Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

2.október - sviatok majú anjeli strážcovia (nezabúdajte na nich a často ich proste - sú nám daný od Boha po celý život)

10
reakcií
1390
prečítaní
Tému 2. októbra 2016, 07:45 založil lea_pragmaticka1.

podobné témy:1.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   2. 10. 2016, 07:45 avatar
Anjeli strážcovia
„Nestihne ťa nijaké nešťastie a k tvojmu stanu sa nepriblíži pohroma, lebo svojim anjelom dá príkaz o tebe, aby ťa strážili na všetkých tvojich cestách.“ (Žalm 91,10–12)
Anjel strážca je nebeský duch, pridelený Bohom, ktorý má dozerať na každého z nás počas nášho života. Úloha anjela strážneho je viesť nás k dobrým myšlienkam, prácam a slovám a chrániť nás od zlého. Anjeli strážni sa za nás modlia a prednášajú naše modlitby Bohu. Pomáhajú nám predovšetkým v hodine smrti. Významnou knihou Biblie pre spoznanie anjelov a ich činnosti je Kniha Tobiáš.
Anjel strážny nemôže vplývať priamo na náš rozum ani na našu vôľu, nie je všemohúci. Pôsobí nepriamo, vonkajšími znameniami alebo v našej obrazotvornosti vzbudzuje predstavy a následne myšlienky. Od sedemnásteho storočia cirkev slávila samostatný sviatok anjelov strážcov v celej Cirkvi v októbri. Od revízie cirkevného kalendára sa tento sviatok slávi 2. októbra.
Pán Ježiš hovorí v evanjeliu: „ich anjeli v nebi ustavične hľadia na tvár môjho Otca, ktorý je na nebesiach.“ Existencia anjelov strážcov je dogma kresťanskej viery; tieto bytosti sú vždy prítomní pri nás, aby nám pomohli. Nech sa cítime akokoľvek sami, vždy je pri nás anjel strážny. Bdie nad nami a pomáha nám prekonať všetky ťažkosti a diablove nástrahy.
www.zivotopisysvatych.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
ps: Pamätáte na modlibu Anjelíčku môj strážničku,áno ako deti sme ju vedeli a nie je zbytočná a bezúčelná práve naopak. Mnohí svätí mali s anjelom mali veľmi dobrý vzťah. Anjel strážca - je tu pre nás od narodenia po smrť. Preto si treba uvedomiť, lebo nikdy nie sme sami. Je potrebné sa naučiť aspoň krátku modlitbičku alebo svojimi slovami sa nášmu Anjelovi strážcovi prihovárať, prosiť o ochranu a pomoc. Často to ide mimo nás a nestaráme sa, ale ako všetko od Boha sa vyžaduje aj našu aktívnu činnosť vieru, prosenie a rozhovor resp. modlitbu - samo od seba to nepôjde, pretože keď ste ticho vo falošnej predstave, že nič netreba robiť hovoriť či prosiť, tak sa to berie ako nesúhlas, nikto vám nasilu nemôže pomôcť a starať sa. Rozhodli ste sa pre seba a svoje obmedzené sily, schopnosti a rozum - a čím si údajne namýšľate aký ste silný, múdry a sebestačný, tým skôr a silnejšie si rozbijete ústa - obrazne aj doslovne.
Súhlasí gabriel pb


2.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   2. 10. 2016, 07:49 avatar
Ak sa však jedná o osobné ľudské dobro, alebo o dobro jednotlivcov, toto ma na starosti trieda Anjelov strážnych, o nich sv. Gregor uvádza, že „zvestujú najnižšie". Poučujú o tých najzákladnejších veciach individuálneho ľudského života. Preto sú nazývaní tiež „strážci ľudu", podlá výroku Žalmu: „Anjelom svojim prikázal, aby ta strážili na všetkých tvojich cestách." Sv. Dionýz hovorí, že Archanjeli sú prostredníkmi medzi Kniežatami a Anjelmi, pri čom majú čosi spoločné z obidvoch týchto tried. S Kniežatstvami majú spoločné to, že môžu poskytovať informácie nižším anjelom a s anjelmi to, že sa môžu približovať k ľuďom a zvestovať im. Základná úloha anjelov je zvestovanie, odborne by sme mohli povedať vzdelávanie človeka, informovanie človeka. Zjavovať Božie Slovo, pripravovať cestu ku Zjaveniu Slova v plnosti.
Možno sme si zvykli na svet samozrejmosti a zabudli sme, že nič nieje samozrejme, za všetkým predovšetkým stojí sama Božia moc a sila, ale táto sa realizuje prostredníctvom anjelov a ľudí. Kto organizuje vznik nových telesných foriem? Vieme, že človek ma uloženú informáciu o svojom rozvoji v génoch, ale kto vlastne číta a uskutočňuje túto informáciu. Genetická abeceda je skutočná abeceda, ale ako abeceda sama seba neprečíta a neuskutočni.
Celej hierarchii anjelov je však spoločné to, že všetci nižší pôsobia silou, ktorú čerpajú od vyšších: preto napríklad platí, že všetko to, čo patri k rádu Serafínov, vykonávajú všetci nižší ich silou. Napr. aj náš sv. František Assiský je nazývaný Serafinsky, lebo horel láskou k Boku, išiel cestou srdca. Poznáme však aj svätých, ktorí išli cestou poznania. Sv. Dominik, sv. Tomáš Akv. sv. Ignác a toto je skôr cherubinská cesta k Bohu. Niekto prichádza k Boku tým, že sa snaží presadiť právo a poriadok na zemi a to je cesta trónov a kniežatstiev. Niekto pracuje na uzdravení človeka a prírody a to je cesta Síl.
Anjeli nemôžu byt priamou príčinou nášho rozhodovania a chcenia. Nesmieme si myslieť, že duša vesmíru, o ktorej bol Aristoteles presvedčený alebo nejaké iné stvorenie nám môže priamo vtisnúť chcenie alebo byt príčinou nášho rozhodovania. Anjeli nám môžu ukázať dobro a naša vôľa sa hýbe poznaním dobra. Svet je plný Božej múdrosti vo všetkom, čo nás obklopuje.
Vieme, že už na počiatku nastalo triedenie anjelov ohľadom Bohočloveka Ježiša Krista. I peklo má svoju hierarchiu, v ktorej sú zneužívané všetky tie sily a schopnosti, ktorými ich Boh pri stvorení obdaroval, proti človeku. Je možné, že aj v pekle existuje obrátená hierarchia, podlá toho, z ktorej anjelskej triedy vypadol ten ktorý anjel. Pretože existujú rôzne druhy diaboľstiev a pôsobia v najrôznejších oblastiach. Podobne ako sa anjeli usilujú o to, aby sa všade prejavilo Božie kráľovstvo, tak títo pracujú na rozvrátení Božieho diela, čim škodia predovšetkým sami sebe ale ubližujú aj ostatnému stvoreniu.
Možno ešte jeden evanjeliový postreh k anjelskej hierarchii. Možno je to hierarchia úplne naopak, ako ju chápeme a vidíme v tomto svete. Čím je ktorý duch bližšie k Bohu, tým je pokornejší a ochotnejší slúžiť tak ako Kristus Vtelené Božie Slovo.
www.frantiskani.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí gabriel pb


3.
označiť príspevok

fajer
   2. 10. 2016, 08:09 avatar
Krutá a nezmyselná smrť! Život malého Sebastiánka († 3) vyhasol vo štvrtok popoludní v obci Bíňa (okr. Nové Zámky) po tom, ako do elektrickej zásuvky pichol kovový drôt.
Jeho rodičia pritom stáli od neho iba necelých päť metrov. To, čo sa ich dieťa chystá spraviť, si ani jeden z nich nevšimol. Podľa inštrukcií po telefóne sa potom život svojho chlapčeka pokúšali zachrániť, ale, žiaľ, nepomohlo mu ani oživovanie profesionálnych záchranárov.

Nešťastie sa stalo o tretej popoludní a rodičov malého chlapčeka udalosť úplne zlomila. „Nielenže sme prišli o synčeka, navyše ho nemáme ani za čo pochovať,“ vraví so slzami v očiach Sebastiánkov otec Peter, ktorý pri nešťastí stál iba kúsok od neho. „Ja som v dome niečo robil, manželka zatiaľ varila. Od malého som stál vari štyri metre a nič podozrivé som si nevšimol, normálne sa hral. A odrazu sa stala taká tragédia,“ dodáva zúfalý otec.

Anjeli asi pili s kurvami...


6.
označiť príspevok

gabriel pb
   2. 10. 2016, 11:59 avatar
a mimozemský život súvisí s Bohom a jeho anjelmi?


5.
označiť príspevok

gabriel pb
   2. 10. 2016, 11:52 avatar
prečo sa deti rodia nevedomé a často nie sú schopné ani učiť sa od starších?


9.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   2. 10. 2016, 12:13 avatar
zajtra bude mat kto sviatok?   Lea, cim dalej tym viac potvrdzujes ze RKC je straaasne daleko od Písma a oslavovat zachvilu bude aj svate kamene, pápezov ,kadejakých ludi duchov diablov atd a na Boha uplne zabudnete , ze je to jedine on koho mate uctievat.. a oslavovať namiesto tých nezmyslov ..
Súhlasí Luther


10.
označiť príspevok

Ludwig muž
   2. 10. 2016, 12:27

Príspevok bol vymazaný administrátorom.11.
označiť príspevok

Master of Puppets ? muž
   2. 10. 2016, 12:30 avatar
zajtra bude mať sviatok napríklad Tommy Lee, bubeník americkej hard rockovej skupiny Mötley Crüe a spevák skupiny Methods of Mayhem.
http://www.youtube.com/watch?v=2S_XDPRq-lY Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

A ešte aj bývalý manžel herečiek Heather Locklear a Pamely Anderson. S Pamelou má aj spoločné domáce video.


4.
označiť príspevok

Master of Puppets ? muž
   2. 10. 2016, 11:50 avatar


7.
označiť príspevok

Master of Puppets ? muž
   2. 10. 2016, 12:02 avatar


8.
označiť príspevok

Master of Puppets ? muž
   2. 10. 2016, 12:08 avatar
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 15:52,  nerozumieš písanému textu?
dnes, 15:51,  83, 85, 87 - Astax1 - prosím ťa nikomu nevrav, že si kresťan. To, čo tu predvádzaš...
dnes, 15:45,  Haag je v Anglicku a migranti utekajú zo švedskeho Osla do Norska lebo Oslo je v plameňoch...
dnes, 15:44,  vo Fínsku je to samý Fín ?vo Fínsku je to samý Fín ?vo Fínsku je to samý Fín ?vo Fínsku...
dnes, 15:43,  vo Fínsku je to samý Fín ?vo Fínsku je to samý Fín ?vo Fínsku je to samý Fín ?vo Fínsku...
dnes, 15:43,  Čiže krajina ktorá nemá Kočnera je nedemokratická ? *13*13*13
dnes, 15:42,  Ondrej, Ja som sa predsa nedožadoval odpovede, aké stanovisko vyznávaš voči LGBTI, ale...
dnes, 15:42,  SSEdo aj tebe vadí že vo Fínsku je to samý Fín ?
dnes, 15:41,  Potom pohoda ked to považuješ za správne.
dnes, 15:40,  No a čo? Veď jasne, že ide o dvojitý meter :)
dnes, 15:40,  Tieto debilne fejkové videá ti vždy vedia ulaviť hákovýSS
dnes, 15:39,  era tu ide o dvojitý meter, keď v Iraku pri protivládnych protestoch zabili viac ako 500...
dnes, 15:37,  Majú na to právo. Ekonomika je základný politický nástroj západného sveta.
dnes, 15:37,  Keď pri potláčaní protestov v Iraku bolo zabitých viac ako 500 ľudí USa na Irak neuvalili...
dnes, 15:36,  Akoby sme si neuvedomovali, že budeme i naďalej žiť jeden vedľa druhého, v zamestnaní...
dnes, 15:35,  USA uvalili sankcie na vysoko postaveného iránskeho generála, ktorému pripisuje zodpovednosť...
dnes, 15:34,  jedna žena mala 10 eur v peňaženke preto
dnes, 15:33,  93. On nIe je proti ničomu z toho, čo neohrozuje demokraciu. Je presvedčený, že homo...
dnes, 15:31,  uzdravená a snehulienka
dnes, 15:30,  Bijjou je zlé, že vo Finsku je to samý Fín ? Keby nejaký beloch v Nigérii hovoril, že mu...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Žena je najkrajšie umelecké dielo. Niet divu, veď autorom je sama príroda.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(128 947 bytes in 0,637 seconds)