Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  kultúra  téma
kategórie:  

73. výročie oslobodenia Bratislavy na Slavíne a pri pomníku Víťazstva

49
reakcií
1113
prečítaní
Tému 2. apríla 2018, 20:55 založil Kasafran.

podobné témy:

1.
označiť príspevok

Kasafran
   2. 4. 2018, 20:55 avatar
Dňa 4. apríla tohto roku si pripomíname 73. výročie oslobodenia hlavného mesta Slovenska od nemeckých fašistických okupantov. Pri tejto príležitosti Veľvyslanectvo Ruska na Slovensku usporiada slávnostný akt kladenia vencov na vojenskom memoriali Slavín v Bratislave, kde je pochovaných 6 845 z celkového počtu 63 517 príslušníkov Červenej armády, ktorí padli v bojoch za oslobodenie Slovenska od „hnedého moru“. Cieľom je uctiť si pamiatku týchto hrdinských osloboditeľov.
Očakáva sa, že slávnostného aktu kladenia vencov sa okrem iných zúčastní aj delegácia hornej komory ruského parlamentu na čele s podpredsedom Výboru Rady federácie pre hospodársku politiku V. S. Timčenkom.
Ako sa už stalo tradíciou, Veľvyslanectvo Vás pozýva na pietny akt, ktorý sa bude konať 4. apríla o 12:00 hod.

Veľvyslanectvo Ruskej federácie v Slovenskej republike

Pietna spomienka 73. výročia oslobodenia Bratislavy Červenou armádou pri pomníku Víťazstva
streda, 4. apríl 2018 - 15:00

Primátor hlavného mesta SR Bratislavy Ivo Nesrovnal
a
Oblastný výbor Zväzu protifašistických bojovníkov Bratislava
si vás dovoľujú pozvať na pietnu spomienku 73. výročia ukončenia bojov o hlavné mesto Slovenskej republiky Bratislavu

v stredu 4. apríla 2018 o 15.00 hod.

pri pomníku Víťazstva (vedľa Reduty)
Súhlasí Lemmy, RighteousFred

2.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   2. 4. 2018, 23:22 avatar
Nemam cas

5.
označiť príspevok

Fotooon muž
   3. 4. 2018, 00:21

Príspevok bol vymazaný administrátorom.

7.
označiť príspevok

Osvietený muž
   3. 4. 2018, 00:25

8.
označiť príspevok

Lemmy muž
   3. 4. 2018, 00:27 avatar
Fotón, tvoji rodičia boli gardisti, keď je ti ťažké uznať význam oslobodenia našej vlasti sovietskou armádou v 2. svetovej vojne?

11.
označiť príspevok

Osvietený muž
   3. 4. 2018, 00:43

36.
označiť príspevok

Lemmy muž
   3. 4. 2018, 03:07 avatar
Uveď presný odkaz, kde sa píše, že Čarnogurský bude ústrednou postavou tejto udalosti.

38.
označiť príspevok

Osvietený muž
   3. 4. 2018, 09:06

40.
označiť príspevok

Lemmy muž
   3. 4. 2018, 10:53 avatar
Aha, takže ty si len taký nevinný konšpirátor. Kasafran sem dal dosť dlhý príspevok, a Čarnogurský sa tam nespomína. Ale spomína sa tam Nesrovnal, možno vieš, kto to je, ak nie, použi vyhľadávač. Keď sa ťa seriózne opýtam, že kde sa píše to, o čom ty tu točíš, tak zrazu táraš dve na tri, že ja nežijem na zemi. Ak nevieš odpovedať, znamená to, že si buď vymýšľaš, klameš, konšpiruješ, alebo čo? Ty žiješ vo svojom bludnom matrixe. Príliš ťa tie dezinfošky mentálne postihli. Hovorí sa tomu štokholmský syndróm.

12.
označiť príspevok

Fotooon muž
   3. 4. 2018, 00:47

15.
označiť príspevok

Osvietený muž
   3. 4. 2018, 00:57

17.
označiť príspevok

Lemmy muž
   3. 4. 2018, 00:59 avatar
Osvietený, Fotón, pohrobkovia gardistov, neviete sa spamätať, že Nemci 2. svetovú vojnu prehrali!

19.
označiť príspevok

Osvietený muž
   3. 4. 2018, 01:10

21.
označiť príspevok

Lemmy muž
   3. 4. 2018, 01:15 avatar
Nepasoval by som ťa, keby si nemal taký tupý mozog. Celý čas sa snažíš poškodiť pamiatku na osloboditeľov. Vadí ti to, lebo ide o sovietov. A to je choré! Ja som hrdý, vážim si osloboditeľov našej vlasti. Nebudem sa posmievať padlým hrdinom, ktorí bojovali za oslobodenie našej vlasti v 2. svetovej vojne. Nie som idiot ako ty!!! Končím! Viem, že už nebudeš mať žiaden rozumný argument, lebo si posadnutý hanobením pamiatky na padlých vojakov v 2. svetovej vojne, ktorí obetovali životy za to, aby skončila 2. svetová vojna.

23.
označiť príspevok

Fotooon muž
   3. 4. 2018, 01:25

24.
označiť príspevok

Osvietený muž
   3. 4. 2018, 01:30

26.
označiť príspevok

Lemmy muž
   3. 4. 2018, 01:31 avatar
Neuvedomuješ si, že už hráš trolla. Neviem, kde si začať, ale napríklad pri táraní o ukrajinských frontoch.

28.
označiť príspevok

Osvietený muž
   3. 4. 2018, 01:35

27.
označiť príspevok

Lemmy muž
   3. 4. 2018, 01:33 avatar
O: Vážim si že 2 svetová ktorú rozputalo ZSSR

Si hlupák, pretože toto je surové klamstvo. Nežil si v ZSSR, tak nič o tom nevieš, si hlúpy ako Kasafran, len na opačnej strane. On vedí židovskému spiknutiu, ty veríš bludu, že ZSSR rozpútal 2. svetovú vojnu.

29.
označiť príspevok

Fotooon muž
   3. 4. 2018, 01:41

30.
označiť príspevok

Osvietený muž
   3. 4. 2018, 01:42

32.
označiť príspevok

Osvietený muž
   3. 4. 2018, 01:49

3.
označiť príspevok

Osvietený muž
   3. 4. 2018, 00:09

4.
označiť príspevok

Osvietený muž
   3. 4. 2018, 00:17

6.
označiť príspevok

Lemmy muž
   3. 4. 2018, 00:23 avatar
O: Je tragikomické , že oslobodenie 1,2,3,4 ukrajinským frontom si takto komicky privlastnujú rusi zrazu sú už sovieti huaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Neviem, čo teraz trepeš za nezmysly? Ako privlastňujú? Rusko dnes tvorí najväčšie územie po Sovietskom zväze. A Ukrajina nemala ani vtedy nič spoločné s tým, že názvy frontov boli: ukrajinský front. Tie fronty patrili pod Červenú armádu, čiže bola úplne sovietska.

2. ukrajinský front byla vojenská formace Rudé armády za druhé světové války. 2. ukrajinský front vznikl 20. října 1943 přejmenováním Stepního frontu. Stepní front byl název vojenské formace Rudé armády za druhé světové války. Stepní front vznikl 9. července 1943 přejmenováním Stepního vojenského okruhu. Okruh tvořil mohutnou strategickou zálohu sovětského velení v připravované bitvě u Kurska. Na front byl přejmenován, když se přiblížila možnost nasazení vojsk na frontě.

18.
označiť príspevok

Lemmy muž
   3. 4. 2018, 01:02 avatar
Osvietený, tvojou nevýhodou je, že máš nepríjemnú psychickú poruchu. Pozri: Mäkké kartóny.

O duševnom ochorení

Diagnóza: mäkký kartón

www.humanisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

A len kvôli tejto psychickej úchylke nie si schopný pochopiť význam oslobodenia našej vlasti.

22.
označiť príspevok

Osvietený muž
   3. 4. 2018, 01:22

25.
označiť príspevok

Lemmy muž
   3. 4. 2018, 01:30 avatar
O: republikánsky politik Joseph McCarthy bol dosť radikalizovaný politik . Po rokoch historia ukázala že málo !!!

Nepodarilo sa mu pre alkoholizmus dosiahnuť úroveň Adolfa Hitlera.

31.
označiť príspevok

Osvietený muž
   3. 4. 2018, 01:46

33.
označiť príspevok

Lemmy muž
   3. 4. 2018, 02:01 avatar
Si trápny, že nebol alkoholik. Vidíš, predsa len si postihnutý mäkký kartón.

McCarthy suffered from cirrhosis of the liver and was frequently hospitalized for alcoholism.

en.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

It was hinted in the press that he died of alcoholism, an estimation that is now accepted by contemporary biographers.

34.
označiť príspevok

Lemmy muž
   3. 4. 2018, 02:02 avatar
Nauč sa nemať klapky na očiach, a nauč sa odlišovať udalosti. Úcta k pamiatke padlých vojakov na Slavíne nemá nič spoločné s tvojou hystériou ohľadom roku 1968, alebo odchodu vojakov pomocou Kocába.

35.
označiť príspevok

Osvietený muž
   3. 4. 2018, 02:08

9.
označiť príspevok

Osvietený muž
   3. 4. 2018, 00:36

10.
označiť príspevok

Lemmy muž
   3. 4. 2018, 00:39 avatar
Naopak, ty si doštuduj, o čom je téma. Lebo táraš nezmysly, z cesty. Si úplne vedľa. Rusko naďalej každý rok pokračuje v tradícii od čias Sovietskeho zväzu v spomienke na 2. svetovú vojnu. Každý rok. Povedz, ktorý rok vynechali?

A rovnako ako v Rusku, aj na Slovensku sa každý rok pripomína oslobodenie našej vlasti. Predtým sa pripomínalo každý rok oslobodenie Československa, dnes oslobodenie Slovenska, ale to len preto, lebo vznikli nové štáty.

13.
označiť príspevok

Osvietený muž
   3. 4. 2018, 00:49

16.
označiť príspevok

Lemmy muž
   3. 4. 2018, 00:58 avatar
Osvietený, veď ty si totálny idiot? O čom teraz trepeš? Zišiel si v tejto téme úplne z cesty. Si postihnutý idiot!!! Nebudem sa z hlupákom ako si ty naťahovať. Máš fašistický vred v mozgu!

Reč je o tom, že našu vlasť oslobodila sovietska armáda, Červená armáda. Čiže ZSSR, a my si každoročne toto pripomíname. Že ty si to nepripomínaš, je tvoj kotlebistický postoj k oslobodeniu. Ja nie som fašista, aby som sa mal dištancovať od toho, že nás oslobodili, a že došlo konečne k ukončeniu vojny. Len si tu teraz ukázal svoj fašistický (antikomunistický) postoj k faktu, že nás oslobodili. A ty sa za to hanbíš ako Kotleba!!! Ži si svoj fašistický sen!

A rovnako trepeš nezmysly o ukrajinských frontoch, ktoré len názvom majú niečo spoločné s Ukrajinou, inak nič. Fronty mohli mať aj názov honky-tonky, lebo ten názov ukrajinský nemá priamu súvislosť s Ukrajinou. A ukrajinské fronty boli sovietske fronty, sovietskej armády, čiže ZSSR. A Rusko stále si pripomína ukončenie 2. svetovej vojny, oslobodenie od nacizmu (fašizmu). A rovnako mierumilovní ľudia tak dodnes každý rok si pripomínajú aj oslobodenie sovietskou armádou (najmä) našej vlasti.

Že si dement, tvoj problém. Ja sa už nezmením, stále budem hrdý na porážku fašizmu, nacizmu, nemeckej armády, na skončenie 2. svetovej vojny.

37.
označiť príspevok

Osvietený muž
   3. 4. 2018, 08:53

41.
označiť príspevok

Lemmy muž
   3. 4. 2018, 10:55 avatar
Trepeš nezmysly, lebo si nepochopil, že názov ukrajinský front nevznikol preto, lebo na tom participovali Ukrajinci, ide len o technickú vec počas vojny, keď bolo potrebné dať nejaký názov tým frontom.

43.
označiť príspevok

Lemmy muž
   3. 4. 2018, 10:58 avatar
Vzdelávaj sa, lebo si trápny ako vysoký politik v Poľsku. Tiež trepe také nezmysly ako ty. Citujem:

Je hanbou, že Poliaci majú nedouka vo vysokej politike, pretože ako aj Gilos správne poznamenal:
„Zmeny názvov frontov boli súčasťou smeru operácií. Tak počas roka 1943 bol Voronežský front premenovaný na 1. ukrajinský a Stepný na 2. ukrajinský front.“

www.humanisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

14.
označiť príspevok

Osvietený muž
   3. 4. 2018, 00:51

20.
označiť príspevok

Osvietený muž
   3. 4. 2018, 01:15

39.
označiť príspevok

RighteousFred
   3. 4. 2018, 10:41 avatar
Ejha, tu sa niekto krásne priznal, koho obdivuje...
Osvietený, k akému etniku sa hlásiš?

42.
označiť príspevok

Kasafran
   3. 4. 2018, 10:55 avatar
RighteousFred,
on sa Ti neprizná - od Slováka ho nerozoznáš, pretože jeho etnikum je "biele" - chazarské, ale jeho náboženská ideológia je evidentne sionistická...

44.
označiť príspevok

Lemmy muž
   3. 4. 2018, 10:59 avatar
Jeden lepší idiot ako druhý. Ste sa zišli. Vytvárate tu blázinec? 

45.
označiť príspevok

Lemmy muž
   3. 4. 2018, 11:02 avatar
Keď je Osvietený sionista, tak potom ty si tatár. 

46.
označiť príspevok

Lemmy muž
   3. 4. 2018, 11:04 avatar
Kasafran, máš komunistický charakter ako komunisti v 50. rokoch minulého storočia, keď po prevzatí moci v štáte kruto mučili komunistov, aby ich donútili, aby sa priznali k nezmyslom, ktoré ich naučili recitovať naspamäť, a nakoniec tých komunistov komunisti ako si ty, popravili. Si vred na komunistickej strane!

47.
označiť príspevok

Lemmy muž
   3. 4. 2018, 11:06 avatar
Kasafran, si „hnedý mor“ v KSS, aj medzi humanistami. Hanbím sa za teba!

48.
označiť príspevok

RighteousFred
   3. 4. 2018, 11:09 avatar
Lemmy a len tak mimochodom, vieš ty kto sú to sionisti?

49.
označiť príspevok

RighteousFred
   3. 4. 2018, 11:10 avatar
Kasafran, tiež mám ten dojem..
Oni sú snáď jediné etnikum, ktoré sa za svoj pôvod hanbí a tají ho... Ale prečo?

50.
označiť príspevok

Kasafran
   3. 4. 2018, 11:54 avatar
RighteousFred,
zrejme preto, že nielen tí asimilovaní, ale aj tí "asi milovaní" Javeho "vyvolení" jedinci roztrúsení po celom (aj slovenskom) svete, si úzkostlivo strážia tajomstvo svojho nádejného bytia aj na "onom" svete...
Už veľakrát, a aj teraz, si môžeš všimnúť/prečítať jednu z typických spŕšok reakcií nášho "humanistu" Lemmyho na moju osobu - stačí len "brnknúť" a/alebo bez zbožnej úcty pozrieť sa na jeho Sion, okamžite berie kalašnikova a strieľa hlava-nehlava...
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 11:48,  Ustava? Chlapci si nadstavili latku privysoko...:)))
dnes, 11:42,  V tomto prípad nie je žiadny dôkaz, ktorý by dokázal ako sa poskladal ten konkrétny...
dnes, 11:36,  J.Tull. Áno, baktérie vo všeobecnosti majú schopnosť vy vypožičať si cudziu genetickú...
dnes, 11:15,  Tvorca zakona je "nad" zakonom ci "pod" zakonom???:)))
dnes, 10:57,  Ja nemám potrebu sa s tebou hádať, ale hádam sa. Ten druhý je troll, len ja som lietadielko....
dnes, 10:55,  zlodej -a m. kto kradne, okráda...
dnes, 10:53,  47. To je tvoja definícia, ktorú ja považujem za povrchnú, jednostrannú a teda zlú.
dnes, 10:52,  ad populum *19
dnes, 10:46,  Ja by som to nechal na ostatných diskutéroch DF nech posúdia kto z nás dvoch miluje a robí...
dnes, 10:36,  Zase osobný útok. Ty osobné útoky robíš rád, keď nemáš čím argumentovať. ....Táto...
dnes, 10:28,  Námietky Svedkov Jehovových: Námietka: Ježiš si uvedomoval, že potrebujú jeho...
dnes, 10:26,  Ja nemám potrebu sa s tebou hádať, nie si schopný reagovať na vlastnú tému, iba robíš...
dnes, 10:25,  Svedkovia Jehovovi tvrdia, že k Mojžišovi sa z horiaceho kríku prihováral anjel....
dnes, 10:23,  O Duchu Svätom sa nepíše len ako o Duchu Božom, ale aj ako o Duchu Kristovom. To je dôkaz,...
dnes, 10:23,  Ešte si neprišiel na to že sa mýliš ?*13*13*13*13 ˇCo je to mufko, daj vedieť nech...
dnes, 10:20,  Boh (ElohIM) je viacJEDINÝ. Už si konečne zapamätaj aj druhú časť tohto výrazu. Gn 1:26,...
dnes, 10:12,  Je jedno, či zlodej kradne v sekundových intervaloch, hodinových, 24 hodinových, 7 dňových....
dnes, 10:08,  Ale nikto nie je zlodejom na plný úväzok, jedine, ako by bol patologickým prípadom....
dnes, 10:01,  Pomenovanie napr. zlodeja zlodejom nie je rozdeľovanie ľudí. Veď už to konečne pochop. Je...
dnes, 09:58,  Zopakujem: Rozdeľovať ľudí na normálnych a primitívov je hlúpe, mantinelistické a...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie

Počestná baba nebehá za chlapcom. Kto to kedy videl, aby pasca naháňala myš?
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(162 394 bytes in 0,644 seconds)