Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

40 znakov kresťana?

34
reakcií
1333
prečítaní
Tému 28. januára 2013, 12:10 založil Kasafran.

podobné témy:

1.
označiť príspevok

Kasafran
   28. 1. 2013, 12:10 avatar
Vážení priatelia,
je to moja reakcia na tému, ktorú založil TvojOponent - považujte ju za určitý druh satiry...

1.Nemyslíš si, že lietadlá, počítače, kompasy atď. niekto cielene navrhol a skonštruoval. A súčasne netvrdíš, že ľudské telo, ktoré je neporovnateľne zložitejšie než akékoľvek dnešné technické zariadenie, sa objavilo dôsledkom náhodnej biologickej evolúcie.
2.Netvrdíš, že je potrebné pochybovať o všetkom, okrem evolúcie.
3.Netvrdíš, že život vznikol z neživej chemikálie, ale súčasne dôrazne obhajuješ zmŕtvychvstanie Ježiša.
4.Dáš 10 € na futbalovú stávku aj napriek tomu, že vieš, že šance na výhru sú malé. No zdráhaš sa dať svoju dušu do stávky popieraním posmrtného života a riskovať večné zatratenie.
5.Vravíš, že mimoriadne tvrdenia si vyžadujú dôkazy. No tvrdenie, že Boh existuje, nevieš dokázať a vôbec Ti to neprekáža.
6.Myslíš si, že kresťania, ktorí konvertovali k ateizmu, boli buď oklamaní, pomýlení alebo nikdy neboli „skutočnými kresťanmi“.
7.Myslíš si, že svetonázor ateistov je menejcenný, lebo neveria v žiadneho Boha, no vlastný svetonázor považuješ za nadradený, lebo veríš v trojjediného Boha.
8.Vieš, že Tereza bola matka alebo sestra, ale nedokážeš si spomenúť na plné mená aspoň piatich pedofilných kňazov .
9.Nebol si sklamaný zistením, že ateisti pochopili každé slovo v Biblii doslova.
10.Nemyslíš si, že Biblia je beletria a „Da Vinciho kód“ je dokumentárny film.
11.Nedokážeš nájsť zmysel v tejto vete: Biblia je hrubá kniha. Pán prsteňov je hrubá kniha.
12.Radšej neveríš hobitom, alfom, škriatkom ako Ježišovi.
13.Nepociťuješ nevôľu, ak musíš rešpektovať ateistov napriek ich argumentom dotýkajúcich sa skutočnosti, že Boh neexistuje. Zároveň si presvedčený, že ateisti nevedia používať mozog.
14.Nedomnievaš sa, že používať mozog znamená byť kresťanom.
15.Si presvedčený, že každý ateista, ktorý napísal knihu o ateizme, to urobil pre peniaze a súčasne každý kresťan, ktorý napísal knihu o kresťanstve, to urobil pre vzdelávanie más.
16.Môžeš uveriť udalosti spred 2000 rokov, pretože „nikto si nemôže byť istý, čo sa vlastne stalo, ale neveríš, že náboženstvá boli vynájdené pred 5000 rokmi vládnucimi triedami, aby udržali ľudí na uzde.
17.Myslíš si, že otázky typu ako „Môže Boh vytvoriť štvorcový kruh“ alebo „Môže Boh stvoriť kameň tak ťažký, že ho ani on sám nezdvihne“, majú kľúčový význam pre ateistov.
18.Nazývaš Ježiša „Ješua“ a Boha „Jahve“, aby si naznačil, že sa niečím líšia od Molocha alebo Baala.
19.Si hrdý na to, že nemáš predsudky, na rozdiel od tých hlúpych chamtivých šialených a agresívnych ateistov.
20.Nemyslíš si, že zločiny a hriechy niektorých kresťanov (inkvizícia, konquista, pedofilní kňazi atď.), ktorí jednali v rozpore s učením Krista, zdiskreditovali kresťanstvo všeobecne, ale myslíš si, že zločiny „ateistov“ ako Hitler alebo Stalin, sú v súlade s ateistickou doktrínou neexistencie morálky a vylučuješ, že by akýmkoľvek spôsobom nevrhali tieň na ateizmus.
21.Urážaš Boha napriek tomu, že je.
22.Nemyslíš si, že astronomická veľkosť Vesmíru vyvracia existenciu Boha (Ako keby Boh nemohol existovať iba v nebi nad Zemou).
23.Si odhodlaný pustiť sa do teologického sporu na obranu existencie Baby Jagy alebo ružových jednorožkýň.
24.Si si istý, že máš viac dôkazov o neexistencii Baby Jagy a ružových jednorožcov ako o existencii Boha.
25.Tvrdíš, že ateizmus je slepý, no prehliadaš, že viera v existenciu Boha je rovnako slepá.
26.Popieraš tvrdenie, že veríš v existenciu Boha a tvrdíš, že vy len neveríte v existenciu Boha (ako keby bol medzi tými dvomi polohami rozdiel!).
27.Myslíš si, že nepochádzaš z opice. (Popremýšľaj o tom!!!)
28.Myslíš si, že nepochádzaš z opice, a preto máš chuť zabiť každého, kto Ťa k nej prirovná.
29.Nemyslíš si, že ak sa bude musieť na školách vyučovať teória inteligentného dizajnu, potom by bolo logické doplniť ju aj o teóriu bociana.
30.Domnievaš sa, že dokážeš zaostalým a hlúpym ateistom vyvrátiť ich vlastné presvedčenie vymenovaním zoznamu evolučných rozporov.
31.Píšeš „Boh“ s veľkým písmenkom, ale nemyslíš si, že rovnako s veľkým by sa mali písať aj názvy planét (Jupiter, Venuša, Merkur) alebo aj názvy dní v týždni v angličtine (Tuesday, Wednesday, Thursday, Friday,..).
32.Tvrdíš, že neexistujú žiadne absolútne kategórie dobra a zla. Zároveň ale tvrdíš, že ateizmus je – zlo.
33.Vieš, že náboženstvo plodí aj násilie, ale nepresviedčaš o tom všetkých pri akejkoľvek príležitosti, no prehliadaš vedou potvrdené fakty, že násilie na televiznych obrazovkách a satanská muzika v štýle black metal a death metal podnecuje ľudí k násilníckemu bezcitnému surovému správaniu.
34.Myslíš si, že slovné spojenie „rozumný ateista“ je vo svojej podstate rozporom.
35.Napriek krvavej histórii kresťanských vlád a spoločenských systémov (otrokárstvo, feudalizmus, kapitalizmus, fašizmus), zastávaš názor, že len kresťanský štát prinesie toleranciu a mier.
36.Myslíš si, že ateisti neveria v Boha preto, lebo nechcú ísť do pekla.
37.Myslíš si, že ateisti a ďalší neverci, ktorí vám prinášajú zvesť o neexistencii kresťanského a iných bohov, tak robia len za účelom získania peňazí a pre nič iné.
38.Súhlasíš s tvrdením: „Keby Boh nebol, bolo by lepšie, keby On bol“.
39.Máš problém používať meno božie nadarmo aj v slovnom spojením "bodaj by...". (Boh daj aby...). Avšak iba do tejto chvíle, kedy si si prečítal, čo to slovné spojenie znamená. A preto sa mu už nebudeš vyhýbať ako čert krížu.
40.Kráčaš svojou cestou do pekla, alebo do raja v ktoré veríš. Porozmýšľaj.
Súhlasí Centex

2.
označiť príspevok

Bojislav muž
   28. 1. 2013, 12:38 avatar
ps . : hovoris ze ateisti nepochybuju o evolucii no zabudas ze veria evolucii prave pre to ze je podporena mnohymi dokazmi narozdiel pribehu primitivov z doby bronzovej

hovoris ze kreacionizmus ma za sebou tony dokazov no robi ti problem ich vymenovat a podat odkazy na vedecke autority ktore ich nasli

tvrdis ze clovek bez boha je degradovany no paradoxne krestanstvo nas degraduje na hracky pre stvoritelove potesenie a tento fakt ti nevadi

pokial si katolik tak podla katechizmu je dogma nedokazatelna pravda ktora proste je a veris jej len tak, no pokial ti povedia vedecke autority ze zem je stara miliardy rokov tak ti nestacia ani tony dokazov

opakujes dokola stale tie iste argumenty hoci ti boli vyvratene no aby to nebolo vidno zalozis novu temu alebo sa presunies na inu stranku

a takto by sa dalo pokracovat aj dlhsie
Súhlasí Centex, Kasafran

3.
označiť príspevok

Vlado muž
   28. 1. 2013, 12:41 avatar
Ale aby sa čítajúci nepomýlili, tak to PS si adresoval TvojOponentovi, však. Nie Kasafranovi. Lebo on ho len paroduje.

4.
označiť príspevok

Bojislav muž
   28. 1. 2013, 12:44 avatar
je to moje volne pokracovanie kasafranovho prispevku, len som to neocisloval
Súhlasí Vlado, Kasafran

5.
označiť príspevok

Nadja žena
   28. 1. 2013, 13:46 avatar
"No zdráhaš sa dať svoju dušu do stávky popieraním posmrtného života a riskovať večné zatratenie."

Neviem o tom, že by veriaci popierali posmrtný život
A už vôbec nevravia, že "mimoriadne tvrdenia si vyžadujú mimoriadne dôkazy"...

6.
označiť príspevok

Bojislav muž
   28. 1. 2013, 13:59 avatar
ta prva vec mala znamenat ze sa boji popierat vecny zivot lebo je tak indoktrinovany tou myslienkou ze mu v tom brani strach a pre to nedokaze racionalne hodnotit argumenty a dokazy

ale ano, veriaci stale chcu dokazy tych ,,mimoriadnych tvrdeni", napriklad dokaz ze dokazy pre evoluciu su prave, dokaz ze boh neexistuje, dokaz ze dusa neexistuje, vlastne oni potrebuju dokaz neexistencie ale v existenciu veria len z dlhej chvile tak sa mi zda

7.
označiť príspevok

Nadja žena
   28. 1. 2013, 14:08 avatar
Boji, veriaci považujú svoje pocity za dôkazy, s nimi je ťažká dohoda, čo to je dôkaz... na tom sa nezhodneme, dôkaz musí byť opakovateľný hocikým, aj neveriacim... takže asi by sme sa mali ako prvé zhodnúť na definíciach, čo je čo.

8.
označiť príspevok

Bojislav muž
   28. 1. 2013, 15:00 avatar
to ze oni to povazuju za dokaz neznamena ze nejaky dokaz maju, ich pocity a zelania nemaju vpliv na realnu poctatu veci a sveta okolo

9.
označiť príspevok

Vladko muž
   28. 1. 2013, 17:03 avatar
1
Túto kopu zvratkov mohol vydáviť len komunistický ateista Kasafran. Pokiaľ toto má byť paródia na Opotenta, tak ten sa musí po zemi váľať, čo z toho boľševika vyšlo. Čo to sú za nezmysly? Pripadá mi to ako za komunistov propaganda proti veriacim. Taká eštébacka práca z VUML-u. Lenže doba sa zmenila, ale hlupáci zostali hlupákmi. Ako ateista sa ostro ohradzujem od výrokov Kasafrana, Vlada, Borisa. To sú nenávistní ľudia, ktorí rozumným ateistom robia len a len hanbu.

11.
označiť príspevok

nabzlo muž
   28. 1. 2013, 17:21 avatar
počúvaj ty kresťanské hovädo,všetkým ateistom môžeš pobozkať zadok,ked nemáte argumenty pre svoje tvrdenia,tak sa z vás stavajú arogantný hlupáci....

12.
označiť príspevok

Vladko muž
   28. 1. 2013, 17:31 avatar
11
Tak toto je ďalší kultivovaný prejav ateistu - primitíva, zlodeja článkov, ktoré vydáva za svoje.

13.
označiť príspevok

nabzlo muž
   28. 1. 2013, 17:40 avatar
povec čo ty si tu múdre vyprodukoval,Vladko si kresťanský kretén ktorí nemá vlastný úsudok,tak len trepeš sprostosti z biblie s knihy ktorá nieje dobrá ani na utretie zadku,každý kto sa riadi bibliou má nasrate v hlave...

15.
označiť príspevok

Vladko muž
   28. 1. 2013, 17:45 avatar
13
Cituj, čo som napísal z biblie. Máš to v tej hlave poriadne popletené, tá zloba ťa načisto zbavila rozumu, keď si vôbec nejaký kedy mal.

31.
označiť príspevok

Vlado muž
   29. 1. 2013, 16:27 avatar
Vladko hovorí: Ako ateista sa ostro ohradzujem od výrokov…

Omyl. Takto si to mal napísať, a bolo by to pravdivé: Ako fašista sa ostro ohradzujem od výrokov…

A ver tomu, že budem aj ja s tvojou ohradou súhlasiť.

10.
označiť príspevok

Kasafran
   28. 1. 2013, 17:19 avatar
Vladko,
Ty musíš byť veľmi zaujímavý exemplár "ateistu", keď mojich "40 znakov kresťana?" Ťa priviedlo do ďalšej etapy antkomunistického delíria a tému "40 znakov fanatického ateistu" si prešiel veľavravným mlčaním...

14.
označiť príspevok

Vladko muž
   28. 1. 2013, 17:42 avatar
10
"Ty musíš byť veľmi zaujímavý exemplár "ateistu"" Samozrejme, taký je každý, kto je iný ako ty, Vlado, Boris, či nabzlo. A to je dobré. Nemôžu byť predsa všetci suterénni ateisti ako vy. Ale ty to ťažko pochopíš.

16.
označiť príspevok

nabzlo muž
   28. 1. 2013, 17:50 avatar
ateisti sa nedelia na podskupiny,bud si ateista alebo nie si,to len vi veriaci máte sto bohov a furt neviete ktorý je ten pravý a ktorý ľavý,ste na smiech aj na plač,toľko hlúposti čo viete vyprodukovať o bohu ani boh nevidel...

18.
označiť príspevok

Vladko muž
   28. 1. 2013, 17:55 avatar
16
A čo provizórny ateista?

21.
označiť príspevok

Vlado muž
   28. 1. 2013, 19:58 avatar
výraz "provizórny ateista" je výplodom neschopnosti chápať text suterénneho fanatika Romanovova. A ty, keďže sa mu rovnáš, si to hlúpo po ňom len papagájoval.  

(Tam bola reč o postoji. Ale chápem, hlupák nie je schopný pochopiť zrozumiteľné vety.)

26.
označiť príspevok

Vladko muž
   29. 1. 2013, 10:12 avatar
21
Dilemma: "si tiež riadny psycho (Vlado)"

27.
označiť príspevok

Vlado muž
   29. 1. 2013, 10:24 avatar
Riadny psycho sú tu len dvaja suterénni fanatici: Romanov a karika Vladko. (Karika = karikatúra, čo ma veľmi otrasne napodobňuje.)
Súhlasí Kasafran

29.
označiť príspevok

dubák muž
   29. 1. 2013, 10:28 avatar
26
Dilemma//Dubák: "vráť mi ukradnuté peniaze (800 EUR)"

30.
označiť príspevok

justsayozzy muž
   29. 1. 2013, 10:29 avatar
29,
   Máš výdž v tom svojom šialenstve. Začínam mať pocit, že to nehráš   
Súhlasí Vlado, Kasafran

17.
označiť príspevok

Kasafran
   28. 1. 2013, 17:55 avatar
(14) Vladko,
napísal som tak preto, lebo Tvoj "ateizmus" považujem za farizejský/faločný, grobiansky a podpásový...
Súhlasí Vlado

19.
označiť príspevok

Vladko muž
   28. 1. 2013, 17:56 avatar
17
Pre mňa, za mňa si nazvi ako chceš, tvoj názor má tak váhu kravského lajna.

20.
označiť príspevok

enemy unknown
   28. 1. 2013, 18:02 avatar
19 prečo tak často používaš "ad hominem"?
Súhlasí Kasafran

24.
označiť príspevok

Nadja žena
   28. 1. 2013, 22:13 avatar
Už si videl kravské lajno? šak to obrovská masa materiálu, takže ti vyjadril uznanie, že tvoj názor má veľkú váhu ))
Súhlasí Bojislav, Kasafran

25.
označiť príspevok

Vladko muž
   29. 1. 2013, 09:23 avatar
Áno vyjadril som uznanie v prenesenom význame váha=hodnota, čiže hodnota hovna. Lenže tu na DF je rozmýšľanie jav ojedinelý. Ty Nadja nepatríš samozrejme medzi tých ojedinelých.

28.
označiť príspevok

Vlado muž
   29. 1. 2013, 10:27 avatar
Áno, v tvojom prípade to platí na 100 percent: "Lenže tu na DF je rozmýšľanie jav ojedinelý."

Myslím, že i mimo DF je u teba tento jav cudzí.
Súhlasí Kasafran

22.
označiť príspevok

Kasafran
   28. 1. 2013, 20:10 avatar
Enemy unknown,
je to zrejme dané bohatosťou jeho slovnej zásoby a mentálnou, morálnou i duchovnou biedou...

23.
označiť príspevok

Vladko muž
   28. 1. 2013, 21:34 avatar
22

"je to zrejme mojou bohatosťou slovnej zásoby a mentálnou, morálnou i duchovnou biedou..." povedal sociopat Kasafran

32.
označiť príspevok

Kasafran
   29. 1. 2013, 22:35 avatar
Vladko,
áno, ten "sociopat" sa Ti snaží nastaviť zrkadlo - a Ty v ňom neúnavne a stále namiesto seba vidíš Narcisa...

33.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   2. 2. 2013, 19:47 avatar
 Zúfalá paródia zúfalého ateistu...
Prečo ma nikto neinformoval? Mail mám v profile nicku 

34.
označiť príspevok

Kasafran
   2. 2. 2013, 23:22 avatar
TvojOponent,
ako Tvoj oponent považujem Tvoj príspevok za zúfalú reakciu zúfalého veriaceho...

35.
označiť príspevok

Bojislav muž
   3. 2. 2013, 17:30 avatar
tvojoponent, preco mi zufalejsi prides ty? s tym tvojim neustalim premiestnovanim a omielanim toho isteho dokola? s tym ako zufalo bojujes proti ateizmu, ved tvoj zmysel zivota nie je tvoje nabozenstvo ale boj proti vsetkemu co mu odporuje
Súhlasí Kasafran
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie

Starajúc sa o šťastie druhých nachádzame to vlastné.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(108 689 bytes in 0,531 seconds)