hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  náboženstvo  /  téma

5.október- sviatok má svätá Faustína (poznáte inak obraz Božieho milosrdenstva a viete, že cez neho idú na Vás Božie milosti a poznáte korunku resp. ruženec Božieho milosrdenstva)

príspevkov
10
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 5.10.2016 19:54
posledná zmena 6.10.2016 08:50
1
05.10.2016, 19:54
Faustína Kowalská, rehoľníčka, mystička

Svätá

Sviatok: 5. október
* 25. august 1905 Głogówiec, Poľsko
† 5. október 1938 Krakov
Význam mena: priaznivá, dobrotivá (lat.)
Sv. Faustína Kowalská
Sv. Faustína Kowalská
Svätá Faustína sa narodila 25. augusta 1905 v malej dedine západne od mesta Lodž v Poľsku. Bola tretím dieťaťom z desiatich súrodencov. Pri krste jej dali meno Helena. Keď mala takmer dvadsať rokov, vstúpila do „Kongregácie sestier našej Panej Milosrdenstva“. Členky tejto kongregácie sa venovali starostlivosti a výchove mladých problémových žien. Rok po vstupe do kláštora prijala rehoľný habit a meno „sestra Mária Faustína“.
V tridsiatich rokoch dostala sestra Faustína od Boha milosť a posolstvo, aby rozšírila vieru a úctu k Božiemu milosrdenstvu. Mala hlásať plán Božieho milosrdenstva a záchrany pre celý svet. Nebola to ľahká úloha. Jej celý život spočíval v napodobňovaní Kristovej obety – bol to život žitý pre iných. Podľa Božej požiadavky ochotne ponúkala samú seba utrpeniu v spoločenstve s Bohom, aby tak odčinila hriechy iných. V každodennom živote sa stávala ženou milosrdenstva, prinášajúcou radosť a pokoj iným. Písala o Božom milosrdenstve a povzbudzovala iných k viere v Neho, a tak pripravovala svet na jeho opätovný príchod. Osobitná zbožnosť k Nepoškvrnenej Márii a ku sviatostiam Eucharistie a zmierenia jej dala silu zniesť všetky jej trápenia, ktoré ponúkla Bohu za Cirkev a tých, ktorí to potrebovali. Osobitne sa modlila za veľkých hriešnikov a umierajúcich. Písala a trpela v tajnosti, iba jej duchovná nadriadená a pár zasvätených osôb vedelo, že niečo v jej živote má miesto niečo nezvyčajné a významné.
Obraz Božieho milosrdenstva v Sanktuáriu v Krakove
Obraz Božieho milosrdenstva v Sanktuáriu v Krakove
Po jej smrti na tuberkulózu v roku 1938 boli dokonca aj jej najbližší spoločníci ohromení, keď zistili, aké mala táto pokorná a vždy veselá sestra obrovské utrpenie a zároveň hlboké mystické zážitky. Vzala si hlboko k srdcu Božie evanjelium, ktoré nariaďuje „byť milosrdným ako je milosrdný náš Nebeský Otec“, rovnako ako pokyny jej spovedníka, aby konala takým spôsobom, aby každý, kto s ňou príde do kontaktu, odchádzal plný radosti. Správa o milosrdenstve, ktorú prijala sestra Faustína, sa teraz šíri do celého sveta. Jej denník „Božie milosrdenstvo v mojej duši“ sa stal príručkou oddanosti Božiemu milosrdenstvu.
odkaz
👍: Astax1
none
2
05.10.2016, 19:56
Tu je obraz, určite ste ho viacerí už vidieli. A viac informácií o ňom odkaz

ps: Máte ho doma alebo v práci alebo napr. v taške/kabelke?
👍: Astax1
none
5

2. 05.10.2016, 19:56

Tu je obraz, určite ste ho viacerí už vidieli. A viac informácií o ňom http://www.boziemilosrdenstvo.sk/ucta_k_Boziemu_milosrdenstvu/obraz_Bozieho_milosrdenstva.html

ps: Máte ho doma alebo v práci alebo napr. v taške/kabelke?

05.10.2016, 21:40
Obraz máme doma na stene. A taktiež sa modlievam ruženček k Božiemu milosrdenstvu, vždy vo štvrtok pred Najsvätejšou oltárnou sviatosťou.

Zvlášť tento rok je sila a prítomnosť Božieho milosrdenstva aktuálna, pretože prežívame rok Božieho milosrdenstva. Človek môže získať úplne odpustky, ak prejde bránou milosrdenstva aj napr. vo svojom okolí, podľa toho ako to ustanovila Cirkev v danej farnosti. Samozrejme musí splniť dané podmienky. V tejto dobe Boh ponúka skrze Cirkev veľké milosti stačí prísť a "načerpať".
none
10

5. Astax1 05.10.2016, 21:40

Obraz máme doma na stene. A taktiež sa modlievam ruženček k Božiemu milosrdenstvu, vždy vo štvrtok pred Najsvätejšou oltárnou sviatosťou.

Zvlášť tento rok je sila a prítomnosť Božieho milosrdenstva aktuálna, pretože prežívame rok Božieho milosrdenstva. Človek môže získať úplne odpustky, ak prejde bránou milosrdenstva aj napr. vo svojom okolí, podľa toho ako to ustanovila Cirkev v danej farnosti. Samozrejme musí splniť dané podmienky. V tejto dobe Boh ponúka skrze Cirkev veľké milosti s...

06.10.2016, 08:50
Náš kostol má tú výsadu, že dostal bránu milosrdenstva a som tomu rada. Ja mám tiež obraz len taký dvojhárok z tvrdého papiera, presne tento zo Smižian odkaz Ja sa snažím modliť teraz v októbri klasický ruženec, ale nie vždy to dokážem, stále nejaké prekážky.Korunku Božieho milosrdenstva som už dávnejšie sa nemodlila. Veľa čítam nábož. literatúry na úkory modlitby čo nie je veľmi dobre.
👍: Astax1
none
3
05.10.2016, 19:58
alebo sa môžete modliť pomocou youtube videa a nemusíte si čítať len opakovať

odkaz
none
9

3. 05.10.2016, 19:58

alebo sa môžete modliť pomocou youtube videa a nemusíte si čítať len opakovať

http://www.youtube.com/watch?v=UPQwmJ7_vQo

06.10.2016, 08:37
alebo sa modlit pomocou svojej hlavy a vlastných slov od srdca podla potrieb a momentalneho stavu ? Mne by sa nepacilo keby mne moj syn rozpraval naucene slova,opakoval ich stale dookola ako rapotačka a tak somnou komunikoval Mat 6,7
none
4
05.10.2016, 20:01
a reálny Boží zásah (zázrak) skrz vieru a obraz, obrázok či medailon Božieho milosrdenstva alebo modlitby ruženca (korunky) Božieho milosrdenstva

o Festa sa narodil vo Vicenze, v Taliansku, v roku 1952. Bol postihnutý sklerózou multiplex už v skoršom veku. Postupne sa mu zdravie zhoršovalo. Toto viedlo k mnohým dalším problémom v jeho mladom živote. Vo veku 39 rokov sa trápil chorobami ako skleróza multiplex a epilepsiou. Začiatkom roka 1990 sa pokazila jeho chrbtica a záchvaty mával denne. Bol nepretržite liečený lekármi odvtedy čo ho postihla choroba, ale oni nemohli pre neho urobit nič. Uvedomil si, že ešte nebolo všetko vyskúšané a modlil sa.

28. apríla 1990 Ugo odišiel na pút do Ríma. V jeho beznádejnej situácii bol uvedený k matke Tereze, ktorá bola v tom čase v Ríme spolu so skupinou s ktorou sa tam zoznámil. Ugo bol pozvaný spolu s touto skupinou veriacich do sväyne Božieho milosrdenstva v Trente. Ugo odmietol. Pri odchode mu jedna rehoľná sestra z tejto skupiny darovala 5 kópií obrazu Božieho milosrdenstva a medailu Božieho milosrdenstva.

Nasledujúci den, 29. apríla, Ugo zobral medailu a obrázky držal v ruke, aby boli požehnané na audiencii vo Vatikáne. Na schodoch do katedráli sv.Petra stretol sv.Otca, ktorý po nich prechádzal. Ugo sa ho spýtal, či by mu neposvätil jeho obrázky Božieho milosrdenstva. Po posvätení sa ho pápež spýtal ako sa má. Ugo mu povedal, že sa cíti veľmu skľúčený a bol v kríze svojho života. Svätý otec mu povedal : " Ako môžeš mať krízu s Ježišovým Božím milosrdenstvom vo svojich rukách ? Zver sa mu a modli sa k mojej sestre Faustíne na orodovanie. " Po tejto rade, Ugo zmenil svoj postoj a rozhodol sa že pôjde do svätyne Božieho milosrdenstva v Trente. Na oltári vo Villa O'Santissima Villazzano v Trente je svätostánok Božieho milosrdenstva so životnou velkostou obrazu Božieho milosrdenstva.

Na štvrtý den modlitieb z prednej strany tohoto obrazu, Ugo náhle pocítil, že ruky na tomto obraze sa natiahli k nemu a obrovské teplo zaplavilo jeho telo. Našiel sa stáť na svojich nohách ( už viac nepotreboval svoj invalidný vozík ) so svojimi rukami natiahnutými k Pánovi a počul sa ako nahlas velebí Ježiša a Božie milosrdenstvo. Uvidel Ježiša zchádzat dole k nemu, Jeho biely odev vial ako vo vetre, pomyslel si : " Môj Bože, to jej ten muž z Galileji čo prichádza ku mne. " Potom počul Ježiša ako hovoril čistým hlasom : " Narovnaj sa a choď "
Ugo začal chodiť. Všetky jeho choroby boli v tej chvíli vyliečené a on bol po telesnej stránke v lepšom stave ako kedykolvek predtým. 19.augusta 1990 sa Ugo vrátil do Vatikánu a počas audiencie u sv. Otca, navštívil Jána Pavla II znova a povedal mu o veľkej láskavosti ktorú prijal a ďakoval mu za slová inšpirácie, ktoré ho nakoniec dostali do Trentonu a mali za následok veľký zázrak Božieho milosrdenstva. Ugo dal Jánovi Pavlovi II obrázok Božieho milosrdenstva s podpismi na druhej strane, od ľudí, dosvedčujúcich zázrak v tento den.

Dnes, Ugo Festa zasvätil svoj život Ježišovi, dobrovoľne pracuje v nemocnici a rozširuje posolstvo Božieho milosrdenstva po celom Taliansku.

Consuela Sol Lucero je matka 4 detí, v strednom veku. Je hlavná sestra pôrodných asistentiek v ú strednej nemocnici. V apríli 1995, počas jej pravidelnej ročnej prehliadky, Solin lekár zistil dva karcinogénne nádory na jej krku. Bola jej odporučená operácia. Sol bola náchylná na vysoký tlak a laboratórne testy ukázali, že má cukrovku.

Sol mala operáciu v nemocnici St.Luke v Manile, v decembri 1995. Operácia dopadla úspešne, ibaže už nemohla rozprávať. Stratila hlas. Dokázala hovoriť len šepotom.

V októbri 1996, Sol podstúpila prvú rádioterapiu. Testy ukázali, že má stále rakovinové ložiská vo svojom tele. Jej rodina počula o vernosti Božieho milosrdenstva a modlila sa za ňu ruženec.

V januári 1997, Sol stále nemala hlas a stále mala rakovinové bunky. Muž, ktorý bol oddaným stúpencom Božieho milosrdenstva, známy ako brat Carino, sa modlil pri nej. Sol opisuje čo sa stalo :
" Počas toho, keď sa brat Carino modlil vedľa mňa, pýtala som o odpustenie za mnohé hriechy a prehrešky mojej rodiny. Potom som mala zjavenie. Videla som dve oči, potom celú tvár Ježiša tak, ako je na obraze Božieho milosrdenstva. Pozeral sa na mňa, usmial sa s takou nežnosťou a láskou. Kričala som s veľkou radosťou. Ani som na to nemyslela, že kričím nahlas : „ Chvála Bohu, chvála Bohu.“ Môj hlas sa vrátil. "

V októbri 1997, ďalšie vyšetrenia ukázali, že Sol už nemá žiadne rakovinové bunky. Iné vyšetrenia v roku 1999 ukázali, že Sol bola z rakoviny vyliečená.

Kristína Tan, 14 ročné dievča z Davao bola väznená v nemocnici a podstúpila operáciu na vaječníkoch. ( Jej medicínsky záznam sa datuje od 18.augusta, 1997, ktorý hovorí o jej krvácaní a náleze na maternici. )

Jej rodičia požiadali skupinu ľudí, modliacich sa k Božiemu milosrdenstvu v Davao, o modlitbu za ňu. Po modlitbe, detská dôvera k Ježišovmu milosrdenstvu bola zjavne veľká, že si bola istá vyliečením. Takže, keď prišiel doktor na plánovanú operáciu, Kristína sa ho spýtala, či môže mať ešte jedno vyšetrenie ultrazvukom pred operáciou.

Lekár jej povedal, že nie je potrebné žiadne ďalšie ultrazvukové vyšetrenie a bolo by to len finančne náročnejšie pre jej rodičov. Pravdaže, Kristína naliehala a vravela lekárovi, že cítila ako ju Ježiš uzdravil počas modlitby ruženca.

Následné ultrazvukové vyšetrenie ukázalo, že nádor ustúpil. Plánovaná operácia bola zrušená. Užasnutý doktor poznamenal : „ To je zázrak ! “

odkaz
none
6
05.10.2016, 23:20
5. októbra má sviatok aj Brian Johnson, ktorý je narodený 5. októbra 1947 a dnes má 69 rokov:
odkaz
odkaz
odkaz
odkaz
odkaz
odkaz
odkaz
odkaz
odkaz
odkaz
odkaz
odkaz
odkaz
odkaz
odkaz
odkaz
none
7
05.10.2016, 23:29
A 5. októbra má sviatok aj Steve Miller, ktorý je narodený 5. októbra 1943 a dnes má 73 rokov:
odkaz
odkaz
odkaz
none
8
05.10.2016, 23:33
A 5. októbra má sviatok aj Bob Geldof, ktorý je narodený 5. októbra 1951 a dnes má 65 rokov:
odkaz
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 17.4.2024 8:30 ) veľkosť : 120 813 B vygenerované za : 0.140 s unikátne zobrazenia tém : 50 060 unikátne zobrazenia blogov : 884 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

nikto je online

hľadanie :

blog dňa :

Kľúč k viere ... hľadieť na Ježiša, pôvodcu a zdokonaľovateľa viery, ktorý pre radosť, ktorá mu bola predložená, znášal kríž, pohŕdajúc potupou, a je posadený po pravici Božieho trónu. Židom 12,2 My ľudia máme nielen tendenciu zameriavať sa na kaž...

citát dňa :

Starajúc sa o šťastie druhých nachádzame to vlastné.