hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  rôzne  /  téma

23. októbra 1956 vypukol v Maďarsku kontrarevolučný Majdan!!!!!

príspevkov
26
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 27.10.2019 19:17 Osvietený
posledná zmena 28.10.2019 14:49
1
27.10.2019, 19:17
Naša bratská pomoc prišla takmer okamžite a Majdan zastavila rukou zovretou v oceľovú päsť!!!!!

Na fotke je 15-ročná kontraslovanská slniečkárka Erika Kornélia Szeles. Zavraždili sme ju 7. novembra 1956, veku 16 rokov sa nedožila....

Bola zastrelená sovietskymi okupantmi, keď sa snažila pomôcť ranenému priateľovi. Sovietov od streľby neodradil ani jej vek, ani to, že bola žena a dokonca ani to, že bola neozbrojená a mala na sebe uniformu Červeného kríža...

autor známej fotografie je dánsky fotograf Vagn Hansen. Na fotke je zachytená počas výcviku, neskôr tesne po sovietskej invázii ju priatelia presvedčili, aby sa pre jej mladý vek nezapojila do boja so zbraňou v ruke. Erika súhlasila so zložením zbrane a po 4. novembri sa pripojila k Červenému krížu ako dobrovoľná zdravotná sestra.

odkaz
none
2

1. Osvietený 27.10.2019, 19:17

Naša bratská pomoc prišla takmer okamžite a Majdan zastavila rukou zovretou v oceľovú päsť!!!!!

Na fotke je 15-ročná kontraslovanská slniečkárka Erika Kornélia Szeles. Zavraždili sme ju 7. novembra 1956, veku 16 rokov sa nedožila....

Bola zastrelená sovietskymi okupantmi, keď sa snažila pomôcť ranenému priateľovi. Sovietov od streľby neodradil ani jej vek, ani to, že bola žena a dokonca ani to, že bola neozbrojená a mala na sebe uniformu Červeného kríža...

autor známej...

27.10.2019, 19:30
Bolo to veľmi nešťastné obdobie. Môj názor je však taký, že všetky tie zverstvá a neľudskosť boli pozostatkom prvej a druhej svetovej vojny. Krv, frustrácia, žiaľ, nenávisť v ľuďoch zostala. U niektorých sa vytratila po rokoch, u niektorých to bolo do konca života. Aj preto bol socializmus dlho taký nenávidený, neľudský systém, u nás z vojny priamo vzišiel, pomsta a odveta medzi ľuďmi sa tiahla 50. rokmi. Vojna je najväčšia ****a.
👍: the X
none
4

2. hush:ed 27.10.2019, 19:30

Bolo to veľmi nešťastné obdobie. Môj názor je však taký, že všetky tie zverstvá a neľudskosť boli pozostatkom prvej a druhej svetovej vojny. Krv, frustrácia, žiaľ, nenávisť v ľuďoch zostala. U niektorých sa vytratila po rokoch, u niektorých to bolo do konca života. Aj preto bol socializmus dlho taký nenávidený, neľudský systém, u nás z vojny priamo vzišiel, pomsta a odveta medzi ľuďmi sa tiahla 50. rokmi. Vojna je najväčšia ****a.

27.10.2019, 19:45
2. hush, čo iné štáty európy neboli zastúpené v prvej a druhej svetovej vojne ? a cez to všetko nedrzali svojich občanov v elektrickom koterci 🙂 byvaly rezim bol praktizovany v krajinach kde si Rusi vynútili svoju sféru vplyvu . a to s? teraz tie postkomunistické
none
5

4. the X 27.10.2019, 19:45

2. hush, čo iné štáty európy neboli zastúpené v prvej a druhej svetovej vojne ? a cez to všetko nedrzali svojich občanov v elektrickom koterci 🙂 byvaly rezim bol praktizovany v krajinach kde si Rusi vynútili svoju sféru vplyvu . a to s? teraz tie postkomunistické

27.10.2019, 20:09
boli, aj tam to zostalo dlho v ludoch pritomne. vela zla zostalo aj na zapade. sucasny nemecky uspech je doslova postaveny na setrivych a drejucich starych nemcoch, ktori zazili hladomor po vojne. robilo sa za jedlo, slusni ludia zobrali o chlieb. my sme mali smolu, ze po vojne rychlo prebehol komunisticky puc a v tej puci sme potom 50 rokov aj zostali. na druhej strane po vojne tym ze stat vsetko zhabal, najskor kolektivizaciou, potom menovou reformou pripravil ludi o vsetko, bola chudoba, ale zobrat o chlieb ako na zapade ludia chodit nemuseli. tie prve dopady vojny socializmus zvladol o cosi lepsie, ale s totalitou uz bolo nasledne vsetko horsie. tazko povedat ako by to bolo, keby nam dovolili prejst na socializmus s ludskou tvarou. mozno by to cele dopadlo inak. tazko povedat. tak ci tak, ludia budu vzdi nespokojni, jedni alebo druhi. vtedy, aj teraz.
none
7

5. hush:ed 27.10.2019, 20:09

boli, aj tam to zostalo dlho v ludoch pritomne. vela zla zostalo aj na zapade. sucasny nemecky uspech je doslova postaveny na setrivych a drejucich starych nemcoch, ktori zazili hladomor po vojne. robilo sa za jedlo, slusni ludia zobrali o chlieb. my sme mali smolu, ze po vojne rychlo prebehol komunisticky puc a v tej puci sme potom 50 rokov aj zostali. na druhej strane po vojne tym ze stat vsetko zhabal, najskor kolektivizaciou, potom menovou reformou pripravil ludi o vsetko, bola chudoba, ale ...

27.10.2019, 20:14
5/ Kapitalizmus je postaveny na individualizme ale hura migrantom pomahat...ani ryba ani rak...🙂)))
none
8

7. 27.10.2019, 20:14

5/ Kapitalizmus je postaveny na individualizme ale hura migrantom pomahat...ani ryba ani rak...🙂)))

27.10.2019, 20:19
7. mas pravdu, ani ryba ani rad. eu je totiz postavena hybride kapitalistickej ekonomiky a socialneho statu. cisto hypoteticky, keby dodnes vydrzal bez revolucie ci vojny cisty kapitalizmus, tak 1% si vytiera rit patstoeurovkami a 99% kape na uliciach od hladu
none
9

8. hush:ed 27.10.2019, 20:19

7. mas pravdu, ani ryba ani rad. eu je totiz postavena hybride kapitalistickej ekonomiky a socialneho statu. cisto hypoteticky, keby dodnes vydrzal bez revolucie ci vojny cisty kapitalizmus, tak 1% si vytiera rit patstoeurovkami a 99% kape na uliciach od hladu

27.10.2019, 20:19
rak
none
25

7. 27.10.2019, 20:14

5/ Kapitalizmus je postaveny na individualizme ale hura migrantom pomahat...ani ryba ani rak...🙂)))

28.10.2019, 14:39
Grofik šrobik kapitalizmus postavený na hurá migrantoch ???

Kde sú ???

Veď to bol zlatý socík ČSSR ktorý nám sem napáskoval 100 000 ruských okupantov s rodinami . 500 000 otrokov z Vietnamu a kadejakých afrických krajín , ktorým hovorili rozvojové . Na to sa nejako zabúda čo tu robí Maiga atď . Nie že by mi vadil práve naopak .
Tak dnes keď v roku 2018 dostalo 5 ľudí dočasný azyl a v roku 2019 štyria ľudia tu máme nejakých bubakov kapitalizmu a migracie je to naozaj humorné .
Pre krajinu z ktorej v časoch komunizmu utiekli statisíce ľudí ale zo západu ani jeden do toho zlateho socíku neprišiel pracovať a vieme veľmi dobre prečo .

Vždy sa migruje za lepším . Vždy to tak bolo je aj bude . Otázne je však ako má ktorá krajina nastavenú migračnú politiku .
none
26

25. Osvietený 28.10.2019, 14:39

Grofik šrobik kapitalizmus postavený na hurá migrantoch ???

Kde sú ???

Veď to bol zlatý socík ČSSR ktorý nám sem napáskoval 100 000 ruských okupantov s rodinami . 500 000 otrokov z Vietnamu a kadejakých afrických krajín , ktorým hovorili rozvojové . Na to sa nejako zabúda čo tu robí Maiga atď . Nie že by mi vadil práve naopak .
Tak dnes keď v roku 2018 dostalo 5 ľudí dočasný azyl a v roku 2019 štyria ľudia tu máme nejakých bubakov kapitalizmu a migracie je to naozaj humo...

28.10.2019, 14:49
30/ Skusim ina...10 danoveho majstra karate sa pytali ako dosiahol taky stupen majstrovstva a nepovedal ze sloboda sloboda a sloboda ale drina drina a drina...🙂))
none
10

5. hush:ed 27.10.2019, 20:09

boli, aj tam to zostalo dlho v ludoch pritomne. vela zla zostalo aj na zapade. sucasny nemecky uspech je doslova postaveny na setrivych a drejucich starych nemcoch, ktori zazili hladomor po vojne. robilo sa za jedlo, slusni ludia zobrali o chlieb. my sme mali smolu, ze po vojne rychlo prebehol komunisticky puc a v tej puci sme potom 50 rokov aj zostali. na druhej strane po vojne tym ze stat vsetko zhabal, najskor kolektivizaciou, potom menovou reformou pripravil ludi o vsetko, bola chudoba, ale ...

27.10.2019, 20:26
5. hush, ja som byvaly rezim nezazila naštastie, ale viem ze "socializmus s ludskou tvárou" bola Dubčekova idea 🙂 čize logicky sa muselo jednat o rezim s neludskym systémom 🙂 to uz je jedno čo keby , história sa nedá zmenit , z histôrie sa mozeme len poučit . inak, pre zaujímavost , boli to nemecké zeny hlavne, kto postavil na nohy povojnové nemecko 🙂


ps. hovorí ti niečo termín "epigenetika" ? 🙂
👍: Osvietený
none
13

10. the X 27.10.2019, 20:26

5. hush, ja som byvaly rezim nezazila naštastie, ale viem ze "socializmus s ludskou tvárou" bola Dubčekova idea 🙂 čize logicky sa muselo jednat o rezim s neludskym systémom 🙂 to uz je jedno čo keby , história sa nedá zmenit , z histôrie sa mozeme len poučit . inak, pre zaujímavost , boli to nemecké zeny hlavne, kto postavil na nohy povojnové nemecko 🙂


ps. hovorí ti niečo termín "epigenetika" ? 🙂

27.10.2019, 20:36
10. zatial nie, ale dohladam si
none
15

13. hush:ed 27.10.2019, 20:36

10. zatial nie, ale dohladam si

27.10.2019, 20:57
13. určite si vygoogli, zasmeješ sa 🙂
👍: Osvietený
none
3
27.10.2019, 19:32
Na čo okolo toho chodiť z fašizmu sme vhupli vdaka ZSSR rovno do realneho komunizmu . V roku 1968 nám to prišili pre istotu zopakovať
👍: the X
none
6

3. Osvietený 27.10.2019, 19:32

Na čo okolo toho chodiť z fašizmu sme vhupli vdaka ZSSR rovno do realneho komunizmu . V roku 1968 nám to prišili pre istotu zopakovať

27.10.2019, 20:12
3. zlatá prvá republika
none
11

3. Osvietený 27.10.2019, 19:32

Na čo okolo toho chodiť z fašizmu sme vhupli vdaka ZSSR rovno do realneho komunizmu . V roku 1968 nám to prišili pre istotu zopakovať

27.10.2019, 20:30
Veď keď masovému vrahovi a spojencovi Stalinovi priklepli východnú Europu kamaráti z USA a Británie ako odmenu za porazenie a ponížnie Nemecka, tak čo sa čudujeme. 🙂
none
12
27.10.2019, 20:33
era nevytrhávaj z kontextu .

V prvom rade dostal Stalin lend lease bez ktorej by bolo po ZSSR

Ano samozrejme politika je umenie možného .

Ano sfera vplyvu bola Rusku povolená ale všetko ostatne bolo na nás
none
14

12. Osvietený 27.10.2019, 20:33

era nevytrhávaj z kontextu .

V prvom rade dostal Stalin lend lease bez ktorej by bolo po ZSSR

Ano samozrejme politika je umenie možného .

Ano sfera vplyvu bola Rusku povolená ale všetko ostatne bolo na nás

27.10.2019, 20:48
ale co by sa zmenilo? postavili by sme sa na odpor. prvych by postrielali, zvysok by sa podvolil. nemame potrebnu narodnu hrdost, zato mame silny pud sebazachovy. je to umenie prezit, hrdost je na****o vlastnost, hrdych su plne cintoriny. prebehlo a porobilo nas mnozstvo narodov a kultur, silnych a ukrutnych. casom sa vsetky vyzabijali alebo vymreli, my sme vzdy zostali. my slovaci sme narod holubici. holubov su plne mesta, no orlov uz aj do tatier pomaly musime dovazat. chyba nam ale jedna velmi potrebna vlastnost, uvedomit si kto a co sme za zacat si navzajom viac pomahat, nebyt take svine na seba. potom bude jedno ci kapitalizmus, socializmus alebo monarchia, ked su ludia s ludmi, je jedno ako sa system vola.
none
18

14. hush:ed 27.10.2019, 20:48

ale co by sa zmenilo? postavili by sme sa na odpor. prvych by postrielali, zvysok by sa podvolil. nemame potrebnu narodnu hrdost, zato mame silny pud sebazachovy. je to umenie prezit, hrdost je na****o vlastnost, hrdych su plne cintoriny. prebehlo a porobilo nas mnozstvo narodov a kultur, silnych a ukrutnych. casom sa vsetky vyzabijali alebo vymreli, my sme vzdy zostali. my slovaci sme narod holubici. holubov su plne mesta, no orlov uz aj do tatier pomaly musime dovazat. chyba nam ale jedna velm...

27.10.2019, 21:07
14.
/ za prvé si musia slováci uvedomit , ze politik je ich zamestnanec. nie boh ani poloboh . pretoze na SK to funguje v zmysle "ja som poslanec " kto je viac ? nope, oni sú tu aby slúzili zaujmom občanov. nie preto aby sa dostali ku korytám a povazovali občanov a voličov za ****á

/ za dva a pol, v politike nesmie byt tolerovaná ziadna korupcia, ziadny lobbing nič. v tomto by si mohli vziat príklad z rumunov .
none
19

18. the X 27.10.2019, 21:07

14.
/ za prvé si musia slováci uvedomit , ze politik je ich zamestnanec. nie boh ani poloboh . pretoze na SK to funguje v zmysle "ja som poslanec " kto je viac ? nope, oni sú tu aby slúzili zaujmom občanov. nie preto aby sa dostali ku korytám a povazovali občanov a voličov za ****á

/ za dva a pol, v politike nesmie byt tolerovaná ziadna korupcia, ziadny lobbing nič. v tomto by si mohli vziat príklad z rumunov .

27.10.2019, 21:09
18. ps. Edko teraz sa silne neuraz !
none
20

19. the X 27.10.2019, 21:09

18. ps. Edko teraz sa silne neuraz !

27.10.2019, 21:13
18/ To vies kapital sa koncentruje len v komunizme...🙂))))
none
21

19. the X 27.10.2019, 21:09

18. ps. Edko teraz sa silne neuraz !

27.10.2019, 21:18
the X ja sa nemám prečo uraziť . Ja som poslanec ale plat nepoberám .
Či slúžim správne alebo nie nech zhodnotia voliči . Ak som dostal druhý najväčší počet hlasov asi je otázka i zodpovedaná.
S tými vzormi z Rumunska by som sa tiež moc nestotožnoval . Lebo sekuritate nikto nezničil a tých chlapcov zo sekuritate a ich detí voziacich sa na G mercedesoch sú také mrte ako u nás tých eštebackých pohrobkov .
Podobne je to pri sudcoch . V Nemecku po zjednotení dosadili do východnej časti neskorumovaných sudcov ktorí vymenili bolšanov . Ale u nás ich tu mame v Harabinizme stale .
Harabin predseda komunistickej strany MO

minister spravodlivosti Mečiarizu . Veď to je niečo na hlavu
none
16
27.10.2019, 20:59
hush:ed v roku 1989 sa postavili do ulíc ľudia a dokázali sme položiť komunisticku totalitu .
none
24

16. Osvietený 27.10.2019, 20:59

hush:ed v roku 1989 sa postavili do ulíc ľudia a dokázali sme položiť komunisticku totalitu .

28.10.2019, 09:36
november 1989 ... nepovedal by som polozit. ona sa polozila sama, system bol vybrakovany, ludia demotivovani, vychodny blok pred bankrotom. viacere zlozky moci sa udajne pripravovali na prevrat, ale ze sa to stalo neznou revoluciou bolo obrovske plus z hladiska poctu obeti. opat nas narod holubici, ukazal pud sebazachovy.
none
17
27.10.2019, 21:07
Keby komunisti chceli tak vas rozozenu ako vrabce ale to si uz nemohli dovolit...🙂)))
none
23

17. 27.10.2019, 21:07

Keby komunisti chceli tak vas rozozenu ako vrabce ale to si uz nemohli dovolit...🙂)))

27.10.2019, 21:19
Ešte stale je čas ich posadit tam kde patria na Ilavský hrad
none
22
27.10.2019, 21:19
23/ Poznam jedneho byvaleho milicionara dnes je milionar ...chudacisko!!!🙂)))
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 17.4.2024 8:30 ) veľkosť : 152 265 B vygenerované za : 0.096 s unikátne zobrazenia tém : 47 108 unikátne zobrazenia blogov : 772 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

Vaše modlitby prinášajú úžasné výsledky ... Úprimná modlitba spravodlivého človeka má veľkú moc a prináša obdivuhodné výsledky. Jakub 5,16 Keď bol Ježiš popravený na kríži, nielenže zmyl všetky vaše hriechy svojou drahocennou krvou, ale dal vám a...

citát dňa :

Čím viac dávaš, tým viac dostávaš.