Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

35 nemocnic, 27 mešit, 23 škol. Databáze mapuje ruské nálety na civilní obyvatelstvo v Sýrii

3
reakcií
288
prečítaní
Tému 2. novembra 2018, 23:56 založil Scarllete.

podobné témy:

1.
označiť príspevok

Scarllete žena
   2. 11. 2018, 23:56 avatar
Nezisková organizace na ochranu lidských práv Syrian Archive zdokumentovala 1400 případů, kdy ruská armáda za tři roky svého působení v Sýrii zasáhla civilisty a civilní infrastrukturu. S odvoláním na sdělení organizace, která sídlí v Berlíně, o tom ve středu informovala agentura AP.
Na podzim 2015 se na stranu syrské vlády do konfliktu zapojilo Rusko, čímž výrazně změnilo poměr sil ve prospěch režimu. Syrian Archive vytvořila databázi s více než třemi tisíci potvrzenými incidenty mezi zářím 2015, kdy Rusko v Sýrii nálety zahájilo, a letošním zářím.

Podle organizace jde o dosud nejrozsáhlejší dostupnou databázi dokumentující ruské nálety v Sýrii, využít ji budou moci právníci k dosažení spravedlnosti.

V databázi je více než 700 incidentů, kdy byli hlášeni mrtví civilisté, a je v ní zaznamenáno, že ruské nálety v Sýrii zasáhly nejméně 35 nemocnic, 27 mešit, 23 škol a 27 trhů. Databáze se opírá o ověřená videa, která natočili syrští civilisté, novináři a humanitární organizace. Některé záběry podle agentury AP pochází přímo od ruského ministerstva obrany.

Na civilisty neútočíme‘
Rusko tvrdí, že na civilisty v Sýrii neutočí, a opakovaně uvedlo, že jeho nálety byly zaměřeny na infrastrukturu teroristů. V nedávné zprávě o svém zapojení v Sýrii Rusko uvedlo informace o počtu svých náletů a vojenské technice, která byla využita, ale neupřesnilo nic o počtu obětí.

V jednom z případů ruské ministerstvo obrany zveřejnilo V jednom z případů ruské ministerstvo obrany zveřejnilo video, o kterém tvrdilo, že šlo o nálet na ropnou rafinerii. Podle Syrian Archive se ale ukázalo, že ve skutečnosti to byla čistička vody.

Organizace rovněž zaznamenala 63 případů, kdy Rusko použilo kazetovou munici, a 39 případů, kdy byly nasazeny zápalné bomby. Rusko odmítá, že by tyto zbraně v Sýrii použilo.

Organizace Syrian Archive dlouhodobě dokumentuje válku v Sýrii. Statisíce videí byly v průběhu sedm let trvajícího konfliktu nahrány na server YouTube.

Technologický gigant ale po zavedení nových pravidel velkou část smazal kvůli násilnému obsahu. Syrian Archive následně se serverem YouTube spolupracovala na obnovení části videí a zajištění, že o jejich násilném obsahu bude divák náležitě informován. www.irozhlas.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Osvietený

2.
označiť príspevok

Osvietený muž
   2. 11. 2018, 23:59 avatar
Bol taký vtip že rusi našli aj poslednú nemocnicu v Sýrii    
Súhlasí Scarllete

4.
označiť príspevok

Scarllete žena
   3. 11. 2018, 01:05 avatar
no podla tej bilancie, to asi ani nebude forek

3.
označiť príspevok

Osvietený muž
   3. 11. 2018, 00:00 avatar
To vieš stale nedrbaný lietaju kade tade hned su v turecku a kade tade ako s 3 promile
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 00:40,  Kristus povedal, že kto ho chce nasledovať má zaprieť sám seba a niesť každý deň svoj...
dnes, 00:30,  velmi vyhoríš meaculpa......ale je mi to jasne...nie si znovuzrodený(ja som nebol tiež)
dnes, 00:26,  tak že volil Fica a ma 200 eur k dôchodku
dnes, 00:22,  teším sa meaculpa na tvoje navrhy, ako si može niekto prilepšiť.....trebárs k vianociam
dnes, 00:20,  myslím, že katolik ako meaculpa, nam da mnoho receptov...
dnes, 00:18,  ak máš lepšie daj.....o tom je téma.....*05*05*05.....
dnes, 00:17,  Go Russia.
dnes, 00:14,  to su teda rady, znovuzrodeny ondrik
dnes, 00:06,  Chceš si nejako pomôcť drahý učastnik DF? tak takto....ak máš nadanie na skladanie...
včera, 23:37,  dufam, že týmito člankami sa aspon trochu rozsvieti v kotrbách starých komunistov.....a...
včera, 23:35,  ano si pozitívne "zmätený".....tý obdivovateľ svojho prezidenta.....raz darmo ta...
včera, 23:18,  Vonné sviečky Po rafinácii surovej ropy na výrobu benzínu zostáva na dne barelu...
včera, 23:08,  Kto sú Palestínčania? „Palestínskosť“ nie je legitímna národná identita, je to len...
včera, 23:05,  Ale ti sťahuje riť. Ani prstom do nosa by si si netrafil....
včera, 23:03,  Súdruh Kiska to parádne dojebal. A taká pekná koalícia to mohla byť....
včera, 22:55,  ty o rusoch a ukrajincoch vieš viac ako o Slovakoch, mufko
včera, 22:21,  71- nič nie je u Matoviča premlčané - daňový úrad ho ihneď kontroloval a nie raz....
včera, 22:06,  25- a potom si sa zobudil*13*13*13
včera, 21:50,  Edo rus a nerus v roku 2019 riešit nebudem . Je to hnus take veci preberat. Nikdy ma...
včera, 21:45,  huaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie

Žena je najkrajšie umelecké dielo. Niet divu, veď autorom je sama príroda.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(66 001 bytes in 1,649 seconds)