Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

4 roky mantra o korone a prázdnej špaize

94
reakcií
357
prečítaní
Tému 27. apríla 2020, 09:59 založil havran.

podobné témy:

1.
označiť príspevok

havran
   27. 4. 2020, 09:59 avatar
Toto budeme počúvať neustále a bude to odpoveďou na všetko.
Súhlasí Boris

3.
označiť príspevok

Starý chren muž
   27. 4. 2020, 10:01 avatar
A čo si si myslel. Fico 12 rokov hovoril niečo o nejakej Radičovej, nejakom Miklošovi a bicyklistovi Dzurindovi.
Súhlasí Boris, havran, Osvietený

7.
označiť príspevok

Boris muž
   27. 4. 2020, 10:04 avatar
A? Poučili sme sa?
Súhlasí J.Tull, Kasafran

10.
označiť príspevok

Starý chren muž
   27. 4. 2020, 10:08 avatar
Nie.
Súhlasí Boris, J.Tull, Kasafran

13.
označiť príspevok

Boris muž
A v čom je problém?

16.
označiť príspevok

Starý chren muž
   27. 4. 2020, 10:11 avatar
Problém je ten, že ľahšie je sa na niekoho, alebo niečo vyhovárať.
Súhlasí Kasafran

18.
označiť príspevok

Boris muž
   27. 4. 2020, 10:13 avatar
A keby by to bolo tak, že sa niet na koho vyhovárať?

21.
označiť príspevok

Starý chren muž
   27. 4. 2020, 10:15 avatar
V tom prípade má daný politik smolu. Alebo si nejaký dôvod na výhovorku nájde.

24.
označiť príspevok

Boris muž
   27. 4. 2020, 10:16 avatar
Politik sabude vždy vyhovárať. Ide o jeho zvolenie.
Teda nie, toto nieje cesta, premýšlaj ďalej.

26.
označiť príspevok

havran
   27. 4. 2020, 10:25 avatar
Starý chren výhovorka vždy narazí na realitu a nastáva antagonistický rozpor , to znamená, že narastá napätie v entite komunity. Keď toto napätie dosiahne stupeň , že už je neudržateľné, tento rozpor sa v spoločnosti rieši revolúciou a nedá sa riešiť pokojnou evolúciou.
Súhlasí Kasafran

29.
označiť príspevok

Starý chren muž
   27. 4. 2020, 10:30 avatar
Myslím si, že v Slovensko nie je ešte v takom stave, že by bola potrebná revolúcia.
Súhlasí Boris

30.
označiť príspevok

Boris muž
   27. 4. 2020, 10:33 avatar
Ale keď bude, tak je už neskoro.
Súhlasí havran

32.
označiť príspevok

havran
   27. 4. 2020, 10:37 avatar
Boris toto je problém, pred ktorým spoločnosť vždy stojí, keď má urobiť ďalší krok na ceste vývoja Spravidlá toto dokážu odhadnúť skutoční vodcovia - nie však diktátori a niekedy sa z tých vodcov diktátori nakoniec stanú a neunesú svoju rolu.
Súhlasí Boris, Kasafran

36.
označiť príspevok

Boris muž
   27. 4. 2020, 10:50 avatar
havran a podľa mňa je to logické. Človek nieje schopný riadiť príliš veľké skupiny, nemá na to výbavu. Preto by bolo rozumnejšie riadiť spoločnosť decentralizovane v podobe buniek.

59.
označiť príspevok

Osvietený muž
   27. 4. 2020, 15:42 avatar
Borat ale zabudol si dodať "Človek z ľsns nieje schopný riadiť príliš veľké skupiny, nemá na to výbavu."

Baťa bol robot   

72.
označiť príspevok

Kasafran
   27. 4. 2020, 16:12 avatar
(29) Slušný človek,
ja si však, naopak, myslím, že Slovensko je v takom stave už najmenej od roku 1998...

74.
označiť príspevok

Starý chren muž
   27. 4. 2020, 16:14 avatar
A Mečiarovská doba sa ti páčila?

92.
označiť príspevok

Kasafran
   28. 4. 2020, 13:43 avatar
(74) Slušný človek,
ani tá, ani tie pred ním - Moravčíkova, Čarnogurského - boli však aspoň ako-tak proslovenské...!

63.
označiť príspevok

Osvietený muž
   27. 4. 2020, 15:47 avatar
Preto by sa mali uvádzať články nie takto

Podpísal zmluvu s Bonulom, teraz chce ísť na Ústavný súd

Kandidát na ústavného sudcu Kajetán Kičura sa považuje za priateľa Roberta Fica.

Malo by s písať :

Podpísal zmluvu s Bonulom, teraz chce ísť na Ústavný súd neznamej republik (video)

Nekandidát na ústavného sudcu Kajetán Kičura sa považuje za priateľa predsedu nemenovanej politickej strany

Podpísal zmluvu s neznámou SBS , teraz chce ísť na Ústavný súd neznámej republiky .

12.
označiť príspevok

havran
Krása života je v tom, že ľudia sú nepoučiteľní.

15.
označiť príspevok

Boris muž
   27. 4. 2020, 10:10 avatar
havran, nesúhlasím., Pozri, ako sú poučiteľní v prípade korony pre príklad  
Súhlasí Kasafran

37.
označiť príspevok

J.Tull
   27. 4. 2020, 10:57 avatar
Starý chren, možno mi niečo uniklo... Fico neustále 12 rokov hovoril niečo o nejakej Radičovej, nejakom Miklošovi a bicyklistovi Dzurindovi? 
Súhlasí Kasafran

38.
označiť príspevok

Lemmy muž
   27. 4. 2020, 10:58 avatar
Politici jeden na druhého čosi povedia. Je to akoby ich poslanie.
Súhlasí Boris

40.
označiť príspevok

Starý chren muž
   27. 4. 2020, 11:03 avatar
A nehovoril? Samozrejme, že nie každý deň. Ale čas od času o ich vládnutí hovoril v negatívnom zmysle. Chceš povedať, že nie?
Súhlasí Osvietený

42.
označiť príspevok

J.Tull
   27. 4. 2020, 11:28 avatar
Starý chren, netvrdil som, že nehovoril.... lenže aj riešil, čo sa ešte riešiť dalo, hneď v začiatkoch napríklad nefunkčný daňový úrad... realita znefunkčenia výberu daní, bola skutočnosťou... ako je to však v skutočnosti s tým deficitom? ...akým bol za Radičovej vlády?
www.rozpoctovarada.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Uznávam, že dnešná vláda je v oveľa horšej situácii, ako hociktoré pred ňou... ako aj to, že Fico často zahováral, keď sa poukazovalo na jeho chyby, poukazovaním na chyby pravicových vlád... dúfam, že v Smere nastanú zmeny, že bude aj vymenený i tu. Dúfam preto, lebo som ľavičiar a iná relevantná ľavicová strana na Slovensku nie je...

Súhlasí Kasafran

47.
označiť príspevok

Starý chren muž
   27. 4. 2020, 12:40 avatar
Dobre. Osobne si myslím, že Matovič by už mal skončiť s kritizovaním predošlej vlády. Ale treba si uvedomiť, že je vo vláde omnoho kratšie, ako predošlí politici. Pellegrini by nebol zlý premiér, aj keď ja nie som ľavičiar. Aj SMER bez Fica a Blahu by mal viac percent. Možno by vyhral aj voľby.
Súhlasí J.Tull, Osvietený

48.
označiť príspevok

J.Tull
   27. 4. 2020, 12:50 avatar
Starý chren, čudujem sa všetkým "bežným" zamestnancom /a zvlášť kresťanom/, disponujúcim "zdravým sedliackom rozumom", aspoň štipkou kritického myslenia, že nie sú aspoň pasívni ľavičiari a nechápem tých z nich, ktorí dokonca podporujú pravicu... 

Súhlasí Kasafran

49.
označiť príspevok

Starý chren muž
   27. 4. 2020, 13:17 avatar
Ono je to tým, že pravičiari chápu pravicu inak, ako ľavičiari. Okrem toho si myslím, že väčšina veriacich podporuje stred, alebo ľavicu. Problém s našou ľavicou je ten, že to nie je typická sociálna demokracia. Nebudem menovať, ale dosť ľudí je na môj vkus na ľavičiarov až priveľmi bohatých. Slušná politika bola od rozdelenia republiky do dnešných dní prevalcovaná ľuďmi, ktorí majú podozrivé kontakty s jemne povedané "neslušnými ľuďmi."
Súhlasí Kasafran

50.
označiť príspevok

J.Tull
   27. 4. 2020, 13:26 avatar
Starý chren, v mnohom súhlasím... mal som skôr na mysli ideológiu, ako ľudí, aj keď samozrejme v praktickom živote sa ideológia nedá oddeliť od človeka, ktorý ju predstavuje... kontakty s neslušnými ľuďmi sú ideologicky bližšie pravicovému zmýšľaniu, než ľavicovému...  

51.
označiť príspevok

Starý chren muž
   27. 4. 2020, 13:45 avatar
Ideologicky možno. Na Slovensku to ale v praxi vyzeralo inak.

52.
označiť príspevok

J.Tull
   27. 4. 2020, 13:53 avatar
Starý chren, lenže to sa týka aj pravice, dokonca si myslím, že ešte viac... teraz nemám na mysli len neslušných ľudí ako Kočner, Bašternák, ale aj "slušných"... povedzme Enel, Banky, poisťovne, nadnárodné monopoly... finančné skupiny...  
Súhlasí Kasafran

78.
označiť príspevok

Kasafran
   27. 4. 2020, 16:45 avatar
(49) Slušný človek,
a myslíš si, že to nie je aj tým, že ľavičiari chápu ľavicu inak, ako pravičiari. Odporúčam Ti však pouvažovať a uvedomiť si, že sociálna demokracia od svojho vzniku vždy oddane slúžila kapitálu a jeho pravicovým stranám v roli/úlohe otupovania pazúrov/drápov nenásytných majiteľov kapitálu tak, aby boli znesiteľné pre väčšinu denno-denne zdieraných nádenníkov každého druhu v každom čase...
Ak by si historicky plnila proklamovanú ochranu pracujúcich, nezačali by po skončení I. svetovej vojny vznikať komunistické strany...!

54.
označiť príspevok

Starý chren muž
   27. 4. 2020, 14:23 avatar
Tak mám jednoducho smolu.

55.
označiť príspevok

J.Tull
   27. 4. 2020, 14:25 avatar
Starý chren, smolu? ... prečo práve smolu? ...keď už hovoríme o "smole", potom ju máme všetci... 
Súhlasí Kasafran

56.
označiť príspevok

Starý chren muž
   27. 4. 2020, 14:40 avatar
Moja 54 bola reakciou na 48.

57.
označiť príspevok

J.Tull
   27. 4. 2020, 15:00 avatar
Starý chren, viem, že si reagoval na "48"... predpokladám, že máš na mysli to, že Ťa nechápem... alebo si mal na mysli niečo iné, k tomu smerovala moja otázka 

58.
označiť príspevok

Starý chren muž
   27. 4. 2020, 15:39 avatar
Mám smolu, že nedisponujem zdravým sedliackym rozumom.

60.
označiť príspevok

J.Tull
   27. 4. 2020, 15:42 avatar
Starý chren, to Ti kto povedal?  
Súhlasí Kasafran

61.
označiť príspevok

Starý chren muž
   27. 4. 2020, 15:43 avatar
Príspevok 48.

64.
označiť príspevok

J.Tull
   27. 4. 2020, 15:48 avatar
Starý chren, v ktorom písmenku...? písal som "čudujem sa všetkým "bežným" zamestnancom /a zvlášť kresťanom/, disponujúcim "zdravým sedliackom rozumom", aspoň štipkou kritického myslenia"... teda čudujem sa aj Tebe, ako človeku, "bežnému" zamestnancovi, kresťanovi so "zdravým sedliackym rozumom", a predpokladám i kritickým myslením...

Súhlasí Kasafran

66.
označiť príspevok

Starý chren muž
   27. 4. 2020, 15:52 avatar
Tak prepáč.
Asi som ťa zle rozumel.

77.
označiť príspevok

J.Tull
   27. 4. 2020, 16:26 avatar
Starý chren, nemám Ti čo prepáčiť... nijako si ma neurazil, nemám dôvod byť nejako dotknutým...

79.
označiť príspevok

J.Tull
   27. 4. 2020, 17:08 avatar
Starý chren, ešte pripomeniem, písal som, asi Ti uniklo aj "...keď už hovoríme o "smole", potom ju máme všetci..." smolu mám nielen ja, ale všetci... súvisí aj s Tvojim:
"Ideologicky možno. Na Slovensku to ale v praxi vyzeralo inak."
Smolou je, že prakticky nemáme relevantnú skutočne ľavicovú stranu, že jedinou stranou, ktorá je najviac na ľavo od stredu, je Smer - SD, ktorá pohltila všetok ľavicový priestor... a je takou, akou je zo všetkými jej negatívami... preto som ju, nielen v posledných voľbách, nevolil, volil som ich, asi v dvoch voľbách, ako menšie zlo...
Smolou je to, domnievam sa aj pre spoločnosť, pretože chýba "zdravý" protipól pravičiarom...

Súhlasí Kasafran

67.
označiť príspevok

Lemmy muž
   27. 4. 2020, 15:53 avatar
Keď napríklad pravičiar Sulík povie, že vyrovnanie dane na 19 % pomohlo najviac tým, ktorí menej zarábajú. A poskytne čísla. A občania sú paf. Inak, pravica sa ledva dostala do parlamentu. To, čo je Matovič, to je oligarchia, niekoľko boháčov ovláda všetko. Sulík išiel do vlády, lebo nemal na výber. Kollár to isté. A Kiska sa už z politiky odsťahoval. Kiska je pravičiar, ale vo voľbách pohorel. Len tak tak. Máme zlepenec boháčov, ale nevnímam to ako pravicu, lebo SMER je akože sociálna demokracia, ale je to zopár boháčov, ktorí ovládajú politiku, teraz v opozícii. Ktorý robotník je v parlamente? Alebo kto zastupuje nezamestnaných? Takí získali veľmi málo hlasov, aby sa vôbec dostali do politiky. O čistú ľavicu dnes nie je záujem.

93.
označiť príspevok

majko1 muž
   28. 4. 2020, 14:50 avatar
67. rad by som sa dozvedel ako rovná daň pomohla najviac tým menej zarábajú. Nezabudni aj príjmy št. rozpočtu. Kisku ,hoci mi vôbec nechýba, si začínam vážiť, lebo pochopil, že s Matovičom sa vládnuť nedá, dá sa s ním iba znemožniť.

76.
označiť príspevok

kntsz muž
   27. 4. 2020, 16:17 avatar
48-
mimochodom delenie na ľavičiarov a pravičiarov je výplod komunistickej Francúzskej revolúcie.
Dnes môžeme tvrdiť, že toto delenie je historicky prekonané.
Typickým príkladom je vraj kapitalistické Japonsko, kde zamestnanci odmietajú štrajkovať a v prípade nesúhlasu nosia žlté čelenky, lebo vedia, že štrajkom by ublížili hlavne sebe. Naopak vlastníci, či skorej spoluvlastníci výrobného kapitálu bytostne vedia, že bez schopných pracovitých a múdrych zamestnancov by nedokázali nič.
Budúcnosť patrí zdravému rozumu a uvedomeniu si, že sme na jednej lodi a je úplne jedno kto je vlastník a kto zamestnanec. Každá pozícia má svoje výhody aj nevýhody a preto existuje mnoho schopných ľudí, ktorí by mohli byť podnikateľmi - vlastníkmi ak chceš kapitalistami, ale to z princípu odmietajú, lebo ak ako zamestnanec zarobí napr. 5000€ mesačne, čo nie je až taký problém napr. v Nemecku alebo v Anglicku dosiahnuť, tak volia pozíciu zamestnanca. Odrobia si a majú vystarané - môžu kľudne spávať.
Poznám ľudí čo mali malú firmu a zamestnávali, ale ak sa im naskytla možnosť pracovať napr. v atómke v J.Bohuniciach, tak neváhali ani minútu a teraz si pochvaľujú.
Súhlasí Starý chren

80.
označiť príspevok

J.Tull
   27. 4. 2020, 17:30 avatar
kntsz, nehnevaj sa na mňa, ale nebudem reagovať ... nemá to zmysel kvôli Tvojej predpojatosti... 
Súhlasí Kasafran

81.
označiť príspevok

J.Tull
   27. 4. 2020, 17:33 avatar
Starý chren, s čím súhlasíš v s príspevkom "76"? ...
Súhlasí Kasafran

84.
označiť príspevok

Starý chren muž
   27. 4. 2020, 17:53 avatar
Hlavne od vety: budúcnosť patrí zdravému rozumu.....

90.
označiť príspevok

J.Tull
   28. 4. 2020, 11:13 avatar
Starý chren, s tvrdením:
„Budúcnosť patrí zdravému rozumu a uvedomeniu si, že sme na jednej lodi a je úplne jedno kto je vlastník a kto zamestnanec.“
V podstate súhlasím. Podobne som písal viackrát. Problém je ten, že zatiaľ je to utópia... nebudem podrobnejšie rozoberať ani ostatné, len pár poznámok. Ty zarábaš 5000€ mesačne? Ak nie, potom prečo nepodnikáš? Na to, aby človek mohol podnikať, potrebuje kapitál – a to tak materiálny, ako i duchovný. Je množstvo drobných podnikateľov, ktorí nedisponujú materiálnym kapitálom a predsa podnikajú – živnostníci, lenže sú nimi viac-menej z donútenia a sú to skôr vo všeobecnosti „nájomný robotníci“...
Ako som písal, nebudem zachádzať do podrobností. Čo to však, celý príspevok, má spoločné s komunistickou ideológiou, s jej základom?

Súhlasí Kasafran

82.
označiť príspevok

J.Tull
   27. 4. 2020, 17:35 avatar
kntsz, vypadlo mi... celá veta mala byť:
nehnevaj sa na mňa, ale nebudem na Teba* reagovať...

89.
označiť príspevok

kntsz muž
   28. 4. 2020, 08:38 avatar
80-
Nemám sa prečo hnevať, len rozmýšľam, na ktorý otlak som ti práve stupil, lebo za všetkým čo som napísal si stojím a viem to preukázať.  

91.
označiť príspevok

J.Tull
   28. 4. 2020, 11:21 avatar
kntsz, na žiadny otlak si mi nestúpil, ani nepopieram, že si za všetkým čo si napísal si stojíš, a vieš si to subjektívne pre seba i dokázať... prekrútiť skutočnosti na svoj obraz. Nasvedčuje to napríklad, už prvá veta:
"delenie na ľavičiarov a pravičiarov je výplod komunistickej Francúzskej revolúcie."

Súhlasí Kasafran

94.
označiť príspevok

kntsz muž
   28. 4. 2020, 21:59 avatar
91-
pozri si napr.:
sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
kde a kedy vzniklo delenie na ľavicu a pravicu a čo toto delenie znamená v šúčasnosti.

Skorej si však myslím, že ťa traumatizuje pojem výplod v spojení s komunizmom.... no a v tom ja nemám kde ustúpiť.
Sorry.

95.
označiť príspevok

J.Tull
   29. 4. 2020, 17:13 avatar
kntsz, nemusím čítať Tvoj odkaz... poznám históriu vzniku pojmov „ľavica“, „pravica“ a viackrát som o nich písal aj na d.f. ... skôr by som doporučil Tebe prečítať si bez predsudkov „Základné rysy ľavicovej politiky“ sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.skákladné_rysy_ľavicovej_politiky Nie zo všetkých, čo je tam písané, súhlasím, ale si ani nezatváram oči pred stavom dnešnej ľavice ...

Máš pravdu, „komunistická Francúzska revolúcia“ /tu je o čosi nej mreferaty.aktuality.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk / je skutočne výplod. Je výplodom Tvojej predpojatosti.

Súhlasí Kasafran

71.
označiť príspevok

Osvietený muž
   27. 4. 2020, 16:05 avatar
Starý chren hlavne bez Blahu by sa smer mohol prezentovať ako ľavicová strana . Blaha zo smeru robí extremistov a idiotov . Vytočený Fico , ktorý bol 10 rokov dozadu ešte pri zmysloch sa uberal cez kopirák Mečiara. Najskôr si nevedel zrátať že prezidentom nebude to Mečiar až 2 x potom si neuvedomil že nezmyselné nadávanie na novinárov bez sebareflexie bude znamenať jeho politickú smrť . Nakoniec Fico skončil v žumpách do ktorých sám vošiel

Robert Fico v rozhovore pre Hlavné správy: Po voľbách hrozí chaos a rušenie sociálnych opatrení
www.hlavnespravy.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Konšpiračné médiá sa stali útočiskom pre politikov

Čítajte viac: domov.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Starý chren

68.
označiť príspevok

kntsz muž
   27. 4. 2020, 15:53 avatar
42-
Smer a ľavicová strana....   
Si ma úprimne rozosmial Tull.
Súhlasí Osvietený

69.
označiť príspevok

Lemmy muž
   27. 4. 2020, 15:55 avatar
Oni o sebe to tvrdia, že sú politický stred, so silným sociálnym zázemím.

70.
označiť príspevok

Lemmy muž
   27. 4. 2020, 15:58 avatar
Bolo to tak, že po roku 1990 Fico pochopil, že komunistická minulosť je ozaj už minulosť, preto si vymyslel akési hnutie tretej cesty. Ani mačka, ani pes. Mačkopes. Uspokojil oligarchov i študentov alebo dôchodcov nejakými úľavami. Tu dali, tam ubrali, tam pridali.

73.
označiť príspevok

Osvietený muž
   27. 4. 2020, 16:14 avatar
Lemmy smer sa prezentuje ako ľavicová strana nie strana stredu

Poslanci Smeru očakávajú od Fica a Pellegriniho zachovanie jednoty
Krátko po voľbách sa Fico vyjadril, že má jasnú predstavu o Smere-SD ako čisto ľavicovej strane. S touto myšlienkou chce ísť ďalej do akejkoľvek vízie spojenej so Smerom-SD. „Hovorím za seba, chcem viesť ľavicovú stranu,“ vyhlásil Fico.

Čítajte viac: domov.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

SMER – sociálna demokracia, skratka SMER-SD (v rokoch 1999-2003 SMER, v rokoch 2003-2005 SMER (tretia cesta)) je slovenská sociálnodemokratická politická strana. Ministerstvom vnútra Slovenskej republiky bola zaregistrovaná dňa 8. novembra 1999. Strana sa v prvých rokoch existencie profilovala ako strana tretej cesty, neskôr pozmenila orientáciu na ľavicu a sociálnu demokraciu a stala sa dominantným prvkom na ľavicovej časti slovenského politického spektra. Strana je pro-európska, v sociálnych otázkach vzhľadom na proklamované stredoľavé smerovanie je však značne konzervatívna

sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

75.
označiť príspevok

Lemmy muž
   27. 4. 2020, 16:16 avatar
Strana stredová, to sú slová Fica.

62.
označiť príspevok

Osvietený muž
   27. 4. 2020, 15:43 avatar
Baba Vanga v akcii . Predpovedáme budúcnosť s VUML   

2.
označiť príspevok

Boris muž
   27. 4. 2020, 10:00 avatar
Keď sú ľudia sprostí, musia si to vypapať. Opať raz.....

4.
označiť príspevok

Starý chren muž
   27. 4. 2020, 10:03 avatar
Skôr vyžrať, nie vypapať.
Súhlasí Osvietený

5.
označiť príspevok

havran
Ovečky so slniečkom na čele si to budú užívať a baran bude šťastný. Ako dlho to bude ľudí baviť?.
Súhlasí Kasafran

6.
označiť príspevok

Boris muž
Vytvárať hrozbu, či nepriateľa.. odveký spôsob diktátorov, ako zotročiť spoločnosť, dokonca ako ju prinútiť bojovať v nezmyselných vojnách za záujmy elít.
Súhlasí havran, Kasafran

8.
označiť príspevok

havran
   27. 4. 2020, 10:04 avatar
Rýchly vzostup popularity ktorá je umele živená znamená ešte rýchlejši pád.
Súhlasí Boris, Kasafran

9.
označiť príspevok

havran
   27. 4. 2020, 10:07 avatar
Myslím, že ľudia pochopia , že táto vojna nie je ich a nastane upokojenie ako po 2. svetovej vojne a štváči sa budú musieť uspokojiť s nejakou formou studenej vojny.

11.
označiť príspevok

Boris muž
Bolo by lepšie, keby ľudia konečne pochopili, ako ich elita jednostaj drží za gule.
Súhlasí Kasafran

14.
označiť príspevok

havran
   27. 4. 2020, 10:09 avatar
Boris - že by väčšina už bola vykastrovaná?
Súhlasí Boris

17.
označiť príspevok

havran
   27. 4. 2020, 10:12 avatar
Boris zamýšľam sa nad tým, ako by to bolo, keby ľudia boli všetci vzdelaní a múdri. Mohol by taký svet existovať?

19.
označiť príspevok

Starý chren muž
   27. 4. 2020, 10:14 avatar
Mohol.
Súhlasí Kasafran

22.
označiť príspevok

Boris muž
   27. 4. 2020, 10:15 avatar
havran, zober si to tak. Existuje vo svete zvierat múdrejší a hlúpejší? Resp. dá sa to aplikovať na zvieratách?

25.
označiť príspevok

havran
   27. 4. 2020, 10:19 avatar
Boris - existujú a stávajú sa vodcami svorky. Čo si o tom myslíš? Pravda, ani vodca nemôže porušiť pravidlá svorky, lebo sa naň všetci vrhnú a toztrhajú ho.
Súhlasí Boris, Kasafran

27.
označiť príspevok

Boris muž
   27. 4. 2020, 10:26 avatar
havran, len nesúhlasím s tým, že sú tí múdrejší nevyhnutne vodcami svorky. Sú jednoducho súcejší. Je urastenejší strom múdrejší?
Je to zhoda okolností, aké situácie daný tvor zažije, čo ho formuje.
Nadmieru inteligentní a vzdelaní boli a sú aj despoti, vadní kreténi.
Ja zastávam beztriednu spoločnosť v heterarchii. Len v takej je možnosť výstupu prirodzených autorít, ako tí vodcovia svoriek., V hierarchickej spoločnosti sa moc dedí, uzurpuje korupciou, čo násilým.
Súhlasí Kasafran

28.
označiť príspevok

havran
   27. 4. 2020, 10:29 avatar
Boris - je to ako vravíš, no vždy to dopadne v tom prípade rovnako. Veľa takých vodcov skončilo ich lividáciou, pravda stihli spôsobiť obrovské škody ľudstvu. Netreba menovať však?
Súhlasí Boris, Kasafran

31.
označiť príspevok

Boris muž
   27. 4. 2020, 10:37 avatar
havran a práve preto človek vymyslel demokratický princíp, ktorý je obdobou prirodzeného výberu v prírode.
Našou chybou je, že sme sa doposiaľ nedopracovali k tomu, aby sme tento princíp pochopili, preto ho nevieme aplikovať v praxi.
To, čo bude demokratický princíp vždy deformovať, je súkromný majetok. Ale aj spoločný majetok, ktorý je ovládaný výhradne malou skupinou vyvolených.
Súhlasí Kasafran

33.
označiť príspevok

havran
   27. 4. 2020, 10:40 avatar
Boris - spoločnosť sa snaží dosiahnuť dialektickú jednotu svojho bytia a vedomia.
Súhlasí Boris, Kasafran

34.
označiť príspevok

Boris muž
   27. 4. 2020, 10:42 avatar
havran, ja si myslím, že to mnohí ľudia už dosiahli. Len akosi nechcú byť vypočutí.
Paradoxne sú známi a uznávaní, ale nie pochopení.
Súhlasí Kasafran

45.
označiť príspevok

Bijoux žena
   27. 4. 2020, 12:13 avatar
to by nemohli existovat starí dementi , čo nedokázu ani správne formulovat jednu vetu .

46.
označiť príspevok

Ježiš Kristus muž
   27. 4. 2020, 12:14 avatar
Stačí, že existujú kurwičky, ktoré grcajú o100-6

83.
označiť príspevok

Kasafran
   27. 4. 2020, 17:41 avatar
(17) Havran,
spomeň si a porovnaj, o koľko menej VŠ vzdelaných ľudí bolo za socializmu a ako dokázali spolu so stredoškolákmi a vyučenými odborníkmi historicky bravúrne riadiť a rozvíjať svoj štát v prospech seba samých...
Porovnaj to s tým, že dnešná kapitalistická spoločnosť chrlí neregulované počty absolventov VŠ najmä ľahších "humánnych" a netechnických zameraní. Podobný stav sa "pokrokovo" presadil aj v úrovni stredoškolákov, no a učňovské školstvo už vyjatalo vyše 25 rokov ako nepotrebné!
Na záver si dovolím takéto zovšeobecnenie:
Za socializmu sme mali menej vzdelaných ľudí, ale podstatne múdrejších v prospech celospoločenského rozvoja.
Za kapitalizmu máme podstatne viac "vzdelaných" ľudí, ale väčšina z nich je svojou "múdrosťou" neupotrebiteľná v prospech nášho celospoločenského rozvoja...!
Aj preto musí čím skôr nastať etapa procesu sebazáchovy našej slovenskej spoločnosti...!

20.
označiť príspevok

havran
   27. 4. 2020, 10:14 avatar
Teda mne to vychádza tak, že je to nemožné. Prestala by pôsobiť dialektika života.

23.
označiť príspevok

havran
   27. 4. 2020, 10:16 avatar
Práve preto sa spoločnosť posúva. Zatiaľ sa jej vždy podarilo uniknúť z okraja priepasti.

35.
označiť príspevok

Boris muž
   27. 4. 2020, 10:49 avatar
havran, keď pozeráme na pozostatky dávnych civilizácii, tak ani nie.

39.
označiť príspevok

Boris muž
   27. 4. 2020, 10:58 avatar
Je celkom možné, že chodíme v kruhu. Dotiahneme to do vyspelej civilizácie, ktorá nadobudne také možnosti, ktoré morálne nezvládne a zničí sa. A ide od znova.

41.
označiť príspevok

Bijoux žena
   27. 4. 2020, 11:21 avatar
zase blaboceš?

43.
označiť príspevok

havran
   27. 4. 2020, 11:55 avatar
Je mi ľúto, ale tento grc od tejto prostitútky narušil túto konzistentnú diskúsiu. Bijoux choď sii urobiť výplach, alebo sa zver gynekológovi. Na toto nemusíš reagovať, len poslúchni užitočnú radu.
Súhlasí Kasafran

44.
označiť príspevok

Bijoux žena
   27. 4. 2020, 12:09 avatar
havran, napíš to sem pod svojim menom
Súhlasí kntsz

85.
označiť príspevok

havran
   27. 4. 2020, 19:25 avatar
Bijoux- moje meno by ti bolo nanič, ja som skromný a nepotrebujem , aby mi niekto za dobrú radu ďakoval. Stačí mi, keď si to zoberieš k srdcu. Keď to nepochopíš, bude s tebou lomcovať len zlo a nenávisť. Spamätaj sa dievčatko.
Súhlasí Kasafran

86.
označiť príspevok

kntsz muž
   27. 4. 2020, 22:02 avatar
43, 85-
Čítajúc tvoje príspevky, sa začínam hanbiť, že som chlap.
Si jedna primitívna kreatúra, ktorá má zjavne problémy so ženami a myslí si, že takýmito útokmi ľahšie zonanuje.
Je nad slnko jasné, že svoju identitu nikdy neodhalíš, lebo by si nestál ani za odplutie si.....

87.
označiť príspevok

Kacír muž
   27. 4. 2020, 22:06 avatar
Tebe kto dal takú moc, aby si tu urážal ľudí do piče !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  

88.
označiť príspevok

kntsz muž
   27. 4. 2020, 22:52 avatar
87-
Krásne vyprofilovaná trojica rovnako sexuálne a mentálne postihnutých:
Havran, Kasafran a Kacír.
Predpokladám, že sa v najbližšej dobe stretnete a konečne dosiahnete vytúžené vyvrcholenie.......

53.
označiť príspevok

1marc muž
   27. 4. 2020, 14:00

Príspevok bol vymazaný administrátorom.

65.
označiť príspevok

Osvietený muž
   27. 4. 2020, 15:50 avatar
Exriaditeľ PPA Kožuch aj finančník Kvietik idú do väzby

Ďalší dvaja zadržaní v rámci akcie Dobytkár putujú do väzby. Ide o bývalého riaditeľa Pôdohospodárskej platobnej agentúry Juraja Kožucha a finančníka Martin Kvietika. Obvinení sú z korupcie a brania úplatkov

PO NOVOM

Exriaditeľ PPA Kožuch aj finančník Kvietik idú do väzby

Ďalší dvaja zadržaní v rámci akcie Dobytkár putujú do väzby. Ide o bývalého riaditeľa Pôdohospodárskej platobnej agentúry Juraja Kožucha a finančníka Martin Kvietika. Obvinení sú z korupcie a brania úplatkov

Ani jeden nebol nominat politickej strany a smer ani SNS o týchto darebákoch nikdy nepočuli
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie

Život je obchod. Obchod je súťaž.
A v súťaži vyhráva ten, kto sa viac snaží.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(213 362 bytes in 0,209 seconds)