebo fantázia samotných vládnych činiteľov, ktorí uvedomujúc si svoju neobmedzenosť nie sú s dielom zla nikdy hotoví. V nedávnom článku “Základné pravidlá slobody” sme skúmali v podstate nedosiahnuteľný stav psychickej prípravy potrebný na zabezpečenie pokračovania slobodnej spoločnosti. V tomto článku sa pozrime na nástroje tyranov, potom čo sa vydali na šialenú cestu smerujúcu k totálnej kontrole a ovládaniu.

Pravidlo 1: Držte ich v strachu

Ľudia, ktorí sú ľahko vystrašenými sú ľahko ovládateľní. To nie je len zákon politickej vôle, ale aj prírodný zákon. Mnohí mylne predpokladajú, že moc tyranie pochádza čisto z použitia sily. V skutočnosti, despotický režim, ktorý sa spolieha iba na extrémne násilie, je často veľmi neúspešný, a pomerne ľahko zvrhnutý.

Hrubá sila je zrátateľná veličina, ktorá môže byť analyzovaná, a eventuálne konfrontovaná, teda je poraziteľná. Prospievajúce systémy založené na tyranii namiesto toho aby ublížili priamo, využívajú hrozby možného ublíženia. Používajú strach. Strach z možných následkov, ak sa s tichým diktátom vládnej moci nestotožníme, ak neposlúchneme, a vystúpime proti štátu. Našej obrazotvornosti je ponechaný nekonečný priestor, až pokiaľ nevidíme smrť číhať za každým rohom, či už tam je v skutočnosti, alebo nie.

(Preto je ponechaný absolútny priestor konšpiračným teóriám. Jednoducho k indukcii strachu napomáhajú, nie sú tolerované z dôvodu rešpektovania slobody slova, či tlače).

Zaslepené masy sa boja možných represálií ako dôsledku ich neposlušnosti, a v tomto strachu zabúdajú na pôvodnú obavu vyplývajúcu z ich stavu samotného zotročenia. Nepodniknú nič, aby na tom niečo zmenili. Vtedy vládnuca elita vydáva citoslovcia blaha a spokojnosti. Masy boli porazené, spacifikované a sú neškodné.

V iných prípadoch sme zasa svedkami strachu z vyfabrikovaných nepriateľov. Iná rasa, iné náboženstvo, iná politická ideológia. Niekde musí existovať skrytý, zlovestný zloduch, vytvorený z ničoho. Autokrati budú tvrdiť, že ich nutne potrebujeme, aby sme zostali v bezpečí pred iluzórnymi monštrami, ktoré údajne usilujú o naše zničenie. Ako vždy, tento vývoj je ilustrovaný tvrdeniami, že všetky kroky, samozrejme aj tie, ktoré likvidujú naše základné slobody sú nutné, vzhľadom na tzv. vyšší princíp znamenajúci dobro, a nútia nás ponímať veci z nadhľadu.

Dochádza k stavu, keď vydesení ľudia zúžia svoj zmysel pre nezávislosť a majú tendenciu utiekať sa ku komfortu kolektívu, a to aj v prípade, ak je spomínaný kolektív vybudovaný na nemorálnych a nespoľahlivých základoch. Ak spoločnosť prijme mentalitu včelieho úľu, každé zlo môže byť racionalizované, a akákoľvek nespravodlivosť voči jednotlivcovi je jednoducho prehliadnutá kvôli záujmom skupiny.

Pravidlo 2: Držte ich v izolácii

V minulosti elitárske vlády pripravovali zákony a tiež veľmi prísne tresty za ich porušovanie, v oblasti verejného zhromažďovania, v snahe eliminovať možnosť občanov organizovať sa a tiež komunikovať. Presadenie tohto stavu bolo rozhodujúce pre riadenie. V našej technologickej ére, podobná izolácia existuje, ale v podstatne dokonalejších formách. Samotné životné tempo, a denný cirkus priemerného obyvateľa (v západne orientovanej kultúre) stačí na deštrukciu našich pokusov kontaktovať sa s inými, zmysluplným spôsobom. V špeciálnych prípadoch si však ľudia aj napriek tomu nájdu občas cesty k organizovaným formám aktivizmu.

Vďaka spoluprácam rôzneho druhu, sú tyrani schopní smerovať a manipulovať opozičné hnutia. Vytvárajú a administrujú skupiny, ktoré sú orientované proti sebe. Takto sú elity schopné mikro-manažmentu národa, ktorý stojí na prahu revolúcie. Takéto falošné vzory nám dávajú ilúziu proaktívnej organizácie, a falošné nádeje na zmenu systému, v skutočnosti však zabraňujú vo vzájomnom porozumení. Naša energia je tlmená a rozptýlená v nezmyselných žabomyších vojnách medzi ľavým a pravým, alebo napríklad medzi republikánom a demokratom. Iba hnutia, ktoré sa zbavili prázdnych nálepiek politickej príslušnosti, pripravené na často bolestné odhalenia a pravdy, boli schopné priniesť úspešné riešenia vo vzťahu ku katastrofickému dopadu vládnucej tyranie.

V pokročilej forme despotizmu, sú dokonca aj falošné organizácie rozpustené. Vynucujú sa zákazy vychádzania. Bežná komunikácie je zúžená a monitorovaná. Je zavedené rozsiahle, povinné papierovanie. Zavádzajú sa kontrolné body. Praktizovanie slobody reči a tlače je potrestané. Existujúce skupiny aktivizmu sú ovplyvňované spôsobom smerujúcim k ich vzájomnej deštrukcii, alebo zanikajú po zasiatí vysokej miery nedôvery ústiacej do strachu z odhalenia skupiny.

Všetky spomínané opatrenia zavedené tyranmi, slúžia jedinému cieľu, a to je zabrániť občanom v zhromažďovaní, v hľadaní a nájdení akejkoľvek vzájomnej podpory. Ľudia, ktorí sa dobrovoľne organizujú sú nevypočítateľní, a preto sú potenciálnym rizikom pre štát.

Pravidlo 3: Držte ich v stave zúfalstva a beznádeje

V takmer každom prípade kultúrneho úpadku do autokracie, je možno pozorovať, ako agresívna vláda naberá na popularite, po spôsobení ekonomického kolapsu. Vnesme neistotu to procesu zadovažovania najnutnejších životných potrieb, a ľudia bez vedomostí a bez pojmu o sebestačnosti, ľudia bez pevnejších princípov, s radosťou obetujú svoje slobody za omrvinky zo stola tých, ktorí sú za kalamitu zodpovední a priamo ju spôsobili.

Finančné pohromy nie sú nebezpečné z dôvodu chudoby, ktorú zanechávajú vo svojich brázdach, ale z dôvodu pootvorených dverí zlomyseľnosti. Bieda nevedie len k hladu, ale aj ku zločinom, či už občianskom, alebo štátnom prostredí. Zločin vedie k hnevu, nenávisti a strachu. Strach vedie k zúfalstvu. Zúfalstvo vedie k akceptovaniu absolútne hocičoho, čo by mohlo znamenať východisko, dokonca aj akceptovaniu despotizmu.

Autokratické vlády predstierajú preplávanie dilemami hospodárskych dysfunkcií (obyčajne za masívneho procesu, v ktorom sa občan vzdáva svojich práv a slobôd) v zákulisí sa však všemožne snažia udržať úroveň biedy a utrpenia bezo zmeny. Neustála hrozba bezdomovectva a hladu, spoľahlivo udržuje nasmerovanie más iným smerom, ako sú protesty, alebo vyjadrovanie nesúhlasu. Zároveň ich vzniknutý stav prikováva k myšlienke, že vláda je jediné východisko v boji s krízou.

Pravidlo 4: Pošlite na nich ”kocúrov v čižmách”

Čo je jeden z hlavných príznakov často asociovaných s totalitou? Trpíme utkvelou predstavou o tom, ako vyzerá fašistická vláda, a to až tak veľmi, že prehliadame iné formy tyranie, ktoré máme rovno pred nosom. Niektorí ľudia veria, že pokiaľ im uniformovaní naničhodníci vo vysokých čižmách nebúchajú na dvere, musia ešte stále žiť v slobodnej krajine. Samozrejme tu ide o naivnú predstavu. Pravdou je, že bezpečnostné zložky a tajné polície sa stávajú prominentnými v každom zlyhanom národe, obyčajne v čase, keď je verejnosť omráčená či fascinovaná víziami vojny, depresie, hyper-inflácie, terorizmu a podobne.

Keď polícia, alebo iné zložky prestanú slúžiť ľuďom, a stanú sa agentmi vlády, ktorú zaujíma iba vlastná nadradenosť, začnú sa odvíjať vážne krízové situácie. Sú obmedzené kontroly, ktoré boli zárukou rovnováhy v minulosti. Pokyny, ktorých dodržiavanie bolo voľakedy záväzné prestanú existovať, a náhle sa objavuje filozofia nadradenosti, a arogantnej exkluzivity, ktorá živí odstup medzi zložkami reprezentujúcimi zákon a verejnosťou. V konečnom dôsledku polícia prestáva vidieť samú seba v úlohe ochrancov obyvateľstva, a mení sa na väzenskú stráž, ktorá nás má udržať podriadených a prisluhujúcich.

S rastom tyranie, je takýto druh správania mocenských zložiek podporovaný. Všetko dobré je zo systému odfiltrované. Všetko úzkoprsé, a bezcitné sa dožíva povýšenia.

Principiálne, policajný štát sa pokúsi maskovať identitu väčšiny agentov a úradníkov, ktorí sa budú schovávať za administratívu všeobecne, nakoľko ich zločiny v mene štátu sa stanú tak početné a sadistické, že osobná pomsta zo strany obetí začne predstavovať každodenný problém.

Pravidlo 5: Obviňte zo všetkého hľadačov pravdy

Tyrani sú väčšinou ľudia s odfiltrovaným svedomím. V snahe zlikvidovať opozíciu, sú ochotní použiť akékoľvek prostriedky. V skorých fázach vzostupu ich moci, je nutné obhajovať bezohľadnosť svojich postupov pred verejnosťou. Aby zabránili vlastnému odhaleniu, mašinéria propagandy sa točí na plné obrátky, ktokoľvek, či už osoba, alebo skupina, ktorá sa odváži pochybovať, alebo spochybňovať autoritu, či legitímnosť štátu, bude predmetom démonizácie v mysliach širokých más.

Všetky katastrofy, všetky násilné trestné činy, všetky neduhy sveta, budú prenesené na plecia aktivistických skupín a politických rivalov. Títo sú falošne spájaní s okrajovými, nepopulárnymi elementmi v spoločnosti ako sú rasisti, teroristi, extrémisti, atď. Falošný konsenzus je vytvorený prostredníctvom bábkových médií v snahe, presvedčiť verejnosť, že každý musí zdieľať štátny pohľad na vec, a ak si niekto myslí niečo iné, musel sa zblázniť, alebo musí ísť o extrémistu. Zkorumpovaný systém organizuje udalosti pre tých, ktorí požadujú transparentnosť a slobodu. Cieľom je priviesť proti totalistické organizácie k vlastnej vnútornej cenzúre. Namiesto ich priameho umlčovania, štát spôsobí, že aktivisti sa umlčia sami.

Tyranské mocenské štruktúry nemôžu fungovať bez obetných baránkov. Nepolapiteľný strašiak musí byť vždy pod posteľou každého občana, inak by občan mohol precitnúť a obrátiť svoj hnev proti skutočnej príčine jeho utrpenia. Procesom obetovania stevardov pravdy, štát potom zabíja dve muchy jednou ranou.

Pravidlo 6: Podporte špiónov medzi občanmi

Životnosť totalitnej vlády, nie predlžovaná vládou ako takou, ale samotnými ľuďmi, ktorých tyranizuje a podmaňuje. Občianska špionáž je lepidlom každého policajného štátu, a naše sklony pchať nos tam kam by sme nemali, sú vysoko oceňované byrokraciou po celom svete. Existuje veľa dôvodov, prečo sa ľudia na tejto odpornej činnosti podieľajú. Niektorí sa stali závislými na pocite, že sa takto stávajú súčasťou kolektívu, a toto sú ich služby. Bohužiaľ je to jediný spôsob, ktorým dokázali dať svojim zúfalým životom zmysel. Niektorí sú pomstychtiví, chladní a bezduchí, s potrebou zničiť iných. A nakoniec, podobne ako elity sú tu tí, ktorí túžia po moci, a neštítia sa ničoho, aby získali možnosť diktovať osud niekomu neznámemu.

Občianska špionáž bola takmer vždy označovaná za občiansku povinnosť, a ako akt hrdinstva a statočnosti. Špiónom sú ponúkané vyznamenania a ocenenia ako aj sprchy chvály z vyšších vrstiev ich komunít. Ľudia, ktorí sa priklonili k takejto činnosti, sú často fyzicky a mentálne neschopní vnútorne a zvonka neimpresívni. Pre priemerného morálneho a emocionálneho slabocha, s pretrvávajúcim pocitom nedostatočnosti, ide však o lákadlo, v podobe hrdinského statusu (statusu založenom na lži) a pätnásť minútovej slávy, ktorému nemožno odolať. Začínajú vidieť ”extrémistov” a ”teroristov” kam sa len pohnú. Ľudia sa potom obávajú cudzích uší úplne všade, v supermarkete, vo vlastnej záhrade, či v interakcii s rodinnými príslušníkmi. A tak je sloboda prejavu efektívne neutralizovaná.

Pravidlo 7: Prinúťte ich prijať neprijateľné

A nakoniec, ani všetko spomenuté nie je dosť pre vládu poháňanú hnilobným kalom neprávosti v snahe dominovať a vládnuť. V určitom bode, sa pokúsi ovplyvniť nás, primknúť k upusteniu od najvýznamnejších, a nám naj-vlastnejších zásad. Tyraniu menej zaujíma ako žijeme, potrpí si viac na dominantnosť v oblasti nášho myslenia. Ak môžu našu slušnosť a morálku, časťou ktorej je rozlišovať dobré a zlé, nakaziť chorobnou plesňou, tak môžu vládnuť bez časového obmedzenia a bez opozície.

Samozrejme, že prvky nášho svedomia sú vrodené, a nepodliehajú nátlaku životného prostredia, pokiaľ sme schopní uvedomovať si sami seba. Svedomie môže byť ale manipulované, ak sme stratili vlastnú identitu, či stratili seba. Ak sme nikdy neobjavili svoje silné stránky a nedostatky, a takých ľudí je dnes veľa.

Lži sa stávajú nutnosťou k ochrane štátu. Vojna sa stáva mierovým nástrojom. Mučenie je odporné, ale užitočné k žmýkaniu informácií. Policajná brutalita sa predáva ako naturálna reakcia na zvýšenú kriminalitu. Predávanie zatknutých do krajín, kde mučenie nie je protizákonné je bežná prax, pokiaľ nesiete nálepku – terorista. Atentáty a vraždenie na objednávku je legálne, a mohutne sa využíva, ako prostriedok k záchrane životov. Genocídy sa prevádzajú diskrétne, no každý vie, že sa dejú. Jednoducho o tom nehovoríme.

Systém vyznačujúci sa tyraniou, závisí v prvom rade od apatie a morálneho relativizmu obyvateľstva. Totalitný systém nemôže fungovať bez spolupráce verejnosti. Skutočnou a jedinou otázkou je, KOĽKO z vyššie uvedených krokov bude nutné absolvovať pred tým, ako sa KONEČNE odmietneme podriadiť. V ktorom bode sa každý z nás, muž či žena, rozhodne oslobodiť a zísť z temnej cesty bezprávia a neurčita. Podniknúť kroky vedúce k našej nezávislosti.

Kto nájde odvahu na rozvoj vlastných komunít, a alternatívnych ekonomík? Guráž na vybudovanie vlastného, vzájomného obranného systému, keď už raz mimo územia oficiálneho establishmentu (teda stojac k nemu paralelne)? Kto sa zlomí pod tlakom a utečie? Kto zostane?

Voľbou každého Američana, voľbou každej ľudskej bytosti na planéte, ktorá sa rozhodne stáť nepohnute, tvárou v tvár k absolútne najhoršiemu, čoho ľudstvo bolo schopné, sa priblížime bližšie k vdýchnutiu života tomu najlepšiemu, čo je v nás všetkých.


2.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   25. 4. 2012, 11:07 avatar


3.
označiť príspevok

Petrana žena
   25. 4. 2012, 11:10 avatar
...ten avatar ti sekne! 
Súhlasí Boris_I.


4.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   25. 4. 2012, 11:12 avatar
dakujem


5.
označiť príspevok

Petrana žena
   25. 4. 2012, 11:12 avatar
...tak sa vidíš?


6.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   25. 4. 2012, 11:15 avatar
Ono je to skor metafora. Tak ma vidia druhi resp. moje vnutro. Ja sa vidim krasny, mudry a slobodny
A ty sa vidis tak, ako mas na avatare?   


8.
označiť príspevok

Petrana žena
   25. 4. 2012, 13:57 avatar
....nie, ano, aj ja sa vidím krásna, múdra a slobodná. V mysli. 
Súhlasí Boris_I.


9.
označiť príspevok

ether muž
   25. 4. 2012, 14:00 avatar
to je náhoda, ja dokonca aj som krásny, múdry a slobodný
Súhlasí Boris_I.


10.
označiť príspevok

Sinaja žena
   25. 4. 2012, 14:36 avatar
a ja som jedna z vás...:0)) s rovnakými atribútmi...   
Súhlasí Petrana, Boris_I.


13.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   26. 4. 2012, 09:29 avatar
to je nadhera.. sme krasni, mudri a slobodni a nik nam to nemoze vziat
Súhlasí Sinaja


14.
označiť príspevok

ether muž
   26. 4. 2012, 09:29 avatar
len sa treba vyhýbať zrkadlu 
Súhlasí Petrana


15.
označiť príspevok

rastos muž
   26. 4. 2012, 09:31 avatar
a čas odmeriavajúcim prístrojom
Súhlasí Petrana


18.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   26. 4. 2012, 09:41 avatar
kedze sa jedna o cisto subjektivne hodnotenie, tak nas ani zrkadlo nepresvedci o opaku ))


19.
označiť príspevok

Sinaja žena
   26. 4. 2012, 10:24 avatar
aj v zrkadle predsa môžem vidieť, len to, čo chcem...


20.
označiť príspevok

Petrana žena
   26. 4. 2012, 11:05 avatar
...si dobrá, ja tam vidím len seba. 


21.
označiť príspevok

Sinaja žena
   26. 4. 2012, 11:10 avatar
Ďakujem, komplimenty mám rada   


22.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   26. 4. 2012, 11:29 avatar
Az take slabe sebavedomie?


23.
označiť príspevok

Sinaja žena
   26. 4. 2012, 11:43 avatar
ale nie Boris, s tým nemám problém, moje sebavedomie je úplne v poriadku...len sa smejem   
..len teraz neviem, či narážaš na to zrkadlo, al. komplimenty ))


24.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   26. 4. 2012, 11:48 avatar
na tie komplimenty.
Osobne ich neznasam, pretoze je to len sposob, ako si ma niekto falosny chce ziskat na svoju stranu.


25.
označiť príspevok

Sinaja žena
   26. 4. 2012, 11:53 avatar
ako vieš, že bol daný len z tohoto dôvodu ??...čo ak ten, čo ti ho dal, to myslel úprimne ??
v real. živote má kompliment poteší, no nie vždy padne vhod..a poteší vtedy, ak je v spojitosti s prácou resp. s osobnosťou


26.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   26. 4. 2012, 11:55 avatar
Zivot ma naucil. Tak viem..
Potesi, ale akurat toho, kto ma slabe sebavedomie, alebo je proste sebec.


27.
označiť príspevok

Sinaja žena
   26. 4. 2012, 11:59 avatar
absolútne nesúhlasím..
nemôžeš vidieť do hláv iných...z toho vyplýva, že si strašne nedôverčivý...
a mýliš sa... ak napr. niekto vyzdvihne moju prácu, a som si toho vedomá, tak to je len odmena


28.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   26. 4. 2012, 12:03 avatar
mas plne pravo nesuhlasit.
Mozes sa mylit aj ty..


29.
označiť príspevok

Sinaja žena
   26. 4. 2012, 12:08 avatar
skôr naopak..kto má nízke sebavedomie má problém prijať akýkoľvek kompliment, lebo si neverí.. a neverí, že ten kompliment bol myslený úprimne
Súhlasí rains, Ónya


30.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   26. 4. 2012, 12:11 avatar
s tym zase ja absolutne nesuhlasim.


33.
označiť príspevok

Sinaja žena
   26. 4. 2012, 12:24 avatar
tak..existujú výnimky...propo.. prijatie komplimentov podľa mňa nesúvisí len so sebectvom. Sebci ich môžu pozitívne prijímať, takisto ako nesebeckí ľudia


31.
označiť príspevok

Scarlett X žena
   26. 4. 2012, 12:16

Príspevok bol vymazaný administrátorom.32.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   26. 4. 2012, 12:22 avatar
obdiv nieje kompliment. Ten sa nemusi ani vyslovit.


35.
označiť príspevok

Scarlett X žena
   26. 4. 2012, 12:26

Príspevok bol vymazaný administrátorom.34.
označiť príspevok

Sinaja žena
   26. 4. 2012, 12:25 avatar
vizuál ?..ten obdiv je dosť povrchný
Súhlasí Boris_I.


36.
označiť príspevok

Scarlett X žena
   26. 4. 2012, 12:30

Príspevok bol vymazaný administrátorom.38.
označiť príspevok

Scarlett X žena
   26. 4. 2012, 12:34

Príspevok bol vymazaný administrátorom.39.
označiť príspevok

Sinaja žena
   26. 4. 2012, 12:35 avatar
len obdivovať matku terezu je málo...čo tak sa pokúsiť aspoň z časti žiť ako ona


40.
označiť príspevok

Scarlett X žena
   26. 4. 2012, 12:41

Príspevok bol vymazaný administrátorom.41.
označiť príspevok

Sinaja žena
   26. 4. 2012, 12:44 avatar
ja nie...


45.
označiť príspevok

Scarlett X žena
   26. 4. 2012, 12:59

Príspevok bol vymazaný administrátorom.48.
označiť príspevok

Sinaja žena
   26. 4. 2012, 13:19 avatar
Scarlett, zaujíma ma, ale nie som povolaná byť ako ona..nedokázala by som sa takto rozdávať


42.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   26. 4. 2012, 12:45 avatar
ty klamarske prasa. Ze ti huba neodpadne.. pica co kade chodi tade vytrtkava a za penaz by si prst urezala   
sa chces porovnavat s matkou terezou????????????   prestan fetovat..


43.
označiť príspevok

Scarlett X žena
   26. 4. 2012, 12:53

Príspevok bol vymazaný administrátorom.44.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   26. 4. 2012, 12:58 avatar
Prosim ta nedristaj po nete, lebo si uplne na smiech.. Ty dokazes cloveku pomoct leda tak do hrobu  


46.
označiť príspevok

Scarlett X žena
   26. 4. 2012, 13:05

Príspevok bol vymazaný administrátorom.47.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   26. 4. 2012, 13:14 avatar
Hlavne, ze si beries matku terezu ako priklad  


37.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   26. 4. 2012, 12:31 avatar
pre scarletku jediny znamy obdiv  


49.
označiť príspevok

orsyy žena
   26. 4. 2012, 13:27 avatar
minule ste sem dávali video, aká bola matka Tereza falošná manipulátorka. hm


7.
označiť príspevok

viluette muž
   25. 4. 2012, 13:54

Príspevok bol vymazaný administrátorom.16.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   26. 4. 2012, 09:36 avatar
Tak ano, oni su cim dalej tym sofistikovanejsi.. a pokial v minulosti im stacilo narabat len zastrasovanim hrubou silou, tak dnes musia nenormalne dobre zavádzat, aby mal clovek pocit, ze sa deje v podstate jeho vola. A teraz, ked je vsetko zdevastovane, tak bezny clovek prebera vinu aj na seba. Je to taky zacarovany kruh.
Ale nie kazda tyrania vznikla na nespokojnosti. Vezmime si pozitivny priklad v amerike, ked sa ludia rozhodli skoncovat s otroctvom. To bol jeden z malych skutocnych uspechov ludskosti, ale otrokarstvo ako som pisal je sofistikovane a vyvija sa.
Asi to patri k evolucii a v konecnom dosledku iba na nasej ludskosti bude zavisiet prezitie naseho druhu.
Priklanam sa k myslienke Carla Sagana, ze ziadny inteligentny druh, ktory sa nenauci zvladat sam seba nema buducnost a je casom odsudeny na zanik.


52.
označiť príspevok

viluette muž
   26. 4. 2012, 15:02

Príspevok bol vymazaný administrátorom.55.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   26. 4. 2012, 15:33 avatar
sme? potom je moje rozhodnutie nemat deti spravne
ja neviem, ci sme.. myslim si, ze tomu vsetko naznacuje.


58.
označiť príspevok

viluette muž
   26. 4. 2012, 15:39

Príspevok bol vymazaný administrátorom.59.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   26. 4. 2012, 15:42 avatar
Subjektivna, logicka, citova..


60.
označiť príspevok

viluette muž
   26. 4. 2012, 15:45

Príspevok bol vymazaný administrátorom.61.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   26. 4. 2012, 15:52 avatar
citova je empatia.
Vsadis cloveka do sveta v ktorom ho caka utrpenie az smrt?

Nuz ak si egoista, tak si piča a ocakavaj, ze sa tak bude k tebe spravat aj svet.. aj ked to ako priamu suvislost vnimat nebudes.. Nezbavis sa myslienok, ze preco su vsetci taki spatni k tebe, preco nevies najst stastie a preco pocitujes to vnutorne sklucenie a tak podobne.. Ostatne psychicka nemoc zvana depresia, na ktoru trpia aspon 3/4 svetovej populacie.
To bol aj ten moj problem, ktory ma tlacil az k samovrazde. Bol to napicu vztah so sebou samim. Egoizmus je odvratenie sa od sveta, od zivota, od lasky a zasadenie sa len do seba.. ale clovek sam seba nedokaze robit stastnym thats the funny point.


62.
označiť príspevok

viluette muž
   26. 4. 2012, 15:58

Príspevok bol vymazaný administrátorom.63.
označiť príspevok

viluette muž
   26. 4. 2012, 15:59

Príspevok bol vymazaný administrátorom.65.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   26. 4. 2012, 16:19 avatar
To este len pride.


68.
označiť príspevok

viluette muž
   26. 4. 2012, 17:23

Príspevok bol vymazaný administrátorom.70.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   26. 4. 2012, 17:26 avatar
omyl, ukradnuty som egoistom, nie svetu.


73.
označiť príspevok

viluette muž
   26. 4. 2012, 17:31

Príspevok bol vymazaný administrátorom.74.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   26. 4. 2012, 17:55 avatar
tak to si tu asi prva, kto sa dokazal pozriet aj za farbu prejavu robis mi tu ako jedna z mala radost. ale to by znamenalo, ze niesi az taky egoista, ako sa za neho vydavas.. ako aj s tym psychopatom alebo si zo mna robis naramnu prdel. tak ci tak, paci sa mi to, ale nepytaj sa ma preco  
Súhlasí clear1


75.
označiť príspevok

viluette muž
   26. 4. 2012, 17:56

Príspevok bol vymazaný administrátorom.64.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   26. 4. 2012, 16:14 avatar
neodporujem si. Nemyslim to tak, ze ta maju robit stastnou druhi ludia, ale stastie vychadza zo vztahu k celemu svetu a zivotu. Toho egoista nieje schopny, pretoze pre neho je celym svetom aj zivotom on sam.


69.
označiť príspevok

viluette muž
   26. 4. 2012, 17:25

Príspevok bol vymazaný administrátorom.71.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   26. 4. 2012, 17:28 avatar
tak definuj a nekecaj.


72.
označiť príspevok

viluette muž
   26. 4. 2012, 17:30

Príspevok bol vymazaný administrátorom.11.
označiť príspevok

cerveny mak muž
   25. 4. 2012, 15:43 avatar
boris vsetko co tam je napisane podkopava autoritu vlady, statu a iste neupevnuje jej moc, slobodna a demokraticka spolocnost nikdy neexistovala a ani nebude, otazka je do akej miery su tie obmedzenia slobody jednotlivca, a o tom ten jednotilvec aj tak nerozhoduje, pri dnesnej technike uz aj tak vedia co si ludia myslia, a je im to v podctate jedno, pretoze vedia ze ludia nikdy nic z vlastnej hlavy ako masa, zmenit nedokazali, oni su vzdy navigovany dopredu zopar rokov... propaganda im iba ponuka informacie, krok za krokom, a ludia nadobudaju pocit ze nieco vedia a niektory dokonca nadobudaju pocit ze vedia aku zmenu by chceli, su presveceny ze je to ta spravna zmena atd..


17.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   26. 4. 2012, 09:40 avatar
cerveny mak, ak vidis tak dobre do buducnosti poprosim ta cisla na lotto
Podla mna sa clovek pomalicky vymanuje zo suroveho otroctva. Ale to je proces trvajuci generacie a generacie. Keby clovek neevolvoval, tak by otrokari nemuseli vymyslat stale skrytejsie sposoby otrokarstva.


50.
označiť príspevok

cerveny mak muž
   26. 4. 2012, 13:37 avatar
boris ludia sa iba viacej a viacej zadlzuju, je vetcia a vetcia nezamestnanost, klesa zivotna uroven, ako sa ludia vymanuju z otroctva? ved su stale viac a viac zotrocovany, zneuzivany, viacej prace za menej penazi, zarabaju rovnako a ceny im rastu pred ocami, snivaj dalej o vymanovany sa z otroctva


51.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   26. 4. 2012, 14:44 avatar
mak, no volakedy bolo otroctvo take, ze ked si odmietol robit za suchy chleba a spinavu vodu, tak si bol na mieste popraveny, tak neviem v akom zmysle podla teba snivam. dnes mozes nerobit, mozes sa s kludom odstrihnut, ak si ovsem pripraveny existovat v zakladnych podmienkach. bezdomovcov si nik nevsima a nik od nich nic nechce. ti sikovnejsi si postavili obstojne obydlia a ziju si sice skromne, ale pokojne mimo systemu.


53.
označiť príspevok

cerveny mak muž
   26. 4. 2012, 15:20 avatar
dnes ked niekto odmietne robit, ci dokonca ani nemusi odmietnut, proste nema robit kde, tak jednoducho skape na ulici od hladu a zimy... sloboda ako ma byt mimo system sa zit neda, jedine ze by siel na severny pol, ci do antarktidy... co sa tejto planety tyka, tam nepotrebujes ani stavebne povolenie, nemusis platit domovu dan, teda pokial to nebude mat zaklady, napr. stan, ci nejake iglu.. inak to budes musiet ohlasit tomu co vlastni to teritorium, poziadat o povolenie a uz potrebujes peniaze, a uz si zaradeny v systeme.


54.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   26. 4. 2012, 15:31 avatar
cerveny mak, chod sa pozriet na koniec chorvatskeho ramena v Bratislave pri cisticke, tam byva uz minimalne 6-8 rokov bezdomovecky par v skromnom vyrobenom pribytku. Priamo pri cyklistickej trase.. vedia tam o nich vsetci a nik ich odtial nevyhnal. Kusok odtial v lesiku je cela osada. Skapinaju len alkoholici... Inak si ostatni ziju celkom v pohode. Viac k tomu nemam co dodat


56.
označiť príspevok

cerveny mak muž
   26. 4. 2012, 15:36 avatar
,,Skapinaju len alkoholici... Inak si ostatni ziju celkom v pohode,, no ked si to myslis, ja k tomu tiez nemam co dodat.


57.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   26. 4. 2012, 15:37 avatar
Nemyslim si to mak, viem to. Este donedavna som tade chodieval dennodenne a nie s jednym sa tam poznam.
Mnoho bezdomovcov su bezdomovcami z vlastnej vole a ja ich celkom zacinam chapat.


66.
označiť príspevok

cerveny mak muž
   26. 4. 2012, 16:29 avatar
,,Mnoho bezdomovcov su bezdomovcami z vlastnej vole,, no ved aj clovek co spacha samovrazdu tak uroby z vlastnej vole? alebo nie? ci to ho iba okolnosti donutili?


67.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   26. 4. 2012, 16:53 avatar
a tiez ma moznost sa nezabit.


12.
označiť príspevok

Ranexill muž
   25. 4. 2012, 16:01 avatar
Oni maju volenu autokraciu takze je to uplne jedno. Demokracia je to iste co akzdy elitarsky system vlady.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 01:48,  Mala som byť chlapec a nie dievča si myslím
dnes, 01:47,  Ale nie som zmierená s tým že som dievča...
včera, 23:19,  No dobre, ale čo ak predsa len ???? Že by bol ježiš taký humorista, že by nás chcel krmiť...
včera, 23:17,  Sú samozrejme výnimky.*19
včera, 23:14,  mňa i tak nemáš rád, ja som kresťanka.
včera, 23:08,  Sťažujem sa vám ľuďom.
včera, 23:00,  Pravda alebo lož? Nuž konečne to niekto povedal na plnú hubu... Lipšic bol tajným...
včera, 22:58,  tak sa posťažuj na lumpárni. .. =)
včera, 22:55,  Je mi z toho na blití. Z ľudí.
včera, 22:53,  Uver, lebo. Miluj, lebo. Odmena večný život. Taký človek žije v pretvárke. Verí lebo sa...
včera, 22:51,  To je jedno, jemto žiadosť v srdci. .. *04
včera, 22:50,  Na okraj jedného trestného stíhania za popieranie a schvaľovanie holokaustu, zločinov...
včera, 22:48,  Je rozdiel niekym byť a stať sa niekým, lebo si to niekde čítal, lebo ti to niekto povedal....
včera, 22:45,  Myslel som oplátku.*21 Podľa rkc samozrejme telo Ježiša.*21
včera, 22:34,  Budeš milovať namiesto miluješ. Uctievaš namiesto plnej lásky. V chrámech jen svádi to k...
včera, 22:34,  (21) T-e-ó-m-a, vo svojej reakcii (10) píšeš: "Dovtedy by si oplátku prijímať...
včera, 22:32,  To je pekné. Veľa ľudí píše ako necíti. Píšu ako ovce aby sa zapáčili. Či ľuďom,...
včera, 22:31,  Ja inak, ako cítim, nepíšem. :-)
včera, 22:31,  Píš ako počuješ, píš ako cítiš.*21
včera, 22:29,  Tka, asi si to pôjdeš vybaviť s tým kňazom, alebo s iným kňazom, ak Ti to bude...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Ženy si vždy vyberajú mužov a muži do toho nemajú čo hovoriť.
Problém je v tom, že svojou technikou to vedia tak zakamuflovať, aby sme si mysleli, že si ich vyberáme my.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(192 950 bytes in 0,438 seconds)