hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  filozofia  /  téma

5 jednoduchých fráz mnipulátora.

príspevkov
17
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 6.8.2016 14:11 YouLove
posledná zmena 6.8.2016 19:31
1
06.08.2016, 14:11
Ľudia, ktorí zdokonalili svoje manipulačné techniky, patria medzi osoby, ktoré dokážu rozprávať najkomplikovanejšie príbehy. Zároveň sú to ľudia uhýbační, zavádzajúci a neraz až otravní.

Vedia presne čo povedať, ako to povedať, komu to povedať a kedy to povedať, aby dosiahli svoje. Majú len veľmi málo alebo žiadne obavy ohľadne pocitov alebo životov druhých.

Ukážky bežných fráz, ktoré použijú manipulátori, keď niečo od vás chcú:

1. „Nepreháňaj“
Manipulatívny človek vám často povie, aby ste nemali prehnané reakcie na to, čo po vás chcú. Budú sa snažiť to zahrať tak, aby to vyzeralo, že po vás v podstate ani nič nechcú.
Vo väčšine prípadov však sami budú prehnane reagovať, ak im odmietnete dať to, čo od vás žiadajú.
Nepodliehajte ich tlaku, nie ste to vy kto preháňa. Oni jednoducho chcú, aby ste sa im podvolili.

2. „Nebuď dramatický“
Ak nezaberie prvý útok s prehnanými reakciami, povedia vám, aby ste na nich neboli dramatickí.
Bohužiaľ, táto situácia je už sama o sebe dramatická tým, že poľujú na informáciu alebo vec, ktorú chcú od vás dostať.
Je dôležité, aby ste si uvedomili, že dramatickí sú oni a preto nehrajte ich malú manipulatívnu hru.

3. „Nebuď precitlivený“
Už len tým, že toto povedali, táto osoba demonštruje, že jej nezáleží na vašich pocitoch.
Bez ohľadu na to, čo chcú, ak vy nie ste v pohode im to poskytnúť, nemáte povinnosť im vysvetľovať, prečo to takto cítite.
Nemusíte zabávať niekoho, komu na vás aj tak nezáleží a to bez ohľadu na to, či im pomôžete alebo nie.
Vaše pocity ako dôvod na odmietnutie úplne postačujú a ak vravia, že tejto osobe nepomáhajte, tak sa ich máte právo držať aj bez ďalšieho vysvetľovania.

4. „Nebuď šialený“
Ak táto osoba skutočne má tu guráž nazvať vás šialenými či povie, aby ste šialení neboli, ak odmietnete jej požiadavku, potom je potrebné okamžite zbystriť pozornosť.
Nepodľahnite ich hre bez ohľadu na to, čo sa vám snažia povedať.
Ak vaša „šialenosť“ je racionálnou odpoveďou na ich želania alebo potreby, potom zrejme existuje dobrý dôvod, prečo to takto cítite.
Vy nie ste šialení. Vy sa len snažíte uvažovať triezvejšie než kedykoľvek predtým. Ak je tu niekto šialený, tak sú to oni.

5. „Zle si ma pochopil“
Manipulátori sa na záver často uchýlia k tejto poslednej vete o tom, že „ste nepochopili ich zámer“.
Bohužiaľ, tu ale neexistuje žiadny iný spôsob na interpretáciu vecí, ktoré od vás chcú. Oni v prvom rade nepochopili vaše potreby a želania tým, že po vás žiadali niečo pre ich osobný prospech.
Vy ste nič zlé nepochopili. Vy danej osobe nič nedĺžite. Dokonca ani len ten čas, ktorý tu teraz s nimi trávite.

Záver
Ak je vo vašom živote človek, ktorý manipuluje vás alebo ostatných, mali by ste sa s takýmto toxickým správaním vysporiadať, prípadne úplne odísť z dosahu danej osoby.
Tu neexistujú kompromisy, prebratie si vecí či dospetie k vzájomnému pochopeniu sa.
Ak títo ľudia skutočne veľmi chcú od vás uvedené veci, potom si zrejme budú musieť nájsť niekoho iného, od koho ich získajú.

Co ak si manipulátor neuvedomuje ze je manipulátor?


odkaz
👍: Scarlet666
none
2
06.08.2016, 14:13
Nepreháňaj...
👍: Scarlet666
none
3
06.08.2016, 14:17
Vcera som narazil na tento clanok tiez, nesuhlasim s obsahom. Kedze sa o manipulacie a formy manipulacii zaujimam.
Toto mi pripada skor ako clanok napisany samotnym manipulatorom, ktory sa snazi ludi zbludit, pretoze nasledovanie tych rad vedie k uzavretiu sa v komunikacii s inymi. Navodzuje pocit paranoje.
none
4
06.08.2016, 14:28
..takže sme tu šeci manipulátori
none
6

4. Aranjes 06.08.2016, 14:28

..takže sme tu šeci manipulátori

06.08.2016, 14:39
ja nie ;-) ale asi s tym zacnem, aj ked sa mi to bridi. ale moze to byt zabavne sa hrat so slovickami, nenapadne pod***avat a pritom sa tvarit ako ja nic , - ja muzikant ;-)
none
13

4. Aranjes 06.08.2016, 14:28

..takže sme tu šeci manipulátori

06.08.2016, 19:02
4/
Asi v kazdom je tak trochu skrytý manipulátor, hlavne ked zistí ze sa z toho da dobre tazit.
none
16

4. Aranjes 06.08.2016, 14:28

..takže sme tu šeci manipulátori

06.08.2016, 19:30
Nepreháňaj.
👍: YouLove
none
5
06.08.2016, 14:36
Krásna manipulačná technika, napríklad:
" dám vám darček, zoberte si tento narcis.
"nie, dakujem"
"len si ho zoberte"
"tak dobre"
"a prispejete našej organizácii aj zopár €? "
none
7

5. Nadja 06.08.2016, 14:36

Krásna manipulačná technika, napríklad:
" dám vám darček, zoberte si tento narcis.
"nie, dakujem"
"len si ho zoberte"
"tak dobre"
"a prispejete našej organizácii aj zopár €? "

06.08.2016, 14:53
to vobec nie je manipulacia,- alebo si to blbo podala.
none
8

7. Scarlet666 06.08.2016, 14:53

to vobec nie je manipulacia,- alebo si to blbo podala.

06.08.2016, 14:54
Je, ráta s pocitom, ktorý máme v sebe, niečo za niečo. A aj funguje.
none
9

8. Nadja 06.08.2016, 14:54

Je, ráta s pocitom, ktorý máme v sebe, niečo za niečo. A aj funguje.

06.08.2016, 14:58
manipulatori to robia sofistikovanejsie.
none
10

9. Scarlet666 06.08.2016, 14:58

manipulatori to robia sofistikovanejsie.

06.08.2016, 15:00
Aj inak, jasne, tých spôsobov je vymyslených veľa. Inak by sme sa stali rýchlo imúnnymi.
none
11

10. Nadja 06.08.2016, 15:00

Aj inak, jasne, tých spôsobov je vymyslených veľa. Inak by sme sa stali rýchlo imúnnymi.

06.08.2016, 15:01
A su stale nove.
none
12

10. Nadja 06.08.2016, 15:00

Aj inak, jasne, tých spôsobov je vymyslených veľa. Inak by sme sa stali rýchlo imúnnymi.

06.08.2016, 15:11
hej ale toto nie je manipulacia v pravom zmysle slova. to je skor ehm natlak. manipalcia je to, by mu ten prispevok navrhli aj sami. to je na dlhsie a ja mam zaujimavejsie veci ;-)
none
14

8. Nadja 06.08.2016, 14:54

Je, ráta s pocitom, ktorý máme v sebe, niečo za niečo. A aj funguje.

06.08.2016, 19:23
8/
Jeden druh manipulátora je ze tazí z druhého. Parazit. Najskôr ho chytí na návnadu do pasce a potom ho vyuzíva. Vyuzivany sa manipulátorom dostava do stavu ze donekonecna sa mu ma dakovat za nieco co ani nechcel a nevie sa slusne manipulatora zbavit :D
Iný druh manipulatora je, ze brkne na slabe miesto druhého a stavia na psychickom vydieraní - manipulovaní. Tým ho drví aby plnil jeho poziadavky cez rozne manipulatívne triky, nebezpecne odvádza rec od seba a nebezpecne skace z argumentu na argument aby dosiahol svoje.
Dalsi druh manipulátora je ze manipuluje cez psychu zastarasovacím a vydieranín, ako ze sa obesí ak nie je po jeho voli. :D
none
15

14. YouLove 06.08.2016, 19:23

8/
Jeden druh manipulátora je ze tazí z druhého. Parazit. Najskôr ho chytí na návnadu do pasce a potom ho vyuzíva. Vyuzivany sa manipulátorom dostava do stavu ze donekonecna sa mu ma dakovat za nieco co ani nechcel a nevie sa slusne manipulatora zbavit :D
Iný druh manipulatora je, ze brkne na slabe miesto druhého a stavia na psychickom vydieraní - manipulovaní. Tým ho drví aby plnil jeho poziadavky cez rozne manipulatívne triky, nebezpecne odvádza rec od seba a nebezpecne skace z argum...

06.08.2016, 19:24
*/* zastrasovaním
none
17

8. Nadja 06.08.2016, 14:54

Je, ráta s pocitom, ktorý máme v sebe, niečo za niečo. A aj funguje.

06.08.2016, 19:31
Zle si ma pochopila.
👍: dorota
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 27.4.2024 1:45 ) veľkosť : 120 075 B vygenerované za : 0.087 s unikátne zobrazenia tém : 56 670 unikátne zobrazenia blogov : 1 274 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

odkaz 1. Spoznaj, na čom si. 2. Nastav si ciele. 3. Sleduj, kam odchádzajú tvoje peniaze. 4. Míňaj menej na neužitočné veci. 5. Splácaj svoje dlhy čím skôr. 6. Spor si na ťažšie časy. 7. Vytvo...

citát dňa :

I v pekle dobre, keď máš strýca diabla.