hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  náboženstvo  /  téma

2. z 10tich prikázaní

príspevkov
22
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 24.9.2008 22:31 Mortiisia
posledná zmena 28.9.2008 11:11
1
24.09.2008, 22:31
Akoze hovorim vam to daco? Stale porusujete 2he z desatoro prikazani...Kazdy den ho beriete do ust,akoby to bolo bezne slovo ako je mlieko...Because- "Nevezmeš meno Pána, svojho Boha, nadarmo." aneb # Nebudeš brať meno Božie nadarmo!...pocula som to v roznych slovenskych zneniach,neviem ktore je spravne,ja som sa desatoro ucila po madarsky...Kazdy den su tu desiatky tem tykajuce sa Boha.Silence ludia,snad existuje aj ina tema tykajuca sa nabozenstva nielen to obligatne-Existuje Boh? atd...furt to ide len dokola,polka fora,ze jestvuje polka,ze nie...Nezda sa vam to cudne preberat dokola tu istu temu,pricom sa NIKDY nezhodnete?
none
3

1. Mortiisia 24.09.2008, 22:31

Akoze hovorim vam to daco? Stale porusujete 2he z desatoro prikazani...Kazdy den ho beriete do ust,akoby to bolo bezne slovo ako je mlieko...Because- "Nevezmeš meno Pána, svojho Boha, nadarmo." aneb # Nebudeš brať meno Božie nadarmo!...pocula som to v roznych slovenskych zneniach,neviem ktore je spravne,ja som sa desatoro ucila po madarsky...Kazdy den su tu desiatky tem tykajuce sa Boha.Silence ludia,snad existuje aj ina tema tykajuca sa nabozenstva nielen to obligatne-Existuje Boh? atd...furt t...

25.09.2008, 00:04
Mas postreh,haluz asi bude v tom Mortiisia,že ani jedno z tých mien co používame nie je jeho menom.Taky je moj nazor.
none
5

1. Mortiisia 24.09.2008, 22:31

Akoze hovorim vam to daco? Stale porusujete 2he z desatoro prikazani...Kazdy den ho beriete do ust,akoby to bolo bezne slovo ako je mlieko...Because- "Nevezmeš meno Pána, svojho Boha, nadarmo." aneb # Nebudeš brať meno Božie nadarmo!...pocula som to v roznych slovenskych zneniach,neviem ktore je spravne,ja som sa desatoro ucila po madarsky...Kazdy den su tu desiatky tem tykajuce sa Boha.Silence ludia,snad existuje aj ina tema tykajuca sa nabozenstva nielen to obligatne-Existuje Boh? atd...furt t...

25.09.2008, 08:59
tu v tejto teme nejde aby sme sa dohodli,ale ide o to aby tmarstvo dogmatizmus,nikdy neprevladli na zdravym rozumom....
none
22

1. Mortiisia 24.09.2008, 22:31

Akoze hovorim vam to daco? Stale porusujete 2he z desatoro prikazani...Kazdy den ho beriete do ust,akoby to bolo bezne slovo ako je mlieko...Because- "Nevezmeš meno Pána, svojho Boha, nadarmo." aneb # Nebudeš brať meno Božie nadarmo!...pocula som to v roznych slovenskych zneniach,neviem ktore je spravne,ja som sa desatoro ucila po madarsky...Kazdy den su tu desiatky tem tykajuce sa Boha.Silence ludia,snad existuje aj ina tema tykajuca sa nabozenstva nielen to obligatne-Existuje Boh? atd...furt t...

28.09.2008, 11:11
Mortiisia, v taoizme existuje Tao, ktore nemozno pomenovat. Ak to pomenujes, tak uz to tao nie je.
Mozno niektori zidokrestania maju prave to na mysli. Boh sa v krestanstve uz natolko poludstil, ze Boh predstavuje akehosi deduska na oblaciku a samozrejme este k tomu MUZA, OTCA....
none
2
24.09.2008, 22:42
Nezdá sa mi to čudné. A prikázania nám poslali faxom z neba? A čo znamená nadarmo?
A ty su myslíš, že existuje?
none
4
25.09.2008, 08:19
jasan,ze jestvuje...Dobre teda Ranexil,ake je teda jeho prave meno?Lebo mne logicky pripada,len to vyssie uvedene...
none
6

4. Mortiisia 25.09.2008, 08:19

jasan,ze jestvuje...Dobre teda Ranexil,ake je teda jeho prave meno?Lebo mne logicky pripada,len to vyssie uvedene...

25.09.2008, 09:47
Mortiisia, Najvyšší Boh, Stvoriteľ sveta, skutočne nemá žiadne meno, lebo každé meno dajakým spôsobom charakterizuje, obmedzuje, alebo determinuje jeho nositeľa. Ale na charakteristiku neobmedzenosti, absolútnosti, večnosti, všemohúcnosti, múdrosti, lásky a neviem ešte čoho, žiadne označenie nejestvuje, preto skutočný Boh žiadne meno ani nemôže mať. A keďže nemá meno, nemožno Božie meno ani "brať nadarmo". To starožidovské meno YEHOWA, ktoré SZ vo svojom "Desatoru" zakázal "brať nadarmo", nie je skutočným Bohom Stvoriteľom, pretože mal svoj počiatok u Mojžíša. Pred Mojžíšom tento pojem YHWH nejestvoval. A ako vieme, skutočný Boh Stvoriteľ sveta je ten, ktorý vždy bol, je, a neustále bude. Rozumnejsšie je riadiť sa Novým zákonom J.K. ako Tým Mojžíšovým.
none
9

6. 25.09.2008, 09:47

Mortiisia, Najvyšší Boh, Stvoriteľ sveta, skutočne nemá žiadne meno, lebo každé meno dajakým spôsobom charakterizuje, obmedzuje, alebo determinuje jeho nositeľa. Ale na charakteristiku neobmedzenosti, absolútnosti, večnosti, všemohúcnosti, múdrosti, lásky a neviem ešte čoho, žiadne označenie nejestvuje, preto skutočný Boh žiadne meno ani nemôže mať. A keďže nemá meno, nemožno Božie meno ani "brať nadarmo". To starožidovské meno YEHOWA, ktoré SZ vo svojom "Desatoru" zakázal "brať nadarmo", nie je...

25.09.2008, 10:42
Degon a ked sa Najvyssi neda vyjadrit slovom,neda sa vyjadrit cislom?Ten kod predsa niekde musi byt..desifrovat sa urcite da,ked sa da DNA...
none
11

9. 25.09.2008, 10:42

Degon a ked sa Najvyssi neda vyjadrit slovom,neda sa vyjadrit cislom?Ten kod predsa niekde musi byt..desifrovat sa urcite da,ked sa da DNA...

25.09.2008, 11:11
Salbea, DNA má veľmi ďaleko k Bohu. Boh skutočne nemá žiadnu šifru, ani matematickú hodnotu, lebo On, ako príčina všetkých príčin, stojí nad všetkým vyjadriteľným. Preto sa nemusíš obávať "poškvrny" Jeho mena. Aj pojem "Boh" je iba náznakom jeho bytosti a preto sa odlišuje "boh" a "Boh", lebo aj to sú dva odlišné pojmy. Podobne nedokážeme charakterizovať ani pojem "duša", lebo vychádza z Boha a je rovnako nedefinovateľná...Vieš, že aj život (duša) je pre vedu záhadou. DNA je iba kódom stavby našich telesných orgánov a funkcií, ale samotný život (duša) je nedefinovateľná...
none
12

11. 25.09.2008, 11:11

Salbea, DNA má veľmi ďaleko k Bohu. Boh skutočne nemá žiadnu šifru, ani matematickú hodnotu, lebo On, ako príčina všetkých príčin, stojí nad všetkým vyjadriteľným. Preto sa nemusíš obávať "poškvrny" Jeho mena. Aj pojem "Boh" je iba náznakom jeho bytosti a preto sa odlišuje "boh" a "Boh", lebo aj to sú dva odlišné pojmy. Podobne nedokážeme charakterizovať ani pojem "duša", lebo vychádza z Boha a je rovnako nedefinovateľná...Vieš, že aj život (duša) je pre vedu záhadou. DNA je iba kódom stavby naš...

25.09.2008, 11:24
mno, na to,ze su nedefinovatelni a necharakterizovatelni o nich dost vela natarate, ne
none
16

11. 25.09.2008, 11:11

Salbea, DNA má veľmi ďaleko k Bohu. Boh skutočne nemá žiadnu šifru, ani matematickú hodnotu, lebo On, ako príčina všetkých príčin, stojí nad všetkým vyjadriteľným. Preto sa nemusíš obávať "poškvrny" Jeho mena. Aj pojem "Boh" je iba náznakom jeho bytosti a preto sa odlišuje "boh" a "Boh", lebo aj to sú dva odlišné pojmy. Podobne nedokážeme charakterizovať ani pojem "duša", lebo vychádza z Boha a je rovnako nedefinovateľná...Vieš, že aj život (duša) je pre vedu záhadou. DNA je iba kódom stavby naš...

25.09.2008, 11:32
Degon vies,vzdy ked sa pozeram na svoje dlane a na svojich 10 prstov,mam pocit,ze je tam ten kod ukryty...ale neviem ci to ma spolocne s velkostami prstov,silou,pricinou,symetriou,nadherou... vecne budeme mat 10 prstov?ani o jedno viac ani menej?
none
17

16. 25.09.2008, 11:32

Degon vies,vzdy ked sa pozeram na svoje dlane a na svojich 10 prstov,mam pocit,ze je tam ten kod ukryty...ale neviem ci to ma spolocne s velkostami prstov,silou,pricinou,symetriou,nadherou... vecne budeme mat 10 prstov?ani o jedno viac ani menej?

25.09.2008, 11:44
Salbea, Boh je tajuplným spôsobom prítomný nielen v rukách človeka, ale v celom človeku, ale najmä v jeho láske, citoch. múdrosti, porozumeniu, ale aj v tom, ako dokáže prijímať urážky, bolesť, nevďak a ako sa dokáže za svojich blížnych obetovať. To je to božské v nás, ale to nie je ten spomínaný kód...
none
7
25.09.2008, 10:18
..myslíš Mortiisia, že táto téma niečo zmení ? Čerta rokatého V náboženských témach sa len zbytočne vybíja energia a zabíja volný čas, ktorý sa aj užitočnejšie dá využiť. No, ale proti gustu žiadný dišputát
none
8

7. 25.09.2008, 10:18

..myslíš Mortiisia, že táto téma niečo zmení ? Čerta rokatého V náboženských témach sa len zbytočne vybíja energia a zabíja volný čas, ktorý sa aj užitočnejšie dá využiť. No, ale proti gustu žiadný dišputát

25.09.2008, 10:35
mojka tento krat nemas pravdu,proti ludskej hluposti treba bojovat na kazdom fore....
none
10

8. 25.09.2008, 10:35

mojka tento krat nemas pravdu,proti ludskej hluposti treba bojovat na kazdom fore....

25.09.2008, 10:55
..Fajer, veľa úspechov do boja. Budem sledovať tvoje víťazstvo Neboj, nezabudnem ti gratulovať
none
15

8. 25.09.2008, 10:35

mojka tento krat nemas pravdu,proti ludskej hluposti treba bojovat na kazdom fore....

25.09.2008, 11:30
Fajer, a čím chceš proti ľudskej hlúposti bojovať? Daľšou hlúposťou? Alebo ich väčším počtom?
none
18

15. 25.09.2008, 11:30

Fajer, a čím chceš proti ľudskej hlúposti bojovať? Daľšou hlúposťou? Alebo ich väčším počtom?

25.09.2008, 11:46
vecnou argumentaciou a logikou,
none
14

7. 25.09.2008, 10:18

..myslíš Mortiisia, že táto téma niečo zmení ? Čerta rokatého V náboženských témach sa len zbytočne vybíja energia a zabíja volný čas, ktorý sa aj užitočnejšie dá využiť. No, ale proti gustu žiadný dišputát

25.09.2008, 11:26
zabija volny cas? to teda bola kritika veriacich, to si nezasluzia, ved sa tak snazia...a nist
none
13
25.09.2008, 11:26
ja sa domnievam uplne presne ,ze RAZ sa zhodneme
(kto ale koho precura si nedolovolim tipovat)
none
19
25.09.2008, 12:20
a zasa ste jeho meno aspon 10x spomenuli...Tak mi potom vysvetlite to 2he prikazanie ako by malo po spravnom vyklade zniet...Lebo ked Boh nema meno Boh tak potom to prikazanie vzniklo uplne zbytocne...
none
21

19. Mortiisia 25.09.2008, 12:20

a zasa ste jeho meno aspon 10x spomenuli...Tak mi potom vysvetlite to 2he prikazanie ako by malo po spravnom vyklade zniet...Lebo ked Boh nema meno Boh tak potom to prikazanie vzniklo uplne zbytocne...

25.09.2008, 17:12
no vidno ze krestania aj ich neomylny papez su mylny....
none
20
25.09.2008, 12:26
nic nebolo zbytocne, vsetko ma svoj politicky ciel
none

najnovšie príspevky :

havran [zobraz vlákno] pred hodinou
prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 veľkosť : 130 006 B vygenerované za : 0.076 s unikátne zobrazenia tém : 36 221 unikátne zobrazenia blogov : 538 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

odkaz JA žijem v skvelom svete 😉 Svet je taký, aký si spravíš 😉 Ak vyhodíš zo svojho sveta všetkých negativistov, vypneš tv, prestaneš sa venovať "koncom sveta" a ďalším takýmto aktivitám...

citát dňa :

Úspech v manželstve nezáleží len na tom, aby sme našli toho
pravého partnera, ale hlavne na tom, aby sme my sami boli tou pravou osobou.