hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  láska a vzťahy  /  téma

30 Bookface

príspevkov
1
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 11.5.2012 21:58
posledná zmena 11.5.2012 21:58
1
11.05.2012, 21:58
Augustin Sokol.
30 bookface.
Úsek 30 bookface je pokračovaním úseku 29 bookface.
„Takže pravidelné pitie minerálky z kúpeľov Brusno môže vyliečiť aj rakovinu?!“
(Podrobnejšie je o tom uvedené v častiach 20 bookface až 24 bookface, a aj v predchádzajúcej časti 29 bookface.)
Tak znie telefonická otázka pre mňa. Volá mi Marika.
Odpovedám jej, že je to vskutku tak. A že je to aj môj názor. Nuž a každý by mal mať právo na to, aby mohol mať svoj vlastný názor. Toto tvrdenie často a rád používam. Navyše je ale toto tvrdenie podporované aj mojimi vlastnými skúsenosťami s priam zázračnými účinkami minerálky z Brusna.
Marika je moja bývala spolužiačka. Doučoval som ju matematiku.
(Podrobnejšie je o tom uvedené v časti 4 bookface.)
Pýtam sa Mariky, že prečo sa zaujíma práve o liečenie rakoviny. Pritom sa snažím skrývať obavy vo svojom hlase. Odpovedá mi, že je síce úplne zdravá, ale jej priateľke Linde iba nedávno diagnostikovali nádorové ochorenie prsníka.
Potom sa ma pýta, že kedy som pricestoval domov. Odpovedám jej, že iba predvčerom. So smiechom v hlase mi hovorí, že ako moja spriaznená duše to vycítila.
A ako som teraz na tom so svojim voľným časom? Odpoviem jej, že pre ňu si všade, na celom svete a v každom čase vždy nájdem čas.
Ďalej sa ma pýta, že či teraz ku mne domov môže prísť aj s Lindou. Samozrejme, že moja odpoveď znie áno.
Dodávam ešte, že domov som prišiel priamo z kúpeľov Brusno. Doniesol som si odtiaľ aj veľa fliaš s minerálkou. Keď teda dôjde aj s Lindou, tak si všetci traja s tou minerálkou pripijeme na zdravie.
Prichádza Marika s Lindou. Na privítanie si pripíjame s minerálkou.
Linda je sympatická a pekná žena. Vyštudovala žurnalistiku. Teraz pracuje ako novinárka a spisovateľka. Venuje sa aj výskumu metód pre tvorivé písanie. Je to teda pre mňa vskutku vzácna príležitosť. Tak ju využívam a porozprávame sa o tom.
Začínam s obdobím, keď som ešte s Marikou chodil do základnej školy. Ja som jej vtedy pomáhal s matematikou. Ona mi zase na oplátku pomáhala s písaním slohových prác. Nikdy som ich totiž nevedel dobre napísať. Ale neskôr som sa potom už naučil písať programy pre počítače. Dokonca som sa s tým aj živil.
Síce nemám v úmysle sa prirovnávať k fantastickému a úžasnému Polovi. Napriek tomu je tu malá podobnosť. Polo si nemusel vymýšľať všetky svoje príbehy. Väčšinou ich totižto aj sám prežil. Podarilo sa mu nájsť aj pomocníka, ktorý mu pri napísaní jeho príbehov účinne pomáhal. Bol to Rusticelli. {
marco polo rusticelli wikipédia

odkaz

odkaz

odkaz

odkaz

odkaz

odkaz

odkaz

„Marco Polo strávil voľný čas vo vezení diktovaním svojich spomienok z ciest Rustichellovi da Pisa, ktorý ich zapísal vo francúzštine pod názvom Kniha o zázrakoch sveta.“
} Ja taktiež nemám problémy pri vymýšľaní svojich príbehov. Lebo som ich väčšinou aj ja sám prežil. Ale s ich napísaním už problémy mám.
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 17.4.2024 8:30 ) veľkosť : 82 773 B vygenerované za : 0.121 s unikátne zobrazenia tém : 49 812 unikátne zobrazenia blogov : 880 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

nikto je online

hľadanie :

blog dňa :

Je veľmi zaujímavé, že naše presvedčenie nám bráni spoznať pravdu... Vlastne, po nej aj pátrať. Poznáme to všetci, ale málokto proti tomu aj bojuje, a aj keď bojuje, veľakrát bez úspechu. Zato máme všetci túžbu o svojej verzii pravdy poúčať druhých ...

citát dňa :

Keď vás práca začína naozaj baviť, znamená to, že ju pravdepodobne robíte zle.