hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  náboženstvo  /  téma

19. a 20. decemra

príspevkov
13
zobrazení
1
tému vytvoril(a) 10.12.2014 20:47 Helenka
posledná zmena 14.12.2014 23:37
1
10.12.2014, 20:47
V tieto dni bude na rádiu Lumen Duchovná predvianočná obnova

bude sa začínať v tieto dni o 18,00 hod.

V archíve na Rádiu Lumen sú aj ostatné - z predchádzajúcich rokov.

Sú tam svedectvá, ktoré ľudia zažili a rôzne iné - budú vám tiecť slzy.
none
9

1. Helenka 10.12.2014, 20:47

V tieto dni bude na rádiu Lumen Duchovná predvianočná obnova

bude sa začínať v tieto dni o 18,00 hod.

V archíve na Rádiu Lumen sú aj ostatné - z predchádzajúcich rokov.

Sú tam svedectvá, ktoré ľudia zažili a rôzne iné - budú vám tiecť slzy.

12.12.2014, 01:52
Som si vypocul nejaku cast z 2013, ale tam je len jeden pribeh (o postarovi - ten je docela pekny) ale inak je to eucharisticka adoracia, ziadne ine pribehy, nie?
none
2
10.12.2014, 20:52
none
3
10.12.2014, 20:57
zadať: Duchovná obnova
none
4
10.12.2014, 22:13
heh, ja som bola tiez raz na duchovnej obnove. :D so salezianmi. ale to uz bolo roky po tom, co som pochopila, ze krestanstvo nie je pre mna. bola som viac menej zo zvedavosti, alebo skor som chcela zistit, co za energie tam su a ako to bude na mna posobit 🙂 bolo to fajn. dalo mi to po duchovnej stranke dost, ale nie v zmysle krestanstva. odchadzala som rovnako presvedcena ako som tam prichadzala.
none
5

4. Lux.Aeterna 10.12.2014, 22:13

heh, ja som bola tiez raz na duchovnej obnove. :D so salezianmi. ale to uz bolo roky po tom, co som pochopila, ze krestanstvo nie je pre mna. bola som viac menej zo zvedavosti, alebo skor som chcela zistit, co za energie tam su a ako to bude na mna posobit 🙂 bolo to fajn. dalo mi to po duchovnej stranke dost, ale nie v zmysle krestanstva. odchadzala som rovnako presvedcena ako som tam prichadzala.

10.12.2014, 22:33
Drvivá väčšina si spája kresťanstvo s cirkvou, čo je veľkým omylom....
none
7

4. Lux.Aeterna 10.12.2014, 22:13

heh, ja som bola tiez raz na duchovnej obnove. :D so salezianmi. ale to uz bolo roky po tom, co som pochopila, ze krestanstvo nie je pre mna. bola som viac menej zo zvedavosti, alebo skor som chcela zistit, co za energie tam su a ako to bude na mna posobit 🙂 bolo to fajn. dalo mi to po duchovnej stranke dost, ale nie v zmysle krestanstva. odchadzala som rovnako presvedcena ako som tam prichadzala.

11.12.2014, 09:10
to uz vtedy si bola presvedcena egoistka?
none
6
11.12.2014, 02:08
Mne by stacilo vediet ci aj druha svetova bola v bozom plane...
none
8
11.12.2014, 16:24
Akú duchovnú obnovu by ste navrhli vy
none
10

8. Helenka 11.12.2014, 16:24

Akú duchovnú obnovu by ste navrhli vy

12.12.2014, 19:49
vacsina ludi si mozno potrebuje ujasnit otazky o zmysle zivota, a ze to aj nieco stoji..
none
12

10. 12.12.2014, 19:49

vacsina ludi si mozno potrebuje ujasnit otazky o zmysle zivota, a ze to aj nieco stoji..

12.12.2014, 20:15
Ako to presne funguje?
Mne to prislo ako omsa, vid 12.
none
11

8. Helenka 11.12.2014, 16:24

Akú duchovnú obnovu by ste navrhli vy

12.12.2014, 19:51
Duchovnú obnovu seba samého, Božím Slovom....
none
13
14.12.2014, 23:37
Duchovná obnova to nie je strčiť si hadicu do zadku a vyšpricovať si dočista čreva, ale niečo podobné by sa malo v tomto bláznivom svete zaviesť aj pre neveriacích. Veriací sa schádzajú aspoň v nedeľu na omšiach, ale tým by tiež nezaškodiloo viacej využívať aj kultúru na obnovenie ducha, nejaký koncert, divadlo. Ja som tiež chodil kedysi do opety, ale to sme mali lístky z ROH. Alebo napríklad taká plaváreň, zaplávať si a trochu zrelaxovať.
Samozrejme, že v cirkvi je to zamerané iba na cirkevné veci, ale mohlo by sa viacej aj upozorňovať veriacich, že tu máme aj divadlá, koncerty.
Nie je proste času ani na deti a kde to ešte nechať deti iným a zvaliť so zadok do divadla na 3 hodiny, ale čo ak by to v tom konečnom dôsledku pomohlo aj tým deťom ???
Ja by som mal ešte jeden taký tip, možno aj na podnikanie,aby sa stretali ľudia s podobnými problémami a nič iba tak sa posadiť do kruhu a vyliať svoje duchovné črevá a pri tom aj niekomu pomôcť. A nezaškodil, keby tam bol aj nejaký pes, ako odborníka , že nielen by to zhrnul, ale možno aj poradil, zvýšky svojho vzdelania. Mnoho ľudí sa práve pre toto utápa v alkohole a možno by niekedy stačilo nejaké slovko, či dve, aby sa pohla v človeku velká vec.
Je to vlastne tá obnova a čerpanie energie, čo neveriaci nechápu na veriacích, že sa práve toto praktizovaním cirkvi normálne deje na neporovnateľne vyššej úrovni a väčšej energii a nemusia problémy konkrétne riešiť,stačí si dať nad hlavu akýsi duchovný dáždnik, či štít, ale v každom prípade to neriešiť medikamentózne, čo sa dá aj prakticky.
Teda duševná obnova v každom prípade, veiacích, či neveriacích. možno velnescemntrum, ak sa človek zúčastmní aj fyzického.ale aj duševného.
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 17.4.2024 8:30 ) veľkosť : 123 171 B vygenerované za : 0.091 s unikátne zobrazenia tém : 48 088 unikátne zobrazenia blogov : 822 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

odkaz 1. Spoznaj, na čom si. 2. Nastav si ciele. 3. Sleduj, kam odchádzajú tvoje peniaze. 4. Míňaj menej na neužitočné veci. 5. Splácaj svoje dlhy čím skôr. 6. Spor si na ťažšie časy. 7. Vytvo...

citát dňa :

Je smutné, keď je sobáš vlastne iba premenou partnerského vzťahu na obchodný.